Binnenland. Uit de Provincie Kerknieuws. ütfiderwiss Predikbeurten. Rechtszaken. eisohen een Loonsverhooging van 8 tot 9 rtrtivevs per uur. De bazen weigeren. De koJea-tremmers te Cardiff heb ben er genoegen mee genomen, dat in het belang van den scheepvaart het werk niet meer Zaterdagsmiddags om 1 uur wordt step gezet. De Belgische grens is in zooverre geopend voor personenverkeer, dat alleen personen, die noodzakelijk daarheen moe ten voor zaken, een pas kunnen krijgen. Voor alle andere redenen worden geen passen uitgegeven. Lord Chelmsford, de nieuwe onder koning van Britsch-Indië, is Dinsdag te' Bombay aangekomen. De prins van Wales is tot slafka- pitein benoemd. Gistermiddag zijn ten noorden van Ameland 2 vliegtuigen met een luchtschip in oostelijke richting gepasseerd. Woensdag hebben Asquith en Bri- and oorlogsraad in den trein gehouden. De Engelsche ministerpresident kwam om half twaalf uit Rome te Pangs aan en daar stapte de Fransche premier in zijn coupé om de zaken van den dag te bespreken. Er is in Engeland een nieuw oor- logseereteeken geschapen, de militaire mte- dalje, die aan onderofficieren en man schappen zal worden toegekend voor dapperheid te velde. Ze is van zilver. Voor prinses Juliana. De ruim 70 kinderen van de drie Bod- daert-Tehuizen voor schoolgaande kinde ren te Amsterdam zullen aan Prinses Ju liana op haar verjaardag een grooien: geborduurden wanddoek aanbieden, ont worpen door Kej. Verwey. Niet alleen alle tegenwoordige kinderen der tehui zen hebben eraan geborduurd, maar ook eenige van freule Boddaerts eerste be schermelingen, nu reeds volwassen jonge mannen. Papierbezuiniging. De ambtenarren van de verschillende' Departementen hebben een aanschrijving ontvangen om zuinig te zijn met papier- verbruik. Brieven worden op halve rel letjes geschreven. Actie der neutralen. Be „Nederlandsche Anti-Oorlog Raad" ontving telegrafisch bericht uit Stock holm, dat de Tweede Kamer van den Zweedschen Rigsdag het voorstel van «enige parlementsleden, den wensch. in houdende dat de Zweedsche Regeering het initiatief zoude nemen tot een con ferentie van Onzjjdige Staten in liet belang van den vrede, zonder stemming heeft aangenomen. B e v r e d i g i n g s c o m in i s s i e. Naar wij vernemen, werd het Onderwijs- rapport lieden aan H. M. de Koningin; aangeboden. Publicatie is dus spoedig te verwachten. W a t men i n 't buitenland gelooft. De „Lokal Anzeiger", verneemt uit Budapest, dat graaL' Julius Andrassy aan een medewerker van de ,.Az. Est" verklaard heeft, dat de laatste berichten omtrent Holland, liem in zijn meening hebben versterkt dat ime.n hier met zuivere voorzorg®- en verdedigingsmaatregelen te doen ha.d. Het is in het belang van Holland, zeide hij, om aan de neutrali teit vast te houden. Sluit Holland zich bij ons aan, dan verliest het zijn ko loniën, waarin Japan grooten zin heeft. Met de tegenwoordige middelen van de oorlogstechniek, kan het wel-is-waar zijn Kusten verdedigen, maar het verlies der koloniën zou den handel en de econo mische toekomst van het land, vernie tigen. Waaneer het tegen ons strijdt dan zal het. Duitsche leger zich zeker met zijn volle kracht, op Holland werpen, daai' Duitse hl and niet kan dulden, dat het jn den rug een onverslagen leger heeft. Holland zal dan evenals België oorlogsterrein worden en het lot van België deelen. Het is derhalve ten hoog ste onwaarschijnlijk dat Holland zich bij een van de beide groepen zal aan sluiten. 'Andrassy gelooft dat de ver scherpte waakzaamheid van Holland voortspruit uit vrees voor dwangmaat- tregelen van de zijde der Entente. Met Griekenland als waarschuwend voor beeld, schijnt het, dat het trotsehe Hol- landsche volk zijn oude tradities niet heeft vergeten en bereid is voor zijn zelfstandigheid ten strijde te trekken. Andrassy gelooft, dat Holland onmid dellijk heeft willen laten zien, dat het den eersten aanval den besten, met zijr* gebeele kracht van plan is af te weren, cat deze kracht, is niet gering te schatten. Holland zou op liet verder verloop van den oorlog een beslissenden invloed kunnen uitoefenen. Gevaar op de Noordzee. Reuter seint uit Londen Be Nederlandsche regeering heeft de Engelsche meegedeeld, dat. de overtocht in, de Noordzee zoo gevaarlijk Is, dat zij niet in staat is het vervoer op zich te nemen 'Vair den voor den dienst on geschikte Engelsche en Duitsche gevan genen, wier uitwisseling dezer dagen zou plaats hebben. Prins Hendrik gaat Maandag weer voor een paar dagen naar het Loo. De uitvoer van verfhouten is verbodendie van bi'oonfcoo] en bosjespee» weer geoorloofd. De verloven. Ter kennis van de troepen is gebracht; dat. het de bedoeling der militaire au toriteiten is, dat de militairen op hun standplaatsen blijven, zoodat ook een afwezigheid van enkele uren behalve dan natuurlijk voor zeer dringende ge vallen niet meer zal toegestaan wor den. Men heeft hier, naai' het „Hbl." bij informatie te bevoegder plaatse bleek, niet te maken met een maatregel, die zou wijzen op een ernstiger worden van den internationalen toestand. Gesprek met den Engelschen gezant. In een gesprek, dat een der leden van de redactie der „Nieuwe Ct." had met den Engelschen gezant, werd nog eens nadrukkelijk de verzekering gegevënj, dat Engeland niets zal doen dat de on afhankelijkheid van Nederland aantast. Nu niet en evenmin in de toekomst. Immers Engeland heeft het grootst mo gelijke belang bij een vrij en onafhan kelijk krachtig en welvarend Nederland, erkende Sir Alan Johnstone. Het bemchte „Avondpost'-bulletin. waartegen de gisteren openbaar gemaak te nota was gericht, had den gezant zoo hevig ontstemd, omdat het de goede gezindheid lusschen de heide volken dreigde te verstoren, daar waar geduren de de twintig maanden welke de oor log thans duurt, al het mogelijke had gedaan, op last van zijn Regeering, om de vriendschappelijke betrekkingen lus schen Engeland en Nederland te han.d- haven en te versterken. Hij had dan ongebruikelijkcn weg van de nota aan de pers gekozen, omdat hij den valse hen indruk dien het bulletin bij het Neder landsche volk kon hebben gewekt, ter stond wilde wegnemen. Toen de bezoeker opmerkte dat de beperking van den toevoer naar Neder land en het. onderzoek van de mails hoogst onaangenaam was, beriep de gezant zich op de oorlogsnoodz;ikelijk- heid, deze incidenten, hoe onaangenaam ook, zouden ons land in geen enkel opzicht schaden als de vrede eenmaal gesloten was. De thans, gelukkig, onmo- geljjk gebleken overwinning van Duitsch- land zou een gestadige bedreiging van de integriteit en onafhankelijkhiud van Nederland ,?ijn gebleken en een cardi- naal punt in Engeland's politiek was, dat de integriteit en onafhankelijkheid, van ons land zouden worden behouden en versterkt. Apotheken. Zondag a.s. zal te Goes geopend zijn de apotheek van den heer J. f3. van Kalmthout. 1b Middelburg die van de firma wed. A. A. Nonhebel. Bij den Past- en Telegraafdienst is het Postradicaal toegekend o.a. aan den klerk P. T. Ie kl. H. A: H. Hop pe en den klerk P. T. 2e kl. P. J. Dekker; en den titel van commies-titu lair aan de klerken le kl. B. H. de Raad, W. .1. P. Buys en A. J. Jonker. Op tweeden Paaschdag zal te Mid delburg een Prov. Bondsdag van Jonge- lingsvereenigingen. aangesloten bij het N. J. Verbond, gehouden worden. In de och tendvergadering worden huishoudelijke za ken behandeld, op de middagvergadering zal ds. Koolhaas van Zuidland spreken over den mobilisatiearbeid. Te 6 uur wordt vergaderd met de gemeente, vermoedelijk in de Koorkerk. Sprekers ds. v. Empel en ds. v. Selms. In de avondvergadering zal een dubbel gemengd kwartet cenige nummers uitvoe ren, terwijl mej. Betsy Dhont solo's zal zingen. Op den dag zal de gymnastiek- afdeeling ,,D. H. K.' 'uit Goes een uit voering geven. Goes. De Ver. tot Weezenvorpleging voor Zuid- en Noord-Beveland houdt haar algemeene vergadering op 13 April te Goes. Men meldt ons, dat de volgende telefonische aansluitingen zijn tot stand gekomen te Goes: no. 99, 11. J. F. de Paauw, fouragehandelaar, Groote Kade B 38; no. 55, F. J.' Boone. Stoffeerder, Vlos- markt A 202; no. 100, S. van Strien Sr, in rijwielen en autoni-obidenverhuur- der, Nieuw.straat F. 165; te 's H ee ren h o e kno. 3, C. Raas, Molendijk A 127, handelaar in eieren, fruit en aardappelen; te Nieuw dorp: no. 4, W. Welle- man, commissionnair. In verband met het geringe vervoer van militairen, is van af héden tot na der order opgeheven de voortrein no. 102, welke des morgens te 7.36 u. alhier vertrok. Ook is opgeheven de voortrein no. 342, welke des Zaterdags liep en alhier te 12.44 u. namiddag vertrok. Vlissingen. De uitwisseling van En gelsche en Duitsche gewonde krijgsgevan genen over Vlissingen is voorloopig uit gesteld Het gaat niet vlot met het verhuren der 86 woningen te Souburg. Voor het personeel der Staatsspoor te Vlissingen zijn 9 woningen, gereserveerd en één ge gadigde heeft zich slechts aangeboden'. De vereeniging woningbeheer „S. S." heeft thans een schrijven gericht tot de beambten der Staatsspoor die te Vlis singen wonen, waarin de woningen nog eens aangeprezen worden. -- De mailboot „Prins Hendrik" kwam gisteren om half zes binnen met 64 passagiers. Aan boord van dit s.s. be vonden zich ruim 600 mailzakken. Met den gewonen sneltrein vair 11.13 kwamen hier gisterenavond, nadat dit in een paai' maanden niet. was voorge komen eenige geïnterneerde Engelscbd burgers uit het kamp Ruhleben bij Ber lijn aan, die zeer te klagen hadden over de voeding en behandeling in dit kamp. Ook kwamen mede een aantal mannen, vrouwen en kinderen, die uit Duitsch- land zijn uitgewezen. Van enkelen huuner vernamen wij bijzonderheden over he| le ven in Duitschland, waaruit blijkt, dat het volk thans vrij rustig is, maar dat er werkelijk een begin van oproer is ge weest in Berlijn. Met de mailboot Prins Hendrik werd de reis naar Engeland hedenmorgen voort gezet. Het stoomschip Prinses Juliana, van de m latschapprj Zeeland, dat op- 1 Febru ari j.l. op een mijn is geloopen en toen bij Felixtowe op een klip werd gezet, is tijdens de jongste stormen, gebroken en thans beslist verloren. Colijnsplaat. Men meldt aan de „M. dat velen hier Zondagmiddag om streeks twee uur een - aardschok waar genomen hebben, vergezeld van een ont ploffing, welke op verschillende plaatsen deuren en ramen deed klapperen. Daar in den laatsten tijd door het springen van mijnen meernude.n hevige knallen worden vernomen werd door sommigen ook nu weer aan iets soortgelijks ge dacht. Het ongewone echter van den duidelijk waarneembaren schok, deed gevolgd door een lichteren schok, dcedi evenwel toen reecis enkelen spreken van; een aardbeving. Personen, die zich aan) den zeedijk bevonden, hoorden over de zee een geweldig ruischen, komende, uit Westelijke richting. Ritthem. Was in het. begin der mo bilisatie het aantal werkende leden der muziekverocniging alhier reeds aanmer kelijk gedund, door het onder de wapens komen der' laatste lichting is het getal zoo gedaald, dat besloten werd do repetition te shaken en betere tijden af te wachten. Zoo geniet dan onze gemeente» ook eindelijk van de levensmiddelen, welke de regeering voor een redelijken prijs beschikbaar slelt. Het eerst waren er erwten, gisteren was er visch aan gekomen die voor f0.25 de K.G. goe den aftrek vonden en de volgende Wfx-k zal er een regeeringsvarken geslacht worden. Aan hen, die tot. 't, verkrijgen dier levensmiddelen hebben medegewerkt, mag zeker een woord van dank gebracht worden. Westkapelte.. De Clir. Mil. Vereen, alhier, hield Woensdagavond haar tweede openbare vergadering. Als* spreker was geheel belangeloos tot haar overgekomen ds. J. B. Netelenbos van Middelburg, tot. het houden ran een' causerie over het onderwerp: „Iets over godsdienstige) poëzie." De geachte spr. begon met te wijzen op het verband dat er bestaat tusschen godsdienst en dichtkunst. Elk volk heeft zijn profeten, maar ook zijn dichters. Tusschen godsdienstig- en schoonheidsge voel bestaat verwant.sehap. Een schaduwzijde van het. Nederland sche volk in tegenstelling met het Duitsche - noemt spr. dat het zoo weinig schoonheidsgevoel heeft. Israels profeten waren dichters; en met name Jesaja, was een groot dichter. Het gevoel, de verbeelding en de heldenmoed, waren bij hem bijzonder groot. Met eenige voorbeelden uit de profetiën van Jesaja, illustreerde spr. dit op sclioone wijze. De dichter ziet in de natuur, lessen voor de eeuwige dingen. Met gedichten van Jan Luiken, Nioolaas Beets, Guido Gezelle en Me vrouw Nelly van Kol, maakte hij dit duidelijk. Het Christelijk geloof is niet sombèr, maar jubelend; met een gedicht van Mevrouw van Kol, toonde spr. dit aan. De Chr. Mil. Vereeniging mag met genoegen terugzien op deze aangename vergadering. Een 'vrij talrijk publiek woonde deze vergadering bij en ook enkele militaire autoriteiten .gaven van hun belangstel ling blijk. Stavenisse. Gelijk wij reeds met en kele woorden meldden, heeft dokter Rem- hardi een zeer leelijken val gedaan. Hij had een benoeming tot. gemeente-genees heer te Anna-Paulowna aangenomen en was, naar men zegt, per fiets buiten de gemeentekom om afscheidsvisites te maken, toen hij, een verkeerden sprong doende, op het stuur terecht kwam. Hij had toch nog do kracht om zonder hulp huiswaarts te keeren, maai' daar aangekomen, werd hij bewusteloos. Spoe dig waren twee telegrafisch ontboden collega's uit de buurt aanwezig, die een, zware beleediging der buikstreek con stateerden en op wier advies do hier alom bekende chirurg, dokter van Dis sel te Breda, werd ontboden. Het schijnt niet vast te staan, welk deel der buik streek is belcedigd, maar de genezing zal stellig een langen tijd vorderen, Leed de heer H. eerst hevige, pijnen, thans moet dit gelukkig heel wat zijn verminderd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te BarneveJd, T. Lekkerker; ker te Oosterwolde. Ds. Luuring te Gorinchem is be noemd tot godsdienstleeraar aan de bij zondere strafgevangenis voor vrouwen al daar. Geref. Kerken. Tweetal te Rotterdam (vac.-Veder), J. L. Schouten te Arnhem en G. Wiel en ga. te Zwolle. Beroepen te Arnhem, W. 11. Gispen te Zwolle. De Rotterdammer somt de na men op van predikanten der Herv. Kerk, die eerst de Chr. Afgesch. of Geref. Ker> ken gediend hebben. Hij noemt, dan ds. Brummelkamp, Wiersma, Dalhuizen, Kal- ma, Kuiper, Verwey. Zij verzuimt echter nog te meldenIsrael te Vaals, Boss te Vinkevecn, vroeger Chr. Geref. predi kant o.a. te Stellendam, fier wijnen en Schoondijke; evenals Wiersma en Post- ma over Maria Hoorebeke tot de Ned. Herv. Kerk gekomen; C. L. Queré te Westmaas, eertjjd-s afgescheiden predikaat te Alblasserdam en te Vlissingen, daarna f'zie v. Alphen 1909 blz. 80) bij „de Synodale kerk in België te Mcchelen", en zoo overgekomen. Wijlen ds. J. v. Dijk Mz. was vroeger afgesch. pred. te Doetinchemook de poxtika.ilten Hoebolt en Hoedemaker jvaren oorspronkelijk af gescheiden. Wijlen P- H. Wiersma, ds. J. dl. Klomp en meer anderen gingen als student te Kampen tot. de Ned. Herv. Kerk over. Ook wijlen de oude ds. Lcen- mans. vader van den president der Sy node. is Chr. Afgesch. pred. te Schie dam geweest. Ook zijn de predikanten Boonstra te Schiedam en Vethake te Arn hem indertijd uit de Geref. Kerken tot de Herv. Kerk teruggekeerd. Eerstgenoem de staat thans te Schoondijke, laatstge noemde te \Leiden; teruggekeerd is ook ds. v. d. Poll, laatst Geref. pred. te Ne- derhorst den Berg. Ook moeten beschouwd worden te zijn overgegaan de predikanten bjj de Indische Protestantse he Kerken: Volten, vroeger Geref. pred. te Tienhoven; Pilon, vroeger Chr. Geref. pred. te Heem- se; en Nieuwenhuis, vroeger id. te Briello. Ook ds. Casemier heeft zich bij de Ned. Herv. Gemeente (te Groningen) aangeslo ten. Er zullen er nog wel meer geweest zijn, doch meerdere namen willen ons op 'toogenblik niet te binnen schieten. 0p 21 en 25 dezer zal de Ver. van Gymnastiekonderwijzers in Neder land haar jaarlijksehc algemeene vergade ring houden te Dordrecht. Er heeft zich een commissie ge vormd, die zich ten doel stelt het orga- niseeren van een School- en Onderwijs tentoonstelling bij gelegenheid van het Koloniaal-Onderwijs-Congres te houden op 28, 29 en 30 Augustus te 's Gra.venhn,ge in den Dierentuin. AfdeeJing ALeermiddelen, Bibliotheek van Onderwijzers, Leermiddelen, Sehool- meubelen. Schoolinrichting. Afdeeling B: Modellen van scholen of onderwijsinrichtingen, Voorschriften voor het. onderwijs in de Koloniën, Fotografieën van scholen, personeel, leerlingen. Alles wat dienen kan om eenige tafereelen in te richten, die het praktisch schoolleven kunnen vooistellen. Vergoeding voor plaatsruimte is matig berekend. De tentoonstelling zal na. het congres nog enkele dagen geopend blijven. De secretaris is H. Meerdonk, Inspec teur voor het onderwijs in de kolonie Curayiao. Van Slingelandtstraat 153, Den Haag. Nadere inlichtingen worden gaarne ver strekt door den Districtsschoolopziener, den 'heer K. Brants te Goes. Verschenen is het jaarverslag 1915 van Vac anti e Buiten, eene vereeni ging die zich tot taak stelt zwakke kinde ren uit Christelijke gezinnen in de steden voor eenigen tijd naar het land te brengen en dito kinderen uit landstreken naar de zee, uit kleistreken naar de heide enz. te brengen. Wat een mooi werk! Bleeke snuitjes om te tooveren in roode wangen en vreugde te brengen in een door zwakte bedreigd kinderleven. Vóór de kinderen uitgezonden worden, zijn ze scherp ge keurd door een dokter; (hebben ze spel ende verzorging noodig, dan gaan ze niet weg)de onderwijzers moeten garandee- ren dat hunne beschermelingen niet in moreel opzicht defect zijn. Het accepteeren van dergelijke kinderen moet door ieder gezin zonder gevaar voor schade kunnen plaatsvinden. En door scherp toezicht is de Vereeniging daarin geslaagd. Alle tijde lijke pleegouders roemden hun pupilletjes en noodigüen hen voor een volgend jaar weer uit. En wat een dankbaarheid van ouders en kinderen bij het terugkeeren en bet weerzien aan het station 1 Denk er 'u maai' eens een oogenblik in, hoe het u gaan zou als ge uw tenger meisje van een kuur aan zee of op de heide terugzaagt met frissche kaken en ronder vormen. Het jaar 1915 was ongunstig. Minder rnkomsten, dus minder kinderen uiteen den. 380 aanvragen, (256 uit Amsterdam, 111 uit Rotterdam, 7 uit Watergraafsmeer, 4 uit Leiden, 1 uit Helder en 1 uit Baflo) slechts 148 konden uitgezonden worden, maar 42 pCt. De gemiddelde gewichtstcc- na.me bedroeg 2.72 K.G. 68 kinderen gin gen naar Friesland, 8 naai' Groningen, 4 naar Drente, 9 naar Overijsel, 23 naar Gelderland, 2 naar Utrecht 7 naar Noord- Holland. 18 naai' Zuid-Holland, 3 naar Zeeland en 1 naai' Noord-Brabant. We schamen ons wel wat voor Zeeland. Zouden er hier niet heel wat, meer ge zinnen zijn, die zoo'n bleekneusje een week of vier in den zomer zouden willen herbergen om Godswil? Er is hier voor onze Christelijke onderwijzers wat te doen. Op Zondag 9 April. NED. HERV. KERK. Op Zuid- sn Noord-Bevsland. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nm. ds. v. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykea. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal. Ellevvoutsdrjk, 9.30 u. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds. CSerretsen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. I.ensvelt. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners, 's Heer Abtskeïke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassehe. 'sHeer Arendskerke, vm. cn nm. ds. de Voogd. 'sHoerenhoek, vm. ds. Buinink. 's Heer Hendrikskinderen, vm. en n.m. .ds. Steenkamer. Hoedekenskerke, 9 u. en 2 11. ds. v. Es sen. Ierseko, 9.30 en 2 u. ds. Boei'. Kamperland, vm. en om. ds. Koenekoop. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt. Kattendijike, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. ds. Steinz "en nm. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 u. er '2 u. ds. Muller. Kruiningen, Nieuwdorp (bewaarschool), vm. ds. Bui nink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. óudelande, 9.30 u. en 2 u. ds. lvloek. Ovezande, 2 u. ds. v. d. Waal. Kil land-Rath, 9.30 en 2 u. ds. Visser. Schore, 9.30 u. ds. Japchen, 2 u. goon dienst. Waarde, vm. geen dienst, n.m. ds. Jap chen. Wemeldinge, 9.30 u. en 2 u. els. Drost. Wissenkerke, vm. en nm. ds. v. d. Lin den. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wolfaartsdijk, 9 u. en 2 u. d-'. Stegenga. Op Walcheren, Arnemuiden, 9.30 en 2 u. ds. Mulder. Biggekerkc, vm. en n.m. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nm. ds. Koklewijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskcrke, vm. en nm. ds. van Selms. Klcverskerkc, vm. en nm. ds. Scmmelink Koudekorke, 9.45 u. ds. Vermeer, coll. Evang. Ver., 2 u. geen dienst. Meliskerke, vm. en nm. ds. Siemelink. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Serooskerke (W.), vm. en nm. ds. Muller. Ritthem, vm. ds. Ten Hove. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. Oost- en West-Souburg, 9.30 ds. Ter- ned.cn, bev. nieuwe lidm., 2 u. ds. v. Empel, bed. H.D. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese. Westkapelle, vm. cn run. Us. Reus. Zoutelande, vm. en nm. ds. de Wijk, 't Zand, 10 u. ds. Jonker, 6 u. ds. v. Empel GER. GEM. Goes, 9.30 (Intreerede), 2 en 6 u. ds. J. Fraanje. Arr.-Rechtbank te Middelburg Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde recht bank uitspraak in de door ons reeds breedvoerig vermelde zaken, waart bij zijn veroordeeld wegens: diefstal: J. B. 16 j. loopjongen, Middelburg, tot 1 m. tuchtschool en J. W. 18 j. veld- arbeider, Hulst, tot 14 d. gev. straf bevorderen van ontucht: A. J. K. 37 j. metaaldraaier en J. P. K. 38 j. zonder beroep, hvr. v. A. J. K., beiden Mis sta gen, do le tot f20 b. s. 20 d. h. en de 2e tot 14 d. gev. straf; wederspan- nigheid: P. J. JR.. 18 j. werkman. Vlis singen, tot f 10 b. s. 10 d. h. en ver oorzaken van lichamelijk letsel door schuld: P. K. 48 j. landbouwer, Oost kapelle, tot 2 w. hechtenis, met be krachtiging van diens verstek-vonnis. Rechtbank te Middelburg. Voor de rechtbank te Middelburg werd hedenmorgen behandeld de zaak tegen, G. de V. uit St. Jansteen-, thans gedeti neerd, beklaagd van diefstal van een rijwiel. De eerste getuige 11. de Maijer uit St. Jansteen, herkende de hem getoonde fiets als de zijne, hij gaf de fiets in het laatst van December in reparatie. jBekl. bekende het rijwiel te hebben, verkocht aan Kerkhouf, hij heeft de fiets gekocht van een jongen, Alphon.se Reu nis geheeben. De rijwielhersteller, J. Runing te St. Jansteen, heeft de fiets van Maijer in reparatie gekregen, op Zondag 2 Januari was de iets nog in de werkplaats, op 3 Januari was de fiets verdwenen, door insnijding was de deur geopend. Rekl. ontkent de inbraak en diefstal te hebben gepleegd. De derde getuige A. Wouters, rijwiel hersteller te Hulst, verklaart, dat bekJ. hem op 6 Januari de fiets te koop aan bood, op 13 Januari heeft getuige of dezelfde fiets voor Beernacrt een bagage drager gezet. Bekl. bekende de fiets aan Wouters te koop te hebben aangeboden. Getuige P. Kerkhout, rijwielhandelaar te Hulst, kocht de fiets voor f 10, hij kreeg voor do betaling een bewijs onderteekend door bekl. met den naam Theophiel van Waele. Bekl. zeide, dat gedaan te hebben om dat hij de fiets namens den jongen wilde

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2