Uit de Pers. Reclames Gij kunt er door atijn aangetast Binnenland. Uit tü© Provincie qué, dat ons verslap doet van de hel dendaden der Fransche aviateurs. „De vliegeskaders waren in de Argon- nen krachtig in actie. Een Fokkermachina werd neergeschoten hij Altkirch, een Alba tros bij Epinal en «sn derde vliegtuig Bure-s. Zeven Fransche vliegmachines streden tegen vier Duitsche in de buurt van Vig- neulles, wij noodzaakten twee Duitsche te landen, de andere .vluchtten.. Duitsche vliegers wierpen bommen op Fismes, Bar-lo-Duc en Rovigny. Een Franseh vliegeskader dreef vijftien Duit sche vliegtuigen op de vlucht. Een Duitsch vliegtuig weid naar omlaag geschoten, terwijl een ander door ons vervolgd bin nen de Duitsche linies moest dalen. Zeventien ;uiderc. vliegtuigen hebben 76 bommen geworpen op 'het vliegveld en op het goederon.sta.tion Habsheun, 28 on zer vliegtuigen wierpen bommen op de munitiefabriek te Pagny aan de Moezel. Allo keerden zonder verliezen terug. Een Zeppelin werd bij BraLant-le-Roi door een bom getroffen en stoof brandend naar omlaag". Nu meldt het bericht één voornaam ding niet, n.l. hoeveel vliegtuigen achter het Franse he front zijn neergekomen. Dit is toch van de grootste beteekenis voor de Waardeering van het feit, daar een gedwongen landing achter eigen linies dikwijls niet veel meer beteekenen. zal dan een gedwongen onderbreken alleen (van den vliegtocht. Doch wie zijn nu eenmaal gewoon niet dadelijk volledig ingelicht te worden. Als We even op het Kaukasusfront mogen overspringen, de Turken weten blijkbaar nog .steeds niet, dat Erzeroem gevallen is. Althans liun stafberichten zwijgen als hun bondgenooten. Maar om op ons onderwerp terug to komen, te meer zal het succes door de Franschen worden gewaardeerd, omdat het behaald werd door het anti-vliegtuig- geschut, waarvan de waarde tot lieden zeer twijfelachtig genoemd werd. En hiervoor was alleszins reden. Ondanks het feit, dat duizenden en duizenden 'worden uitgegeven voor afweer geschut, en dat in do oorlogvoerende lan den een groot aantal troepen niets an ders te doen heeft, dan de lucht te ob- serveeren, en te schieten, zoo dra een vij andelijk vliegtuig nadert, worden betrek kelijk maar zeer weinig luchtschepen of vliegmachines neergeschoten. Ten eerste, is de trefkans niet groot. Duizenden scho ten zijn noodig voor één treffer, en dik wijls vliegt het luchtmonster boven da vijandelijke stellingen, zonder dat één ko gel treft. Doch op groote hoogte richt het projectiel, dat „moe" wordt, in liet algemeen weinig schade aan. liet is voor gekomen, dat de zweeévlakken van etui vliegmachine door tientallen kogels wa ren doorboord, maai- dat nochtans de aviateur een gelukkige reis luid. We herinneren maar aan de te Katte.n- drjke plaats geluid hebbende noodlanding van een met twee Duitschers bemanden tweedekker, welke als 't ware doorzeefd was. Uit de officieele Duitsche opgave bij de geallieerden zijn de officieele gege vens niet zoo makkelijk te krijgen blijkt, da.t nog niet 1 pCt. der vliegsoldaten is gesneuveld of gewond door het vijan delijk vuur. Ruim 2 pCt. werd geduren de het eerste oorlogsjaar voor den vlieg- dienst ongeschikt, omdat het bij noodlan dingen, enz. gewond werd. Thans echter, nu de Franschen een zoo mooi succes geboekt hebben, komt het lanti-vliegtuig-geschut weer in eere. Wel licht beschikken we spoedig over meer dere gegevens, die de waarde ervan on dubbelzinnig aantoonen. Verschrikkelijk zijn do bijzonderheden over de rol, die de onverbiddelijke koude heeft gespeeld in de gevechten aan het Kaukasusfront, die geleid hebben tot de inneming van Erzeroem door de Russen. Op de hoogvlakte aan den voet van den Kaukasus, waar- de steden op de hoog te van sommige Alpentoppen gelegen zijn, (Erzeroem op ruim 2000 M. hoogte), heerscht thans de hevigste koude, en zij heeft naar allen schijn meer slachtoffers gemaakt dan de strijd zelf. Het verschrikkelijkste is wel het ver haal van de 200 Turken, die, in een val lei gevlucht en door de Russen omsin geld, beloofd hadden zich des morgens te zullen overgeven, indien er inmiddels geen ontzet gekomen was. Toen de mor gen daagde bleef alles stil en men vond de geheele afdeteling doodgevroren. Ko ning Winter had in den nacht zijn slag geslagen. Korte Oorlogsberichten. - Papieren briketten. De Ita lianen hebben in den laatsten tijd er varen wat het tekort aan brandstoffen voor een land beteekent. In bet bijzon der evenwel voor de Alpen-troepen, in hun moeilijk toegankelijk verblijf, is het vraagstuk hce zich te verwarmen niet eenvoudig. Mon weet, dat de blokhuizien en verblijven zich met spiritus-toestellen en -kachels behelpen. Degenen, die niet zoo gelukkig zijn, of die op marsch vuur moeten maken, waarbij zij de brandstof zelf moeten meedragen, wordian door de goede zorgen der Italiaansche jeugd voor zien van papieren briketten, die licht zijn, en vrij- veel warmte geven. Daartoe maken de scholieren onder leiding van hun onderwijzeressen jacht op alle oud papier. Het wordt stijf opgerold tót stok ken van papiermassa, die daarna met behulp van een hakmes in stukken ge sneden worden. De stukken worden in kleine pakjes yercenigd, die deel uitma ken van de uitrusting der Alpentroepen. Een vuurtje van drie of vier blokjes schijnt voldoende om het rantsoen warm te maken. Het gemeentebestuur van Keulen laat keukenwagens door de arbeiderswij ken loopen. Voor 20 pfennig kan daar ieder een goed bereid middagmaal krij gen in ketels, die 1 liter spijs inhouden. Er wordt niet bij gemold, waaruit het voedsel bestaat. Ontploffing aan boord. Naar gemeld wordt, is de Tennyson van de Lomportholt-lijn, van Rio de la Plata naar New-York, te Maranhad binnen geloopen, zwaar beschadigd door eon ontploffing in. het magazijn, welke in den ochtend van den 18en dezer plaats vond. Drie fnannen werden gedood, een Engelseh- man, een Nederlander en eon Amerikaan, waarschijnlijk tot de bemanning behoo- rende. De Ontploffing had plaats op het sCrh- tordek van de Tennyson, dat stuk ge slagen werd. In Engeland is een vrouw door detr rechter ontzet van haar tuin. dien zij had nagelaten te- bebouwen. Het is nu een ernstig vergrijp, zeide de rechter, eal tuin onbebouwd te laten. Generaal Smuts is naar Oost-Afrika vertrokken, om daar het bevel over do Engelsc.he strijdmacht te aan\ aarden. Het fokker -vliegtuig. In het Lagerhuis vroeg de heer Hunter of Fokker, de Nederlandsche uitvinder van het tegen woordige Duitsche gevechts vliegtuig, ook zijn vinding aan Engeland hut aangebo den. Tennant antwoordde, dat de heer Fokker in 1913 een door hem uitgevonden type van vliegtuig den autoriteiten aan bood. Daar het toestel onvoldoende was en gevaarlijk zelfs, werd het niet aan vaard. Bij het uitbreken van den oorlog ontwierp Fokker een nieuw vliegtuig, een imitatie van de Morane-Saulnier-mono- plan. flit type werd aan de Britscho regeering niet aangenomen, maar word door do Duitschers in kleinen getale ge bruikt. Later bracht Fokker nieuwe wijzi gingen aan; o.a. een krachtiger motor, maar ook dat nieuwe verbeterde type werd aan de Rritsche regeering niet aan geboden. Dit laatste js duidelijk, want de fa briek van den heer Fokker is in Duitsch- land. Bombardement v a n S m y r- n ;i Engeïsche oorlogsschepen bombar deerden don 8en Februari in samenwer king met Fransche vliegers de buitenste verdedigingswerken van Smyrna en het groote hoofdkwartier van de troeptan in Syrië. Het legercorps, dat onder commando van Enver Paclxa staat, zou naar Erze roem vertrokken zijn. Het in de Middellandsche Zee aan gekomen Japansche eskader heeft ook vliegtuigen aan boord. Aan de grens. Nu in de Gel- dersche grensplaatsen bet toezicht op den uitvoer van levensmiddelen is verscherpt, kan men duidelijk merken, fclat de Duitsche grensbewoners zich zeteT moeilijk moe ten behelpen. Dagelijks komen tal van hen naar de Nederlandsche grenzen om hun bekenden te overreden toch wat meel Spek, enz., te willen afgeven. De grens bewoners kunnen echter niet meer krij gen dan zo voor dagelijksch gebruik noo dig hebben. Zij, die meel afstaan, kun nen daarvoor 83 a 90 pfennig per pond krijgen. Te Erzeroem zouden zich sliechts 40000 Turken bevonden hebben. De Turken erkennen thans den val der stad. Ons leger, aldus een legatie-bericht, is uit militaire overwegingen zonder ver liezen teruggetrokken in stellingen, ge legen ten Westen van Erzeroem, na stel lingen vernield te b'ebben die zich op 15 kilometer ten Oosten van de stad bevonden, evenals vijftig oude kanonnen, die niet konden worden vervoerd. Het fantastisch bericht, door de Rus sen verspreid, volgens hetwelk zij te Er zeroem duizend kanonnen zouden heb ben buitgemaakt en tachtigduizend ge van genen gemaakt, is in strijd met do waarheid. In werkelijkheid heeft, geen enkel ge vecht plaats gehad in de omstreken van Erzeroem, behalve de gevechten, dio zich in bedoelde stellingen hebben ont vvikkeld. Eigenlijk gezegd was Erzeroem geen t es ting maar was het een open stad. De oude forten, die zich in den omtrek be vonden, bezaten niet de minste militaire waarde. Om die reden kwam het be houd van de stad niet in aanmerking. De vijand heeft, schrijft de Daily Mail met ware woede, een loopgraafmor tier, dat bommen van 33 K.G. weg smijt, gebruikt. Dit werktuig begunstigt aanval en afweer in hooge mabe, en het blad vraagt, of het Engeïsche leger ze ook heeft. In Pruisen is op verschillende plaat sen de schurft onder de paarden uitge broken, welke ziekte in vredestijd zei den voorkomt. In de Kreis, Rees en Borken worden wegens het heerschende papiergebrek oude couranten voor militaire-doeleinden door de jeuigd verzameld. Te Aken zijn uit een k°ren de ko peren klokken verwijderd, om voor le ger doeleinden te dienen. Hoe ongeregeld nog steed9 de Duit sche veldpost werkt, blijkt uit een brief van een Duitsch soldaat op het front bjj Dunaburg, die langen tijd van zijn ver wanten noeh brieven noch pakketten ont ving, maar thans in één zending werd verblijd niet 40 brieven en 17 pakketten. Door de Duitsche autoriteiten te Aken wordt de bevolking aangeraden ha ringen te eten, daar er veel voeding in visch zit. De Zuiderzee. In verband met de adviezen van mr. Vissering, den zoon van den boogleeraar- minister van financiën, uit de zeventiger jaren, die voor hot Noordzeekanaal in do bresse stond en ruin de stad, die hij daar in den geest verrijzen zag, den naam IJnuiide-n (monden van het IJ) gaf, in verband met de adviezen van mr. Vissering om de Zuiderzee nu eindelijk ten spoedigste droog te maten, schrijft De Standaard, zonder in de detail-f dier quaestie dooi te dringen „Dat men reeds ,den dag na de ramp aanstonds weer van 't uitdrogen van do Zuiderzee repte, was natuurlijk. Kon de Zuiderzee noordop ons huid uit worden gestuurd, en Friesland inet Noord-Holland door een dijk van geheel oenige sterkte opnieuw verbonden worden, het zou een uitkomst wezen, en niets ware schooner, dan zoo ons Nederland in deze bange oorlogsdagen, door zoo iu:u?htig kunst werk van den vrede, zijn landbezit met heel oen gewest vergroeien kon. 't Geld in zulk een onderneming gestort, koert 't nieuwe gewest straks toch met zoo rijke rente weer uit. Toch worde ook hierop niet al te vaste hope gebouwd. Van geen dijk, hoe zwaar en breed ook aangelegd, kan ooit ge zegd, dat hij onaantastbaar zou zijn. Bo vendien, de geologen herhalen ons' tel kens weer hun droeve profetie, dat de langzame aardverzinking onder onzen bo dem toch rusteloos doorgaat. Op het strand van onze zeekusten kan eigen oog dit waarnemen. Be naam zelfs van de N e d e rlanden beduidt de lage landen, en de bodem, de grondlaag waarop heel ons land eiteunt en rust. blijft wankel. Ook nu weer bleek, hoe meier dan één dijk niet hoog en niet sterk genoeg was. Dijkbreuk is altoos een aanklacht, een bewijs dat we in voorziening te kort schoten. Vandaar dan nu de prikkel om eigen schuld te boeten, en te doen al wat doenlijk is. om de Zuiderzee, die 't telkens weer op onzen jammer toelegt, zelf aan den band to leggen en in haar macht te breken". zonder het te weten. Nierkwalen bekruipen u onverdacht. Zij kunnen jaren bestaan, zonder dat de pa tiënt zich ervan bewust is en plotseling onder gevaarlijke vormen optieden. Een voudige rugpijn is soms een waarschu wing. Daarom zijin rugpijn (zelfs licht en voor bijgaand), troebele urine, met bezinksel, voortdurende aandrang tot loozing, hoofd pijn, duizeligheid, moeite bij bukken, op zwelling der voeten en ©en algemeen on wel zijn verschijnselen, die men van het eerste oogenblik af dient te behandelen. Verwaarloozing dezer verschijnselen leidt tot ernstige kwalen als niersteen, water zucht, nier- of blaasontsteking, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen herstel len de goede werking dei' nieren en blaas, reinigen de urinewegen en verdreven het urinezuur de groote oorzaak van rheu- matiok, jicht, ischias, niersteen, enz. en eveneens het overtollige water, dat water zucht veroorzaakt. Zij kunnen zonder ge vaar door iedereen, mannen, vrouwen, grijsaards en kinderen gebruikt worden. Te Goes verfcrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; to Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Viasmartct K 157. Ine- zending geschiedt francó na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 19.voor zes tloo- É'j zen. Eischt de echte .,3. Foster's Rugpijn Nie- ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne- renstaand handels- wü.1. merk. SS. „La F land re" op een mijn geloopen'. Gisterenavond kwam te Rotterdam binnen het jas. „Ousel" met aan boord do 2e machinist en een matroos van het Nederlandsche tankstoomschip „La Flan- dre", van de American Petroleum Com pany, aldaar. Dit schip- liep Maandagavond bij het Galloper-vuurschip op een mijn. Omtrent het lot van de overige leden van de bemanning verkeert men nog in 't onzekere. Het ss. „La Flandre" meet 2318 bruto tons, en was op weg van New-York naar Rotterdam. De 2de machinist deed het volgendia verhaal van het gebeurde. Te half twee gistermiddag verlieten we Deal om koers te zotten naar Rotterdam. Alles ging goed, tot ongeveer 5 minuten voor half 6, toen ik op ongeveer een mijl afstand van het vuurschip Galloper een vreeselijke ontploffing hoorde die de boot geweldig deed schokken. In een oogwenk was ik beneden om m'n zwemvest te halen en kwam daarmede boven doch tijd om hot aan te doen was er niet. Nau welijks was ik weer aan dek of de „La Flaïïdro" verzonk in de diepte. In twee minuten was het inet, petroleum ge buten schip, dat geen drijf vermogen had, in de diepte verzonken. Op het oogenblik, dat liet zonk, zoo verhaalde de machinist verder, sprong ik van boord, en had het geluk oen. stuk hout te pakken te krij gen waaraan een lijn wa# verbonden; bovendien zag ik op enkele meters af stand een Ladder drijven. In een oogen blik had ik do ladder bereikt o.ti do lijn. er aan gebonden. Ongeveer een uur brui ik op de lijn tusschen het stuk hout en de Luider rondgedreven in het ijskoude water, toen een boot van de Ousel", dio in de buurt was en dade lijk na de ontploffing een boot had uit gezet, me oppikte. Door de sterke stroo- ming had deze reddingboot circa 3 kwar tier noodig gehad om op de plaats des onheils te komen. Na ongeveer 20 minuten zoeken werd\ ook de matroos tien lleijór opgepikt. De ongelukkige, die nog maar pas z'n kooi had verlaten, lag in bewusteloozen toestand en. geheel verstijfd van de kou de op een Luider, die hij gelukkig had weten te bemachtigen. Met beide gered den aar. boord werd toen nog eenigen tijd rondgevaren om te zien of er nog meer schipbreukelingen te redden waren. Loch van de overige leden der beman ning, die uit 33 koppen busload, werd niets gezien. De machinist vertelde, dat hij 13 mi nuten, nadat het schip gezonken was, nog rondom zich hooide roepen en schreeuwen, doch dat daarna alles stil was geworden. Ook had hij geen andere boot gezien dan de Ousel" en in de verte de. lichten van het vuurschip Gal loper. Of de overige leden der beman ning verdronken zijn of dat er nog van gered zijn, is nog oen onopgeloste kw estie. Pensioen verlo >nd aan D. L. A. v. d. Kreke. opzichter van den Rijkswater staat te "Goes f 1667; en aan 1'. Janse gemeentearbeider f Colijnsplaat f225. Tengevolge van den storm zulten ook op Zuid-Bevel and dijkversterkingen woidon aangebracht, o.m. aan den Molen polder, den Stroodorpsp-older en de Bath- polders. Alles wordt in beton uitgevoerd. Middelburg. De melk strijd. Door de verhooging van den melkprijs en de actie onaer de boeren, waarvan de totstandko ming van een coöperatieve fabriek het, gevolc was, heeft ook in Middelburg een melkstrijd uitgelokt. Verschillende ingezon den stukken in de „Midi. Crt." en ver spreide strooibiljetten zijn voorafgegaan aan een openbare vergadering, waarin een melkslijtei'. de heer J. A. L. de Lange, de voorman de vrije Socialisten voor een stampvolle zaal trachtte uiteen te zetten, dat de coöperatie der meikleveranciers een drievoudig gevaar is. Ten eerste voor het publiek, dat zeker meer zal moeten be talen ook nog meer dan nu, daar de boeren niet van zin zullen, zijn zelE de bedrijfsonkösten te betalen; ten tweede voor de melkslijiters, die knecht va.n do coöperatie zullen worden en ten derde voor do leden der coöperatie zelve, die minder van hun melk zullen maken, clan hun nu wordt voorgespiegeld. Spr. riep do burgerij op niet te koopen .van slijt -rs of andere personen, die met cte coöperatie werken. Bij het debat waarschuwde een andere sinter om den raad van don spreker niet. op te volgen, want, volgons zijn zeggen, is ook niet veel goeds te v erwachten van een andere fabriek, niet coöperatief, die- ook aan de slijters wil lev eren. De wensoh door dmi spreker en een der debaters uit gesproken dat er een commissie uit de vergadering zou worden gevormd om toe zicht te houden op den melkhandel kwam niet in vervulling. Door de vereeniging tot bescherming van dieren afdeeling Zeeland, is een cir culaire verspreid onder personen, die tot beden geen lid dier vereeniging zijn en van wie verwacht wordt dat zij 'hel stre- ven der vereeniging goed gezind zijn. Aan die circulaire is het volgende ontleend: Deafdeeling werd in 1898 opgericht en gedurende de eerste jaren van haar bestaan verheugde zij zich in veler krach tige medewerking. Te spoedig echter ont vielen (haar hare ijverige oprichters en kwamen de jaren, waarin de afdeeling een kwijnend bestaan leed. Deze behooren echter tot het verleden en met vernieuwde krachten en moed heeft zij het zoo noo- ditre werk hervat. Met «de finantiën der afdeeling staat h -t treurig. Niettegenstaande dat in de laatste drie maanden een dertigtal loden en tien contribuanten toetraden, telt de afdeeling nog ruim 40 leden minder dan in do eerste - jaren van haar bestaan. Haar fi- nanciëele kracht is dus nog geringer dan bij den aanvang van haar werk in Zeeland. Jlet bestuur wekt de dieren vrienden »op lid te worden der afdeeling. Door de politie to Middelburg zijn drie jongens van 15 jaar aangehouden, dioden laatsten tiji herhaaldelijk diefstal van -zink yan woningen pleegden. Iiij een opkooper werd een groote hoe veelheid bn beslag genomen. De diefstal len "werden niet gepleegd uit armoede, noch hm goede sier te k'unnen maken. De jongens bekenden en worden na op gemaakt verbaal op vrije voeten gesteld. Een uitstapje in de Wereldruimte. A.s. Maandag 28 Februari zal do heer F. G. Geerling in „Schuttershof," een po- pulair-wetenschappelijke lezing met licht beelden houden getiteld: „Ben uitstapje in do Wereldruimte en iets over de Won deren der „Voorwereld"." De voornaam ste en moest interessante onderwerjien der sterrenkunde en van de alleroudste ge sohiedenis onzer aarde zullen daarbij in woord 'en beeld worden behandeld. Waar hier iets wordt besproken waar van men niet altijd in de gelegenheid is veel te vernemen en dat toch in zoo Imo gen mate belangwekkend is, zal deze le zing ongetwijfeld veler belangstelling gaande maken. Zoo iets in staat is onze aandacht eens af te leiden van de- wereld worsteling en ons het dwaze daarvan te doen inzien dan is liet wel een avond gewijd aan de beschouwing v an den sterrenhemel in hare grootsche, rustig© majesteit. 6088. Ite inkwartieringsgelden, verschut died voor inkwartiering gedurende Januari, worden morgen en overmorgen uitbetaald op de gewone plaats, tolkeus van 912 en 1—4 uur. Vli&singen. Op de Noord/eo bij het lichtschip „Noordhii.der" is een llelgiscl motor-visscüïersvaartuig de „Zeebrugge 8". Vrijdag van hier verl rokken aangehouden door ©en Duitschen onderzeeër. I)e 4 opvarenden van de „Zeebrugge 8" konden zich nvlden in de sloep, terwijl het vaar tuig tot zinken werd gebracht. Dé ge redden roeiden naar de „Noordhinder' en worden gisteravond hier aan wal gebracht. Naar wij vernemen is de voet van den majoor-muchinedrijver Beets, eon der slachtoffers v an het torpedoongeluk, even boven den enkel afgezet. N.V.Q. Het lichten van len kleinen ponton van den (provincialen waterstaat is opge dragen aan de firma Gerling, die giste ren met "den bok Adelaar van de firma Van der Tak deze ponton boven Water bracht. Heinkenszand. Op de hofstede van de wed. Knuit alhier, werden gedurende eeni go oagen achtereen eieren vermist. De politic hiermede in kennis gesteld stelde zich verdekt op en had het. geluk gis (termorgen den jeugdigen dader, een twaalf jarigen jongen, 'i genaamd-, op hecterdaad te betrappen, juist toen deze met eieren in zijn. zakken het kippenhok uitkwam. Nisse. Dinsdagavond hield de vereeni ging „Hot Greene Kruis" alhier haar jaar vergadering. Uit het verslag bleek dat de vereeniging thans 93 leden telt. Dr inkomsten over 1915 bedroegen f158.801/- en de uitgaven f 128.78l/2 alzoo een goed slot van f 30.0'2. Het verplegingsmateriaal was in orde bevonden; verschillende arti kelen waren aangeschaft. Besloten werd om f60 uit te trekken voor aan te koopen materiaal. De vergadering was slecht be zocht. Domburg. Zonal reeds genie'. I, ha l on langs in een der lokalen dc-r Chr. school alhier, een driemaandelijksche Ringver- gadering plaats van dc Walchersehe af- deelingen van he! Ned. Jongeling.s-verbond. Deze bijeenkomst beoogde het doel, ook te Domburg een afdeeling te stichten. Nadat men rijpelijk het nut hiervan had aangetoond, werd Zondagavond een Chr. Jongelingsverecniging opgericht, die op denzelfden grondslag staat als het N.J. V. Aanvankelijk' zijn 8 jongelieden toege treden terwijl nog enkelen toezegging heb ben gedaan t.ot lidmaatschap. Ds G J. Koldewijn en de her J. D. dc Graaf heb ben de leiding op zich genomen. Moge deze nuttige vereeniging levensvatbaarheid hebben, door velen worden gesteund, hetzij finantieel of door hel bezoek van tal van jongelingen. Serooskerke. (\V. In de gisteravond gehouden vergadering van dc geitenfok- veroeniging werd h -t reglement van de daaraan verbonden geiten verzekering vastgesteld. 40 geiten werden voor de verzekering .opgegeven. Besloten werd, dat zij die zich binnen 3 maanden na de oprichting als lid opgeven, ook nog'.vrij gesteld worden Van Entreegelden. Als taxateurs werden b moemd de heeren M. Janse, L. van den Broeke en L. Pro voost Oostburg. Alhier vond men bij het gra ven een 11-tal oude munten van dun zilver, ter grootte van een rijksdaalder. De .munten zijn rijk voorzien van heraldi sche teokens uit den Spaanschen tijd. Op sommige is duidelijk leesbaar: Carolus Roi e Emp Hispagn. Terneuzen. Gisterenavond werd een ver gadering gehouden, uitgeschreven door het comité belast met liet organise eren van schooldagen. De heer De Koning opende als voorz. deze vergadering en gaf het woord aan den heer II. Koelmans, die als spreker voor dien avond was gevraagd. Met ons te schetsen zijn ervaring als leerling, later als kweefceling en onderwij- 'zer, gaf spreker een overzicht van toe standen, uie hem telkens deden zeggen, dat God groote dingen heeft gedaan. Wat spreker ons gaf was op zichzelf eenvoudig, maar hij schilderde toestanden voor onzen geest, waardoor allen moes ten erkennen, God hoeft groote dingen gedaan. Eindelijk vroeg spreker of de zegeningen, die wij op het "gebied van het Christelijk onderwijs ontvangen, ons inderdaad wel tot tegen zijn, ziende op zooveel laksheid i'n eigen kring. Een viertal aanwezigen gaven blijk van hun belangstelling in het gehoorde, ter wijl daardoor de spreker nog gelegenheid had zijn gestelde vraag wat nader toe te lichten. Hot was een goede- avond. .De voorzitter sloot daarop de verga dering, terwijl met dankzegging werd ge ëindigd door den Leer Koelmans. In een gehouden conferentie met den heer Inspecteur van de olksgezond- heid, afd. Volkshuisvesting, heeft het Be stuur dor Vereeniging tot ierbetering vfui de Volkshuisvesting besloten in te gaan

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2