ij inschrijving ebascule mdknecht inde Knecht MEID Huishoudster, De Groofe Oorlog. FEUILLÉTON. Eruin Merriepaard mansknecht of ersknecht De zeven dagen van Robert Hardy. Provinciale Bondsdag. ft o. 175 Dinsdag !^54April 1 30e «laargang l-v JS£:i>VS/££ C££.£T; Ir j3/zsrir [AA/ T£lNV£ T KOOP \i., Koude kerke, Zwa- likwidatie cht, draagvermogen O Kilo. en briefjes in te leveren rij W. FRANCKE, Mo- rke. ruim voorzien van Oude Ylissingscheweg. plicht gevraagd een enakersWl sinkenszand. rstond SCHROEVERS, Kats. et Mei DEKKER, Seisweg RE1JK1ERSE, Gnjps- UN EENENNAAM Sz. ïen. id gevraagd en wonend landbouwer. 40 jaar, bekend met letter K, Firma F. P. ■rg- iOOTDIENST OP DE R-SCHELDE. ï-Breskens-Neuzea. dienstregeling nadere aankondiging, tie tijd. ,-s; Breskens vm. 5.20, B, 10a), 3,43, 5,45, 6.35S) Lr Vlissingen. vm. 5.50, 112,40, 4,10, 6,16, 7,15. Inaar Neuzen m 0.30, 3,43, 6,45b). Vlissingen vm. §.80, 2,—, 5,05. van trein 12.08 kan eskens ten hoogste de boot naar Neuzen >t 12.30. van trein 6,20 kwrfieo Ititen tot 6,50. egt niet te Borase^iM l 1 ïzenRoedeken» tel$k gestaakt Uitgave van de Naaml. Venn. LUCTOR ET EMERGO gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes: LANGE VORSTSTRAAT 219. Bureau te Middelburg: FIRMA F. P. DHU1J - L. BURG. Drukkers: 3)osterbaan L© Cointre - Goes. Schiermonnikoog. Met hartelijken dank ontvangen van üiicj. M. L. te O. Ktijdeljjk te Amster dam, f 12,50 en van A. A. te Breda fl. Voorts f 1 gevonden in Jiet kerkeszakje collecte Geref. kerk te Oostburg. Totaal met 't voorgaande 620.06. Beknopt overzicht van den toestand. Ook de Paaschdagen hebben aan de soldaten op het Westfront geen rust gebracht.. Althans tot in onze omgeving werden op PaasChmaandag tot in den avond schoten gehoord, en ook heden morgen in de vroegte werd er gejsbhoien. De jongste berichten gewagen van klein© triomfjes door de Russen be haald. Zoo verhaalt men dat de Russen in een bosch nabij de Sjara een af- deeling Duitsche verkenners deels in de pan hakten, deels gevangen namen. Dit geschiedde op het Duna-front. Op liet G-allicisch front deden zij hetzelfde met een Oostenrijkscbcn post bij Khariask. De Parijsche pers is in de wolken, evenals Joffre, over de aankomst van Russische hulp, en niet minder over de toezegging van de komst van 50 dui zend Chineesche koelies in Juni, a. s. om ze bij den landbouw, de nijverheid en den handel te gebruiken. Deze blijd schap bewijst dat het gebrek aan man schappen in Frankrijk zeer groot was. Maar hoe zijn de Russen toch in Frankrijk gekomen? Dit is thans he kend geworden. Zij kwamen van Wla- diwostek en hadden de reis gemaakt met, de „Himalaya" en de „Amiral La- touche", die door kruisers werden be geleid. Het zijn keurtroepen die zich onderscheiden hebben in Galicië en Po len. Hun aantal is echter gering. Zij hadden over land 8600 kilometer afge legd, namelijk van Odessa tot Wladi- wostok, en daarna over zee via Suez nog 16.500 kilometer, waarover zij on geveer 3 maanden moeten hebben ge daan. De Russen voeren slechts de al lernoodzakelijkste uitrusting mee, Frank rijk zorgt voor de rest. Een ander blad zegt echter onom wonden, dat de komst der Russen geen strategische beteekenis heeft, slechts een betooging van Rusland is voor de eens gezindheid der bondgenootendat het Russische leger, behalve Frans oh© artil leristen. .ook Fransche militaire genees- beeren en Franstehe vliegers in zijn mid den heeft; en andere Russisch© afdee- - lingen reeds ©enigen tijd geleden in, En geland aangekomen waren, vanwaar zij over Havre naar het Fransche front werden gezonden. In Duitschland wordt ver-ondersteld dat de Parijsche conferentie de bestem ming van de Russen heeft veranderd; daar werd besloten, dat ze in plaats van naar Saloniki, waar ze na de aan komst van het Dar flanel len-korps niet meer noodig wagen, naar Frankrijk zou den gaan. Op het Westfront bezorgde de regen dor vorige week den Duitschers bij Ypa ren een nieuwe teleurstelling. Zij rnoes- Naar het Engelsch van Charles M. Sheldon 6) door v. d. M. Het als door millidenen stemmen ge sproken woord, luidde aldus: Menschenkind, gij lieht mij 50 ja ren lang den rug toegekeerd. Gij hebt voor uzelf geleefd. Van 's Werelds lijden hebt .gij u niets aangetrokken. De tijd uiwer bekeering is voorts kort. Het is bepaald door Iiem, Die de wereld regeert, dat ui nog zevten dagen levens zullen ge- laten wordien, zeven dagen om uw ziel te rledden Van eeUwige schande en dood. Sten-teling, zie toe, dat gij dien tijd uit koopt als gold het de kostbaarste schat ten dier aarde. Ik die tot u spreek, ben de Eeuwigheid! Robert Hardy stortte neer voor de ontzaglijke majesteit van den Eeuwigle- vende, smeekend in vreeselijke doodsangst om eten langer leVen. En hij gilde het uit: Zevten dagen! Het is te kort om mijn verleden te overzien. Zeven dagen! Het is niets in den loop der tijden! O, Al machtige, schlenk mij meer tijd ter be is etering Zeven jaren! En dan zal ik voor U levten, zooals nooit een schepsel voor U leefde VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG Abonnementsprijs Per 3 maanden fr. p. post Losse nummers flM 0.G5 Prijs der Advertentiën 15 regels ƒ0.50, iedere regel meer 10 ct 3-maal plaatsing wordt 2-maal berekend Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Familieberichten van 110 regels 1. iedere regel meer 10 ct. HSHBSSSESGSSa! ten hunne pas veroverde loopgraven aan den straatweg van Langemarek naar Ieperen weer prijs geven. Daarentegen namen zij linies van de Maas, zuidooste lijk van Haucourt 'en bewesten de Mort- honune hoogte Fransche loopgraven. Op den anderen vleugel werd hun aanval afgeslagen; zoodat de Fransche bevel hebber roemen konAldus wordt de vijand na nneèr dan 60 dagen strijden •en terwijl hij dertig divisies -aan het wanhopige pleit deed deelnomen, nog steeds voor den gaaf gebleven en on- overstijgbareu muur onzer hoofdstellin gen tegengehouden. Ook de Oostenrijkers zijn de laatste dagen op het zuiderfront ongelukkig ge weest. In het dal van de Sugana leden zij een nederlaag, terwijl zij aan gene zijde van den Lanato-p gedurig door de Itali anen worden teruggedrongen. In Armenië vechten nog altijd Russen en Turken niet afwisselend krijgsgeluk. Ten zuiden van Bitlis werden de Rus sen door de Turken teruggeslagen. Aan den berg Kop weren hun aanvallen tot. staan gebracht. Wat bij dit al uit de handelsovereen komst tussehen Duitschland en Roeme nië zal voortvloeien 't Is waar, bet tractaat heeft slechts economische beteekenis. Het is echter tegelijk een uitkomst voor Roemenië, welks handel door de sluiting der Dar- danelten volkomen was stop gezet. Nu is er, dank ,zij dit tractaat, in Roeme- .nie's kwijnenden handel wat leven ge komen. Voor zijn landbouwproducten ont vangt bet nu ijzer, staal en oorlogsma teriaal in ruil. Intussfhea zal Roe neni wel op ias-ei dat bet zich niet in den oorlog werpt. Van Rusland heeft 't veel kwaads te duchten wanneer het zich dien tot vijand maakt. Het is wel verstandig dat het alsnog, in de quaes tie der Dardanellen, de kat uit den boom ziet. Ho© zal 't verder in de quaestie Duitsch landAmerika afloop-en? De nota van president Wilson luidt zeer beslist. Duitschland moet ophouden met zijn duikbootenoorlog tegen neutra len, anders zullen de vriendschappelijke, betrekkingen worden opgezegd. Hier komt de nota op neer. De Duitsche regeering zal eind dezer week antwoorden. Zij ziet den ernst van den toestand zeer ernstig in. Men meldt, dat er een vergadering van den grooten Duitschen oorlogsraad in het hoofdkwartier heeft plaats ge had, onder voorzitterschap van den Duit schen keizer. Aa.n de vergadering heb ben deelgenomen de kanselier, von Ja- gow, admiraal von Capellfen, generaal Wildt von Hohenborn, generaal Falcken- hayn. Men zegt, dat er verscheidene dagen met de discussie voorbij zullen gaan vóór het antwoord van Duitsch land aan den Amerikaaaischen, gezant te Berlijn verstrekt kan worden. Te Washington zijn bereids telegram men ontvangen van den Amerikaanschen gezant te Berlijn, Gerard. Zij hadden de strekking, dat Duitschland bereid 'is zekere concessies te doen. Het heeft echter de moeilijkheid op te lossen de Vereenigde Staten tevreden te stellen, Nog lag Hardy handenwringend neer, worstelend om meer genadetijd. En ter wijl hij' zijn armen uitstrekte, boog het gelaat Van den Eeuwige zich tot hemi over, len hij. meende er een glimp van medleidoogten .in op te merken. Steeds meer naderde hem het verblindend majestu euste gelaat, en Hardy vatte een sprankje hoop, dat zïjtn smeteking verhoord zoa worden. Dan plotseling' ontwaakte hij, en zie, zijn vrouw boog zich over hem, en terwijl leen traan op hem neerviel, riep zij: Robert! Robert! Met leen schrik van verbazing, en nog sidderend over al zijn leden, zat Hardy overeind. Dan klemlde hij zich aan zijne mouw vast als in bange vertwijfeling, omhelsde haar als in ld© goede dagen van weleer. Toen vertelde hij haai- wat hij gedroomd had. Mevrouw Hardy luis terde in stomme Verbazing toe. Maar zij beiefde van angst, toen hij besloot: Marie, ik kan dit niet louter als een droom beschouwen. Ik ben ont waakt met de rotsvaste overtuiging, dat ik nog zeVen dagen te leven heb. Ik weet, dat God tot mij' gesproken heeft. Nog zeVen dagen zal ik op deze aarde mijn werk tie doen hebben. i Maar- Robert! Het Was toch een droom! Neen Marie, het was meer! Je weet wel, ik ben allerminst bijgeloovig. Je Wetef ook, dat ik nooit droom. Ik zal na ben week .sterven. Zijn de kinderen hier? Roep ze dan. Hardy sprak zoo rustig en zeker, flat Mevrouw Hardy, in bange vrees beklemd, zonder de Duitscbe openbare nicening te prikkelen. Een Duitsche onderzeeër it, den grond geboord. De bemanning van het Nederlatidsche stoomschip „Soerakarta die eergisteren van Java te Rotterdam is aangekomen, is onder de Engelsche kust getuige ge- w€»est vaii een oorlogsepisode, welke zij niet licht vergeten zal. Een der leden, van |de bemanning deelde aan de „Maas bode" bat volgende mede: Op onze reis naar Kirkwall, wij waren om die Noord gegaan werden wij plotseling door een Duitse,hen onder zeeër tot stoppen gedwongen. Dc kapitein voldeed aan het bevel en de Duitschers lieten ons weten, dat, wij mot de scheeps papieren naar «te U-boot zouden komen. Ook aan - dit bevel werd natuurlijk ge hoorzaamd. Maar nauwelijks was onze boot, netergelaten om de papieren ten on derzoek naar den Duitschen commandant te brengen, of daar gebeiudp eensklaps iets geweldigs. Het was nog al mistig op zee en daar zagen Wij plotseling in de grauwte een grijs schip opduiken. Zeilen werden op het geheimzinnige 'schip op zij geschoven en eenige kanonnen braakten op lietzeli- dè moment een helsch vuur uit. De Duit sche onderzeeër had het vermomde schip blijkbaar eerder in de gaten dan wij, want hij had nog éen torpedo gelanceerd, wel ke 'evenwel ver naast ging. Getroffen door het ontzettend vuur, dat vlak langs ons heen vloog, zonk de verraste Duitsche onderzeeër in de diepte. Het oorlogsdrama had zich in zeter korten tijd afgespeeld. De bemanning van den Engelschen traw ler dleelde aan die van d Soerakarta medte, dat het een duikboot was van bet allernieuwste type, bemand niet 60 kop pen ten zij er'al vier dage. op geloerd hadden. Dc 60 jonge mann zijn allen omgekomen. Bloedgeld. Terwijl Europa eiken 'dag verarmt, wordt Amerika lelken dag rijker. V at hier dood en nood. brengt, brengt daar leven en overdaad. Bij het uitbreken van den oor- log waren er in ide Ver. Staten 41 JU millionaire. Sinds dien zijti .ter ongeveer 500 nieuwe bijgekomen. De meeste de zer nieuwe dollarkoningen zijn groot-aanj- (teelhouders van de kruit- en wapenfabrie ken ien verscheidene hunner van de Du- pont kruitfabriek. Deze maatschappij n.i200 pet. dividend uit. In die fabriek wordt maandelijks voor ruim 2 millioen gulden omgeiet. Sommige ar beidtere verdienen dagelijks 25 35 gul den. Een fabriek te Carneys Point,- die reusachtige hooVeeHieiden rookloos kiuit levert, heeft een netto-winst, die aan t ongelooflijke grenst. De kostende prijs moet ongeveer 5 cent per pond zijn, ter wijl de Verkoopprijs een dollar bedraagt. De munitiefabriek te Brooklyn produceert gemiddeld per dag 15000 kogels ter waar de van f 435.000, netto-winst de helft. En idit moordende goed gaat allemaal naar Europa.- De voornaamste munitie-millio- nair is den zekere Marcelles Hartley, eige naar -en dirtecteur van een Remington- Maatschappij, die sinds den oorlog gewe ren len patronen fabriceert en alleen Voor geien woord meer sprak. Zijl liep naar het gordijn, len zooals wij gezien hebben, zij1 riep de kinderen binnen. Hardy keek z'n kinderen aan zooals zij in geen jaren van hem gezien hadden. Kort en kalm vertelde hij ook hun zijn droom; alleen liet hij dat gedeelte achterwege, Waarin George hem verschenen was. Dan sprak hij op een toon, die allen in de ziel drong Lieve kinderen, ik heb niet geleefd, zooals ik had moeten leven. Ik ben voor u niet de vader geweest, die ik had behooren te zijn. Ik heb een zeer zelf zuchtig, onnut leven geleid. Nu heb ik nog slechts zéven dagen te leven. God zelf beeftj het mij gezegd. Ik ben Plotseling brak hijf af ten snikte, zoo als alleten een sterk man dat kan. Hij trok zijn vrouw tot zich en omhelsd© haar, terwijl Betty bij hem op de sofa klom en haar armpjes om zijn hals sloeg. Een oogenblik kwam bij Mevrouw Har dy het ontzettend vermoeden op, dat haar man kranzinnig was geworden. De kin deren stond bevend bij haar; alleen Al ie scheten hetzelfde vermoeden te hebben. Doch tegelijkertijd bleek, dat Hardy zelf voelde, wat men van hem dacht. Neten, zei hij als in antwoord op ©en vraag, ik ben niet uitzinnig. Ik ben nooit, zoo kalm geWteest als nu. Ik heb de Volle beschikking over al mijn func ties. Maar ik heb gestaard in het gelaat Van den Eeuwige, en nu weet ik, weet ik beslist, dat God na zteVen dagen mijn ziel zal opteisehen. Marie Hardy richt te zich met smeekend gebaar tot z'n nieuwte gebouwen het laatste jaar niet minder dan 30 millioien gulden uitgege ven heeft, zoodat dit wel de grootste mu- nitiewerkplaatsen van de heele wereld! zullen zijn. De „munitiekoning", die pas 32 jaar oud is, heeft 50.000 mannelijke en vrouwelijke arbeidskrachten in dienst, die dag ten nacht medewerken om door huri arbeid bet bloedbad in Europa te doen voortduren. Ons dunkt, dat geld, dat de Amerikanen aldus verdienen, moest hun branden in de handen als zij beden ken, dat het de prijs is voor het bloed en de tranen van hun broeders en zus ters in Europa. Korte Oorlogsberichten. Duik boo ten en mijnen.- Ge torpedeerd of dooi' een mijn getroffen, zonken Zondag de Italiaansche stoomboot „Josocf Agost", het Engelsche s.s. „Cair- gowan" de Fransche bark „Chanaral", de Engelsche stoomschepen Feliciana, Fregantic en Parisiana; van de beman ningen kwam niemand om. De militaire overheid in Pruisen heeft het vervoer van lijken der gesneu velde militairen van; het Oostelijk en Wes telijk front gedurende de maanden Mei tot met September a.s. verboden. Van liet Balkan- en Tut'ksch gebied blijft dit voor onbepaalden tijd verboden. In Rijn-Pruisen zijn voor den aan koop van kalveren, voor de slachterijen door de overheid de volgende hoogste prijzen vastgesteld.-Voor kalveren boven 75 K.G. Mark 2.40; van 40 tot 75 K.G. Mark 2 len voor nuchtere kalveren beneden 8 [dagen Mark 1.40 per K.G. en voor scha pen en lammeren van 1.70 tot 3-40 Mark per K.G. 1 In Londen pleegt men op Goeden Vrijdag 's middags in de Queen Hall een Parsifal-eonoert te geven. Ook dit jaar is (dit gebeurd. Toen het laatste stuk op het programma zou beginnen, stond, vóór in de zaal, een dame op, die riep„En gelsche mannen, ik protesteer er tegen, dat (hier) Duitsch© muziek wordt gespeeld, terwijl onze broeders worden afgemaakt in de loopgraven". Dit" gezegd hebbende, verliet de dame de zaal, waarbij enkele aanwezigen „schande" zeiden. Er was echter geen opschudding. Boven een Oos'tzee-eiland. Een -smaldeel van tien Duitsche vlieg tuigen heeft 22 April het Russische vlieg- station Papenholm op het eiland Oesel aangevallen en met 45 bommen bestrooid, waarbij werd waargenomen, dat de aanval een zéér goede uitwerking had. Een Rus sisch vliegtoestel werd gedwongen te landen. Allo Duitsche machines zijn in weerwil van de meest heftige beschieting ongedeerd teruggekeerd. Die ooriogs-psychose is een bekende kwaal. In de Boheemsche plaats Wrscho- witz heeft ze een eigenaardigen vorm aangenomen. Te midden van opgestapel de levensmiddelen, die een funke familie verscheidene weken in het leven hadden kunnen houden, werd een dertigjarige vrouw verhongerd gevonden. In het eerste oorlogsjaar heeft zich daar een dergelijk geval voorgedaan. vrouw Marie, geloof je mij? Mevrouw Hardy keek haar man scherp aan en zijl zag, dat zijn blik kalm en ernstig Was. Zijn uiterlijk getuigde Van eten gezond verstand bovendien lag er in zijn oog éen warme liefdegloed. Zij keek hem vlak in htet gelaat en antwoordde: Ja Robert, ik geloof je. Je mag! verkeerd zien in het tijdsbestek, dat je neig te leven hebt, maar je hebt nog het volle verstand. 0 God, ik dank U hiervoor, riep Hardy Vervoiebd uit. Dikwerf nog heeft Hardy in de week, die hij nog te leven had, rust gevon den in klit leenvoudige, hem ongemeen versterkende antwoord Het was leven stil in de kamer. Toen vroeg Hardy aan George, den bijbel te willen halen, en las daarna uit Johannes 17 het altervolmaakste gebed van Chris tus. Dan knielde Hardy neer, en bad als nimmer tevoren. Zijn gebed culmi- néerde in de smeeking, dat hij toch in de hem nog restende week weten mocht, hoe hij die wereld ten zegen kon zijn en zijn Mieester het best dienen kon. En toen hij opteens zijn vrouw en zijn kinde ren aanzag, bemerkten zij, dat zijn blik was als van hen, die God van aange zicht tot aangezicht hebben ontmoet. 'Op hetzielfde .oogenblik de avond was met, dit incident omgevlogen sloeg de klok 12 uur; de eerste van Robert Har dy's zevten dagen was begonnen! MAANDAG, DE EERSTE DAG. Toen Hardy op iden morgen van den eersten dag ontwaakte, stond hij op het De Provinciale Organisatie van het Ne- derlandseh Jongelingsverbond hield giste ren haren Bondsdag te Middelburg. Het weer was prachtig en van alle zijden trokken dan ook de jongelingen op naar Zeelonds hoofdstad. De morgen- en mid dagvergaderingen werden gehouden in het Schuttershof, en toen het pmisenkwiar- tiertje verstreken was, bleek uit de pre sentielijst, dat er ruim 120 personen 'te genwoordig waren. Staande werd gezon gen No. 103 uit den liederenbundel, waar- ma de voorzitter, de Weled.Gestr. heer L. iGJames te Sluis, 1 Cor. 15 voorlas, en nadat Ds. Homburg van Goes was voorgegaan in gebed, een openingswoord sprak. 'Spr. sprak niet veel bezieling en zijn woord stond geheel in het toeken van. den ernst van onze dagen. Alle jon gelingen werden opgewekt zich toch niét over te geven aan de genietingen dezer wereld, die met haar' klatergoud nooit in waarheid kan verzadigen, maar zich te Wenden tot Hem, die gezegd heeft: „Die dorst heeft kome eu neme het water des levens om niet". Diaarna kwam de secr. Ds. Homburg aan het. woord, die voor het eerst als zoodanig optrad, en allereerst ©enige zeer waardeerende woorden wijdde aan zijn voorganger, wijlen dhr. Antheunisse van Souburg, clie van ons is heengegaan. De nagedachtenis des rechtvaardigen zal tot zegening zijn. Vervolgens stond spr. stil bij den oor log jgn dat dientengevolge in het jaar 1915 geen Bondsdag gehouden is, doch dat de Prov. Commissie meende het dit jaar toch maar weer te moeten wagen en tot dusverre met de beste resultaten. Uit het verslag bleek, dat er in de Prov. Organisatie ook vooruitgang viel te be speuren, o.a. dat ook Schouwen-Duive- land was toegetreden. Het verslag van den penningmeester, dhr. Van Dijke van Terneuzen, gewaagde ook van „oorlogswinst". Omdat er in 1915 geen Bondsdag was gevierd waren de uit gaven over dat jaar zeer miniem ge weest en was op 't oogenblik nog f 43,69 tys# in kas. Als volgende punt werd door Ds. Hom burg ter sprake gébracht öf het niet mo gelijk zou wezen dezen zomer nog een openlucht-samenkomst te houden, enkel voor de leden der afdeelingen daar ergens in AValcherens duinen of Zuid-Bevelam-ds „smokkelhoek". De inleider sprak van één of anderhalven dag. Ds. Jonker van 'Mid delburg zag het liever uitgebreid tot drie dagenéén dag voor komen, één voor gaan en dan bleef er een geheelen dag over om daar rustig bijeen te zijn. Maai' hoe moet het dan met logies? Ds. Hom burg wou het dan maar op inkwartiering aansturen. Doch de voorzitter merkt op, dat om 3 dagen uit te gaan voor de portemonnaie van sommigen wel wat kras zal zijn, daarbij wordt vanwege het Bonds- bestuur een kamp georganiseerd te Hoen- derloo, waar de vrienden ook heel goed koop terecht kunnen, en welk werk wij geen afbreuk mogen doen, [hij zou het. dus liever beperkt zien tot één dag. Vr. v. d. Meuten van Vlissingen wenscht dien- dienaangaande ©en voorstel van het be stuur. Aldus wordt besloten. punt om, zooals' steeds, naar zijn ar beid te gaan; maar als een onafwijsbare zekerheid stond zijin droom voor hem en hij voelde zich gedrongen, om met over leg te beslissen, wat hij eerst zou doen. Het ontbijt werd gewoonlijk overhaast en zeter ongeregeld gebruikt; de kindeken vielen maar aan, als ze beneden kwa men, len het geviel maar heel zelden, dat het ganschte gezin Volledig aan ta fel was. Dezen morgen wachtte Hardy tot- alten bijeen waren, en terwijl men at, hield hij leen soort familieraad. Mevrouw Hardy was ten hoogste ver baasd, eigenlijk weer wat angstigen toch gevoelde zij, dat de teere en rusti ge wijze, waarop haar man sprak, een goeden dag voorspelde. De kinderen had den van 's vaders voortaan zoo onge woon gedrag, Verschillende indrukken. Georgte was opvallend stil en wel wat uit z'n hum. Willem keek in gedachten verdiept z'n vader aan. Mie die al vrij besliste levensopvattingen had, begroette haar vader m'et een kus en scheen goed 'te begrijpen, dat haar vader „het nieu we leven" nu ook door alten erkend, wenschte. Clara was nog steeds beangst als had de dood ïteeds zijn intrek geno men; telkens barstte zij aan tafel in hef tig snikken uit, om ten slotte maar weg te loopi0111 uaar een andere kamer. Bettv zat vlak naast haar vader, zooals de ge woonte was; zij vatte de zaak kalm, min of meter philosopbisch op, zoodat Harclv glimlachen motest, als zij haar adviezen gaf (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 1