Binnenland. Uit da Provincie. Kerknieuws. De „Sniper" is de scherpschutter, die, met zijn geweer gewapend, ergens .op (een voer de aangevallenen niet of moei lijk waarneembare plaats, rustig wacht tot hij een vijand, of zelfs maar een lichaamsdeel, een hoofd dat voor een schietgat of boven de borstwering ver schijnt, van een vijand te zien krijgt en dan zijn dikwijls doodelijk schot lost. Nu bevond zich zulk een „sniper" ergens veilig verborgen tusscheu de stel lingen van de Highland Mounted llri- gade en de Turksche loopgraven, toen de Scouts de stelling overnamen. Op zekeren nacht trok een kleine patrouille er op uit en een der mannen vertelt, lioe korporaal Mackey, 'die daartoe be hoorde, den Turkse hen „sniper" on schadelijk maakte." „De nacht was zeer donker en de „sniper", was in alle richtingen aan het vuren. Korporaal Mackav kroop over den grond voort, tot hij op vijftien me ier afstand van hem gekomen was, stormde toen naar diens schuilplaats en waagde het er verder op, wat er vol gen zou. Hij overviel den Turk zoo plotseling, dat deze zich eerst in zijn schuilplaats neerwierp, in de hoop dal Mackay hem niel zou zien, hem voorbij loopen en zoo tusschen hem en de Turksche linies zou komen. Mackay zag die "beweging echter juist bijtijds. Beiden legden gelijktijdig aan en vuurden lukraak, terwijl zij misschien slechts vier meter van elkander verwijderd waren. De „sniper" viel doodelijk gewond neer en "Markay bleef ongedeerd. Hij drong toen in de schuilplaats van den Turk en nam diens geweer als zego- ioeken mede."' Korte Oorlogsberichten. Be Golconda met de twetede bezen ding uit Engelsch-Indië verdreven Duit- sche zendelingen is den 18en April aan de Kaap aangekomen. De zendelingen wor den in de week vóór Hemelvaart in Dujtschland verwacht. Een Amerikaansch consulair rapport metót, dat het verstikkende en traanver- wekkende gas, dat in dezen oorlog wordt gebruikt, gemaakt wondt van Sabadilla, een plant vain het geslacht dier lelies, die alleen in Venezuela en Mexiko voor komt. .Het zaad en al wat er mee ver mengd is, is door Engeland tol contra bande verklaard. Th. Marburg, een zoon van den vorigen Amerikaanschen gezant te Brus sel, heeft als Vlieger in het Engelsche leger gediend. Blijl teen verkenning werd hij gewond en zijn linkerbeen moest bij de knie worden afgezet. Een barones de Vivaro, die hem in Frankrijk verpleegde, is zijn vrouw geworden. Te Londen is Zaterdag in een ethisch genootscliap een geheime bijeenkomst vóór den vrede gehouden onder bescherming van de politie, die een verwoede menig te belette de vergaderzaal met geweld binnen te dringen. De leiders der ver gadering werden aangevallen toen ze de bijeenkomst verlieten. Verscheidene men- schen zijn gekwetst. Te New-York heeft Zaterdagmiddag ven optocht van honderdzestigduizend menschen de grootste, zoo meent men, die er ooit gehouden is leen betooging voor leger- en vlootuitbreiding gehouden, De Engelsche admiraliteit meldt: Het Engelsche zeilschip „Galgate" is den 6en Mei 150 mijlen van luessanl door oen torpedo van een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. Twaalf man van de equipage zijn in een boot te Brest ge land; een andere boot met 16 man wordt nog vermist. Volgens verklaringen van de matrozen streek het schip de zeilen, toen het signaal gegeven werd om in de booten te gaan. De onderzeeër nam geen maatregelen voor de veiligheid dor bemanning, welke gedwongen werd om in de booten te gaan en tengevolge van de hooge zee aan groote gevaren bloot stonid. Later werd gemeld, dat de geheele bemanning gered is. De Duitsche generale staf meldde d.d. gisteren: Een verkenningspatrouille drong bij Ploegsteert (ten Noorden van Armentières) de vijandelijke tweede lini© binnen, bracht een mijnschacht tot ontploffing en keer de met 10 gevangen Engielschen terug; In de streek van Ciivenchy en Gabelle liadden mijlnontploffingen in de Engelsche stelling en voor ons succesvolle gevech ten pm loopgraven en kraters plaats. Op den IV. Maasoever werd een tegen hoog te 304 ondernomen Fransche aanval met handgranaten afgeslagen. De wederzijd- sche artillerie-activiteit op beide oever's van jde Maas was levendig. Het lijk van veldmaarschalk von der Goltz is na te zijn gebalsemd, voorloopig te Bagdad bijgezet. In Buitschland zal een zware oorlogs belasting van. sigaretten geheven worden. Het Engelsche s.s. Eretria (2255 ton) is tot zinken gebracht. In dé Zwarte Zee is leen Russisch munitieschip op een mijtn geloopien en met man en muis naar den kelder gegaan. Daar in Pruisen massa's aardappelen begonnen te bederven, worden door de autoriteiten groote hoeveelheden aardap pelen aan de bakkers afgestaan, om er brood van te bakken. Ook in Weenen wordt de melk- kaart ingevoerd. Havas seint |uit Saloniki, dat de Bulgaarse he pers gich ontevreden toont over het aan den prins van Wied toege schreven voornemen om het vorstendom Albanië te herstellen. Zij ziet daarin een belemmering van Buigarije's.-plannen om zich een weg te banen naar de Adria- tische zee. De Eerste Kamer komt bijeen Dinsdag 23 Mei 8.30 u. nam. Militair Spoorwegtarief. Volgens (de Tel. .zal binnenkort bepaald worden, dat alleen aan militairen bene den den rang van officier plaatsbewij zen tegen militair tarief mogen worden verstrekt. 1 Opkomst Landstonn De Minister van Oorlog brengt ter ul- gemeene kennis, dat nog niet kan wor den bepaald, wanneer de in 1890 ge boren personen, die tot dien landstorm behooren of daartoe op of na 1 Juni 1916 komen te behooren, in werkelijken dienst zullen worden gesteld. I d e n b u r g. De afgetreden landvoogd van Ned. In- dië, de heer fdenburg, bracht Zaterdag een bezoek aan den tijdelijken voorzit ter van den ministerraad, mr. Cort van der Linden, in diens kabinet. Minister Cort. Onze premier vierde gisteren zijn 70- sten verjaardag. H. M. de Koningin heeft Zaterdagmiddag Minister Cort van der Linden ten Paleize in het Bosch ontvan gen. Naar wij vernemen heeft H. M. bij die gelegenheid den Minister en zijne echt- genoote zeer hartelijk gelukgewenscht met hun huiselijk feest en heeft H. M. den verjarenden Staatsman verblijd met het geschenk van Hr. Ms. portret, gevat in prachtige lijst. Hare Majesteit heeft bovendien met eigen hand op dit portret geschreven de woorden: „Nunc aut Nunquam" (Nu of nooit), zij indachtig hij, die bestuurt het roer van Staat, Wilhelmina". Mevrouw Cort van der Linden mocht uit de handjes van Prinses Juliana een bloemruiker ontvangen. - De Meikoopdagen in Zeeuwsch- Ylaanderen hebben, blijkens de „Msb." oen kalm verloop gehad. Vóór den oor log waren ze ontaard jn kermissen van de slechtste soort. Toen werd overal dansmuziek gemaakt tol laat in den nacht. Niet zelden kwam het més voor den dag. De politie had moeilijke dagen. Thans is dit veranderd. De militaire over heid heeft het maken van muziek en dan sen ten strengste verboden. Ju al die stilte maken de landbouwers, die zoogenaamd „uitspannen" reuzenprij- zen. Goede paarden worden verkocht van f 1500 tot f2000; middelmatige soort geldt C 900 tot f 1200 per stuk, terwijl het minderwaardig goed nog f 600 a f 700 opbrengt. De koeien worden ver kocht tot f450. Te Hulst brachten 17 stuks paarden de kapitale som op van f 25.000. Een landbouwer met ecu mid- delinatigen stal die thans „uitspant", is kapitalist ten plattelande geworden. Bevorderd tot commies der 1'. en T. 3g kl. A. Lind .te Middelburg en D. W.oelinga te 'Vlissingen, thans commie zen 4e kl. De sergeant-majoor schrijver J.' H. Goossens, werkzaam ten bureele van den provincialen adjudant in Zeeland wordt op 14 Mei a-s. bevorderd tot adjudant-onderofficier schrijver. M. Bij beschikking van den Minister van Marine is de luitenant ter zee der 2de klasse P. Post Uiterweer 15 dezer eervol ontheven over het bevel over Hr. Ms. Sperwer, en geplaatst te Middelburg als adjudant van den commandant in, Zeeland. M. C. Hoor den Commissaris der Konin gin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belastingen in de gemeente Zie- rikzee, dhr. L. Koopman Cz„ ter ver vanging van dhr. C. J. Betlie, die over leden is. Maandag 22 dezer bezoekt de Commissaris der Koningin de gemeenten Breskens, Cadzand, Hetranchement, Sluis en Zuidzande. Middelburg. In den nacht van Zater dag op Zondag bevond zich de be kende J. J. op straat onder den invloed- van sterken drank en beleedigde hij een paar politieagenten, die hem 'tot kalmte aanmaanden. Toen zij op het Molen water J. wilden arresteeren, liep deze weg en viel van de trappen van de Koepoort in' het plantsoen, waar hij zich bezeerde. Toen de agenten vervol gens tot arrestatie overgingen verzette J. zich daar met kracht tegen en zagen de agenten zich verplicht van den gummi stok .gebruik te maken, waarbij J. eenigo gevoelige klappen opliep. Tegen J. is procesverbaal opgemaakt wegens dron kenschap, beleediging en .verzet. Op Hemelvaartsdag zal op de bui tenplaats „Veldzigt" te Middelburg een openluchtsamenkomst gehouden worden van Vrijzinnig-Hervormden, waarop een 3-tal sprekers liet. woord zullen voeren. Het Middelburgse-li Muziekkorps zal de te zihgen liederen begeleiden en ook zelf eenige nummers uitvoeren, terwijl de Zangvereeniging van Vrijzinnig-Gods- dienstigen, kort geleden alhier opgericht, zich voor het eerst zal doen hooren. [Bij al te ongunstig weder wordt de bij eenkomst in het kerkgebouw der Viijz. Hervormden in de St. Pieterstraat gehou den. A.s. Vrijdag 19 Mei zal de eerste openbare muziekuitvoering op het Mo lenwater jn dit seizoen plaats hebben en aanvangen te 8 uur. Bij het eventueel uitstellen dezer uit voeringen zal dat evenals 'vorige jaren door het plaatsen van vier vlaggetjes op den Abdijtoren worden aangekondigd. Ingekomen hij het Steuncomité te .Middelburg sedert de vorige opgave Maandel. bijdrage mej. L. B. f2.50, idem W. K. v. N. fl, idem P. V. f 1, idem Gebrs. O. f2.50, .idem Familie P. f5, idem J. P. \Y. de K. f 2, wekelijksche bijdr. week van 4 Mei f 82.25. Voor do 91e uitkeering aan de familiën van mili tairen en a.an werkeloozen was noodig f 189.40. De Penningmeester, H e r m. B o a s s o n. .Morgenmiddag te 12 uur zal vanaf het militair hospitaal alhier de teraarde bestelling met militaire eer plaats heb-, ben van het stoffelijk overschot van den 'sergeant-majoor J. Zonruiter, die Vrijdag te Biggekerke op zoon droeve wijze om het leven kwam. Hel lijk zal op de alge- meene begraafplaats worden bijgezet. Sluiting der Tentoonstel ling v a n het T u b rc u1o s e - m u- s e u m. Zaterdagavond tegen 9 uur richt te de voorzitter der Provinciale Zeeuw se lie Yereeniging tot bestrijding der tu berculose, de heer J. H. Bluin, zich tot de op dat oogenblik in de Schut tershofzaal aanwezigen, om, waar do tijd naderde, waarop volgens de voor schriften de tentoonstelling moest ge sloten worden, nog een enkel woord te spreken. Hij bracht in de allereerste plaats oen woord van hartelijken dank aan het te Middelburg woonachtige bestuurslid, den heer J. C. van der Harst, voor de vele bemoedigen, die hij zich ter wille van de tentoonstelling had gegeven. Ook den secretaris', den lieer Dr. A. Hoor weg te Heihtenszand kwam daarvoor dank toe en yooral, omdat liij door zijn voordracht met lichtbeelden zeker er toe bij gedragen had de belangstelling in den arbeid der Yereeniging in Mid delburg te doen toenemen. Voorts "bracht spreker dank aan de plaatsvervangende Directrice van het Museum en aan de Provinciale-huisbe- zoekster, die iederen dag met hetzelfde gediüd en dezelfde opgewektheid de reeds zoo dikwijls gegeven verklaringen en toe lichtingen hadden verstrekt. En ten slotte „last not least" ook aan het „vrijwillegercorps" der Middel- burgsche dames, die zich zoo vriendelijk tot medewerking bereid hadden verklaard. Door hun vriendelijke hulp hadden zij een goed en nuttig werk verricht waar voor hij namens hel Bestuur haar dank bracht. Daar men nu van elkaar ging moesten allen de herinnering aan hetgeen zij hadden gezien meenemen als een aan sporing Lot meerderen trouw in den strijd tegen alles wat in hun omgeving voor de gezondheid schadelijk kan zijn, ook tegen de wreede kwaal, die zooveel levenskracht en zooveel levensgeluk ver woest. Dat was noodig want veel was nog niet zooals liet behoorde te wezen. Terwijl b.v. in kleinere gemeenten in Zeeland en ook op Walcheren plaatse lijke vereenigingen worden gevonden, die 500 en 600 loden tellen, heeft Middelburg nog niet eens ©en vereeniging tot be strijding der tuberculose. Moge daarin spoedig verandering komeu! Met dank aan de bezoekers voor de beloonde belangstelling verklaarde de voorzitter daarop de tentoonstelling voor gesloten. De tentoonstelling is bezocht door 1993 personen, te weten 1126 gratis-be- bezoekers, 583 kinderen en 289 betalen de bezoekers. Goes. Stukken voor den Ge meenteraad. In him voorstel betref fende het verleenen van een tegemoet koming (ad. Ï40) in de kosten van eon ondergane operatieve geneeskundige be handeling van den concierge van het Raadhuis, den heer A. C. de Wit mer ken B. en W. op, dat het personeel van de secretarie niet onder de onge vallenwet valt en dat de heer de Wit zich bij het verplaatsen vim een kast met bevolkingskaarlen zoodanig vertild had, dat een breukoperatie in de Uni- versiteüts-kliniek te Utrecht noodzakelijk bleek. Naai' aanleiding van bet verzoek van M. Rijk jnamens de op te richten Zeeuwsche mandenmakerij,' om het ge bruik te mogen hebben van een gedeelte water van de 'Oostvest, de z.g. kleine vest tusschen Dam en Ganzepoortbrug (naast het spoelhokje van de fa. wed. v. d. Reit) merken B. en W. op, dat tegen inwilliging van liet verzoek geen bezwaar lean bestaan, waarom zij voor stellen de gevraagde vergunning te ver leenen tot wederopzegging toe, tegen een retributie van f 2 's jaars, op voorwaar de dat het gevraagde gedeelte water door paalwerk en draad behoorlijk wordt afgescheiden en uitsluitend gebruik ge maakt wordt, van het reeds bestaande pad naar het genoemde spoelhok. Be zwaren tegen liet verzoek waren niet ingekomen. Een lid van de fin. commissie vreest ontsiering van de vest, die voor allen die van het station komen den eersten indruk geeft van onze stad en vraagt of niet een gedeelte van het water' ge kozen kan worden, waar thans' reeds Zooveel hout in geborgen wordt, aan de Westvest. B. en W. stellen verder voor om op het verzoek van J. Kopmels om het gebruik ,le mogen hebben van 12 M2 water aan de zijde van den Westwal tegenover de C. Eversdijkstraat, voor- het wateren van houl, gunstig te beschik ken, op voorwaarde dat een retributie van 12 's jaars betaald wordt en het gedeelte water door middel van paal werk en draad behoorlijk wordt afge scheiden. De fin. commissie heeft geen bezwaar. Blijkens' de balans winst en verlies rekening van de gasfabriek over 1915 is- een netto winst gemaakt van f 11162.31 Va. B.. en W. stellen voor die als volgt te verdeden Extra afschrijving lot dekking dei- kosten voor verbouw f 4.990afschrijving disagio 2 pet. leening 1915 £210; reserve voor kolenprijzen in 1916 in verband met het voornemen om de gasprijzen niet te verhoogen 13000; uitkeering aan de gemeente f 2962.31 Val Voorgesteld wordt te plaatsen een muur aan de Z. en 0. zijde der fabriek ter plaatse van de oude kolenloods, het oude kantoor en de scliaftkamer, dus aanslui tend aan de nieuwe stokerij en de gas- meesterswoningbestrating van liet ter rein; inrichting van de oude machine kamer tot scliaftkamer en van .de oude regulateurskamer tot badkamer, door wel ke verbouwing liet uitbreidingsplan vol tooid wordt en in de behoefte aan groo tore opslagplaats voor cokes wordt voor zien. B. en YVu hebben geen bezwaar tegen de voorgestelde verbouwing en brengen de directie lof voor liet uitstekende be heer, gelet op het feit, dat het winstcijfer niet onbelangrijk is en niet behoeft te worden overgegaan, tol verhooging van den gasprijs, betgeen vooï de gasverbrui- kende ingezetenen een niet te versmaden voordeel is in deze drukkende tijden. Een der leden van de fin. commissie zou het wenschelijk vinden, dat voor den verbouw een bedrag werd geleend met jaarlijkse be aflossing van f500 of f 1000, om de kosten over meer jaren te verdeelen. jEen qui der lid vraagt, of het niet mogelijk is het gasverlies te ver minderen. Overigens vereenigen allen zich met B. en W.'s voorstel omtrent de wi ns tverdeeling Naar aanleiding van de subsidie-aan vraag van de N. VSpoorwegmaatschappij „Zuid-Beveland" merken B. en W-. op, dat 'zij tegen liet bedrag van i' 1539.60 d.i. 20 ct. per inwoner gedurende 20 jaren geen bezwaar bobben, aangezien zij reeds eerder overtuigd waren, dat 't bij f 900 niet zou blijven. Zij stellen echter voor de reeds vroeger (28 Jan. 1915) gestelde voorwaarden omtrent de richting van de lijn G oes-Wolf aar tsdij k (via Tienden- schuur) en de plaats van station en emplacementen (binnen de gem. Goes) te handlravon, daar dit van zeer veel belang voor Goes is. Zij stellen verder voor een o 1 meer afgevaardigden te be noemen naar de vergadering van 39 Mei ter mededeeling van do beslissing. in hun voorstel tot het verhuren voor minstens 20 jaar van de „Meisjesschool" aan het Rijk ten dienste vim de Rijks dag normaallessen enz. doelen B. en \V. (mee, dat het Rijk het gebouw wil huren voor f 1000 per jaar met inbegrip van kosten verwarming, verlichting, schoon- Iniaak en onderhoud. De kosten van ver bouwing worden op f 10.500 begroot. B. en W. achten de zaak van belang voor de rijksdagnormaallessen en meenen de gelegenheid te moeten aangrijpen om weer pen bestemming aan het gebouw te geven. Ze stellen voor een geldleening aan te gaan van f12000 ad. 5 's jaars, af lossing minstens i' 500 per jaar. De fin. commissie heelt geen bezwaar. De R. Kalli. Kiesveroeniging te Goes, die dezer dagen bijeenkwam om te beraadslagen over het voorstel der Gerit rate over de aan te nemen houding bij de a.s. "Statenverkiezingen, heelt, naar de „N. Z. Crt." meldt, het volgende besluit genomen: „De R. Kath. Kiesveroeniging, gezien de onmogelijkheid, om onder de huidige omstandigheden met een eigen candidaat voor de a.s. Statenverkiezingen uit te kowien met eenige kans op succes, neemt de candidaten der overige rechtsche kies- vereenigingen over, mits de Besturen dezer organisaties schriftelijk de verkla ping afleggen, dat zij ons recht op mins tens één Statenzetel in het district Goes erkennen en beloven een eventueele R. Kath. candidatuur, onder gunstiger om standigheden dan thans, loyaal te zullen steunen." Bevorderd tot connnies der- P. en T. 3e klasse de heer A. P. Benjamins© thans commies 4e klasse. Op Woensdag 24 dezer zal in het „Slot Oostende" een Propaganda- vergadering gehouden worden, georgani seerd door 't bestuur van Pius X. Toe gang vrij, ook voor alle Chr.-Historische en anti-revolutionaire kiezers- en niet kiezers, dus pok voor vrouwen. Spreker is de heer Van Zijl, hoofdredacteur van Z e 1 a n d i a te Hulst. Vlissingen. De mailboot „Prins Hen drik" bracht gisteren ruim 40 geïnter neerde Duitsche burger's mede, die uit de Engelsche kampen waren ontslagen. Over het algemeen zagen de mannen er maar povertjes uit en verscliillend© liepen niet makkelijk; maar werden dan geholpen door loden van de transport colonne van het Itoode Kruis, die Ook nog een reeds bejaarden inan, die 32 jaar in Engeland heeft vertoefd, per brancard moest vervoeren. Dankbaar weiden de ververschingen bij den trein door het damescomité aan geboden, aanvaard. W ij onderhielden ons ©enigen tijd met de Duitschers, men deelde ons ongevraagd mede, dat het leven in de kampen in de laatste maanden .veel verbeterd is al waren allen blijde vrij te zijn. Vooral was dat hel geval met een fiinken kapitein van de Norddeutsche Llovd die nu bijna twee jaar op Maltha ge vangen heeft gezeten. Hij verzekerde, ons, dat zijn vrouw hem «iet meer kennen zou. Zijn beide zonen zijn aan het front, en de goede man scheen niet te denken over de vraag of ook /ij niet reeds ge vallen waren voor hun vaderland Benoemd tot huipsluismeester bij het Kanaal door Walcheren alhier. W. A. de Munck te Hansweerd. Door een viertal matrozen zijn op het kerkhof takken seringen en tulpen uit het pLintsoen weggerukt. Een agent, die liet zag. kon de vier mannen niet aanhouden. Twee soldaten, die uit baldadigheid een broodwagen omgooiden, wei-den aan gehouden. Hetzelfde individu dat kort geleden een ringetje van een kind stal heeft thans een gouden halsketting met hartje van een jneisjc afgenomen. (Het bericht omtrent het 40-jarig jubileum van liet Militairen. Tehuis alhier is Zaterdag abusievelijk onder „Middel burg" geplaatst. Men heeft misschien wei begrepen, dat het Vlissingsche Tehuis be-- doeld was. Wcmeldinoe. De werkman M. de V., die Vrijdagavond op liet werk aan de Schutsluis alhier, door een neervallend, hijschtoestel Werd getroffen is gisternacht aan de bekomen inwendige kneuzingen overleden. Hij laat een vrouw mei twee jeugdige kinderen achter. Krabbendijke. Toen Zaterdagmiddag de broodbakker F., die .een jong paardje voor zijn kar gespannen had, zich op den toegangsweg bevond schrikte het paard van een juist rangeerenden trein, zoodat het in een sloot terecht kwam. Hoor hulpvaardige handen weid alles weder op den weg gebracht en bleek de schade gering. 's Heer Abtskerke. In de raadsverga dering op 13 Mei waren 5 leden pre sent. Voor de locaalspoor werd oen jaar- lijksche bijdrage van 20 cent per in woner gedurende 20 jaren toegestaan, en tot afgevaardigde naar de vergadering op 30 Mei benoemd P. A. de Graag. Een verzoek tot opheffing van het voetpad van 's Heer Abtskerke tot Sinoutskerke kverd aangehouden, totdat de ingezetenen in de gelegenheid zijn gesteld hun even tueele bezwaren in te brengen. In be ginsel werd aangenomen de morgen- en middagschooltijd een half uur later te doen aanvangen, als de daartoe noodige wijziging in het leerplan wordt goedge keurd. Ellewoutsdijk. Alhier werd opgevischt een vat met wijn, waarvan aangifte werd gedaan bij den Burgemeester-Strandvon der. Het vat was bezet met mosselzaad, hetgeen doet vermoeden, dat het reeds lang in 't water heeft gelegen. Naai' verluidt werd door den heer Burgemeester, naar aanleiding vair de slechte kwaliteit van het regeeringsmeel pp betere kwaliteit aangedrongen an ver gunning gevraagd om de nog aanwezig© hoeveelheid van plm. 1000 K.G., die dagelijks slechter wordt, te gelde te mogen maten voor varkensvoeder. Kamperland. Gisteren is de in deze omgeving gelande Nederlandsche vlieg machine opgeladen en vervoerd. Des middags arriveerde een auto met, het ge vaarte erop te Goes. Ritthem. De boerenleenbank hield Vrijdagavond haar eerste algemeene ver gadering. 'Een 34-tal leden toetenden het lodenregister. Enkele personen, die zich ook hadden aangemeld, waren verliin- dord de vergadering bij te wonen. D© statuten werden voorgelezen en vastge steld. Na eenige stemmingen werden tot bestuursleden gekozen J. Mesu, H. M. v. d. Putte pn P. J. de Pagter. Tot leden van de commissie van toe zicht weiden gekozen de hoeren M. Barentsen, W. Cevaal en J. Meliefsie. Het loon van den kassier werd bepaald op £40 'sjaar. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij 't bestuur. Wegens het late uur werd besloten de agenda op een volgende algemeene vergadering af te werken. Terneuzen. Verplaatst met i Juni >e rijksklerk 3 kl. bij de directe belastingen J. Wulms van Watergraafsmeer naar insp. Tèrneuzein. 1 1 Cadzand. Ongeveer 1 uur van Zaterdag op Zondagnacht zijn onder deze gemeen te, dl oor doorsnijding van den draad, 3 Russen over de grens gekomen. In de buurt vau .Warschau waren zij gevangen genomen, en hadden nu reeds 7 maanden nipt een kleine 509 man in Knocke werkzaamheden verricht aan spoor- en tramwegen- Hun kleeJing was zeer gehavendove rigens zagen zij er goed uit. £ij waren zóó verblijd, weer vrije mannen te wezen, dat de wacht eerst meende met dronken Duitschers te doen te hebben. Zondag middag zijn zij verder naar Rotterdam vertrokken. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hazerswoude J. J. C. Kur- res te Oudemirdum; te Beets T. Leen- dertz te Oosterwolde; te Abbenbroek J. W. Roobol, cand. te Dordrecht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2