Reclames Uit «8 Provincie. Kerknieuws. hriesan aangeraden. Tenslotte weraen op tie havenwerken en de versterkingen aan tie Humber bommen geworpen. Drie batterijen werden daar tot zwijgen ge bracht. De aanvallen hadden overal een keer goed resultaat, zooals door onze lucht schepen door niet voor tegenspraak vat bare waarneming van talrijke branden en instortingen vastgesteld werd. In weerwil van de bui ten woon hevige beschieting zijn alle luchtschepen op de I. 15 na, teruggekeerd. L 15 was volgens eigen bericht getroffen en moest vóór de Theems op het water dalen. Door onze strijdkrachten ondernomen narvor- •si-hingen hadden tot nu toe geen resultaat. Een Fransch hospitaalschip getorpedeerd. Die afgeviuirdigde van het Itoode Kruis bij het leger in den Kaukasus, seinde aan het hoofdbestuur, dat 30 Maart 8.30 uur nabij Phatie het hospitaalschip Por tugal", dat aan de kust aanlegde, door een vijandelijken onderzeeër met twee toi-pedo's tot zinken werd gebracht. Na de tweede torpedeering, die de ma chines trof, zonk het schip in minder dan een minuut. De reddingbooten, die aan een trawler toebehoorden en de torpedoboot, die de „Portugal" volgden, redden elf van de 26 liefdezusters. Ctok werden gered drie commandanten, onder wie de Franse he commandant Duverb, twee geneesheerenéén pries ter. 125 Russische matrozen en zieken verplegers en dertien man van de Fran se hè' equipage. Volgens den commandant van de „Por tugal" had het schip aan boord 273 personen, van wie er 158 gered zijn. Korte Oorlogsberichten. Volgens een Duitsche statistiek bedraagt het aantal deserteurs uit Elzas-Lotharin- gen sedert het begin van den oorlog aan hef 0. en het W. front 30000. Aldus een bericht uitParijs De oorlog heeft alleen in Engeland, reeds 50000 vrouwen tot weduwen ge maakt. Men meldt uit Madrid een hevige aardbeving op de Canarische eilanden. De Duitsche Keizer heeft aan de misdadigers in Eizias-Lotharingon, die aan den krijg deelnemen, kwijtschelding van straf verkend. - In het. Hoogerhuis is voorgesteld -Londen tot verboden terrein te verklaren en alk vijandelijke vreemdelingen te ver wijderen. De voorsteller trok later heb voorstel in. Een der Lords zeide in het elebat: Eens een Duitse her, altijd een Duit- aeher, genaturaliseerd óf niet. Die lui zijn of verraders van hun eigen land of verraders van Engeland. Tusschen China en Rusland is een belangrijke overeenkomst geteekend Voor den aanleg van een spoorlijn, die aan sluiting zal hebben met de Siberische lijnen. Het Noorsche s.s. „Memento" (597 ton) met een lading kolen, is gezonken. Een matroos is verdronken. Daar de. toestand meer en meer gespannen wordt, gaf de admiraliteit dei- Ver. Staten aan de Atlantische vloot in structies om de schepen onder stoom te houden, gereed om ieder oogenblik iiaar het jXoorden te vertrekken. In Frankrijk zouden van 1 April af de landweermannen, die in de jaren 1868 en '69 zijn geboren, en die reeds in het begin van den oorlog waren op gekomen, opnieuw onder de wapenen wor den geroepen. )>e minister van oorlog heeft weliswaar aan de Kamer beloofd de rekruten van lichting 1917 eerst naar het. front te zenden wanneer alle overige reserves zijn uitgeput. Het geval doet. zich echter voor zoo verneemt althans de Frankfurter Zeitung dat wegens de verliezen voor Verdun reeds do laatste, paai' weken rekruten van de lichting '17 naai' het front zijn gezonden. Een Duitsche vlieger wierp twee bommen rap een Grieksch vrachtschip, dat van Saloniki naar Kawalla voer. De bom men vielen op korten afstand van het schip. Llovds meldt d el. 31 Maart uit Pa tras, dat de Engelsche schoener „John Pritchard" (96 ton) door een onderzeeër in (den grond geboord is. De bemanning is gered. Duitsche onderzeeërs hebben de Noorsche stoomschepen „Nome"' (713 ton) en „Hans Crude" (654 ton) en het Zweedsche stoomschip „HolLandia" (608 ton) getorpedeerd. Alk bemanningen zijn gered, behalve een matroos van de „Hans Gude". Volgens een telegram uit Londen meldt Llovds uit Penzance, in het graaf schap Cornwall d.d. 1 AprilDe tank boot „Goldmarth" (4863 ton) thuis ber boorende te Londen, is tot zinken ge bracht. De bemanning is hier geland. Een marconi-telegrafist en een matroos zijn gewond. De Duitsche marinestaf meldt: In den nacht van den len op den 2en April had een nieuwe aanval met lucht schepen op de Engelsche Oostkust plaats. Op de hoogovens,, groote ijzer fabrieken en industriewerkplaatsen op den Zuidelijken oever van de Tee ea op de havenwerken bij Middlesborough en Sun derland werden gedurende anderhalf uur bommen met spring- en brandstoffen ge worpen. Sterke ontploffingen, instortingen en branden toonden duidelijk de succes volle uitwerking der aanvallen. Niettegen staande de hevige beschieting zijn noch verliezen, noch averijen voorgekomen. an de grens. De laatste dagen klinkt onophoudelijk hel zware geschut uit het Zuiden. Door de Duitschers wordt hard gewerkt aan de werken der kust verdediging. Boven Ivnocke sur Mer liangt dagelijks een groote kabelballon, die tot ver in Nederland zichtbaar is. Zoodra een vliegtuig der verbondenen in het ge zicht is verdwijnt de ballon onmiddellijk. Dagelijks doen vliegers verkenningen over heel de streek. Do burgerlijke bevolking is uit het Noorden van West Vlaanderen bijna geheel verdwenen. De toestand in Mexico. Ge neraal Pershing meldt, dat de troepen van generaal Villa geschat op vijf honderd man, te Guerrero verslagen zijn dooi' een afdeeling Amerikaansche cavalerie. Villa verloor 30 dooden; de Amerika nen hadden vier licht gewonden. Villa zelf was niet. aanwezig. Men deelt mee, dat hij een been gebroken heeft en zich ten Noorden van Guerrero verbergt. Zijn troepen vluchtten in de bergen en splits ten zich in tal van afdeelingen. Elk moet, naar we in het Yad. le zen, een venijnig pi;mtje hebben. Meil ziet een Hollandsche molen en uit het venster steekt een vrouwehoofdje met -Zeeuwsche kap. Aan den achterkant staat de molen in brand. Er om heen sluipt, de brandfakkel achter zich verbergend, een Britsche soldaat (brandstichter). De ze zegt: Ja, mevr. Wilhelmientje, de dam ned German deed het. Ik heb hem een jaar geleden ergens hier in de buurt ge zien. Veel geestiger is zoo er al iets gees tigs in liet voorgaande mocht zijn een plaatje, waarop men twee Portugecscho straatslijpers ziet. waarvan de eene zegt: „Wat jij, ik geef mij vrijwillig op als. generaal", of dat andere, dat een wipplank voorstelt, waarop de bloedende Russische heer en achter hem duwend Marianne. De wip zweeft boven e -n stoppelveld van bajonetten. Beertje heeft niet veel zin tot den sprong, maar Marianne zegtVooruit nu Rus heel Frankrijk staat achter u. „T u b a n t i a". Reuter seint uit. Londen Naar aanleiding van een draadloos be richt, gisteren naar de Duitsche. ambas sade te Washington gezonden en waarin gemeld werd de verklaring van een naar wordt voorgegeven gezaghebbend persoon, die in een Nederlandsch blad beweerde, dat de Engelsche admiraliteit vele Schwarzkopf!'- of bronzen torpedo's bezat, verklaart, de Britsche admiraliteit, dat. zij geen dergelijke torpedo's bezit, behalve in technische musea en dat geen enkele Britsche strijdmacht ter zee sinds meer dan 20 jaar dergelijke torpedo's heeft ontvangen. L. De v r ij vv i 11 i g e 1 a n d s t o r m Door den luitenant-generaal-inspecteur van den landstorm is het volgende schrij ven verzonden aan de commandanten van landstormcorpsen, -compagnieën en -afdee lingen Ik heb de eer u er op te wijzen, dat meermalen klachten bij mij zijn ingeko men, inhoudende de moeilijkheid om onze mannelijke medeburgers warm te maken voor liet instituut van den vrijwillige» landstorm. Het ligt nu eenmaal in ons volkskarakter geen gevaar te willen zien, alvorens het van dien aard is, dat het moeilijk meer af te wenden is. Nu ieder Nederlander echter mede voelt, dat ons vaderland nog steeds bedreigd wordt, ligt het op den weg van iederen vrijwilliger van den landstorm en dus zeer zeker op dien van commandanten, officieren en kader, om hun medeburgers er op te wijzen, hoe deze zich nog steeds kunnen bekwamen voor hunne oorlogs- taak, waaraan zij zich als Nederlander toch zeker niet zullen willen onttrekken. Ik verzoek u dan ook met uwe officie ren, kader en manschappen te overleggen, op welke waardige en kalme wijze u tal van mannelijke ingezetenen, die, hoewel ten volle geschikt, nog geen militaire ver bintenis hebben aangegaan, op de een voudigste wijze kunt duidelijk maken, wel ke gevaren ons bereigen en hoe ook hunne militair geoefende krachten noodig zijn om daaraan het hoofd te bieden. Gaarne pntving ik te zijner tijd een kort bericht van hetgeen door u in dit opzicht is verricht kunnen worden. De uitvoer van zinkerts en zinkoxyde, sinaasappelen en manderijnen, katoen, heide, en spie ring kleiner dan 9 c. M. is verboden. Neutraal H o 11 a n cl. Wolff seinde d.d. 1 April uit Keulen: De Berlijnsche correspondent van de „Kölnische 'Zeitung" schrijft: De beken de voorvallen en geruchten uit den laatsten tijd hebben, zooals de berichten uit Holland ingekomen, bewijzen, bij de Nederlnndsche regeering tot een opvat ting aanleiding gegeven, die haar tot het nemen van eenige militaire maatregelen genoopt heeft. Men koestert in Duitsch- land de ueste verwachtingen: omtrent de klaarheid en voorzichtigheid, waarmede de Hollandsche regeering bij iedere mo gelijke nieuwe ontwikkeling, overeen komstig haar neutraliteits-belangen, zal handelen. De betrekkingen tusschen Ne derland en Duitschland blijven, zooals de jongste onderhandelingen over de ,.Tu- bantia"-aangelegenheid bewezen, te mid den van de stormen van 'den wereld oorlog, onveranderd loyaal vriendschap pelijk. Daarom heerscht in Duitschland ook het vaste vertrouwen, 'dat de Ne- derlandsche regeering, door de publieke opinie gesteund, met alle kracht en ver trouwen, zooals tol heden ook in de toekomst de Nederlandsc.he neutraliteit zal weten te handhaven. Het Woensche correspondent ieburetu meldt aan de „Msb.": liet „Fremdenblatl" verklaart, dat alle berichten, die gisteren uit Den Haag en Amsterdam zijn 'binnengekomen slechts wijzen op het vaste en onwankelbare besluit der Nederlandse he regeering, om iederen aanval op de Nederlandse he neu traliteit terug te wijzen en niet te dulden, dat Holland van zijn zelfbepalingsrecht wordt beroofd. De Centrale mogendheden hebben ge durende den geheelen oorlog er naar gestreefd de Nederlandse he neutraliteit in den volsten zin des woords te eer biedigen. Oostenrijk-Hongarije en Duitschland kunnen dus met het volste vertrouwen de militaire maatregelen in Holland af wachten. Ejtvoer van aardappelen uit Zeeland verboden. D? vice- admiraal, commandant in Zeeland heeft d.d. 1 April, de volgende verordening vastgesteld Artikel 1. Het vervoer uit de pro vincie Zeeland, uitgezonderd het gedeel te van de gemeente Killand-Rath, beoos ten de denkbeeldige lijn, Noord-Zuid. gaande door paal 23 op den spoorweg- clam, van aardappelen is verboden. Artikel 2. Overtreding van het verhol in het. vorige artikel gesteld wordt ge straft met hechtenis van ten hoogste drie maanden. Artikel 3. Met liet opsporen van overtredingen dezer verordening zijn, be halve de bjj artikel 8 van het wetboek van strafrecht aangewezen personen, be last de marechaussee, en alle ambtena ren van rijks- en gemeentepolitie. Artikel 4. Deze verordening treedt in werking onmicldelijk na derzei ver afkon diging. - Maandag 10 dezer bezoekt de Com missaris der Koningin de gemeenten Waarde, Krabbendijke en Rilland-Bath en Dinsdags daarop de gemeenten 's 11 renhoek, Heinkenszand, Nisse en 's Heer Arendskerke. Door den Commissaris der Ko ningin is benoemd voor het tijdvak van 1 April 1916 tot en met 31 'Maart 1917 tot Secretaris van den Militieraad in Zeeland dhr. A. Hammacher, commies ter provinciale griffie te Middelburg en tot diens plaatsvervanger dhr. J. 1). Yiruly, burgemeester van West kapel].-. Pensioen verleend aan kinderen van wijlen W. Wessels, korporaal-torpe domaker f180. Middelburg. Bevolking. In de twee de helft der maand Maart zijn iu deze gemeente Ingekomen: IV. van Hemert, kellner. Volde rijlaagte M 83 ,uit Vlissingen; J. T. Bakker, Seis- weg R 154, Rotterdam; J. Jobse, kan toorbediende, Schuitvlotstraat N 164, Kou- dekerke; irnej. A. AL M. Thomas, Rou- aansche kade ,G 150, Utrecht; mej. M. F. van Eetvelde, winkelierster, Nieuwe- poortstraat 1' 164, Rotterdam; W. II. Seg- boer, telegrafist, Heerenglracht M 35, Vlis singen. Vertrokken: J. H. W. Boerboom, Langedelft B 155 naar Goes; P. de Jonge. Beestenmarkt K 277, 's-Gravenliage; mej. J. van der Vlist, Noordweg It 13c, 's-Gravenliagemej. A. M. E. Donsen, Langedelft R 127, Vlis singen; mej. A[. M. de Visser, geb. De Wolf, Langeviele K 202, Amsterdam; mr. 1'. van der Eist, Oude Vliss. weg V 29, Zierikzee; F. Walraven, St. Jans gang 1 87. 's-Gravenhage; mej. A. Roose, geb. Francooy, Stijfsejweg S 114, Leiden; C. Roose, Seistraat, M 57, Leeuwarden; J. A. Baggus, Lange Noordstraat C 28, Naar- den; P. W. van Ilamond, Lange Noord straat C J.5'16, Tilburg; A. Palmkoeck, St. Janstraat H 203, Oost- en West-Sou burg: mej. P. C. F. van Oorschot, Dam ZZ. G 40, Hoevelaken; A. J. van Os, Lange Noordstraat C 30, Rotterdam; mej. S. P. Hendrikse, Klein Vlaanderen M 193, Noord-Amerika; J. M. van der Harst, Markt, I 8, Almelo. M. C. Het staat thans vast, dat Zaterdag a.s. ter eere van den jaardag van Z. M. Koning Albert van België in het Schut tershof een concert zal plaats hebben van het muziekkorps uit het intern eerings- kamp te Harderwijk onder leiding van den kapelmeester Pollfliet. Of ook nog een matinee zal plaats hebben is nog niet zeker. Hedenmorgen verspeelde een jongen in de Abdij, die een ontploffing te weeg bracht, een deel van zijn pink. De jon gen, die lievig bloedde, zette' het op een loopen. Door de politie werd do nagel van den pink en een stuk vleesch in beslag genomen. -Ingekomen bij het plaatselijk 'steun comité, sedert de vorige opgaveDoor ttisschtnfcomsf van den lieer J. J. Kot ten onder de letters V. en L. van' elk f50 is f 100; maandelijkselie bijdrage J. D. f10; wekelijkse he bijdrage week 23 Maart f 117.75. Voor de 85ste uit- keering aan militairen en werkeloozen was noodig f330.45. Vanaf Maandag 10 April a.s. wordt uitgekeerd aan militairen 9' 10 uur, aan wei-keloozen 10 11 uur. De penningmeester, Her m. B o a s s o li. Goes. De heer Joh van de Weert, kantoorbediende bij de Posten) -n, alhier, is tijdelijk werkzaam gesteld' ten Post en Telegraafkiuitore te Hansweert. Gisteren werd urit Westeyku en Zuid westelijke richting den geheelen dag weer hevig schiften gehoond. Vlissingen. In de eerste weken van dit jaar worden alhier telkenmale in braken gepleegd zoo o.a. in den nacht van 12 op 13 Januari in het inlichtings bureau van liet Belgisch consulaat bij het station, waar toen Nederlandsch, Belgisch en Engelseh geld werd ont vreemd. Nadat men meerdere weken niets van inbraken gehoord had, laten de inbre kers thans merken, dat zij er nog zijn. Zooals reeds gemekl werd verleden week ingebroken aan. een JcxkB aan den Sin gel weg en nu is in den nacht van Za terdag op Zondag weder ingebroken iu bovengenoemd ihlirhtiiigsbureau. Ik' in brekers verschaften zich toegang door het uitsnijden van ruiten toegang tot het bureau en forceerden daar de kasten, voor zoover bij het oorloopig onder zoek is gebleken wordt niets vermist. De politie hield twee jonge mannen aan, die echter na verhoor weder direct op vrije voeten werden gesteld. Het schijnen dus niet de gezochten te zijn geweest, en de politie zal haar onderzoek zeker voortzetten. De mailboot „Prins Hendrik" van de Zeeland, die gisteren '(Zondag) to Vlissingen binnenkwam heeft op de heenreis Zaterdag in slechts één uur 13, mijnen gezien, 'daarentegen zag hij op den tertjgweg er geen. De boot bracht slechts 25 passagiers mede, hetgeen vermoedelijk een gevolg, is van het stopzetten van de vaart over het Kanaal, waardoor van Frankrijk geen passagiers komen. Up de helling van de werf der Kon. Maatschappij „de gehelde" alhier-, waarvan Zaterdag het stoomschip „Bui tenzorg" voor de Itotterdamsclie J.loyd te water [is gelaten, zal thans de kiel worden gelegd voor het stoomschip „Almelo" voor de Kon. stoomboot-maat schappij te Amsterdam. De heer P. A Jongepier, genvrento- opzichter alhier, herdacht Zaterdag den dag waarop hij vóór 25 jaar definitief als zoodanig benoemd werd. De lieer II. van Brueken Fock, eerste klerk ter gemeente secretarie, is bevorderd tot adjunct-commies. Een matroos en een soldaat zijn Zondag in een woning van een 50-jarige winkelierster te Vlissingen binnengedron gen. Zij deden de vrouw onzedelijke voor stellen en hebben haar vervolgens beet gegrepen. De vrouw, die alleen thuis was, is ge rui men tijd met de onverlaten worstelende geweest, waarna do sujetten heengegaan zijn, nadat een hunner eerst de winkellade heeft gelicht. De vrouw heeft zich onder genees kundige behandeling moeten stellen. De politie stelt een zeer streng onderzoek in. Door de politie alhier zijn in een café een paar Belgen aangehouden, die zonder voldoende papieren te Vlissingen verblijf hielden en wier handelingen ver dacht voorkwamen. Nadat him identi teit. was vastgesteld, zijn zij weder vrij gelaten en teruggekeerd naar Rotterdam, hun 'tijdelijke verblijfplaats. Naar het bureau van politie alhier zijn in den nacht van Maandag op Dinsdag een tweetal Belgen overgebracht, die zich in een café tegenover andore Belgen hadden uitgegeven voor Duitsche spionnen. Bij onderzoek bleek, dat zij een yn ander hadden gedaan onder den invloed van sterken drank, zoogenaamd voor een grapje. Dergelijke grapjes zijn zeker streng af te keuren, vooral in Belgen ais deze, die van den gegoeden stand zijn, ter wijl één 'hunner reeds 33 jaar is. Zij moesten toch begrijpen, dat een ontmoe ting van Belgen met werkelijke Duitsche spionnen, allicht onaangenaamheden ten gevolge zou kunnen hebben. 's Gravenpolder. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering waren aan wezig 6 leden, afwezig dhr. A. Nijsse met kennisgeving. Eenige ingekomen stuk ken worden voor kennisgeving aange nomen, terwijl de behandeling van een, schrijven van Geil. Staten, betreffende een kwestie van het armbestuur over de nalatenschap van Jane Maas is uit gesteld, totdat de meaning van het Burg. Armbestuur is vernomen. Het kohier hoofd, omslag is vastgesteld tot een bedrag van f126. Een af- en overschrij ving begrooting 1915 en een wijziging begrooting 1916 is goedgekeurd. Tot le den van het stembureau voor de stem ming Prov. Staten, zijn gekozen dhrn. S. Paul en M. de Jonge. Heinkenszand. Boor den heer C. van de Svvalinv, onderwijzer aan jde o. 1. school alhier, is de ontslagaanvrage tegen 1 Mei ingetrokken. Hoedekenskerke. Raadsvergadering op Vrijdagnamiddag. Zonder kennisgeving af wezig wethouder Verbeek. De voorzitter deelt mede, dat het vei voer vaw fle grint en de bazalt naar de wegen is aangenomen door J. Znidhof al hier voor f 90 per ML .Van de orde komt thans het in de vorige vergadering uitgestelde besluit tot, wijziging der begrooting 1916. miet het doel de jaarwedden van burgemeester en secretaris uittetrekken op het door Ged.' Staten onder koninklijke goedkeuring vast gestelde bedrag van £750. De voorzitter licht oen en ander nader toe. Na nog eenige discussie- wordt het voor- stél in stemming gebracht en met 4 te gen 2 stemmen aangenomen. Tegen de hoeren Groen owe ge. en: J asperse. Vervolgens licht de voorzitter toe een voorstel van B. en V om het maxi mum van den II. O.. te verlvoogen met f500 en dit aizoo to brengen op f4500. Door gebruik te maken van de gegevens die de rijLsinkomstembelasting aangeeft, kunneni een aantal ingezetenen hooger worden aangeslagen dan tot nu toe, zon der de lasten voor de overblij venden zwaarder te maken. Hierin vinden B. en V vrijheid den raad voor te stellien alsnu dit jaar het kohier H. O. tot. een hoo ger bedrag op te maken, wat evenwel niet geschieden ka» zonder hef. maxi mum liooger te nemen, wanrop- evenwel eerst'de koninklijke goedkeuring moet wor den verkregen. 'et. dit meerdere bedrug zou men kunnen aankoopen -+- 90 M3. bazalt meer en daarmede verharden ook dat gedeelte van den kunstweg Hoede kenskerke K vvadendamme, dat tot nu toe met grint wordt verhard. Aldus zou deze weg geheel een bazaltsJagweg worden. De raad veroenigt zich. daarmede met al gemeen c stemmen. Bij. (de rondvraag wijst, de lieer Den Dekker op de wiensclielijkheid om het pad langs den weg HoedekenskerkeKwa- dondamme wat te verbeteren, er zijn daar veel putten iu. Als er nog fijne grint is, zou die daarvoor zeer nuttig zijn. De voorzitter g.eloofi niet, dat er meer aanwezig is, maar zal er den geineentc- kmitonnier op wijzen, De heer Van der Linde vraagt ol' de ziekenbarak .nog niet kan worden afge broken en opgeborgen. Do voorzitter zegt, dat de tijdsomstandigheden z. i. dat nog niet gedoogen. Do raad gaat riinarna in besloten zit ting .over. 's Heerenhoek. Zaterdag j.l. vierde de heer J. G. P. 'limans zijn gouden ambts jubileum als secretaris der gemeente 's lleerenhoek Bij deze gelegenheid'-was het, dorp geheel in feesttooi, nagenoeg geen huisje, of er wapperde een vlag. Des namiddags werd een openbare raads vergadering gehouden, waarbij de geschen ken van de gemeente in gebruik werden genomen, zijnde een prachtige eikenhouten groene tafel, met daarboven een mooie koperen lamp en groene overgordijnen voor de ramen. Na afloop der vergade ring werd van 2 -5 uur receptie gegeven voor het publiek. De belangstelling was groot, zelfs uit andere gemeenten zag men autoriteiten komen, die hun collega kwamen complimenteeren met zijn gouden ambtsfeest. Ook de armen en minvermo genden zijn niet. door den jubilaris ver geten. Moge de heer 'limans nog vele jaren kracht en opgewektheid ontvangen om zijn taak te vervullen. Terneuzen. De 68-jarige hulploods A. Klaassen, die bij het opschutten door de Wests!uis werd getroffen door een staal draad van een Rijnschip, is aan de ge volgen overleden. Men schrijft aan „Hel Huisgezin": Vrijdag arriveerde hier aan het station een gesloten waggon met ledige manden afgezonden uit Ternsche (België). Kor ten tijd na aankomst hoorde de stations chef geklop in den waggon en bij opening kwam een Belg te voorschijn, die zich bij het inladen van de manden had laten opsluiten. De 'waggon was in Selzaebe nagezien, maar de man, een mandent- fabrikant niet ontdekt. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Abbebroek, door dr. J. P. Cannegieter te Middelburg; voor Oldeberkoop (toez.), door li. Hofstee te Oldeholtpade. Vereeniging van Diakenen in de Ned. Herv. Kerk. Aan de tc houden Jaarvergadering te Utrecht, op Woensdag ,3 Mei a.s., zal verbonden wor den een Diaconale Conferentie, toeganke lijk voor alle dienstdoende diakenen in de Ned. Herv. Kerk. De volgende onderwerpen zullen bespro ken worden 1. Welke wegen moet de Diaconie in slaan om „goede middelen" voor haar werk te verkrijgen? Inleider: de heer J. C. Blankert, diaken te Utrecht. 2. Welke eischen stelt de verpleging van ouden van dagen? Inleider Prof. Dr. H. Visscher, hoogleeraar te Utrecht. Des middags wordt, bezocht het Dia conie-Oude Mannen- en Vrouwenhuis „Oudaen". i Geref. Kerken. Aangenomen naar Zwartsluis, door H- 11. Schoemaker te Wezep. Bedankt voor Emmercompascuum, door .1. van Henten te Wijckel en Balk; voor Hoogvliet., door W. T. van Dam to Willemstad; voor ïdskenhuizen, door D. van Dijk te Knype. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Vlaardingen, door N. Bij demast te Maarssen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2