Reclames SternenlsritL Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Reclames. Wordt gij te spoedig oud Rechtszaken. Leestafel een mijn eu zonk zijn 73 man gerei. De bewoners van de landstreek t usschen de Nederlandsohe giens en den «Tectrischen draad, door de Duitschers in de buurt van Bouchautsche Haven gespannen, kunnen geen levensmiddelen meer uit Nederland krijgen en van de Belgische zijde worden zij door de Duit schers niet verstrek!. Om aan dezen 011- houdbaren toestand een einde te ma ken, hebben de bewoners zich tot do Commissie ter bevoorrading van de Belgische grens-gemeenten gewend, met verzoek levensmiddelen te willen zen den. De wereldvermaarde tooneels peel ster Sarah Bernhardt, die sinds eenigen tijd een houten been heeft, gaat naar de loopgraven om de Engelsche en Fransehe 1 roepen op te zoeken. In de gewelven van het Engelsche l'arlementsgebouw is een schietbaan voor de leden van beide Huizen ingericht. Al les in oorlogsstijl. Vele Canadeesche vrouwen komen naar Engeland, om dichter bij him man nen aan het front te zijn, en wijl zij ineenen, dat het leven in Engeland goed- koopei is dan in Canada. De burgerij van Berlijn in Ontario (N.-Amerika) heeft beslist, ,dat de naam der stad moet veranderd wordener zijn prijzen uitgeloofd voor het bedenken van een nieuwen naam. Loncin, de secretaris van kardinaal Atercier is gearresteerd. Bij de huiszoeking kwam aan het licht, dat Loncin met de organisatie van het zoogenaamde „Oeuvre du mot du soldat", waardoor met gebruikmaking van een cij ferschrift een ongeoorloofde briefwisseling' lusschen België en het vijandelijk front voortdurend plaats had, in nauw verband staat. Ten 'Zuiden van St. Eloi ontwikkel den zich levendige- gevechten op korten afstand bij de door Engelsche mijnen ge slagen kraters en pp de aansluitende li nies. Van de bemanning deze zich door de vlucht aan een onder zoek trachten te onttrokken of zich ver zette». Li- de te ei' den toestand op het front aan loef zijden van de Maas melden. valt niets nieuws Volgens eert telegram uit 'Boekarest rmeldt de A-dovend, dat in diplomatieke kringen het gerucht loopt, dat er op het oogenblik te Boekarest onderhandelingen zouden plaats hebben om te komen tot een. afzonderlijken vrede tusschen Rusland en Turkije. De Fransehe minister van Marine heeft een oppeicomman lo der marin in de zone van de Noordelijke legers in gesteld. Dit commando zal de verbinding vormen tusschen de zeestrijdkrachten én de legers, die in Vlaanderen opereeren. Half April wordt, in Duitschland opnieuw de aardappelvoorraad opgeno men, teneinde vast te stelLen, over wel ke hoeveelheid! men nog heeft te be schikken. - Er zijn in Engeland 100.000 liox- pitaalbedden beschikbaar voor Engel sche gewonden Het gebrek aan suiker in Duitsch land is slechts te verklaren uit achter houding, beweert men. Naar aanleiding van hel. officieel© Engelsche bericht over den vliegeraanval' op de Westkust van Holstein, waarin wordt beweerd, dat de Engelsche tor pedojagers tien gewapende patrouillevaar tuigen in den grond hebben geboord, Verneemt het bureau van Wolff .te b:- voeg'der plaatse, dat deze bewering on juist is. Zooals in het officieele Duitsche bericht is gezegd, zijn twee gewapende Duitsche stoomtreilers, die op voorpost lagen, verloren gegaan. De toestand in Turkije. Vol gens betrouwbare berichten uit. Konstan- linopel verergert de economische toestand van Turkije met den dag. Duizenden be woners van Konstantinopel dwalen door de straten om Voedsel te zoeken. Velen sterven van uitputting. Men doel pogin gen om een gedeelte van de bevolking ■der hoofstad over te brengen naar de vilajets van Klein-Azië. wordt door 21.000 arisen erkend als het beste versterkingsmiddel voor Zenuwen en Lichaam Geen verb i tiding. De telegrafische verbinding tusschen ons land en Engeland Ls verbroken. Omtrent, de oorzaak is niets te zeg gen men vermoedt, dal de kabel door een «Tak beschadigd is. (Zie Laatste Berichten). De U - o o rl og. Verklaring van de Duitsche regeering Ijl de beginselen, die door de Kei zerlijke Regeering voor het wezen van den duikbooten-oorlog zijn aangenomen, is geenerlei wijziging gekomen. Met name hebben de Duitsche strijd krachten ter zee nog steeds de strengste lievelen zich volkomen te onthouden van elkeïi aanval op onzijdige schepen, tenzij Eervol ontslag verleend aan den rijksliavenmeester van het. kanaal' door) Walcheren L. Taal te Vlissingen, mot in gang van 1 Mei. Benoemd met 1 April tot inspec teur der P. en T. te Utrecht D. J. van Dieren, te Middelburg; tot inspecteur te Middelburg L. M. van Hengelaar te Zwol le. Bevorderd tot hoofdcommies T. do commies I. Andriessen. Naar wij vernemen bestaat er ge legenheid om te solliciteeren, ook voor hen die niet in de gemeente 's Heer Arendskerke wonen, naar de betrekking van brievengaarder en telefoonhouder' aan het .nieuw te openen kantoor te Noord- Er aaijert. Gegadigden .moeten zicli wenden tot den Jieer Inspecteur der P. eu T. t<* Mid delburg. Verordening. De Commandant in Zeeland heeft bepaald Het vervoer uit Zeeuwsch-Ylaanderen. van vlas, alsmede van vlasafval voor zooveel niet reeds vallende onder het uitvoerverbod, is verboden. Overtreding wordt gestraft met lueohte- liis .van ten hoogste een maand of geld boete van ten hoogste drie honderd gul den. .Benoemd tot directeur van het P. en T. kantoor te Oudewater, J. lenfeJs, commies 2e klasse. Benoemd tot hulptelefonist len rnej. F. T. W. v. d. Ende. sisten! te Rotterdam de conducteur kl. I. van Waarde te Middelharnisi. Bij K. is niet 1 Augustus aan N. A. M v. ,1. Thoorn te 'sHage eervol ontslag verleend als hoofdingenieur di recteur van den Rijkswaterstaat le kl. onder da, nk Dv-t ui ging. Middelburg. Bij K, B. is niet ingang van 1 Juni L91Ö aan den heer J. Drabbe op zijn verzoek eervol ontslag verleend ais schoolopziener in het arr. Middelburg. De politie alhier heeft aangehouden den 17-jarigen II. A. Th. N„ een kort geleden uit. de tuchtschool ontslagen jon gen, die thans verdacht wordt van ver duistering in dienstbetrekking. Zijn pa troon, de 'papierhandelaar W. A. de Vroom, vermiste den laats ten tijd partijen papie ren zakken, vetvrijpapier enz. en gaf gis- terenmorgen kennis van deze vermissing bij de politie. Toen X. was aangehouden, werd door een inspecteur en een recher cheur een uitgebreid onderzoek inge steld, hetwelk leidde tot de inbeslagneming van tal van genoemde artikelen bij win keliers hier ter stede en van de grootste voorraad bij een winkelier le Arnemuiden. Het politiebureau scheen hedenmorgen in een papiemmgazijn herschapen. De ver dachte werd gisterenavond gevankelijk me de naar Arnemuiden genomen ter confron tatie. In verband met doze verduistering heb ben nog een tweetal' jonge mannen op het bureau vertoefd verdacht van heling, verhoor en opgemaakt proces- vrije voeten gesteld, terwijl X. den officier van justitie werd H. Cal- (M. C.) te Tbo- Tot ad o-, zij zijn na verbaal op heden aan voorgeleid Dpor de politie is proces-verbaal opgemaakt tegen J. G. en P. D., die zich in den nacht van Maandag op Dinsdag verzetten (tegen een agent van politie, die G., een ouden tekende, wilde arre- steenen wegens nachtelijk burengerucht, en die door liet verzet G. inoest los laten Beide jonge mannen werden ecli- ler latei' in den nacht aangehouden en Dinsdagmorgen na opgemaakt proces-ver baal weder heen gezonden. Op het politiebureau is gisteren verbonden zekere J. S., die bij een vecht partij een niet ernstige, doch hevig bloe dende wonde aan den rug luid op-geloo- pen. Volgens verklaring van S. is hij door zekeren W. met een mes in den rug ge stoken. Een nader onderzoek wordt in deze zaak ingesteld. Goes. Stukken betreffende de a.s. Ge 111 eenteraadsv erg adering B. en W. stellen op grond van het advies van den gemeente-bouwnieesl r voor tot verlenging met een half jaar- van den termijn van ontruiming der woningen, die onbewoonbaar verklaard werden bij raadsbesluiten van 1 Juli en 19 Augustus 1915, zijnde perceel-en Oosthavendijk G 25 en "Wijngaardstraat A 181. De eigenaar van het eerste pand is C. Fuijkschot. De bewoner C. de Rafelaar kan in dezen stijl geen andere, meer geschikte woning krijgen; vooral dooi' zijn grool gezin vischt hij telkens achter het net. De eigenaar van het tweede perceel .1. Gele Azn. te Kloe- tinge bewoner is W. van Apeldoorn), die het huis eerst op 19 Maart moet doen ontruimen, lieeft zich bereid ver klaard de woning in orde te maken, nuts 'hij den lijd krijgt tot 1 Mei a.s. De Gezondheidscommissie zal nood gedrongen geen bezwaar- tegen liet be sluit maken. tn verband mei hel verzoek van de lor. Groente-Proeftuin Zuid-Beveland (vooi'Z. dr. Jenny Weijennan, seer. H. P. Markusse) te 's Heer Arendskerke om een jaarlijksche subsidie, merken B. en W. op: Gaarne erkennende het nut dat die Ver. iu de toekomst voor deze land streek kan opleveren, kan evenwel dat nut niet hooger worden gesteld dan dat van die vele andere instellingen die op terdzaad" grond ,i n (180 c.A. B. en W. liet gebied Can land- en tuinbouw in ileze omgeving werkzaam zijn en welke geen Van alle uit de gemeentekas worden gesubsidieerd, wat aan die kas ook geenszins zou oonveniëeren. Op deze gronden stellen zij voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Naar aanleiJing van het verzoek van de Hen School vereeniging „Het Mos- ter verkrijging van gemeente erfpacht aan "Sen Westwal gel. perceel D 2879) merken op: Het verzoek ""wordt gedaan niet 13e oca oei frig otn het reeds aan de Sc.hool- vereeniging belioorende gedeelte grond met het aangrenzende perceel van 'ite gemeente te vergrooten en zoodoende een voor de gemeente voordeelig gelegen stuk bouwgrond ten verkoop te kun nen aanbieden. Zooals blijkt uit 'de stukken werd heUelfde verzoek reeds gedaan in 1908 door den aannemer M. Buitendijk en in 1914 door de aannemers tie Bruijne, op welk verzoek afwijzend [werd be chikt. (Toen is o.m. aangevoerd, dat liet plantsoen zal verdwijnen; dat de Corn. Eversdijlcstiaat tot. aan dammetje de wal bestraat zal mo-- wordien ter voorkoming van stuk rijden; dat de bestrating van deze s raat er niet op berekend is om bereden te wordendat de Westwal midden oor van het ten de ev. te bouwen Vvorden versmald), bezwaren gelden zeggen B. en W., nog te handhav en, terrein thans niet belanghebbenden. huizen belangrijk zal De thans aangevoelde thans nog evenzeer, en we vvenschen die temeer nog, daar het gevraagd wordt door die zelf willen bou wen, doch door een er. die het wenscht te bezitten, om daarmede haar eigendom te vergrooten en dan duurder to kun nen verkoopen. Op grond hiervan stel len B. en W, voor afwijzen 1 op het ver zoek te beschikken. In hun voorstel tot wgxiging der s'i- lari&regeling van de agenten van politie (naar aanleiding van een request van een 6-tal agenten) zeggen B. en W., dat zij de salaris-regeling zoodanig willen herzien, dat voor deze gemeente een alleszins behoorlijke be,vol liging wo:dt verkregen en verder.' verzoeken in het vervolg achterwege kunnen blijven. B. en W. stellen 'voor deeling af 'te schaffen, als zijnde de klas se- in- on- noodig en minder gewenscht, wanneer men slechts een klein korps heeft. Zij stellen Voor het aanvangsalaris voor ge wone agenten te bepalen op ft!50. met zes tweejaarlijksche verhoogingen vail f25 en voor den hoofdagent op f825 met drie tweejaarlijksche verhoogingen van f 25. Wanneer de verhoogingen iiv gaan 1 Januari 1916 zullen zij op d© begi'ooting voor dit jaar een meerdere uitgaaf vorderen van f 875. De financiëele commissie gaat iu hoofdzaak met dit voorstel mede. Voor benoeming als onderwijzer aan school E draien B. en W. voor dhr. AY_ Rietdijk, onderwijzer aan de o.l. school te Spijkenisse. Toen gistermiddag de heer Bargs, in dienst van de firma van Heel en Co., bezig «ras met het venverkien van graan, en zich met een zak graan op den rug in de nabijheid van de haven bevond, liad hij het ongel'uk uit te glijden, met het gevolg, dat (h ij met zijn last in het water terecht jewam. Na kopje-onder te zijn geweest, wist hij echter weer goed en wel den vas ten wal te bereiken, zoodat hij- er ge lukkig afkwam met den schrik plus een nat pak. Benoemd tot geineente-tu.inman al hier dhr. \V. van Ginkel te Soesterbcrg. Vlissingen. Gisteren had in liet eerste en in het tweede district de herstemming plaats voor twee leden van den gemeen teraad, in Iteder district één. IIn het t' e r s t e district brachten van de 1098 kiezers, er 715 geldige stem men uit. Hiervan verkreeg de heer W. Anker (V. L.) er 373 en de heer G. J. Fros (A.-B.) 342, zoo-dat gekozen is de heer Anke r. Bij de eerste stemming op 15 Maart werden 642 geldige stemmen idtgebracht, waarvan op -den heer Anker 260, den lieer Eros 287 en den heer J. Sinke (S.D.A.P.) 95 stemmen. De S.D.A.P. had de kiezers bij de hei-stemming vrij gelaten. In het t we ede» id i s t riet brachten van de 11.50 kiezers, -er 759 geldige stem men uit. Hiervan verkreeg de heer W. Cremer (V.D-.) er })22 en de heer F. E. Ifensel (C.-H.)^ 437, zoodat gekozen is de heer Hensel. Bij de eerste stemming op 15 Maart werden 708 geldige stemmen uitgebracht, waarvan op den jiecr Cremer 181, op den heer H-ensel 354 en op den heer .1. van der Peijl (S.D.A.P.) 173 stemmen. De S.D.A.P. steunde in dit district de candidatuur van den heer Cremer. B. en W. stellen den raad voor dil jaar de kennis niet te doen doorgaan. Rilland-Bath. Mocht men tot heden oim gebruik te maken van den nieuwen ver keersweg tusschen Zeeland en Noord-B ra- band voorzien zijn van een pas, thans is bij den heer burgemeester dezer ge meente bericht ontvangen, dat door de militaire autoriteiten de betreffende maat regel is opgeheven. Dus kan men thans zonder pas Zeeland uit en in komen. Geref. Kerken. Beroepen te Werkendam (A), .1. H. Biet berg te Koudekerk a. cl. Rijn. Bedankt voor Westerbork, door W. de Vries te Kiel windeweer. Geref. Ge-ineenten Bedankt voor Opheusden, door H. Boe- lofzen te Zeist. De voorlezer. Blijkens een ver slag in het Utrechtsch Predikbeurtenblad heeft de bijzondere kerkeraad d -r Ned. Herv. Gemeente te Utrecht mat 18 tegen 15 stemmen verworpen een voorstel tot geleidelijke afschaffing van het instituut- voorlezer. De vorige maal staakten d| stemmen. ■Geslaagd te Breda voor de acte nuttige 1 landwerken de dames M. Pan- tus te Heinkenszand en .1. Hofman te Goes. Be examens voor machinist-stoker en machinist zulten 18 April aanvangen te Amsterdam. Te 's-Gravenhage slaagden voor het stuurlieden-examen le stuurman dr heer H. ScJioo; 2e stuurman dhr. M. v. d. Est, R. Visser en H. Weinholt. Waakzaamheid kan jaren aan ons leven toevoegen. Sommigen zijn oud op zestig- jarigen leeftijd, anderen jong als zij tach tig zijn. Uw leefwijze maakt dat gij' gezonde of zwakke nieren 'hebt goed of slecht bloed want zwakke nieren zijn oorzaak, dat urinezuur zich in uw bloed ophoopt en uw gezondheid verwoest. Zorgt dat uw nieren altijd goed "wer ken en vooral na den middelbaren leef tijd. Dit voorkomt rheumatische, z-enun'- en waterstoornissen, stijve en verlamde gewrichten, verzwakking van het gehoor en gezicht, en verharding der bloedvaten. Houdt uw nieren in rust door over werking, zorgen en het gebruik vtin ster ken drank te vermijden, door regelmatige gewoonten, dagelijksche wandeling, door niet te zware voeding en voldoenden slaap. En gebruikt bij het eerste teeken van rugpijn, rheumatische pijnen en water- stoornissen Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zij zijn een speciaal Diergeneesmiddel, dat de nieren helpt om uit het bloed het overtollige urinezuur te filtreeren, het welk rugpijn, spit, waterkwalen, water zucht, rheumatiek en niergruis of -steen veroorzaakt. Gij zoudt weten hoe goed zij werken, als gij spraakt met menschen, die Foster's Pillen gebruikt hebben. Te Goes verkrijgb. bij de h-h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of til).voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is venstaaud van ne- handels- merk. Kantongerecht te Middelburg. Zaterdag zijn veroordeeld wegenster wijl men petroleum bij grooter hoeveel heid dan 20 Titer opslaat, daarvan geene aangifte doen aan burgemeester en wet houders: J. G. H., Vlissingen. tol f25 b. si. 6 d. h.; op- verboden tijd een vloermat uitkloppen: A. de K., Middelburg, tot f0.50 b. s. 1 w. tl.overtr Spoorweg- regl.J. v. D., J. A de G., .1. van der II., alien Vlissingen, no. 1 tot f0.50 b. s.- 1 w. t., no. 22 en 3 tot teruggave aan. ouders; overtr. IJkwet: J. S.. W. M„ H. B„ J. J. P., J. J- de J., J. F. P., Q. C. R., P. A. S., J. P., J- P. B-. wed. D. K., A. F. C. T., H F. H. van O H. J. L„ P. R., T. S., G. G. B„ K. \V„ wed. P. B., T. J. C. V., wed. P. de allen Vlissingen, .1. V. R., E- de S.. J. S M. G. K., wed. \V. van M A. van S., P. H., H. M., allen Middelburg, J. H Amsterdam, allen tot f0.50 b. s. 1 d. h., C. G. B., K. H. L., J. B. van der FC, J. R., J. I. M., allen Vlissingen. A L, (Souburg, allen tot 2 maal 10.50 b. s. 2 maal' 1 dag h.; R. R A., .1. W., J. allen Middelburg, R. M., J. C. R., wed. C. A. A., J. W. J., allen Vlissingen, ieder tot 3 maal f0.50 b. s. 3 maal 1 d. h. j C. J. de W., M. K., wed. I V., W. .1., allen Middelburg, ieder tot 5 maal 10.50 b. s. 5 maal 1 d. h.; C. van S., Middel burg, tot 6 maal f0.50 b. s. 6 maal l d. h.; C. M.. 'Vlissingen. lot 7 maal f 0.50 b. s 7 maal 1 d. h.; J. de I*. L. V., beiden YTissingen, ieder tot 8 maal F0..i0 JV 8 maal 1 d. h.; J. C. van S., hvr. van P. S., J. T., beiden Vlissingen, ieder tot 10 maal f0.50 b. s. 10 maal I d. h.; C. L. B., W. P., "beiden Vlissingen, ieder tot 2 maal' f3 b. s. 2 maal 2 d. h J. van der H., T. K.. wed L. H H van B., allen Vlissingen, A. L.. Souburg, ieder tot f3 b. s. 2 d. h.; C. J. van Middel burg, tot f3 -(-( 3 X f0.50 bL s. 2 3 1 d. h.voor allen met verbeurd verkla ring van de in beslag genomen maten en gewichten. Bekrachtigd zijn de verstek- vonnissen gewezen resp. 11 Dec. 15 ca J. de Bi., Middelburg, en 5 Febr. '16 c.a. D. M., Middelburg, beiden wegens dronkenschap veroordeeld resp. tot f 5 b. s 3d h. en 3 weken h. Vrijgesproken is IE C. J. IT. wed. H. E C. B., Middel burg, beklaagd Van overtr. fier IJkwet, met bevel' tot teruggave van de in beslag genomen maten aan beklaagde. Ce Centrale Raad van beroep Ou- gevallen ver-zekering) deed uitspraak in zake: Hooger- beroep van de Rijksverze keringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, waar bij op vordering der Centrale Werkgevers Risico-Bank te Amsterdam, met vemieti- ging eener beslissing van de Bank, die rente toekende naar 15 pet. inv., aan J. S., voorslagcr-schoepsbouw te Oost- Souburg. met ingang van 20 Sept. 1915 eene rente is toegekend van f0.07 per werkdag naar 5 )>-etinv.. ter zake van een ongevaltengevolge waarvan de func tie van den linkenniddenvinger, ringvin ger en pink is gestoord. De Centrale Raad vernietigde uitspraak en bank beslissing en kende aan getroffene ingaande 20 Sept. 1915 eene rente toe van f0.161 2 per werk dag naar 10 pet. inv. Wat hem overwon, door Johanna. Xijter'k, G. F. Callenbach Een pakkend „paaschverhaal". De schrijfster heeft den echten, rechten kin dertoon getroffen; en de teekenaar do juiste teekeningen. Het boekje is om zijn gekleurde plaatjes, meerdere illustraties, en bovenal lieve vertelling een ruime verspreiding -waard. Nog ontvingen wij \au Caiienbach den nieuw sten ca'a'ogus zijner Zon lagsschool- uitgaven 1916. waarme le die van 1915 natuurlijk is vervallen. Er is weer heel urat bij gekomen., vaamn Ier veel moois, op 't gebied van lectuur, maar ook op dat van bjjbelsche kunst, cartons, kaartjes, wandkaarten, psalmboekjes, enz. Naiei-e toelioh'ing op he' program van de Anti-Rev. partij door dr. A. Kuyper. Eerste deel, Begins Ten. Kampen. J. II. Kok. De geleerde -chrijver van de Toe lichting op ..Ons Urogram" van 1878 is niet alleen met zijn tijd meegegaan, doch hecfl in den loop dier jaren ve lerlei stof verzamel I wat in een nadere toelichting oor alle anti-revolutionairen noodig is te kennen en te weten, en- hij brengt dat alles te berde met de zelfde frtschheid als toen hij voor nu een halve eeuw zich tot derg-elijken ar beid zette. Is het wonder dat wij met iedere nieuwe aflevering naar nieuwe en meerdere gegevens zoeken tot verrijking onzer kennis, niet alleen van de begin selen maar ook van de feiten? Want -dit is hel aantrekkelijke van deze „nadere toelichting" dat. wij intiemer bekend worden mei feiten waarin dr. Kuyper als minister en hei kabinet van 1901 1905 zijn betrokken g-ewee-t Voor al in zake de Zuid-Afrikaansche Repu blieken en de beëindiging v an den oorlog •komen «ij te weten wat dr. Kuyper in 1898 te Washington en in 1902 te Londen heeft veiriclil in 't belang van onze slamgenootenvan den ondergang der Republieken zegt. de schrijver in „Bitter einde": „Eén der schoonste il lusies (dlie ik boil gekoesterd had ging hiermede onder. Met gewapende over macht hadden gewetenlooze politici ge triomfeerd. Gok voor ons eigen land een les, 0111 toch nimmer te wanen alsof we onder hel schild van het vol kenrecht veilig zouden zijn." Men leze ook wat liij in de volgende paragrafen meedeelt, o'.a. 10 „Ueisoonlijkc betrek king" is hoogst belangrijkDe- aflevering breekt af met het Hoofdstuk S t a a t en Kerk, niet min Ier verzorgd en be lang wekkend In zijne hand, door dr. J. Pont. Utrecht, ,G. J. A. Ruys. De titel is ontleend aan Ps. 31:16 waarover de eerste van dit zevental me ditatiën handelt. Zeer ernstige gedachten worden hier uitgesproken, welke altijd en overal hun nut zullen doen, maar die wij onder den zegen Gods gaarne verbreid zagen onder de jeugdige leden der gemeente, onder onze Christen-mili tairen, onder allen die liet vermaan behoe ven: verkracht uw geweten niet, waar mede de meditatie „Pilatus" to-t allen komt Hel Lain Gods op Golgotha, De zeven Kruiswoorden voor dê gemeen te des Heereu verklaard, door dr. J. H. Gunning. Utrecht, G. J. A. Ruys. Dr. Gunning schrijft en preekt stee ls met groote innigheid; man van hooggaan den wetenschappel ijken zin en van diepe zelfkennis, weet hij tegelijk liet ver stand en het gevoel te treffen; daarom -hoort men licm gaarne; en wie er niet toe jn de gelegenheid is grijpt naar zijn geschriften en leest -hetgeen hij te zoggen heeft. Wie zoo -ook met dit zevental pre dication doet, zal leering en stichting tege lijk ontvangen. Het werk is aan de Her vormde Gemeente te Utrecht opgedragen, doch ook in de Geref. Kerken kunnen deze preeken met genot worden aange hoord want zoo is Gunning. ooral in deze passieweken verdient deze uitgave de bijzondere aandacht. Achter de heuvelen, door Uilma. Utrecht, G. J. A. Ruys. Wilma geeft in dezen bundel een ze vental schetsen uit bet leven, het leven vooral van de hei. Er zijn oude kennisjes bij, doch met wie men gaarne nog et-ns opnieuw keunis maakt. Wie las niet reeds vroeger met diepe aandoening „Peetje keert huiswaarts", of werd niet geroerd bij de lezing van „Drieske's Een en twee Wie kreeg ze niet lief het Echtpaar I lo en Brechte met fmnne vijf zonen, en hield ïfiet het hart vast bij het afschieten van iedere» volgenden pijl? Dit zevental zijn

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2