Binnenland. Uit de Pers. Uit de Provincie. pell. In deze stelling werd het door de Tuiten omsingeld en. de Engelsche hulp legers, die sedert dien ter ontzetting op trokken, waren geen van allen in staat Town&hend uit zijn positie te bevrijden. Dte overgave van Townshend's leger is, behalve "het verlies van minstens 9000 man, een ernstig échec voor de Engel se hem. daar de pogingen van de ontzet- tingslegers tevens zware offers hebben ge- eischt. De Turken hebben den Engelschen dus voor de tweede maal een nederlaag kun nen bezorgen. Galfipoli heugt den Engelschman nog. De Duitschers streden in Rusland met groot succes. Enkele woorden hebben 'tons Zaterdag reeds gemeld. Laten we 't Berlijnsche communiqué hier nog eens in z'n geheel -afdrukken Commentaar is dan vrijwel overbodig. „Ten Zuiden van het Narotscb-meer ondernamen onze troepen gisteren een aanval, om de door ons op 26 Maart heroverde waarnemingsposten verder te verbeteren. Verder dan de op 20 Maart beaette loopgraven werden Russische stel lingen tusschen Stanarocze en het land goed Stachowee genomen. In onze handen vielen 5600 gevangenen met 56 officie^ ren, waaronder 4 staf-officiereneen ka non, 28 machinegeweren en 10 mijnwer- pers. De Russen leden bovendien zware bloe dige verliezen, die bij een nachtelijken in dichte gelederen ondernomen tegenaan val nog sterk toenamen. De vijand! kon geen voetbreedte van het verloren terrein heroveren". Op het Westerfront is de toestand niet veel veranderd. 'tKan nog komen. Uit Marseille wordt nu gemeld, dat het derde contingent Russische troepen daar is aangekomen. 'tWas gelijk een feest. Optocht, muziek, wapenschouwing, toespraken en gezang! De Franschen juichten en wierpen den Russen bloemen toe Dte Entente is nog zeer onthutst over de wijze, waarop Griekenland thans meent z'n onzijdigheid te moeten bewa ren. Men weet, dat de Servische troepen niet via Griekenland naar Macedonië mo gen gaan. Wat, de geallieerden nu zullen doen, is nog niet bekend. De gezanten doen nog „stappen" bij Scouloudi.s, den Griekschen premier. 't Zal ons benieuwen of pi' nu een formule gevonden wordt voor pen over eenkomst, welke beide partijen bevredigen zal Zulk een formule schijnt reeds tus schen Amerika en Germania, tot stand te zijn gekomen. Hoe ze luidt, weten we niet. Maai er is hoop, dat de zaak een gunstige wending 'neemt. ■Aller oog is-gericht op bet Duitse lui hoofdkwartier. Korte Oorlogsberichten. Van passagiers der mailboot ver nemen wij, dat er in Engeland groote schaarechte aan suiker heerscht, de suiker is duur en men kan er slechts 2 K.G. te gelijk bekomen. In Turkije zullen alle 17-jarige kna-' pen opgeroepen worden om zich vrijwil lig bij het leger aan te melden. In de Oostzee zijn drie Engelsche onderzeeërs aangekomen, die erin geslaagd zijln de operatiebasis der Russen te be lteiken. \Vaarschijniijk zullen in Duitschlanl ook nog bierkaarten ingevoerd worden, wanneer .niet meer gerst aan de brouwe rijen verstrekt kan worden. In Frankrijk worden maatregelen ge nomen, om de soldaten, die reeds twee broeders in den strijd verloren hebben, zooveel mogelijk buiten levensgevaar te honkten. Men wetet, zegt de „XXe Siècle", dat het nieuwe hoofddeksel in liet Bel gische leger door velen met weinig vreug de is ontvangen. Thans hebben de mili taire autoriteiten besloten, de oude poli tienruts., welke zoo populair was bij de artilleristen en cavalerie, weer in eero te herstellen. Uit de stadskas van Kieff is het sommetje van 11 millioen roebel verdwe nen. (Het geld was indertijd geleend voor den aankoop van tramlijnen. Er wierden echter pimmer trams gekocht. De bur gemeester heeft wegens ziekte ontslag genomen. Duitscbers erkennen, dat de duik boot U 27 op 27 April vernietigd is en de bemanning gevangen genomen. Op 27 April kwamen 6 granaten in Lunéville terecht. De schade is gering. Een tuinman in Eastbourne, die op grond van gewetensbezwaren vrijstelling van (dienst had gekregen is zijn certifi caat (weer afgenomen, daar hij in een twist een kameraad een tand uit den mond geslagen had, aldus geschiktheid vopr de gevtechtslinie aan den dag leggende^ yLki Belgische regeering' overweegt nijp instelling van een nieuwe ridderorde, die den naam van Koningin Elisabeth zal ld ragen en verleend zal worden wegens verdiensten in den oorlog. ,De laatste telegrammen uit Dublin rntiken (duidelijk, dat men den strik, die om (de rebellen is geslagen, begint toe 1e (halen sedert generaal Maxwell is aan gekomen. Niet alleen zijn de cordons in het centruVn van die stad aanzienlijk ver stuikt, jnaar ook aan den zoom van de stald zijn troepen opgesteld, om te voor komen, ila,t de opstandelingen naar de tMJgen /ontkomen. Van heden af zullen de London and .North Western Spoorwegmaatschap pij en de Great Northern Spoorwegmaat schappij geen eetwagens meer laten loo pen. Het doel is kolenbesparing. De Great- Northern raadt de passagiers aan, eet waren mee te nemen. Voor het overige zidlen er mandjes met eetwaren op de stations worden verkocht. De melk kost. nu te Londen 6 stui vers per quart (1.1 Liter). Zoo hoog is de prijs bij menschenheugenis nog nim mer geweest. - De Engelscbe stoomboot Teal is ge zonken. Generaal Smuts meJdtDen 2!)sten dezer maakten bereden troepen in de buurt van Kondsa-Ipangi in Duitsch-üost- Afrika verschillende munitie-convooien,, wagens,- 80 geweren, een groote hoeveel heid munitie, een troep van 600 stuks hoornvee en 206 ezels buit. Naar Gemnienich zijn per trein de overblijfselen van een Zeppelin vervoerd, die naar uit betrouwbaie bron wordt ver nomen, brandende gedaald is in de om geving van Zeébrugge. De bemanning van het luchtschip werd gedeeltelijk gered; de overblijfselen van het vernielde lucht schip werden des nachts opgeladen en en weggevoerd. Een telegram maakt melding van een bericht uit Saloniki aan de Matin, dat Servië in liet bezit is gekomen van zijn eerete oorlogsschip, de Falika Serbia, een torpedojager, die het gekocht heeft van wie wordt niet gemeld en die in de Egeïsche'Zee zal kruisen. De be manning is geheel Servisch. De Daily Mail verneemt uit Athene, dat Griekenland totnogtoe 63 protesten wegens politieke en militaire handelingen bij de Entente heeft ingediend. De uitvoer uit D u itsch 1 an d tvan lieeren- en dameskleedingstoffen, ver vaardigd van wol, halfwol, en katoen, is van heden af verboden. Wat vóór 15 Maart besteld, vóór 15 April gefabriceerd en vóór 30 April in verzending gebracht was, mag uitgevoerd. De uitvoer van zijden artikelen blijft toegestaan. Uur van v r 1 o f In de stelling Amsterdam is het uur waarop (do soldaten 's avonds weer op hun. standplaats moeten zijn, van 11 op 12 uur gebracht. Een zonderling uur. We lezien in de N. R. C.: Dat is vannacht eigenlijk een rare ge schiedenis geweest. Nadat het klokkenspel van den Groote- Kerktoren het bruidslied uit de Lohen grin ten gehoore had gebracht van wege do buitengewone omstandigheden klonken te middernacht van den toren twaalf donkere slagen, en daarna bleef de lang verwachte, de groote, de gewichtige slag lekker weg. Een hetel klein troepje belangstellenden, bewaakt door twee dienders, woonde de plechtigheid bij. Men wachtte, wachtte en wachtte. Men constateerde, dat het nooit meer één uur zou worden en vroeg om een lucifertje, teneinde te zien wat er op de wijzerplaat gebeurde. Een van de aanwezigen wenschte den dames en lieerengelukkig nieuwjaar en wa rempel, na eenige minuten speelde van den toren het kwartier, Wat was duts het geval. De klokken konden den tijd niet meer bij- houdën en liepen hem zoo hard mogelijk na, om het uur, dat geen uur was, in te ha len. Dat ging slechts geleidelijk, zoodat het ongeveer te kwart over twaalven in vroeger dagen, eerst één uur was, d. w. z. het was allang één uur geweest toen het één uur was, en toen het één uur was, was het al een heel eind over eenen. Wij beleven wél buitengewone tijden! De stadsklokken deden alle aan dien zonderlingen wedloop mee, en hadden veei belangstelling. De café's deden als of er niets gebeurd was, en het café Galand beleefde het genoegen, dal het voor ile laatste maal, op de plaats waar het zoo lang gestaan heeft, inplaats vafi te één uur, te twee uur mocht sluiten. Verlof voor b e 1 ij d e n i s. IJs. J. E. Vonkenberg, te Zwijndrecht, voorzitter van het centrale nationale co mité voor tijdelijke militaire tehuizen, heeft, naar De Stand, meldt., gisteren, telegrafisch tusschenkoinst van den mi nister van oorlog verzocht voor militai ren, aan wie verlof voor belijdenis was geweigerd. Ferf.' Zaterdag is te Doorn op 62-jarigen leeftijd overleden het lib. oud-lid der Eerste Kamer P. R. .1. Ferf. Erkenning van schuld? Het onderzoek inzake de Tubantia, door de Duitschers ingesteld, moet, volgens de N. C., reeds tot de overtuiging geleid hebben, clat de officiëele ontkenning van alle schuld door de Duitsche regee ring niet zal worden volgehouden. Idenburg's afscheidsrede kenmerkte zich door eenvoud, waarheid en christenzin. Ziehier een fragment er uit, zooals de „Deli-C-ottrant" het overbracht Toen ik, eenige oogenblikken geleden, in de vergadering van den Raad van Indië Uw Exc. het bestuur over deze gewesten overgaf, deed ik dat niet met gejuich, als van iemand, die bevrijd wordt van een zwaren last of van een knellenden band. Tot op het laatste oogenblik heeft God mij geschonken, wat ik voor de vervuiling van mijn taak behoefde. Ter wille van 's lands belang wenschte. ik thans mijn ambt te mogen overdragen, maar nu die wensch werd vervuld, heb ik niet zon der weemoed de hand teruggenomen van het werk, dat zwaar was, maai' schoon en waaraan ik nu zes jaren heb gearbeid inet mijn gansche ziel. In velerlei opzicht was die bestuurs periode belangrijk, niet slechts dooi den invloed, die gedurende de laatste jaren ook hier werd geoefend door den geweldigen wereldoorlog;, maar even zeer door vele naar den vorm veelal nieuwe vraagstukken van verschillen den aard, Lot. welker oplossing de In dische regiering weid geroepen. Eencr- zijds was er de veelzijdige openharing van particuliere geestkracht en Jaar- door een bloei van landbouw en nij verheid. van handel en scheepvaart, als onze koloniale geschiedenis nau welijks kent, tbevorderd door de voort zetting en con sol [Jeering van 't groote werk, dat in de eerste decenniën dezer eeuw in de buitenbezittingen werd on dernomen, gesteun-1 door een krachtige verkeerspohtiek, zich uitend in spoor wegaanleg en havenbouw. Anderzijds een zich bewust worden van latent in de maatschappij aanwe zige krachten, een naar voren treden van vragen, die vóór ©enige jaren nau welijks genoemd werden, een drang naar kennis en begeerte naai' de vrach ten der wiestersche cultuur, die leid den tot bijzondere verzorging en gron dige herziening van onderwijs en noop ten tot zooveel mogelijk wegnemen van elke belemmering der vrije inwerking van het particulier initiatief, ook dat dei- Christelijke zending, dat èn vrucht én wortel dier cultuur wil brengen. F r i es c h Dagblad teekent hierbij aan '1 Antwoord van den nieuwen gouv.- generaal was complimenteus maar „neutraal". Laten we er 't beste van hopen. Nog meldt de „DeJi-Cour.", dat de nieu we gouv.-gen. den heer 1 denburg verze kerde, dat hem te Durban en te Kaap stad een grootsche ontvangst zou wor den bereid. Nu, dat .zal ons verblijden. Maar veel méér zal 't ons verheugen, als hij weer veilig en wel in 't vader land is teruggekeerd Statenverkiezing. Naar wij vernemen zijn op de Zater dag gehouden vergadering van het Gen traal Vrijzinnig Uropagamla-Comité op Walcheren als voorl-oopige candid aten voor het lidmaatschap der Prov. Staten gesteld: in het district Vlissingen, waar twee itechtsche leden moeten aftreden, de heeren dr. A. Staverman te Vlissingen en J. D. Viruly Je WlestkapeJIe; in het district Middelburg, waai' drie leden van rechts aan de beurt van aftreding zijn, de heeren mr. J. Adriaanse, dr. J. C. Bolle, "jhr. P. J. Boogaert, mr. J. Smit en mr. G. .1. g pranger, allen te Middel burg. De aangesloten vereenigingen zullen voor zoover noodig in den loop van deze week vergaderen, waarna in do op 6 Mei te houden tweede vergadering van het Centraal Comité de definitieve can- didaten zullen worden gesteld. Blijkens den heden in Werking ge treden zomerdienst op de spoortreinen, zijn de uren .van aankomst en vortitejk op de Zeeuwsclite lijnen ongewijzigd ge bleven. Slechts stopt de trein, die 7.46 'sav. uit Vlissingen vertrekt, niet meer te Rif land (wél in Krabbendijke) en houdt even min de trein, die 9.39 's avonds uit. Roo sendaal vertrekt, stil Je Wouw, Rilland- Ra,tb en Krabbendijke, gelijk vroeger het geval was. (.M. C.) Dienst directe belastingen, enz. De ontvanger J. L. van der Plas te St. Maartensdijk,, thans nog belast met de waarneming van het kantooi' Berg urn, is aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het kantoor Dordrecht. Het kantoor Sluis ,zal tijdelijk waarge nomen worden door rijksklerk L. A. Vink te Middelburg; Oostburg door rijksklerk K. van iiartingsveld te Dordrecht. Ver plaatst komm. H. v. Uitert van Sluis naar Noordwijkerhout. Middelburg. D© zomertijd is hier heden bijna onopgemerkt ingevoerd, de meeste inwoners hadden gisterenavond de goede maatregel genomen wat eerder ter ruste te gaan en voor eventueele langslapens was het Meideuntje, dat van 7 tot 8 van den Jongen Jan klonk een goede wekker. Dat toch niet alle Nederlanders goed begrijpen wat het nieuwe eigenlijk be- teekent en hoe weinig men er, behalve des avonds, van merken zal, bleek he denmorgen, toen een boer, -die gewoon is zijn melkbussen mot de tram van 7.10 naar Vlissingen te vervoeren aan de train van 8.20 kwam, en maar niet begreep, dat hij een uur te laai was en zijn bussen niet medegingen. Spoedig zal zoo iets natuurlijk tot liet verleden bohooren en het leven weder gewoon zijn gang gaan, behalve, dat men het kunstïic'ht des avonds een uur later ontsteekt en wieli jders en -bestuurders van voertuigen een uur langer zondej licht kunnen rijden zonder kans op een bekeuring. De jaardag van JL K. 1L Prinses Juliana Is hier gisteren herdacht door het. uitsteken van de vlag van vele open bare en particuliere gebouwen en het dragen van Oranje. Ingekomen bij het (Steuncomité al hier sedert de vorige opgave aan maan- delijksehe bijdrage van J. D. f 10, Vekclijk- sche bijdragen van 20 April f102, van teekenbeambten, controleurs en één baas van ,,Tho Vitrite Works Ltd." fl2.32i/2. oor de 69e uitkeermg aan militairen en aan werkloo/en was nioodig f396.15. De Penningmeester, Herm. Boasson. Bij testamentaire beschikking heeft wijlen mej. de wed. AL Naehtegael Cruoq, overleden te Aliddelburg, gelega teerd aanle. de tereformeerde Kerk te Middelburg C ten behoeve van haar kerkedienst f 1000, -2e. ten behoeve van haar armen f500, 3e. ten behoeve van het diaconaal hulpbetoon f300, 4e. ten behoeve van haar Zendingsarbeid £500; 5e. de Vereeniging voor Hooger Onderwijs voor de Vrije Universiteit te Amsterdam f 500 6e. ten behoeve van een studie fonds van die Universiteit f200; 7e. de Vereeniging voor de Zending onder Is raël flOO; 8e. de Vereeniging het Geit- zengesticht te Brielle f100; 9e. de Ver eeniging voor Gereformeerd Onderwijs te Middelburg föOO; 10e. de Gereformeetf- de Kerken te Armemuiden, 0.- en W. Souburg en VrouwepoJder de aandoeleai in de geldleening dier Kerken aanwezig in haai- nalatenschap. Goes. Bij .beschikking van den Minister van Watei's Laat is op verzoek ingetrok ken cle .aanwijzing van A. G. van dei- Have als tusschenpersoon ingevolge de invaliditeitswet in Jiet' rentedistrict. Goes voor de gemeenten Nieuwerkerk, Ooster- land en Ouwerkerk. en is in zijn plaats benoemd S. ,K. van Oost, ontvanger dei- gemeente Nieuwerkerk. 'De jaardag van Prinses Juliana is gisteren in .alle stilte gevierd. Do vlag gen waren .ingehouden, de oranje-strikjes en -knoopjes door velen helaas ook. In de -godsdienstoefeningen js de geboortedag van Ihet geliefde Koningskind natuurlijk, he-rdaeht. Ter eere va.n de kleine jarige heeft hel carillon zich een paar koer laten hooren. In de Zaterdag alhier gehouden ver gadering van afgevaardigden van het Wal- terschap voor de uitwatering door de Sluis in de Piet werd de rekening over liet dienstjaar 1915-1916 vastge steld in ontvang op f 32074.011/2 en in uitgaaf op f 26483.771/2. De rekening Jietreffende kade en ha ven over genoemd dienstjaar werd in on vang vastgesteld pp f590 en in uitgaaf op f 783.7;»/,. De begrooting over 19161917 s-oor liet Waterschap werd in ontvang en uit gaaf geraamd -op f22110.24, met een post onvoorzien ad f 1890.35, terwijl de be grooting in zake kade en haven geraamd werd in ontvang en| .uitgaaf op f850, met een post onvoorzien ad £50. Op den staat van aanbeveling ter be noeming van een lid van liet Bestuur werden geplaatst de heeren Joh. Linden- bergh, G. Boonman en H. van Iwaarden en zulks wegens periodieke aftreding van eerstgenoemde. We hoorden van verschillende gé vallen, dat kinderenhedenochtend onge veer een uur te laat op school kwamen. Men mag gerust aannemen, flat ook verschillende reizigers de dupe van de nieuwe wet omtrent den (Zomertijd zijn geworden en een uur te laat op hc(t peiTO-n zijn verschenen. In de omstreken yan Goes en Kloet tinge moeten enkele opgeschoten jongens er hun werk van maken uit baldadigheid meisjes, die per fiets passeeren, in de sloot te duwen. Twee gevallen kwamen ons ter oore. Dank zij spoedig toegesclio'- ten hulp kwamen de slachtoffers er melt den schrik en een nat. pak af. We ver trouwen, dat de politie waakzaam is. Vlissingen. Tengevolge van een nog niet opgelost misverstand is een deel van de transportcolonne van het Roode Kruis alhier 24 uur te laat gekomen "toen de hulp der brigade noodig was. Zaterdag bracht namelijk de „Koningin Wilhilinina" van de Mij. Zee-land een goede *20 Duit sche burgere mede, waaronder blinden, geesteszwakken en andere lijders. Deze ongelukkigen waren onder geleide van twee Engelscbe Roode Kruis-mannen en deze stonden verbaasd, dat hier geen Nedeihmdsche collega's waren om de pa tiënten over te nemen. Of nu het betrok ken telegram te laat kwam of niet dui delijk was, of dat er een andere veé- gissing in het spel is weten wij niot, maar toep Zondag de „Prins Hendrik" binnenkwam met slechts 25 gezonden pas sagiers aan boord, was er een afdeeling der colonne aan het station, waarvan de commandanL een briefkaart kon toonen, waarbij hem werd opgedragen met zijn njannen Zondagmiddag present te zijn. Dat in de eerste plaats de leden van het Roode Kruis de vergissing betreurden be hoeft wel geen betoog. De mailboot „Prins Hendrik" ont moette Zaterdag op weg naar Engeland een onderzeeër, waarvan alleen de pe- rioscoop te .jien was, Zondag op de te rugreis ontmoette men een Duitschen on derzeeër, die boven water was. Ook werd op deze reis een bijna ge heel naakt drijvend lijk ontmoet. Bij vertrek uit Engeland lagen Zondag morgen op de Theems een 60-tal sche pen bij elkaar en inen vreesde, dat de mailboot weder zou worden opgehouden. Dit. bleek gelukkig niet' het geval. De Jot majoor benoemde kapitein S. J. jV'esselink bij hef 14e reg. 'komt alhier in .garnizoen. - Met de mailbooten der Maatschappij Zeeland zijn in April vervoerd 1234 passagiers tegen 5775 in April 1915-. Door den commissaris van politie te lissingen is het lijk In beslag geno men van een meisje, dat Vrijdagmiddag door een auto werd oveireden en ge dood. Naar wij vernemen is het iiiet uitgesloten, dat de chauffeur schuld heeft aan het ongeval en zal er ver moedelijk een vervolging wegens schuld- misdrijf tegen hom worden ingesteld. Op het terrein van de Kon. Maat schappij „de Schelde" te Vlissingen is door een paar ambtenaren een man aangehouden die drie stukken gestolen looit bij zich had. hij wist te ontvluch ten, maai' werd later door de politie op signalement weder aangehouden en fiat aan de justitie te Aliddelburg worden voorgeleid. Te Vlissingen is aangehouden en ter beschikking van de militaire autori teiten gesteld een soldaat, die van ver lof was achter gebleven. Door de politie alhier is onder hevig verzet ^geanesteerd een jonge man, dié 'zich aan burengerucht schuldig maak te en die een valschen naam opgaf. Rilland-Bath. In een nota naar aanlei ding van de vraag gesteld in liet ver slag betreffende het wetsontwerp in z;ike onteigening voor uitbreiding van het sta tionsemplacement Rilland Bath met bij komende werken, deelt de Minister van "Waterstaat melle. dat omtrent de uit te voeren werken overleg met de militaire autoriteiten gepleegd wordt. Nisse. Voor de vacature van een no tabele bij de NetHerv. Gein. (ontstaan door het overlijden van C. van Abuis) komen in 'herstemming P. Mëijers én H. Nieuwen huize. Wolf aartsdijk. De heer A. J. van Lujjk alhier is benoemd tot correspondent van den Phytopathologischen dienst. Kruiningen. Benoemd tot stationschef te Kruiningen Terseke, de heer C. B. Koolhaas, stations-assistent hij de. S.S. te Dordrecht. Hoedekenskerke. Tot agent van den Provincialen Stoonibootdienst alhier, te vens belast met het ontvangen der stei- gergelden is benoemd dhr. Anthoni© Looii alhier. Wissenkerke. Vrijdag vergaderde do ge meenteraad. De ingekomen stukkenpro ces-verbaal van kasopname, goedk. van wege G. St. der jongste begrootingswij- ziging. Kom'rik], goedk. besluit G. St. tot vaststelling jaarwedden Burgemeester Secretaris en 'Ontvanger; wei-dryvoor kennisgeving aangenomen. De begrooting 1916 werd wegens ver hooging van genoemde jaarwedden ge wijzigd, evenals die van 1915 wegens na der gebleken behoeften. Na onderzoek der geloofsbrieven van het nieuwe raadslid A. L, Abrahamse, dooi (Le daartoe aangewezen h.h. Dielcinan, Jan- se en de Ridder werd tot diens toela ting geadviseerd en besloten. De reke ning v. h. Burgert. Armbestuur weid vastgesteld in ontvang op f 1403.96 in uitgaaf op f 1305.32V2 voordeelig saldo alzoo f 98.631/». Besloten werd de eer der toegekende subsidie van ,f 50 voor de Z. Bevelandschen spoorweg gestand te doen. Voor een tentoonstelling en con gres op gemeentelijk finantieel gebied werd een bijdrage van f5 verleend. Op verzoek van Mej. M. Bakker werd aan de telefoonkantoorhouders een trakte- mentsverhooging toegekend van f25. Van A. Heijboer c. s. is ingekomen een ver zoek om de Kamperl. haven uit te breiden. B. en W. verzoeken aan den Raad hun gevoelen over de noodzake lijkheid "daarvan te "kennen te geven, en daarna hen te machtigen een plan van, uitbreiding te doen opmaken door den Prov. opzichter. Over dat plan kan dan later worden beslist. Dhr. van Hen acht, uitbreiding geweixscht maar dan moet ook terrein voor ligplaats verzekerd wor den. De voorz. zegt dat dit punt ook in de vergadering van B. en Wis ter sprake gebracht. Daartoe zal zeker nu»' ten worden overgegaan. Eerst dient eo li ter nu vastgesteld of de havenuitbreiding noodig is. Voorop dient -echter gesteld dat de uitgaven voor de haven moeten worden kunnen gedekt door de opbreng l er .van. Dhr. de Ridder wil op de noodzakelijkheid er van niet ingaan, (maar vraagt of het gewenschl is in deze benarde tijdsomstandigheden er toe te besluiten. De voorz. stelt in het licht dat een beslissing nu slechts verplicht tot het opmaken van een plan. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Aan het adres van het .gemeente bestuur van Nieuwleuzen wordt besloten geen adhaesie te betuigen, op grond, dat vele jonge onderwijzers er door bs lemmerd zullen worden in hun verdere studie. Bij de rondvraag vraagt dhr. de Jonge of het niet overbodig is de re geert ngs varkens hier nog eens te keuren waar dit toch ook te Goes is geschied De voorz. antwoordt dat. de verordening er toe verplicht, en dat het nuttige er van blijkt, wijl de vorige week een ge deelte is afgekeurd. Dhr. de Ridder zegt te vertrouwen, dat met de verbetering der dorpsstraten zal worden doorgegaan, maar vestigI daartoe alvast de aandacht op de stra-i langs de werkplaats van C. Verborg. Waar niets meer te behandelen blijkt, shut voorzitter de vergadering.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2