Bmneniswd Uit de Provincie Leestafel Storm en hoog water. Ingezonden Stukken. Karkamisws. Landbouw en Veeteelt, Rechtszakan. trvon op Walmertwee bommen vemidden daken ran huiaen; oen andere viel vlak hij een kerk. De ruiten werden vernield. Een derde bom kwam bij de kust te recht en doodde een burger en een ma rinier; totaal werden gedood: 2 mannen en oen jongenoen marinier werd gewond. Twee Engelsche vliegers uit Dover ste- 301! ter vervolging op, doch zij konden de Duitschers niet inhalen. Brand in oen munitiefa briek. Te Ringsport (Tennessee) is een groote fabriek van munitie door brand vernield. De schade wordt op een mil- lioen dollar geschat. De Engelsche paketboot. „Coinrie Castle" (3316 ton) strandde bij Mom- hassa. Prinses Juliana beeft met toestemming van haar Moe der een gedeelte van haar eigen speel goed geschonken aan de kinderen der door den watersnood geteisterde gezinnen, die in de verschillende vluchtelingentehuizen te Amsterdam zijn ondergebracht. s.s. „Bandoeng." Do Bandoeng" is vlot gekomen en ligt op de boeien bij Northflect. Het waterdicht schot bleef intact. Alle rui men zijn droog gebleven, behalve ruim l. Er is begonnen met de lossing der tabak uit dit tusschendek. Door den vioe-admiraal, commandant in Zeeland is een verordening uitgevaar digd, waarbij aan art. 1 sul) e der ver ordening van 24 December 1915 worden toegevoegd de woorden „vanaf een Va uur na zonsondergang tot een uur vóór zonsopkomst." Men meldt uit Zeeuwsch Vlaanderen aan de Msb.: Door veranderingen aan de ligging van den electrisehen draad, zijn meerdere wo ningen en vooral boerderijen, die eigen lijk. in België liggen, terecb.1 gekomen aan de Nederiandsche zij.Le van dien draad. De betrokken j>crsonen verkeeren nu in groote moeilijkheid, want met België heb ben zij geen gemeenschap meer en van onze zijde niogen hun tal van artikelen, van welke de uitvoer verboden is, niet worden gebracht. Ook voor den verkoop van landbouwproducten en vee levert hun eigenaardige situatie groot ongerief op. Benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Zim merman polder J. Blok Jz. Jr. te Rilland- Bath; tot gezworene van hel waterschap Oud-Wolfaartsdijik J. A. Roert te Wol- laartsdijk. Aan kol. M. J. Olrée, commandant van de 111e inf. brigade, is eervol ontslag verleend en zijn pensioen is vastgesteld op f2500 'sjaars. Aan de na te noemen dienstplich tigen (kostwinners) is vrijstelling van oen dienst bij de militie verleend: Hubregt van Rampen van Breskens tot 19 Oct. 1916, Cornells van der Slikke van Poortvliet en Johannes Leondert de Vries Van Stavenisse, beiden tot 16 Januari 1917 en Remillc Charles Rammeloo van Phillippine tot 30 Januari 1917. De dienst van don hoofdinspecteur van de Volksgezondheid voor Zuid-Hol land, Noord-Holland, Zeeland en Utrecht, die weldra naar Curasao fcil vertrekken, aaJ gedurende zijn afwezigheid worden waargenomen door den inspecteur van de Volksgezondheid ,G. Oosterbaan. Arbeidsbeurs Middelburg. Belanghebbenden in het Hotel-Café en R-estaurantsbedrijf worden er op attent gemaakt dat met 1 Februari 1.1. een spe ciale afdeeling is ingesteld voor de ar beidsbemiddeling in genoemde bedrijven bij de Centrale Arbeidsbeurs. Deze afdeeling is tijdelijk bij de Ar beidsbeurs te Amsterdam ondergebracht en aan het hoofd daarvan een vakman gesteld. Werkgevers die personeel begeeren, of kellners, koks enz. die werkloos zijn, kimmen zich wenden tot een districts- arbeidsbanirs, welke in directe verbinding staat met bedoelde afdeeling aan de Cen trale beurs. De desbetreffende aanvragen worden dan door die afdeeling direct opgenomen en voor zoover mogelijk afgedaan. Zooals bekend, is de dislricls-arbeids beurs voor Walcheren, Noord- en Zuid- Beveland, gevestigd in het Stadhuis te Middelburg (ingang Helm.) Middelburg. Zooais wij gemeld h.-bben, bedroeg hel aantal melfcleveraneiers» Hat zich op de vergadering van 14 Febr. als lid-oprichter opgaf van de toen gestichte Coöperatieve zuivelfabriek en melkin richting „Walcheren" alhier 45. Tot Za terdagavond jl. was er gelegenheid ge geven zich als nog als lid-oprichter aan Ie melden, dat wil (lus zeggen, dat men toegelaten wordt zonder entreegeld te be talen. In deze week klom het aantal, on danks de van andere zijde heftige ge voerde actie tegen de coöperatie, tot 86. Naar wij vernemen, bestaat de moge lijkheid, dat, aangezien enkele boeren be slist verliirulerd waren zich te komen opgeven, dat de termijn van aangifte nog enkele dagen wordt verlengd. De politie 1 ïeeft aangehouden do 28-jarige vrou.v M. J. zonder vaste woon plaats, die bekende zich aan diefsia! door middel van inklimming te hebben schuldig gemaakt; zij is na opgemaakt procesver baal aan de justitie voorgeleid. Ingekomen bij het plaatselijk Steun comité (te Middelburg sedert de vorige opgaveMaandelijksche gift van J. D. f10; Wokelijksche bijdragen week van 10 Februari f 126.75. Voor de 79e uitkeering aan de familiën van gemobiliseerden en ruin werbeloozen was noodig £314.90. De penningmeester, Herm. Boas son. Goes I)e veilingsvereeniging „Zuid-Brv veland" zal op Dinsdag 29 Febr. een algemecne vergadering houden. Dp de agenda komt o.im. voor: Bespreking van de wen-schelijkheid tot het verplicht vei len van kruisbessen. Gaarne verwijzen we naar het in gezonden stuk. waarin de commandant der ,V. L. S. afd. Goes de voordeden, uiteenzet van aansluiting bij den Vrij wil ligen Landstorm. Hedenochtend is een aanvang ge maakt met de beplanting met jonge beo- men van het terrein rondom de Groote Kerk, het z.g. oude kerkhof. Vlissingen. Nadat Zaterdag eenige sto ring in den Provincialen stoombootdienpt was ontstaan, doordat de „Westerschelde" eenige averij beliep, werd voor Zondag nog erger gevreesd, toen bij .'den kuitsten dienst naar Breskens de Zuid-Beveland bij het invaren van de haven op de Oosterhavendam vast liep en aanvankelijk niet kon worden afgebracht. De passa giers verlieten do boot en ook de goederen werden er afgehaald, toen kwam ex laat in den avond schot in do boot en te half één meerde de boot aan de ponton te Breskens. Zondag was d;umloor de dienst weder normaal. De booten van aen Provincialen stoombootdienst doen tegenwoordig over dag, zoolang de mailboot niet aan de Noordelijke ponton ligt, deze ponton aan des avonds konien zij aan de vaste wal •aan. De ponton waar deze booten ge woonlijk aankomen, is bij den jongsten storm gezonken en er is niets meer van te zien. De zuidelijke groote ponton, die bij het torpedo-ongeluk .overzij ging, is riu weder in den gewonen stand gebracht. Naar wij vernomen zal begin Maart weder een groot aantal Duitsche en En gelsche geïnterneerde burgers .over Vlis singen worden uitgeleverd. De hoer L. Taak sedert October 1899 rijkshavenmeester te Vlissingen heeft tegen 1 Mei eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Rilland-Bath. In den naciit van Vrijdag op Zaterdag hebben dieven door uitsnij ding van een ruit zich toegang verschaft tot het militairen tehuis alhier. Door middel van braak hebben zij zich mees ter gemaakt van eenig zilver geld uit de toonbanklade tot een bedrag van on geveer f 2.50. Mede werden vermist eenig» pakjes sigaretten on wat chocolade. Twee vermoedelijke daders zijn door de politie in bewaring gesteld, terwijl liet onder zoek wordt voortgezet. Zaterdag werd door de politie een inval gedaan in het bierhuis van J. li- al hier, waarvan reeds lang vermoed werd, dat er de drankwet werd overlieden. Een groote hoeveelheid sterke drank we fel in beslag genomen, en tegen de vrouw van H. werd procesverbaal opgemaakt. Krabbendijke. In de vergadering van den raad der gemeente op Zaterdag 19 dezer werd door den heer Zeevaart bij dn rondvraag medegedeeld, dat hij ontslag wenschte te nemen als lid van clen Raad, wegens zijn vertrek naar de provincie Groningen. Hij dankte den Burgemeester, den Secretaris, de Wethouders en de ove rige leden voor den vriendelijken omgang en sprak de beste wenschon uit voor de gemeente. De burgemeester dankte na mens allen den heer Zeevaart voor alle goede wenschen, en voor alles wat hij in 't belang der gemeente tot stand heeft helpen brengen en wonschte hem in de toekomst alle goeds toe. Heinkenszand. Ln de Zaterdag gchou den vergadering van aandeelhouders in de weegbrug „De Verwachting" werd een dividend uitgekeerd van f 7 per aandeel of 28 pet. Het aftredende bestuurslid dhr. W. v. d. Dries werd weder herkozen. Westkapelle. Tot vreugde der bewoners van Westkapelle, is Zaterdagnacht de ge vaarlijke Franscho mijn, liggende tegen den zeedijk voor de aldaar staanden mo len door een vloedgolf weggedreven. Oostkapelle. De onder de gemeente |0ost- kapelle, j.l. week aangespoelde mijnen, bij „Hoogduin", en „Westhove" werden gis termorgen vanwege de militaire autoriteit tot ontploffing gebracht. N. en St. Joosland. Zaterdagmiddag hield do vereeniging „de Weegbrug" al hier de gewone jaarvergadering. Het aan tal R. G. suikerbieten dat gewogen is bedroeg 3.328.625 en 1.156.467 R. G. pulp, benevens wat aardappelen, stroo enz. Als voorzitter werd herkozen dhr. W. Wisse. Het dividend werd vastgesteld op 27 pet. Als weger werd opnieuw pangesteld dhr. J. W. Fritz. St. Maartensdijk. Zaterdagavond trad al hier op voor de Vereeniging van Gedpl. Oud-Leerl. van den L. W. C. te Stave nisse, de heer P. Minderhoud van Anna Jacobapoldor en hield een lezing die tot onderwerp had:,, Grepen uit de algo- moene Veeteelt." Ruim een veertigtal personen waren opgekomen. De voorz. der vereeniging de heer J. iLage heette de aanwezigen welkom en gaf daarna het woerd aan den heer Minderhoud. De spreker begon met te zeggen dat hij zich alleen zou bewegen op het gebied van de algen teen e- en niet zou betreden het veld der bijzondere of buitengewone veeteelt en merkte voorts op, dat paring, voeding en verpleging hoofd-factoren voor den veeteelt waren. Voorts behandelde spreker de indeeling die aan de verschil lende soorten in oude tijden werden ge geven, doch al spoedig bleek dat dio indeeling niet voldoende was en werd door 8en geleerden Lineus een betere verdeeling der soorten tot stand gebracht Daarna behandelde de heer M. het fok ken dor huisdieren en merkte hierbij op, dat de vóórnaamste factoren 'om tot het goede doel te geraken waren bodem en klimaat. Verscheidene foknueLhodes haalde spreker aan eu gaf ook het een ea ander ten beste over melkproductie. Aan het slot der lezing gal' de inleider als zijn mee ning te kennen, dat er meer samenwer king behoorde te heersclien onder de stier- en hengsthouderijen en hoopte dat zijn lezing een steentje mocht bijdragon tot verheldering der begrippen en tot bevordering ©ener betere samenwerking. De voordracht werd met de meests aandacht aangehoord en de voorz. was de tolk der vergadering toen hij een woord van dank ;um den inleider bracht voor zijn leerzame causerie. Ter voorziening in de schade, gele den' door de jongste overstroomingen in Noord-Holland is in deze gemivnl bij eengebracht f 1185.05, welk bedrag aan het Provinciaal Watersnood comité te Middelburg is overgemaakt. Den Gulden W.inckei. Hollaudia- diaikkerrj, Baain. No. 2 van den 15en jaargang bevat o.a. in de rubriek „Onze Schrijvers", het relaas van een vraaggesprek met Mevrouw SimonsMees (met portret) van Andró do Ridder. P. L. van Eek, relevcerend de nieuw opkomende wetenschap: de mo derne kinderstudie recenseert „Het Eind in de Literatuur" door v. d. Molen. Groo te aandacht is gewijd aan de Boeken schouw; o.a. wordt beoordeeld „Een hand vol aarde" Van Clara Viebig, met portret der schrijfster, door Ida Haakman. Dis. Haspels schrijft een puntig artikeltje n.a.v. een onnoozelë vraag van een lieve dame, die altijd las: „Zullen wij in den hemel ook boeken lezen?", een vraag die ze ker, schoon onbewust, reeds l>ij meerderen zal zijn opgekomen (om ze natuurlijk in haar onzinnigheid terstond terug te drin gen); want hot. is zoo jammer, men kan niet alles lezen, van het vele goede dat dagelijks uitkomt (het slechte of min der goede blijve daarbij beneden de no titie). Van EeclJcren wijdt een woord aan den kort geleden ontslapen schrijver AletrinO' (met portret). Uit de diepte, door Nelly. Am sterdam, A. H. Rruyt. Nelly sinds hare bekeering zingt verzen ter cere van haar Verlosser. In dit bundeltje, welks formaat aan Rrons- velds Rijmpjes herinnert, zingt zij een 90- tal van haar schoonste liederen uit. Wij bezien ze niet uit het oogpunt van kunst, want dan zouden wij op stuitende dich te rlijkc vrijheden (als wroede, kinde en dergelijke moeten wijzen. Maar in het licht van Gods Woord zijn deze ver zen, vooral de kleinste, juweeltjes van diep gevoel en aangrijpende zegging. Men proeft iets er in van de toederheid van Gezolle, van Luiken, van Geka en andere fijnbesnaarde zielen, wier liefelijke zan gen zulk oen gelukkige verpoozing bren gen in het drukke monscbenleven. Wie zijn dochter of vriendin een ge dachtenisje toedacht, bijv. bij het afleg gen der Openbare Belijdenis, die vindt in dit mooie uitgaafje iets vaij zijn ga ding. De Jongeman, Orgaan van de Am- sterdamsche Jongemannen Vereeni ging- In bet jongste nummer schrijft ds. Iriult over de vraag „Hoe is Gods wil ken baar?" Onder de irubriek Sociale Eco nomie vinden we het begin van een op stel over „Spoorwegen on wereldvrede". De schrijver citeert Staring on Van Beers, als zij het stoomtuig bezingen. De kro niekschrijver verdedigt „popidairiseeiring van de wetenschap", niet als volksver giftiging door middet van Hiic-kel en con sorten, doch als „university extension" in de echte, broode beteekenis; hij toont aan waarom de A. J. M. V. krachtens haar wezen sympathiek moet slum te genover de Vrije Universiteit en hoe de A. J. M. V. uit den drang der omslundig- heden, in welke God werkt, is geboren. Een geïnterneerd "Belgisch kanonnier vertelt onopgesmukt van zijn ervaringen in den strijd. De leerredenen van Philpot. Uit het Engelsch; Ie12e zestal. - Rot terdam, D. Bolle. Uitgever Bolle is een echte snuffelaar, met goede voelhorens. Hij weet precies welk Christelijk boekwerk kans heeft er bij ons volk in te gaan. Zoo is nu zijn oog weer gevallen op i'hilpots leerredenen. Hij wist dat zij sinds jaren uitverkocht zijn, dat de weinige exemplaren die hier en daar verspreid zijn moeilijk vast te krijgen zijn, en dat nog duizenden in don lande met den ouden Philpot dwe pen. En hij zal ook wel weten dat voor een halve eeuw en langer in onze afge scheiden "kerken en brj de oud gerefor meerden .Philpot de lieveling was die algemeen gezocht, gelezen, genoten en besproken werd. Vandaar nu allicht deze herdruk, jlet zijn 72 preoken, do le afl. bevat een preek over Jesaja 1825, en 't begin van Ezechiël 7:24. Het zijn stich telijke, bevindelijke preeken; met ernstig© vermaningen, maar zullen zij mot stich ting worden voorgedragen, dan moeten zij gehalveerd worden. Een preek van 43 bladzijden, compres gedrukt past niet meer in het kader van onzen tijd. Laten wij er nog aan toevoegen dat wij de preeken van Philpot niet onvoorwaarde lijk aanbevelen. Niet dat Philpot de waar heid niet verkondigt, maar om dit hij, ge lijk Irouwens alle Engelsche godgeleer den, onkundig was van de Verbondsge dachte, waardoor hij wel ietwat te een zijdig de individu -ele Uitverkiezing naar voren brengt. Bloesem en Vruchl, Maandschrift van het Letterkundig Verbond. Jleiac- tie A ,T. Hoogenhirk. - Utrecht, Mul- derst.raat 8. Dit zeer degelijke Chr. tijdschrift be leefde reeds vijf liargangen. De 5e af levering. die hierbij wordt aangekondigd, bevat onder anderen een studie van dr. v. d. Brugghen over Nietzsche; een schets van Eupeius over „De klokken van den Dam". Van ds. Geselschap „Reisindruk ken uit Noorwegen": en eenige stukjes mooie poëzie. Homooopathiseh Maandblad. Red. dr. Voorhoeve, Den Haag. Uitg. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Van den '27©n jaargang van dit tijd schrift ais dc 2c aflev. verschenen, en nog steeds wordt 'tfrisch geredigeerd. Iedere nieuwe aflevering opent nieuwe gezichtspunten, brengt nieuwe beluigwek- kende mededeel in gen. Menschen die lio- moeopatisch aangelegd zrjn, kunnen dit maandschrift niet missen. Maar ook zij die deze geneeswijze niet kennen of wil len kennen, vinden in dit Maandblad veel dat hen nopen zal er meer van te wil len weten. Men Leze o.a. in deze afl. wat dr. v. d. Harst schrijft naar aanlei ding van dr. Schwabe's gouden jubileum, en het 50-jarig besltan van diens we reldzaak. Ook dr. de Leeuw deelt prach tige resultaten mee van Ziekteboluuidelin- gen door hem waargenomen in de Horn, ziekenhuizen te Parijs. Te Zaandam is de Zondag besteed om met. alle kracht de schade, die de over strooming van Vrijdag aan de nood water keering had aangebracht te herstellen. Een oogenblik is Wormerveer Vrijdag avond in rep en roer geweest uit vrees voor doorbraak daar tear plaatse en dat de Westzanerpolder óók ondcrloupen zou. Do gemeente Wormerveer had alle mo gelijke voorzorgsmaatregelen genomen voor een eventueelë doorbraaken door middel van hoornsignalen riep m n 's avonds de brandweer op om de dljk- wacht te betrekken; ook had men enkele booten gereed gelegd om een deel van het vee, ongeveer 500 stuks, uit Wor merveer in veiligheid te brengen. Do toestand was heusch zoo kritiek niet, als men uit het plotseling alarmeeren van de brandweer zou veronderstellen. Men verwacht, dat het water ook nu nog wel ietsstijgen zal, doch vrees be hoeft niet te bestaan. Twee menschen verdronken. Te Nieuwendam werden Zaterdag in den overstroomden polder twee menschen in een prauw gezien. Deze scheen met water volgeloopen te zijn, want de in zittenden verlieten het bootje en klom men in een telefoonpaal, terwijl de prauw afdreef. Plotseling vielen beide personen tie water en verdwenen in de diepte. Met een motorbootje werd haar de plaats waar het ongeval gebeurde, gevaren. Den geheelen middag heeft men gedreigd, doch tevergeefs. Te Edam is het water weer gedaald. Uit Volendam zijn verschillende gezinnen naar De Streek vertrokken. In Buikslo- termeer zijn acht hofsteden inge stort. Te Broek in Waterland zijn bij de woningen overal bidders te zien en wordt gelegenheid gezocht om zoo weer verbinding met de buitenwereld te ver krijgen. liet water is wel weer iets ge zakt, maar voorloopig zal men op de zolders moeten blijven wonen. Voor ve len is dit zeer onaangenaam*,, daar zij geen stookgelegenheid hebben. Erger is heit nog, wanneer' bij dat klauteren iemand te water geraakt, wat niet zelden voor komt. Te Anna Paulownapolder zijn bij de laatste overstrooming zeer waarschijnlijk twee slachtoffers gemaakt. De vrouw van den landbouwer Hoogvorst en haar gebrekkige dochter werden vermist. Vermoedelijk zijn zij bij het redden van haai' vee, door den vloed meegesleept en in een sloot terechtgekomen. Van Oostzaan lezen we in de bladen, dat het in beklagenwaardigen toestand verkeert. In den wijden plas steken de huizen met de bovenste verdieping en het dak of ook wel met het dak alleen boven den waterspiegel uit en geven een in druk als van drijvende arken. Zoo door do zon beschenen doen de rijzige molens met hun wijd uitgestrekte armen boven het verdronken land uit, de huizenreslen met de groene gevelstukken en roode daken schilderachtig aan. Maar de poëzie ver dwijnt spoedig, wanneer men bij scher- por toezien de verdreven bewoners in hun platbodemvaartuigjes in deze Vene- tiaansch© omgeving ziet roeien. De zwaar geteisterde inwoners van dit eens zoo vruchtbare land, gebruikten den kalmen, zonnigon Zondag om te gaan omzien naar wat zij eens hun woning noemden. Do kleine gondel wordt aan den boven het water uitstekenden muur van het half verdronken huisje gemeerd; een meegeno men laddertje wordt in het schuitje te gen het dak gezet. Moeder houdt het leertje vast en de dochter klimt er langs naar boven en door het dakraam naar binnen. Don worden kussens en matras son, stoelen tui verdere kleins meubelen aangereikt en als het bootje geladen is. wat 't dragen kan, wordt weer naai' den dijk geroeid. 't Is al ellende, wat bet oog er aan schouwt. (Brillen Tericwu >r lctï-.td <l*r KpkU.hIh.) Het is in Uw belang! Jonge mannen van Goes en omgeving, een ernstig woord aan U. Als gij wordt opgewekt. U aan te sluiten brj den Vrij- willigon landstorm, is het zeer zeker in Uw belang, indien gij hieraan gevolg geeft. En dit is zoowel het geval met II, die ifti verplichten L. S.-dienst zult worden opgeroepen, als met U waarmee dit om een of andere reden niet zoo is luiten wij eerst zien, hoe het staat met ben, die behooren tot een der L. S.- lichtitLgen. Voor hen is ongetwijfeld eeni ge practische en theoretische kennis van militaire verrichtingen, en eeni gr oefie ning in den wapenhandel een groot voor deel. Zjj zijn zeker, dat wanneer z-ij in depot te 's Hage of elders gekomen zijn, zij niet vreemd meer zullen staagi tegen over het militaire leven, en dat zij zich vlugger zullen vertrouwd gemaakt heb ben met de oefeningen en wat daarmee samenhangt. In 't kort, zij hebben een grooten voorsprong op hun kameraden, die niet Yrijw. L. S. M. zijn geweest* Daar komt nog bij: zij, die bij de afdeeling den rang van korporaal of sergeant be halen, gaan met dienzelfden rang in wer kel^jken dienst over. Zij. die zich voor stellen, bij de afdeeling een rang te be halen, kunnen van mijn. medewerking ver zekerd zijn Zoo zijn van de Goesche afdeeling reeds in werkelijken dienst 2 korporaals em 1 sergeant. En gij, die nog zult op geroepen worden, denkt nu niet: Ik zal nog lang genoeg onder militaire tucht statui, zoodat ik mij er nu niet vrijwillig onder begeven wil. Zoo is het nu niet! Of is het geen, verschil, een gehoele week, of oen paar avonden onder die lucht te slaan, die bij de Yrijw. Landstorm uit den aard der zaak niet zoo streng is als in werkelijken dienst. En is het geen verschil, geheelo dagen van 84 uur te oefenen, dan wel enkele uren per week! Er is dus alle reden voor U, die tot. der Landstormlichtingen behoort, U aan te sluiten hij den Yrijw. L. S. En gij, die niet zult worden verplicht U te oefenen? Zeker, ons land is nog niet in den oorlog. Doch woedt die wereldbrand nop niet onverminderd voort, en blijft niet de mogelijkheid bestaan, dat ook ons land in den oorlog betrokken zal worden? Hot is dus ook in Uw belang, dat de weer kracht van ons land zoo groot mogelijk is. Sluit U daartoe aan bij den Yrijw. Landstorm Indien men zich nu verbindt vindt de africhting voornamelijk plaats in de lange, mooie avonden van lente eu zo mer. Wat de oefentijden betreft, met een ieders belangen wordt rekening gehou den, 20odat geen geldelijk nadeel uit de verbintenis kari voorvloeien. Voor aanmelding vervoege men zich bij ondergeteekende, die gaarne meerdere inlichtingen geeft. De Commandant der V. L. S. afdeeling Goes. Ned. Herv. Rerk. Beroepen te Hazerswoudc, A. Olivier te Hoogmade. Geref. Rerken. Beroepen te Vries, J. Hoekstra, cand. aldaar; te Twijzel, A. Roekonoogen te Apeldoorn. Hot vervoeren of doen vervoeren van herkauwende dieren en varkens is uit, naar of binnen oen kring in de ge meente Rruinisse, omvattende het gedeel te, begrensd ten noorden door den zee dijk van de Eieblokdneef af tot aan de voormalige Oude Stoof, ten oosten door den zoogenaamden Boomdijk van de Oude Stoof af tot aan den dijk. loopende door het polderwieitje, ten zuiden door den genoemden dijk door het polderweitje en de sloot langs de Noordoostzijde van den provincialen straatweg tot waar deze uitloopt in do waterleiding langs de Vlie tie, en ten westen door genoemde wa terleiding tot waar dieze den Noord- Oost-Zeedijk bereikt bij de Rieblokdreef Wanneer bijzondere redenen afwijking van het verbod noodzakelijk maken, kan zoodanige afwijking worden toegestaan door den burgemeester, onder de door den districts-veiearts te Breda aan te 'geven voorwaarden Kantongerecht te Middelburg. De eerste zaak welke Zaterdagmorgen behandeld werd was wederom die tegen A. de F., landbouwer te Biggekerke, die evenals een drietal andere boenon be keurd was wegens het niet uitdiepen van een sprink. Op 5 Februari had deze bekl. verklaard (liet onderhoudsplichtig te zijn, daar hif de hofstede bebouwt in dienst van 55Ü11 schoonvader.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2