De Groote Oorlog* Reclames. Ziet gij er goed uit? Onderwijs. ingezonden Stukken. Uit ds Provincie. Reclames Herinnert gij u uw jeugd? Leastafel 1 I 1 n Kerknieuws Predikbeurten. Reclames. Gemengd Nieuws. em vluchtige overlezing van het rapport nog geen begrip heeft gelooven wjj stel lig, dat gaat men met dit rapport ac- <<x>rd, de onderwijsbevrediging een kwes tie nog slechts is van dagen. Gepantserde auto's in de woestijn. Eenigen tijd geleden werd, zooals onze lezers zich herinneren zullen, het Engel sche stoomschip „Tara" dicht bij de Afri- kaansohe kust in de Middellandsche Zee getorpedeerd en vervolgens op het strand gezet. De opvarenden, die in de red- dingbooten de kust wisten te bereiken, werden door Senoessi's gevangen geno men en medegevoerd naar de woestijn. Daar werden zij gevangen gehouden tot een kolonne gepantserde auto's onder aan voering van den Hertog van Westminster hen kwam ontzetten. De tweede officier van de „Tara" heeft omtrent dit feit het volgende aan een familielid in Engeland geschreven: „Hartelijk dank aan den dapperen hertog vail Westminster en zijne mannen, die ons gered hebben. Wat was dat een heer lijk gezicht, toen de automobielen op ons afkwamenJe kunt begrijpen hoe uitge laten wij allen wuifden en hoera riepen, zoodia wij de auto's herkenden. De eerst» aanduiding dat er iets ge beurde bestond hierin, dat de Arabieren en hunne gezinnen met razende snelheid vluchtten Toen riep iemand„Een automobiel!" Wij telden er drie en veertig, terwijl zij naar ons toe kwamen en hel waren alle F.ngelsehe auto's. Er waren negen gepant serde bij en zoodra de begroeting had plaats gehad, reden twee wagens snel weg, de vluchtelingen achterna. Een paar minuten later waren de mitrailleurs „in gesprek" met de vluchtende Arabieren. Het was alles, van het oogenblik dat wij de auto's het eerst zagen af, tot het einde, toen alle Arabieren gedood waren, in een paar minuten afgeloopen. W!q waren bijna van gebrek omgeko men, want wij hadden een geheel» week bijna niets te eten gehad en teerden ge leidelijk uit. Wij waren zoo zwak, dat wij nauwelijks op onze boenen konden staan om hout voor het vuur te halen. Nadat wij ontzet waren reden wij snel weder gelukkig naai' de beschaafde we reld terug, piet in staat orn te geloo- ven, dat alles zoo goed was afgelooplen. Wat een geluk om weder de Engelsche vlag zien en wat werden wij door de soldaten goed ontvangen! Korte Oorlogsberichten. Het s.s. „Ohio" is door een on derzeeër tot zinken gebracht. De beman ning is geland. Het Engelsche stoomschip Owl" is door een Duitschen onderzeeër tot zinken gebracht. Van de bemanning zijn 28 koppen gered door een Spaansch stoomschip. Het stoomschip „Langes", is in de Middellandsche Zee tot zinken gebracht. Vijf officieren en 21 matrozen zijn ge red. Het lot der ontbrekenden is onbe kepd. Hel Engelsche stoomschip „Coite- head" is getorpedeerd. De bemanning is gered. Het Fransche stoomschip „Vega" (1889 ton) is door .een onderzeeër, die een Engelsch stoomschip en den Russisch zeilschip had getorpedeerd, tot zinken ge bracht. Door de mailboot van Barcelo na zijn 33 man der équipage gered. De politieke overheid te -München beeft een verordening uitgevaardigd, waar door den agenten van politie wordt ge last al te opzichtig gekleede dames op straat aan te houden en naar den po litiepost te voeren. De eerste dezer aan houding heeft thans plaats gehad en de dame werd met een vaderlijke venna ning weer vrijgelaten. Eureka! Een Duitsche boer komt zich op het stadhuis beklagen, dat men hem maar twee Russen heeft gezonden om het land te helpen bebouwen, ter wijl hij er toch vijf had besteld. De beambte antwoordt hem, dat er geen Russen meer beschikbaar zijn, omdat de ge vangeneni aspect ie alle aanwezige Rus sen had verdeeld. „Zoo", zegt onze landbouwer. „Nou, dan zal ik maar aan Hindenburg schrijven, dat hij er nog een paar vangt". (Hand.) Nu Zweden als vergeldingsmaatregel de Engelsche pakketpost naar Rusland aanhoudt, zendt Engeland die over Ja pan en Siberië. 168 arme schoolkinderen te Soest (Westf.) ontvangen thans, daar zij gebrek leden, uit de militaire keuken warm mid dageten. Elk kind ontvangt 's middags een lialve liter goede spep, waarvoor de stad 10 pfg. vergoeding moet geven. Ook wordt dezen stumperds af en loe wat melk verschaft. Een werktuigkundige te. München heeft een kunsthand bedacht, waarvan de vingers beweeglijke geledingen heb ben, zoodat 2ij kleine voorwerpen ids «en pennehouder, gereedschappen enz. kunnen beetpakken en vasthouden. Men heeft op de uitvinding geen patent ge nomen, zoodat zij vrijelijk in toepassing k«n gebracht worden. De Duitsche bondsvorsten en hunne gemalinnen, die geen directe rijksbelas ting behoeven te betalen, hebben zich .uit eigen beweging bereid verklaard, om ook de belasting op oorlogswinst te be talen, gelijk zij indertijd mee betaald heb- hen aan de heffing ineens voor leger en vloot. Zij, die een goede gezondheid heeft, ziet er altijd goed uit. Alles wat gij op uw gelaat moogt smeren of vrijven, zal u geen bloed geven als uw bloed arm is, en alleen aan de strooming van een rijk en zuiver bloed door de aderen, kimt gij een sehoone kleur te danken hebben. De l'ink Pillen geven rijk en zuiver bloed met iedere gift, zij- doen de bleekheid verdwijnen, geven krachten, een goede eetlust, een goede spijsver tering. Zij geven gezondheid en doen u er dus goed uitzien. Zij bewijzen de- grootste diensten aan bleeke, bloedarmol jonge meisjes, aan werksters, die door vermoeienissen en w aken haai- kleur heb ben verloren. De vrouwen moeten de aan dacht trekken, daaraan moeten zij altijd (denken. Bij gebrek aan werkelijke schoon- fieid, kunnen de vrouwen de aandacht trekken door een aanzien van gezond heid dat van geheel haar persoon uitgaat. Zij moeten den blik niet terug houden om er een gevoel van medelijden in te lezen, omdat zij er zoo slecht uitzien. De Pink Pillen geven aan de vrouwen bloed en gezondheid en inaken dat zij er goed uitzien. l)e Pink Pillen zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f per zes doozen. bij het Gencraal-Dopöt der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken by .1. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. Kn verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Zomer lijd. Blijkens de „N. R. wordt ie in diening van een wetsontwerp, .stu kende om de klokken een uur te ver zetten, thans ernstig overwogen en zal ze vermoedelijk binnenkort kannen wor den tegemoetgezien. Nader vernemen we: lu antwoord op door den heer van Doorn ge-stelde vragen heeft do minister medegedeeld, dat een wetsontwerp tol vervroeging van den wettelijk vastgestelden tijd met één uur gedurende den a.s. zomer, het de partement van binnenlandschè zaken heeft verlaten. G e m e e n t e r a a d Rotter d a m. Bij de herstemming in Rotterdam lil is gekozen lol lid van den Raad K. Poortman (lib.) met 1425 stemmen te gen 1318 op P. G. Buskens u\ k.) M r. Dolk. Volgens een bericht in de „Msb." zou de heer mr. VV. Dolk, afgevaai-digde naar de Tweede Kamer voor "sGra- venhage II, voornemens zijn. binnenkort zijn mandaat neer te leggen. Het is niet onwaarschijnlijk, dat de heer Dolk ook zal bedanken als lid der Provinciale Staten en zich verder geheel uit het openbare leven Lei-ngtivkken. Een en ander zou dan in verband staan met een kwestie, waarin de heer Dolk op voor hem min eervolle -wijze betrokkon- is en die het vrijwel ondoenlijk voor hem maakt, zijn positie als publiek per soon te handhaven. Kamerverkiezing district \V eer t. Gisteren zijn candidaat gesteld voor de Tweede Kamer in de vacature, ontstaan door het overlijden van jhr. mr. V. E. L. 'de Stuers, de hoeren W. F. \V. Kolkman, burgemeester van Weert: inr. dr. H. A. G. vau Groenendaal te Zwolle, A. I'. 11. K. J. bellenaars te loeiden en G. J. 11. Peters, burgemeester van Bergen (E.). Stemming Provinciale Staten- Door Gedeputeerde Staten zijn do dagen voor eventueele stemming en her stemming voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten bepaald respec tievelijk op Vrijdag 16 en Woensdag 28 Juni a. s. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is dhr. H. J. Aernoudts te Sluis, benoemd tot lid der Provinciale regelings commissie voor de paardenfokkerij', ter vervulling van de vacature, ontstaan door bet overlijden van den heer G. A. Vor st erman van Oyen. De directeur van den betalings- dlenst te Amsterdam maakt luikend, dat het hulp- en pensioengeld voor de maand Maart voor het personeel van de spoor wegen, posterijen en telegrafie van den Belgischen staat, dat naar Nederland is uitgeweken en 'daar standvastig verblijf houdt, zal worden uitbetaald als volgt: Op Woensdag 19: o.a. te Goes, en te tostburg. Op Donderdag 20: o.a. te Vlissingen, en te Sas van Gent. Op Vrijdag 21: o.a. te Hulst. Middelburg. Inde vergadering v. d. raad der gemeente op Woensdag 19 April, des namiddags te 2 uur, zullen worden be handeld: 1. Uitlotingen. 2. Notulen. 3. Stukken. 4. Benoeming van een curator over hel Gymnasium (vac. jhr. mr. A. v. Reigersberg Versluijs). 5. Benoeming van een 2e onderwijzeres m de nuttige handwerken aan school K t vac. mej. Bour- drez). 6. Wijziging van de gemeente- begrooting 1915. 7. In orde maken van een speelplan Is aan school C. 8. Over- neming van een deel van het risico bij credietverleening aan den Middenstand. 9. Duurtetoeslageu aan gemeente-ambtena ren en werklieden Stukken Gemeenteraad. Voorstel tot benoeming eener 2e onder wijzeres in de nuttige handwerken aan school K. De voordracht bestaat uit 1. Mej. M.van Houtc2. Mej. S. .1. C. Barentscn; 3. Mej. C. H. Lakkée. Inzake credietverleening aan den Mid denstand stellen B. en W. voor te be sluiten Burgemeester en Wethouders te machtigen 1. Om, in de gevallen, waarin dit hun noodig en wen schel ijk zal blijken, voor de gemeente Middelburg ten hoogste 1/2 gedeelte te aanvaarden van liet niet door den Staat geilek te risico der cre- dieten, die met Staatsgarantie aan te Mid delburg wonende middenstanders zullen worden verstrekt, zulks echter met dien verstande, dat de Ie verleenen credieten. w aarvoor door de gemeente risico wordt aanvaard, in hun geheel de som van f 10,000 niet mogen te boven gaan. geen crediet voor één geval meer dan f 100,1 bedrage en de door de gemeente op zich le nemen aansprakelijkheid beperkt blijve tol een termijn van ten hoogste 2 jaren. *J. Op het adres van de Afdeeling Mid delburg van de B. C. Middenstandsver eeniging „de Hanze" te beschikken door haai' een afschrift van- het genomen be sluit -toe te zenden en in deze verder het noodige te verrichten. Ln hun voorstel tol ingebruikneming van jeen st.uk .grond ten In-hoeve van school C merken B. en W. op Naar aanleiding van het feit, dat de speelplaats van de openbare lagere school C alhier van uit die school alleen te bereiken is door het gymnastieklokaal dier inrichting, door welk feit het s (reel ter rein eigenlijk onbruikbaar is en dan ook tot dusverre niet benut wordt, hebben wij, voldoende tevens aan bet in uwe vergade ring reeds meermalen geuit verlangen, ons tot de militaire autoriteit gewend, aan wie de tusschen zoo even genoemde pLaatsen gelegen strook grond toebehoort, mei het verzoek van gemelde strook grond voor het beoogde doel gebruik te mo gen maken. Daardoor toch zou in dien wantoestand afdoende verbetering ge bracht worden. In een daarop ontvangen schrijven werd ons medegedeeld, dat de Minister geen bezwaar heeft om de door ons bedoelde strook grends ter lengte van ongeveer 8 M. en ter breedte van omstreeks IV2 M. aan de gemeente in gebruik af te staan, mits die strook van het overige terreingedeelte zal worden afgescheiden dooi' eene op kasten der gemeente Mid delburg te maken en te onderhouden schutting ter hoogte van 2 M.; een en onder ten genoege van den betrokken eerstaanwezend i n genieur Onder overlegging vanv een door den gemeente-bouwmeester opgemaakte onkos- tenrekening, adviseeren wij deze ons in ziens alleszins aannemelijke voorwaarden te aanvaarden en zoo doende een oude kwestie afdoende op te. lossen. De hier voor benoodigde gelden zullen bij de wij ziging der gemeentebegrooting worden ge regulariseerd. Het politierapport van heden nacht vermeldde niet minder dan 5 arrestanten, namelijk5 paarden, die onbeheerd over straal liepen; zij werden tijdelijk in een sta.1 ondergebracht, totdat dt- eige naar komt opdagen. Van Maandag tot Donderdag zal wegens den gewonen jaarlijkschen schoon maak het speelwerk vim den Abdijtoren worden stilgezet. Donderdag wordt 'de nieuwe muziek geplaatst. Goes. Op de Donderdagavond gehouden vergadering van Me Vrijzinnige Kiesver- eeniging „Vooruitgang" waren, blijkens de M. 'C., vele leden opgekomen in ver band met de stemming van definitieve candidaten voor de Prov. Staten. Een drietal candidaten werd aangewezen, 'lot 'bestuurslid werd gekozen de heer dr. D. Mol. Dinsdagavond vergadert de afd. Goes van den Chr. Typografenbond. De heer W. Wattel zal als spreker optreden met het onderwerp: „Het wapen der arbei ders". Vlissingen. Van 15 Juni 1915 tot L Januari j.l. zijn 111 deze gemeente door den burgemeester 38500 broodkaarten en 60 meelkaarten uitgegeven. Aan de bakkers is afgeleverd 527.000 K.G. ongebuild tarwemeel, terwijl dooi de ingezetenen is verbruikt 755.164 K.G. regeeringsbrood. Voorts werden van gemeentewege aan groentenhandelaren afgeleverd 1200 K.G. spersieboonen, 58500 K.G. zuurkool, 2200 K.G. pronksnijboonen. 4650 K.G. uien en 500 K.G. peen. Door bemiddeling van den burgemeester werd aan winkeliers verstrekt 875 K.G. roomboter en 1420 K.G. en 1100 liter raapolie. Door de politie alhier zijn aange houden eenige jongens van 12, 13 en 15 jaar, wegens het plegen van diefstal van zink, hetwelk zij bij opkoopers had den verkocht, alwaar het in beslag werd genomen. Mede werd aangifte gedaan van dief stal van lood van een aldaar liggend schip. Colijnsplaat. Aan den Oud-Noord-Be ve- landpolder is weer een mijn aangespoeld, omstreeks bij dijkpaa! 6, in de nabijheid van den oesterput. Heden morgen werd zij onder militaire bewaking gesteld Brouwershaven. Bij Kon. best, is aan 'C. van Schelven alhier, op zqn verzoek met 1 Mei a.s., eervol ontslag verleend als dijkgraaf van den Borrenbroodpolder. Poortvliet Nu de landstorm soldaat J. v. S. van hier, die tengevolge van nek kramp te 's Gravenhage is overleden en op 12 dezer ter aarde is besteld, bestaat bij de familie het voornemen hem over vier weken naar hier over te brengen, teneinde in het familiegraf te worden bijgezet. (Z. N.) Gij iverclt nooit vermoeid, af c/oed en sliept (joed. Waarom nu niet? Herinnert gij' u welk een eetlust gij hadt in uw jeugd, hoe gij den geheelen dag bezig kondt zijn? Hoe gij 's avonds met tegenzin naar bed gingt? Is het doordat gij ouder wordt, dat nu een maaltijd geen genot meer voor u is; dat gij u altijd vermoeid en zenuwachtig gevoelt? Neen, want de krachtigste menschen zijn volwassenen, die veel sterker zijn dan jeugdige personen. Het is, omdat gij van gewoonten veran derd zijt. Want als kind liept gij den hee- len dag en waart gij voortdurend bezig. Neemt nu meer lichaamsoefening, als die alleen in loopen bestaat. Misschien over werkt gij u, eet gij te veel vleesch, slaapt gij te weinig. Slechte gewoonten zijn oorzaak dat urinezuur in het bloed achterblijft, ver zwakken de nieren en veroorzaken rug pijn, rheumatische pijnen, waterstoornis sen en een dof, slaperig gevoel. Wekt de nieren op door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, laat de slechte gewoonten een tijd na en gij zult ondervinden hoe gij vooruitgaat. Personen op meer gevorderden leeftijd dienen nauwkeurig te letten op verschijn selen van nier- en blaaszwakte, want door het spoedig behandelen der eerste ver schijnselen van nieraandoening worden vele kwalen van den ouden dag voorko men. Voor oudere menschen zullen Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen een waardevol geneesmiddel blijken. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Job. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel f 1.75 voor één, of af lü.voor zes doo zen. Eischt de echte Pn-Uer'- Rugpijn Nie ren lillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels- nieiL. Christendom en Maatschap- p ij, onder leiding van prof. Diepenhorst en A. ,S. Talma, met medewerking van tal van bekwame rechtsgeleerden en so ciologen, uitgave van G. J. A. Ruys te Utrecht, no. 20, 21, bevat o.a. het slot van Dr. Van Es's artikelenreeks „De be- teekenis van den Bijbel voor onze Chr. Sociale Actie". De redactie begon haai' beschoinyingen over „liet nieuwe belas tingstelsel". Overgenomen wordt een be langrijk' stuk over Toorop, door Maria Viola. Men leze ook de rubriek „Van het maatschappelijk leven". Stemmen des T jj d s, red. prof. dr. W. J. Aalders, en anderen, uiig. G. J. A. Ruys, Utrecht, bevat in zijn April- no. van den 5en jaargang kranige opstel len 11.I. vanProf. Diepenhorst over „De voorgestelde belastinghervorming" I; oud- minister Colijn „Over den vofleerenkrijg IV"'. Uit dit opstel, evenals uit de drie vorige van zijn hand over dit onderwerp namen wij bereids een en under over, waarbij wij telkens gelegenheid hadden, het nuchter, bezonken oordeel van de zen krachtige.il staatsman-veldheer-schrij ver te bewonderen. Voorts het slotartikel van „Dwars door Centraal-Afrika", door G. J. A. Pool; en een juiste, lezenswaar dige critiek van A. Wagenaar op Feith en anderen uit de sentimenteele periode. Onze Gids, Maandblad van den Bond van A.-R. Propagandaciubs in Nederland, verschijnende den 15en van elke maand wordt thans bezorgd door de drukkerij Libertas te Rotterdam. Deze firma zal trachten Onze Gids er in te werken. Laat ons hopen dat zij hierin slaagt. Zij heeft de medewerking van mannen als ds. Sy- besnia en dr. Beumer, die met Verschoor en anderen zorgen voor degel ijken, voor alle clubleden genietbaren inhoud. Men leze met name in dit no. Dr. Beumers opstel over „De houding van het Ka binet tegenover de Begrafeniswet", en van Dam no. 1 van de vervolgreeks „De evoluties der socialistische partij". Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barendrecht R v. d. Waal te Ovezande; te Krimpen aan de Lek J. Dijkshoorn te Ter Aa; te A arts woud 0. J. Reinders te Anna Paulowna. Aangenomen naar Tzummarum door J. vVeen 'te Dokkumnaar Boertange door Ph. Tonsbeek, cand. te Roswinkel. Bedankt voor Groede door R. J. Israel te Visvliet. Geref. Kerken. Aangenomen naar 's Gravenhage (voor den arbeid der Zending onder de Joden) door J. v. Nes, cand. te Sncek. De .geneeskundige .Staatscommissie heeft gisteren tot. arts bevorderd maj. \V. J. M. Broekema van Middelburg. Een 51-j a r i g e examinandus. Te Leiden is een academisch examen afgelegd, zooals er sinds 1881 geen meer heeft plaats gehad, namelijk het propae- deutisch examen in de rechten. Het her innert aan den tijd, toen het gymnasium jiog uit 5 klassen bestond, en het eind diploma toegang gal' lot alle faculteiten. AYas men in het bezit van zoo'n diploma, 'dan moest men, als men in de rechten ging studeoren, als eerste examen bet .propaedeutisch examen afleggen. E)e examinandus was de 51-jarige heer P. de A'rios Lzn., uit Den Haag. Hij heeft vroeger te Groningen in de medi cijnen gestudeerd, niaar heeft die studie niet voltooid, en gaat nu te Leiden nog studeeren in de rechten. De hoogleeraren- examinatoren waren over het examen zeer voldaan. (N. R. CD Geslaagd ,te 's Gravenhage voor het stuurliedenexanien greote stoomvaart le stuurman J. v. d. Meer; 3e stuurman J. Bronsema, D. S. Diesbergen, J. van Dorp, B. Dommisse, M. van Gent, I). de Haan. En te Breda voor de nuttige handwerken mej. A. Polak te 's Heer Arendskerke. En te Rotterdam voor de acte 1. o. mej. A. J. Bus traan te Rotterdam. NED. HERV. KERK. Zondag 16 April 1916. Goes, 9.30 u. ds. Sfceinz, bed. H. A., 6 u. ds. de Vries. Lokaal Wijngaardstr. 9.30 11. ds. H0111- burg. Rilland-Bath, 9.30 u. ds. Visser, bev. 11. lidm., 2 u. ds. Visser, voorber. H. A. 'Kruiningen, 9.30 u. ds. Willemse, bed. H. A„ 2 u. dhr. Sandee. Krabbendijke, 9 u. ds. Muller, bev. 11. lidm. en voorber. H. A„ 2 u. ds. Muller. (Buiten verantwoordelijkheid der Reda-l:*. Een ernstig verzuim. De iegerautoriteiten hebben het noo dig geoordeeld verlof toe te kennen aan tal van personen, die wenschen deel te nemen aan een of ander examen. Natuurlijk wordt dit zeer gewaardeerd. Een categorie is evenwel vergeten. Ik bedoel hen, die belijdenis des geloofs wenschten af te leggen, wat bijkans over al tegen Paschen placht te geschieden. Reeds ten vorigen jan- heeft dat velen ernstig gegriefd, terwijl door de buiten gewone toestanden thans weer honderdtal len in lnm plannen gestoord weiden. Nu behoeft in dit geval afstel zeker nog geenszins uitstel te beteekemen. Maar een feit, is het, dat bij een min sympa thieke of welwillende houding der be trokken commandanten ernstige moeilijk heden kunnen voorkomen. Toch is het hier een kwestie van groot geestelijk be lang, zouden onze Kamerleden de aan dacht van den Minister niet eens op dit punt kunnen vestigen? Voor velen zou hierdoor zeer zeker nog een ernstig ver zuim goedgemaakt kunnen worden. Ook al zal voor ons de bevestiging nu in een bijzondere beurl moeten geschie den. U, geachte Redactie, dankend voor de verleende plaatsruimte, teeken ik mij. Hoogachtend, Uw dienstw. dm\. G. v. d. LEUT. wordt door 21.000 arisen erkend als het beste versterkingsmidd - voor Zenuwen en Lichaam Ongelukken. In den Haag is een 43-jarige man zoodanig gevallen, d it hij een hersenschudding kreeg- Gisteren waren op het terrein van de Rotterdam - se he Droogdok Maatschappij aan de Ite.i |Maat. een drietal werklieden bezig op een stelling langszij van een in aanbouw ziji^d schip. Plotseling begaven teen paar planken van die stolline en stortten twee dezer werklieden 'van een lioogte van 14 meter naar beneden. Een kreeg erns tige inwendige kneuzingen, terwijl zijn blaas scheurde, de ander brak zijn lin kerbeen en zijn kaak. De derde man had in zijn val een staaldraad vastgegre pen en kwam met den schrik vrij. De ischooreteenveger van der Sluis te Alkmaar viel van hot dak van de wo ning van dokter Van Dóllen. Ernstig ver wond werd bij naar het Stadsziekenhuis gebracht. Gistermiddag is de 6-jarig» Marie H. te Rotterdam, van een slee- perswagen, waarop zij geklommen was. gevallen. Een der achterwielen ging hei kind over borst en hoofd. De geneesheer kon slechts den dood constateeren. Het lijkje- is naar de ouderlijke woning ge bracht. Ontvluchte Pel g. 'Onder ge leide van een marechaussee werd naar TieJ overgebracht «en Belg, die, daar bij.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2