Binnenland. Reclames. Voor erge kwalen yen klein middel. Uit de Provincie. sche werken onder Duitsch toezicht met veel bekwaamheid zijn aangelegd, zoo- dat de Rritsche troepen met groote moei luiheden hebben te kampen. Reeds op den afstand van 2000 meter komen zij onder geweervuur en hebben geen ver bindingsloopgraven om de vuurzónes te verkorten. Ook hebben zij door het. kli maat evenveel te lijden gehad als de I roepen in Frankrijk in de ergste dagen van den winter van 1914. Nadat nu onlangs halt is gehouden, zijn de toestanden gaan gelijken op die in Frankrijk. Er zijn verbindingsloopgra- ven aangelegd en de operaties zjjn be perkt tot schermutselingen en artillerie- v uur. Ja, laatst vielen de Engelschen een Ara bisch kamp aan en veroverden slechts* een aantal schapen en ander vee. Daai' is de strijd dus wel van uiterst lokaal belang. Nachtkwartier in een harem. Een Duitsch soldaat, die den veldtocht in Macedonië heeft meegemaakt, vertelt hoe hij in een harem werd ingekwar tierd. „Wij kwamen in een bijna uitsluitend door Turken bewoond plaatsje. Kleine huizen uit hout en leem, die zich door ven bovenverdieping van den -Servisch- Bulgaarschen bouwtrant onderscheiden, trekken onze aandacht, doordat zij aan alle kanten door een hoogen muur om geven zijn, die het geheele dorp het aan zien geeft van een kleine, ouderwetscho vesting. Een Turksch hoertje opent mij en eeni- ge kameraden de houten poort in den muur van zijn huis. Hij, weel al, waar het om te doen is. Als vrienden en bondgenooten worden wij ontvangen. Hij heeft zijn uiterste best gedaan, om ons waardig pp te nemen. Langs een trapje komen wij op een open baloon. Links stoot hij de deur van een kamertje open, waar wij binnentreden en het ons spoe dig gemakkelijk hebben gemaakt. In een nauwen haard brandt eeïi vroolijk vuur, waaraan onze gastheer bijzondere zorg besteedt. Dooi' twee kleine getraliede vensters kijken uit de verte de toppen van het bergland naar binnen. Een een voudige houten rustbank staat tegen den muur; kleine driepootige schemeltjes zijn de stoelen. Een tafel ontbreekt, maar in een hoek staat een ontzaglijke weef stoel, waarin nog een halfvoltooid bont tapijt hangt. Het ziet er uit, alsof de weefster midden in het werk gestoord is. Wij begrijpen, dat wij ons in het al lerheiligste van den huisheer bevinden, in bet vrouwenvertrek. De vriendelijke Turk hoeft ons inderdaad de kamer, waar zijn drie vrouwen wonen, ter beschik king gesteld. De eigenlijke meesteressen van dit vertrek, die wij slechts even ge sluierd te zien krijgen, hebben een don ker vertrekje voor lief genomen. Een klein valluik in den vloer van het vrouwen vertrek leidt naar do benedenverdieping, waai' de drie uitverkorenen van onzen gastheer den nacht door brengen. Hij zelf slaapt op stroo voor onze deur. Toen wij den volgenden morgen in de schemering weiden gewekt, hadden wij lijd noodig voor wij weer besef hadden van de werkelijkheid. Slaapdronken wreef ik mij de oogen uit en keek verwonderd naar de aardige kleine tralievensterstjes. Buiten zat verkleumd een vogeltje te tsjil- pen als wachtte het dat een vrouwen hand het voeren zou. In plaats daarvan zag het achter de tralies een grimmig soldatengezicht. Toen kromp het inéén en fladderde vei schrikt weg. Korte Oorlogsberichten. De expeditie van Ford. Uit ('hicago wordt gemeld, dat Henry Ford voornemens is spoedig een tweeden vre- heskruistocht naai' Europa aan te vangen. Binnen een week tijds, zeide hij, wil ik opnieuw de beweging aanzetten ten gun ste van den vrede, die ongetwijfeld reeds n de wereld gaande is. Ete wereld moet viede hebben en ik ben van plan, om oog sterker pogingen hiertoe aan te wen den, dan ooit zijn gedaan. Ik Stem toe, dat de reis van de „Oscar" geen bjjzonder goed begin was, maar toch deed zjj uit de hoofdpagina's van onze nieuwsbladen de verhalen verdwijnen betreffende Ame- nka's voorbereiding tot den oorlog en een groot deel der oorlogsberichten. De zen keer stel ik mij voor, de zaak meer stelselmatig aan te vatten, daar ik door ervaring geleerd heb. De reis was mij alle kosten waard door de ervaring, die k heb opgedaan. Ik weet thans wat ik Ie vermijden heb. Duitsch oorlogsschip ge zonken? Uit Kopenhagen wordt ge meld, dat een- groot Duitsch oorlogs schip op een ondiepe plaats in het Kat tengat tusschen het eiland Anholt en Zweden zou gezonken zijn, vermoedelijk doordat het schip op een mijn is geloopen. Draadloos verzoek om hulp is vernomen geworden, maai' plotseling hielden de sei nen op. Servië, het land zonder mannen. De Voss. Ztg. en de Pester Uoyd bevatten brieven van hun corre spondenten ,dje met den eersten BSlkan- trein meereisden. Beide heeren werden diep getroffen door de omstandigheid, dat alle mannen van 15 tot 60 jaar totaal at het land verdwenen zijn. Men ontmoet zegt de schrijver der Vossische, enkel vrouwen, en heel jonge kinderen, boven dien bijna allemaal meisjes. Het is mo gelijk, dat er mannelijike Serviërs te Kor- fu en Saloniki te vinden zijn, maar ik kan verzekeren, dat men er geen enkele meer in Servië terugkomt. Dit „land van vrou wen" maakt een buitengewoon zonder lingen indruk. In Engeland heersehl gebrek, aan mond-harmonica's, de troost van de mu- zicklielhebbende Tommies aan hel front. De stad Aalst in België is voor de tweetic maal veroordeeld tot 2000 mark boele, omdat er dui\en gehouden werden. Een correspondent van de „World" heeft aan luitenant Berg gevraagddenkt u. dat de Engelsche vloot de Möwe zal vinden en vernietigen V Zij zullen haar niet herkennen, zeide Berg. Zij is al meer Engelsche schepen gepasseerd, terwij] zij zelf onder Britse he vlag voer. Zij heeft op hun signalen geantwoord, zij heeft hun verteld, dat er geen Duitsche schepen in de buurt waren. Zij kan iedeien naam aannemen, dien zij wenscht. Jagen ze haar op, dan kan dat een mooie wedstrijd ge ven, want zij is snel. We zouden 'de ,,Ap- pam" hebben kunnen te pakken krijgen, ook als wij van tien mijlen ver hadden gewaarschuwd, 'dat wij naderden. Hoe groot de haat is! Een lezer van de ..Daily Mail" zendt aan dat blad een cheque van 15 prist, voor den schipper van de „King Stephen"' omdat hij zoo flink zijn natuurlijk menschelijk gevoel heeft overwonnen" ten opzichte van de bemanning van fle verongelukte Zeppelin. Een lezeres stuurt 5 prist, voor den schipper, „die. door de bemanning van de Zeppelin L 19 te laten verdrinken, de 'wereld v an 22 moordenaars heeft ver lost." - Te Tiverton wordt een korporaal ver pleegd, die 119 kogel wonden heeft. Bijna alle kogels zijn reeds verwijderd. Een gevecht in de Adria- tische Zee. In de Adriatische Zee heeft een gevecht p'aats gehad tusschen een Engelschen kruiser en een Franschen torpedovernieler, die den aftocht van het Servische leger dekten en vier vijande lijke torpedovernielers, die op de vluchl gingen. Een vijandelijke onderzeeër poogde den kruiser te torpedeeren. doch zonder suc ces. Vlootactie. Bij een verkennings tocht langs de Zuid-Oost kust van Ana tolië hebben de Russische torpedobooten niet alleen 40 Turksche zeilschepen in den grond geboord, maar ook drie weiwen voor zeeschepen beschoten. Uit Havre wordt gemeld, dat ko ningin Elizabeth der Belgen op tien ki lometer afstands van het front een schoon liefdewerk ondernomen heeft. Zij heeft er meer dan vijfhonderd kinderen, dak loos geworden dooi- den oorlog, die vrij wel op goed geluk larygs de loopgraven Zwierven, laten onder brengen in mo dern ingelichte, voor het doel gebouwde barakken. De kinderen zijn van drie tol acht jaar oud en voor hen zijn er scholen, ziekenzalen, speelplaatsen ingericht. Ver pleegsters en onderwijzeressen houden er toezicht en eiken dag komt de Koningin het kind er-dorp bezoeken, waarvan zij uit eigen middelen de kosten bestrijdt. Crisis F i n a n c i n. Benoemd tot Minister van Financiën Mr. Dr. Anton van Gijn. thesaurier-generaal aan het Departement van Financiën. Naar wij vernemen, wordt de af deeling arbei ders-verzekering overgebracht naar het De partement van Waterstaat. Zondagsrust bij de F. en T. Blijkens oen 'verslag van een onder houd met den diiecteur-generaal der pois- terijen en telegrafie, in „De Adsistent", orgaan wan den Bond van Adsistenten der Posterijen en Telegrafie, ligt het in het voornemen, een gemengde commissie te benoemen om van advies te dienen in zake verbetering aan te brengen in den Zondagsdienst, ter bevordering van Zon dagsrust. Mail a a n g e h oude n. Van het s.s. „Hollandiadat uit Zuid- Amerika te Amsterdam binnenkwam is te Falmouth <ie mail op last der Engel sche autoriteiten gelost. Hef anti-smokkelbureau. De gerechtelijke instructie inzake het anti-smokkelbureau wordt voortgezet; er is reeds een groot aantal getuigen gehooid. De instructie vindt aanleiding in het ge regeld verstrekken van gegevens aan de Engelsche en Frausche legaties. De „Telegraaf." In „De Telegraaf" leest men o. in. ten bewijze van de vaderlandslievende be doeling en werking van liet befaamde anti-sinokielbureau Met de militaire bewaking wordt het thans eindelijk zoovvaf overal ernst, en in een vereerend schrijven dankt de opper bevelhebber van onze land- en zeemacht den heer Holdert voor zijn optreden in het belang der natie. En iets Verder in hetzeltde artikel Over de felicitaties van generaal Snij ders spraken we reeds. Het is ons met zekerheid bekend, dat ook' deze mededeelingen leugens zijn en dat van .de zijde van den opperbevelheb ber aan Holdert nimmer eenige lof is toegezwaaid of hulde betuigd. (N. C.) „No or dam" en „Beekbergen", De procureur-generaal bij het Britsche prijshof heeft een eisch ingediend tot ver beurdverklaring van een gedeelte van de lading der s.s. „Moordam" en „Beekber gen-" Een kleine pil geneest een erge bloedarmoede. Mej. Ernestine Quériaquand, wonende bij den heer Pelletier, te Hermehault (Frankrjjk), leed aan een erge bloedar moede, die dreigde liaar* 23ste jaar te bederven. Die jonge dame heeft den ge lukkigen inval gehad de kleine Pink Pil len te hulp .Ie roepen, die in weinig tijd haar groote kwaal overwonnen hebben. ..Sedert langen tijd leed ik aan erge bloedarmoede, schrijft zij. ik was zoo zwak dat ik niet meer op mijn been en kon blijven staan en dan ook dikwijls genoodzaakt was mijn arbeid op te ge ven. Ondanks mijn zwakte, wilde ik toch werken; dan werden mijn zenuwen over prikkeld en gebeurde liet. dat ik 's nachts den slaap niet kon vatten. Zoo was ik des morgens als gebroken. Ook heb ik veel gel-eden aan maagpijnen en aanhou dende schele hoofdpijnen. Een vriendin die zelve zeer tevreden was geweest over de Pink Pillen en die zag hoe zeer ik verviel en dat ik geen de minste baat vond bij de middelen die men mij deed innemen, heeft mij de Pink Pillen aan geraden. Ik heb de Pink Pillen genomen en tot mijn groote voldoening hebben uwe pillen mij spoedig kracht. eetlusf en een goede kleur weergegeven. Sedert ik de Pink Pillen gebruikt heb. ben ik volkomen gezond". Drie I'ink Pillen per dag zijn voldoen de om zulk een resultaat té bereiken!, dat is te zeggen van een langzaam maar aanhoudend -verval over te gaan tot het volle bezit van krachten en gezondheid en de Pink Pillen verkrijgen dat resul taat door haar zeiven, zonder dat het, noodig js zich aan welken strengen of saamgestelden leefregel ook te onderwer pen. Gij leeft uw normale leven, maar aan ieder van uwe voornaamste maal tijden neemt gij een kleine pil in. die even gemakkelijk te gebruiken is als een bonbon. Dat heel kleine middel overwint de grootste kwal-en. De Pink Pillen gene zen: bloedarmoede, bleekzucht, algemee- ne zwakte, maagpijnen, schele hoofdpij nen, zenuwuitputting en neurasthenie. I>8 Pink Pillen zijn verkrijgbaar a fl.75 j>er doos en f9 per zes iloozeri, hij het Generaal-Depot der Pink Pillen, Da CoRtakade 15, Amsterdam. Ver krijg naar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Ü«br. Mulder, te-TLioJen bij W, Potter, Apotheker, Stoofetraat. En verder bij verschillende Ajxuhekers en goede Drogisten. Opened by Censor! Gisteren ontvingen wij uit K a 1 a m a- zoo (Mich.) een advertentie, waarbij elf kinderen van Boven mededeeling doen, van de 25-jarige echtvereeniging hunner ouders Jan van Boven en Josina Braam- se, op 28 Januari 1916. Deze advertentie, die 12 Januari j.l. gepost is, had natuurlijk vele dagen vóór 28 Januari geplaatst moeten worden, doch de Engelsche censuur heeft wel er voor willen zorgen, dat het familiebericht ons veel te laat bereikte. Het feit, dat de brief uit een neutraal land naar een ander neutraal land ging, heeft den Engelschen censor niet belet den brief te openen en te lezen, als kónden er geheime rnede- deelingen in staan, waaraan Albion's lot afhankelijk was. "Zelfs was de postzegel nagenoeg afgescheurd, om te zien, of .zich daaronder ook mededeel ingen tie vonden Door de ongeoorloofde en ongemanier de handelwijze van de Engelsche autori teiten zijn dus gedupeerdlo. de Ameri- kaansche familie, wier opdracht niet is uitgevoerd; 2o. de familie en-kennissen in Nederland, die nu veel te laat van het jubilé kennis nemen; 3o. onze administra tie, die zich een mooie opdracht zag ont glippen. Doch gelukkig, Engeland kan gerust zijn Door Ged. Staten is aan den heer W. Wattel, lid-werkman van de Plaatse lijke Commissie, bedoeld bij art. 86 der Ongevallenwet, gezeteld te Middelburg, eervol ontslag verleend. Benoemd tot ontvanger der directe belastingen enz. te IJzendijke, J. de Vroom te Sluis. Benoemd bij het reserve personeel der landmacht tot reserve-tweede-lui- tenants bij het 3e regiment infanterie de milicien-sergeanten E. J. v. Dorst, G. G. Rernery en H. A. Bominaar, allen van het korps; bij het 14e regiment de milicien-sergeants J. O. Horninge, van het korps, W. M. van Neijenhoff en L. H. van Lith, beiden van de le compagnie wielrijders. Bij kon. besluit is met 1 Maart eervol ontslag verleend aan D. Ver helst als hulpsluismeester bij het kanaal door Walcheren te Vlissingen. Middelburg. Het is heden een feestdag voor den heer L. H. Harpe, hij herdenkt namelijk den dag, waarop hij voor 25 jaar in dienst trad als bediende bij den heer C. Yerhage, kruidenier in de Kromme Weele alhier. Zijn tegenwoordige patroon bood hem hedenmorgen met enkele toe passelijke woorden een geschenk onder enveloppe, terwijl ook de vorige patroon, de heer C. Verhage en de familie Verhage den jubilaris niet vergaten en ook do andere leden van het personeel mede werkten om dezen dag voor 3en heer Harpe tot een onvergetelijken te maken. Goes. Volkshuis. Gisteravond had in de Leeszaal de jaarvergadering plaats van de Ver. het Volkshuis, onder voor ziltersehap van den heer D. J. Rernijtn. Deze opende de vergadering, heette de aanwezigen hartelijk welkom en herinner de er aan, dat de vergadering eigenlijk in October j.l. ha-J moeten plaats hebben, doch dat ze door allerlei omstandigheden eerst thans kon worden uitgeschreven.* Na.goedkeuring der notulen van de vo rige vergadering, doet de voorzitter ver slag van het eatalogiseeien der boek e'ij. dat tengevolge van Jen bran I in het vorige jaar niet grotfte vertraging ge schiedde en nog niet afgeloopen is. Medegedeeld wordt, dat een register v an het aantal bezoeker- is aangelegd en een cahier voor eventueele op- en aanmer kingen. Aan het ersla.g over 1!M I 1915 is ontleend, rial het aantal begunstigers en leien aanvankelijk 81 bedroeg, in Octo ber 1915 82. liet Bestuur tel! nu 6 leden. De heer de Kmijter meende voor de "benoeming tot bestuurslid te moeten bedanken. De bibliotheek telt 260 num mers. Er is een teekvnoursus, geleid door de onderwijzers de Looft en Kriense Lok ker ('nu vertrokken). Het aantal deelnemers, bedraagt 10. Mej. Baelens leidde een liandwerk-cur- sus voor meisjes; het aantal deelnemers steeg tol 11. Vervjer leidt de heer Remijn een cekencursus. Van Oct. tot 19 Dec. was de leeszaal gesloten, in verband met de komst der Belgische uitgewekenen. De lijst van bezoekers telt reeds 100 namen. De rekening over 1913 1914 geeft een ontv angstcij.er aan van f 153.32 terwijl is uitgegev en 1203.47' L>. dus het nadeefig slot bedraagt f50.15' De rekening over 1914 1.915 bedraagt in ontvangst f 167.64 "2 en in uitgaaf f 226.09Vs. zoodat er een nadeelig slot was van f58.45, waaronder begrepen dat van het vorige boekjaar, zoodat er thans een zuiver nadeelig saldo van f8.30 is. Besloten wordt den.arbeid van mevrouw Coenen, behoudens haar goedkeuring, als een onderdoe] v an de werkzaamheden van het „Volkshuis" te beschouwen. Deze ar beid betreft het leiden van kinderclubs. De heeren Remijn. v on Schmidt en do larotf Worden herbenoemd ais bestuurs leden. In de v acature wegens het bethuiken van dhr. de Kruiper word! benoemd de heer E. J. Poll. Verder wordt besloten den inventaris te verzekeren te ,en brandschade. En tenslotte wordt in beginsel besloten, om, in verband met een desbetreffende aanbieding, de exploitatie van de oude NutsbibKotheek over te nemen. Daarop sluit de heer llemijn de vergadering. -Met hartelijken dank ontving de wijk zuster f 2.50 voor verleende hulp. De heer W. J. van Santen, die over enkele weken zal aftreden als hoofd redacteur van de „Goesche Crt.", wordt propagandist voor de vrijzinnige concen tratie, en zal te Kloetinge blijven wonen. Vlissingen. Geregeld koeren hier thans Belgische jongemannen uit Engeland terug, die aldaar voor den dienst zijn afgekeurd, gisteren wel een dertigtal. Velen van hen zijn slechts voorwaardelijk afgekeurd en moeten zich binnen een bepaalden ter mijn weder aan een keuring onderwerpen Gisteren zijn met de mailboot „Oran je Nassau" medegekonien de Duitsche in valide militairen, die uitgewisseld worden tegen de Engelsche, die Zondag hier pas seerden. Totaal waren er 61 waaronder een officier. Van deze 61 ongelukkiger» werden er 12 door de transportcolonno van het Ned. Boole Kruis naar den hos pitaal trein, die van Zondag af hier was blijven staan gedragen per brancard, de andere konden loopende den trein bé reiken. Toen allen een plaats in den trein had den gekregen, stonden de dames van het Roode Kruis gereed om- hen versnaperin gen aan te bieden, welke d-- ongelukkige verminkten dankbaar aanvaardden. De trein vertrok te 6.30 over Esschen e.n Brussel naar ü-uitschland. Kapelle. Gisteravond vergaderde de Ver- eeniging „Liefdadigheid naar Vermogen". De voorz. H. Blok opende op gebruike lijke wijze; van do 180 leden waren 36 leden opgekomen. De voorz. begon met te zeggen, dat, van het Burgerlijk Armbe stuur een bijdrage groot f 75 was toege zegd, te besteden aan verplegingsmateriaal voor 1916. De secr.-penningmeester deed rekening en verantwoording. Ontvangen was f 161.56, uitgegeven f200.45V2> al- zoo een nadeelig slot van f38.89Va- -Van verschillende zieken waren 1125 liters melk en 685 eieren verstrekt. Met alge- meene stemmen werd dr. Pfeiffer tot eere voorzitter der vereeniging benoemd. De aftredende bestuursleden de heeren L. de Jager en H. P. Ganseman werden herko- ken. Omtrent de vorhooging der contributie ontspon zich een lange discussie. Men besloot met meerderheid van stemmen de contributie niet te verhoogen, trots het aanzienlijke tekort. Het minimumbe drag der contributie is f0.25 'sjaars. Do heer A. Ganseman gaf deze wenk aan do vergadering in overweging, dat de arts adviseert dit is noodig voor den zieke, terwijl dan een der bestuursleden zal toe zien of dit niet de financieole draagkracht der vereeniging te boven gaatdit be stuurslid zal dan op eigen initiatief hau- delen. Op de vraag van den heer A. Ganse man of de voorzitter niet een bezoek heeft gehad van een juffrouw voor het provinciale huisbezoek in verband met tuberculosebestrijding, antwoordt deze be vestigend. De heer Ganseman zet nader uiteen bet doel van deze komst en het nut van een wijkverpleegster voor Ka pelle en Biezelinge. Dr. Pfeiffer vond dit ook noodig. (Men besloot eens met bedoelde dome te spreken. Dooi dr. Pfeiffer zal opgemaakt word u welk verplegingsmateriaal de vereeniging heeft aan te scJvaffen. Nog weid bespre ken op welke wijze het tekort zal gedekt worden. Het voorstel-M. de Puit om den bode te doen rondgaan, om bij elk lid een kwartje te 'innen, werd verworpen. Gaarne verwijzen we naar do advertentie in dit nummer, waarbij aangekondigd wordt, dat ds. Klomp 'Maan- •dag a.s. in „Obadja" zal spreken in het belang van het Chr. Onderwijs. Moge de opkomst groot zijn en de arbeid rijk ge zegend worden. Kruiningen. Herstemming voor een lid van den Gemeenteraad op 8 dezer. P. Wisse 118 st. te 'Kruiningen, 175 st. te Hans wee rd, totaal 293 st.; A. Dek Az. 1Y3 st. te'Kruiningen, 14 st. tc Hansweerd, totaal 187 st. Alzoo gekozen met een meerderheid van 106 stemmen dhr. I'. Wisse te Hansweerd. Wemeldinge. Dinsdagavond vergaderde de Vereeniging voor Chr. Volksonderwijs tot het houden harer gewone jaarlijksche ledenvergadering. Tegenwoordig naren ongeveer 60 personen, waaronder' veel ouders van schoolgaande kinderen. Deze vergadering werd geopend door den voor zitter Ds. Drast met een kort welkomst woord, waarna Z.Eerw. liet zingen Ps. 103 vers 5 en 6 en voorging in ac hed. Daarna las spr. voor een gedeelte van 2 Kon. 3 en memoreerde in het kort den tocht van de koningen van Israël en Juda tegen do Moabieten. Inzonderheid stond spr. daarop stil bij de woorden „Vlaak in dit dril vele grachten en er zal water komen, zonder wind en zon der regen". Wij moeten grachten maken, werken in 'tgeloot en God zal verder zorgen. Wij, als ouders, hebben de kin deren in cle gylegenheid te stellen in den geest van Gods Woord te doen opvoeden. Z.Eerw. besloet zijn openingsrede met den wensch, dat ieder persoonlijk dor- wat God de Heere op zijn hand heeft gezet en bidt de school bij voortduur des Hee ren zegen toe. Daarna las de secretaris achtereenvol gens de notulen der vorige ledenverga dering en het jaarverslag der vereeniging over 1915. Uit de notulen bleek, dat de heer C. Burger voor zijn benoeming tot bestuurslid had bedankt. Uit het verslag le. dat de schooWhans door 195 kinderen wordt bezocht; 2e. dat bij normalen aan was van het aantal leerlingen schoodbouw weldra onvermijdelijk zal zijn, en 3e. dat reeds dooi' het Bestuur pogingen zijn aan- gewend tot uitbreiding van leerkrachten (eventueel aanstellen van een volontair.) Ook het verslag van den penningmees ter gaf redenen tot tevredenheid, al was het ook dat het batig saldo over bet afgeloopen jaar iets minder was dan dat van het hieraan voorafgaande. De commissie betast met het nazien der rekening bracht, bij monde van den heer F. Oudeman hiervan rapport uit, waaruit bleek, dat alles, als altijd, weer even accuraat was behandeld, en de ver gadering sloot zich dan oo-k volgaarne bij hot voorstel aan, om den penningmees ter hiervoor te déchargeeren. Alsnu werd de begrooting voor 1916 overgelegd, die aanleiding gaf tot een paar opmerkingen van ondergeschikt belang, en daarna even eens werd goedgekeurd. De nu volgende pauze bracht een aange name afwisseling in deze vergadering, vooral door de heerlijke chocolade, dio door bereidvaardige handen werd rond gediend en waarvan dankbaar gebruik werd gemaakt. Toen kregen wrj te kooien het verslag van den penningmeester van het suppletiefonds, dat was wel iets min der mooi; slechts over elf maanden was door hem aan zijn verplichtingen, vol daan kunnen worden, en al was de op brengst f 156.20, dat moest 'toch nog wei iets hooger kunnen worden. Met name weiden genoemd Adra. v. d. Beige en Ja. Dominicus Fd. als veel te hebben bijgedragen tot het werk van het supph- fonds. De laatste alleen haalde met haar busje ongeveer f40 op. Alsnu kon worden overgegaan tot be stuursverkiezing. Na een paar stemmingen bleek, dat, de lieer. P. Cijsouw met meer derheid van stemmen was gekozen, die mede ter vergadering zijnde, zich de/.e benoeming wilde laten welgevallen Bij de rondvraag rezen nog enkele vin gen aangaande sommige artikelen van reglement en statuten waarover nog kort van gedachten werd gewisseld. De voorzitter bracht dank aan de ver gadering voor hare. medewerking., daarna zong pion nog Ps. 1381 en sloot de he r C. Burger met dankgebed. Serooskerke. (.W.) In de gisteravond ge houden ledenvergadering der Geiten fok- vereeniging werd met algemeene stemmen besloten aan de vereeniging eea geiten- verzekering te verbinden. Aan het bestuur werd de samenstelling van eon concept reglement opgedragen, om in een volgende vergadering tot de definitieve oprichting to kunnen overgaan. Domburg. Officieel is aan dei» Bur meester bericht, gedaan, dat de schade ontstaan door springen of doen springe» van nrijncn in November 1914 niet van Rijkswege zal worden vergoed. Zooals destijds gemeld werd, bedroeg de schade aangebracht aan sommige woningen van ingezetenen samen eenige duizende gul dons. arV "ï&yst* Ned. Herv. Kerk Hitthem. Be kerkvoogden en de no tabelen der Ned. Herv. Gem. alhier b sloten in de gisteren gehouden vergaderi».. het tractement van den predikant m f100 te verhoogeu.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2