Telegrammen. Reclames. De Pink Pillen in het kamp. Zending. Gemengd Nieuws. Rechtszaken. I Onderwijs. Predikbeurten. Reclames Een kou veroorzaakt vaak nierkwalen. Laatste Berichten. Burgerlijks Stand. iarktberichten, te schoont) plaats- en persoons beschrij vingen genieten, do beschrijving van per sonen, zoowel mooie als leelijke, doch van beide is de beschrijving mooi; en dan do karakters. Dte schrijfster moet Flo rence wel van dicht bij, in haar lengte en breedte gezien hebben, en met do geschiedenis dior Republiek, gelijk van aio der Vereenigde Nederlanden tot. in de kleinste details op de hoogte zijn, om zoo te kunnen schrijven. Zij doet allo figuren in dit verhaal voor ons le ven. Savonarola, de pater, tegenstander dei) Medici, groot en geweldig, Piero de Medici, do zinnelijke tiran, Cristofano, de ongeloovige, die den middenweg ver koos, Aprilis, de zoekende die in zan dige liefde tot den een, Straks in bijge- loovige vereering voor den ander het niet vinden kon, cii eindelijk rust vond in het moedergeluk, het zijn altegaar figuren, die den lezer aangrijpen, maar tevens den treurigen tijd typoeren het eind der Middeleeuwen, toen de Kerk verwe reldlijkt, de Geestelijkheid geestelijk ver stompt, hel Evangelie verloochend, het licht van den Kandelaar genomen was, en de Staat door partijschappen ver scheurd. Duisternis over Florence was ent de zoekende zielen tevergeefs tast ten of zij Hem vinden mochten naar Wien zij onbewust uitgingen. In drie boeken Carnavals van Florence, van Savo narola en van het Noodlot wordt dit verduidelijkt, en 'tis de verdienste van 't verhaal dat- het, zonder dit bepaald te noemen, laat gevoelen hoe arm een le ven buiten Christus is, en hoe alle le ven versterft wanneer het niet besche nen wordt door de Zon der Gerechtig heid. I Mannen en Vrouwen van Betee- kenis. 1. 2 Nieuwe Reeks. 'Raam, HolBandia-drukkerij. In deze rubriek verschijnt thans Kei zer Wilhelm 11 met diens portret op het titelblad, door H. S. M. van Wickevoort. Crommeiin. Een objectieve persoons- en karakterbeschrijving met ophaling van ve lerlei bekende, half bekende en on be kende feiten en uitspraken, maakt dit •nommer t,ot een van de belangrijkst moge lijke in deze reeks. De geschiedenis der Ïriple-Allian- tie, id oor nu dr. J, B. Breukelman. Baarn, Hollandia-drnkkerij Dit is no. 4 uit de le Serie van Sta ten en Volkeren", geschriften over In ternationale Politiek van den tegenwoor- digen tijd. De schrijver begint zijn over zicht met 1872samenkomst der drie Keizers te Berlijn, gevolgd door den niet- hechten Driekeizerebond; de terugtreding van Rusland, de nauwere verbinding tus- schen Buitschland en Oostenrijk, de toe treding van Italië, de verschillende af spraken en tractateo, die een helder licht werpen over de houding der mogendhe den in dezen oorlog. Dit boek is een mooi stuk algemeene en staatkundige ge schiedenis. Rijksnormaalschool te fioes. Tot de le klasse zijn toegelaten de mannelijke leerlingen H. de Jager, M. J. van den Ende, W. A. P. de Kramer, J. P. Cuijk en H. Dek en de vrouwelijke leerlingen J. van Houten, J. E.verse, H. de Korte, P. Theenaart en A. A. Qnartel. Van de le naar de 2e klasse zijn bevorderd de mannelijke leerlingen L. van Balen, M. van Poelje, A. J. Noels, .1 L. de Bel, L. Huijsson, van Bo ven. en H. ,1. van Strien en de vrouwe lijke leerlingen D. Houtzager, C. Mol en M. Huijsse. Niet bevorderd 5. Van de 2e naar de Re klasse wer den bevorderd de mannelijke leerlingen A. Nijsse, P. Fe! ins, J. Pie terse en M. Haasdonk en de vrouwelijke leerlingen N. Griep, M. van Boven, K. Karman, P. Thorenaar, I. Meeuwse en P. Lin- dpnberg. Niet bevorderd 3 leerlingen. Van de 3e naar de 4e kl. zijn be vorderd de mannel. leerl. ,1. Fraas, 1. H. J. Poleij. J. J. Hollebrand, M. Nieu- wenhuijze, K. F. Meulendijk en T. E. M. Mudde en de vrouwelijke leerlingen C. de Vey, T. Berg, S. M. Kloosterman, I. van de Linde, D. Bom, 1). Wesdorp en ,f. Risseeuw. Niet bevorderd zijn 2 leerlingen I De beslissing over 2 leerlingen werd uitgesteld. (M, Ct.) V Rijksn ormaalschool te Zierikzee. De uitslag der examens van Don derdag was, dat werden bevorderd van da le naar de 2e klasse: D. van den Berg, A. Pannekoek, C. M. Hage, vr. Bos, J. M. Poulusse, B. S. Effen, 1. Cl Rijstenbil. 3 niet bevorderd. Van de 2e naar de 3e klasse: Da. van Klinken, Jac. de Later, J. H. Frit- zius (voorw.), P. J. te-n Haaf, A. D. Rijstenbil, J. J. van Klinken, A. Gouds waard, Ph. de Munck, H. Verbast, W. Vrij verberg, J. A. v. Duin, N. Wandel, E. A. Boot, C. Smalheer, J. Nikerk, L. de Vries, P. J. Evert se, C. Smits, J. N. Flikweert, J. .T. Louwerse en M. P. J. Vlaander. 2 niet bevorderd. (M. Ct.) Waarde. Benoemd tot tijdelijk onderwij zeres Mej. M. F. de Jager, alhier. NED. HERV. KERK. Pasohen 23 en 24 April. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, 6 u. ds. Hom burg. Maandag 9.30 u. ds. Steinz. Alle beurten coll. Do Leer Té!e.-phore Piéroux is sol daat bij de Belgische vestingartillerie. Hij woonde, toen de inval in zijn lar.d plaats had, in het rustige stadje Gout- roux. Hij behoorde tot hen die de for ten aan de Maas tot het uiterste ver dedigde en die eindelijk, van alle kan ten overweldigd door het overgroot» aan tal, voor desn vijand moesten wijken. Met eenige zijner krijgsmakkers- gelukte het hem' na duizende wederwaardighe den over de 'Ilollandsehe grens te ge raken, vanwaar hij in het kamp te Har derwijk geïnterneerd werd. Do vreese- lijko vermoei nissen van den veldtocht hadden het gestel van den heer Té- lesphore Piéroux ton zeerste ondermijnd, en toen hij den gastvrijen Nederlandschen bodem mocht bereiken, was hij geheel uitgeput. Trouwens ziehier hetgeen hij ons schrijft. Toen wij in het kamp van Harder wijk geïnterneerd werden, had ik geen menschelijk voorkomen meer. Ik was geheel verbleekt, vermagerd en krach teloos. Zoolang wij vochten en het land verdedigden terwijl wij voort:! ui end in gevaar verkeerden, geveeld en wij de vermoeienis niet, doch toen wij eenmaal in hef kamp waren aangekomen, deed de terugslag zich gevoelen en wat mij betreft, was ilc ten zeerste geknakt. On danks het, goede voedsel en de uit stekende zorgen die ons gegeven wer den, gelukte het mij niet beter te wor den, omdat mijn maag van streek was. om welke reden mijn Voedsel mij geen sterkte gaf. Om mij mijne krachten te doen herwinnen en om mijn gehealo gestel in goe.len staat terug te brengen, liet men mij eenige doosjes Pink tril len innemen, die omniddelijk de hoste uitwerking hadden. Binnen kort tijds verloop was ik geheel hersteld." Niets is zoo goed als een kuur met de Pink Pillen om verstoorde orga nismen te herstellen, want zij dragen er toe bij om bloed aan te voeren in de meest verwijderde doelen van het lichaam, en dat rijke en zuivere bloed is een bron van kracht en van levens lust. De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, alge meene zwakte, maagpijnen, schele hoofd pijnen, zenuwpijnen, rheumatiek, neu rasthenie. De Pink: Pillen zijn verkrijgbaar 4 f 1.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Oeneraal-tVpót der Pink Pillen, Dn Coatnkarie 15, A waterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. te. Gudde, te Does bij Gebr. Mulder, te Tüoleu bij W. Potter, .apotheker, Stoofstraat. En verder by verschillende Apothekers en goede Drogisten. Het Zending:-blad der Cferef Kerken (Red. ds. Dijkstra) no. 4 van April bevat een meditatie van dr. Hania ..In dien het Tarwegraan". In de Brieven naar Anliochië" voert ds. Dijkstra weer met jeugdig vuur het pleit voor de verstrooide Gereformeerden op Suma tra. Hij besluit zijn brief gelijk hij hem begonmet een bericht omtrent een ingekomen gift. ontvangen bij ds. Breu kelaar f 450 ..balansoffer van oorlogs winst", van N. N. Ds. v. And el doet belangrijke mede- deelingen omtrent Wonogiri, en de open. deure daar gegeven. Een verslag gewaagt ook van den voórtdurenden bloei der Keuchenius- school. Ds. v. Andel is 10 Dec. te Solo de gast geweest van den (vertrekkenden) gou verneur-generaal Wie meer van dergelijke dingen we ten en bewaren wil, abonneere zich op dit goedkoopc Zendingsblad bij J. Zo mer te Wagen in gen. Vroeg bedorven. Eindelijk is het de politie te Arnhem gelukt de hand te leggen op een 12-jarig meisje dat er werk van maakte boodsckapdoende kin deren van geld te berooven, waarvan her haaldelijk klachten inkwamen. Het gingf dan over Indragen tot f2 toe. Bij onder vraging verklaarde het kind de gelden te hebben aangewend om aan haar lust hot snoepen te voldoen. O p hol. Op de Laan van Meer- dervoort te Don Haag sloeg een voor een brikje gespannen paard op hol. Het dier kwam te vallen en brak daarbij een poot, zoodat het naai' het slachthuis moest worden overgebracht, om te worden af gemaakt. De koetsier viel van den hok, maar bekwam geen letsel. Een 15-jarige knaap, die in het wagentje zat, kwam even eens te vallen en kreeg een hoofdwond. Eer auto weid hij naar' zijn woning ver voerd. Dijkbreuk. Door den hevigen wind is een groot gedeelte van de Vos- kade aan den Nieuw-Neuzenpolder weg geslagen. Smokkelen. Men meldt uit 01- denzaal d.d. gisteren: Hedenmorgen om half vijf werden in de Zandbergen bij Losser een 5-tal smokkelaars, vrouwen en mannen, door soldaat-kommiezen aan geroepen. Zij bleven niet staan, waarop een 5-tal losse schoten werden afgevuurd. Nog gaven de smokkelaars geen gehoor. Het volgende oogenbhk viel weer een schot, dat den arm van een smokkelaar, een zekeren B., verbrijzelde. De anderen vluchtten en lieten de smokkelwaar, on geveer 75 pond, achter. Een ingeroepen geneeskundige ver bond don arm ter plaatse en gelasttd overbrenging van den getroffene naar 't ziekenhuis te Enschedé, alwaar het li chaamsdeel zal moeten worden geampu teerd. Eergisteravond weiden door soldaat- kommiezen bij de Linkclbrug een vier tal personen aangehouden, die 230 pond aan groene zeep, meel en rijst over de grens trachtten te brengen. Roofdier geslacht. Op het abattoir te 's-Gravenhage is een leeuwin geslacht, afkomstig van artisten u t Sca la. Dit is de eerste maal, dat een roof dier op hot abattoir werd geslacht. De gevolgen eencr arresta tie. De agent van politie P., uit Weesp, die een paar weken geleden, hij het op brengen van een arrestant ernst g aan het boord verwond werd, is dezer dagen plot seling onwel geworden en in de Neuro logische kliniek ter observatie opgenomen. Smokkelen. Gisternacht mocht het den kommiezen gelukken te I'reek- hoi irne een bende van 26 smokkelaars aan te houden. Allen kregen proces-ver haal, terwijl niet minder dan twee wa genvrachten smokkelwaar, als vet, spek, rijst, enz., in beslag werden genomen. De duurte. Door de Arnhemsche Vereeniging van Huiseigenaren is beslo ten, de huren algemeen te verhoogen. Nekkramp. Te Lichtenvoorde is een geval van meningitis geconstateerd bij B. Goossens, milicien uit Arnhem, die met verlof te L. vertoefde. Gebrek aan grondstoffen. Tengevolge van gebrek aan grondstoffen is de firma Meyerink Co. to Winters wijk verplicht geworden, slechts 4 dagen per week te werken. V c rminde r d' e k-atoe n a a n- v o e r. In verband met dén verminder den katoenaanvoer, zal do nachtploeg, werkzaam in de spinnerij Sc butters vtekij t.o Enschedé, met ingang van 25 April a. s. worden opgeheven. Gevecht met militairen. In een gevecht met militairen aan de grens is een buTrger door een messteek en een militair door een dolksteek zoodanig ge wond, dat beitien in het gasthuis te Bu- del moesten wórden opgenomen. De koning en do gewond». Een pleegzuster in i-ren van de groote Londensche hospitalen vertielt de volgen de gesch'ellenis die daar in een der zalen •voor behandeling van ongeval! n is voor gekomen en waaruit blijkt hoe merkwaar dig goed geheugen koning George heeft voor gezichten. Lij gelegenheid van een bezoek dat Z. M. aan deze inrichting bracht, voerde hij ook een gesprek met. een patiënt, die met een gebroken been was binnenge bracht. Twee jaar later bezocht de koning op nieuw hetzelfde hospitaal en herkende, toen hij door dezelfde zaal liep, den man met wien hij! bij zijn vorig bezoek ge sproken had. „Dien man", zeide (te koning, „heb ik hier de vorige beer ook f^zien, maar toen lag hij in dat bed daar aan de over zijde". „Ja, Uwe Majesteit", zeide de patiënt, „maar nu is het 't andere been". Zelfmoord van een mi 1 li on n air. Voor eenige weken schoot zich te Altona de groothandelaar Heinrich l-ange dood. Naar thans bekend is, zou Lange ver volgd worden, omdat hij, ofschoon hij meermalen miilionnair was, uit winzucht 'n groote partij koren, die hem ter ver maling toevertrouwd was, als voeder ver kocht heeft. Men zegt, dat de partij zoo groot was, dat de bevolking van Altona daarvan we kenlang had kunnen leven. Het geval verwekte te Altona groot opzien, daar Lange tot een achtenswaardige familie behoorde. Een treffende uitspraak. Een vader was gestorven. Hij had een tes tament nagelaten. Zijn beide zoons zou den liet- goed gelijkop deelen; de oudste zou de verdeeling verrichten., Toen verdeelde de oudste zoon de na latenschap in tweeën en gaf één deel aan zijn broer. Deze was 'echter niet tevreden: hij vond zijn deel te klein. Daarom ging hïj naar een rechter, die een vriend zijns vadem was geweest. Hij begeerde, dat de rech ter de Verdeeling zou vernietigen, en een andere maben. De rechter weigerde het verzoek; doch de jongste broer hield aan. Toen gaf de rechter eindelijk toe. Hij zou de verdeeling vernietigen, als zij' beiden iets beloofden. Zij moesten zich namelijk aan zijne be slissing onderwerpen, en beiden beloofden dit. De rechter droeg nu den jongsten broe der de taak op, de nalatenschap te ver doelen, terwijl de oudste broeder zou mo gen kiezen, welke helft hij wilde hebben. Het was een Ralomonische beslissing. De jongste deed zijn uiterste best, oin een allernauwkeurigste Verdeeling te ma ken, want zwikte cle balans naar den een of anderen kant door, dan zou immers de oujdste broeder er gebruik van ma ken flten 'eigen bate. Op die manier verliep de. verdeeling zon dei- eenigen twist. Die rechter nu was de welbekende Paul Kruger. De .man met een g r a n a a t- scherf in het hart. De meest trotsche gewonde soldaat in Londen is thans do man, wien men dezer dagen een granaatscherf uit het hart heeft ver wijderd, welke opera! ie zeer groote be langstelling hoeft gewekt bij militaire en burgerartsen. De kantige scherf was in het peri cardium terecht gekomen in zoodanige positie, dat zij bij iedere beweging van den patiënt de omliggende weefsels moest .scheuren. De plaats waar zij vastzat leek zoo moeilijk te bereiken, dat het onmogelijk schoen haar le ver wijdere». De patiënt kon ten slotte het bol ver laten, maar zou wel altijd invalide blijven. Een Australisch dokter kwam toen op do gedachte, dat de operatie toch nog uitgevoerd kon worden. Hot was een zeer ingewikkelde bewerking en ten slotte moest de scherf door den dok ter met de hand gepakt en verwijderd wonden. Toen het oogenbiik gekomen was en de patiënt, die besloten had zich aan de operatie te onderwerpen onder de han den des doktere was, hecrscTile er in het geheele hospitaal groote opgewonden heid en ieder was opgelucht toen heft bericht de ronde deed, dat do bewer king schitterend geslaagd was. L)e soldaat, die binnenkort geheel her steld zal zijn, telt thans een in goud gevatte granaatscherf, die zeker nog eens een merkwaardig faniilierelick zal zijn, tot zijn kostbaarste bezittingen. Hoe kon te voorkomen. en cle kwade gevolgen te vermijden. Houdt uw lichaam in goede conditie co gij vat geen kou. Een geregelde leef wijze, fi'issche lucht, zonneschijn, li chaamsoefening, licht dieet en voldoende slaap zijn de beste, voorbehoedmiddelen. Het is Van belang om bij het herstel len Van een kou de nieren bij te staan. Het is dan namelijk mogelijk, dat de in gewanden en huid niet bij machte zijn om do opgehoopte onzuiverheden te ver wijderen. De nieren, verzwakt door do ongewone inspanning bij het filtreeren van het met meer onzuiverheden beladen bloed, 'roepen om hulp en dit is oorzaak, dat rugpijn en waterstoornissen zoo dik wijls op een kou volgen. Tast iedere kou uw rug aan en geschiedt do waterloozing te veelvuldig? Zijt gij rheumatisch in de spie-ren en gewrichten? Ilebt gij pafferige zwellingen onder do oogen of in de enkels? Is er bezinksel of zand in uw water? Als gij u ellendig en terneergeslagen, zwak, zenuwachtig en vermoeid gevoelt, last hebt van hoofdpijn, duizeligheid, en rheumatische pijnen, is het waarschijnlijk dat uw nieren niet behoorlijk werken en bostaat er gevaar voor ernstiger Kwalen, zooals waterzucht, niersteen en nierontste king. Foster's Rugpijn Nieren Pillen Verster ken zwakke nieren en. honden- de urine wegen werkzaam, zoodat de nieronzuiver- hoden afgevoerd worden, voordat zij groote schade kunnen aanrichten. Maar de lijder moet het zijne tot genezing bij dragen door verstandig leven door liet vermijden van alle buitensporigheden, niet te zwaar en niet te veel voedsel te gebruiken, behoorlijke rust en slaap to nemen, en door voldoende water en melk te drinken. Te Goes verkrijgt), bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr, Joh. de Boos, Vlasmartt K 15-7. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één, of s 5 f 10.voor zes doo- re zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie- ren Pillen) weigert e'"£e doos die niet voorzien is van ne- ven staand handels- r°erk. Door P. K., 48 jaar .landbouwer, wonende te 0.- en W.-Sou burg, is hoo- ger beroep aangctcekend tegen het von nis der rechtbank te Middelburg van 7 April 11., waarbij hij ter zake van het veroorzaken van lichamelijk letsel door schuld is veroordeeld tot 2 weken hech tenis. Eveneens is hooger beroep aangetee- kend door P. d. H., 22 jaar, landbouwers- knecht te Zuiddorpe, die op 11 April 1.1. ter zake van poging tot uitvoer van een wagenvracht aardappelen is veroor deeld tot 6 weken gevangenisstraf. KEULEN, 22 April. Door de Duitsche geheime politie zijn weder 5 personen, verdacht van spionage, gearresteerd. METZ, 22 April. Van het front bij het fort Vaux zijn hier 34 treinen met zwaargewonden gepasseerd. De verlie zen der Duitscbere in hun laatste ge vechten worden op een brigade geschat. ROME, 22 April. Te Lemberg geraak te een regiment Tsechen, die bevel had den gekregen naar 'het Russisch front te vertrekken, aan het muiten. Nadat door Hongaarse he troepen, die in de stad lagen, een 30-tal van de voor naamste aanstokers waren gcvangen ge nomen. Koerde de rust terug. PARIJS, 22 April. Wïj hebben don noor delijken rand van den krater bezet, wel ke ontstaan was door le ontploffing, van een Duitsche mijn bij hoogte 285 in Ar gon ne. Hevige beschieting van de nieu we stellingen bij den Mort Homme. Hevig lx>mbordement door de vijandelijke artil lerie ten oosten van de Maas tot aan het fort van Vaux. In Woëvre hevige kanonnade, doch geen infanteiie-actie. LONDEN, 22 April. Een Nederlandse!) stoomschip hoeft 20 opvarenden, onder wie do kapitein van liet s.s. „Subbia", aangebracht, dat tengevolge van een ont ploffing in de Noordzoo was gezonken. Vijf stokers werden door de hevigheid van. de ontploffing uit do bunkers ge worpen, waarbij één gewond word. AKEN, 22 April. Van Jret front bij Verdun kwamen alhier 340 gewonde ar tilleristen aan, die door het artillerievuur der Franscben gewond vijn geworden. Onder hlen bevonden zich 22 soldaten, die door het afschieten van zware stuk ken do-of zijn geworden. AfTDDELBURG. Acte-examens 1. o. Heden, Zaterdag, geëxamineerd 3 vrouwelijke candidate». Geslaagd de dames E. J. van Bernden te St. Jansteen, E. M. Eek hout to A n denburg, N. de Graaf, leerlinge der Chr. Normaalschool le Goes, J. A. Jansen te Zuidzande, C. M. Kloek te Cadzand, J. S Kools tc Aardenburg, A Risseeuw te Waterland- k rkje. Afgewezen 1. RILLANLLBATH. Benoemd tot lijdelijk onderwijzeres aan de 0. L. school te Bath Mej. K. van Boven, alhier.. DEN HAAG. Naar wij vernemen is door de N. 0. T. met de Cacaofabrikanten een bevredigende regeling getroffen, waar door de verschillende fabrieken weer van grondstoffen zijn voorzien. AMSTERDAM. Alhier is Weer een lijcLe res aan pokken in het gasthuis opge nomen. AMSTERDAM. Prof. Hector Treub is met 57 van de 68 stemmen benoemd tot buitenlaudsch lid van de Académie des Médicines de Paris. Hij was no. 1 van de voordracht. DEN HAAG. (Officieel). In verband met het voorkomen van gevallen van nek kramp in verschillende genieenten van ons land woi'dt de opkomst der m i 1 i- tieplithtigen 1916, voor zoover deze dit jaar plaats zou hebben van 1 tot 5 Mei a.s. tot een nader te bepalen tijdvak uitgesteld. Amerika bereidt ziclr ten- oorlog voor. De regeering der Vei. Staten bereidt zich voor op de moge lijkheid van een oorlog en is reeds be gonnen met een inventariseering der hulp bronnen des lands voor het geval dat. zij noodig mochten zijn, zegt de cor respondent te Washington van de „Daily News". alle militaire stations. President Wilson, die den toestand zeer ernstig inziet, heeft de vorige week niet buiten op bet land, maar te Washington op het Witte Huis doorgebracht, waar hij tot laat in den nacht heeft zitten werken. AXEL. Huwelijks-aangiften: 8, Maarten van Vliet, (van Dordrecht), 27 j. jm. en Suzan na Mies, 22 j. jd.14, Leonardus Vereecken, 23 j. jm. en Elvira Maria Eleonora Goossens, 19 j. jd. Geboren: 1, Magdalena, d. v. Adriaan de Feij'ter en Geertruij Heijnsdijk; 5, Al- bert Pierre Marie, z. v. Lourens van do Gasteel en Prudence Marie Picavet; II, Suzan na, d. v. Frederik Rakker en Jacoba Verschelling; Dirk, z. v. Jozias Faas err. Cornelia Janna Zégors; 12, Robertas, z. v. Josephus Engels en Maria Jozephinu Lippens. Overleden3, Cornel is den Hamer, 78 .j, weduwn. van Aaltje (Ie Jonge; 6, Pie- ter Dekker, 72 j., echtg. v. Adriana van Tatenhove; 9, Dirk de BI an ij, 77 j., echtg. v. Cathalina Hamelink; 13, Elisabeth Ver pootte, 2 m„ d. v. Pieter Jan en Corne lia WoJfert; 14, Johanna ALuim, 80 j., wed.'van Ludovieus Franciscus Staal. Van 1522 April. RITTHEM. Huwelijks-aangiften: Johan nes Roskam, 21 j., van Zierikzee en Pio- ternella Barentsen, 20 j Johannes Ce- vaal, 27 j. en Lontje Ovaa, 23 j. ZIERIKZEE GetrouwdN. I,. de Oude, 44 j. en C. Verton, 49 j. Bevallen: L. M. van den Bosch, geb. Ral, d. i OverledenJ. Franse, man van K. S. S. G. F.zerman, 77 j.; G. J. van Velhoven, '25 j., ongeh. z.; J. Rakker, wed. van C. Stiphout, 64 j. (M. Ct,) Vliïsingen. 22 April 1916. Bij cle gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Jonge Spinazie 58 90. Zuring 21 49, oude Spinazie 6067 cl, alles per mand. Raklsla 16— 20, Andijvie 3942, I 'eteraelie 713, Kervel 54, Kropver- dunsel 26—28, SnijsLu 15 -20 ct. al les per kleine mand. Postelein 13Va llVï ct. per klein rond mandje. Rha barber 9Vs, Peen 15Va16» Se'-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2