Reclames De groote vraag. Uit de Provincie. Storm en hoog water. Kerknieuws. Predikbeurten. Reclames. Als gij neerslachtig wordt, Gemengd Nieuws. Verzocht, haar wensciï aan de Geref. Ker ken in Nederland kenbaar te maken. Engelsche blokkade. Het Weensch Correspondentiebureau seint ons In een artikel, waarin het plan van Engeland om de Nederlandsche havens bij de blokkade van Duitsche mede te betrekken wordt besproken, zegt de „Neue Freie Presse": Zou het daartoe komen, dan ware dit een nieuwe ongehoorde in breuk op het volkenrecht, een gewelddaad, die misschien nog het optreden van En geland tegenover Griekenland aan onbe schaamdheid overtreft. De Engelsche regeering moge van mee ning zijn, dat de Nederlanders zich on der den indruk van de overstroomings- ramp gemakkelijker zullen schikken naar de wenschen van het Londensche kabi net, wanneer deze door maatregelen van geweld gesteund worden, doch wanneer men de karaktereigenschappen van het Hollandsche volk kent, is dit nauwelijks aan te nemen. De herinnering aan de zeehelden Tromp en De Ruyter is thans nog even levendig als vroeger. De landvoogd I d e n b u r g. Het „Soer. Nwsbld". van 3 December, zijn inlandsch-persoverziöht aldus aan: „Watde inlander van den komenden landvoogd ook mag denken of verwachten zeker is het, dat de inlandsche pers pver den heer Idenburg als landvoogd een en al 'lof is. Algemeen wordt Zijne Excel lentie geroemd om zijn open oog en oor voor den inlander, zijn zui ver eerlijke bedoelingen ten aanzien van de Sarikat Islam, welke bij haar geboor te door het meerendeel' der blanke pers werd geroemd afe de vorm van reac tie opi de actie der Christelijke Excel lentie. De spotnaam S(alahnja) leem burg) is ejus naar de meening der in landsche persorgaan geheel onverdiend". Voor den zooveelsten keer wordt dus door dit stukje bewezen, dat bet rel letje van 1913, tegen de z.g. „zendings- politiek" van den heer Idenburg (waar van de „Locomotief" nu nog steeds den mond vol heeft) is aangestookt, door het Indisch vrijzinnigdom ,dat zich -niet ont zag de inlandsche bevolking op te zwee- pen om aan politieke hartstochten te vol doen. De levenswijsheid bestaat daarin dat men te rechter tijd weet te overleggen en alvorens een besluit te nemen, zich afvraagt welke redenen dat besluit recht vaardigen. Zoo ia bet zeker dat de heer Edouard Garnier, toen hij zijn dochter ziek zag en van plan was .haar de Pink Pillen te doen innemen, een voorbeeld yan wijs heid heeft gegeven door zich eerst af te vragen: „Kunnen de Pink Pillen mijn dochter genezen?" en daarna: „Waarom zouden zij haar niet genezen?" De heer Garnier redeneerde zeer juist. Hij had gedurende jaren bijna allo dagen getuig schriften van genezing gelezen, die aan de Pink Pillen waren uitgereikt en geen de minste twijfel omtrent hunne echt heid toelieten, daar zij altijd voorzien waren van de noodige aanwijzingen om inlichtingen te nemen: do naam, de voor naam, het adres, somwijlen zelfs het por tret van de genezen persoon. Waarom, zeggen wij nu op onze beurt, zouden de Pink Pillen, na zoovelen genezen te.heb ben, zich krachteloos getoond hebben juist voor Mej. Garnier? De heer Garnier heeft, als \viji, gedacht dat do logica wilde dat de Pink Pillen geen voorkeur kondon hebben en dat zij onverschillig allen die er gebruik van maakten, moesten genezen. Mej. Garnier heeft de Pink Pil len genomen en is volmaakt genezen, zooals alles deed voorzien. „Het verheugt mij zeer, schrijft de heer Garnier, die te Gattières (Frankrijk) woont, u te kunnen mededeelen, dat mijin dochter Yvonne volkomen genezen, is, dank zij de behandeling met die Pink Pillen. Se dert langen tijd was zijf bloedarm en verviel, ondanks de zorg, het uitgelezen voedsel en de versterkende middelen. Mijn dochter was bovenmatig bleek en zwak, zij at bijna iniet meer en desl nachts was zij onrustig. Toen jk het kwaad zag verergeren, heb ik het idee gehad haar de Pink Pillen te doen nemen, ten ge volge der genezingen waarvan ik getui ge was geweest. Mijn dochter heeft de Pink Pillen genomen en is zeer goed genezen. Zij1 ziet er opnieuw goed uit, met kleur op' de wangen en zij is zoo in krachten toegenomen, dat zij werken kan zonder vermoeienis te gevoelen". De Pink Pillen zijn onovertroffen tegen de bloedarmoede, de bleekzucht der jon ge meisjes ,de maagpijnen, de algemeene zwakte en de uitputting. Zij regelen en wekkeu alle functies op. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl.76 per dooa en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Door Gedeputeerde Staten van Zee land is bepaald: lo. dat de jacht op houtsnippen met ingang van 1 Maart, die op waterwild met ingang van 1 April en die op wa tersnippen met ingang van 15 April zal gesloten zijn; 2o. het weispel van kwartelen alleen van 1 Mei tot en met 15 Juli zal geoor loofd wezen; 3o. do kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus, Door de afdeeling Anna Jacoha Pol der werd na gehouden inzameling voor do nieuw te bouwen kerk op do stichting „Vrederust," een som van f192 aan het Bestuur der stichting te Bergen op Zoom afgedragen. Middelburg. Voor de Justitie alhier is geleid en naar het huis van bewaring gebracht H. W. C. S., laatst wonend© te Souburg, verdacht van uitlokken van diefstal, subsidiair heling. De man was te Amsterdam aangehouden. Naar het huis van bewaring is over gebracht M., Belgisch vluchtelinge, die hier gisteren verdacht van diefstal werd aan gehouden. Goes. Wetenschappelijke Be langen. Gisteravond trad voor Weten schappelijke Belangen op de hieer Theo Molkenboer van Amsterdam, met het on derwerp: Onze nationale kleederdrachten. Spr. vertelde in zijn inleiding o. m. dat de nationale kleoderdrachton vaak be lachelijk gemaakt worden, doch geheel ten onrechte. Meestal zijn zotte overle veringen oorzaak ,dat om de kleederen gelachen wordt. Men meen© echter niet, dat de Markers zonder een bepaalde ïe- den wijde broeken dragen. Zijn deze niet veel practischer dan nauwe kleeding, bij het beroep dat zij uitoefenen? Immers wanneer een zeetje hen overspoeld heeft, zijn de wijde kleeren veel spoediger droog. Evenals we oude huizen hebben als mo numenten van cultuur en historie, heb ben ook de kleederdrachtion een geschie denis. Er is weinig litteratuur over dit onder werp. In 1887 is een Fransch boek uitge komen over Hollandsche kleederdrachten, doch het bleef hij dit ééne ernstige ge schrift. In Nederland is nimmer iets der gelijks beproefd. Daarom is het zeer moei lijk een goeden kijk te .krijgen op de bonte mengeling van nationale kleder drachten. De heer Molkenboer hieeft oen niet on verdienstelijk werk gedaan, om den zin voor nationale kleederdrachten te verhoo- gen en een kijk te geven op de collectie, welke ons land biedt. Daartoe hebben niet h et minst medegewerkt de zeer mooie lantaarnplaten, meest vervaardigd naar door den heer M. zelf genomen foto's. En wat zijin causerie miste aan pittig heid en boeiendheid, werd ruimschoots vergoed door de inderdaad mooie ©n scher pe plaatjes. We kregen karakteristieke platen te zien van Amisterdamsche en Ilaarl'emsche wees meisjes, Volendammers en Markiers, (op Marken worden wel 5 verschillende cos tumes gedragen); verder een Markensch interieur, hetwelk al den opschik ver toonde, waarop de bewoners trotsch zijn; kleederdrachten van Texel, Urk, Blaricum, uit het land van Maas en Waalj uit Friesland, enz. enz. Vooral de dracht van Hindelopen trok de aandacht. Na de pauze kwam Zeeland aan de beurt, met z'n rijke verzameling van echt- nationale kleederdrachten. Terwijl elders meestal alleen de vrouw het oude ge bruik bestendigt, houdt ook de Zeeuwsche man zijn karakteristieke kleed in eere. Duidelijk kwam uit, hoe de nationale dracht flatteert, wat dan ook de inleiding is, flat vele dames en heeren zich in de provinciale costumes laten kieken. Verder wees spr. erop, dat de vorm van het lichaam en de uitdrukking van het ge- laai als 't ware harmonieeren met de klee ding. Een vrouw van Marken in Zuid- Bevelandsch oonstume zou een belachelijk figuur maken. Spr. wekte krachtig op de nationale kleederdrachten in hooge oere te houden, als een deel van onze historie. Een warm applaus van het vrij tal rijke publiek zeide hem, dat in onze pro vincie de zin voor het schoone Zeeuw sche kleed nog lang niet verbannen is. Kloetinge. In de vacature Beenhakker alhier is gekozen tot lid van den gemeente raad dhr. Q. Trimpe met 128 stemmen. Op dhr. J. M. Straub waren uitgebracht 73 stemmen (blanco 6). lerseke. De ballon is nedergekomen in den boomgaard van den landbouwer M. Meulenberg te lerseke, nabij de Postbrug. Het is een roodachtige proefballon, gevuld en in doorsnede pl.m. 4 meter. De bal lon is door de militaire wacht aan de Postbrug in beslag genomen. Hij was op gelaten in Ostende en bevatte een vrien delijk verzoek om bericht waar en wan neer neergekomen te melden tegen ver goeding van 10 Mark. Een tweede is ook daar neergekomen, maar door den wind verder meegevoerd, de Schelde in. De aanhangende mand was gevuld met kur ken en andere lichte voorwerpen. Oudelande. Gisteravond vergaderde de Ver. voor 'Chr. Onderwijs te Oudelande. De vergadering was matig bezocht. Do voorzitter, dhr. G. de Jager, opende de Vergadering met te laten zingen Ps. 119:1, las Ps. '93 en ging voor in gebed. Hij sprak een welkomstwoord en wensch- tp allen in 't pas begonnen jaar Gods zegen toe. Vooral ook bestuur en onderr wijzend personeel der school. De secretaris las de notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd. Ingekomen stukken zijn er niet te be handelen. Ook 'tpunt voorkomende zaken levert niets op. i Alsnu is 't woord aan dhr. J. Lokerse onderwijzer aan de School, die een refe raat leverde over: „Het verband tusschen stohool en huisgezin." Daarbij ontwikkelde hij drie punten. Ie. Het huisgezin3e. De school; 3e. Het verband tusschen heide. Bij het eerste punt kwamen de ooi-sprong van het huisgezin, de opvoeding in en door het huisgezin ter sprake. Dan gaf spreker de geschiedenis van de school ten beste en overwoog de vraag of op voeding dan wel onderwijs in de school op den voorgrond staan. Verband bestaat er tusschen school en huis. Beide werken opvoedend en onderwijzend. 'tNut van huisbezoek', schoolrap port en openbare les worden duidelijk uiteengezet. Van de gelegenheid tot debat werd matig gebruik gemaakt. De vragers werden door den spreker beantwoord. Deze zeer leerrijke vergadering werd door ds. Dam Lmet dankzegging beëin digd, nadat de voorzitter den spreker den welgemeenden dank der vergadering was gebracht. Waarde. Vrijdagavond hield de Varkens- bond „Eigen hulp" alhier haar jaarlijk- sche vergadering, onder voorzitterschap van dhr. J. J. Mol, welke door 35 van de 70 leden werd bijgewoond. Uit de reke ning van den penningmeester bleek, dat was ontvangen f 423.12 en uitgaven f521.68, al'zoo een nadeelig saldo van f 98.56, verminderd met het vorige kas saldo van 1914 nog een goed slot van f8.76V2. Voor gestorven of afgemaakte varkens werd terugbetaald f 412.96. De aan de beurt van aftreding zijnde be stuursleden, n.l. de Tieeren M. Allewijn, M. Krijnsen gn J. Braam, werden met groote meerderheid van stemmen geko zen. Riiland-Bath. Gisteravond hield de Var kenshond .Draagt elkanders lasten" al hier, hare algemeene vergadering. Tegen woordig waren 22 leden. De heer W. Griep, opent als voorzitter de vergade ring en wenscht den leden met hunne gezinnen een gelukkig jaar toe. De secre taris brengt verslag uit over den toe stand der Ver., waaruit blijkt, dat de toestand gunstig is en het ledental thans 90 bedraagt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat dit jaar was ontvangen f643.87i/2 en uitgegeven f404.665, zoodat thans in kas is f404.GG5. Do aftredende .bestuursleden de heeren W. Griep;, J. Duinsen, W. Lobbezoo en P. Baas, werden met algemeene stemmen herkozen. Noord-Beveland. Naar ons werd mede gedeeld heeft er Vrijdag aan den Leen- dert Abrahampolder een oeverafschuiving plaats gehad over een lengte van plm. 1000 M. tot aan den kruin van den dijk. i Z- N. Serooskerke. In do Vrijdagavond gehou den jaarvergadering van de Chr. zangver- eeniging „Soli Doo Gloria" werd gecol lecteerd voor de noodlijdenden van den watersnood de som van f 6.50, en voor de Chr. school te Schiermonnikoog flo som van f2.75. Vinde dit goede voorbeeld navolging. Souburg. Vrijdagavond hield de vleesch- en spekvereeniging „Helpt Elkander" de gewone jaarvergadering in do zaal van den heer Louwerse. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de in komsten over het afgeloopen jaar bedroe gen van hoornvee f 105,72 en de uit gaven f48,59, zoodat er een goed slot is van f57,13. Ten opzichte der varkens bedroegen de inkomsten f 69,90 en de uitgaven f 111,64, zoodat er een tekort is van f41,74. Besloten werd het „te kort" te dekken door een extra contribu tie van 40 cent per varken. Vervolgens werden de vleeschprijzen voor dit jaar vastgesteld. De prijs van het rundvleesch is 65 cent per kilo b-ij verkoop' nan het slachthuis en 55 cent per kilo bij af keuring. De prijs van het varkensvleesch bedraagt: voor 1 kilo 5 cent beneden de marktprijs en wanneer 't varken afgemaakt wordt 45 cent per kilo. De rondvraag leverde niets belangrijks op. Ritthem. De gemeenteraad heeft in de Vrijdagmiddag gehouden vergadering be sloten het salaris van 't hoofd der school met f50 en flat der onderwijzeres met £25 te verhoogen, ingaande 1 Januari 1917. Terneuzen. Het was een goede avond. De Strijkorkest Vereeniging was zoo vrien delijk een militaire-avond te geven en de plaatselijke commissie voor ontspan ning en ontwikkeling heeft deze dank baar aanvaard. De opkomst was zelfs veel beter dan hij vorige gelegenheden en de uitvoering van het programma was goed. Op'die wijze komt er eenige afwisseling in het eentonigo verkeer der militairen. Jammer dat door de verplaatsing, van de troepen zoo weinig kan worden vastgesteld. M'aro dit niet zoo, dan zou het even zoo kun nen gaan als het vorige jaar, toen er vele militaire-avonden werden gegeven. Donderdagavond kwamen alhier een 70-tal vluchtelingen aan uit de buurt van Rousselaere, inde nabijheid van flen Yser. Het waren voor het meerendeel vrouwen en kinderen, die op een doortocht wa ren naar Amerika. De Duitsche comman dantuur had blijkbaar geen bezwaar dat deze menschen vertrokken. Hoewel het gemeentebestuur gereed was om voor deze menschen te zorgen, heb ben zij toch in eigen onderhoud voorzien, behalve dat voor enkele dingen werd ge zorgd. Ook do militaire comman dant to dezer plaatse heeft den oorlogs correspondent Mokveld het houden cener lezing over zijn ervaringen in België ver boden. IJzendijke. De reizigers, die dezer dagen met do tram van 1.55 uit 'Schoondijlke naar hier vertrokken, zijn aan een groot gevaar ontsnapt, doordat de vlampijp der locomotief barstte en de machinist, om zich voor verbranding door stoom te "vrij waren, van de locomotief sprong die in volle vaart voortsnelde maar door de te genwoordigheid van geest van den con ducteur voor de Kromming tot staan ge bracht werd jjp een kwartier afstanda dezer gemeente. De talrijke passagiers ver lieten den tram en passeerden met een benauwd hart de locomotief, vreezende dat de ketel zou springen, waarvoor even wel geen gevaar Tmstond. (Zei.) Met den gewonen trein van 7.47, ver liet H. M. gistermorgen de residentie om een bezoek te gaan brengen aan de g?^ meenten Bunschoten en Spakenburg, die zoozeer door den. watersnood geteisterd waren. Op het perron te Amersfoort stond do koninklijke auto, welke den Oranje 'Stan daard voerde. Het eerst werd naar Hoog land gereden, van welke gemeente een deel onder stond. H.M. werd hier Ver welkomd door den burgemeester en be zocht door dezen begeleid verschillende Boerderijen, welke door den vloed waren ondergeloopen. Doordal de laatste dagen het water aanzienlijk gezakt was, waren deze hofsteden wederom bewoond. H. M. stelde belangstellend verschillen de vragen en informeerde naar den oogen- blikkelijken tóestand, Waarop door de be woners ongedwongen werd geantwoord. Het was onmogelijk om verder den tocht per auto voort te zetten, daar de weg naar Bunschoten zeker over een afstand van een uur rijden ongeveer 10 c.M. onder water stond. In een tweetal hoogc brikken zette het Vorstelijk gezelschap daarna de reis voort, hetgeen voorzeker wel als een daad van grooten moed van de zijde van H. M. mag worden aangerekend. Ui het rijtuig gezeten toch strekte zich naar beide zijden oen woelige zee uit, terwijl de hoogop- gaande gdlven water en schuim tegen de ruiten joegen. Tientallen ontvelde cadavers werden op den weg gepasseerd. Te Bunschoten bezocht de Koningin het eerst de openbare school, waar in de twee klasse-lokalen een viertal verdreven families zijn ondergebracht. De schoollokalen leverden wel een ei- gonaardigen aanblik op; de banken werden in den hoek gezet, waardoor eenige ruimte Vrijkwam, waar ©en aantal kinderen op den grond stoeiden. Op de kachel stond de koffie te pruttelen, in de vensterbanken glom het eetgerei, terwijl over het hord kleeren te drogen hingen. Het eerst sprak Hare Majesteit de Vrouw van den visscher Hein vlin der Groep aan, 'die een schrei end kind op den arm suste. De goed vrouw had geen notie, flat de Koningin voor haar stond. Deelnemend informeerde de Vorstin of haar kinderen op de vlucht geen letsel hadden bekomen en oï nog wat huisraad was gerei! kunnen worden. Een stoere schipper Hillebrand de Graaf, vertelde vervolgens, terwijl hij de 'leeren pet tusschen de vingers from melde, hoe hij zijn vijf 'kinderen op de schouders uit het huis naar den dijk bad gedragen in den somberen nacht van de doorbraak. Nog verschillende huizen verderop in het dorp ging Hare Majesteit binnen, om er met de gevluchte families te spreken, bezichtigde de kerk, waarin eenige da gen het vee was gestald en „wilde daarna naar fSpankenburg oversteken. De tocht daarheen in een weinig com fortabel ingerichte, open roeiboot onder woeste storm- en regenvlagen, was verre Van een plezierreisje en de Bunschoters hadden nimmer gedacht, dat Hare Maje steit dit aan zou durven. De bevolking van Spakenburg bereidde (H. M. aangenaam verrast door Hare komst, een hartelijke ontvangst. Omstuwd door bijna de ^msche be volking van het dorpje bezocht Hare Ma jesteit de geteisterde punten, zonder zich door waterplassen of plekken, waar men tot de enkels in de modder wegzakte, te laten afschrikken. Zij sprak met do gezinnen, wier geheele hebben en houden verloren ging en met do vis'schers, wier botters werden -vernield. Geruimen tijd sloeg de Vorstin, ook het „afwerken" .der opgeworpen bot ters gade, waarmede ijverig wordt voort gegaan. Omstreekts half twee keerde Hare Ma jesteit naar Bunschoten terug. De kranige roeiers werden door jhr. Hooft Graafland met een geel bankbiljet beloond, dat dank baar werd aanvaard ©n in de tabaksdoos opgeborgen. Spoedig plasten de paarden nul weer in het water op> den wieg naar Hoogland, toodat zilveren droppels onder de hoe ven opspattent, Vanaf Hoogland werd de terugweg per auto genomen over Die Ham. Omstreeks vier uur keerde de Konin gin van Amersfoort naar de Residentie terug. Bij den watersnood komt zich nog de plaag van het dieventuig voegen, dat in bootjes de omstreken onveilig maakt. Het gespuis komt in hoofdzaak van Amster dam. Des nachts wordt gepatrouilleerd door de politie met zoeklicht en motorbooten op het onderstroomde gebied. Die op het water gesnapt .wordt en tracht te ont vluchten, wordt neergeschoten. Eergiste- rennacht moet reeds een dief zijn euvel daad met den kogel geboet hebben. De Mis'b. schrijft nog over Noord-Hol land: De waterwolf heeft de menschen ver jaagd, en viert thans' hoogtij in dezcl eens zoo bloeiende streek. Nog heeft hij niet genoeg aan hpt verjagen van, de be woners, ook hun eigendom, hun huis, hij heeft het er op gezet, moet vernield. De houten stulpen zullen hem wel spoe dig ten prooi vallen. Hij beukt van bui ten en van binnen, knaagt aan de grond vesten, en over een paar weken drij ven ze in stukken over den wijden plas rond. De steenen gebouwen bezorgen hem meer werk. Ze zullen echter ook moeien bezwijken voor zijn voortdurende aanval len, zijn vraatzucht. De muren zullen van boven lang weerstand bieden, maar be neden gaan ze bezwijken. De grond wordt steeds ondermijnd en de vracht zal wel dra te zwaar blijken. Ze zullen inzakken. Zoo zal alles worden weggevaagd wat nog overbleef van dit welvaren land. En is er nu genoeg vernield? Wij' ho pen het, maar weten doen wijl liet niet. Er wordt altijd maar geknabbeld aan de dijken, de beschermers tegen dit monster. Zooveel mogelijk wordt, hel bestreden, maar nog altijd is het de baas. Woedende aanvalle.n zijn nog te Wachten en zwaar zal dc strijd blijven tot hij ingesloten is. B u itenlandsche belangstelling Ook de Russische Regeering heeft naar aanleiding van den watersnood hij mon de van haren gezant to 's-Gravenhage, hare levendige en vriendschappelijke ge voelen van sympathie aan onze regoc- ring doen betuigen. Dc Dnitschc gezant heeft in opdracht zijner Regeering aan den Minister van Buitenlandsehe Zaken een bedrag van 5000 Mark ten behoevte van de slacht offers van de overstrooming overhandigd. Naar wij vernemen, heeft de burge meester van 's-Gravenhnge, voor den wa tersnood een aanzienlijke persoonlijke bij drage ontvangen van den Rujssisehjen ge zant. Ned. Ilerv. Kerk. Beroepen te Delft, K. J. v. d. Berg te Putten; te Dirksland, A. II. J. G. v. Voorthuizen te Zegveld; te Hoor naar, A. M. den Oudsten te Monster. Geref. Gemeenten. Beroepen te Barneveld, II. Roelofsen te Zeist. NED. HERV. KERK. Zondag 23 Januari 1916. Goes9.30 u. ds. Meloen van Kloetinge, 2 u. ds Homburg, Gat. Zondag 52 6 u. ds. De Vries. Domburg, voorm. ds. G. A. v. d. Hooft, van Overschie nam. ds. G. Koldewijn8 vindt dan uit waarom. Neerslachtigheid komt gewoonlijk voort uit een slechten toestand van het gestel, en indien gij er niet in slagen kunt om uw zwartgalligheid te verdrijven door te letten op wat gij eet en drinkt, door vol doende te slapen, voldoende lichaams oefening en friSsche lucht, bestaat er aan leiding om aan overtollig urinezuur in het bloed te denken. Gewoonlijk wordt gij hiervoor gewaar schuwd door pijn in den rug, duizelig heid, hoofdpijn en waterstoornissen. Bekamp dit urinezuur door licht Ver teerbaar voedsel te gebruiken, voldoende nachtrust en lichaamsbeweging te nemen, door u niet op te winden en door de nieren op te wekken tot grooter werk zaamheid en het heter filtreeren van het bloed. Er bestaat hiervoor een veilig ge- neesmidael: Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Pillen zijn een speciaal nier geneesmiddel, dat de nieren helpt om overtollig urinezuur en andere vergiften, die nierkwalen veroorzaken, uit het bloed te filtreeren. Ongetwijfeld verdienen zij geprobeerd te worden, want zij hebben tal van personen in gevallen van nier- gruis, niersteen, waterzucht en andere nierkwalen geholpen. Een verstandig mensch zal door een eenvoudige, zorg zame leefwijze zijn genezing bespoedigen. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. Ongelukken. Van den te IJmui- den binnengekomen logger Visscherswo ning is de schipper buitengaats over boord geslagen en verdronken. Te Delft kreeg in een stoomzagerij een werkman een stuk hout met zooveel kracht tegen het hoofd, dat hij ernstig verwond werd. Te Drunen is een 36-jarige schoenma ker ten gevolge van de duisternis te wa ter geraakt en verdronken. Te Tilburg is een driejarig knaapje door een mili tairen fouragewagen overreden en gedood. Het vierjarig zoontje van den onder wijzer K. op Nederlandsch Mettray to Gorssel is door den hevigen wind in een waterkolk geraakt en verdronken. Het lijkje werd 's avonds laat opgehaald.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2