Telegrammen. Allerlei. Laatste Berichten, OorSogsoverzicht. Briefwisseling AÜssp verkoosmp, aanbestedingen enz. Burgerlijks Stand. Marktberichten. thaleir. K. werd bewusteloos op het droge gebracht. De levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. Te Sprang is Maandagmorgen de 24-jarige landbon- weïïSdochter A. V. bij het waterscheppen in ddn regenput gevallen en verdronken. - in blijvende vrees. De dor pen "Bunschoten en Spakenburg ver- fceere» nog steeds in vrees voor een derde maal den watervloed te zien ko men. Bij den Noordwestenwind van Woensdag 11. verkeerde men in werke- lijken angst. Toen stond het water reeds dicht aan de kruin van den Laakwal, welke Nij- Ikerkierpolder (Geld.) en Bunschoter polder (Utr.) scheidt Elke vloed stuwt rijn. water in den Nijbericerpolder, want in de kistdam van de groote doorbraak bleef een opening van circa 12 jVE. ter wille van de sleep boot, welke bij de tweede overstrooming (17 Febr.) op het land is gedreven. De baggermachine, toen eveneens op land gezet, heeft men reeds in zee kunnen brengen door dammenaanleg en volspuiten van dit aldus boven op land gevormde kanaal. En nu moet sluiting van de doorbraak wachten tot ook de sleepboot in het ruime sop is. Steeds verkeeren de dorpen Bunschoten en Spa kenburg in gevaar van opnieuw van de buitenwereld te worden afgesloten. Spion na ge. Die laatste sneltrein MaastrichtAmsterdam werd. Zondag avond nabij de Roermondsche spoorbrug staande gehoujden. Twee Ikiitsch-spreken- de personen, in den trein gezeten, werden van spionnage verdacht door een mede reiziger, een militair in politiek, van bui tenlandsch verlof terugkeerend. Op ver zoek van dezen werd een gewapende kor poraal1 van de brugwacht uitgenood igd nabij (de verdachte personen plaats te nemen. Toen de trein het station Eind hoven binnenstoomde, was aldaar het ge lieelie perron door militairen afgezet en mocht niemand jde coupé's verlaten. De beide verdachten werden door de mili taire wacht in hechtenis genomen. Do trein ondervond een kwartier vertraging. Bloembollen. Op de bloembol- lénveMen is de algemeen© bloei ingetre den. Behalve |de tulpen, die eerstdaags beginnen, is alles nu cjpen. Inbraak. Toen gisterochtend het typografen-personeel met |den chef der drukkerij het bureau van het te Water graafsmeer verschijnend Weekblad ,,l)e Meerbode" wilde binnengaan, bleek dat. kle de-ur niet gesloten was. Toen het per soneel binnentrad, ^.ag het, dat in het achter den boekwinkel gelegen kantoor de brandkast Open stond. Onmiddellijk werd toen de eigenaar der zaak gewaar flchoïwd. Nadat deze zich overtuigd had, dat er f 191 uit 'de brandkast ontvreemd was, henevens een spaarbankboekje (groot, f 175), weid ide politie gewaarschuwd en de administratie der posterijen verwittigd van het ontvreemde spaarbankboekje. Het eigenaardige bij deze inbraak is de omstandigheid dat nóch aan de bui tendeur, nóch aan de brandkast eenige sporen van braak aanwezig zijn. De dader moet .dus op Üe een of andere manier »n 'de gelegenheid zijn geweest, de op genogsmde sloten passende sleutels te la ten namaken. Familietwist, Zondag kreeg de bekende en beruchte veedrijver Hussen, 'bijgenaamd „de rooie bikkel" te Utrecht, om een kleinigheid twist met zijn schoon zoon, die ten slotte zoo hoog liep, dat schoonpapa rijn mes trok en daarmede schoonzoon te Ijjf ging. Ou. liep' 'de schoon zoon een ernstige steekwond in den rech terarm op waardoor de slagader werd af gesneden. Nadat de verwonde op het po- iitiehureaiC Voorloopig verbonden was weid liij naar de Rijksklinieken vervoerd, terwijl schoonpapa voor de zooveelste maal achter slot en grendel werd ge stopt. Europeaan vermoord. Een vreeselijk drama speelde zich af aan boord van de „Singapore", toen deze het laatst te Sabang lag te lossen, al dus lezen we in de „Deli Courant", j Die tweede machinist, een jongmensch van 26 jaar, zat in den salon half op tafel en voerde ©en gesprek met den eersten machinist, die in den ingang van den salon stond. Een kolentreminer, een robuste Soerabajaan, wilde even pas- tseeren en de eerste machinist ging op zij, om hem door te laten. Kalm ging de inlander zijn weg,' alsof hij dooi de tegenover liggende- deur- het vertrek; woei- wou verlaten. Toen hij echter achter den jongen man bij de tafel ge komen was, en eer iemand er op ver dacht kon zijn, had hij een mes in den strot van den tweeden machinist gesto ken, zoodat het bloed dezen uit de keel spoot. Het mes was tot de longen door gedrongen, de slagader doorgesneden, zoo dat de- dood spoedig intrad. De eerste machinist, de heer Ouweneel schoot terstond toe, doch er was niets meer aan te doen. Hij wilde thans den Javaan arresteeren, doch deze verzette zich hevig en trachtte met het mes ook hem te treffen. Er ontstond een worste ling tusschen beide mannen de inlander zich niet gewonnen _gaf en den machinist een vijftal steken toebracht, die echter niet levensgevaarlijk waren. Ook beet hij; hem een stuk uit den arm. De kapitein, die voor [dienstzaken aan den wal was gegaan, kwam juist aan boond, toen de tweede machinist voorbijr gedragen wend. Hij ijlde naai- den salon en vond daal de worstelenden nog bezig. Juist bijtijds besprong hij idien woesten inlander van achteren, om te voorkomen, dat ook een tweede slachtoffer vallen zou. Reeds was liet mes op slèchtA enkele vingerbreedten afstand van de keel van den en-sten ma-' chinist, die zich de kracht voelde ont gaan, om nog langer de Romende steek af te weren. Alk kapitein. Eiuheu e ren La ter was gekomen, zon het ongeluk ge beurd zijn. Intusschen kon ook cleze den Soeraba jaan niet gemakkelijk baas worden. De inan verzette rich met den moed van een wanhopige. Zweet en bloed maakten ook, dat de kapitein hem niet vast kon krijgen. Aan den wal stonden inlanders het geval aan te staren, doch ze staken geen hand uit, om te helpen, niettegen staande de heer Sluiter riep: „Toelong, toelong 1" Een paai' stuurlieden waren inmiddels er bij gekomen en gezamenlijk kreeg men den moordenaar althans in bedwang, doch het mes liet hij niet los. Toen wist men hem het hoofd te doen buigen en met beide vuisten trommelde de kapitein hem op het achterhoofd, om hem te dwingen, het mes te laten vallen. Hij bleef onver zettelijk en eerst toen hot gelukte hem met een arm op den grond te houden en ,de kapitein met den hak van zijn schoen hem de vuist kapot trapte, kon "hij ,het mes te pakken krijgen en over boord werpen. Toen ,de woesteling ten slotte begreep, dat hij overmand was, deed hij zich voor als totaal versuft. Des avonds had hij 40 graden koorts. Amerikaan sc he hu m o r. Con servatieve plaatselijke overheden in Ame rika. leggen de automobielen veel in den weg. Een automobilist steekt met al die verordeningen den draakhij heeft de volgende verkeersregeling ontworpen en beveelt die aan in de aandacht der dorps- autoriteiten. 1. Wanneer de automobilist in de verte een ander voertuig ziet naderen, moet hij direct stoppen en zijn wagen met een kleed bedekken dat in kleur met de omgeving overeenkomt. 2. De maximum-snelheid op de land wegen, blijft dit jaar een geheim der overheid, en de overtreding van dit ge bod wordt met 10 dollar per mijl beboet. 3. Wanneer een automobiel de oorzaak is, dat een paard op hol slaat, zoo be draagt de boete, buiten de vergoeding dei- schade, bij de 1ste mijl die het paard afholt, 50 dollar, bij de 2de mijl 100 dollar, enz. .4 Als de chauffeur een kromming der straat nadert, en hij de straat in haar heele lengte niet kan overzien, zoo moet lrij minstens 100 M. voor de bocht toe teren, bellen, een revolver afvuren, liallo roepen en elke 5 minuten drie bommen, laten vallen. 5. De automobielen moeten naar ge lang der jaargetijden, zóó beschilderd zijn, dat zij in kleur met de omgeving overeen komen en er niet schrikwekkend uitzien. 6. Bij nacht moeten de op de land wegen rijdende automobielen na iedere mijl, die zij afgelegd hebben, een vuur pijl afschieten en dan tien minuten wach ten, totdat de weg vrij is. Daarna kunnen zij onder trompetsignalen langzaam ver der rijden. 7. Het publiek moet op Zon- en feest dagen de jacht op automobielen en het beschieten en beschimpen van dezelve, nalaten. 8. Wanneer een paard niet voorbij een automobiel durft, dan moet de chauffeur zijn auto in het gras verbergen. 9. Wanneer een automobiel op een stof- figen landweg rijdt, en een huis nadert, dan moet hij zijn snelheid verminderen tot één mijl per uur en de bestuurder is ver plicht, de straat voor het huis met een gieter te besproeien. 0 p e r a t i n met muziekbe geleiding. Opereeren met muziek, dat is de nieuwste uitvinding der zieken huizen en het is licht te begrijpen, dat deze uitvinding het eerst in het land der onbegrensde mogelijkheden in toe passing werd gebracht. Het idéé is afkomstig van een Ameri- kaanschen arts Burdick, en werd het eerst in Pennsylvanië ten uitvoer gebracht. Aanvankelijk dreef men er deerlijk den spot mee, maar- dr. Burdick meende het ernstig. Hij gaat van liet standpunt uit, dat de muziek het gemoed van den pa tiënt rustig maakt, zonder door afleiding der doktoren, assistenten en pleegzusters aan de operatie schade te doen. De patiënt, die een zware en misschien levensgevaarlijke operatie zal ondergaan, moet in gunstigen zin worden vooringe nomen, in plaats van, na een liartroerend afscheid der familie, in doodsche stilte de operatiezaal te worden ingereden. De pa tiënt wordt dan door de stemmen dei- assistenten, het gefluister der zusters en het rammeien der operatie-instrumenten zeer onrustig'. Dit alles zou door de mu ziek geheel anders worden. De patiënt zal op een vroolijke wijze afgeleid wor den en zijn angst wordt verjaagd. Vóór de operatie deelt de dokter den patiënt mee, dat ten teeken der ongevaarlijkheid gedurende de operatie de muziek zal spe len. Dan wordt de patiënt naar zijn lieve lingsstuk gevraagd, en op het oogenblik dat hij de zaal binnenkomt, laat rich dan het muziekstuk hooren en de ver- dooving begint. Men verzekert, dat deze uitvinding ieeds meermalen deugdelijk is gebleken en ook in andere Amerikaansche zieken huizen zal zij ingevoerd worden. W i e ,h e e f t. het p r i k k e 1 jd r a aid uitgevonden? In ijle „Vossische Zei tung" feest me*: De uitvinders hebben zich lang het hoofd gebroken voor zij bij het toch zoo eenvoudige prikkeldraad waren, dat een nu zoo belangrijke rol speelt in dezen oorlog. Ben zekere Hunt in den staat New- York nam den 23en Juli 1867 patent op een heg, die uit buizen gevormd was en op groote afstanden was voorzien met stekels van blik. Hetzelfde jaar vond de Amerikaan Smith in Kent, een draadhei- nuig uit, die uit korte stukken draad met behulp van moffen ineengeschroeW was. Bij elke mof staken de twee puntige ein den van het draad als stekels uit. Zoo ongeveer en ook niet veel eenvoudiger was een prikkelheining, die Nelly uit 'New- York in 1868 liet patenteeren. Het prik keldraad, dat wij thans gebruiken, een dubbele draad dus met ingevlochten dub bele doornen, werd eerst in 1874 uitge vonden door Joseph S. (Midden uit. Bekald in Illinois. Soms leest men, dal Amerikanen reeds in 1863 bij Chelleston in Zuid-Carolina prikkeldraadversperringen tegen den| stormloopenden vijand liadden opgericht. Als dit waar was geweest zou Amerika niet nog elf jaar hebben noodig gehad om het prikkeldraad uit te vinden en te patenteeren. DEN HAAG De regeering heeft de vol gende verklaring afgelegd. Dat zij er prijs op stelt in aansluiting aan de mededeelingen in Comité-Generaal openlijk te verklaren, dat het schorsen van het verleenen ven de periodieke veriaven een maatregel is van voorzorg in verband met het onwrikbaar besluit om onze neutraliteit strikt te hand haven. Die maRtregel ie niet hst gevolg van bestaande politieke verwikkelingen, mear berust op gegevens, welke een toeneming der gevaren, waaraan ons land blootstaat, doen duchten. Het zou niet in's lands belang zijn omtrent den inhoud dezer gegevens eenige meledeelingen te doen. De regeering neemt geenerlei verantwoordelijkheid op zich voor eenig bericht, dat niet uitdrukkelijk voor efficiësl is gewaarmerkt. 's-GRAVENHAGE. (Officieel1.) Blijkens liij 't. Departement van Marine ontvangen bericht is de Nederiandsche Schoener Elzi- na Helena (921 ton bruto) gistermiddag 3 uur in de Nooidzee getorpedeerd. De 1» manning is met een sloep op het licht schip .Noord-Hinder aangebracht en gis terenavond door hel reddingsschip Atlas overgenomen, vanwaar zij hedenmorgen wordt afgehaald. Bij aankomst zal een nader onderzoek worden ingesteld. 's GRAVENHAGE. Het Comité-Generaal der Tweede Kamer ving aan te 11.45 u. voorm. en werd door alle ministers bij gewoond. KAPELLE. Gisteravond vergaderde op initiatief van de Vereeniging Liefdadig heid naar Vermogen in het lokaal der Jongelingsvereeniging saam met de bestu ren van gemeente, kerk, armen en zie kenfonds om te bespreken wijkverpleging. Mej. De Bruin uit Vlissingren zette na der uiteen doel en strekking van genoem de verpleging. Besloten werd een vereeniging tot wijk verpleging op te richten. Van genoemd© besturen zal één lid zitting hebben te nemen in het bestuur. De voorzitter H. Blok, die de vergade ring presideerde, dankte Mej. De Bruin en alle de besturen voor uiteenzetting en opkomst. 's-GRAVENHAGE. Het Departement van Marine deelt, meide, dat het onderzoek (naar het wrak van de Tubantia, waarvoor aanvankelijk door de Koninklijke Hollami- sclie Lloyd maatregelen ivai-en getroffen, door [de regeering is overgenomen. Ten gevolge van het ongunstige weer kon niet voor de afgeloopen woek met liet onder zoek worden liegonnen. Het is gisteren (3 April) gelukt ile juiste plaats van het wrak te bepalen en met het stoomschip Wodan een eerste onderzoek door dui kers te laten instellen. Hedenmorgen zou met duiken worden voortgegaan. Er werd evenwel bericht ontv'angen, dat het we der daarvoor te ongunstig was. 's GRAVENHAGE. De schoener Elzina Helena was uit Oude Pekela afkomstig. AMSTERDAM. Er is weer een lijderes aan pokken in het gasthuis opgenomen. BERLIJN, 3 April. De groote generale staf meldt hedenmorgen: Op den linkeroever van de Maas zijn alle vijandelijke stellingen ten Noorden van de Forgesbeek tusschen Haucourt en Bethincourt in onze handen. Ten Zuid-Westen en ten Zuiden van de vesting Douaumont strijden onze troe pen om het bezit van Fransche loop graven en steunpunten. Verdronken. Uit. den Esschen- iStroom onder St. Michiels-Gestel is het Ijjk opgehaald van M. v. d. H. aldaar, die sedert eenige dagen vermist werd. Nekkramp. Te Harderwijk is we der een geval van nekkramp geconsta teerd bij een Nederlandsch militair. De lijder is in het Militair Hospitaal opge nomen. ARNHEM. Op. verzoek van de Peste rijen is te Diemen, een man gearresteerd, die aan het postkantoor aldaar een post- bewijs ter uitbetaling aanbood,, dat bleek raLsch te zijü. Uit het onderzoek bleek, dat deze man zich ook in andere plaatsen aan derge lijke praktijken bad schuldig gemaakt. EINDHOVEN. Alhier 'is een Belgische geïnterneerde onder verdachte omstandig heden overleden. Eta Nederlandsch sol daat is in verband hiermede in arrest gesteld. Aardbeving. DE BILT. Het Kon. Ned. Meteorolo gisch Instituut heeft Zondag een zwakke aardbeving op zeer geringen afstand, opge- teekend. Uit enkele plaatsen (o.a. Gouda, Moordrecht en Den Helder) kwam be richt van een Echte aardschudding. Te Klundert is Zondag te 1.54 uur een zware ontploffing vernomen, wel dra gevolgd door een tweede (Toen we dit bericht per telefoon ont- vingen, herinnerden wij ons in de Zier. Nwb. het volgende te hebben gelezen: Door vele ïnenschen zijn to St. Anna- land Zondagmiddag even twee uur kort na elkander 2 schokken waargenomen, die ramen en deuren deden schudden. Ook in Zierikzee en in tal van andere gemeenten zijn die schokken gehoord.) LONDEN, 4 April. Aan den laatsten Zeppelin-raid hebben 6 luchtschepen deel genomen. Drie deden een aanval op het Z.-0. deel van Schotland, één op de N.-O. kust van Engeland en 2 op de Oostelijke graafschappen. GeconstaLeerd werd, dat alleen in Schotland personen werden ge troffen. Gedood werden 7 mannen en 3 kinderen5 mannen, 2 vrouwen en 4 kinderen werden gewond. Overigens slechts stoffelijke schade. ROME, 4 April. Boven Ancona versche nen hedenmorgen half vier, vijf vijande lijke watervliegtuigen, geëscorteerd door twee torpedobooten. Drie vliegtuigen wei den door ons vuur naar beneden gescho ten. LONDEN, 4 April. De stakers in het Elyde-district zijn met hun werkgevers tot, overeenstemming gekomen, en heb ben besloten morgen het werk te her vatten. LONDEN, 4 April. Officieel wordt mede gedeeld dat op de conferentie der geal lieerden te Parijs geen besprekingen zijn gehouden tegen de belangen van Neder land ingaande. Het gerucht, dat de geallieerden van plan zijn of van plan waren een gewa pende macht op Nederlandsch grondge bied te ontschepen, is volkomen onjuist. Deze berichten, die van Duitsche zijde werden verspreid, zijn volkomen ver zonnen. LONDEN, 4 April. Lloyds meldt, dat hef Noorsche stoomschip „Ino" gezon ken is. Alle opvarenden zijn gered. BERN, 4 April. De Duitsche regeering heeft den Bondsraad haar oprecht, leed wezen betuigd over het werpen van bom men op Zwitsersch gebied door Duitsclve vliegtuigen, die meenden dat zij boven Belfort waren. De schuldige vliegers zijn gestraft en uit hun functie ontslagen. Op initiatief van de Duitsche regeering zal de vraag worden onderzocht hoe een herhaling kan worden voorkomen. Een regeling zal worden getroffen ter ver goeding van de veroorzaakte schade. PARIJS, 4 April. Ten Oosten van de Maas ontwikkelde onze tegenaanval met succes en in den loop van den dag wier pen wij den vijand terug tot den N. rand van het Etainettebosch, ten N. van het meertje van Yaux. De laatste tegenaanval, die bijzonder heftig was, stelde ons in staat het Westelijk deel van het dorp Vaux, dat wij ontruimden, weder te be zetten. 25 Maart. De „Sussex" met Ameri kaansche passagiers aan boord wordt, in het Kanaal getorpedeerd. 26 Maart. Engelsche hydroplanes doen een aanval op de Duitsche lucht vaart-inrichtingen in N.-Sleeswijk. 27 Maart. De Engelse hen pennen een Duitsche stelling bij St. Eloi. De dienst tusschen Folkestone en Dieppe tijdelijk gestaakt. (In verband met de torpedeering van de Sussex). Conferentie van de bondgenooten der entente te Pa rijs. 29 Maart. De telegrafische verbinding met Engeland tijdelijk verbroken. - - De Duitschers nemen stormenderhand de Fransche linies ten Noorden, van Ma- lancourt. 30 Maart. Gevechten in het bosch van Avocourt. 31 Maart. Nadat den 30sten Maart in den Haag een gewone ministerraad "beeft plaats gehad, wordt thans een buiten gewone ministerraad gehouden. De hoogste militaire autoriteiten zijn in drukke conefrentie. Er worden voor loopig geen verloven bij de land- en zeemacht meer verleend. De partijen van den Duitschen Rijksdag komen in een voor de neutralen gunstigen zin tot overeenstemming omtrent den duikboot oorlog. De Duitschers nemen hef dorp Malancourt. 1 April, Er wordt voor Dinsdag 4 April uien comité-generaal van de Tweed» Kamer aangekondigd. Zeppelinaanval op Engeland. 2 April. Weer een Zeppelinaanval op Engeland. 3 April. Derde Zeppelinaanval op En geland in deze maand. Ned. schoener „Elzina Helena" getorpedeerd. U* Ned. regeering neemt bet onderzoek in zake „Tubantia" over. 4 April. Comité-Generaal der Tweede Kamer in Nederland. Corr. te E. We zullen u er dankbaar voor zijn. Red. Corr. te Kr. Verslagen van bezoeken van den Commissaris itter Koningin ne men we niet op. Stavenisse. Het Bestuur der water- keering van de Cal. polders Oud-Kern- penshof stele en Moggershil, heeft heden aanbesteed het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot 30 April 1917 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooi- iugswerken aan de waterkoeling van genoemde polders. Laagste inschrijver voor hel tijdvak O ud - Kom pe nshof s tede was do heer A. Westdorp voor f 10190, v oor het. dijkvak Moggershil dezelfde voor f 1370. De' raming bedroeg resp. f9326 en f1194. Gegund aan de laagste in schrijvers. Zaterdag werd door Burg. en V eth. van Hontenisse aanbesteed het maken van werken tot verbetering en uitbreiding dei- baven te Walsoorden, gemeente Honte nisse Ingeschreven werd als volgt: G. J. Ralkenstein Jc, en G. A. van der Straaten, Ter Neuzen, f53.860; P. F. Voel en A. AdriaansensIX' Nijs, resp. Kloos- terzande en Walsoorden, f56.446; A. van der Straaten, llansweerd, f54.200; P. An- driessen. Walsoorden, f 56.793. liet werk is niet gegund. (M. Ct.) Zaterdag werd te Uzendijke in het hotel Aerts publiek aanbesteed voor IJzen- dijksche en Riervlietsche polderbesturen de levering aanbesteed van 2.625.000 K.G. Pruisische of Hollandsche grint. Aannemer werd 1'. J. den Outer to Hoofdplaat voor f 1.87 per duizend kite. (M. Ct.) Over de maand Maart. ELLEYVOUTSD1JKGehuwd: 23, Jaw Blok en Maatje Adriana Dele. Geboren: 1, Jan Jacob, z. v. Johannes Pause en Pieternella. Wagenaar; 18, Ma ria Margaret.ha, d. v. Cornel is Behage en Maria Johanna Koster; 25, Johannes Krijn. z. v. Cornells Hoogerheid en Jo banna Clement. Overleden: 5, Geertruid van der 11 age, eehtgen. v. Gerard Geense. RJLLAND-BATH. Gehuwd: 2, Jacobus Cornelis van Boven 24 j. jni. en Tan- netje de Hum.er 23 j. jd. Geboren: 11, Jacoba, d. v. Jan Jaco bus Fraanje en Jacoba Nijssen; 13, Jan netje Adriana, d. v. Pieter Lobbezon en Maatje Pa uwe; 16, Elizabeth Albert in a Ivone, d. v. Eelmindus Alorjsius van Brussel en Maria C-ornu21Pieter Jacob, z. v. Jan 'Zuidwegt en Jan netje Polderman; 25, Jan Johannes, z. v. Laurus Traas en Taimetjc Roozo; 25, Cornelis, ■/-. v. Jan Cornelis Zandee en Cornelia, Sentse; 29, Jo/.eph, at v. Johannes van der Loo en Petronella van Déijzen. TERNEUZEN. Getrouwd: 3ü Maart, Jan Andriessen. 24 j. jrn. en Dingena, Johanna Maria Jansen, 22 j. jd. Geboren: 29 Maart, Pieter en Johanna, z. en d. v. Jan de Zeeuw en Janna Catharina de Visser; 31 Maart, Francoise, d. v. Pieter Adriaan de 'Bruijn en Ma ria Johanna Oppeneer1 April, Neeltje, d. v. Frederik Johannes Francisco, de Witte en Christina, de Kraker. Overleden2 April, Andries Klaassen, 67 j., echtg. van Cornelia Wisse. (T. C.) VKssingen, 4 April 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 58, Boerenkool 39, Veldsla 25—28 ct. alles per mand. Spinazie 51 55, Pieterselie 5 17, Kervel 40 41, Ramenas 6, Zuring 3 12, Kropverdun- sel 13- 18, Baksla 18 60 ct. alles per kleine mand. Prei 4'/s- 10'2. Rhabarber 6 8, Schorseneeren 88V2, Radijs 5 -6 alles per bos. Kropsla 5Va9V2, Bloem kool 0/213Va ct. beiden per stuk. Peon 7.Va-9V2 ct. per K.G. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 3 April 1916. Zure Bellefleur 14 -26, Zoele Belle fleur 1318, Court. Rendu 1322, Be zoeking 13—16, Grauwzoet 13, Huisman- zoet. 18, Roode Wagenaav 20, Klei peren 15, Uien 91/2, Peen 4Va11, Karoten 5Va, Rapen 2, Koolrapen 3, 'Molsla 36, Spinazie 1625 ct. alles' per IC. G. Kropsla 3—8, Bloemkool' 423, An dijvie 1 ct. alles per stuk. Spinazie (oude) 3452, Spinazie (jonge) 30—52, Zuring 24- 29, Molsla 53—81. Baksla 32—62, Broeisla 23—42, Veldsla 21— 35, Fransche Postelein 13—27, Boeren kool 16—36, Sterrekes 34 ct. alle»

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3