Uit de Provincie. Reclames. Eczeem. Kerknieuws. Orsd 8rwi js. Gemeng d Nieuws. trekken en waren reeds alle maatregelen getroffen. Slechts een stuurman was aan wezig. Het vertrek was dus onmogelijk. EVeneens konden de „Yildum" en de „Larenberg" van de firma Vinke niet vertrekken. Onze scheepvaart en de onderzeeërsoorlog. Gisteren hadden verschillende minis ters een onderhoud met bestuursleden der Zeelieden-Vereeniging. De regeering be loofde maatregelen te nemen, tlie die vaart in het Kanaal minder gevaarlijk zouden kunnen maken. Minister Ham- bonnet meende, dat de vaart om Schot land vooiioopig de voorkeur zou verdie nen. Op de druk bezochte vergadering van Po Vereeniging van Gezagvoerders en Stuurlieden der Koopvaardij, waren bijna alle gezagvoerders en stuurlieden van en in Rotterdam liggende zeeschepen .veiy tegen vvoordigd Besloten werd niet te gaan varen, al vorens bevredigingsmaatregelen zijn ge troffen omtrent de veiligheid op zee. Tevens moet een regeling getroffen wor den tot het verleenen van een rente aan de nagelaten betrekkingen, van de even tueel omgekomen zeelieden, in overeen stemming met him (maatschappelijke be trekkingen.. Magnetisc he mijnen Nd zoowel de Duitsche als die Engels oho regeering ontkent, dat de „Tubantia" door een van haai' onderzeeërs in den grond zou gehooid zijn, worden allerlei vermoe dens geuit om een redelijken grond voor het vergaan van dit schip te vinden,. Zoo weid ons. o.a. het» vermoeden aan de hand gedaan, dat de Duitschers mag netische mijnen zouden hebben uitgevon den en in den laatsten tijd uitgezaaid, welke zich door haar magnetische kracht naar de schepen zouden bewegen, waar door ook een soort bellenhaan zou kun nen ontstaan. Van deskundige zijde, waaraan wij dit vermoeden hebben voorgelegd, vernamen wij, dat deze hypothese, hoewel niet on mogelijk, toch onwaarschijnlijk is, daar de magnetische kracht onder water zeer zwak is. (Msb.) De „Tubantia". Naar aanleiding van onjuiste berichten in de pers over stappen bij do Duitsche regeering gedaan in zake den ondergang van het s.s. „Tubantia" deelt hot Depar tement van Buitenlandsche Zaken mede, dat de tenuitvoerlegging van de Zondag in handen van onzen Gezant te Berlijn gekomen instructie om aan de Duitsche regeering te verzoeken een onderzoek te doen instellen, is achterwege gebleven in verband met de mededeeling die inmid dels door de Duitsche regeering was ge daan. Wel moet, zegt de, „N. C.", terstond 'na de vaststelling van den ondergang van het schip en van do omstandigheden waaronder deze plaats vond vanwege onze I logee ring een stap te Berlijn gedaan zijn, mjaar voor een scherp vertoog ontbrak de zakelijke grondslag. Aanvoer van cacaoboonem stop gezet. De uitvoerende commissie van de No- derlandsche Overzee Trust-Maatschappij heeft besloten den aanvoer van cacao- hoonen tot nader order geheel stop to zetten,- Naar het veldleger. De eerste ploeg der lichting 1916 de miliciens, welke "bij de le bataljons der regimenten infanterie zijn ingedeeld zullen omstreeks 12 April a.s. over gaan Van de depóts naar het veldleger. (Tel.) De nieuwe landvoogd heeft gisteren te Batavia het bestuur aan vaard. Rechterlijk ambtenaar Ind. dienst. „Het Christelijk Comité voor Indië" ves tigt de aandacht van belanghebbenden er op, dat voor 30 candidaten in de rechtswetenschap, die genegen zijn in dienst te treden bij de rechterlijke macht in Ned.-Indië, gelegenheid bestaat om hun studiën op gouvernementskosten te vol tooien. Voor hun verderen studietijd kun nen zij namelijk eene toelage naar re den van f 1000 's jaars bekomen, welke gedurende ten hoogste vier of, in bij zondere gevallen, ten hoogste, vijf jaren kan worden genoten. Aanmelding behoort te geschieden vóór 1 April a. s. Verdere inlichtingen en bijzonderheden worden gaarne verstrekt door het Infor matiebureau van voornoemd Comité adres: den heer J. J. Kraan, Loosduin- sche kade 80, den Haag. Een voorstel. Het Handelsblad verlangt, dal, zoo be wezen kan worden, dat de Duitsche Ma rine verantwoordelijk is in vlezen, de Duitsche regeering een van de grootste Duitsche handelsschepen, die nu toch niet varen, zal aanbieden aan Nederland, om eenigszins te vergoeden, wat geen geld vergoeden kan, en (lat ook de Palem- bang door een ander schip zal vervan gen worden. Bij K. B. zijn benoemd bij het re serve-personeel der 'landmacht tot reserves tweede luitenant bij hun tegenwoordig korps bij het wapen der infanterie de vaandrigs J. F. Hoogesteger, H. A. M. v. Gilse, J. C. Krijger, J. T. Schonck, G. A. Verheyden, R. \V, B. Keijzer, H. J. M. Loeff, J. Luikinga, van het 3e regiment; H. M. de Vries, M. E. Akkers- dijk en J. v. d. WjaJ, van het 14e. Gemeenteraadsverkiezin gen. Dit jaar hebben gemeenteraadsver kiezingen plaats te 's lieer Abtskerke, Burgh, Duivendijke, Ellemieet, NoordweUe, Overslag, St. Philipsland, Renesse, Seroos- kerko (S.), Waterlandkerkje. Middelburg. De leden van het Mid delburgse!) .Muziekkorps 'hebben gisteren avond op de wekelijksche repetitie hun directeur, den heer Jan Morks, in ver band met zijn 25-jarig jubileum als zoo dag op Vrijdag a.s. gehuldigd. Toen de heer Morks als naar gewoonte zich om acht uur naar hel repetitielo kaal begaf, werd hij aldaar ontvangen door het korps, dat onder leiding van den onder-kapelmeester, den heer A. €a- latz, met een door dezen gecomponeer- den Feestrnarsch, welke marsch is opge dragen aan den heer Morks. Ook me- Vrouw Morks, daartoe door het korps uit- genoodigd, kwam even later onder het spelen van den marsch binnen. Nadat de marsch geëindigd was, nam de heer H. F. Mink namens de leden Van liet korps hel woord, wenschte den lieer Morks geluk met zijn jubileum en bood hem. namens het korps een fraai hureau-ministre aan.. Een dochtertje van eten ondfer-kapei- meester kwam daarop naar v oren en (overhandigde aan mevrouw Morks een bloemenhulde. De heer Morks, voor wien deze hul diging tien werkelijke 'verrassing' was, dankte voor den hem opgedragen marsch, ■die nog 'een paar maal herhaald wérd, Voor het geschenk, dat hij op hoogen prijs feeide te stellen en Voor de gesproken woorden. Dé heer W. H. Kasteleijn, een der oudste leden van hel korps voerde nog het woord en schelste in 'het kórt de gebeurtenissen in het korps in de afge- loo pen k wart-eeuw Dat er ditmaal niet gerelateerd weid, zal 'een ieder begrijpen, het was een avond van gezellig samenzijn van direc teur en leden. Op de algemeene begraafplaats al hier had heden onder groote belangstel ling de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen den lieer G. J. Krijger, van wiens overlijden wij Maandag melding maakten. 'Een groot aantal bloemstukken dekte fle kist. Aan de geopende groeve werd achter één volgens het woord gevoerd door de heeren W. A. van der Harst namens den Aannemei'sbond en namens „Middel- burgsch Bouwkring"; dr. J. P. Cannegie- ter namens den kerkeraad der Ned.'Herv. Gemeente; mr. A. A. de Veer 'namens liet bestuur der Ambachtsschool; A. T. Noest namens het. gemeentelijk werkloo- zenfonds en C. A. Schulte namens liet bestuur van „Handelsbelang". De schoonzoon van den overledene, de heer Vos, dankte namens de familie al len voor de betoonde belangstelling en in zonderheid de leden van den Aannemers- bond, die den overledene grafwaarts droe gen. Goes. Als een bewijs, dat de eieren thans zeer duur zijn kan dienen, dat gisteren op die Eierenveiling alhier da prijs ongeveer twee maal zoo hoog was als op 23 Maart 1915. Toen noteerde de marktzetter f3 a f3.30; gisteren f6.75 f7.40. Op de Vei ling van de V. P. N. werd op 23 Maart 1915 f3.30 a f3.80 besteed, gisteren f 6.90 a f7.30. Met ingang van 1 Maart j.l. is onze vroegere stadgenoot, de heer C. J. Boni, commies dei' P. en T. te Rotterdam (post kantoor), tijdelijk werkzaam gesteld bij het Hoofdbestuur te 's Gravenhage. Vlis8ingen. Inzake de herstemming voor den gemeenteraad, heeft de S. D. A. P. gisterenavond hare houding bepaald. In het eerste district, waar de heeren W. Anker (V. L.) en G. J. Fros (A. R.) in herstemming koanen, werden de kie- izers vrijgelaten. L In het 'tweed© district, waar de A'rijz. Dein. heer \V. Cremer en de Christ. Hist, heer F. L. Hensel in herstemming komen, zal ll'e S. D. A. P. de candidatuut' van den heer Cremer steunen. Kloetinge. 'Gisterenavond werd alhier door do leerlingen van den landbouwwin- tercursus examen afgelegd. Aan de vijf leerlingen, die met vrucht de lessen hebben bijgewoond, werd door (dhr. Stevens het diploma uitgereikt. Uit het examen bleek, dat de onder wijzers, de heeren De Graaf en Blok, zich zeer goed van hun taak hebben gekwe ten, waarom het dan ook te hopen is, dat de nieuwe cursus, welke in het na jaar wordt opgericht, met oen flink aantal leerlingen kan beginnen. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer Jac. Zegers vergaderde gister avond de afdeeling van de Ver. tot Chr. verzorging van 'krankzinnigen 'in Zeeland. De voorzitter wees in zijn openingswoord er op hoe rijken en armen elkander ont moeten, zoekende Vrede en rust. De af treilende bestuursleden Jac. /.e- gers eu 'B. v. 'd. Vrie werden met groote meerderheid herkozen. Als afgevaardig den werden benoemd de heeren Jac. Ze gers, L. de Jager en Ds. B. A. Knop pers. Volgens het verslag van den 'Penning meester sluit de kas met een batig slot van f 23.05V::- De collecte gehouden in de Ned. Herv. kerk 'bij een spreekbeurt van Dr. J, D. Slchmidt en Ds. B. A. Knoppers heeft opgebracht f 15.46. De vooi'z. stelde voor uit de 'kas af to dragen fo voor het kerstfeest en f5 voor de nieuw te houwen kerk op „Vre derust", hetgeen Tte 'goedkeuring 'der tergadering wegdroeg. De correspondent finaakte aanmerking op de onduidelijke verantwoording van de ontvangen giften voor het kerstfeest. Dit wordt aangeduid met de letter K voor onze gemeente. Er zijn zoo veel gemeenten die met de letter K beginnen. Nadat nog enkele bespreking m volgden en nog 'leden toetraden tot Óe vereeni ging, sloot Ds. B. A. Knoppers de Vor ig adering met dankzegging. I)e v,u-gade ring was slecht bezocht. Hoedekenskerke. Raadsvergadering op Maandagnamiddag. Aanwezig 5 leden. Na goedkeuring der notulen, deelt de voor zitter mede, dal de heeren Verheek en Walraven met kennisgeving afwezig zijn; dat door God. Staten is goedgekeurd do wijziging der bégrootingen voor 1915 en 1916 in de vorige vergadering genomen, en dat de oud-Geref. Gemeente de voor waarden door en AA". gesteld voor verkrijgen en vervoer van het slijk dei- ha ven heeft aangenomen. .Ingekomen is het verslag der commis sie tot wering van schoolverzuim voor wijk B, hetgeen wordt voorgelezen en voor kennisgeving aangenomen, hetgeen ook geschiedt met een circulaire van de Ned. Automobielclub inzake het oprui men van belemmeringen op hoeken van wegen. Yeivolgens geschiedt, wederom voor een jaar de aanwijzing van kiezers uit de gemeente tot leden van eventueel© stem- bureaux en worden de stembureaux voor stemming en herstemming voor de a.s. Statenverkiezing Ixmoemd. Dje voorzitter leest thans een schrij- (Vteii van Ged. Staten voor, ter meder deeling van den Raad, dat bij K. Van 9 Febr. j.l. de jaarwedde van bur gemeester en secretaris zijn gebracht op f 750 en stelt voor thans de begroeting voor 1916' in overeenstemming met dat besluit te wijzigen. Hierover ontstaat eonige discussie, waarbij er op gewezen wordt, dat de raad niet voldoende voor bereid is daarop. Met algemeene stemmen wordt daarop besloten dit besluit nu nog niet te nemen, maar in de volgende ver gadering dienaangaande nader te beslui ten. Ingekomen is een adres van een 19r tal ingezetenen, waarin deze verzoeken, bij het opmaken van het kohier H.0. voor 1916 rekening te houden met de aanslagen in de Rijksinkomstenbelasti.ng en wel zoodanig, dat alle aanslagen naar denzelfden maa tstaf worden geregeld, zuo- diat dus niet de een voor zijn geheel inkomen en de ander voor slechte een gedeelte daarvan zal worden aangeslagen. De voorzitter stelt namens B. en W. voor aan adressanten mee te deelen, dat de raad van plan is de aanslagen over 1916 naar hun verzoek te regelen. Met aJgem. stemmen goedgevonden. Bij de rondvraag vraagt de heer .1 as- perse het aanbrengen van een plank aan een balie onder Kwadendamme, hetgeen wordt toegezegd en begrinting' van een eindje weg van de woning van G. Nar gelkerke tot den bestaanden grintweg, zijn de die weg zeer slecht. D(e voorzitter zegt daar weinig voor te 'gevoelen. De finantiën laten het niet toe. AVethoudei' Groenewege wijst er op, dial inwilliging van dit verzoek de deur zou openzetten voor meerdere van dien aard, waaraan in geen geval zou zijn te voldoen. 'Tenslotte wordt besloten, dat B. en, AV. de zaak in overweging zullen nemen. In de Maandagavond j. 1. ge houden vergadering van de Bóeren- leen- en spaarbank waren 27 leden te genwoordig. De rekening en Balans over 1915 werd goedgekeurd respectievelijk tot een bedrag van 1" 42703.52 en f 22446.05 Het aftredend bestuurslid dlir. Joh. Roone, alsmede het aftredend lid van den raad van toezicht dhr. 1'. AAN Woutersen, werden met groote meerderheid van stem men herkozen. Het salaris van den kassier werd even als voor 1915 op f 100 bepaald. Het percentage voor spaargelden voor 1916 werd op 3.6 pet. en dat voor voor schotten op' 5 pet. bepaald (Jit de verstrekte mededeelingen bleek, dat. de bank zich in een toenemenden bloei mag verheugen. Terneuzert. De commissie voor ontspan ning en ontwikkeling voor Militairen was in de gelegenheid gisteren. Dinsdagavond, Weder een vergadering te beleggen in het belang der gemobiliseerden. .Als spre ker was uitgenoodigd de heer AAr. C. v. d. \rolkere van Rotterdam, die de uitnoodi- ging had aangenomen. AYegens afwezigheid van den voorzitter werd de vergadering geleid door den heer AAlieberdink, die na een kort openings woord de gelegenheid gaf aan den spre ker zijn onderwerp voor te dragen. De spreker begon 'zijn inleiding met enkele opmerkingen en ging toen over met het Tiouden van proeven omtrent vloeibare lucht. Het was een zeer interessant onder werp; jammer dat de opkomst zoo gering was. Na het einde der voordracht werd spre ker met een woord, da.t getuigde van welgemeenden dank, door den waa rne- nmnden voorzitter toegesproken en tevens Ji,et publiek bedankt voor de opkomst. St- Maartensdijk. Benoemd tot belasting;- bntvanger te Ravenstein, de heer J. L. Van der Plas, alhier. Clinge. Aloandag is JJ. Goossen, oud 96 jaar, oudste inwoner dezer gemeente, begraven. Als een bijzonderheid meldt Ze- Tan dia, dat op één na allen uit deze familie meer dan 90 jaar zijn geworden. Eczeem begint gewoonlijk met kleine puistjes, vaak optredend tusschen de vin gers, in de oksel enz., die aan de huid een helderrooJe kleur geven en vergezeld gaan van hevige jeuk en prikkeling. Zii kunnen zich spoedig uitbrciJen en laten den patiënt rust noch duur. Andere huidkwalen, die den lijder veel ongemak en last bezorgen, zijn gordel roos, Vurigheid der huid, dauwworm', ne- telroos, winterhanden, huiduitslag enz. De martelende jeuk en prikkelende pijn van eczeem, gordelroos en alle jeukende huidziekten worden verzacht door de eer ste aanwending van Foster's Zalf en zelfs hardnekkige gevallen, die jarenlang weer stand boden aan andere behandeling, inoesten spoedig zwichten voor de gene zende eigenschappen van deze zalf. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgbaar bij De Paauw Co., te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlas- niarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel 5, f 1.75 per doos. Ned. Herv. Kerk. Beroepen le Sebaldeburen, ,0. S. Jd- lema, cand. te ,G roningente llazers- woude, AAr. Lodder te fJlst; te Oene, S. Ronner te Waddingsveen. Bedankt voor Renkum, door J. G. Dek- king te Montfoortvoor Harmeien, door J. H. F. Renime te Üud-Beijerland. Zondag nam ds. L. Boer te 'tAVaal en Honswijk afscheid van zijn gemeente met een predikatie naar aanleiding van Hebr. 13:8. Aan het einde van den dienst werd hij toegesproken door ds. Jansen Schoonhoven, van Schalkwijk, en door het hoofd dei' Chr. school, op wiens ver zoek gezongen werd Ps. 121:4. Geref. Kerken. Tweetal te Schamegoutum, N'. l'oste- ma te Reilen en K. v. d. Veen te Gas- selternijeveen. Chr. Geref. Kerk. Bedankt voor Dordrecht en voor Slie- drecht, door L. Jl. v. d. Meiden te En schede; voor Maassluis, door A. M. Berkhoft te Zwolle. Geref. Gemeenten. Beroepen te Lisse, .M. Koomans te Korn- horn. Bedankl voor Djrksland, door G. H. Kersten te Ierseke; voor Nieuw-Beijer- liajnd en voor Hoedekenskerke, door H. Roelofzen te Zeist. Under de 1e 'si Gravenhage geslaag den voor de acte nuttige handwerken be hoort ook mevrouw M. MijnheerGruo- tenboer, aldaar. Ongelukken. Een 2-jarig kindje te Breda dronk in een onbewaakt öogen- blik uit een kopje met azijnextract. Da kleine is aan de gevolgen overleden. Te Delft is op den Haagweg een 7-jarig meisje door de stoomtram een Meen ui tgereden Een grenswaohtóoldaat te Coevorden beging gisteren de onvoor zichtigheid zich bij het ontladen van zijn geweer door den schouder te schieten. De man is in hel ziekenhuis opgenomen. Te ('apelle (N. Br.) is ecu 4-jarig meisje in een sloot geraakt en verdron ken. Gisterenmorgen wilde de hoer A. J. H. makelaar te Rotterdam, 'in het kantoor van den heer L. P. H. directeur van de Passage aldaar, een geladen re volver nazien, toen plotseling een schot afging, waardoor de lieer L. IX 11. in het gelaat getroffen werd. De kogel ging on der hel rechteroog in en bleef ter hoogte van het oor zitten. Hevig bloedend werd de getroffene naar het ziekenhuis geleid, ivaar men er in slaagde den kogel to v er wijde ren. Aan boord van 'de stoom boot „Meppol IV" to Snoek: is gistermid dag een vlampijp gesprongen, zoodat de stoom in het ruim dooidrong. A'ier koei en werden gedood. De machinist werd Vrij ernstig aan hoofd en (handen ge wond. Geen gas. De A'ianensche gasfa briek is stop gezet. De gasvoorraad is totaal' verbruikt. Brand. Te Weert zijn huis, schuur en slal'ling van een landbouwer geheel afgebrand. Verzekering dekt de schade. Plotselinge dood. Tijdens een rede, die hij Voor de plaatselijke afdee ling van de Alij. tot Nut van het .Alge meen hiekt werd de heen* E. Levi©, te Oosterbeek, plotseling ouwel en overleed na weinige ©ogenblikken. Een belasting-tragedie. In de P. C. Hooftstraat te Amsterdam had gisteren een enorme toeloop van nieuws gierigen plaats, toen onder toezicht van politiecommissaris Keizer, de huisdeur an no. 108 in die straat bij middel van een koevoet werd opengebroken. Terwijl deze beziglieid werd verrioht gilden twee dames vanuit de kelderramen „Moord!" en „Hulp!" Toch zetten de dienaren der openbare macht hiui sluiting- Vetrbrekende Werkzaamheid voort. Hot bleek, dat de dew van binnen mei een koperen ketting was afgesloten, doch na heel veel moeite gelukte liet toegang tot Ide woning te Verkrijgen Het huis wordt bewoond door de we duwe Baak, die halsstarrig in gebreke was gebleven haar grondbelasting te betalen. De dwangbevelen van den deurwaarder konden niet worden afgegeven, hot huis bleef geregeld gesloten. Toen is er een beroep gedaan op de politie van het bu reau Stadhouderskade en onder toezicht van den heer Jjassens Keizer had rle opensluiting plaats. Er werd daarna door de deurwaarders gerechtelijk beslag op kasten en meubels gelegd. Lang nadat de heeren waren vertrok ken, gilden de twee in Tiet peroeel aan wezige dames nog dat het een ongehoord slcliandaal was in ons vrije Nederland, fatsoenlijke dames te noodzaken, belas ting te betalen. De deftige, kalme IX C. Hooftstraat heeft nooit dergelijk tumult aanschouwd. Neder la ndsch stoomschip aangevaren. De troiler „AVhitby" is te Grimsbv in zwaarbcschadigden staat binnengeloopeu. Hij is Maandag ten ge volge van len mist in aanvaring geweest niet. liet Nederlandsche stoomschip ,1Bes- tevaer" (1044 ton). De l>oeg van den Dealer drong in de machinekamer van) liet stoomschip, welke volliep. De Ne- derlandsche bemanning wist lijdelijke her stellingen aan le brengen, waardoor dd „AA'jhitby" het schip op sleeptouw kon nemen naar de „llumber", waar het op strand ,is gezet. Ontsnapte Russen. Te Maas tricht zijn weer een paar Russische krijgsgevangenen aangekomen. Er komen er dezer dagen zooveel, dat er geen oog meer op te houden is. Gered. Twee korporaals uit Kam pen, die Zondag op den IJsel een roei tochtje hadden gedaan, doch door den sterken stroom niet terug hadden kun nen keeren, maar buiten den Ketelmond waren gedreven, zijn Maandagochtend in zee aangetroffen door 'een Huizen vis- sclicr. In het zeer kleine visscherspun- tertje hadden zij den heelen nacht rond gezwalkt in groot gevaar van te zinken door het vaak overslaand water, dat gij met een veldflesoh trachtten le verwij deren. Nat en verkleumd weiden zij aati boord van 11.Z. 99 genomen en te Urk gebracht, waar zij' zich aanmeldden bij den commandant van het Interneerings- kamp. Men e i g e n aardige beg r a f e- n i s. Dezer dagen wend de vrouw van een veehouder te Texel Iregraven, waarbij zich het eigenaardige geval voordeed, dat de lijkbaar werd gedragen dooi' 12 per sonen, die allen denzelfiden naam van de overledene droegen, die Eelman heette. (Tel.) Een tegenvaller. Juist op' iiet oogcnblik. dat. een Russisch krijgsgevan gene bij Glanerbrug de Nederiandsche grens trachtte te passeeren, werd hij, ter wijl hij nog op Duitsch grondgebied was, door een spoorwegwachtel' aangehouden en aan de grenswacht te Glanerbrug uit geleverd. Miltvuur. Door den Rijksveeails is te YVoensel op den stal van den land bouwer H. v. G. miltvuur geconstateeui V" o r s t e 1 ij k e verloving'? A'ol- gens een gerucht te AVeenen zal de Bul- gaarsche kroonprins Boris zich vei'loven met een Oostenrijksche aartshertogin, die een nicht is van den keizer. Fransche oorlogskreten. Het „Hbl." somt ei' een paar op: Alarme! (Onraad!) A l'arme! (Te wa pen!) Lannes (Tranen). G e o r g v o n Yr i e b a h n t In liet pas verschenen Maart-nummer van het Christelijk Militair blad, orgaan van de nationale ('hristen-officieren-vër- eeniging, lezen we o. a. het volgende: ln den ouderdom van 75 jaar is te Dahlem overleden luitenant-generaal Ge- org von A'iebahn. een in Duitsche evan gelisatiekringen algemeen bekend per soon. Overat waarheen hij werd geroe pen, was de onvermoeide werker steeds bereid, door evangelisatie en het houden van Bijbellezingen zijn Heiland te dienen. AVie hem (stlechts eenmaal had 1 moren spreken, nam een diepen indruk mee, en dat deze indrukken niet van voorbij- gaanden aard waren, getuigen *-le velen die door hem tot God, tot hun heil wer den gevoerd. Zijn vriend Otto Dreibholz schreef van hemI i „Donderdag 16 December j.l. heeft Je Heer zijn beproefden en bejaalden knecht generaal' von Viebahn tot zich genomen. Reeds een jaar lang zagen de hem om ringenden, hoe de krachten van dezen sterken man met den vasten wil, lang zaam werden gesloopt. 21 Augustus j.l., toen ik hém een kort bezoek bracht, zei hij mij: „Mijn familie en ook de dok- tér hebben hoop1 op beterschap, mij is 't echter volkomen duidelijk, dat 't met mij huiswaarts gaat; alles heb ik er op voorbereid! Ondanks zijn lichamelijke zwakte was zijn geest helder, zoodat hij alle gebeurtenissen, zoowel in den ar beid voor het Rijk Gods als ook op' de slagvelden van Europa, met groote be langstelling volgde. Tot zijn laatsten adem tocht legde hij: mondeling en schriftelijk getuigenis af. hoe Jezus een volkomen Bevrijder en Verlosser is van slaven ketenen. zondenschuld en zondenmacht. Bij zijn lichamelijk lijden kwam nog de hevige smart over het verlies van den tweeden zoon, die voor het vader land zijn jonge leven .gaf. A7a.n af 14 December, namen de krachten van den zieke snel af, en het iwas 's morgens 16 Decemlrer, dat dit zoo uiterst vrucht bare leven zijn aaidschen loop had vol bracht en zijn geesl inging in de heer lijklieid des Heeren.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2