Donderdag 11 Mei II'10 30e Jaargang No. 189 De Groote Oorlog. Anti-Rev. Partijdag te Vlissingen. FEUILLETON. De zevers dagen van Robert Hardy. Gisteravond was de zaal in het Con certgebouw nagenoeg gevuld, toen de heer C. van der Voort van Zijp, lid der Tweede Kamer, over „De politieke beteekenis der Statten-verkiezingen" zou spieken. De bijeenkomst werd geopend met het zingen van Psalm 84:3. De voorzitter de. heeT D. Mulder ging daarop voor in gebed en heette vervolgens den beer Van der Voort van Zijp en alle aanwezigen welkom, en deelde mede, dal bericht van verhindering was ingekomen van de heereu Lohman, De Veer, Dicle- nian, 'Lanting, Van Oeveren èn Fruijüer. De heer Gerlach, die de middagvergade ring had bijgewoond, moest na afloop daarvan op reis, dus kon ook niet aan wezig zjjn. De voorzitter deelde verder nog mede, dat van dr. A. Kuyper het volgende te legram wa.s ingekomen Aan de 'Prov. A.-R. samenkomst voor Zeeland te Vlissingen, Voor uwen zoo vriendelijken politiek en groet zij het mij vergund u mijn hartelijkien dank. te betuigen. Een wederopvlamming van onze voormalige geestdrift in de pro- - riiicie, waaraan ik van mijn jeugd af zoo innig gehecht was, zou mij een ver kwikking op mijn ouden dag zijn. -Warde onze inzinking van 1913 door een schitte rend succes in- 1916 en 1917- goed ge maakt. KUYPER. De beer 'Van der Voort van Zijp ver klaart, dat het hem verheugt ap dezen Mei-avond voor zoo'n goed bezette zaal te mogen optreden voor zoovele mannen van de vechterzijde, die geen „kudde die ren'' zijn, maar die weten wat zij willen. Dfeizle geslaagde partijdag geeft hoop voor Zeeland bij de a.s. verkiezingen. Ik wil u sterken in de overtuiging', dat heft landsbelang eischt, dat de- Eerste Kamer rechtsch blijve. De Statenverkiezingen staan nu in hetzelfde teeken als de Ka merverkiezingen tin 1917. 'tls dezelfde slag, die in twee tempo's geleverd wordt. Behouden wij nu wat wij hebben, dan moet- het volgende jaar om de meerderheid der Tweede Kamer gestreden worden. Sedert 1914 zou de aandacht der vrij zinnigen van tie politiek afgeleid zijn, doch hun optreden in de Tweede Kamer doet hieraan sterk twijfelen, immers de polf- tieke strijd, die daar gevoerd wordt, heeft een heftig karakter. Stembusvragen schij nen laJIes te bebeerschen. Spr. herinnert aan Treub's val, aan de comité 's - generaaldie op den ernst van den internationalen 'toestand wezen, aan de paniek die als gevolg hiervan ont stond en. laan Lohman's poging om den hinnealandschen politieleen strijd stop te zette». Spr. wraakt de houding der regoe- ring, die ondanks alles met de behandeling v.an de Staatsbedeeling wilde voortgaan, en die deze week hel lafjakklersylsteem weer toepaste, o.a. met de Oorlogswinst- belasting. Spr. zegt, dat de Tweed© Kamer allerminst populair geworden is door dit alles. Temeer verheugt het spr., dat de belangstelling onder het a.-r. volk nog Zoo groot is. De wind gaal nu meer eu meer waaien uit de* rec.htsc.hen hoek. Het landsbelang «CTgwiwwiw jjiiiiiiaBaiBa—B«—m—.i— eischt, dat zich nu niet herhaalt wat in 1913 plaats vond. Wat zal zich herha len? In de eerste plaats de strijd met de ..kleine" middelen. 'Hel samengaan met Rome wordt bela chelijk gemaakt, doch is dit linksche ka binet dan zoo tegen Rome opgetreden? Immers neen, zelfs is onlangs een gezant bij het Vaticaan benoemd. We hebben hier één klein middeltje, dat toegepast werd. Een ander was de waarschuwing tegen het. gevaar dat de Herv. Kerk zou bedreigen. "Maar wat heeft dit kabinet voor de Herv. Kerk gedaan? Dank maar aan de beknibbeling van hel salaris van den Herv. predikant in het mijndistrict. De militaire tehuizen krijgen straks 10 pet. subsidie, een fooitje dus. Straks zullen de goederen in de doode hand belast wor den, waardoor de traktementen der Herv. predikanten aangetast zullen worden. Spr. herinnert verder aan bet geval van den heer Mooijen (v.-d.), die inder tijd een aanbeveling vroeg' van de Protestanten Vereaniging herder haalt men dr. Kuyper altijd naar voren. Ook nu doet men. dat weer. En toch, hoe weinig laat dr. Kuyper zich tegenwoordig in met de publieke ziaak in de Kamer. Men heeft wel eens gedacht: Is de heer K. niet wat al te goed .voor het kabinet? Toch wil Inen hem weer als den boeman voorstellen. Indien het kon zOu men nog het erger lijke middel gebruiken, n.l. de actie te1- gen den heer Idenburg. Alen moest zich schamen, dat, terwijl men hem nu looft en prijst (zie de „N. R. G."), men hem toen heeft gesmaad, en hem in zijn eer aangetast.. Men heeft den heer Idenburg zelfs van omkooping beschuldigd, natuui'- lijk 'geheel ten onrechte. (Applaus). De man die sprak van den „bezlem in den mast", die man heeft in de Kamér van- zijn vrienden zeiven zijn loon gekre'.- gon. Alen zal verder de beloften herhalen, welke men aan de kiezers gedaan heeft: lo. het pensioen aan de arme oudjes. Rutgers heeft bij de behandeling van de Ouderdomsrente nog eens herinnerd aan die linksche beloften. Men had zelfs tot fö per Wek geboden, soms met een „koetje op stal" 'erbij. Hoe wil men mi de ninvaiiden arbei der helpen? Alen weet het. Na lang wachten was 't aan Talma ge lukt een mooie 'oplossing te geven, doch de staatspensioenbeweging breidde 'zich uit en uit politiek heeft men Talma's prbeid afgetakeld. (Applaus.) Terwijl elk arbeider het recht 'had de invoering van Talma's invaliditeitswet te éischen, zegt de regeering nu'ik voer die wet niet uit. Laten de Arbeiders dit onrecht hun aangedaan, niet vergeten. Het gaat er voor de vrijzinnigen om, dat de kiezers hun bedeeling zullen aan vaarden: Maar zij 'zullen zich niet voor de derde maal 'laten foppen. Men denke aan Apeldoorn. (Applaus.) Links zal nu ZeggenDe Eerste Ka mer moet om. 'Ook de vrij-liberaieii zullen dit volhouden. Daartegenover 'leggen de rechtsche heeren den nadruk op den eisch tot invoering van 'de Inv. verzekering. Men weet wat 'men aan d© rechtsche Kamerleden heeft in dit opzicht Spr. herinnert aan 'het Concentratie program van 1913 'en wraakt ten sterkste de meening, als 'zou het rechts om de macht, te doen 'zijn. Spr. releveert de Uitgave van de H&arnl. Venn. LUCTOR ET EMERGO gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 210. Bureau te Middelburg: FIRMA F. P- DKUIJ - L. BURG. Drukkers: Oosterfoaan L® Cointra - Goes. Naar het Engelsch van Charles Al. Sheldon door v. d. AI. 20) Hardy ging zitten, bedekte het gelaat mie* z'n handen, terwijl James met een kort Ie», warm „God' helpe ons, mijnheer," vertok, i Wjaer ging Hardy naai' boven, en met z n vrouw knielde hijl neer en bad een vurig gébejd, een dankzegging voor de reddmg ©m een smeeking om behoud.— Heer, spirab hij, wil onze lieveling spare» en haai- ons teruggeven. Neemi deze angst van ons weg, niet om iets goleüs, dat in ons' is, maar alleen uit barmhartigheid tover ons, die het verbeurd bebbe*. Willem en Bettie lage i in de kamer ernaast; zij sliepen; op de doorgestane angsten was de reactie gevolgd. Willem was koortsig ten sliep, onrustig. Bettie was zoo. rustig, alsof Ier niets was voorgeval len. Waar is George? vroeg Hardy, toen bijl van hlet gebed opstond. Ik wteet het niet, Robert. H§ is kort ina jou ook naar het station gesneld. Heb je hem dan niet gezien? Nleem, Marie. Moge God hem er voor behoefden, dat hij Hardy durfdle den zin niet hardop vol tooien. Zijn vrouw giste wat hijl bedoel de, zijl nam 'zijn hand, en zoo zaten ze leen joogenblik neer, 'diep bewogen door üje gebeurtenissen vim de laatste dagen. -En terwijl z'ij, met bevenjde hand haar man dichter naar zich toe trok, zei me vrouw Haridy Robert, heb je nog diezelfde indruk ken .omtrent den tijd, dien je nog te lieven rest? Denk je nog steeds, dat deze wieek de laatste ïs? Mevrouw Hardy had 'een vage verwach ting, dal de schok van liet treinongeluk dia jndrulkken van den droom zou heb ben Vernietigd; maar haar hoop bleek tevergeefs. Bleste vrouw, hernam Haiidy, daar is niiet Ide minste twijfel bij mij; die droom is [een visioen geweest van wat gebeu]- rlen zal. Er is geen, twijfel aan, ik ben na Zondag niiet mieer in het land dei- levenden. Vandaag is het al' Woensdag. Hole snel zijh de dagen omgevlogen! En ho'e kostbaar zijin nu de oogenblikken! Ik hleb er al zoovele doorgebracht in, dwazte zelfzucht. Marie, die gedachte zou mijl wanhopig maken, pis ik niet de nood zakelijkheid gevoelde Van deze week te maklen feof de beste van mijn geheele uitspraken van Vliegen en Roodhuijzen, wiaarin duidelijk de machtsbegeerte uit komt. Zonder een rood spook op te roe pen wil spr. wijzen op de roode werke lijkheid, het samengaan van vrijzinnig heid en sociaal-democratie. 'De soc.-dem. zullen nu zelfs bij eerste Stemming de liberalen gaan steunen, ook al vindt de „N. R. Crt." dat ietwat lastig. Npg nau wer dan in 1913 zullen zij samenwerken. En als zij de overwinning behalen, wat dan? Dan is -de eerste vraag, hoe de heer Troelstra er over denkt. Indertijd wilde Troelstra vast en zeker geen minis ter worden. Niet lang daarna kwam ech ter reeds een uitnoodiging tot hem. Hij weigerde toen. Toen kwamen we in de impasse, want de meerderheid durfde de verantwoordelijkheid voor hel bewind niet ineer aanvaarden. 'Bij ongeluk werd de zaak voor de vrij zinnigen en de socialisten gered, dank zij het extra-parlementaire kabinet, met een man als 'Córt aan het hoofd. Moeten we nu voor de tweede maal een extra,-parlementair kabinet hebben? Wint links het weer, dan zal de leiding wis en fzteker berusten bij de socialistisch- radicale elementen, om niet te spreken van de sociaal-democratie. Verdient de rechterzijde, dat de, meer derheid in den Senaat er onder moet? Neen, zegt spr., want de houding der rechterzijde is altijd correct, geweest, ze heeft den strijd aanvaard, toen haar die opgedrongen werd. Spr. wijst de beschul diging af, als zou rechts obstructie ge voerd hebben in de laatste weken. (We dieden hetzelfde in ,,I>e Zeeuw" van gis teren. Red.) Is 5 weken zoo lang voor de behandeling van een zoo belangrijk wetsontwerp Als er van vertraging spra ke is, dan ligt dit aan de linksche hee- rein, die telkens weer absent waren. Dit kabinet heeft in de eerste plaaljs steun van rechts ondervonden. (Applaus.) „Oorlog" en „Alarine" hebben steeds on zen steun gehad, zelfs waar bleek, dat bet Vertrouwen in de rasp. minister niet bijster groot was. Wij hebben een landstormwet geslikt, een wet voor een* paar dure krui sers en nog meer. De bejegening die de minister van koloniën van links on dervond, was van dien aard, da.L de man rust moest nemen. Hebben wij Treub naar huis gezonden? Neen hoor, ook dat heeft links gedaan. Noch in de Pers, noch in de Kamers heeft dit kabinet moeilijk heden ondervonden van onze zijde. De bestrijding van het wetsontwerp betref fende de Vermogensbelasting was louter zakelijk, 't was slechts een financiëele kwestie. De eedswet zelfs heeft de Eerste Kamer willen aannemen. Alen kan ons ook niet beschuldigen, dat 'we de sociale -hervorming tegenwerken, want links deed schier niets in dit op- zicht. 1 De zwakke kant van het huidige ka binet is, dat 'het niet ^teeds de poli tiek geweerd heeft. Wat moeten onze ge- mobiliseerden niet denken van den dwa zen strijd in de Kamer, terwijl zij de grenzen moeten bewaken, omdat de ernst v,an den internationalen toestand het ge biedt. 'tls noodig, dat ons volk .zich. één voelt. Wie 'zal zeggen, of we nog niet in den oorlog geraken! Men moet iets van den krijg gezien hebben, om te beseffen welk een ellende de oorlog over ons zou kunnen brengen. Laten daarom onze sol leven. Maar ik weet niet, wat nu het allerbelangrijkste mjoet heeten. Waren het zeven maanden geweest, iof ook maar zeven weken, ik had mijn plannen beter kunnen regelen. O, de tijd, die mij ge laten werd, is |Zoo wreed kort. Maar ik molet er nu nog het allerbeste gebruik Van maken. En dit ongeluk heeft de zaak nog zoovieel moeilijker gemaakt. Ik. had ér niet mee kunnen rekenen! HoeVelen v.an ons rekenen met onge vallen, met plotselinge gebeurtelijkhed>en? Zijl komen altoos in ons leven als met 'een schok. Ja, het schijlnt mogelijk, dat leen man, die idagelijks dicht bij zijn God leeft, door een vreeselijke gebeurtenis even afwijkt van |den goeden weg, om dat hijl in dit opzicht niet genoegzaam mlet God gerekend had. Juist nu was Haidy begonnen te beseffen,-dat het-le- vlein bestaat uit pen lange reeks bemoeie nissten van Gold piet ons, en die alle dragen Gods stempel. Jets, wat wij niet altoos opmerken. Hardy besprak nu kalm met z'n vrouw wat dien Woensdag nog gedaan kon wor- dlen; zijl waren daarmee nog begig, toen Jamles binnenkwam met een dokter, die terstond naar boven ging. Hij was juist teruggekeerd van de yarnp en het was hem ,aan te zien, dat hij een zwaren nacht had doorgemaakt. Toen, Clara nauw keurig opnam, keek hij zeer ernstiger kwam teen trek Van droevige ontsteltenis daten met geduld hun taak blijven ver vullen. 'tls daarom onbegrijpelijk, dat de regeering de politiek den vrijen teugel liet. En betreurenswaardig tevens. Het kabinet is ook zwak, omdat het zich laat leiden door den z.g. volkswil. Dit is een raar ding. Heeft die volkswil het Tarief veroordeeld? Ja natuurlijk! Heeft hij zich uitgesproken voor Staats pensioen, voor de 'Herv. Kerk, voor op lossing van de onderwijskwestie? Ja. na tuurlijk. (Gelach.) Hoe meer we over dien „volkswil" spreken, hoe meer het ons duizelt. Het kabinet lieeft yaak een (zwakke politiek gevoerd. Denk aan de houding tegenover de Lijkverbranding; en aan de belofte, dat de val van een minister niet den vial van de rest zou tengevolge hebben. Eigenlijk, zegt spr., hebben de socialis ten reeds het meeste te zeggen; zij ge ven den toon reeds aan. Daar moeten wij wel om denken, ook straks bij de stembus. Wiaïineer er niet is ©en souvereiniteilt Gods, wainneer men Hem niet erkent, Die het alles dn Zijn hand heeft, dan komt men tot den Volkswil. Op elk punt moet men dun man de massa gaan vra gen wat ze wil. Dat loven en bieden mogen we niet toelaten. We moeten in de eerste plaats de geestelijke1 belangen in het oog houden. We betuigen onzen pre mier hulde voor wat hij inzake de Onder- wijsbevrediging deed, doch men denke niet 'dat ae pacificatie er pu is. We hebben het rapport slechts als een com promis te beschouwen. Dit neemt niet weg, dat hel. ontzaglijke beteekenis heeft, waar vrijzinnige mannen zoo groote con cessies deden. Dr. Bos heefl al zijn in vloed aangewend, opdat er toch recht zou geschieden voor de voorstanders van bijzonder onderwijs. (Applaus.) Ook zullen we om de verdediging van ons land moeten denken'. Bezuiniging gaat niet meer op. Zelfs de socialisten erken nen mi, dat zij fiasco geleden hebben met hun strijd tegen den oorlog. Die in ternationale is er geweest. Van de idealen van lal van vrijzinnigen, alsof van schen ding van neutrale gebieden nimmermeer sprake zou zijn, is niets overgebleven. We zullen daarom voor onze defensie moeten, opkomen. Nederland, dat zich in een oorlog .van 80 jaar vrijkocht, dat zoo groote koloniën bezit, is er op aan gewezen, om (zich weerbaai' te maken. Onze vloot staat er verre van schitte rend voor, en dat terwijl Japan op onze bezittingen ligt te loeien. We dienen onze roeping tegenover Indiö wel in 'toog te houden. Spr. eindigt met de hoop uit te spre ken, dat ieder gevoelt welke onze taak is bij 'de a.s. stembus. Allen moeten op de bres staan, vooral moet er huisbezoek gedaan worden. Spr. lioopt, dat er warmte kome voor den strijd die ons wacht en hoopt, dat die onder Gods .zegen goed mag verloopen. De 'heer Mulder dankt den heer Van der Voort van Zijp met enkel© waardiee- rende woorden en' hoopt, dat zijn wen- schen straks in vervulling mogen gaan. Tenslotte dankt de voorzitter spreker als voorzitter der A.-R. Kamerclub voor al les wat hij in die kwaliteit verricht heeft. Ds. Sybesma van Zierikzee eindigde' de goed geslaagde bijeenkomst ïrtet dank zegging. Laten de vertegenwoordigers van a.-r. VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG, Abonnementsprijs Per 3 maanden fr. p. post. IJ# Losse nummersn 0.0® Prijs der Advertentiën 15 regels ƒ0.50, iedere regel meer I® cL 3-maal plaatsing wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeeLige voorwaarden. Familieberichten van 110 regels ƒ1. iedere regel meer 10 ct. Zeeland, die zooveel goeds gehooid, lieb ben, al 'dat goede in hun eigen kring uitdragen, opdat er in alle gelederen war me bezieling kome. Inderdaad, de Partijdag geeft hoop rooi de naaste (toekomst. Laat. die hoop mie! beschaamd worden. Beknopt overzicht van den toestand. Een vreemde geschiedenis met de ,,Tu- bantia". Wien begint het nu niet te duizelen? In twee „Wolff'-telegrammen, bijna te gelijkertijd ontvangen, wordt nu de tor- pedeering der „Sussex" van Duitsche zijde erkend, die der „Tubantia" nog eens met stelligheid ontkend. De gevallen stonden niet geheel ge lijk. Het verhaal van den commandant der U 24 gaf dadelijk een uitgangspunt om te erkennen dat men, meenende ee« oorlogschip te torp'edeeren, eon passagiers schip geraakt had. Daarentegen is zelf* de mogelijkheid dei' torpedeering van de „Tubantia" van Duitsche zijde van de*, aanvang af zoo sterk mogelijk ontkend. Dat geschiedt nu reeds voor de derde maal, en zoo wordt niet onaardig opge merkt: „driemaal is scheepsrecht". Nu wordt er nogmaals op gewezen, dat de Nederlandsche regeering nog gee* definitief rapport heeft ontvangen. Laat ons dus voorloopig ons oordeel opschorten en officiëele tijding afwachten. We roeren de zaak dan ook enkel aan, om het raadselachtige van het geval. Aloge de oplossing niet tot een con flict leiden. Van de fronten- hoegenaamd gei* nieuws van belang. De nauwe samenwerking der geallieer den, onlangs treffend gedemonstreerd door de aankomst van eenige afdeelingem Rus sische troepen in Frankrijk, is weder opnieuw gebleken door de aankomst va* Australische en Nieuw-Zeelandsche troe pen aan het Fransehe front. De Anzacs', de strijders van Gallipoh, na den -terugtocht van daar naar Egypte overgebracht, bevinden zich thans in de gevechtslinie aan het westelijk front. Zooveel troepen kunnen de geallieerde* echter niet aanvoeren, of de actie jij Verdun houdt zooveel mannen vast, dat aan een offensief hunnerzijds niet gedacht kan worden. Hst gele gevaar. De „Frf. Ztg." zegt in een hoofdar tikel, dat door de Japan sell- Russisch afspraak, betreffende de kolonisatierech- tjen der Japanners in Noord-Sachalin, i* bet kustgebied ein jn de zóne der Mands joerische spoorwegen en door de nieu|W vlerkregen visscherijrechien in (diet Ruis- sischle wateren, thans (Japan eerst, de| vruchten -plukt van zijn veldtocht in 1905. 'D|a Duatschers (hebben weinig belang©* in bet noord-oosten Van Azië en blelioe- Vexi zich dus niet druk te maken ove* bet gele gevaar, «lat de Russen zelf ach ten piet te bestaan. Japan heeft het ver drag, zooals de minister-president zelf ver klaarde, gesloten met Roestemming va* Engeland. Dit is te wijten aan het feit, dat Engeland tengevolge van den oorlog, aan Japan tegemoetkomingen schuldig is. Op idjeze wijze zal Japan ook het an dere doel, de heerschappij, in den Stil1- op z'n Vermoeid gelaat. Hij legde zijn handen even op haai' oogen en onder zocht die; dan hief hij' even haar hand op ten liet die weer vallen. Eindelijk wendde hij zich tot de ouders en zei voorzichtig Gij molet u voorbereiden op een vreeselijk iets, iclat iUiw dochter uit het ongeluk heeft overgehouden. Zijl heeft zujk leen schok gehad, dal zijl waarschijn lijk haar geheele leven blind zal blijven. JVIjet ontzetting, doodsbleek beiden, staar den Hardy en z'n vrouw den dokter aan. Hielt, was niet jn te denken, dat dit kind, zoo levendig en van zoo sterken wil1, nog, Vol idealen van het jeugdleven en hartelijk bemind, haar gansche levten in duisternis zou geklonken zijln. Wat zou het voor haar zijn, ais zij straks tot het Volle bewustzijn kwam van dit vree- stelijke Alaax wteer sprak de dokter langzaam; Gijl molet u op nog meer voorberei den. In zeldzame gevallen als dit ge beurt. het soms, idat.verlies van het ge zicht gepaard gaat piet dat van het ge hoor. En het is zelfs niet onmogelijk, dat de vreeselijke verschrikkingen van dezen- nacht, uw dochter ook hebben beroofd van haar spraak. Jk weet niet, of dit werkelijk reeds geschied is, maar ik heb lil .willlen voorbereiden pp, het ergste. Blind |en doofstomgilde Hardy, terwijl 'zijn Vrouw met jammerlijk ge ween haar gelaat hegroef in dé bedde- lalcens. Dit scheen te veel voor hen. E* de dokter, die pog eens nauwkeurig on derzocht, zei, dat er op 't oogenblik ver der niets aan te doen was. Hij' gaf nog teenige aanwijzingen voor jdé behandeling en vertrok, na nog even naar Willem] ten Bettie te hebben gekeken en hen iets te hebben voorgeschreven. Hardy ging naar peneden en vertelde opmerkelijk kalm aan James; wat de dok ter bad gezegd. Voor een man als Har dy, dile pan den rand des grafs stond, Was het nu geen tijd, om de vreeselijke tijding niet flink onder de oogen te zien. Jamles nam de piededeeling rustiger op dan Hardy vtermoed had; het waa duide lijk, |dat hij' idén werkelijken toestand niet volkomtep overzag'. Kun je Clara onder deze omstan dig heden nog liefhebben? vroeg Hardy, terwijl hij James doordringend en mei warme sympathie aankeek. Ja mijtobeer, meex- dan ooit. Is zjj niet juist nu hulp behoevend? Zeker, m'n jongen. Maar wat moei je aanvangen met een hulpeloos schep sel als zij nu is? God zal ons helpen, mijnheer! Al» zij nu' rieeids mijn vróuw was geweest en afhankelijk Van mij; zouhit u dan niet denken, dat ik haar beter Verzorgen ton. dan iemand ter wereld? (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 1