DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Sneeuw. s 15i m mg F 9 u si i e t o n. ovERmnnm®. Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. VAN BATERDAG 4 MAART 1916. No. 132. Joh. Demaegt, de bekende Belgische letterkundige, van wiens litteraire gaven we réqds meermalen hebben mogen pro fiteerde, geeft nu in „V r ij België een gedicht over „Sneeuw". Het is te lang om hier ini z'n geheel afgedrukt te worden. We ontleenen er dus enkele regelen aan: ft.' ffe' li-.» I. Het sneeuwt. Een poosje gleden Witte brokken Hemel naar beneden: Witte vlokken Sneeuw? Of 'waren 't Witte vTedesduifjes Met wit-gesternde kuifjes? Ze vielen, vielen eender waar En stierven. Daar Werd de grond dan even nat Alsof, vóór gauw vergaan, Een traan was neergespat. M 't Is alles, alles zijig blank Metóeln ligt elke klank Kil Besneeuwd't is stil1. II. In de stad. Om de oude stad is thans Een schoone, reine glans Van witte peis. De oude torens dragen witte pruiken: Aan grijzen past toch oude dracht! De hoornen hebben witte buiken Van kroo ze-schapen vacht. Hun zwarte kruinen weigerwuiven In het stoeiend poederstuiven. Op al de lange reken Daken ligt een donzen deken, Waaruit nog even steken Zwart-roode neuzen van verkouwen Schouwen. Ieder straat heeft nu een kleed van fijne Hemélbermelgn Maar meiden komenboenen 't Weg van op de stoep. Zwarte menschen met nog zwarter schoenen Trappen 't glibbrend platEen troepje Kinderen ruw-ravot 't Zaoht-salijnen kleed kapot. Twee geburen Even turen Schuin naar buiten, Hoesten, snuiten „Nou, wat guur!" En sluiten 't deurken zeer, En leggen gauw een turfken neer Mn 't Vuur. III. Ginds en Hier. Ginds sneeuwen de wolken de zwarte kanonnen, De grauwe graVem, 't bruine duin, de roodgeronnen Plassen menschlenhloed Wit. Zware, grijze hemel hoven Sïachtveld. Woeste sneeuwjacht zwirrelt rond. 't Is al' eenbaarlijk wit en koud be storven 0, die menschen! die menschen in den grond Bijt de sneeuw 't verkleumd gezicht, Zoodat ge 't al vergrauwen ziet? Wat nood! 't Is oorlog Doe uw plicht. Krampt versteven hand? Pas op! Schiet! AI sneeuw-witte luchten huilen, grommen. Witte monsters spuvvein zwarte bommen. Spuwen witte menschen dood Rond witte dooden wordt dan zacht Koud-witte sneeuw warm-rood. Den ganschen donk ren oorlogsnacht Zal het op die arme, jonge, doode leeuwen Sneeuwen Een verhaal uit het kerkelijk leven van N oord-Amerika. door v. d. M. Ba druk verboden. 34) „God weet, wat het beste is, Louis Je wetet wel, wat Mc Kinley zei, toren hij stierf: „Het is Gods wil', niet do onze. Zijn wil geschiede." En jij hebt al een groot werk van den Heere gedaan dooir van Hem te getuigen onder jeland- genooten in Wellington." Tot Pat zich wendend, zei Antoine: „Zeg die jongens van de ververij, vaar wel van me, wil je Pat? Zeg hun", dat ik bereid was en als een Christen ga- sterven ben." Den lor stroomden de tranen over de wangen, en snikkend kwam het eruit: „We kunnen je niet missen, .Louis!" „Schrei niet, Pat! Ik ben niet bevreesd om heen te gaan. Ik ben blij dat ik op ladder stond en niet een van de man nen, die vrouw en kinderen hebben. Nie mand zal jnij missen." Pat snikte het uit: Hoofdbestuur der Z. L. M. (Slot.) Tot leden van de abitrage-commissie voor Schouwen en Duiveland werden be noemd de heeren C. Blom, A. C. van der Have en M. J. Vis en tot plaats vervangers 'de heeren Wi. Kooman, C. Steendijk en S. Frenk. De leden der commissies in andere afdeelingen ;werden alle herkozm. Bij de rondvraag kwam ter sprake het verleenen van consenten voor uitvoer van rund vlees ch. De voorzitter heeft in Den Haag toer zegging gekregen, dat zoowel voor scha- penvleesch als voor rundvleesch. een con sent aan de Zeeuwsche Landbouwmaat- schappij zal worden uitgereikt. Naar aan leiding van een- onderhoud met de af- deeling Zierikzee is om verdere moeite te voorkomen, nu een consent voor die ofdeeling gevraagd, maar nu is do voor zitter bang, dat het consent voor de Maat schappij zal wegblijven. Een der afgevaardigden van Zierikzee, de heer V;an Oeveren, zette uiteen, dat de omstandigheden 'in Zierikzee aanlei ding gegeven hebben om tot afzonderlijk optreden te leiden. Het is o.a. een goede propaganda voor ledenwerving gebleken te zijn. De heer Ilanken deelde mede, dat de Friesche Maatschappij reeds 2 maanden een consent heeft. Daardoor maken de boeren winst en niet de exportsLagerijen, die nu duizenden guldens winst maken. De voorzitter meent, dat ter zake de afdeelingen moeten blijven waken. De voorzitter deelt verder mede, dat de voorwaarden van de uitgave van het Landbouwblad de bepaling, bevatte, dat vereenigingen, die ook het Landbouwblad als hun orgaan hebben f50 per jaar moe ten betalen en bovendien f 12.50 voor iedere 25 leden of gedeelte daarvan dier vereenigingen, die niet lid zijn van de Landhouwmaatschappij. Aan dit laatste deel is nooit de hand gehouden. Bepaald werd, dat deze laatste reger ling in de toekomst zal worden uitge voerd. Voor de huldiging van den heer I. G. J. Kakebeeke is f427 ingekomen; de aan geboden boekenkast kostte f 450. De Maat schappij heeft f 23 bijgepast. Dit wordt goedgekeurd. Voor de Van Oyen-huldiging is tot nu toe f 1879,65 ingekomen. Voor de Löhnis-huldiging droeg: de Maatschappij f25 bij; dit wordt goedge keurd. De Watersnood-collectes brachten tot nu op f6367.30. Die wijziging der contributieregeling heeft een verlies van 500 leden tenge volge gehad, en het ledental is nu 2826 met een contributie van f 6359.50 voor de kas der Maatschappij. De heer Wogtho vroeg naar de aan komst van vee uit Holland. De voorzitter zet uiteen welk een ver andering er te dezer zake is geweest. Eerst zou er een gratis extra-trein zijn, toen moest er toch vracht betaald wor den, thans heeft de S.S. die vracht te rugbetaald, maar voor de toekomst ge weigerd faciliteiten te verleenen. De secretaris deelde mede, dat weer twee zendingen, ieder van 70 stuks vee, zijn aangekondigd. De eene zending zal op Walcheren, de andere op Tholen wor den ondergebracht. Op een vraag van den heer C. Zuid- weg werd gezegd, dat de bedoeling is, dat bij den aanslag in de contrihutier betaling de bebouwde gronden buiten Zee land niet medetellen. Van de verder gestelde vragen noe men wij die van den heer Mol, om op dé a.s. algemeene vergadering een ver handeling over goede verzorging van de zeedijken zoo mogelijk met statistische gegevens, als het kan te doen be spreken door een deskundige op' dit ge bied. Het Dag. Bestuur zal dit overwe gen. Op een vraag van den heer De Regt werd geantwoord, dat door het bemid delingsbureau er op aangedrongen is bij de regeering om bij het verleenen van landhouwverloven meer het advies van het bureau in te winnen. Toegezegd is, dat op het inwinnen van ladvies zal worden aangedrongen. „Wij allen missen je, Louis!" Spoedig bleek, dat de dood al zeer nabij was. Rutledge las de heerlijke woor den uit het Johannes-Evangel ie„Uw hart worde niet ontroerdin het huis Mijns Vaders zijn vete woningen." Toen de prediker het hoofdstuk ten einde gelezen had, sprak de stervende alleen deze woorden: „Lieve Heiland." Het waren zijn laatste woorden. Be wusteloosheid trad in ien om 12 uur op den middag ging Antoine naar het Va derhuis. Zijn dood maakte diepen indruk op zijn medearbeiders en de begrafenis bewees wel, dat de op het veld van eer gesneu- \elde jongeman in leven en sterven groe ten' zegen en blijvende vruchten had mogen afwerpen voor Gods volk in Wel lington. XVII. „Ik zal hem vanavond 1000 dollar vragen, en ik zal ze krijgen ook." „Ik moet 500 dollar van hem hebben, dadelijk." „Hij zal spoedig hier zijn. Ik heb hem gezegd dat hij op tijd moet zijn. Ik zie niet in. dat hij zoo vrekkig behoeft te zijn. Zijn vader is rijk als een Jood. Afs hij niet dadelijk belooft zijn kas over heer Stevens kon bovendien mede- deelen, dat wederom een verlof voor den hooitijd van ongeveer 3 weken in Juni en Juli zal worden verleend. Ook heeft de heer Stevens een bericht ontvangen, dat personen die gedurende de mobilisatie Huurder of eigenaar van een bedrijf werden, niet als bedrijfslei ders zullen worden beschouwd. De heer Stevens gaf ook enkele in lichtingen over den uitvoer van aardap pelen en het geven der consenten. Wolfaartsdijk. De N. V. Kweekerij Wol- phaartsdijik heeft, blijkens do „M. C.", ten doel het aanleggen en exploiteeren van een kweekerij, met alles wat daarmede in verband staat in den ruimsten zin, in welke kweekerij hoofdzakelijk groen ten zullen worden verbouwd. Het maatschappelijk kapitaal bedraagt twaalf duizend gulden, verdeeld in 120 aandeelen van f 100, waarvan 60 geplaatst bij de oprichters en volgestort, t. w. bij A. C. J. Noteboom, G. Weyns, A. Weyns, K. van der Slikke, J. Smallegange, H. Wessel, I. van der Voorde, P'. Koeman Hz., F. Verburg, P. den Herder, J. Lin- denbergh, D. van Striem, W. J. Polder man, A. Noordhoek, P. Phernambuoq, A. Pot, H. wan Leerdam, I. van Boven, M. L. Smallegange, C. vali Nieuwenhui- zen, C. Koert, J. C. Moelker, J. I>. vair Doorn, J. Reynhout, C. Zuydweg, Joh. Smallegange Jr.,' allen wonende te Wol- phaartsdijk, W. Kakebeeke te Goes, dr. J. W. Jenny "Weijerman ie Utrecht, en M. Onnen te De Bilt. Op ;de Rijjkshengstenkeuring te Tiel werden o.a. goedgekeurdCrarsus Van P. Vogelaar 'te Anna-Jacobapolder, en Autocrate van Ph. .T. van Dixhoom te Axel'. I i 1 'i vj j Gezondheidscommissie Zetel Goes. Besloten werd het woningonderzoek in 1915 te doen plaats hebban in Kloetinge, Kattendijke en 'sHeer Abtskerke en met dit onderzoek te belasten dhr. B;. West stra te te 'sHeer Arendskerke. Ingekomen klachten werden steeds door de Commissie onderzocht en tot verbete ring geadviseerd. De medewerking der gemeentebesturen was over het algemeen bevredigend. Mededeelingen van vergunningen voor bouwen en verbouwen werden ontvangen als volgtBorssele 3Driewegen 2 'sHeer Arendskerke 4; 'sHeerenhoek 1; HOjnkenszand 2; Oudelande 1; Ovezand 2. Door de tijdsomstandigheden is er in het afgeloopen jaar weinig gebouwd, of schoon bovenstaande opgaven vrij zeker onvolledig mogen worden geacht. Drinkwatervoorziening. Naar aanleiding van eene aanschrijving van den territorialen bevelhebber in Zee land in zake beschikbaarheid van drink water bij eventueel onbruikbaar worden den waterleiding werden van verschillende gemeentebesturen adviesaanvragen dien aangaande ontvangen. Te dezer zake werd een Conferentie ge houden van den Directeur der Water leidingmaatschappij te Goes en de Com missie. Na de gehouden besprekingen werd besloten de Gemeentebesturen te ad- viseeren tot het doen onderzoeken van het aantal en de capaciteit der regen bakken in hunne gemeenten en liet aantal welputten, die goed drinkwater leveren. Het leegmaken der bakken, die wegens het lang niet gebruikt zijn, ondrinkbaar water bevatten, het schoonmaken en schoonhouden dier hakken en van de da ken en goten der huizen. Het, zoo noodig, herstellen der regenbakken en het nemen van maatregelen om, bij eventueel on bruikbaar worden der waterleiding, drink water van buitenaf 'te doen aanvoeren en het zich verstaan, bij het nemen van deze maatregelen met den Territorialen bevelhebber. Uit de gegevens van den directeur der waterleiding bleek het volgende omtrent de aansluitingen in de verschillende ge meenten Driewegen 28, Ellewoutsdijk 83, Goes 916, 's Heer Abtskerke 33, 's Heer Arendskerke 283, 'sHeerenhoek 83, Iiein- kenszand 94, Kattendijke 191, Kloetinge 171, Nisse 42, Oudelande 49, Ovezancfy 63, Wolfaartsdijk 222. Levens- en genotmiddelen, gebruiksartikelen. Het melkonderzoek, waartoe de Com missie besloten had, is door omstandig- te geven, dan zal' ik hem vanavond even iets aan 't verstand brengen, dat hem leert opzitten en pootjes gevien." Bovenstaand gesprek had op een avond plaats in een der achterkamers van een advocatenkantoor. Het werd gevoerd door een man en een vrouw, beiden goed gekleed. De vrouw droeg een gouden 'arm band en aan haar vinger schitterde een gouden ring met diamant Zij' kon on geveer 30 jaar oud zijn; hoewel schoon van uiterlijk, had zij in ha.ar blik toch iets, wat onrustig stemde. De man was wat jonger, 26 jaar ongeveer; ook zijn oogopslag was niet helder, en af en toe flitste een nijdige trek over zijn gelaat. Terwijl hun gesprek ten einde liep, hoor de men iemand naderen, en werd er op, de deur getikt. „Wie daar?" vroeg de man, die Ja- meson White heette. Een zachte stem antwoordde „Markley". White opende terstond de deur en de jonge Markley trad binnen. Met een koe le buiging voor de vrouw, zei hij: „Goedenavond, juffrouw Fisbie". „Hoe gaat het, Frcderik?" vroeg zij, oprijzend en hem haar opzichtig versier de hand toestekend. Markltey vatte die hand, maar allesbehalve hartelijk. Deze vrouw was voor haar man, die heden niet verricjht. Ter keuring werden in 1915 aangebo den: 422 runderen, 1455 varkens, 341 kalveren, 3 schapen, 6 lgeiten, 5 paarden. Afgekeurd werden: 6 runderen, 6 var kens, 7 kalveren, 2 schapen, 2 geiten, 5 paarden, alle organen van runderen 5, alle organen van varkens 10, levers van runderen 1, longen van runderen 26, le vers van varkens 24, longen van varkens 63, levers van, schapen en geiten 11, longen van schapen en geiten 13, kilo's rundvleesch 52, kilo's varkensvleesch 74, nieren 20. Van heeren Gedeputeerde Staten werd ontvangen oen missive in zake keuring van levensmiddelen en andere waren, waarbij de Commissie werd uitgenoodigd een overzicht te geven van wat in haar ressort op dit gebied reeds mocht be staan of weid verricht. Door de Com missie is aan dat College bericht, dat in geen enkele gemeente, behalve voor vleesch en visch, iets in dit opzicht werd verricht, doch dat de Commissie meer dere onderzoekingen had ter hand geno men. Van BI. en VV. te 'sHeer Arendskerke was ingekomen een stratenplan van den Noord-Kraaijert. Hierop is gunstig gead viseerd. Rooster voor de leden der Commissie: op 1 Juli 1916, H. Folmer te Driewegen; op 1 Juli 1917, Mr. J. H. M. Stinger te Goes; op 1 Juli 1918, D. Mulder te Ovezand; op 1 Juli 1919, J. Weststratc te 'sHeer Arendskerke; op 1 Juli 1920,. G. van der Hoek te Goes. Een worstgeschiedenis. De handelaar in toebereide vleeschwaren, de heer Pielage, te Haarlem, had reeds lan gen tijd een feilen strijd aangebonden tegen de slachthuiskeuring, waardoor ver schillende moeilijkheden ontstonden tus- stihen de directie van het slachthuis en den heer Pielage. Onlangs heeft hij een partij worst, die afgekeurd was na twee dagen weer ter keuring aan weten te bieden en toen is dezelfde partij goedge keurd. Het raadslid Wentholt heeft aan Bi. en W. om inlichtingen gevraagd, waar op de wethouder Modoo uit een rapport van den directeur van het slachthuis mee deelde, dat bedoelde worst, afkomstig van do firma ik: Meester te Wijhe, vervalscht was met 14 Va pet. water, terwijl er in worst geen water mag voorkomen. Bij het rooken heeft 't water in de vleesch- stoffen. veranderingen teweeg gebracht, waardoor de worst naar verstikt vleesch rook. Evenwel verdwijnt de lucht na eeni- ga dagen, vandaar, dat er dan geen uiter lijke kenteekenen meer zijn, dat de worst niet onberispelijk is. De heer Pielage heeft de worst weer ter keuring aan kunnen bieden, door misbruik van vertrouwen, zegt de directeur, wanf hij heeft niet voldaan aan de belofte, om de afgekeur de waar terug te zenden. Toen de worst weer ter keuring werd aangeboden, was de boodschap meegegeven, dat de worst zoo spoedig mogelijk verkocht moest wor den, een bewijs, dat de waar niet zoo geheel goed was. De vleeschwaren van den heer Pielage, die nu afgekeurd worden, worden be waakt tot ze uit de gemeente verdwe nen zijn. (Tel.) Merkwaardig. In den noodlotti- gen stormnacht van 13 op 14 Januari verdween van Melis Bast aan den dijk onder Nijkerk een schuurberg, waarin 10 koeien waren gestald, zonder eenig spoor achter te laten. Eerst nu 'is, naar het „Hbld." bericht, hekend geworden, waar het weggeslagene zich bevindt. D© g*> hoele schuurberg met de lijken van de 10 koeien, die zich nog aan de stal- repels bevonden, is onder Kampen aan gespoeld. In het vuur gevallen. To Midwolde viel een oude vrouw slapende in het vuur en bekwam ernstige brand wonden. Vroeg. Zondag is te Werkendam een ooievaar gezien. Overbevolkt. Naar men mede deelt is de gevangenis te Roermond zoo goed bevolkt, dat personen die zich aan melden voor bet ondergaan van hech tenis niet toegelaten konden worden, doch een algemeen gezien en trouw voor vechter in Rutledge's gemeente was, als een molensteen om zijn hals. Van haar kon men zeggen, dat de religie het ver guldsel was, waarmee zij haar onwaar digheid bedekte; van hem, dat zijn re ligie de zuurdeesem was, die heel zijn eerbiedwaardig léven doortrok. Toen de Fisbies in Wellington kwa men, nu al jaren geleden, werden zij hartelijk verwelkomd en waren al zeer spoedig graag geziene gasten in den ge meentelijken kring. Dat duurde voorloo- pig, en beiden genoten dezelfde hoog achting. Toldat onverwacht iets treurigs geschiedde. Fisbie was door zijn drukke zaken genoodzaakt veelal 's avonds nog naar zijn kantoor terug te koeren, maar als 't even kon, was hij' 's (avonds thuis bij vrouw en kinderen (een jongen van 8 en een meisje van 10 jaar). Zijn vrouw was dus in de gelegenheid, 's avonds buiten zijn weten uit. te gaan, en dat bleek aldra naar weinig eerbied wekkende omgeving. Ook verbond zij zich aan het kerkkoor, w'elks repetities zij eens per week bijwoonde. Haar schoonheid ont ging de blikken van den jongen Markley niet en zij trok hem zóó aan, dat hij haar menigmaal' 's avonds naar huis bracht. De gevolgen bleven niet uit. Me- l juffrouw Fisbie verloor de liefde tot haar dal hun een uitstel zelfs tot vier we ken moest worden verleend. Bloedige vechtpartij. Don derdagmiddag ontstond onder het werk volk van de steenfabriek der firma Hey- nes te Arnhem een twist over een af te kondigen staking van de steenkruiers, waarbij het tot een gevecht kwam. Ze kere J., aangevallen door P., kreeg hulp van zijn vier zoons, waarop ook vele! anderen hu,n messen trokken en de strijd algemeen werd. Ten slotte werden P en zekere V. zoodanig toegetakeld, dat zij naar het ziekenhuis moesten warden ver voerd. Hun toestand is tengevolge van de vele diepe messteken levensgevaarlijk, zoodat zij door dé politie nog niet kon den worden géhoord. De vier zoons van J. zijn gearresteerd. Vreemde hul wel'ijksv.oltrek- k i n g. Gisteren wilde te Dinxperlo een minderjarig jong meisje huiwen, waarvoöij de toestemming van haar vader noodis was. Deze is echter uitgewezen en Ver toeft op Pruisisch gebied. Om het hu welijk te doen voltrekken moest de va der aan de Hollandsche grenzen komen om de noodigö verklaring te kunnen 'ree kenen. Heldenmoed hij dieren. De haas heeft van ouds den naam gehad een lafaard te zijn. Het is dan ook ongetwijfeld waar-, da.t hg, zoodra er eenig gevaar is, het „ha- zjenpad kiest. Toch zijn van d<en haas verscheidene staaltjes van moed bekend, vooral wan neer hij de een of andere lekkernij in zijn bezit wil hebben, kan bij zich dapper too- nen en voor een paar blaadjes peterselie oi éon stukje wortel zal hij alle gevaren trotseeren. Ook het konijn kan dikwijls Z|eer moedig zijn. Iemand zag eens, hoe een konijn door ieen marter werd aangevallen. Het dier sprong over zijn aanvaller heen en gal het met do achterpooten zoo'n slag, dat njj een heel élnd weggeslingerd werd: Nog tweemaal herhaalde de marter zdin pogingen met hetzelfde resultaat toen ruimde hij het veld. Bekend om zijn schuwheid is liet eek hoorntje. Toch wordt van dat zelfde schuwe dier, dat iedereen ontvlucht, een held, wanneer iemand bij het nest komt, waarin zijn jongen liggen. Onverschillig) wie het is, het wijfje werpt zich op den indringer en strijdt, zelfs met menschen, met een ware doodsverachting. Trouwens, bij het verdedigen van hun jongen, worden bijna alle dieren heldert en er is bijna geen dier, dat in zoo'n ge val niet alle gevaar trotseert en in plaats van zich door de vlucht te redden, niet den meest ongelijken strijd aanvaardt. Brand. Te Providence (Rhode Is land) is in de bureelen van bet Provi dence Journal een brand uitgebroken, waarbij aan hot gebouw aanzienlijke schade toegebracht werd. Door een ont ploffing, die kort na het uitbreken van den brand volgde, breidde het vuur zich uit naar de vertrekken der redactie. De politie is van oordeel, dat men met brand stichting te doen heeft. Het blad is een leidend orgaan geweest bij het onthullen van Duitsdhe samenzweringen in Amerika. Wekelijkscheyeemarktver- boden. De Minister van Landbouw, NijKeirheid en Handel heeft goedgevonden, rhet ingang van 4 Maart 1916 te ver bieden bet houden van de wekelrjksdhe veemarkten te Rotterdam en te bepalen, dat wanneer bijzondere redenen afwij king van dit verbod noodzakelijk maken, zoodanige afwijking kan worden toege staan door den burgemeester van Rot terdam, onder de door den districtsvee- arts te Rotterdam aan te geien voorwaar den. Een en ander in Verband met het heerschend mond- en klauwzeer. Aan den draad. Nabij De Maagd van Gent, is een Belg, die naar Neder land wilde komen, door den elootrischen draad gedood. Voor de slachtoffers van' den watersnood. In België, voorna melijk te Brussel, gevestigde Nederlanders, hebben ten bate van de slachtoffers der overstroomingen in Nederland, een be drag van 8350 francs bijeengebracht en die som overgemaakt aan den minister van Buitenlandsche Zaken. gezin en zelfs tot haar kinderen, en ten slotte was zij zóó dikwijls 's avonds uit, dat zij er oen minder goeden naam door kreeg. Doch ter wille van haar echtge noot, duldde men 't alles zoolang het ging en men ontzegde haar den toegang, ook tot de -voorbeeldigste gezinnen in de gemeente, niet. Haar aanwezigheid in het koor was den ouden Ds. Anning altoos een doorn in het oog geweest, maar wij weten: bij hem ging de vrede en de harmonie boven alles. En dies deed hij geen enkele po ging, haar eruit te werken. Toen echter Ruft edge kwam en met hem een gansch andere sfeer in het gemeentelijk leven, ging juffrouw Fisbie snellijik het koor ver laten. Zij had een. grondigen afkeer van den nieuwen predikant, en in het koor dergenen, die zijn beleid luide afkeurden, als een aanval op de reputatie der ge meente, klonk haar stem hoven uit. Jameson White, een jong advocaat, was een van de geteekenden in Wellington. Hij had een prachtig kantoor en scheen geld te hebben. Al zijin tijd gaf jiij aan frivole vermaken en men verbaasde ér zich over, hoo hij dat alles bekostigde, waar zijn praktijk toch allesbehalve ri ant was. (Wordt vervolgd.) i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 5