Uit de Provincie. Feuilleton. OVERWINNING. K@rk!*i$uw& en daarbij vooral ook de Reformatie in ons land behandelen. Het werk zal versierd warden met talrijke bijzondere en zeld zame gravures, platen en portretten, waar voor die Uitgever than-, reeds een concract heeft gesloten met verschillende uitgevers in Dnitschland. Deze uitgave belooft een Waar Standaardwerk te zuilen worden. A p o h e. k e n Zondag a.s, is te Goes geopend de apotheek van den heer L. la korte t«* Mfddelburg die van den heer M. I. van Pietibroek. I>oor dein Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter- voor 's Rijks di recti' belastingen in de gemeente Stop- |>etdijk dhr. Th. A. A. Adriaansens. iter vervanging van dhr. V. Boedjng, waar voor dhr F. de Gijsel, eerst benoemd, maar later bedankt heelt. Petnsioen verleend aan K Cijsouw weduwe van ,1. L. v. Rooijen, lichtwachter hij 'sRjjks kustverlichting f376. En aan K. Hol, doodgraver te Aardenburg f24 's jaars. Middelburg. Het faillissement .1. P. M. Camman 'is geëindigd. Gees. Met plaatselijk Steun comité te Goes maakt bekend, dat met medewerking van den heer Burge meester van Goes, het gelukt is, om voor Goes en omliggende gemeenten brand s 4 o f f e n te kunnen aanbieden (met name eierbriketten) tegen ten hoogste f 1,35 per H.L. Opgave van de benoodigde hoeveel beid kan geschieden aan dhr. J. Plazier, Turfkade D 27 te Goes. Tevens wordt medegedeeld, dal de groe ne kookerwten in de winkels verkrijg baar worden gesteld tegen 28 cent de K.G., 14 cent per pond (5 ons) en de bruine boonen tegen 25 cent de KG. Namens het plaatselijk Steuncomité te Goes, J. PLAZIER, Voorzitter. J. ÜE VRIEND, Secretaris. Een milddadig stadgenoot, die on- hekend wen-oh t te blijven, heeft aan de commissie voor Je Oeconomische Spijs- uitdeeling f 125 geschonken voor een extra bedoeling. Vermoedelijk zal di - bedeeling reeds de Volgende week plaats hebben. Veere. Te V rouwepolder krjj;t men op verzoek en ten gerieve van zeer veel inge zetenen een tweede postbestelling-. Deze middagb&stelling gaat evenals de morgen bestelling, vanuit Veere. Voor dezen dienst is; benoemd tol vasten hulppostbode J. E. Venteville te Veere. Breskens. We ontvangen van bevoegde zijde een brief, waaruit opgemaakt kan worden, dat het bericht omtrent de oprich ting van een biscuitfabriek door de firma van Melle niet juist was. We lezen in ,,l~rij jBelgi'"', dat haar medewerker E. li prof Coussens is aan gesteld tot aalmoezenier der Belgische vluchtelingen te Breskens en omliggende gemeenten. Renesse. Alhier is op 101 -jarigen Se -f- tijd overleden rnej. de wed. de Oude- Koster. Vlissingen. De eerste vergadering van den gemeenteraad in 1916, welke heden (Vrijdag) gehouden werd, is door den burgemeester, den heer jhr. mr. A. A. van Doom van Koudekerke geopend met een rede, waarin hij een terugblik wierp op het afgeïoopen jaar Mededeeling werd gedaan van goedkeu ring door Ged. Staten en door den kroon van verschillende raadsbesluiten. Bij dat tot verkoop van de boomen in de Paling straat, merken Ged. Staten op of het niet beter zou zijn, de boomen te kan delaren, daar waarschijnlijk jonge boo men een zeer moeilijk leven zullen, heb ten in deze volkbuurt, waarin zich ook een paar scholen bevinden. Ged. Staten hebben de beslissing over de begrooting voor 1916 verdaagd tot 1 April a.s. Ver der werd medegedeeld, dat bij kon. be Sluit het maximum aantal vergunningen voor den verkoop van sterken drank in liet klein is verlaagd en vastgesteld op 54 Ten slotte bericht van J. H. Dommisse, dat hij zich met ingang van 15 Februari te Rotterdam gaat vestigen. Overgelegd werden o.m. de volgende stukken Een verhaal uit het kerkelijk leven van Noorl-Amerika, door v. d. 51. Nadruk verboden. 16) Toen hel. laatste refrein was verklon ken, zaten allen in diepe stilte, in groote spanning, wachtende op het oogenblik. dat de jonge predikant, wiens oogen nu tintelden kan heilige .geestdrift, zou be ginnen 4e spreken. Met heldere stem kon digde hij zijn tekst aan: „Indien gif de gave .Gods fcendet(Joh. 4: 10). In 'korte trekken -schetste Rutledge de gebeurtenis, waarbij Jezus deze woorden heeft gesproken, en dan ging hij voort „Jezus is niet gekomen om de wereld te verderven, maar om haai- te. behouden. Waar- Hij ook ging, alom riep de Zoon des menschen om de kinderen der men schen Kom thuis, kom thuis, allen die beladen zijl. Ernstig, teeder riep Hij ze tot ZrchO, zondaar, kom tot Mij. Mijn vrienden, als gij de gave Gods kendet. Een schrijven van de Belgische vak- vereeniging, waarin het komiteit zich tot den raad wendt om aan de stad Vlissingen een geschenk te vragen, als herinnering en deelneming aan de te houden tombola. Mocht de raad het verzoek weigeren, dan is het komiteit zoo vrij tot ieder der leden een persoonlijken oproep te doen voor het te helpen. Een verzoek van den Algemeenen Ned. Opzichters- en Teekenaarsbond, om de salarissen der opzichters en teekenaars zoo spoedig mogelijk te verhoogen. Een adres van W. .1. Stevens, leve rancier der schoenen voor de politie in 1914 en 1915 ad f5.50 per paar, die er op wijst dat hij, ondanks de stijging van den lederprijs met 69 pC't., de schoenen van hetzelfde mode) en kwaliteit heeft geleverd. Daar hier onvoorziene oorza ken zijn, verzoekt hij een tegemoetkoming van 25 p-C'tboven den genoemden prijs van f 5.50 voor de in 1915 geleverde 62 paai-, dus van een bedrag van f341. Een verzoek van Ged. Staten, die naar ttanleiding van het besluit der Provinci ale Staten om te Vlissingen een vaste berg- en werkplaats op te richten voor de Provinciale stoombootdiensten, het oog hebben gevestigd op een terrein aan den Koningsweg naast de Electrische centrale van de tramwegmaatschappij. Zij vragen dit perceel voor 99 jaar aan de Provin cie in erfpacht af te staan. Met ligt in de bedoeling der gemeente, om langs den geheelen Koningsweg een plankier te ma ken. Zij verzoeken bij de inwilliging vaii hun verzoek terstond te willen besluiten tot hef aanbrengen van een remming- werk aldaar, over een lengte van 100 M. met twee loopsteigers. Van A. W. A. van de Vaate een schrij ven, waarin hij mededeelt een aanschrij ving te hebben gehad tol. betaling van den Iloofdelijken Omslag, en waarin liij meldt niet te kunnen betalen. Mij zegt destijds gereclameerd te hebben, dat hij 14 klassen was naar boven gesteld, en niet te weten hoe nu te handelen. Vol gens advies van den controleur, zal v. d. V., zoo spoedig mogelijk door ver volging moeten worden verplicht. Een verzoek van hel Plaatselijk Chris tel'ijk Arbeidssecretariaat, om met het oog op het voortdurend stijgen der prijzen der brandstoffen, maatregelen te willen nemen tot het aanvragen van regeerimgs- kolen. Ter ondersteuning van het verzoek wijst adressant nog op de steed- dalende koopkracht der arbeiders. - De toestand van het station en de buitenhaven alhier, waar Woensdag het torpedo-ongeluk plaats had is nog steeds die van een ruïne. De ponton zakt niet voider weg, met pompen is men opge houden. Alhier en te Middelburg liep het hardnekkig gerucht, dat ook nog een op schildwacht staande infanterist, slachtof fer van het ongeluk zou zijn geworden. Na onderzoek kunnen wij gelukkig dit. gerucht beslist tegen spreken. Het stoffelijk overschot van den kor poraal machine-drijver ,1. Havers wordt morgenmiddag mei militaire eerbewijzen naar het station gebracht Zondag wordt het lijk naai- Nieuwediep vervoerd en Maandag aldaar met militaire eer ter aarde besteldi Kapelle. Gisteravond vergaderde de werklieden ver. V. 1. S. onder voorzitter schap van J. van. Overloop. De Penning meester deed rekening en verantwoording over 1915 De kas sluit met een batig slot groot f 43.671/2- Men besloot om uit de kas f 10 af te zonderen voor den wa tersnood. Tegenwoordig waren 34 leden Aim de orde kwam het voorstel van J. Ganseman tot vervroeging der school vacantie (in plaats van in Augustus, iets vroeger b.v. in Juli, in den tjjd van bes sen plukken.) Dhr. v. d. Brugge, Hoofd der School, kon zijn goedkeuring hieraan niet ver- leenen en toonde het nadeelige aan van deze verandering. Bij stemming bleek, dat, vier van dc 34 leden zich met dhr. v. d. Brugge konden verepnigen en het bij het oude wilden houden. Alsnu zal verzocht worden, om tot vervroeging der schoolvacantie met het oog op de drukke werkzaamheden, in de maand Juli te kunnen overgaan. De heer Ganseman (H. P.) vroeg, hoe het in onze gemeente gesteld is met de maximum-prijzen of die niet overschreden worden? Spr. meende, dat er gemeenten in onze omgeving zijn, waar een com missie in het leven is geroepen, om een dan zoudt gij ook de werkelijke waarde des menschen kennen, wie hij ook zij. Uit de zwartste zielen kan Christus Zijn kostbaarste juweelcn maken. „Deze arme vrouw telde niet inoe iu Samaria, maar Christus zag Tiaar- ziel, gereed om te worden wedergeboren en zoo te schitteren als een parel in Zijn Middelaarskroon. Als gij de gave Gods kendet, dan zoudt gij weten, wat Chris tus is geweest voor de wereld. Helaas, helaas, hoe weinigen, zelfs in Zijn ge meente, kennen de volle waarde van den Christus I Hij is het toch. Die alleen zonde en smart eu vrees kan wegnomen. Aan allen kan Hij alleen geven vertrouwen, hoop en levensmoed. Elke ziel kan Hij alleen wederbaren en eiken memsch kan Hij alleen tot het eeuwige leven roepen." Marie keek af en toe even naar de Antols. Hun oogen waren niet van den prediker af; zij dronken zijn woorden in. En toen Allan sprak, van Christus' kracht, om alle geslagen wonden te heelen, stroom den de tranen hun over de wangen. Maar alweer forscher klonk Allan's stem: „Indien gij de gave Gods kendet. en wist, wat dit water des levens beteekent voor de dorstigeo rondom ons, o Cbris- wakend oog hierop te houden. De secre taris antwoordde hierop, dat. B. en W. tlaarvoor moeten zorgen. Enkelen maak ten de opmerking, dat er soms boven den maximumprijs ingekocht moet worden. Of de slagers zich hier ook aan den maxi mumprijs houden? vraagt onze corr. Zou het niet goed zijn, dat hier een commis sie in het leven werd geroepen om toe- •zicht te houden Kamperland. Gisteravond vergaderde de afdeeling der Chr. Ver. tot verzorging van krankzinnigen (Vrederust). De voor zitter ds. Baaij opende deze samenkomst met te laten zingen van Ps. 727, hei lezen van een gedeelte van dien psalm, sprak daarna een kort openingswoord en ging voor in het gebed. Hierop brachten de secretaris en penningmeester verslag uit over de werkzaamheden van hot ver- loopen jaar. In plaats van ds. Van Veen, vertrokken naar- Joure, werd gekozen tot bestuurslid dhr. I de Looff en in plaats Van dhr. J. Af. Noordhoek, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen dhr. C. M. Noordhoek. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering te Middel burg werden gekozen de hoeren ds. P. J. Baaij en J. W. Lamain, als hun se cundi C. M. Noordhoek en J. Geelhoed. Ten slotte werden nog eenige beraadslu gingen gehouden om do vereeniging zoo mogelijk nog meer uit te breiden. Beslo ten werd, dat de vereeniging hiertoe po gingen in het werk zou stelien. Do ver gadering werd door dhr. C. Ai. Noordhoek met dankzegging gesloten, nadat oerst was gezongen Ps. 100 vers 4. Er waren van de 60 leden slechts 15 aanwezig. Wissenkerke. Donderdag vergaderd de Raad dezer gemeente. In d -ze eerste ver gadering des jaars sprak de voorzitter zijn beste wensohen uit voor de Raadsleden, en de hoop dat het allen gegeven zij in dezelfde goede verhouding als voorheen, onder Gods zegen werkzaam te zijn in het belang der gemeente. Na. voorlezing en vaststelling 'dor notulen werd kennis ge geven van ingekomen, stukken Te weten van Ged. St. goedkeuring der begrooting voor 1916, goedkeuring der verordening tot heffing van kaai- en havengeld en van het verhoogde maximum van den hoofdelijken omsJaü. Verder procs-verbaal van kasopname bij den gemeenteontvan ger. Van de Commissie tot wering van schoolverzuim de jaarverslagen. Eerst werden nu twee stembureaus gevormd voor de verkiezing van Raadsleden 'n.m.l voor de dorpskom en Kamperland, daarna voor de verkiezingen van de Prov. Sta ten en Twee-de Kamer. Tot 'lid van het Burgerl Armbestuur te Kamperland werd met algemeene stemme i herkozen dhr. .1. W. Lamain. Tot le ien der Commissie tot wering van schoolverzuim dorpskom wer den gekozen de aftreden ten behalve dhr. A, T. C. Swenne die niet meer in aan merking wensehte te komen. In zijn plaats werd de heer 'Chr. Buzink gekozen. In die te Kamperland werd mei de aftreden- den gekozen dhr. .1. W. I«unain Tn de Gecrsdijksche commissie kwam geen ver andering. Tot lid der schattingscommissie (vacature Maris) werd benoemd dhr. P. G. Leendertse (mede aanbevolen waren de h.h. D. Aïeulenberg en P. Kramer). Een voordracht van 2 personen weid opge maakt voor zetter (ook ter voorziening vacature Maris) als no. 1 werd geplaatst P. G. leendertse, als no. 2 I). Aïeulen berg. Aanbevolen waren dezelfde heeren als voor de schaltingscommissie. D'. -be- giooting 1915 werd gewijzigd en B. en V'. gemachtigd tot overschrijving daarop. Op verzoek van dhr. Iz. Koole werd de school te Kamperland tot wederopzegging afgestaan tot het houden van godsdienst oefeningen van Oud-Gereformeerden. Een voorstel van B. en W. tot het plaatsen van 'n lantaarn in den nieuwen achterweg, lokte discussie uit. Dhr. de Regt zegt niet er tegen te willen ageereu maar her innert dat vroegere aanvragen voor andere buurten zijn afgewezen omdat mettertijd misschien een gasfabriek woidt gesticht. Verdient het nu aanbeveling deze nieuwe buurt te verlichten en de oude niet? Dhr van Hec vijst er op dat deze weg wel door ren particulier wordt onderhouden, maar dat de verlichting niet dien persoon, maar de meer dan 20 daar wonende ge zinnen die toch ook himbelasting beta len teil goede zal komen. De voorzitter antwoordt dat in deze buurt beslist ver lichting noodig is. ook uit zedelijkheids oogpunt, laat dus 'hier begonnen worden, te.nen, gij zoudt niet rusten, voor gij tot allen om u heen gesproken had! over de liefde van dien Christus." Herinnerende aan den soldaat bij Fre- deriksburg, die met levensgevaar water bemachtigde voor de van dorst omkomende gewonden, v roeg Allan „En wie der- soldaten van Christus' leger zal nu niet willen uitgaan op het slagveld des levens, om er dc lippen der omkomende zondaren te laven met het levende Water? O, almachtige God, ver wek daartoe Uw kinderen!" Met uiterst gespannen aandacht volg den d^ hoorders de treffende, soms ont roerende preek van Rutledge, waaraan we een enkel woord ontleendenEn aan het slot, deed liij een ganso.h onverwacht beroep op de vergaderden. Hij had er voor gezorgd, dat Marjorie Steen ook aanwe zig was. Zij zat. bij Marie Afarkley, die haai gehaald had. En toen nu Allan sprak van Christus als het water des levens en ook als het licht der wereld, vertelde hij kort en sober de geschiedenis van Mar- jorie's -genezing. Tien ontroering gin"* dooi de -.rijen, toen hij eraan toevoegde „Marjorie is vanavond jn ons midden om te getuigen van. haar Jezus Zij zal ons een eenvoudig lied zingen." dan kan men daarna op andere plaatsen de aandacht vestigen. Met 6 tegen 3 s,em men wordt besloten de lantaarn te plaat sen. Tegen stemden de h.h. de Jonge, Janse en Dieleman, dhr. van Hee hi dd zich huiten stemming. Aan den Rijksveld wachter Verton te Geersdijik werd evenals het vorige jaar een gratificatie groot f40 toegekend. De voorz. deelt mele, dat van den Minister von I/. N. en H. een briet is ingekomen, waaruit blijkt, dat de ad ministratiekosten inzake het verkrijgbaar stellen van regeeringsbrood voortaan uit de gemeentekas moeten betaald worden, en het regeeringsmeel aan de gemeente zal worden berekend al t'9.50 per 100 K.G. Besloten wordt de ambtenaar b last met bovengenoemde administratie voor reke ning van de gemeente te nemen. Volgt de rondvraag. De lieer Rottier dringt Aan op goed onderhoud van het pad op de Kamperlandsc.he begraafplaats. Dhr. do Jonge vestigt de aandacht op do. mestput in eigendom van Al. v. d. Weele die als aschbak schijnt gebruik te worden. Dhr. de Regt wenscht heel spoedig herstel van den oprit naar liet Geersdijksche haven plein. De voorzitter zegt voorziening toe voor zoovel- het beheer van R. en W. betreft. Niets meer te behandelen zijnde sluit dc voorzitter de vergadering. Bruinisse. Men schrijft ons: liet. ge mengd koor „Soli Deo Gloria", directeur dhr. 11. G. v. d. Doel, gaf bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der vereeniging voor een goed bezette zaal een uitvoering. In een inleidend woord herdacht de. di recteur het ontstaan der vereeniging, die in den tijd dat ze werd opgericht, de eenige goed georganiseerde en gedirigeer de vereeniging van 'teiland was en ids we vragen of deze vereeniging ook vrucht heeft afgeworpen, dien.- slechts, dat op dit eiland reeds vier vereenigingen naar het voorbeeld van ,,S. D. G." zijn opge richt. Het met zorg gekozen programma bevatte een achttiental liederen, die al len zeer goed gezongen werden en waar van sommigen van fijn kunstgevoel ge tuigden, o.m. 't vrouwenkoor „Heft uwe oogen op" en Gezang 22. waarvan 't ge deelte solo met bromstemmen diepen in druk maakte. De solo „De Yissehersbruid" spande echter de kroon en werd door allen met verrukking aangehoord. Maar ook de vaderlandsohe liederen als „Ne derland en Oranje" en „Een Nederlandscih volkslied" en de solo „Veilig Nederland" vielen zeer in den smaak, waarv an 't lang durig toejuichen getuigde. De vereeniginij kan dan ook met dankbaarheid op dezen goed geslaagden zangavond terugzien, en 't zal ook wel 'n prikkel zijn voor den zoo onvermoeiden directeur en de leden der vereeniging om op den ingeslagen weg voort te gaan. Terneuzen. lloewel de agenda voor de Raadsvergadering niet deed vermoeden, dal deze tot veel bespreking aanleiding zou geven, toch heeft de vergadering ge duurd tot 's middags 1 uur. De heeren Lensen, Waalkes, Nolson, Donze en v. Hasselt, waren afwezig. Bij de ingekomen stukken was niets buitengewoons dan een tweetal verzoe ken om jaarweddeverhooging. die breed voerig werden besproken De geschiedenis is deze In de vorige vergadering is besloten de jaarwedde van den ambtenaar Huijs- sen te verhoogen, maar tevens werd toen unaniem aangenomen, dat geen meerdere verzoeken om jaarweddeverhooging zou den worden behandeld, dan bij de vast stelling der begrooting in het najaar. Evenwel hebben de beide overige, amb tenaren van de secretarie, na de beslis sing in de vorige vergadering, toch een verzoek ingezonden oin hunne jaarwedde te verhoogen. B. en Wstelden voor deze verzoeken te behandelen bij de begrooting. De voorzitter maakte de opmerking of het niet beter zou zijn in den loop van het jaar de jaarwedde-verordeningen te wijzigen, dan wordt opeenhoping van be sluiten bij de begrooting voorkomen. Deze opmerking gaf aanleiding tot een uitvoerige bespreking, en eindigde met de aanneming van een voorstel van den heer De. Jager, waarhij werd vastgesteld, dat in de volgende vergadering de be ginselviaag van verhooging aan de orde moet worden gesteld. Tot leden der Commissie t,ot Wering van Schoolverzuim te Sluiskil werden her benoemd We heeren J. Misseeuw en N. J. Imandt. Door Marie begeleid, kwam de kleine naai- voren. Ze was geheel in 't wit Ang stig blikte ze met haar groote kijkers de volle kerk in, maar aangemoedigd door Marie, begon ze aldra te zingen. Helder klonk haar stem. gecu woord ging verloren. Met ingehouden adem volgden honderden het aangrijpend lied, gezon gen door een kind, maar- gezongen met de zielvolle begeestering van een kind, dat wist wat ze zong: „Het licht der wereld is Jezus." Rutledge keek herhaaldelijk naar Steen. Deze zat met gebogen hoold, door zijn handen ondersteund. En in de kerk waren maai- weinig oogen tb-oog. Terstond na dat Marjorie haar- zang had geëindigd, stond Rutledge op. boog het hoofd en bad in stilte. Toen rieden allen desgelijks, en het was of o\er deze in diepe stilte biddende menigte Gods Geest Zijn Amen gal'. En daarna sprak Allan „Onze Vader, help ons dezen avond. Wij danken U, dat Marjorie nu kan zien. maai- o Heere, daar zijn zoovelen nog. die het lacht der Wereld niet kunnen zien. 0, help hen, te breken met al hun zon den en een nieuw leien te beginnen met U, o Heiland. 0 Heer, wij pleiten op Uw genadestort het water dei levens dezen Idem voor de Commissie in Ternouzen de heeren S. v. Rees, D. v. dr Ouden, L. ,1 de Vries, P. M. Geelhoedt, F. Elvo en J. F. v. Aerde. Punt 5, het voorstel om een oproe ping te doen voor een gemeente-genees heer werd aangehouden op voorstel van den heer v. Nes. Maar uit de hesprekin gen is gebleken, dat er nu groote kans voor .Sluiskil bestaat, dat aldaar een ge neesheer zal worden gevestigd. Het volgende punt bevatte eea voor stel om den 'Inspecteur van Politie ver hooging van jaarwedde te verleenen en diens jaarwedde te brengen op f 1200 Over dit voorstel staakten de stommen, wijl voorgestemd werd door de hearer. Eijke, v. Nes, Visser en Deesen tegen de heeren D. Scheele. J. de Bruine, B. Scheele en Ik* Jager. Het verdient, opmerking, dat deze kwes tie een vicemd verloop had. In het lib. „Tem. Volksblad" heeft een inzender de heeren bezworen deze verhoogiug niet toe te staan. De liberale leden stemmen vóór de ver hooging, de rechtsche leden laten zich spannen voor het: Inzender-lib.-blad-kan retje. Het is mogelijk, dat zij zich tegen de volgende vergadering nog bedenken en blijk zullen geven van zich op een billijk standpunt te kunnen plaatsen en voor de verhooging stemmen. De voorstellen 7, 8 en 9 gingen vrij wel zonder bespreking onder den hamer van den voorzitter door, alsook punt 10, wijl ze geen belangrijke beteekenis had den. Het verzoek van den heer Wieberdinb om verhooging van jaarwedde werd op voorstel van li. en W. afgewezen; twen- eens het verzoek van de afd. Neuzen van den Bond van Nederl. onder-wijzers om ook den heer v. d. Bent de f50 duurtetoeslag te verleenen. Een volgend punt bevatte een voor stel van Burg. en Weth., een commissie nd-hoc te benoemen, ten einde het Dag Bestuur te helpen bij de voorloopigte vast stelling van het kohier van den H. Omsl. Bedoeld werd een commissie van drie leden, twee leden uit deu Raad en één daarbuiten. De heer De Jager achte deze commissie overbodig, omdat gebruik gemaakt mag worden van het kohier der rijksbelas ting. De heer Dees verdedigde uitvoerig hei voorstel van Burg. en Weth., hetwelk daarna z. h. s. werd aangenomen. Be noemd werden de heeren Lensen, Scheele en Kooman te Sluiskil. Tot lid van het Bestuur der Vereeniging tot Verbetering der Volkshuisvesting werd gekozen de heer De Jager. Daarmede is de eerste stap gedaan om te komen tot het stichten van woningen door genoemde Vereeniging, met ined<- werking van den Raad. Wij kunnen niet nalaten de vereeniging geluk te. wensohen met het verkregen re sultaat.. De gemeenteraad van Neuzen heeft blijk gegeven van zijne verantwoor delijkheid te beseffen en tot verbetering van den woningtoestand mede te werken. De commissie tot ontspanning en ontwikkeling voor de militairen had het genoegen een welgeslaagde zangavond t< hebben. Daartoe uitgenoodigd, was de fa milie De Groot uit Rotterdam overgeko men en gaf een uitvoering van zang en muziek naar een goed gevuld program ma. Het was bepaald een genoeglijke avond, vooral de zang was schoon en innemend De voorzitter der commissie heeft de bijeenkomst geopenden de secretaris, die eindigde, was de tolk namens de tal rijk opgekomen militairen toen bij aan. het. einde een woord van dank bracht voor den genotvollen avond. Het was te zien, dat. al de. aanwezigen van dezen kunstavond hebben genoten. Ned Herv. Kerk. Beroepen te Boertange, Tb. H. Tons beek, cand. te Roswinkelte Reek (L.), A. W, Huiskamp te Yenlo. Bedankt voor Asperen. door L. C. W. Ekering te Woubrugge. Geref. Kerken. Bedankt voor Lekkerkcrk, door Z. Hoek te Zoanemaire. avond over ons allen uit." Meer bad Rutledge niet. maar bet was genoeg. Want in overvloed stroomde h.'l water des leien», zóó overvloedig, dal de. tiorst van vele jaren kon gelesclit worden. En terwijl allen weer in stil ge bod verzonken waren, begon het koor heel zacht te zingen „O, kom tot het Licht, hel schijnt nu voor u!" En zij Tkwamen. Ite eerste die kwam, en Allan's hand greep, was Steen. Terwijl de tranen hein over de wangen stroomden, schreed de groote man naar het platform. Dan volgde de Bohemer Antoine. Pat, Ginnis volgde hem, en dan kwamen er nog meer: Schoei der en Bomer en anderen uit MaAJley's fabriek. (Jok jonge mannen kwamen, eri jonge rouwen. Van liet koor en liit de kerk, uit alle hoeken, ouden en jongen armen en rijken. En die allen beloofden ■een nieuw leven in Christus, uit de ver nieuwende kracht huns Redders. Ook de .in tol's kwamen toe. Zoo verdrongen zie li meer dan 150 peisonen voor bet platform. (Wordt vervolgd

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2