Uit de Provincie. liegen opi den rag. de amen uitgespreid, He schoenpunten omhoog, anderen onge dwongen terzijde. Zij schijnen te liggen zooals zij zijn neergevallen, zonder doods strijd, plotseling vernietigd. Anderen ech ter, die wïj| nu op weinige meter-s voor ops voor de stelling, ver binnen het prik keldraad zien liggen, zijn voorover ge vallen, hebben de gekromde vingers in de aarde geboord Een schans uit vlechtwerk, met aar de er tusschen scheidt de levenden van <!e dooden. Na hun lijlden in koude, wa ter en ontbering en na de vernietiging om hen héén, gaat nu het gevoel van leven als tóen wanne stroom van beha gelijkheid door al deze mannen. Men ziet het hen aan. Een bejaarde krijger zit gehurkt in een luwen hoek van de schans, en koestert zijn naakt bovenlichaam in het warme zonnetje. Glans ligt over zijn gezicht. Met zijn vingertoppen zoekt hij ijverig in het wollen hemd, dat hij tus schen de handen houdt. Hij verdelgt on gedierte. Anderen zijn ont hem heen niet zichtbaren lust aan het werk. Zij slaan palen in. voor nieuwe dekkingen. Ik kijk over 'de schans. Drie meter voor mij' ligt een sterkgebouwöe Siberiër, het wasach tig, groezelig grauw giezicht half in de •arde. De voorste van allen, een held. Een jong Duitse het' ziet waar ik naar kijk, raadt mijn gedachten. Hij is juist, zich rekkende, opgestaan. „Der Krieg ist eine Sehweinerei", zegt hij droog. En hij keert zich kalm af. Wij komen aan een half voltooid graf. Daarnaast liggen de dooden gereed op een rij. De gezichten zijn bedekt. Slechts het baardeloos gezicht van een Russischen boerenjongen staart omhoog. De kogel- straal van een machinegeweer is over zijn voorhoofd gestreken, drie kleine gaat jes naast elkaar Dooden, dooden, dooden. Een razernij van vernietiging is mlet dooi en slagre gen over bet land gegaan. Nu wande len wij, in vroolijke lentezon, over het open veld. Daarginds liggen de Russische wachtposten, op weinige nieters afstand. Geen schot, zal er vallen vandaag. Maar van de razernij is een duoden veld over gebleven, dat twee jaar geleden de heele menschheid zou hebben geschokt. 's Middags op een andere plek, ook een der punten van den hoofdstormaan val. Een open vlakte voor de stellingen, en daarop hetzelfde tooneeJ. Gele vlekken als van een dichte, groote kudde van her kauwende schapen over het wijde veld. Wij springen over loopgraven, die tot slooten geworden zijn, de modder reikt ons tot onder de knie. Dit zijn de stel lingen, en <lleze stellingen zijn tien da gen lang onder zwaar vuiur verdedigd. Thans is ook hier de vrede teruggekeerd. De Duitschers zijn bezig hun dooden te begraven, die in den groot.en strijd ge vallen zijn. Daar liggen zij in een rij. Ik zie grijzende baarden, gezichten van werkers met gesloten oogen. Geen van deze dooden ziet men het aan, dat. de vernietiging in wilden strijd of angstig wachten gekomen is. Niets daarvan is in de stijf geslote;! trekken. Zij hebben den ernst van do dagelijksche' levens zorg. Koevele honderden van mannen als deze liggen daar nu nog tusschen de gele vlekken op het open veld achter ons? lederen cloode heeft men de brieven op de borst gelegd, die hij bij zich had. Daar ligt een briefkaart, dicht beschre ven met een vrouwenhand. Daaronder een paar groote, onbeholpen krabbels. Korte Oorlogsberichten Een Fransche artillerieofficier heeft oen journalist verklaard, dat bij be schieting van loopgraven door geschut ge middeld 1 man wordt gedood door 2 ton afgevuurde projectielen. In de Daily Mail staan een paar plaatjes, die iets belangwekkends vertoo- nen, zegt de N. R. C. Vooreerst vier Duitse he. soldaten met den stalen helm, die nu ook in hun leger is ingevoerd. De Duitsche helm geeft meer bescher ming dan de Fransche en de Engelsche, naar de afbeeldingen te oordeelen. Opzij en van achteren reikt hij dieper. Twee anldere prentjes stellen een Engelsch sol daat. voor met een breeden riem, die over het hoofd, wordt gedragen en boven de schouders bevestigd is min den riem, waarmee de ransel wordt gedragen, zoo dal het gewicht hiervan voor een deel door het hoofd wordt overgenomen. Gisterochtend zag men te Terneu- zen twee Zeppelins uit de richting van de zee komen. Ze vlogen over Belgisch grondgebied in 0.-richting. Er zijn wederom Russische troepen te Marseille aangekomen Een Duitsch blad houdt de Russen, die te Marseille geland zijln, voor ver kleefde Serviërs. Zouden het geen ver momde Eskimo's kunnen zijn? Gisternacht is aan boord van de Atlas de bemanning aangekomen van het Engelsche visschersvaartuig Alfred R 16b, flat. door een Duitschen onderzeeër tot zinken was gebracht. Een medewerker in de „Daily Ex press" schrijft: „De lechte officier vergeet niet. 1 tij zegt Kiooit: „Ik dacht....". Hij zorgt dat hij weJet. In den geest van iedcren goeden officier zijn vijf woorden gegrift: Vroolijkheid, ikuirf, Waarheidl levendheid, Nauwkeurigheid, Eerlijkheid. De man die al deze hoedanigheden be zit, zal waarschijnlijk een goed officier worden De koning der Belgen heeft hel regi ment grenadiers, dat in April 1915 bij Steenstraete zoo dapper heeft gevochten, gemachtigd dezen naam in het vaandel te schrijven. Nieuwe feiten worden gemeld om trent den laatsten Zeppelin-aanval bij de Theemsmonding. Door de aanvallers wer den een honderdtal bommen geworpen. Geen enkel verlies aan menschenlevens wordt gemeld. Bij den aanval boven de Oostelijke graafschappen werden ongeveer 100 bom men geworpen. Een paard werd gedood, een hooiberg vernield en veel gebroken venstiers. De gezanten der Entente te Athene deden nieuwe stampen in verband met liet vervoer van Servische troepen naar Macedonië en drongen aan op het ge- braik van de Grieksche spoorwegen. De Noorsche bark „Carmonian" (1706 ton) is gezonken. Een teekening van Louis Raemaekers te Londen ten bate van het Engelsche Itoode-Kmjsfonds verkocht, bracht f1390 op. Rij een ontploffing in een munitiefa briek bij Bordeaux zijn 20 personen ge dood en eenige gewond. Uit Berlijn wordt gemeld, dat op 25 April de Engelsche onderzeeër E 22 in liet Zuidelijk gedeelte van de Noord zee door Duitsche strijdkrachten ter zee tot zinken gebracht. Twee man zijn ge red en gevangen genomen. Een U-boot had op denzelfden tag in deztelfde streek een torpedo-treffer op een Engelscben kruiser van de Arethusa- klasse. Bonenland, Gezonken. De Ned. sleepboot Noordzee (298 ton) van Smit's Sleepdienst te Rotterdam is gezonken. H et geïnterneerde v 1 i e g t uig. Naar wij vernemen waren de inzitten den van het op Walcheren gehulde Fran sche vliegtuig de kapitein Escadrille-eomj- mandant Maudinand en de luitenant De Gamond. K a in e i' v e r k i >e zing Wee r t. Rij de gisteren in het district Weert gehouden stemming ter verkiezing van een lid van d|e 'Tweede Kamer (vacature- jhr. De Stoers) zijn uitgebracht 4793 gel dige stemmen, waarvan op mr. dr. Henri van Groenendaal, te Zwolle. 1245; op den heler J. Kellenaers, te Leiden, 719; op mr. W. Kolkman, bm'gemeester van Weert, 1850. 'en op den heer G. Peeters, burgemeester van Bergen (Limb.), 979, zoodat er herstemming moet plaats heb ben tusschen de heeren Van Groenendaal en Kolkman. Militie-lichting 1 907. De Landweerlichting 1916, dat is de militie-lichting 1907. zal omstreeks 20 Augustus met onbepaald klein verlof huis waarts worden gezonden. De vervolging Van Schroder. Den 17den Mei zullen voor het gerechts hof te Amsterdam behandeld worden de twee zaken tegen den heer J. C. Schroder, waarvan hij resp. den 14en Dec. 1915 en 28 Maart 1916 door de rechtbank al hier werd vrijgesproken. De eene zaak betreft, zooals men weet, het artikel „De schurken van Europa" en de andere het in gevaar brengen van de neutraliteit van den Staat. Schenking. Te 's Gravenhage is van een onbekende f 10.000 ontvangen als schenking aan 's Rijks schatkist. Deze schenking wordt door de regeering in dank aanvaard. Zeeuwsch Jongelingsverbond. In ons no. van Dinsdag is in 't zeer groote verslag der Bondsvergadering, waarvoor den verslaggever een woord van bartel ijken dank toekomt, ten gevolge van een 'fout van den corrector een gedeelte der stellingen van den heer Wisse ach tergebleven. Dit vergeten gedeelte vindt hier alsnog een plaats Stelling V In 'hel Chr. Mil. Tehuis vindt hij: 1. Eenige vergoeding voor het gemis van het huiselijk leven. (Zie St. 1). 2. Verheffing van den geest, van liet persoonlijke leven, als tegenwicht voor de gevaren, die het massaleven meebrengt. (Zie St. 11). 3. Verheffende, volle, innige kame raadschap zich uitend in gezalligen om gang, gezamenlijk lezen van Gods Woord, en gezamenlijk gebed. Het Chr. leven verheft de per- s oon 1 ij k lie i d en brengt toch ook weer tot de innigste gemeenschap. Stelling VI. De Chr. Mil. Tehuizen werken "behou dend en ïn verband met liet militaire leven vormend. De Chr. militair zal met Gods hulpe vaster van karakter, rijper in levenswijs heid, krachtiger en vrijmoediger worden. Zijn oordeel wordt moer onbevangen, zijn blik ruimer. En de beproeving des geloofs zal èn voor dit èn voor het toekomende leven rijke, heerlijke vruchten afwerpen. En daar hij tevens de macht der ge meenschap heeft leeren kennen zal deze Lijd voor zijn leven in Kerk, Staat en .Maatschappij van on berekenbaren invloed kunnen zijn. - Bij Kon. Besluit is aan .1. Ermerins, burgemeester van Baarland, vergunning Verleend om te Hoedekenskerke te wonen. Middelburg. Hel M id del b u r gs ch muziekkorps. Gistermiddag werd jn liet Schuttershof een vergadering gwliou den van de vereeniging „Het Middel- buxgsch muziekkorps" onder voorzitter schap van -Jen héér Herman Snijders. Door den secretaris, den heer E. .11. Alberts werd het jaarverslag over 1915 uitgebracht, waaraan het volgende is ontleend In de afgeloopen negen jaar zijn de leden er zoo zachtjes aan .aan gewend geraakt een verslag aan te hooren, dat slechts enkele malen heeft kunnen wij zen op vooruitgang. Tot spijt van den secretaris behoort het jaar 1915 ook alweer niet tot die uitzonderingen want zoo lang de vereeniging gestadig con tribuanten verliest, waardoor het bedrag der bijdragen natuurlijk even regelmatig vermindert, durft de secretaris te beweren, dat de vereeniging achteruit gaat, wan neer de vereeniging over een jaar "haar 10-jarig bestaan van bet Middelburgsch muziekkorps viert, zal helaas niet kunnen worden gewaagd van een vereeniging die steels in bloei toenam. In 1914 werden slechts 20 concerten gegeven terwijl een maal de medewerking aan een optocht werd verleend, iy normale zomers be draagt het aantal concerten en matinees 30 tot 32. Bedenkt men, dat de muzikanten hun hun voornaamste salaris moeten halen uit de concert- en matinee-gelden, dan volgt hieruit onmiddelijk dat voor de muzikanten zelf de laatste jaren verte van voordeelig Zijn geweest. De sterkte van liet korps bedroeg in den zomer 1915 39, bode en assistent bode niet medegerekend. Evenals vorige jaren werd ook weder ditmaal bij het herzien der salarissen op 31 December 1915, de grootst mogelijk- zuinigheid betracht. De opleidingcursus lelt 7 leden, waar van in den loop van 1916 vermoedelijk weder enkele bij het korps kunnen wor- den ingedeeld. Het aantal contribuanten bedroeg op 1 Januari 1915 622, op 1 Januari 1916 542. De bijdragen verminderden van f 1162.80 op f 1122.45. 'Waaraan die stel selmatige ledenachteruitgang te wijten is, weet het bestuur niet. Z. i. moet toch iedere Middelburger begrijpen dat de stad een degelijk muziekkorps niet mis sen kan, en toch 'dragen slechts 3 pet. der inwoners aan het korps bij. Is Haar geen verandering in te brengen?' Een der gewoonten (van de provincie Zeeland p „kroonjaar" extra te vieren: de jarige wordt dan extra bedacht. Welnu, het Middelburgsche muziekkorps herdenkt of liever hoopt te herdenken op 28 Mei 1917 haar 10-jarig bestaan. Zullen de Middelburgers voor den gelukkige van dat kroonjaar iets over hebben'? De secretaris hoopt het. Do wijze „hoe" laat hij gaarne aan hen over. De terug bezorging van de 773 contribuanten met 11758.55 bijdragen, die de vereeniging had bij de oprichting, zou ongetwijfeld zeer gewaardeerd worden. Met een lichtpunt eindigt het verslag, namelijk door te wijzen op het legaat van den heer Tak. Moge dit mooie voor beeld door velen worden gevolgd. De rekening van den penningmeester, dén lieer A. J. 14. Lamberts aanwijzend in ontvang en uitgaaf 1' 10502.98(2, met een kwaad slot van 1213.811/2, tegen- f 687.241/2 over 1914 werd goedgekeurd. Medegedeeld werd nog dat het plan bestaat op Vrijdag 7 Juli een concert te geven ter eere van het jubileum Van den heer Morks en van het 100-iarig bestaan van het korps. Tot dit concert zullen de contribuanten en enkele bestu ren, waarmede het korps veel relatie heeft worden uitgenoodigd. Deze laatste mededeeling zal zeker wel aanleiding zijn voor velen 0111 zich bij den bovengenoeinden secretaris als lid op te geven. Gisterenavond werd in de sociëteit „l)e Vergenoeging" een buitengewone al- gemeene vergadering gehouden van de afdeeling Zeeland - van de Vereeniging tot tot bescherming van dieren. Nadat de voorzitter, de heer A. Klontje en de secretaresse, Freule E. des Tombe, nog maals in den breede uiteen hadden gezel de grieven welke nu reeds 15 jaar be staan tegen de leiding van het hoofd bestuur en tegen de oppermacht, die cje Haagsche leden hebben over al de andere leden, werd bes-loten, om evenals de enkele andere afdeelingen reeds deden, zich van de vereeniging af te scheiden en mede te werken tot de oprichting van tie nieuwe organisatie, de Boni van Dibrenbeschenning, waarvdn de oonstitu- eerende vergadering in begin Mei te Utrecht wordt gehouden. De ontwerp statuten voor dien Bond werden behan deld en behoudens enkele opmerkingen kon men zich daarmede vereenigen. O. a. wil men liever geen ouderdonpsgrens voor een post ad f 700 voor kade- en haven- liet in het vorige nummer vermel de bericht, ontleend aan de ,,St. et." om trent een herbenoeming tot lid der Ka mer van toezicht over de notarissen en candidaat-notaiissen, gevestigd alhier, wordt in de „St. et." van gisteravond een vergissing genoemd. Nu de zomertijd weder is aangebro ken en onze bolwerken en plantsoenen weder in bloementooi prijken, is het zeker de tijd oin die bloemen nog eens aan de zorg en het toezicht van het publiek aan te bevelen. Dezer dagen werden reeds een tweetal jongens naar Imt politiebureau gebracht, die zich schul dig hadden gemaakt aan het aftrekken van bloemen. Door de politie is een valsch kwartje in beslag genomen mei den beel- tenaai van H. Al. de Koningin en het jaartal 1911. Goes. In de gisteren te 'WolfaarIsdijk gehouden algemeen® vergadering van af gevaardigden van het Waterschap voor de uitwatering door de sluis aan den Gosterlandpolder, werd de rekening over 1915 1916 vastgesteld in ontvang op 1' 2993.161/2 en in uitgaat op f 1023.80, alzoo met een goed slot van f 1969.361/2, terwijl de rekening betreffende het be heer der kade en haven in ontvang op f2938.07i/2 en in uitgaaf op f 1790,95(A vastgesteld weid. De waterschapslasten, der bijdragende, polders werden voor het dienstjaar 1916 1917 bepaald op fl per hectare. De begrooting voor het beheer dei- kade en haven werd in ontvang en uit gaaf geraamd op f 1847.12, waaronder een posl ad. f700 vóór kade- en haven gelden. lil de jongslgehouden vergadering van den Bond van Waterbouwkundige Ambtenaren in Zeeland werden de reke ningen over 1915 van den Bond. van het fonds en de examen kas goedgekeurd; de rekening van den bond sloot niet c^n nadeelig slot van f 62.96V2; die van het fonds met een grootere uitgaaf van f 123.24 dan de ontvangsten en de examenkas met een bezit van f 159.60. Alet het oog op liet tekort van den hond werd 'het voorstel van het bestuur om iu 1916 f4.50 contributie te heffen aangenomen en de inleg voor nieuwe leden op nihil bepaald. Als plaats voor do najaarsvergadering werd Amsterdam gekozen, indien do mo bilisatie is opgeheven en anders te ver gaderen te Middelburg. Bepaald werd, dat in Sept. a.s. een examen door den bond zal worden ge houden voor waterb. opzichter; het pro gramma werd eenigszins gewijzigd. De heer J. van. de Velde van Schor penisse deelde als voorzitter van het fonds mede dat het aantal deel gerechtig- den in 1915 24 bedroeg (thans 25) en het agntal weduwen 8; dat het fonds- jaarlijks eenig te kort lijdt met een uit- keering van 8 weduwen ieder f125 uit •te koeren, doch dat er nog geen bezorgd heid behoeft te bestaan. De lieer Blok van Kruiningen werd als lid van liet fonds herkozen. - Hedenmiddag ongeveer half één wa ren enkele jongens aan liet spélen. De 16-jarige T. van Hekke had daarbij het ongeluk zoodanig te vallen, dat een zijner beenen 1 oei ij k gekwetst is. Vermoedelijk is hot gebroken. Do jongeling werd aan stonds weggedragen en door don arts Boenen behandeld. Vlissingen. De kapitein lei zee .V. Donnanicus, inspecteur van het loodswezen in het zesde district te Vlissingen, die met I Mei als zoodanig is benoemd in het derde district te Amsterdam nam Donderdag iu de Sociëteit van het Ne derlandse,h loodswezen afscheid van het personeel van het loodswezen, de beton- ning enz. Hij dankte* voor de medewerking steeds van het personeel ondervonden en ver klaarde dat hij de aangenaamste her inneringen zal blijven houden aan zijn 10- jarig verblijf als inspecteur te "Vlissin gen. De vertrekkende inspecteur werd namens heL personeel toegesproken dooi den beer S J. Theunissen, ontvanger van het loodswezen die hem namens bet geheele personeel een souvenir aanbood bestaande uit een .schrijfbureau met een bureau-stoel. Veryolgens werd nog gesproken dooi den voorzitter van de sociëteit die den vertrekkenden het eere lidmaatschap aan bood, dat door den heer Dominions gaarne weid aanvaard. Schore. Dinsdag-vergaderde do gemeen teraad. Aanwezig alle leden. Het verzoek van Mej. Breetveld om- eervol ontslag als onderwijzeres wordt eerst behandeld. De voorzitter zegt, dat zij gevraagd beel't 0111 op 1 Mei eervol ontslagen te worden, doch later heeft medegedeeld gaarne te willen blijven tot 16 Mei en indien de- gemeente dan nog niet voorzien is, genegen is nog lan ger te blijven. Dhr. Verhangen merkt op, dat de juffrouw te-gen hem gezegd heelt dat zij gaarne op 1 Mei ontslag zou hebben, doch de Burgemeester had haar dringend verzocht te blijven tot 16 Mei a.s. Na nog eenige discussie wordt het ont slag tegen 1 Mei verleend. Bepaald wordt verder, dat een onder wijzeres zal worden opgeroepen tegen een salaris van f50 boven het wettig mi nimum, zoo daar aanleiding voor be staat met het oog op het salaris van het andere personeel. Eenige wijzigingen en overschrijvingen op de begrooting 1915 worden goedge keurd en besloten een gel-dleenjng aan te gaan van f600 voor ton hoogste pet. tot dekking van buitengewone uitgaven. Daarna is aan de orde de benoeming bezoldigd ambtenaar Burgerlijken Stand. De voorzitter deelt mede, dat B. en \V. aan den raad voorstellen I© benoe men tot bezoldigd ambtenaar dhr. Chr. Glerum op een jaarwedde van £32.50. Dhr. Verhaagen wilde gaarne weten hoe nu de werkzaamheden door den Baad geregeld zullen worden. Spreker meent dat over de bezoldiging niet ge sproken behoeft te worden, wanl die is geregeld in Provinciaal blad no. 69 van 1904. De voorzitter zegt. dat die ambtenaren dit zelf wel zullen regelen, als d raad maar benoemt is dat voldoende. Dhr. Verhaagen zegt. dat uitdrukkelijk in de gemeentewet art. 149 voorgeschre ven staat dat de .raad don werkkring regelt. Do voorzitter bestrijdt zulks en houdt vol. dat de ambtenaren zulks' naar eigen goedvinden kunnen doen. De secretaris haalt het provinciaal blad, leest dit en daaruit blijkt, dat ile be zoldiging berekend is voor iedei ambte naar en elk deel van het werk. Daarna wordt art. 149 Gem. wet voorgelezen en daaruit blijkt, dat de raad 'liet werk regelt. De voorzitter meent, dat de secreta ris niet goed leest, neemt de gemeente wet ter hand en leest: „Hij benoemt en hij regelt". Dus dat is duidelijk, niet waar? Wil dus ilc ambtenaar een klerk hebben die kan Jiij zelf benoemen en al wilde hij een jongen van de straat nomen om de actes in te schrijven, dat kan hij genist doen. IX' secretaris zegtAlet „hij" wordt bedoeld do rand en niet de ambtenaar, dus wel degelijk is de raad belast met de regeling en benoeming. Dhr. Verhaagen wraakt het. dat de burgemeester altijd het werk door den veldwachter heeft laten doen, wien hij een kleinigheid daarvoor gal'. Spreker belooft 1 25 voor elke dooi den burgemeester ingeschreven acto en beweert, dat hij het niet kan. De voorzitter zegt, dat hij het werk van den ambtenaar van den R. Stand wed blindelings kan. De secretaris deelt med" dat hij ge negen is zich te laten benoemen en. mocht na een jaar filij-ken dat hij al de werkzaamheden beeft verricht, dan hoopt hij bij den raad die welwillendheid aan te treffen, dat hem ook de geheele bezoldiging zal worden .toegekend. De voorzitter laat zich niet dwingen ooi afstand te doen. 1 t Dhr. Karelse: U behoeft volslrekt»niet te bedanken, maar als de secretaris nu toch het werk moet doen, dan is het toch beter en verstandiger, dat 11 het geeft. Wat maakt voor u 130 uit! De voorzitter zegt: 'liet werk van den ambtenaar is gemakkelijk. Iedere school jongen kan het en als 'bewijs daarvoor zal ik de eerste de beste acte door een jongen van de straat laten inschrijven. Daarna wordt tot stamanen overgegaan en blijkt dat Chr. Glerum is benoemd met 5 stemmen 2 blanco-. De verhooging van dfe jaarwedde van den veldwachter wordt aangehouden tot na de besloten vergadering. Benoemd wordt tot vervangster telefoon kantoorhoudster mej. A. v. d. Repo. Kohier hondenbelasting wordt vastge steld o-p f 141 met 47 honden. De voorzitter vraag! na het voorlezen van 't kohier of er nog iemand is die woel of er honden niet op het kohier voorkomen. Dhr. VerhaagenVoor alle honden, die niet gebruikt worden in -een bedrijf is belasting te betalen en daarom stel ik. voor A. Rottier voor 2 honden te doen betalen en ook de wed. N'ieuwenhuijzen. De voorzitter wil dat eerst onderzoeken en de posten e,\op een suppletoir ko hier brengen. Hiertegen verzet dhr. Ver haagen zich. Uit de verordening blijkt dat A. Rottier voor 2 honden moet be talen. De voorzitter zeide nog dat hij vast overtuigd was, dat vaststaan te hon den vrij waren, liet kohier Hoofdelijk n omslag is van Geel. Staten terug gelro men met de opmerking, dat de aanslag van allen die een wisselvallig inkomen hebben moet berekend worden naar het inkomen van de clrie laatst verioopen jaren. I11 besloten vergadering wordt dat ko hier behandeld. Na heropening wordt 'medegedeeld, dat het kohier is vastgesteld op f 4235.61. A.an den veldwachter wordt f 25 vcr- hooging van salaris joegekend. De voorzitter vraagt of de raad wil besluiten 0111 de openbare gebouwen bij de Gasfabriek te doen aansluiten. Op voorstel van dhr. Verhaagen wordt be sloten eerste een begrooting te vragen. Tevens wordt op voorstel van dhr. Verhaagen besloten zoo spoedig mogelijk nog dit jaar, over 1e gaan tot verbouwing van 't gemeen tehuis en pas na verbouwing gas te doen aanleggen. Bij de rondvraag verzoekt dhr Verban, gen inlichtingen naar aanleiding van liet geval op de begraafplaat-s: dal in het gekochte graf van dhr. P. Sterk een kind is begraven. De voorzitter zegt: Dit is een te be treuren geval, doch daar het tijdens mijn ziekte is geschied weet ik niet hoe de zaak in elkaar zit en wil dpn .secretaris gaarne het woord daarvoor geven om hef nader toe te lichten. Va toelichting door den secretaris deelt de vooi-zitter mede. dat de gemeente thans met dhr. Sterk lot overeenstemming is gekomen. Nog enkele punten worden besproken waarna de vergadering wordt gesloten. Heinkenszand. Vlet ingang van 1 Mei ■a.s. wordt door dc posterijen op een' door vele ingezetenen gedaan verzoek in alle buitenwijken dezer .gemeente een' tweede bestelling uitgevoerd. Nisse. Gistermiddag ontdekten eenige personen, die dicht bij de hofstede van den landbouwer Rijk waren, dat er brand op diens erf was. Een slrookhunp blek; in lichte laaie te staan. Gelukkig, daJE er niet veel wind was, zoodat de vonken, die reeds tegen de schuur vlogen, gc'U verder onheil konden stichten. Daar lwt stroo verbrand is, blijft het voor deh eigenaar een nirt geringe schadepost. Re

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2