Binnenland. Uit ds Provincie. Ksrknieuws Onderwijs. Koloniën. Ingezonden Stukken. Leestafel Gemengd Nieuws. Yttlgctefi twee atunar met namen ge- «Kjewwle manschappen. Tot aan de borst in het water slaande, en onder het in- iatrterievaur van den vijand steunden zjj d» brug. Een heel bataljon infanterie •r machinegeweren gingen over de le- wjjnde brug cn wierpen de Russisch» •.eWfctyhoede terug. Korte Oorlogsberichten. Professor Baldwin heeft liet vol- fende open telegram aan den president 4e* Ver. Staten gezonden: President Wiloon, Washington. Een vrouw, volgens haar recht rei- «ende met een Amerikaanseh paspoort, 'ife ernstig gewond op de Sussex" en •weeft tusschen leven en dood. Ik vraag, dat herstel geëischt worde voor den aan val tegen leven en vrijheid der Amen- hanen. (get-) Mark Baldwin. Het stoomschip „Achilles" (4484 ton) is Vrijdag gezonken. Twee en zestig Ier den van de bemanning zijn geland: vijf worden er vonnist. De directie van den Kotterdainschen LJoyd heeft besloten de „Sindoro", die de post naai' Indië zou medenemen. niet te laten vertiekken. Het onderzoek inzake liet vergaan van het Zweedsche sjs. „Ask" op 17 klaart is geëindigd. In het schip zijn metaaldeelen gevonden, vermoedelijk af komstig van een torpedo. Aan het Yserfront hebben de Belgi sche en Engelsche soldaten, die tot aan hiui heupen in de loopgraven met wa ter staan, gummibroeken gekregen om, als zij in de loopgraven dienst doen, ze over hun andere uniformbroek aan te doen. Daar er in de Belgische grensdorpjes in de provincie Luik groot gebrek aan koffie is, zijn door bemiddeling van het Amerikaanscho Steuncomité groote 'hoe veelheden koffie aldaar aangekomen. Naar ik van Duitsehers verneem, schrijft een corr. te Aken, hebben de Duitsche soldaten, die in Koerland langs de kust ter bewaking zijn, en waar ge brek aan hout is, in de dorpjes verschil lende visschersschuiten opgeëiseht, om daarvan wachthuisjes te bouwen. De Fransche vlieger Le Bourhis. jtlie door de stoutmoedige daling in een parachute beroemd geworden is, is voor Verdun door een Duitschen vlieger in een luchtgevecht gedood. Prins George van Engeland zal in September in zeedienst treden. Hij is de vierde zoon des konings en hij zal zijn 14esn 'verjaardag als adelborst vieren. De Koning van Engeland stelde 1GOOOO pond ter beschikking van de schat kist. Het Lloydsbureau meldt uil Ply- ■wroth: Het stoomschip „Ashburton" f2833 ton) is gezonken. De bemanning I» geredHet schip was ongewapend. 1 pe ©enige overlevende van heL Noorscihe stoomschip „Peter Hamre" die den vorigen nacht zonk, terwijl hel ge ankerd lag, is geland van het Kentish Knock lichtschip. De „Peter Hamre" had een bemanning van 15 man. Zestien personen van de bemanning ■kt) het Noorsche schip „Nome" zijn te Alineria geland. Het schip werd door <?en Duitschen onderzeeër in de golf van Bis cay e getorpedeerd Men meldt uit Vlieland, dat daar gisteren zwaai' kanongebulder duidelijk fcoorbaar was in noordwestelijke richting; iwee vliegtuigen komende uit hel noord westen verdwenen in noordoostelijke rich ting. Ook op Ameland is kanonvuur ge hooid, echter in N.O. lichting. Ook is benoorden het eiland weer een Zeppelin fepaeseerd, koersende om de west. Prins Mirko van Montenegro komt naar YVeenen, om zich in verband met een blaasontsteking te laten ojiereeren. Hij is krijgsgevangene, doch men zal iets Üoor de vingers zien. Gisteren had te Maastricht een storm loop van Belgische vluchtelingen plaats aaar het Duitsche consulaat. De Belgen wilden allen terugkeeren naai' hun land. De „Times" verneemt, uit Saloniki Een Engelsch oorlogsschip bombardeerde bet. fort Sam George en de nabijgelegen verdedigingswerken bij Smyrna geduren de drie uur. .Vlies werd in puin gescho ten. De Turken antwoordden niet. Lloyds meldt: Het stoomschip Perth of Glasgow" (395 ton), is gezon ken, 6 leden der bemanning zijn ver- dranken, 8 zijn er gered. Het schip was niet bewapend. Onlangs zag Duitschland zijn hon derdste Zeppelin voltooidvóór den oor log bezat het er 25. Be Deutsche overheid in België heeft den Belgischen drukker, die den Vasten brief (van kardinaal Mercier gedmkt heeft, t ot een jaar gevangenisstraf veroor deeld. Het Engelsche comité voor hulp aan België heeft .opnieuw geld gevraagd voor de Belgen in België. De koning van En geland heeft 500 gegeven, de ko-nmgin 250 pst., de koningin-weduwe 100 pst. Te Weenen zijn Zaterdag twee volle trams in snelle vaart op elkander geloo- pen. Vijftig menschen weiden gekwetst, onder wie de bestuurd ei-s, aan wie het ongeluk 1e wijten is. De Duitsche boekhaudelaarsvereeni- ging heeft 1.880.205 boeken ter waarde van pl.m. 500.000 Mark naar het leger gezonden Li» de Gereformeerde Lei li le Leip zig vgutl tde vorige week een Christen- drama met orgelbegeleiding opgevoerd. Luchtaanvallen op Enge land. Uit Berlijn: Voor de derde maal heeft een eskader Duitsche inarinelucht- Bchepen in den macht van den 2den op den 3den April de Engelsche Oostkust aangevallen, nu het Noordelijk gedeelte. Met zeer veel succes weiden bommen gewoipen op Edinburg en Leith met de dokken aan de Firth of Forth, Newcastle, do belangrijke sclieepwerven en op vlo hoogovens en de fabrieken aan de Tyne. Geweldige branden en hevige ontploffin gen met uitgestrekte instortingen werden waargenomen. Een batterij bij Newcastle werd tot zwijgen gebracht. Niettegenstaan de ie hevige beschieting zijn alle lucht schepen onbeschadigd teruggekeerd en geland. De Duitsche generale staf meldt Leger- en marine-luchtschepen hebben gisternacht de dokken van Londen en an dere uit militair oogpunt belangrijke plaat sen van de Engelsche Oostkust, alsmede Duinkerken aangevallen. Oud-Minister C o 1 ij n Naar de „Ned." verneemt, zal de oud- Minister Col ij n eerlang ons land verla ten om te Londen te gaan wonen. Van de drie directeuren der Balaafsche Pe troleum-Mij., moeten er twee te Londen wonen; thans woont er slechts één. liet definitief vertrek van den heer Colijn laat nog ongeveer een jaar op zich wach ten. Een Regee r i ngs v er k1a ri n g noodzakelijk. Men schrijft van uit de Vaderlandsche ('lub Het kan niet genoeg onder de aandacht van onze regeering worden gebracht, dat het dringend noodig is, eenige openlijke mededeelingen te doen tot opheldering van onze internationale verhoudingen. On danks aller goeden wil en zelfbeheer - sching, blijft er onzekerheid en ongerust heid heerschen en de meest verschillende verhalen doen nog steeds de ronde, die niet onderdrukt kunnen worden anders dan door eene onomwonden regeeringsver- klaring. Het Nederlandsche volk zal zijn lots wisselingen moeten doormaken met do rustige en ernstige kracht van een mon dig volk Het zal dit ook kunnen, maar dan moet hel zooveel mogelijk weten waar het aan toe is. Zooals het nu gaat, worden slechts verwarring en misverstand gesticht. Ook al behoeft, men niet aan eenig dreigend gevaar te gelooven, en al is de kans van hersenschimmige voorstel lingen allerminst uitgesloten, dan nog heb ben de Nederlanders recht, te kunnen overzien, waarmede zij te rekenen hebben of waarmee niet. Dit i s niet een verlangen uit nieuws gierigheid, maar uit het verantwoorde lijke staatsburgerschap, waarvan ieder zich doordrongen moet gevoelen. Er mag dus worden, verwacht dat de regeering uiterlijk na afloop van het co mité-generaal op heden, eene officieel© verklaring zal bekend maken, waarin de toestand en de vooruitzichten duidelijk worden toegelicht. De officier van gezondheid 2de ld. \Y. F. Veldhuijzen is gedetacheerd bij het militair hospitaal te Utrecht. Met de mailbooten der Stoomvaart maatschappij Zeeland zijn in Maart slechts 823 reizigers vervoerd, tegen 8977 in Maart 1915. De vice-admiraal, commandant in Zeeland, heeft liet verblijf in zijn ambtsge bied ontzegd aan Josephus de Nijs, ge boren 15 Februari 1878 te Stekene (Bel gië), wonende te Koewacht, wegens be trokken zijn bij den smokkelhandel. Middelburg, 't Staat vast, dat de verjaar dag van Koning Albert hier zal worden ge Het staat vast, dat de verjaardag van Koning Albert hier zal worden ge vierd met een concert op Zaterdagavond a.s. in hel Schuttershof, waar de kapel uit liet interneeringskamp te Harderwijk onder leiding van den heer Polfliet zich zal doen hooren. Des morgens wordt in de R. to. Kerk een plechtig te Deum gezongen. Gisterenavond veroorzaakten een vijftal jongemannen, die ©enigszins on der den invloed van sterken drank ver keerden, herhaaldelijk opstootjes op straat, waaraan door de politie een einde weid gemaakt door eerst een hunner en later een tweeden tijdelijk naar het. politiebureau over te brengen. Goes Bevolking. In de tweede helft der maand Maart zijn in deze gemeente in gekomen M. van Zvveeden, bakker, uit 's Gra- venhage, L. Kerkstr. 18bov.M. van Vessem, kellner, Zierikzee, Kreukel- markt 137; G. M. J. Kooman, tuinman, Wageningcn, Voorstad 89M. van Sidde ren Maas, letterzetter, Utrecht, Nieuw- straat 175d; A. Provoost, tuinman. Aar denburg, Goesche polderweg 26a; Ch. L. Verhoeven, herbergier, Koewacht, Voor stad 39; A. Pauwels, mandenmaker, St. Jansteen, Ossenhoofdstr. 104; P. de Viet, kleermakersknecht, St. Philipsland, Magdalenastr. 25; J. Weststrate, hovenier, Kloetinge, Naaste pad 73. Vertrokken j. Mieras, tauimau, naar Kloetinge; Aa. van de Weert, winkeljuffrouw, Rotter dam; G. van de Hofstede, verpleegster, LoosduinenS. Tamminga, kleermaker. Alkmaar; N. M. van Kalinthout, onder wijzeres, Heerlen; P. J. Cornelissen, win keljuffrouw, en W. Souburg; F. J. Frenks, kellner, Missingen; C. van Nis- peil, koopvrouw, Oostburg; S. H. S. M. van Kalmthout, apothekersassistente, Brunssum. (M. Ct.) Benoemd met ingang van '1 Mei a.s. tot verzorgster eener afdeeling in het Weeshuis, mej. F. Duvekot, vroeger werkzaam in liet Gasthuis alhier, thans wonende te Utrecht. Tegen gisteravond was de lezing van jonkvrouwe E. des Tombe, over Dierenbescherming aangekondigd, doch de belangstelling van de zijde van het publiek was van dien aard, dat de ijverige propagandiste onverriehterzake moest terugkeeren. Er waren 3, zegge drie belangstellen-den opgekomen, ter wijlt toch de lezing in verschillende bladen per advertentie was aangekondigd en <le lesp. redacties er een woord van opwekking aan hadden toegevoegd. Het iszeer zeker te betreuren, dat Jonkvrouwe des Tombe geheel vergeefs de toebereidselen voor haar lezing met lichtbeelden heeft getroffennog meer iis het echter te betreuren, dat er onder de Goesenaren blijkbaar zeer weinig sym pathie is voor het oleic en nuttige werk van de Nel. Ver. tot Bescherming van Dieren. ALs we naar verontschuldigingen voor liet Goesche publiek zoeken, vinden we er slechts éénwellicht heeft eenige on gerustheid omtrent 's lands positie, na de booze belichten en nog boozer ge ruchten van het laatst der vorige week, de belangstelling voor dierenbescherming bekoeld Hoe het zij, het doel ons leed, dat jonkvr. des Tombe zoo weinig succes had op haar belangcloozen arbeid. Laat 'ons hopen op betere tijden. Uit het huis van bewaring te Mid delburg is ontslagen L. J. v. d. YV., bode bij het Provinciaal Bestuur, die 8 Janu ari werd gearresteerd als verdacht van brandstichtingen te Middelburg en te Goes en die sedert in voorarrest zat. Vlissingen. Bij K. II. is aan arts A. Staverman, alhier, verlof verleend tot het aannemen van de versierselen van ridder der orde van den Verlosser, hem door den Koning van Griekenland ge schonken. liij K. B. is de betrekking van in specteur van het loodswezen, de beton ning, bebakening en verlichting in het 3e district te Amsterdam opgedragen aan den kapt. Ier zee C. A. Dominicus» onder eervolle ontheiling uit zijn tegen woordige betrekking van inspecteur van het loodswezen enz. in het 6e district te Vlissingen en onder eervol ontslag als Nederlandsch permanent commissaris voor het gemeenscliappelijk "toezicht o vel de betonning, bebakening en hot loods wezen op de Schelde; en ia met 1 Juni de betrekking van inspecteur van het loodswezen. Je betonning, bebakening en verlichting in het 6e district te Y'lis- singen, opgedragen aan den kapt. ter zee titulair A. J. Gooszen, onder eervolle ontheffing uit zijn tegenwoordige betrek king van inspecteur van het loodswezen enz. in het 2e district te liarlingen, en deze hoofdoff. in zijn hoedanigheid van inspecteur van het loodswezen enz. te Vlissingen, tevens benoemd tot Ned. permanent commissaris voor het ge meenschappelijk toezicht over de be tonning, bebakening en het loodswezen op de Schelde. Toen de trein die hier eergister avond te lialftien moest aankomen, even Souburg voorbij was, stond deze plotse ling stil. Bij nazien bleek, dat een vis- scher uit Arnemuiden zich vergist had. Inplaats van aan de kraan der verwar ming te trekken, trok hij aan de nood- rem. Tegen den visscher werd proces verbaal opgemaakt. V. C. Kloetinge. Gisterenavond werd de, op initiatief der aldeeling van Aoiksweer- baarheid", alhier gehouden verbandcur- sus met een laatste les besloten. De cursus, die geleid is dooi' den heer Dr. Feisser alhier, is begonnen 4 October 1915 en werd bijna geregeld twee maal per week gehouden, éénmaal voor de mannelijke- en éénmaal voor de vrouwe lijke cursisten. Door één der cursisten werd den lei der, namens allen, dank gebracht voor de belangelooze opofferingen en werd hem een fraaie atlas als bewijs van vriend schap en hoogachting aangeboden. Kruiningen. Vrijdag vergaderde de Raad. Onmiddellijk na opening der ver gadering worden door de nieuw gekozen raadsleden de heeren J. K. ilibbens cn P. Wisse, de brj de wet vereisehte eeden afgelegd, en daarna geïnstalleerd en hier mede gefeliciteerd. Daarna wordt door hen zitting genomen. Tegenwoordig zijn elf leden. Op \oorstel van B. en W. wordt be sloten iJYe kennissen le Hansweerd en op het dorp, met het oog op de tijds omstandigheden niet te doen doorgaan. Overgegaan wordt tot benoeming van 2 wethouders, ter v oorziening in de vacatures ontstaan door het bidanken van dhr. J. Wondergem. en A. H. v. d. Ende. Voor de vacature J. Wondergem werd benoemd de heer J. Kostense met 7 stemmen, de heeren EJsinan en Kole kregen ieder 2 stemmen. Voor de vacature A. 11. v. d Ende werd benoemd de heer B. J. Elsman niet 8 stemmen, de heer Kole verkreeg 2 stemmen en dhr. y. d. Slraaten 1 slem. Tot ambtenaar- v. d. Bm-gerlijken Stand werd benoemd de beer ,1. Kostense met 9 stemmen. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening van f15000. Door den gemeentenrpziehter is oen plan overgelegd voor den Jiouw van een nieuw schoollokaal met bewaarschool enz. te Hansweerd. De begrooting van kosten is echter niet gereed. Ln beginsel wordt echter be.slote.il de school volgens ge maakt plan te bouwen, en plan en be grooting nader goed te keuren. Na informaties omtrent een sollicitant voor hoofdonderwijzer aan de school op het dorp van bet gemeentebestuur van ÜosterlanJ, vvaixlt de benoeming nog maals aa ngehou den. De voorzitter zegt, dat van Van Doorn een schrijven is ingekomen, dat hij de macadam niet kan leveren, hij 'heeft wel een partijtje liggen van 14, en 2- 4 c.M. tegen f 7.65 per ML Besloten wordt hier niet op 'in te gaan. (Dit verslag bereikte ons te laat voor het nummer van Maandag. Red.) Nieuwdorp. Zaterdag ierde de gemeen teveldwachter, A. v. d. Plasse, alhier zijn 25-jarig jubilé als gemeenteveldwachter. Gelijk te verwachten was, ging deze dag niet onopgemerkt voorbij. Behalve tal van mondelinge en schriftelijke gelukvvenschen werden den jubilaris enkele blijvende blij ken van belangstelling geschonken. Y'an B. en W. en den secretaris ontving hij een paai- prachtige kamerschildergen, die onder hartelijke bewoordingen van den burgemeester werden aangeboden. Van zijn Zuid-Bevelandsche collega's ontving de jubilaris een haaien barometer, waar bij zijn mede-gemeenteveldwachter Tim morman namens de gevers ©en toepasselijk woord sprak. Dat een en ander door den jubilaris met, groote dankbaarheid werd aanvaard behoeft nauwelijks gezegd. Domburg. I) houw vaklieden alhier heb bon j.l. week aan de betrokkene patroons het verzoek gericht om het uurloon met. 2 cent te verhoogen. Daar thans 16 cent per uur wordt uitbetaald, hebben de pa troons besloten het verzoek in te willigen en dit gebracht op 18 cent. N. en St- Joosland. Maandagmiddag hield Je Baad dezer gemeente een open bare vergadering waarin alle leien tegen woordig waren. Allereerst weiden leden benoemd voor het stembureau, n.l. P. Kodde, Rooze, en als 4e lid J. Pol derdijk, als hunne plaatsvervangers le andere leden behalve de Burg. die voorz. is. VTervolgens werd liet kohier op de hondenbelasting vastgesteld met 29 per sonen voor 29 honden t.ol een bedrag van 72.50. Voor een paar nieuwe posten en wegens tekort op diverse posten, weid de Begroeting voor 1915 gewjjzigd. Daar op dpelde de voorz. .mede, dat de onder- hamdsche aanbesteding van hel verbouwen van een lokaal der ouie school enz. aan Cr. van Leerdam, door GeJ. St. is goed gekeurd, dat de jaarwedden van den Burg. en Seci'. door de regeering zijn vastgesteld op f 550., dat de kas van den gem.-ontv. is opgenomen en in orde be vonden, dat Janna de Klerk op 15 Maart j.l. voor rekening dezer gemeente is op genomen in het krankzinnigen gesticht „Vrederust", dat is goedgekeurd de ver hooging van het maximumbedrag van den H. Omslag van f3500 tot f490) en .Lat de herkozen leden der Comm. t. w. v. schoolverzuim hunne benoeming hebben aangenomen. Daarna kwam in behandeling het bekende adres der gemeente Nieuvv- leuzen inzake sollicitatietermiju der on derwijzers. Het werd voor kennisgeving aangenomen. Dit was ook het geval met de meermalen vermelde adressen van de Kion. Ned. Automobielclub, inzake.het wegnemen enz. van scherpe hoeken in de kommen der gemeente. Daarna sluiting voor de behan leling van hei, kohier van don H. Omslag. Na heropening der ver gadering werd het kohier vastgesteld op f4041.09. Hierna sluiting. Souburg. Bij de heden gehouden ver kiezing voor een lid >.an den Raad, vacature Wisseling, werden tot candidaat gesteldAndries Lorier Jz. namens de A.-R. "KiesvereenigingJ. J. Ilolthuijze namens de kiesvereeniging „Algemeen Belang"; J. Bosschaart namens de S. D. A. P. door A. Polderman en 17 an deren Axel. De Staatscourant no. 80 bevat de statuten van de N. V. Stoomzagerij, schaverij en houthandel, alhier. Zaamsiag. Ln de plaatselijke Regelings- Commissie voor het J). alhier te hou den Zeeuwsch-Vlaamsche Zendingsfeost, zijn 10 Commissieleden benoemd, waar onder Ds. van Dis tot voorz., Ds. de Walle tot vice voorz., Ds. de Bruijne tot secretaris en Je beer J. de Kraker tot penningmeester. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Kimswerd, C. C. de Kloet te Marssum. Geref. Kerken. Tweetal te Brielle en Tin te, dr. W. G. Harrenstein te N.-Scharwoude en S. Verlare te Kommerzijl. Beroepen te Assen, J. Gispen te Alfen aan de Rijn; - te Westmaas, B. van Halsema te Haastrecht. Bedankt voor Hendrik-ldo-Ambaclit, door B. A. Knoppers te Kapelle-Biezelinge.. Vrije Evang. Gem. Bedank! voor Winschoten, door A. Winckel te Veendam. Gisteren is te Kampen gestangd voor het candidaatsexameji in de fheolorii- heer L. van Urk. .Makassar is in verband met 8 voor gekomen cholera gevallen besmet ver klaard. B a r b a a r s c h. De „Preanggsrbade" bericht, dat een zekere orang tani (land bouwer), wonende nabij de spoorbotte Taudjoegrasa in de buurt van Tjikampek, weduwnaar met drie kinderen, trouwplan nen had. De vrouw wenschte niet voor de kinde ren te zorgen en do kinderen werden d* deur uitgezet. De vader maakte 's avonds een vlotje van pisangstammen en zette de jongens, respectievelijk van zeven, vijf en tweei jaar daarop, hen op die wijze toevertrou wende aan de zwaar brandjirende rivier 'Ijiheran. Bij daglicht werden de rond drijvende kinderen uit hun ellende verlost. De stumper van vijf jaar was verdron ken. De redding geschiedde nabij de. dessa Djatsari, van waar onmiddellijk de po litie vertrok. De ellendeling is gevankelijk meegevoerd naar den wedana (districts hoofd). Achter Madoera zijn twee Ja pan ache oorlogsschepen gezien, die den vol genden dag weer zijn weggestoomd, schreef de Deli-Courant van 1 Maart. De officier van justitie eischte te gen den hoofdredacteur van het N. v. d. I). voor Ned.-Indië, wegens het opwekken van haat tusschen groepen ingezetenen in een krantenartikel van 3 Juli 1915, een gevangenisstraf van drie dagen. De gemeenteraad van Semarang be sloot het adres om uitbreiding van het kiesrecht te ondersteunen. De Raad van Batavia heeft zich in principe uitgesproken voor de vereeni- ging van Batavia met Mr. Cornelis. Ernstig spoorwegongeluk. Aan het Bat. Hbld. wordt uit Soerabaja geseind, dat daar den 29en Februari te kwart voor zes een ernstig spoorweg ongeluk is voorgevallen met een goederen trein, getrokken door twee locomotieven. De trein need in de lichting van het- station Missigitpleirt Het ongeluk had plaats achter de stad. Op onverklaarbare wjze liep de middelste- wagen uit de rails. De machinist bemerkt* het, doch kon niet tjjdig meer remmen. Zeven andere wagens liggen nu ook op of door elkaar naast de spoorbaan. Een inlandsch conducteur en een rem mer werden zwaar gewond, twee koelies liepen lichte kwetsuren op. De trein was geladen met mais en betonbuizen Lte materieele schade is groot. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, Vlag ik een klein plaatsje in uw veel gelezen blad Dan moet mij de volgende opmerking uit de pen. Volgens het j.l. verslag van den gemeente raad van Baarland is be sloten, dat de burgemeester zal zitting houden voor liet, publiek op iedere» Woensdag van "2 tot 4 uur. En nu heb ik. noch iemand met mij, iets tegen ge noemden dag, maar wel tegen de ge stelde uren, en ik kan dan ook niet begrijpen, dat op diezelfde zitting door de raadsleden niet is gewezen op het onmogelijke daarvan Wij mogen toch aan nemen, dat de vroede vaderen bekend zijn met de bevolking en de gewoonten. En daarom zou het aanbeveling verdie nen en in het algemeen belang zijn, zoo de uren werden gesteld van 12 tot 2 uur. Dan zou de burgemeester velen aan zich verplichten. Mijnheer de Redacteur, dankend voor de plaatsing, uw lezer l'. ÉLENBAAS JOH*. Baarland, 1 April 1916. S ch o on-Ned e rïan d (Uitg. A. L. van Schaik te Bussum) bevat nu een arti kel dat aanspoort „naar het land van de bloeiende Bongerds" te gaan, naar de Be tuwe. Scherpe foto's geven een goeden in druk van het schoone, dat daar te genieten vg.lt. We noemen foto's van den meester- beiaardier van Mechelen .lef IJenijn; Arn hem, Nijmegen, Buren, Zoeten, Huissen en An geren. Inderdaad een heerlijk oord. Men mag Schoon-Nederland dankbaar zijn, dat het Ide aandacht vestigt op dit landelijke schoon. Ongelukken. Te Breda is uit den Tramsingel het lijk opgehaald van zekeren T„ die vermoedelijk per ongeluk te water is geraakt. Te Doorn is de arbeider K. eensklaps "doodgevallen. Zondag begaf dc boerenarbeider P. K. te Nieuwersluis zich als gewoonlijk naar 'tland en werd vergezeld door het Ui- jarig zoontje- van d. D. Bij bet over springen van een sloot gleed K. uil viel le water. De jongen trok hein zoo goed als het ging eenigszins op den wal, doch toen 'hij er niet in slaagde. 1*'"» uit de slool te (rekken, ging hij h"-P

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2