Veeteelt. Laatste Berichten Wetenschap en Kunst. Briefwisseling Aanbestedingen Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertentlën. 81IWS. Telegrafisch. Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van tijden de dijikien daar Veelal de ter deert, die 't in onze dagen eringen het woe ien weerstaan, /an weldadigheid nog nooit heeft it hulp van alle zich ook! niet, ibouwers hunne ;en om vee wit te ontvangen, er daartoe geen en, zoo zal hij 5 tasten om op n steun te Vér- niet dezelfde ilijikbaar éen ze- lelburgsche Cou- geeft, maar „de emt nog f 5 te che boeren, die mi gehad f 1000 eek onder water offert voor zijn de £5 Van G. nt de hoeren uit die 1000 w e 1 zijn landbouwers, nissen, al hebben maar zijn er geen zulke? De Valchersche boe dat i e d e r zal e te stallen, 't zij ■age. egels een weinig digheid van het de plattelands- i in 't bijlzonder, den M. issie deelt mtede. tot ongerustheid of de aanvoer oende mate is to Hingen in Aug. men worden uit- it 15-jarige meis- ttersuin door een erd getroffen (zij ije smokkelaars), overleden. Za- ihouder te Loos de horens dood- am is gisteroch- ;n drijvende ge ien 5-jarigen S.> vermist werd liggende in de den dijk bij Bie- ndrijven een cas- ontbreekt. De in- pn, prentkaarten, ui Duitschen ma in door zijn ver ten vlieger komt )k do woonplaats eis je kunnen uit en opgemaakt. Men meldt uit ontdekten voor- n met kolenstof liggende aan dc ig verhaald naar men met lossen okwolken stijgen den V a r k e- Ter voorkoming i doorbraak van Varkenoordschen stuk land lus- e sporen van liet ffden opgehoogd, hen polder, die eelte droog komt, lid paling gevan- ming daarin werd uder bijl Zuider- jiii koeien uit den aangeboden door iten enkele koei- »ek in Waterland 60. Toen ze te- twee stuks op eisohten ze op- nesten de koeien anderen uitweg geven. icheveningen zijn lie ernstig doen „Sch. 364" van le, directeur ree- er P. Groen, met ,atsten storm zou 3n goederen, tot te Egmond aan hntrent meerdere n storm zijn uit- binnen werden in ongerustheid. Te Zwartemeer ngenaardig geval1 van een der in- opgemaakt tegen wegens beschul- va|n een paard, iet zuidelijk deel Januari ieen Ne- een mijn geloo- re bijzonderheden Inbraak. In de sigarenfabriek van de firma Van der Heiden te Woensel bij Eindhoven is in den nacht van Za terdag op Zondag ingebroken. De brand kast is tevergeefs geforceerd, terwijl in hef sigarenmagazijn is huisgehouden en si garen ontvreemd zijn. Het is nog niet vastgesteld wat precies gemist wordt. De politie was reeds hij het aanbreken van den dag aan het onderzoek. Inbreker gevat. Naar men na der verneemt, werd de dader van den diefstal in de villa van den heer Ociht- man te Hengelo, gevat, toen hij eenige zilveren lepels en vorken bij een goud smid te Enschedé te koop aanbood. De goudsmid waarschuwde de politie tele fonisch en de dief liep in de val. Nader bleek, dat 'hij reeds eenige zilveren lepels bij een adderen goudsmid had te gelde gemaakt. Mede' werd een gouden betting, van den diefstal" afkomstig, in zijn bezit gevonden. De gestolen voorwerpen werden in be slag genomen en de dief is ter beschikking der justitie gesteld. Dievenbende. Bij den koperdief stal 'tiit jle machinefabriek van de firma Gebrs. Stork Co., te Hengelo (O.), schijnt een heele dievenbende betrokken te zijn. Een zevental personen werd reeds ter beschikking van de justitie gesteld. Eenb ge honderden kilogrammen koper werden reeds in beslag genomen. De politie zet het onderzoek ijverig voort. Groote brand. Vrijdagnamiddag brak te JVfolde brand uit in twee hout stapels. Wijl een hevige storm zonder regen woedde, breidde het vuur zich met de grootste snelheid uit. Het gelieelc cen trum der stad werd bedreigd; de apo theken zijn afgebrand, een brouwerij en drie houtstapels stonden in vlammen. Vol gens een later bericht is ook het tele graafstation afgebrand. De brand ontstond in oen wollenstof- fenfabriek. Tijdens het blusschingswerk brak een ander brand uit in de nabijheid van het telegraafkantoor, hetwelk een tijd lang ernstig bedreigd Werd. Toch slaag de men er in het gebouw te redden. Door vonken wierd de brand naar het centrum der stad overgebracht. Het vuur woedt hier juog altijd. Er is geen hoop dat. men lijet spoedig meester zal zijn. Van Aalesiund is een torpedoboot ter assistentie naar Molde vertrokken. Nader wordt gemeld Bij onafgebroken storm duurt de brand met groote hevigheid voort, vooral' in de nabijheid van de spaarbank, die tot toe nog onbeschadigd is. Twee hoeven en openbare gebouwen zijin afgebrand. Do brand breidt zich rut. Het stadhuis en bet Grand Hotel1 worden bedreigd. Achthonderd a duiizend dakloozen zijin in hotells' en bij1 particulieren onderge bracht. Kleederen zijn waarschijnlijk ge noeg voorhanden, daarentegen ontbreken levensmiddelen. Er zijn geen menschen- lewensi te betreuren. De brand 'te Molde kon Zaterdagmorgen reeds tot staan worden gebracht. De nood its1 groot, daar de slachtoffers voor het meerendeel armen zijn, die niet verzekerd zijn. Te Molde zijn 120 a 150 huizen afge brand. De geheele schade bedraagt on geveer drie millioen kronen. Waarschijn lijk is kwaadwilligheid in het spel, daar de brand tegelijkertijd qp> twee ver van elkander gelegen plaatsen uitbrak. De ko ning vertrekt naar Molde. De Apollo vergaan. Over de ze ramp lezen we nog het volgende: Vrijdagavond, te zes uur ongeveer voer het op een mijn. Het schip- was getrof fen in het groote ruim aan bakboord zijde. De ontploffing was' ontzettend: aan boord werd alles door elkaar geslagen. Bijna niemand van de 19 opvarenden kon op de been blijven. De uitkijk, een Rus sisch matroos, viel van het dek in het ruim, en is daardoor ernstig verwond geraakt, zoodat 'hij te Vlissingen naar het ziekenhuis moest worden overgebracht, Hij had o. a. een gebroken been. In twee minuten was het voorschip geheel onder water. Kisten sinaasappelen van onder in het ruim kwamen op het schip terecht. Een groot deel van het dek sloeg weg. Kisten, vaten balen, alles dreef rond het het schip. Intusscihen had men de bei de booten (uitgezet, efl namen de mannen, al 'hunne eigendommen en ook de scheeps papieren achterlatende, daarin plaatst In een der booten zaten zeven man, in do andere negen. De Russische matroos sloeg tot tweemaal buiten boord, maar toch wist men den gewonden man in de boot te krijgen. Deze had den 16- jarigen m ess r o o m-jongen om hulp hooren roepen, en een paar stooten op de stoomfluit toonden dat nog niet allen van boord waren. Waarschijnlijk zijn de ze noodsignalen gegeven door den twee den stuurman Wollen. Behalve de jon gen en de stuurman wordt ook vermist de stoker J. Cohen. In beide, booten dacht men dat alle anderen in de andere boot waren. 1 rouwen®, het was niet doenl'iik om nogmaals het zinkende schip te na deren, daar dat groot gevaar opleverde om mede naar den bodem der zee te worden getrokken. In ongeveer 8 minu ten wasl het schip van 1200 ton in de golven verdwenen. De beide booten, waar van een het roer miste, voeren opi bet Galloper vuurschip, af. Dit was een heele toer, mede omdat behalve ae Rusi ook verschillende anderen meer of minder door het slaan tegen deelen van het schipi of door vallen gewond waren. Eén had de geheele bovenlip gescheurd, een tweede was aan den linkerslaap gewond, een derde was gewond aan arm en been, en ook anderen hadden lichte wonden. Na een uur vechten tegen de nog woe lige golven bereikte men het vuurschip. Hier had men duidelijk de ontploffing gehoord, en het schip zien branden. De bemanning van het vuurschip1 ontving de schipbreukelingen zoo goed als zij kon. Aan de slachtoffers van de mijnenoor- log, werd zoo goed mogelijk een slaap plaats gegeven, maar van slapen kwam niet veel. De gewonden werden met de aanwezige verbandmiddelen verbonden. Eten werd aan de door schrik, angst en pijn overspannen mannen verstrekt. Zaterdagmorgen werd het sein opgehan gen, dat zich schipbreukelingen aan boord bevonden en toén de „Prinses Juliana" op haar weg van Tilbury-Docks naar Vlis singen passeerde werden een paar scho ten gelost, om de aandacht te trekken. De mailboot kwam daarop zooveel mo gelijk nabij, waarop een deel der schip breukelingen in eender booten de an dere wasl tegen het vuurschip stuk ge slagen plaats nam en na,ar de mail boot roeide. Toen zij aan boord waren, nam de tweede stuurman van de „Prinses Julia na" met een paar matrozen plaats in de boot, en, roeide naar de Galloper om terug te keeren met de overige leden van de bemanning van de „Apollo". Hierna zette de mailboot, die door een en ander ongeveer drie kwartier vertra ging 'had gehad, haar reis voort naar Vlissingen. Groote brand in B-o li e m e n. Zaterdagmorgen brak brand (uit in de aan de economische credietbank voor Bo- hemen behoorende suikerraffinaderij te Aussig, die 800 arbeiders en arbeidsters werk verschaft. Het machine-gebouw, ve le andere bedrijven en magazijnen aan den spoorweg met groote voorraden, het ketelhuis', het gebouw der administratie en het nieuwe magazijn zijn gered. De brand kan ontstaan zijn door kortsluiting of zelfontbranding. De schade zal eeni ge millioenen bedragen en wordt door verzekering gedekt. Treinongeluk. Een trein werd getroffen -door een lawine in liet gebergte, honderd twintig mijlen van Seattle. Twee wagons vielen in een ravijn; 90 meter diep. Er zijn veertien dooden en vele gewonden. GOES. Zendeling Weiss van de Broe dergemeente zal Vrijdagavond in liet lo kaal der Chr. Jongelings Ver. (Wijngaard straat) alhier optreden. Hij hoopt bij mooie lichtbeelden belangwekkende dingen to vertellen over zijn arbeid. AMSXEBDAM. Omtrent „De Telegraaf" en haar medewerkers vernemen we het volgende: De ex-Berlijnfche correspondent Simons, een pro-Duitscher, deelde den laatsten .tijd de lakens uit, hetgeen min der aangename verhoudingen schepte. Di recteur Koldert heeft verder een a.nti- smokkelbureau opgericht, dat o. a. met valsehe documenten moet gewerkt heb ben. Aan leden der redactie werd ge vraagd om huu medewerking aan dit bu reau. Mej. van Meeheren vroeg: ontslag, doch enkele andere redacteuren, die deze medewerking weigerden werden ontslagen. In verband met Simons 'actie is de heer Schroder niet meer verantwoordelijk voor den inhoud van „De Telegraaf" gebleven. Op grond van zijn ontslag als verant woordelijk hoofdredacteur is hij uit de preventieve hechtenis ontslagen. In de kringen der journalisten bereidt men nu -een publicatie voor, waarin aan gespoord zal worden niet naar de va cante plaatsen te dingen. ROTTERDAM. Een sleepboot van de firma Wilton is omgeslagen. Drie personen konden zich redden. De machinist en de stoker zijn verdronken. SCHIERMONNIKOOG. Gisteren kruisten twee Zeppelins voor het Friesche gat. Een verdween in N.-W., de andere- in O. richting. DEN HAAG. De Koningin zal zich mor gen naar Alkmaar begeven, om daar de geteisterde streken in oogenschoiiw te nemen. DE BILT. Hedenmorgen te ruim 7 uur is een vrij sterke aardbeving geregistreerd op 2800 K.M. afstand in O. of W. rich ting, d. i. in den Kauknsiis of hij de Azo- ren. EEMLAND. Met het herstellen der dij ken is begonnen. 1500 M. dijk is ge heel vernield. 'HOLIJ SLOOT. Alhier zijn vele rietvel den met den wind meegevoerd. Op een daarvan stonden twee schapen, .die we gens het diepe water niet te naderen waren. RAMSDORP. Gisteren is het hulppost- kantoor nog bediend door Jan Vis, die op eenige stoelen planken had gelegd. Toen het water steeg moest hij zich ver wijderen en den dienst staken. Treub en de ouderdomsrente. Gisteravond is als een volmaakte Ver rassing hij -de .Kamerstukken een uitvoe rige en "belangwekkend© co-rrespo-nd-entio gepubliceerd die gevoerd is tusschen 'mi nister Treub en den voorzitter der Tweed-a Kamer, mr. Goeman B-o-rgesius, over de behandeling! van het wetsontwerp Ouder domsrente. D-e Kamer komt, gelijk men weet, aanstaanden Dinsdag bijeen en zal daar een regeling van werkzaamheden moeten treffen, die ditmaal van buitenge woon belang is. Algemeen bestond de Verwachting, .gelijk door den voorzitter reeds in December was aangekondigd, dat de Kamer besluiten zou het o-ntwerp-Ou- derdomsrente spoedig in behandeling te nemen. In de laatste dagen lie-p het ge rucht, da,t die behandeling zou plaatsi heb ben direct na het a f dee 1 i ngs o nder zoek v'an Grondwetsherziening en belasting-ontwer pen, hoewel een zeer sterke groep van leden de Ouderdomswet nog vóór dat afdeelings-onderzoek wilde behandelen. Wat is er nu gebeurd Minister Treub, resoluut als steeds, heeft op de meest krasse wijze ingegrepen in de regeling van werkzaamheden der Ka mer en aan den voorzitter schriftelijk medegedeeld, ten eerste: dat hij het ont- werp-Ouderdomswet niet wenscht te be handelen zoolang niet de voorioopige ver slagen zijin uitgebracht o-ver een aantal belasting-ontwerpen die, wet geworden, samen ongeveer 30 millioen gulden p-er jaar in do schatkist zullen brengen, en ten tweededat -onder deze belasting- ontwerpen in ieder geval de pensioen-be lasting moet zijin. Ziedaar. Het viel als een hom uit de lucht. Eerst, zoo zei de minister tot de Kamer zult ge een serie belasting-ont werpen onderzoeken, vervolgens zullen daarover de voorioopige verslagen worden uitgebracht waaruit ik zekerheid moet krij gen van minstens 30 millioen per jaar. Daarbij zal in ieder geval de pensioen- belasting moeten .zijin. Als dit alles ver vuld is1, deuk ik er pas o-ver óm die Ouderdomswet te gaan behandelen, Vroe ger niet, aldus1 decreteerde Treub. De voorzitter der Kamer heeft den minister in een langen, krachtigen brief geantwoord; heeft hem er op gewezen, dat de minister zelf In d-e Kamer als termijn van behandeling uiterst Maart heeft genoemd, waarvan geen sprake zal kunnen zijin alsi de minister eerst de be wuste voorioopige verslagen wil hebben. De voorzitter schreef verder; dat de mi nister zoodoende conflicten met de Ka mer in het leven zou roepen èn wees er volkomen terecht op, dat in het parle mentaire leven de inhoud van voorioopige verslagen nog nooit waarborg heeft ge leverd voor aanneming of verwierping, van wetsontwerpen, zoodat de minister aan die Verslagen toch niets zou, hebben. Het hielp niet. In een tweeden brief is' de. minister op z'n stuk blijven staan en heeft hij ziju meening met groote beslistheid ge handhaafd. Hij wenscht, alvorens de Ou derdomswet te behandelen, 'voorafgaande zekerheid dat het tekort zal worden ge dekt en het geld voor de Ouderdomswet er zal zijn en deed daarbij nog de nieuwe mededeeling, dat hij de behandeling van het ontwerp door de Eerste Kamer net zoo lang zal tegenhouden tot de Tweede Kamer de noodige belasting-ontwerpen heefta a n ,g e n o- m e n. - De Vo-orzitter der Kamer, ofschoon hij bleef protesteeren tegen het standpunt van denminister, heeft daarop verklaard, dat iiijl aanstaanden Dinsdag niet zal voor stellen om de Ouderdomswet te- behande len. Hij stelt het dus uit. Hij "is moeten zwichten voor de bezwaren van Ben mi nister en dat is begrijpelijk. Hij kon moei lijk anders. De vraag is nu Tliaar Wat de Kamer zelf zal doen. Ongetwijfeld zal eï een hartig woordje gesproken worden. Door dit standpunt door minister Treub ingenomen, zal er voorloopig Van de be handeling van het ontwerp niets kun nen komen. .Bovendien heeft de mi nister zijn wetsontwerp-Ouderdomsrente nu min of meer vastgekoppeld aan het ontwerp Pensioenbelasting, dat in breeden kring impopulair is eoi als een stelsel Van verkapte premiebetaling wordt beschouwd. Die situatie is zeer gespannen. .1 (Teil) Een harmonium met kwart- tonen. De Duitsc-he orgelbouwer, Otto Pape, heeft een harmonium geconstrueerd, dat als nieuwste merkwaardigheid niet alleen halve en heele tonen doet hooren, doch ook kwarttonen weergeeft. Bij de samenstelling van dit bigromatisch har monium maakt hij gebruik van een vroe gere vinding van von Moollendorf. Pape hoopt het instrument nog dezen winter aan het publiek te doen hooren. N. B. Een paar berichtgevers, die dezer dagen huin berichten niet geplaatst zagen, gelieven zich af te vragen, of ze niet te laat waren. F. te Bi. Uit de co-pie bleek niet, wan neer de vergadering gehouden is. Jan. 25 Oostkapelle, boomen, Verhulst. 25 Nisse> verpachting weiland, Schram. 26 Hoedckenskerke, inspan NeerVoort. 26 Koudekerke, hofstede, Loeff. 26 Goes, Slot, meubelen, Pilaar. 27 Nisse, inspan, Pilaar. 27 's Gravenpolder, huis, schuur, tuin, Neervoort. 28 'is Heer Arendskerke, huis en inboedel, herberg en schuur, Pilaar. 28 Bergen opi Zoom, 9; dekhengsten; 27 Jan. te zien. Febr. 1 Nieuw-HelVoet, verpachting hofstede, v. d. Blink. 1 Vlissingen, winkelhuis, Vethacke. 2 Ovezand, huis, tuin, enz1., Neervoort. 2 Kloetinge, inboedel, Pilaar. 2 Koudekerke, inspan, Loeff. 2 Borssele, inschr. huizen, Pilaar. 2 Goes, rijwielen, ijzerwaren, Hollmanni en Verhoek. 3 Bansweert, koffiehuis, herberginven- taris, inboedels, Schram. 5 Kortgene, hoveniering, Hioolen. 16 Zoutelande. 10 perc. bouw- en wei land, Loeff. 23 'sHeer Arendskerke, kapitale inspan, Pilaar. 24 Kortgene, kapitale inspan, Hioolen. Goes, hofstede enz., Pilaar. Nieuw en St. Joosland, kapitale boe- reninspan, De Neeling. Vlissingen, winkelhuis, Paap. Maart. 1 Kloetinge, kapitale boeren-inspan, v. Dissel. 2 Borssele, kapitale boereninspan, Holl- mann en Verhoek. 3 's Heer Hendrikskinderen, kapitale boereninspan, Pilaar. 9, Wenieldinge, paarden, rijtuigen, enz., V. Dissel. Jan. 25 Goes, herstel stormschade Egbert Pe truspolder, dijkgraaf C. G. de Vrieze. 26 Dinteloord, bouw wagenhuis, Bierens de Kam, Biezelinge. 26 Heinkenszand, woonhuis met schuur, E. Verdonck. 31 's Gravenliage, onderhoud strafgevan genis te Goes, Min. van Justitie. Febr. 3 Middelburg, levering paalhout, enz., Polder Walcheren. 9 Middelburg, bestratingswerken weg WalzoordenHulst. Goes, 22 Januari 1916. Veilingsver. „Goes en Omstreken". Appels: Zure Bellefleur 57, Goud- reinet 68, Court Pendu 46, Ponime d'Oranje '45, Zoete Bellefleur 5 ct. al les per K.G. Peren: Weidrager 46, Gieser Wil deman 5—6 et. alles; per K.G. Diversen: Spruiten 6—8, Peen 3 4, Kroten 23 et. per K-G- Bloemkool 45, Witte kool 46, 'Savoye kool 45 ct. alles .per stuk. Prei 310 ct. per bos. Aardappelen (bravo's) f2 per HL. Rotterdam, 24 Ja.il. 1916. Binnenlandsche granen: Tarwe ruim aanbod, langzaam verkocht f 13. a f 13.75; Gerst prijshoudend, tamelijk ruim aangeboden, alleen hij flinke par tijen te plaatsen, daarom geen noteeritig; Haver, ruim aanbod, prijshoudend f 13.25 a f 13.80; Bruine boonen minder aan bod f20.a f29.Erwten niet van beteekenis ter markt; Koolzaad £35.a f38.Kanariezaad f30.a f32. Karwijzaad f26.50 a f27.50 p. 50 K.G. La Plata loco f 272, Witte platte Natal loco f285. Eieren. Zeeuwsche f6.25 a £7.— Overmaassche f6.50 a f7.50 p. lOOstuks. Varkens. Aanvoer 609 stuks. Prijs 44 a 46Vs ct. Lichte voor export 35 fi 41 ct. Aardappelen. Zeeuwsche blauwe f3.40 a f3.60, Zeeuwsche eigenheimers f2.60 a f2.90, Zeeuwsche bonte f 3.50! a f3.70, Zeeuwsche bravo's f3.20 a f3.40, Spuische eigenheimers f2.90 a f3.20, Red Star f2.50 a f2.75, Poters f2 a 12.30. Tamelijk aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 8422 steen blauw, prijs 120 a 150 stuivers; 1145 steen wit, prijs 100 a .120 stuivers; 2120 steen Grom, prijs 120 a 140 stuivers; 1895 steen Holl. geel, prijs 120 li 150 stuivers 3116 steen half gezw. blauw, prijs 50 a 60 stuivers. Zeeuwsche ajuin. Aanvoer 1500 H.L. Prijs f5. AMSTERDAM, 24 Jan. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f 2.70 a 2.80 Zeeuwsche bonte f 3.30 3.50 Zeeuwsche blauwe f3.30 „3.40 Zeeuwsche bl. eigenh. f 2.70 2.80 Zeeuwsche red star f 2.20 2.50 Zeeuwsche industrie's f 2.20 2.50 Zeeuwsche bravo's f 2.80 3. Friesche borgers f 2.50 2.60 Friesche blauwe f3.—„3.10 Friesche eigenheimers f 0.0. Friesche red star f 2.50-n 0 Friesche bonte f 3.40 0.— Geldersche blauwe f 0.— 0. fleldersche bravo's f2.70 „2.80 Bravo's pooters f 0.— 0.— Spuische pooters fl.90„2.10 Spuische bravo's 10.0.00 Eigenheimer poters f0.—„0. Flakkeesche eigenh. f2.70 „3.15 Spuische eigenheimers f 2.70 3.— Limburgscheindustries f 2.20 2.40 Aanvoer 2 ladingen. Van 2224 Jan. MIDDELBURG. Ondertrouwd: Jac. S. Beckers, jm. 44 j. en A. A. van Waerkens, jd. 42 j. Bevallen: L. Andriessen, geb. Marinis- sen, z.; A. Mieras, geb. Gillisse, z.; C. Dubois, geb. Frafiooijs, d.; D. W. F. Koren- hof, geb. Hagethorn, z. Overleden: C. Melis, 34 j., man v. M. M. van den Bosse; C. Lab-rujere, 81 j., vrouw v. J. J. Janssen; M. P. Weijn, 56 j., vrouw v. P. J. Heijman. GOES. Huw. Afk.: 22. Benjamin Kole, 21 j. jm. te Goes en Tannetje Ruijsaard, 21 j. jd. te Hoedeke-nskerke, onlangs te Goes. 'Geboren: 23, Geirit, z. v. Jacob van Riet en Leuntje Crucq. Overleden: 21, Cornelis Johannes Wol- fers, 26 j., ongeh. Van 1822 Januari 1916. VLISSINGEN. Ondertrouwd: C. Roza, jm. 20 j. en M. L. Stoclk), jd. 21 j.; P. Julianus, wedr. 52 j. en A. B-oele, jd. 38 j.; C. de Beer, jm. 29 j. en G. Meer man, jd. 27 j.; C. Sehildhuizen, jm. 21 j. en. J. Koene, jd. 19 j.; C. A. Geldol, jm. 26 j. en F. Groenhotf, jd. 18 j. Getrouwd: C. J. de Vries, jm. 3 - j en A. J. M. Croon, jd. 32 j.; W. A. Lou- werens, jm. 20 j. en A. M. Prince, jd. 21 j.; C. Duvekot, jm. 23 j. en G. J. Bos, jd.K. van den Buuse, jm. 23 j. en A. C. H. Bené, jd. 19 j.; H. J. Coithals, jm. 27 j. en G. Jasperse, jd. 24 j. Bevallen: S. Gerbrandy, geb. Pel, z.; E. de Nooijer, geb. van Bel zen, z.; M. Stroo, gob. Montezaan, d.; C. Setola, geb. Otto, z.; S. Leuvelink, geb. de Voogd, z.; H. E. A. de Nijb, geb. Roelofs, z.; S. M. van de Woestijne, geb. de Pauw, d. Teven loos. Overleden: E. A. M. J. van Out rij ve, d. 3 maanden; J. F. Rukkens, wedr. van A. S. Robert, 82 j. Van 1421 Januari 1916. WESTKAPELLE. Geboren: 16, Stefa- nus, z. v. A. Toutenhoofd en A. Hui- bregtse. N. V. C. Van 1421 Januari 1916. SOUBURG. Ondertrouwd: J. Blaasse, jm. 25 j. en M. S. Kasteleijn, jd. 22 j. Bevallen: A. Arendse, geb. Vos, z. N. V. C. 24 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770 boven Zuid-Duitschland, laagste 740.0 te Chris- tianstuind. Verwachting tot den avond van 25 Jan.: Meest matige tot krachtigen Zuidelijke tot Westelijken wind, betrokken of zwaar bewolkt met tijdelijke opklaring, waar schijnlijk eenige regen, iets zachter. 1846—1916. Op 27 Januari a.s. hoopt onze geliefde Moeder CORNELIA MOERDIJK, Echtgenoote van Marcus Verhulst, haar 70sten Verjaardag te herdenken. Dat zij nog lang gespaard moge blijven is de wensch van Hare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Driewegen, 1916. Donderdag 27 Januari hopen onze Ouders JACOB DE KOK Cz. en LEVINA NIJSSE Wd. hunne 35-jarige Echtvereenlging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. 's-Heerenhoek, 23 Jan 1916. Heden overleed te Hoevelaken, zacht en kalm, in de hope des eeuwigen levens, onze geliefde Vader en Behuwdvader, de heer WILLEM JAN KRIJKAMP, in leven ambt. S. S., in den ouder dom van ruim 64 jaren. Ds. en Mèvr. KRIJKAMP— Honders. Pastorie Oostkapelle, 20 Jan. 1916. Heden overleed, zacht en kalm' na een smartelijk lijden, onze ge liefde Dochter, Zuster en Behuwd zuster GEERTJE IZEB0UD, in den ouderdom van 30 jaren. Sterke de Heere ons in dit zwaar verlies. Hare diepbedroefde Ouders en verdere Familie. Uit aller naam, P. IZEBOUD. Koudekerke, 23 Jan. 1916. Heden overleed in het Gasthuis te Middelburg, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot en Vader, Zoon, Broeder en Behuwdbroeder, CORNELIS MELIS, in den ouderdom van ruim 34 jaren. Uit aller naam, Wed. C. MELISVan den Bosse, Vrouwepolder, 22 Jan. 1916. Heden overleed na een kort stondig lijden, ten huize van de Wed. Laahr, te Middelburg, ADRIANA J0BSE, Wed. van Chr. de Poorte, in den ouderdom van 84 jaren. L. DE POORTE. Veere, 22 Januari 1916.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3