een Woonhuis, de Hofstede 4 49 stuks Hoornvee. a Telegrammen. op Woensdag 28 Maart 1918, eene graute partij Beestenpeeën, het Woonhuis het Woonhuis het Woonhuis 10 Paarden Openbare Verkooping, Laatste Berichten. Openbare Moopingn en lepiip. Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Advertentiën. P. P U IJ PE, publiek verkoopen: Schuren, Boomgaard en Erf, Openbare Verkooping Woensdag den 29 Maart 1916, genaamd: „Rhijnsburg", WOONHUIS met annexe SCHUUR, WAGENHUIS, VARKENSHOK en verderen timmer, Bouw- en Weilanden, Donderdag 30 Maart 1916, verkoopen: op Donderdag 30 Maart 1916, publiek verkoopen onder Hoedekenskerke: Woensdag 19 April 1916. verkoopen: en eenig Huisraad, „Ban is u beter op de hoogte dan wij; ik ben de kapitein van de „Tubantia" en wijzende naar zijn overbuur, „dit is de 1 '"-officier". Tableau. Overreden. Zaterdagmiddag i 3 te Loosduinen in de z.g. oude remise door de Westlandsch© stoomtram een 4- jarig kind overreden. De wagens van een zandtnéin werden door weiden door de maidhine vooruit geduwd. Het kind dat naast de rails zat te spelen, stond op en liep naar de tram toe. Het hoofd werd bifna geheel verpletterd, alsmede de eene arm. Be man die op den eersten wagen stond te bellen zag het ongeluk wel, maar kon het niet verhinderen. De eerste kievitseieren zijn erNog vier dagen vroeger dan verleden jaar. Vrijdag werd n.l. een kivitsei ge vonden onder Suawoude. In 1915 werd het eerste gevonden op 27 Maait (te Warns), in 1914 op 16 Maait (bij Makkum), in 1913 op 18 Maart (onder Workum) en in 1912 op 9 Maart (bij Makkum). - Droef. Te Rijnsburg is een zeer oppassend jongeling plotseling krankzin nig geworden. Na een zeer avontuurlijke nachtwandeling, waarbij hij zelfs op een zeer stijl dak is gekomen, en door een raam de fam. Kr. verschrikte is hij naar Loosduinen vervoerd. Hoe bang men is! Een dezer dagen bezocht te Amsterdam een bekend geneesheer een zijner patiënten in de Pieter Baststraat. Na zijn bezoek gaf hij den hem rijden den koetsier het adres van een volgend patiënt met de mededceling: „Vermoede lijk een pokkengeval. Spoed dus." De koetsier onder den indruk van wat ei' tegenwoordig in onze stad zooal plaats vindt, gaf ten antwoord: „Dan rij ik je niet," welk bescheid door den dokter onder het instappen van de coupé echter niet was vernomen. Deze zat rustig in afwachting van verder te rijden. Ook onder de op dezen uitroep van den koetsier verzamelde menigte ontstond een pijnlijke stilte. Eindelijk opende de ge neesheer het portier weder en vroeg den koetsier waarom hij niet wegreed. Het antwoord was beslist: „Ik breng je niet naar een pokken- lijder." „Goed," was het antwoord van den dokter, „dan betaal ik je ook den rit hierheen niet," en met bekwamen spoed ging de dokter te voet verder, ondanks den uitroep van den koetsier: „Kom hier, ik zal je rijen!" (Historisch.) Het waarzeggen verboden. Te lleuss, in Duitschland, woont een waar zegster, die voor 30 cent aan haar mede- menschen de toekomst voorspelt. Zij had veel toeloop vim vrouwen en meisjes, «naar het magistraatsrecht heeft haar de uitoefening van haai' bedrijf verboden en haai' met 90 gulden boete voor pikc her haling gedreigd. De vrouw hoeft het toen hoqgerop gezocht, en thans.is in hoogste instantie door den rechter uitgemaakt dat waarzeggen vooral in oorlogsdagen onze delijk en schadelijk is, en dat ook zelfs een aankondiging van waarzeggerij straf baar moet worden geacht. Beden de mogendheden zo o m aar!! In een West-End -res taurant te Londen vraagt een bezoeker aan een der Miners van Welke nationaliteit hijfis ,4k ben een Hongaar!" antwoordt de Miner. ,yEn moet dan zoo'n flinke kerel als jij bent, biet vechten voor zijn land?" vraagt de gast. De Miner wijst naar oen anderen be diende en antwoordt: collega daar is een Serviër; we hébben samen afgesproken hier in Lon den te blijven we vallen immers tegen elkaar weg." De Koningin van Zweden vertrekt begin April voor herstel van gezondheid naar Karlsruhe. O veraf.tr oomi ng en Sneeuw stormen. In het Zuiden van Yorks hire heeft de Don de vorigte week tusschen Bonoaster en Thome een groote uitge strektheid lands overstroomd. Twee groote dorpen zijn van alle gemeenschap verstoken. In het Noorden van Yorkshire heersch- te 5 graden vorst. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw 2 voet diep. LONDEN, 27 Maart. Het Engelsche transatlantische s.s. „Minneapolis" (13500 ton) is in den grond geboord. Elf per sonen ziju omgekomen. IhVRlJS, 27 Maart. (Havas). Be dag verliep zonder infanterie-aanvallen. De artilleriestóp was hevig, vooral op den weg der Fransdhe stellingen tusschen Malancourt en Esnes. ,Wij bombardeer den Duitsche batterijen. I'EÖRjSEKE. Na des morgens bevestigd te zijn door Bs. J oh. Kijne van Nijker- kerveen, over 1 Pietrus 4: 11 deed Zon dag j.l. Ds'. X». Boer, gekomen van 'tWaal en Honswijk, zijn intrede bij do Ned. Herv. Gemeente te lerseké, sprekende naar aanleiding van 1 Gorinthe 22. Ben nieuwen leeraar werd des morgens toegezongen Ps. 1343, terwijl hij des namiddags werd toegesproken door Ds. Drost te Wemeldinge, als consulent, die den leeraar liet toezingen Gez. 913. In de namiddaggodsdicnstcel'e.iiiig was o.a. aanwezig Ds. Klomp te Schore. IERSEKE. Geslaagd voor officier-machi nist, 3e klasse de heer A. 1. Huijsse van lerseke. 1 IERSEKE. Benoemd tot stationschef te Swalmen bij Roermond de heer Pondera, als zoodanig sinds 16 November 1913 aan 't station Kruiningen-Ierseke werk zaam. VLISSINGEN. De booten Koningin Wilhelmina en Prins Hendrik worden he denmiddag hier verwacht. ROTTERDAM. De uitvoer van nikkel is verboden; dit geldt niet voor Enge land. VLISSINGEN. De afvaart van Tilbury van de Zeeland-booten wordt gewijzigd; ze zal' nu alleen plaats hebben Dinsdag, Donderdag en Zaterdagochtend. UTRECHT. In de gisteren gehouden vergadering van de revolutionaire socia listische Ver. is besloten het bestuur op te dragen onderhandelingen aan te knoo- pen met de S. D. A. P., om eventueel' tot fusie te geraken. DEN HAAG. De centrale verfstoffen- commissie tracht kleurstoffen voor onze industrie uit Duitschland te krijgen. UTRECHT. De Koningin kwam te 12.23 aan het Centraalstation te Utrecht aan, waarna zij zich per auto over Ouden rijn, De Meern en Montfoort naar Ysel- stein begaf, waar een bezoek werd ge bracht aan het gemeentehuis en de ge restaureerde Ned. Herv. Kerk. Vervolgens werd over Vreeswijk en Jutphaas naar Utrecht gereden, waar H. M. de vakschool voor de typografie bezocht. Hierna begaf de Koningin zich naar het stadhuis, waar H. M. met eenige autoriteiten een onder houd had. 11. M. zou te 5.31 weer van Utrecht vertrekken. Publicatie. Per pond. Biefstuk, Fricandeau en Haas f0,65 Rollade, magere stukkeu en la pp. n f0,573 Vette lappen f0,50 Worst en gehakt £0,55 Carbonado en vloesch met been f 0,55 Verse,h vet spek fO,475 Vcrsch doorregen spek f 0,50 Gezouten of gerookt vet spek f0,50 Gezouten mager spek f0,525 Reuzel f0,55 Gesmolten reuzel £0,60 Gerookt mager spek £0,69 Kluiven f0,15 Deze maximumprijzen, waarboven niet verkocht mag worden, zijn door mij vastgesteld met ingang van 29 Maart a.s. De Burgemeester van Goes, J. B. DE BEAUFORT. Rotterdam, 27 Maart 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe ruim aanbod, iets hooger ver kocht 1' 16.25 ii f 16.50. Gerat hooger be taald. Wintergerst en Zomergerst f 17.50 a f 18. Chevalier niet geloond. Haver ta melijk aanbod, hooger betaald f 15.50 a f 16. Zaaihaver daarboven. Buitenlandsche granen Miais. Geen noteering. Eieren. Zeeuwsche f6.75 a 7.50, Overnmassche f7.25 a f8. A a r d appel© n. Zeeuwsche blauwe f4 ii f 4.30, Zeeuwsche eigenheimers f3.30 a f3.50, Zeeuwsche bonte' f4 ii f4.50, Zeeuwsche bravo's f 2.10 a f3.60, Spuisc'he eigenheimers f3.40 ii f3.60. Po ters f2.60 a f3.20, lied Star f3 a f3.40. Veel aanvoer, teinelijk vraag. Vlas. Aanvoer 6456 steen blauw; 1435 steen wit; 2480 steen (Iron.; 3297 steen Holl. geel; 75 steen half gezw. blauw; 1000 st. Holl. Grom Wegens drei gend verbod tot uitvoer geen no leering. Zeeuwsche Ajuin. Aanvoer 3900 ILL. Prijs til ii f 15. Handel redelijk. Meel. Stemming flauw; bloem moei lijk te verkoopen; Amerikaanse]! meel la ger aangeboden. ItO'l 1ERDAAI. Het stoomschip s,Dui- veland" van de Scheepvaart- en Steen- kolenmaatschappij is gezonken. Be beman ning is te Sheerness geland. Maart. 28 Goes, Varkens, Hollmaim en Ver hoek. 28 Middelburg, hofsteden, Struve. 29 Middelburg, hofstede Serooskerke, Blaupot ten Cate. 29 Krabbendijke, huis, enz., v. Dissel en Pilaar. 129 Börssele, huis enz., v. d. Kloes. 30 Gouda, bij afslag, bouwmanswoning, enz., Oambiei' v. Nooten. 30 's Gravenpolder, beestepeen en loop varkens, Neervoort. 30 Hoedekenskerke, 3 huizen met erf pachtsrecht, v. Dissel. 30 Wemeldinge, inboedel, Hu vers. 31 Wemeldinge, verpachting Stelhoeve, Kerkvoogden. April. 5 s Gravenpolder, smidse, Neervoort. 5 «arde, vee, Huvers 5 Serooskerke, landerijen, Blaupot ten Gate. 5 Eist, fruitplantage bij toeslag Francken. 6 6 Middelburg, huizen, Blaupot ten Cate. 12 Middelburg, inspan, enz., StruVe. 12 Goes, vendutie, Hollmann en Ver hoek. 13 Ovezand, huis en erf. v. Cleef. 19 Oostkapelle, kapitale boereninspan, Blaupot ten Cate. 15 Goes, inschr. vruchtboomenk weekerij. v. Dissel. 26 Middelburg, inspan, Struve. 28 Serooskerke, inspan, BI. ten Cate. Be 11. te M. Zie ,,De Zeeuw" van Zaterdag K. te K. Zie „Be Zeeuw" van 29 Maait. m. lerseke. Uitslag van de aanbesteding voor het bouwen van een muur van ge wapend beton, systeem „Be Muralt" op den zeedijk van den Molenpolder. Ingeschreven doorVV,. van de Linde te Kattendijke voor f 4390Cornelis Laban te lerseke f3890; J. M. Dekker te Brou. Wershaven f 3800Pieter Berrevoets ta Kerkwerve f3650; Ph. van de Linde to Soharendijke f3578; Barend Vos tiers te Willemstad f3497; Hendrik Kosten Cz. te Wemeldinge f3290; Pieter Luteijn te lerseke f3250; Ma.rinus Jacobs te Goes f '3080Frans Waverijn te lerseke f2598. Gegund aan F. Waverijn. Xaar teaarnemingt n in den. mot yen van 27 Maait medegedeeld door hel F on Ned. Meteor. Instituut ie De Bili Hoogste barometerstand 760 na.bij Zuid- Buitschland, laagste 743.3 te Skagen. Verwachting tot den avond van 28 Maart Matige tot krachtigen, tijdelijk wellicht stormachtige Zuidelijke tot. Wesbelijikm wind. Zwaarbewolkte lucht met tijd'dijSae opklaring. Waarschijnlijk regen of hagel buien. Iets zachter. Van 25—27 Maart. MIDDELBURG. BevallenA. Merk, geb. Bassi, z.; J. Belois, gob. Boone, d.; P. M. H. van den Broek, geb. Seijbel, d. J. Bingemanse, geb. Van Sluijs, d.'.VI. Van Reizen, geb. Bruijnooge, z'. Overleden: C. Valkier, 75 j., wednr. van G. Stevense; A. A. ,1. St. Mons- houwer, 67 j„ man van Wi. G. Baaden- huijsen; M. J. Risseeuw, 29 j„ vrouw van St. Verlare; M. de Munck, 5 d„ d. GOES. Geboren: 27, Anthonie Wilhelm, z. v. Wilhelm Kauffmann en Sophia Bruel; 27, Leendert, z. V. Leendert Ver meide en Johanna Catharina de Wolf. Overleden: 23, Cornelis Valkier, 75 j., Wednr. van Geertruida Stevense. Van 21 —25 Maart. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. C. van dor Hoek, wedr. 28 ,j en L. C. van Baele, jd. 28 j.; A. C Bakker, j,m. 35 j en C. 'M. de Vos Burchart, wed. 42 j.; B. G. Tijssen, jni. 22 j. en C. Peters, jd. 19 j.; J. f'. van der Velde, jm. 22 j. en A. P. Ruijs, jd. 24 j.; T. Fagg, jm. 37 i en S. de Rijcke, jd. 26 ;j.; M. ten Haaf, jm. 30 j. en J. C. Baerents, jd. 24 j W. E. M. Everaert, jm. 21 j. en W. R. L. Hoogerwerfv jd. 19 j. Getrouwd: J. W. Daamen, jm. 25 j. en M. C. van de Plassche, jd. 24 j.j B'. C. Vuijk, jm. 27 j. en B. S. Fagg, jd. 24 j.; J. S. Waïrave, jm. 24 j. en F. Ar- dewijn, jd. 22 j. Bevallen: 11. M. Neve, g"eb. Moorings, d.; VV. S. Nobels, geb. Koolwijk, cl.; M. F. M. Struck van Schajndel1, geb. Spec- kens, d.; W. II. Aner, geb. Waltz, cl.; M. L. C. Becker, geb. Be Guch tenue re, z. (levenloos.) Overleden: K. L. C. Louwerse, z., 2 maanden; P. Pieterse, vrouw van M. van Ilalteren, 61 jaar; J. Nachtegaal, man van B. Louws, 87 jaar. Van 1724 Maart. SOUBURG. OndertrouwdTh. Fagg, jm. 37 j. en S. de Rijcke, jd. 26 j. Getrouwd: P. Bostel'aar, jm. 26 j. en L. Suurmond, jd. 26 j. Bevallen: VV. .1. de Grave, geb. Borket, z. Overleden: M. Louwerse, 5 jaar. N. V. C. DOMBURG. Bevallen: .1. F. Treller, geb. Wisse, z.; J. Geertse, geb. Bimmel', d. N. V. C, Heden overleed na een kortstondig lijden, zacht en kalm, onze zeer ge liefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, K0RNLLIS DE BREE, rustend postbode, in dengezegenden ouderdom van bijna 94 jaar. Allen, die den overledene hebben gekend, zullen beseffen hoe zwaar ons dit verlies valt. Uit all er naam, A. DE BREE. Zoutelande, 25 Maart 1916. In vollen vrede is heden ontslapen onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Dochter en Zuster, MARIA JOHANNA RISSEEUW, in den ouderdom van ruim 29 jaar. Psalm 62 8 (onberijmd). Uit aller naam, S. VERLARE. Middelburg, 25 Maart 1916. Heden nam de Heeretotzichna een langdurig, smartelijk, doch ge duldig gedragen lijden, mijn innig geliefde Echtgenoote, ALEIDA GEERTRUIDA WEEDA geb. Ten Brink, in den jeugdigen leeftijd van ruim 28 jaar, mij nalatende een eenig dochtertje van bijna 4 jaar. De hoop op een zalig wederzien troost ons Mede namens wederzijdsche Fa milie. Haar diepbedroefde Echtgenoot, J. WEEDA. Sint Laurens, 27 Maart 1916. Voor de vele blijken van deelne ming bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Groot moeder, betuigen wij onzen hartelijk en dank. Familie N. VAN SABBEN. Krabbendijke, Maart 1916. Het Bestuur van het Waterschap „de Breede Watering bewesten lerseke" maakt bekend, dat de begrootmg voor het dienstjaar 1916-1917 van af 28 Maart tot en met 6 April 1916 ten kantore van den Ontvanger-Griffier te Goes ter inzage ligt en hiervan afschriften tegen betaling der kosten verkrijgbaar zijn. Verder wordt kennis gegeven, dat een Algemeene Vergadering van Inge landen zal gehouden worden op Vrijdag 7 April 1916, 's middags te een uur, in het koffiehuis „de Prins van Oranje", te Goes. J. OELE Hz., Dijkgraaf. P. VAN DER MEER MOHR, Ontvanger-Griffier Het Bestuur der Weegbrugvereeniging „Onderling Belang", te O. en W. Sou burg, heeft benoemd tot assistent weger (wegens ongesteldheid van den ■weger VISCH), den heer Kanaalstraat A 163a, bij wien leden en belanghebbenden zich kunnen ver voegen. De Notarissen E. C. VAN DISSEL en J. PILAAR, te Goes, zullen des voorin. 0111II uur, te Krabbendijke, in de herberg van Otte, te Krabbendijke, op het dorp, wijk A 18a, groot 31 A. 62 cA. Te aanvaarden 1 Mei 1916. Inlichtingen te bekomen bijgenoemde Notarissen. ten overstaan van den Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, op voormiddags te 10 uur, op de bovenzaal der Sociëteit „de Vergenoeging" aan de Groote Markt te Middelburg van bewoond door Mej. de Wed. Jac. de Visser, staande aan den Houdegemsweg in de gemeente Serooskerke, bestaande in met daarbij behoorende liggende in de gemeenten Serooskerke en St. Laurens, ter gezamenlijke grootte van 24 Hectaren 45 Aren 62 Cen tiaren of 62 Gemeten 97 Roeden. Te aanvaarden: de Bouw- en Weilan den dadelijk en de gebouwen den 3 Mei 1916. De veiling zal geschieden in 35 per- ceelen met verschillende combinaties en in massa. Gedrukte Notitiën met kaart dezer veiling zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal op des voormiddags te 11 uur, ten verzoeke en op het hoefje van dhr. C. de Koster te 's Gravenpolder, om contant geld, 20.000 K.G.), benevens De Notaris E. C. VAN DISSEL, te 6068, zal des voormiddags om HH/a uur, te Hoe dekenskerke, in de herberg bij N. Gelok, Perceel 1. met Erfpachtsrecht van den grond, tot 30 September 200S, groot ongeveer 2 A. 2d cA. Verhuurd aan A. de Bart voorf 1.50 per week. Perceel 2. met Erfpachtsrecht tot alsvoren, van den grond, groot ongeveer 2 A. 20 cA. Verhuurd aan M. Imanse voor f 1.50 per week. Perceel 3. met Erfpachtsrecht tot alsvoren, van den grond, voorzien van waterleiding, groot ongeveer 2 A. 15 cA. Verhuurd aan H. Helmstrijd voor fl.60 per week. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten kantore van den Notaris. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal op des voormiddngs te 10 uur preoies, op do Hofstede „Zwanenburg" te Oostkapelle, bewoond door den heer KRIJN MELIS, in het openbaar als: bruin Merriepaard oud 7 jaar, ingeschreven in het N. B. Stamboek, No. 2127, bruin Merriepaard oud 3 jaar, br.uin-liere Merriepaard oud 6 jaar, bruin-liere Merriepaard oud 5 jaar (veulendragend), vos Merriepaard oud 9 jaar (veulendragend), zwart Merrie paard oud 5 jaar (veulendragend), vos Merriepaard oud 3 jaar, vos Rouaan Merriepaard oud 2 jaar, vos-Rouaan Merriepaard oud 2 jaar, vos-Rouaan Merriepaard oud 1 jaar. als: 9 baatgevende Melk koeien, 7 Kalfvaarzen, 7 2-jarige Vaarzen en Ossen, 10 U/o-jarige Vaarzen en Ossen, 1 l1/.j- jarige Springstier, 15 Kweekkalvers, 2 Schapen en Lammers, 2 Varkens, 60 Kippen, 10 Eenden en 2 Wertels. V oorts: 4 Menwagens met ijzeren assen, w.o. 1 met breede velgen, Veenvagen, Utrechtsch Wagentje met zijportieren, ijzeren Koksploeg, 3 houten Koks- ploegen, 2 houten Ploegen, 1 ijzeren 2-scharige Wielploeg, 12 ijzeren en 2 houten Eggen, 1 Beitelegge, Cultivator, Handwiedmachine (Planet), 3 Veldgan- gen, Arreslede, Rolwagen, 2 Sleep- deuren, Voorslepers, 2 Maaimachines (Massey Harris), Hooihark (id.), Hooi- schudder (id.), Zaaimachine (Smyth), 2 M. Spoorbreedte, Rechtstroodorsch- machine, 2 2-paards Rosmolens, Kort- molen, Moesmaker, Windmolen met 5 zeeften, 2 ijzeren Stalkruiwagens,Wagen- lichter, Geeselstoel met steen, Slijpsteen, Graanzeeften in verschillende soorten, Tarwepaard, Zaadzeil, Dek- en Paarde- kleeden, Pongers, Kiekenrennen, Heul- deelen, Reepen en Blokken, Vleesch- blokken, Schalen en Gewichten, Vorken en Griepen, Hooizaag, Ladders, Trap pen, Watervat, 60 Emmers, Watertob- ben, Spekkuipen, Kookfornuizen.Wasch- machine, partij groene Wilgen en Olmen Mutsaards, Dilthouten, Kolders, Draai- hekken, Horden en Staken, partij Hooi en Stroo, Brandhout, Paardewant. als: Victoriakarn, Roomtonnen, Melk emmers, Jukken, Botertobbe, Meelkisten, Maten, Schoppen, Tafels, Stoelen en al hetgeen verder zal worden gepresen teerd. Geen stalling. Wei bergplaats voor fietsen. Muziek wordt niet toege laten.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3