Uit dfl Pers. Uit de Provincie, Kerknieuws. Predikbeurten. Landbouw en Veeteelt. op reis met graan Rotterdam is groot ton en behoort aan Alleen de heer Dojes had bezwaren geopperd met het oog op den landbouw. Ik- wet staat reeds in de Staatscourant.. Dr. Kuyper is te Boedapest met zijn twee dochters door minister-president graaf Tisza aan een noenmaal ontvangen, en hoopt Zon dag weer terug te keeren. Ernstige rampen. Het Ned. s.s. „Dubhe" liep Woensdag nabij de Galloperboei op een mijn. De „Noordzee", die de „Maashaven" sleepte, liet deze los en stevende op de „Oublie" af om assistentie te verteenen, Even daarna bemerkte de sleepboot, dat de „Maashaven" ook op ©en mijn was gestooten en keerde wederom naar dit sthip terug. Op den terugweg echter werd da „Noordzee" zelf het slachtoffer van een mijn. i Het s.s. „Dublie", van Baltimore naar 3*233 bruto en 1968 :v. Nievelt, Goudriaan en Co's Stoom vaart-Maatschappij te 'Rotterdam. Uit IJmuiden bericht men aan de „Schpvrt.": De bemanning van het Ned. stoomschip „Venus" is nabij de Gallo- [verhoei getuige geweest van een ernstige scheepsramp, welke achtereenvolgens drie Nederlandsche stoomschepen trof. Onze berichtgever te IJmuiden vernam daar omtrent van een der opvarenden het volgende Het stoomschip „Venus" bevond 'zich op weg met een lading stukgoederen van St. Thomas naar Amsterdam en werd na twee dagen bij de Downs te zijn opgehouden naar de Theems beorderd. INa aldaar de toestemming tol de doorvaart 1e hebben ontvangen, ging men anker op en stoomde naar de Galloperboei otm vandaar koers naar Nederland te zetten. Op twee mijlen Noord van de Galloperboei voer men achter liet Ne derlandsche van Baltimore naar Rot terdam bestemde stoomschip „Dublie". dat plotseling op een mijn stiet en dreigde te zinken. De bemanning was reeds in de booten gegaan, toen van de „Venus" een boot was uitgezet om zoo noodig hulp te verleenen. De gezagvoerder van <le getroffen boot deelde echter mede, dat zijn schip drijvende bleef en allen weer aan boord zouden gaan om te trachten het schip ergens aan den grond 1e zetten. Inmiddels was achter de „Venus" aan gekomen het Nederlandsche van Duin kerken naar Rotterdam bestemde s.s. „Maashaven", van de reederij Gebr. Van Udien te Rotterdam, dat in Rotterdam een groote reparatie moest ondergaan en daartoe door de sleepbooten „Oostzee" en „Noordzee" van den sleepdienst L. Smit Co. uit Rotterdam werd over gebracht. Terwijl de „Venus" nog bij de „Dubhe" lag, zag men plots de sleep boot „Noordzee" op een mijn stooten en binnen den tijd van eenige minuten zinken. De bemanning kon zich met uit zondering van den tweeden machinist en een stoker, die verdronken, in de eigen boot redden- De lijst der rampen was nog niet vol, want ook de „Maas haven" liep op een mijn en dreigde te zinken. Het voorschip' begon reeds te zakten, doch bleek 'het stoomschip toch drijvende te blijven. In de nabijheid van de schepen was, volgens den zegsman, een gewapende Engelsche trawler met draadlooze telegrafie uitgerust, ïie niet zelf hulp verleende, maar deze schijn baar van andere vaartuigen inriep, want in een ommezien waren eanige gewapen de mijnenvegers iu de buurt van welke twee het stoomschip „Maashaven." be gonnen achteruit te sleepen om hierdoor te voorkomen, dat het vooruit zou weg zinken. Periscopen van onderzeebooten of Ixjl- Jenhanen van torpedo's zijn niet' gezien. Een En gelsch vliegtuig. Bericht van het Algemeen Hoofdkwar tier. Gistermorgen te 5 uur heeft schipi- 'per J. Baak te Schevcningen aangebracht den Britsche luitenant-vlieger der marine Deare, benevens een Britsch vliegtuig. Genoemde officier was in de Noord zee buiten de Nederlandsche territoriale wateren aangetroffen opi het vliegtuig, dat omgekeerd op het water dreef. Hij werd door schipper Baak aan boord genomen, waarna op zijn verzoek hetzelfde geschied de met het vliegtuig. Tijdens de vaart naar Scheveningen heeft het visschersvaartuig geen ontmoe ting met eenig oorlogsschip gehad. Als gered schipbreukeling aangebracht doer een neutraal visschersvaartuig, is de officier-vlieger wijgelaten, terwijl het vliegtuig wordt opgelegd tot na het einde van den oorlog. Vliegmachines. Gisteren bewogen zich boven Zwolle op zeer groote hoogte een 5-tal vliegma chines. Nationaliteit kon niet worden waar genomen. Zij verdwenen in Oostelijke richting. Het s.s. „Maashaven". Volgens een Lloyds-bericht is het stoom schip „Maashaven" iy2 mijl van Beach Enid boei aan den grond gezet. Er be staat goede kans-op redding van het schip. Het s.s. „Dubhe". Het gistermiddag van Londen binnen gekomen s.s. „Guardian" rapporteert het ss. „Diubhe" te zijn gepasseerd, koersende naar Harwich, gesleept wordende door twee sleepbooten en begeleid door tweo Doovemansdeur. Zeer terecht herinnert De Stan daard: Niet. Tiu pas is van Antirevolutionaire zijde óp 't gevaar gewezen, dat spoedi ger dan men dacht, ook onze koloniën zou kunnen dreigen. \eeleer 'is er steeds onzerzijds op aan gedrongen, dat ook Nederland zich naar eisch wapenen zou, en hierbij opgemerkt, dat vooral ook ons rijk in Azië niet mocht vergeten worden. foch was dit aldoor aan doovemans deur geklopt. Zooveel men eenïgszins kon, beknib belde men van Links steeds op de De fensie-uitgaven. Het was feest onder de heeren van Links, als er weer een post van 'beteekenis van de begrooting voor Vloot of Leger was afgehaald. Het 'was nu eenmaal vrede, do vrede- roep weerklonk steeds luider dooi' Euro.- pa en Amerika; waartoe dan nog 'tzoo hoog noodige geld verspild aan een Vloot die nooit vuren, en aan een Leger dat nooit slag zou leveren. Het bleef de ellende van 1870. Van '1848 af liad de landsgroep die toen onder Thorbecke triumfeerde, heel de Defensie tot een minimum der kosten herleid. liet waren onze zes houten fregatten die toen nog opgeld deden, ook ,zelfs bij Simonoseki. Doch zoo niet sloeg, pa den '\merikaanschen oorlog, het hout in het ijzer om, door wat voorviel met de „Merrimac", of de kosten liepen zóó hoog, dat men eigenlijk van verder verweer afzag. Niet alleen mèt de vloot, maar ook met het Leger. Daaraan 'dankte men dan ook in 1870 het vernederend spektakel bij de toen malige mobilisatie. Elk deskundige schaamde er zich over. Doch "nauwelijks was de vrede hersteld, of de oude antipathie tegen geld voor het leger of voor de vloot kwam weer boven. 't Moest alles weer op zijn zuinigst gaan. 'Aan heusch oorlogsgevaar geloofde Links 'niemand meer. Een weelde was onze kruisersvloot, en voor 'de parade goed wat we aan leger bezaten, maar, heusch, ernst met onze Defensie maken, wilde Links niemand. Uf 'liever nog, men wilde wel, maai' dorst niet. Denk 'slechts aan wat het Kabinet Pier- son-Borgesius 'nog waagde eer het af trad. Maai' meenens werd 't zelfs toen niet. Men was geboren Pacificist, en aan oorlog geloofde men eenvoudig niet. Wat nu aan de mobilisatie ten koste is gelegd, zou ons, ware het vroeger beschikbaar gesteld, ,de prachtigste vloot en het rijkst voorziene leger, dubbel en dwars, ter beschikking heblien gesteld. En nu wordt het aldoor dubbel be talen. Eerst voor de mobilisatie, en dan voor wat bij leger en vloot te kort schoot. Apotheken. Zondag a. s. zal te Goes geopend zijn de apotheek van den heer L. la Porte. •Te Middelburg' die van den lieer J. C. v. d. Harst, Korte Delft. Besme11e 1 ij ke ziekten, in de week van 19 '25 April zijn uit Zeeland de navolgende besmettelijke ziekten ter kennis van den centralen gezondheids raad gekomen. Diphteritis: een geval te Arnemuiden, Groede, Middelburg, Wissin gen en Waarde. Roodvonkeen geval te Breskens, Goes, en Hoek en twee ge vallen te Middelburg en Neuzen. Baarland. In de Donderdag gehouden openbare raadsvergadering, waarin alle leden aanwezig, deelde de voorzitter mee, dat het vervoer van den onderhoiidsgTint voor f 1 den M3. is opgedragen aan den heer G. de Jager en het lossen voor f0.40 per M3. aan den heer H. van Oos ten te Hoedekenskerke. In onze gemeente zijn dit jaar geen liefhebbers voor lvqt lossen van grint. Van den ambtenaar van den burgerlij ken stand is ingekomen een dankbetuiging voor zijn benoeming. Hij is beöedigd en reeds in functie. Hij zal zitting houden voor het publiek iederen werkdag 's mid dags van l'Ji/oli/s en 's avonds van 78 uur. Zondags van 12Va 1 uur. 'Deze openstellingsuren werden door den Raad vastgesteld met 4 tegen 3 stemmen. De minderheid wilde 's middags gelegenheid geven aan de burgerij om zaken hij den ambtenaar af te doen .van 121 uur, omdat ze zulks ineer in het belang en ten gerieve van den werkmansstand achtte. Waar onze gemeente vroeger besloot tot het geven eener jaarlijksche subsidie van f 100 aan een spoorweg door Zuid- Beveland, heeft de provincie bepaald, dat het aandeel thans zal moeten bedragen f 148.40 gedurende 20 jaar. 'Op voorstel van B. en W. wordt besloten gedurende *20 jaar een subsidie te verleenen van f 148.40. Tot gemachtigden op de alge- meene vergadering der spoorwegmaat schappij worden B. en W. aangewezen; zij zullen daar onze gemeente vertegen woordigen met blanco mandaat. De openbare Vergadering gaat over in een met gesloten deuren. Na heropening wordt niet algemeene stemmen besloten het kohier H. O. vast te stellen zooals het in de besloten vergadering werd opge maakt. Met 5 tegen 2 stemmen wordt op voorstel Tan den heer fluijzen besloten ♦ovlogsschepen. om nu f2080 in plaats van f2600 te heffen; de begrooting voor 1916 zal dien overeenkomstig worden gewijzigdf 150 voor de wegen en f50 voor den post van onvoorziene uitgaven. B. en W. wor den gemachtigd om voor f150 meer grint aan te koopen. Waarde. Den Isten Mei a.s. 'herdenkt de heer J. Blok Sz. alhier den dag, waar op hij vóór vijftig jaar als waterbouw kundig ambtenaar bij het Waterschap Waarde in dienst werd gesteld, na reeds 31/2 jaar als zoodanig aan andere polders werkzaam te zijn geweest. Heinkenszand. Voorloopig aangesteld als hulphestelier hij de posterijen voor de buitenwijken dezer gemeente dhr. J. J. Geijs, alhier. Zierikzee. Op de hofstede van dhr. AL Leondert.se, landbouwer te Ca pel le "in Schouwen zijn deze week op een stal geworpen: door één paard 2 veulens, door het 2c paard ook 2 veulens en door één koe '2 kalveren, hetwelk be hoort tot de zeldzaamheden. De veulens hebben drie dagen hij de moeder geloo- pen, drie van de vier veulens zijn ge storven. In de omstreken van Dui ven- dij ke zijn bij vier landbouwers de paar den, die .veulens geworpen haddenalle gestorven en ook de veulens. Ned. Herv. Kerk. Beroepen 'te Dokkum, 11. H. Raudet te Schiermonnikoogte Hoofdplaat, P. J. Wauters, emer. pred. te Schaerbeek. Aangenomen naar Huins door 'P. v. d. Ley, cand. te Ran werd. 1 Geref. Kerken. Beroepen 'te 'Oldeboorn en Nes, A\ AA ee ner te Wianen. 1 Ghr. tteref. Kerk. Beroepen 'te Vlissingeu, H. Hoogen- doorn te Zaandam. Bedankt 'voor Arnhem, Kampen en Maassluis, door H. Hoogendoorn te Zaan dam. Geslaagd te den Haag voor het voor loopig diploma voor machinist de heer D- P. Evertse te Koudekerke. De heer M. Lkmoker te Stavenisse is benoemd tot onderwijzer te Oud Vos semeer. Benoemd tot. onderwijzeres aan de School met iden Bijbel te Wissenkerko (kom), mej. M. de Bruijn, thans in ge lijke betrekking te Bergen op Zoom. Met ingang van 1 Mei a.s. is be noemd tot onderwijzerfes te Schoonre- woerd Mej. E. C. Adriaanse, vroeger te Middelburg, thans tijdelijk aldaar. Christelijk Gesticht voor Krankzinnigen „Vrederust" te Bergen op Zoom. Op den 26 en 27 April hadden op de Stichting de examens voor het verpleegpersonëel plaats, ten overstaan van de door het Bestuur be noemde examencommissie en (dit jaar voor het eerst) ten overstaan van de Ge committeerden der samenwerkende Gere formeerde vereenigingen op hot terrein der Barmhartigheid. Aan. het eerste examen namen deel 3 broeders en 12 zusters, hiervan slaag den de broeders J. Mersie, M. Boone en C. Popipe en de zusters G. Vaalburg, H. 1'. Filius, C. Bosselaar, .1. de Brumfe, B. Goors, L. M. Tuiten, E. L. Leijs, J. Hoekwater, L. de Waal en G. Bene dór, deze werden bevorderd tot leerling-ver pleger, -verpleegster. Aan het tweede examen namen deel 5 broeders en 15 zusters, hiervan slaag den de broeders P. Walhout, M. Tuijten, M. L. Meijer, P. Gilde en A. F. Tolhoek en de zusters C. Fenijn, G. Vreeke, M. V. de Nooijer, J. S. Aalbregtse, K. Nolet, N. van Mourik, C. A. Versé, W. de Ilijke, M. Louwerse, M. van Sparren- tak, j. C. llooftman, A. Metz, W. F. Son- tag, A. Benus en M. C. de Vlieger. Aan het eind-examen namen deel 1 broeder en 5 zusters. Een zuster trok zich gedurende het examen tierug en er slaagden^ broeder B. Heuseveldt, en de C. Nolet, N. Lübking en J. Fraanje. Deze verwierven het diploma der Ver- eeniging met het insigne, hetwelk onder een hartelijke toespraak wend uitgereikt door den Voorzitter Ds. J. H. Donner. Zondag 30 April. e.-wur.Wn- r NED. HERV. KERK. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nm. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9 u. ds'. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Fevkea. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen, geen dienst. Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en *2.30 u. dhr. Lens- velt. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners. 'sHeer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, vm* en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 's Heer Hendrikskinderen, vm. geen dienst, n.m. ds. Stegenga, Hoedekenskerke, 9 u. en 2 u. ds. v. Es sen. ieraeke, 9.30 en 2 u. ds. Boer. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapel Ie. vm. en nm. dr. Schmidt, vm. bed. (1. A. nm. dankz. 11. A. Kattendijke, vm. ds. Steenkamer, n.m. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 u. en 2 u. ds. Muller. Kruiningen, vm. ds. Willemse, nm. Nieuw dorp (bewaarschool), Nisse, vin. en nm. ds. Pont. Oudelancle, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezande, 2 11. ds. Elenbaas. Rilland-Bath, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9.30 en 2 u. As. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. Japchen AVemeldinge, .9.30 en 1.30 u. ds. Drost W issenkerke, vin. en nm. ds. v. d. Lin den. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wolfaartsdijk, 9 u. ds. Stegenga, '2 u. ds. Steenkamer, av. 6 u. ds. Stegenga, bid uur. Op Walcheren. Arnemuiden, 9.30 en 2 u. leeskerk. Biggekerke, vm. en n.m. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nm. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Giijpskerke, vm. en *nm. ds. van Selms. Kleverskerke, vm. en nm. ds. Semmelink Koudekerke, 9.30 u. en 2 11. ds. Postma, beide keeren coll. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Gostkapelle, vm. en mn. ds. Krijkamp. Serooskerke (W.), vm. en nm. ds. Muller. Bitthem, 9.30 11. geen dienst en *2 u. ds. ten llove. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff, Oost- en West-Souburg, 9.30 u. dr. Blaauw, pred. dir. Ilaarl. Diaconessen- huis, 2 u. ds. Terneden. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese. VVestkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. en nm. ds. de Wijk, 't Zand, 10 u. ds. ten Hove, 6 11. ds. Sch uurma 11 s Stckl 10ven. GER. GEM. Goes, 9.30, '2 en 6 u. ds. J. Fraanje. Vergadering van Veehandelaren. Goes. Hedenmiddag vergaderden in de- Prins van Oranje" oen aantal veehande laren, 0111 te geraken tot de oprichting van een Provincialen (Zceuwsuhen) Bond van Veehandelaren. Daartoe had zich een voorloopig comité gevormd, bestaande uit de heeren N. Frenk van Rotterdam (gedomicilieerd te Zierikzee). .1. Glaude van Zierikzee, Jb. v. d. Panne van Scharendijke en M. J. Arnold van Zierikzee. De vergadering werd gepresideerd door den lieer N. Frenk, terwijl de heer C. Emmerik, van Leeuwarden, secretaris van den Ned. Bond van Veehandelaren, de besprekin gen inleidde. Er werd de nadruk op gelegd, dat de veehandelaren niet wenschen te ageeren tegen, de organisaties op 'Landbouwge bied, doch veeleer samenwerking met die organisaties zoeken. Zij meenen echter ook als veehandelaren recht op mede zeggenschap te hebben bij de regeling betreffende de consenten. I11 zijn'openingswobrd legde de voor zitter den nadruk op de macht der orga nisatie, en op het feit, dal tol nog toe niet met de veehandelaren gerekend is, hetwelk aanleiding heeft gegeven tot een poging 0111 in een Zeeuwschen Bond mede zeggenschap te krijgen. De heer Emmerik huldigde den heer Frenk als een waar voorstander van den veehandel en bepleitte de noodzakelijkheid van oprichting van een Prov. Bond en aansluiting van dien Bond bij den Ned. Bond. Hij sprak de meening tegen als zou hiermede een actie tegen de land- houwers beoogd worden. Als secretaris van den Bond van Frie- sche veehandelaren, besprak hij den ar beid in Friesland. Bij den minister van Landbouw hebben de Friesche en de Groningsche veehandelaren steeds tegen kanting ondervonden. Hun klachten von den nimmer gehoor. Gp een 8 April te Utrecht gehouden vergadering hebben zich verschillende corporaties van veehandela ren hij den Ned. Bond aangesloten, 0111 zoo zich recht te verschaffen, waar de belangen van den veehandel op het spel staan. Ook in normale tijden acht spreker een Prov. Bond gewenscht; dus te meer in de huidige omstandigheden. Onder applaus werd besloten tot op richting van een Bond van Zeeuw sche veehandelaren. De heer Emmerik las die voorloopigo statuten voor, waarvoor die van andere Prov. bonden geraadpleegd waren, en welke artikelsgewijs» behandeld werden. Als datum van oprichting werd aan genomen 28 April 1916. Het doel om vat samenwerking, voorlichting, voeren van rechtsgedingen, en beslechten van. geschillen. Het Ver.-jaar loopt van 1 Jan. tot .31 Dei'. 'Gewone leden betalen mins tens 2.50 contributie, hiervan moet f 1 afgedragen worden aan den Ned. Bond. Donateurs betalen minstens f 2 contri butie; zij hebben slechts een advisee ren de stem. Gewone leden moeten geregeld hel Bedrijf van veehandelaar in Zea- lanti uitoefenen en mogen geen leden zr^i van een ouderen Prov. Bond Het algemeen Bestuur bestaat uit. 9 loden, die uit hun midden een dagelijksch bestuur kiezen. De eerste algemeene ver gadering zal in Juni 1917 gehouden worden, \erder id'wisselend 111 ver schillende districten van Zeeland. 'Ook werd een Huishoudelijk Regle ment vastgesteld. Aanvankelijk zijn 57 leden uit verschil lende decleu der provincie tot de*i Prov. Bond toegetreden. Een voorstel van den heer Emmerik 0111 het voorloopig comité hij acclamatie tol leden van het bestuur te benoemen werd met 32 tegen 25 stem men aangenomen, zoodat de heeren N. Frenk, J. Glaude, J b. r. d. Panne en M. .1. Arnold woiden geacht bij acclamatie gekozen te zijn. Verder wordt uit Walcheren tol be stuurslid gekozen de heer B. van den Berg van Middelburg met 35 tegen 18 stemmen op den lieer Tjarda; uit Tholen de heer J b. Slager te St. Annaland met 44 tegen 13 op den heer Af. Kievituit de Bevelanden na her stemming de heer L. Mange te Goes met 33 st. tegen *23 op den heer ,1. v. Boven; uit Zeeuwsch-Vlaanderen de heeren Jos. Kegel a a r te Graauw, P. Audenacrd te Axel. met resp. 49 en 46 stommen. Na een woord van dank gebracht te hebben aan de leden en de verslaggevers voor hun tegenwoordigheid, sloot do voorzitter de vergadering. De bestuursleden kozen nu afloop dei- vergadering ,den heer N. S. Frenk tot voorzitter, J. Glaude, tot secretaris-pen ningmeester, M. J. Arnold tot vice-voor zitter, J. v. d. Panne tot 2en secretaris; lot commissarissen 11. v. d. Berg, J. Slager Hzn.. L. Mange, P. Audenaerd en Tos. Kegelaar. De heer N. S. Frenk zal zit ting hebben in het Bestuur van den Ned. Bond. Hoofdbestuur Z. L. M In de bovenzaal van het hotel „.Du Commerce" te „Middelburg werd heden morgen de voorjaarsvergadering gehou den van bovengenoemd hoofdbestuur on der voorzitterschap van den heer J. Jf. O. 'Doininicus. Aanwezig waren alle afdeelingen en verschillende genoodigden. Medegedeeld werd, dat niet alle afdee lingen hebben voldaan aan het verzoek om iemand te benoemen voor de g.gai. Jiooicommissie, „en dat deze commissie bij overleg met den militairen commissaris heeft gedaan gekregen, dat de prijs van het hooi verhoogd is van f 44 pp f 55, vrij van alle kosten. Verder werd medegedeeld, dat nog slechts 5 leden zich hebben aangemeld voor deelname aan het bureau voor Jand- bouwboekhouden. .Afwijzend is beschikt op een verzoek aan de S.S. 0111 bij vertraging ,van de tram van Hansweerd den sneltrein van 1.59 uit Vlake hoogstens 10 minuten te laten wachten. Ingekomen was hedenmorgen een schrij ven, d'at de notarissen, met Ret pog op de tijdsomstandigheden, thans de nieuwe regeling bij den verkoop van grond piet kunnen invoeren. Opgemerkt werd, dat juist de hooge prijzen van land voor de notarissen zéér gunstig zijn. De heer W. Kakebeeke wees er boven dien op, dat tegenwoordig bijna alles cou lant verkocht wordt. In dezen geest zal aan de notarissen) worden geantwoord. Onder de ingekomen stukken was er een van de Provinciale Regelings-Com- missie, die het gewenscht acht, dat (te Provinciale subsidie en de subsidie die door de Z. L. M. jaarlijks wordt ge geven ten behoeve van do paardenfokkerij in Zeeland, in handen wordt gesteld van de Provinciale Regelings-Commissie, die dan onder controle van Ged. Staten en voor zoover het subsidie der Z. L. Al be treft, onder controle van liet Dag. Jte- stuur, de gelden kan besleden en haar jaarlijksch plan kan uilbreiden Het Dag. Bestuur meende, dat -dit niet wenschelijk is en dat tot heden de Pro vinciale subsidie moet blijven uitgekeerd aan de Z. L. M. en da», deze opnieuw moei worden aangevraagd. Alzoo weid besloten zonder discussie of stemming. Een verzoek was ingekomen om ook 11a intreden van den weidetijd het vee uit Noord-Holland nog eenigen tijd hier te houden. De heer J. Kraanier meent, dal hier tegen groot bezwaar bestaat, vooral daar bekend is, dal een veehouder in Holland nog vee bij koopt, en zijn oude vee hier laat. Afen meende, dal dit wellicht een op zichzelf staand geval is. en dat nog meer dere polders onderstaan. Bij sommige boeren is er geen bezwaar om het vee nog wat te houden, maai bij anderen is groot bezwaar; dit kan wellicht gevonden worden door deze die ren te geven aan landbouwers die er nog geen hadden en beier gelegenheid hebben. I L l Aldus zal worden gehandeld. Van de afdeeling Ned. Trekpaard, dat zij het „Landbouwblad" niet meer als hun orgaan zullen beschouwen, maar „De Veldbode" juin orgaan zal zijn, terwijl zij wel bereid is stukken, die daarvoor in aanmerking komen, naar liet „Land bouwblad" te zenden. Aldus werd goedgevonden. Medegedeeld werd, dat het ledental der Maatschappij goed stijgende is en wel vooral in de afdeelingen Zierikzee, Tholen. en 'Middelburg. Sinds de vorige mede- deeling kwamen 260 nieuwe leden bij. Voor het 1 toe f 1816.8( nog te doen Naar .nanle veeuitvoer w weg medegei drie boeren 1 tl Laag zijn ge beeke zei de, niet moet 11 Goedgekeui Dag. Bestuui vergadering 'In verbanc half elf, wei- vanger en Va te trachten e gen, waardoc nieren Oostel te 10 uur ir tien holen. De heer AA ■tie met den bespreken. Mededeel in rekening .191 worden af ge: ningen in k Voorloopig Men besk sluiten. De pfdeel 11 benoemen ,t( Drie (hee,ien den genoeiiK De .reken ir en pootgoed van 920.63 commissie g De premiel als voorgestc opmerkingen rekening zal Tot lid vaj Middelburg Kraamer, vc land de hoe vanger de h< voor Axel Waes en vin ger de heer en N.-B Driest. Voor bestuur gein doen. Tot afgei Landbouvvco thans drie nu zij bove benoemd de pjaatsvervan de heer J. Bij de ror Zuid weg gev opgenomen de havens worden gek De voorz ieeraar, de geen uitbrei geven; dit i: verzoeken, g gemeesters, Op oen vi werd door luinbouwleej 'eurs voor i te zeggen bij d «uiterste nemen voor Na. ©enige dat getracht boudcursussi Door den «dhaesie te aan de regee belasting 00. rekening te De heer B kige boekho hectarenbela: lijk het naga bepaald, dut bouwd is ge De heer leen de bed er op atten abnormaal j de zaak ook buiten reken De heer hier groote staan en ied ten worden De heer K aanslag per Aan de ri in ieder gi rekening te Op een vr mr. Zaaijer, sprakelijk k; een buitenk kan de bek op nog nie De heer oyer het o die aan een toezond voo en toon dezi of hij reeds te vinden, gaat je niet De heer B was den m met het opt De heer S ken ten best appelen uit een jioodma maatregel dorpsvereerr tie spannen De 'heei- de wijze v Stevens. Na de be belangrijke gesloten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2