Telegrammen! Aanbesteding. Openbare Vrijwillige Verkooping Eenige perceelen Wei- en Booiland, laatst® Berichten leestafel enz. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Serooskerke (W.). Onderwijzer (Ger.). aan te besteden Het herstel van stormschade, aarde-, rijs- en kramwerk, op Dinsdag 25 Januari a.s. Ds. G. DE JAGER „De teekenen der tijden", Zuiver plantaardig tonicum. Vinum Sanguinosum; in vacuo. ÜKMH B0UWMANS- fffméM WONING, I Donderdag 20 Januari 1916 De Bouwmanswoning,, Vier perceelen Weiland, gebaaro is aan de verwondingjen overle denDe vorige week stak mej. K., onderwijzeres te Delft, zich met een naald in den vinger. Tengevolge daarvan kreeg bloedvergiftiging en is zij on der hevige pijnen daaraan bezweken. Zondagmiddag werd zekere P. te Haar lem, geheel zonder aanleiding door den -milicien-soldaat T. in den rug gestoken. De messteek bleek gelukkig niet levens gevaarlijk. In de Haarlemmermeer is de 8-jarige J. Peetoom door een boeren wagen, waarvan de paarden op bol sloe gen, overreden, Eenige uren daarna was het knaapje dood. Sinds Vrijdagavond wordt vermist de gehuwde slager H. G. Hoekstra, te Wouterswoude. Hij is dien dag naar Dokkum gegaan en niet terug gekeerd. Zijn rijwiel en slagersmessen vond men bij de trekvaart onder Dan- tenawoude. De man is vermoedelijk ver dronken. Evenwel' heeft, men na ijverig dreggen zijn lijk niet gevonden. Slagers gestraft. Te Delft zijn niet minder dan negen slagers gestraft wegens overtreding van de bepalingen op de fevering van vlcesch van regeerings- varkens. Acht slagers zullen gedurende één maand en één gedurende 14 dagen geen regeeringsvarkens geleverd worden. Voor enkelen beteekent dit een schade post vtan ruim f 1000. Bijna 101 jaar. De oudste in woner van Utrecht, de heer W. Beunk, is Maandag, naar de St. Ct. meldt, ten huize van zijn schoonzoon, den heer H. M. Nieuwenhuijsen, in den ouderdom van bijna 101 jaren overleden. Lij- k gevonden. Gisteren is het lijk van mevrouw Bosman, die onlangs op het Hollandsche. Diep over boord ge slagen is, onder de gemeente 's-Graven- deel aangespoeld. Het lijk is overgebracht naai' -cle algemeene begraafplaats te La ge ZwaTuwe. Vliegwiel gebroken. In de Stoommeelfabriek „Holland" te Amster dam, is tijdens het bedrijf het vliegwiel 'van die ftoommachine, die de oude fabriek in beweging brengt, gebroken. Het bedrijf iza.1 door dit ongeval voor een aantal weken ernstige stoornis ondervinden. Daar alleen met de nieuwe fabriek, die geheel elec- trisch gedreven wordt, kan worden ge werkt, zal de productie met ongeveer tweederde gedeelte worden verminderd. De eiectrisehe draad. Te Gtanerfeurg zagen eenige spelende knapen een afknapten draad van de electrische verlichting hangen. Een hunner slingerde met den draad heen en weer, waardoor deze contact kreeg met een draad van het sterkstroom- net.. De jongen viel bewusteloos neer. Een vroiïw wilde hem opnemen en'werd even eens1 neergeslagen. Voorbijgangers ver wijderden daarop den draad. De vtouw bleek geen letsel te hebben, bekomen. De knaap was nog lang bewusteloos, en had •ernstige brandwonden aan de handen. PABUS, t(j Jan. Gemeld wordt, dat de onderhandolinnen tusschen Oostenrijk en Montenegro zijn afgebroken, omdat Mon tenegro de voorwaarden onaannemelijk acht. De Koninklijke familie en het Corps diplomatique zijn naar Italië gegaan. PARIJS, 19 Jan. Het Moiitenegrij'nsthe "ConsffièLaat meldt, dat indien Montenegro zich gedwongen heeft gezien tot overgave, dit alleen geschied is, omdat het leger uitgeput, de munitie verschoten en die Vlucht onmogelijk was. .LOMDEN19 Jan. Pit Washington wordt officieus bericht, dat Engeland Rotterdam en .andere havens; als zijnde feitelijk in voerhavens voor Duitschland, aan blok kade .onderworpen aeht. De „Times," die het 'bericht publiceerde, vreest echter pro test van Amerika, als Engeland tot blok kade overgaan zou. PARIJS, 19 Jan. (Avondcommumqué) Tusschen de Oise en de Aisne hebben «nze batterijen de Duitsche loopgraven bij1 Moulin Toutent vernield. De Fransche artillerie is op zwakke punten van het vijandelijk front in Champagne en Woeu- vre in actie geweest. In de Vogezen is •een vijandelijke batterij ernstig bescha digd door granaatvuur. WASHINGTON, 19 Jan. De Amerikaan- sche ambassadeur te Berlijn meldt, dat de Duitsche regeering bericht heeft ont vangen van alle duikbooten in de Middel- landsche - Zee. Alle commandanten ont kennen hun schuld voor het in den grond boren van de „Persia". LONDEN, 19 Jan. (Part. Tel.). De Times- corTpspondent te Athene seint; Het bom- nardemmt door e.en Fransch eskader van v egt ui gen heeft in het Bulgaarsche kamp te Petntsj groote schade aange richt en een groot aantal' soldaten gedood ■en, gewond. Een Bulgaarsch vliegtuig heeft SUCC8S bommotl ^worpen Qp FORMEREND. Het water stijgt onrust barend. De wind steekt op; de spoordijk is verzakt. Hooge golven beuken de dijken. In. de Wijde Wormer is de toestand zeer kritiek, de dijk dreigt door te breken. De bewoners vluchten. Te Purrnerend stijgt het water onrustbarend. De Koestraat staat reeds onder water. KRABBENDIJICE. Dinsdagavond vergn- dfii'de de anti-revolutionaire kïesvereeni- jat de Chr. school onder voorzitter schap van dhr. C. P. Vogelaar. Na de opening op de gewone wijze bracht, de penningmeester, dhr. C. Zeevaart verslag uit van den staat der kas, waarna eenige finuntieele zaken werden besproken. Als afgevaardigde naar de Goes-che cen trale kiesvereeniging werd aangewezen dhr. W. Colijii. Alsnu behandelde dhr. P. Gok het on derwerp; Het huisgezin en de maatschappij en wees op de eenige plaats, die het huisgezin inneemt en op de veelvormigheid van het maatschappe lijk leven. De zonde bracht vele mis standen, maar roeping is het te zijn anti revolutionair ook in -het huisgezin en in het maatschappelijk leven te vragen naar Gods ordinantiën. Een uitgebreide bespreking had daarop plaats, waaraan een zestal leden deelna men. Na het zingen van. Ps. 8112 ein digde Ds. Nieboer de vergadering met dankgebed. KR ABBEND1J KE. 1914 bracht aan Krabbendijke zijn Belgische vluchtelingen; 1915 in April zijn Nederlandsche soldaten en nu in 1916 kwam er een moeder met kinderen uit Anna Paulownapolder om bij haar familie rui den laatsten wa tersnood onderkomen te vinden. MIDDELHARNIS. Naar wij vernemen bestaat bij heeren veehouders op het eiland Goeree en OverfLakkee het plan een veehoudersclub te vormen, die als vereeniging de melk levert aan de fabriek van den heer Van den Berg te Rotter dam. EDAM. De toestand is onveranderd. DEN HAAG. Ook de Eerste Kamer zal vermoedelijk bij de behandeling van de Staatsbegrooting in Februari comité-gene raal aanvragen, ten -einde de regeering in de gelegenheid te stellen aan de Kamer verschillende inlichtingen te verstrekken.' DEN HAAG. H. M. de Koningin-Moeder schonk f5000 tot leniging van den nood van door den watervloed getroffenen. ANNA PAULOWNA. H. M. de Koningin kwam heden te Oudesluis, vanwaar zij per motorsloep1 ctoor den burgemeester werd afgehaald. Bij Ewijksluis werd de doorbraak in oogenschouw genomen, ver volgens ging het gezelschap naar Kleine- sluis. Per auto reed H. M. door de ge teisterde polders. HAARLEM. Ged. Staten besloten om verdere inundatie te voorkomen onder toe zicht of vanwege de provincie een nood- waterkeering te doen aanbrengen, die eventueel zal loopen van de Oostzijde van de Zaan tot het station P,urinerend, de spoorbaan OostzaanPurrnerend zal volgen, verder zal gaan tot den Ringdijk van den Purmer en langs den Ringdijk tot hij Edam en van Edam naar Zee. Er zal aanstonds reeds begonnen wor den met dit werk. AMELAND. Alhier is een stoomtraw ler gestrand, vermoedelijk door den mist. De Neptunus verleent hijstand. HH. Landbouwers! Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van het comité tot het lenigen Van rampen door watersnood, om jpogin- gen aan te wenden, om minstens '500 runderen, gered uit de overstroomde pol ders, tot aan den weidetijd in Zeeland onder te brengen, heeft liet hoofdbe stuur der Z. L. M. zich met een circu laire gewend .tot 108 dorpsvereenigingen en hun tusschenk]omst ingeroepen, om vóór 25 Januari een o-pgave te krijgen, welke landbouwers bereid zijn één of meer runderen te stallen. In die circulaire wo-rdt er verder op gewezen, dat voor stalling, voeding en verzorging van dieren geen andere vergoeding gegeven zal kunnen worden, dan de melk, die de melkkoeien gedurende dien tijd geven. Het bestuur vertrouwt, dat waar Zeeland na de ramp van 1906 op zoo schitterende wijze hulp ontving uit alle -doelen van ons land, de Zeeuwsehe. boeren het zich tot een eere taak zullen rekenen, thans mee te helpen de gevolgen van een dergelijk ongeluk voor een ander te helpen ver zachten. Verder wordt er o.a. op gewezen, dat het vee voordat het naar Zeeland kiomt, aan een strenge keuring door veeartsen wordt onderworpen, waardoor gevaar voor het insluipen Van ziekten vrijwel uitge sloten is. Met het bestuur zijn wij het eens, dat tijd voor het opwerpen van bezwaren en mogelijke moeilijkheden thans niet. be staat. Er moet direct en goed geholpen worden De levende natuur (Red. J. Heij mans en Jac. P. Thijssen, uitgever W. Versluijs, Amsterdam). Een paar belang rijke opstellenvan de redactie over het Naarder meer, zijn plantengroei, dieren wereld, enz. En van een inzender een „zondenregister" van spreeuwen en. me rels. Eigenaardig en zeldzaam bij 't opstel „Leeuweriken" van een gewone akker leeuwerik met een larf in den bek. Telssgrafcsoïa. Weerbericht. Nour waarnemingen in den worgen vrsst 19 Jan. medegedeeld door het tKon. Ned. Meteor. Instituut te Ds Bilt Hoogste barometerstand 770 boven Zuid-Diutsohland, laagste 750.9 te HaDa- randa. Verwachting 'tot den avond van 20 Jan.: Matige, tijdelijk wellicht krachtige Zui delijke tot Zuid-Westelijken wind. Nevelig tot zwaarbewolkte lucht, later waarschijn lijk weer regen. Aanvankelijk iets kou der. Rotterdam, 18 Jan. 1916. Veemarkt. Aangevoerd 96 paarden, 1 veu len, ezel, 878 magere en 650 vette run deren, 224 vette 595 nuchtere en gras kalveren, 4 schapen of lam., varken, 141 biggen, 20 bokken of geiten. Koeien 38 tot 45 a 52 c., ossen 37 tot 43 a 50 c., stieren 40 tot 42 a 45 c., vette kalve ren 57' tot 65 a 75 c., voor export tot c., alles per halve kilo. Melkkoeien f185 a f375, kalf koeien f195 a f 400, stieren f 140 a f 400, pinken f 90 a f 140, graskalveren f a f vaarzen f140 a f190, alles mager vee; biggen f 14 a f20, siachtpaarden f175 af 250, werkpaar den f 300 a f 500, hitten f 100 a f 300. Nuchtere kalverenfok- f 25 a 36, slaclit- f15 a f23 Biggen f 1.70 a f 1.90 per week. Marktnoteering voor Engelsche Kolen. (Opgave van de Scheepvaart- en Steenkolen- Maatschappij.) Rotterdam, 17 Januari 1916. Stoomkolen; Northumberland Gezeefde f 17.— id. Ongezeefde 15.50 id. Gew. Nuts 16.50 id. Smalls12.50 Yorkshire Gezeefde17. id. Ongezeefde15.50 id. Rough Smalls .- South Yorkshire Nuts West Yorkshire Nuts, naar gelang van kwaliteit f' 16.a 17. South Yorkshire Hards Derbyshire Hards Schotsche Gezeefde16.50 id. Treble Nuts id. Double Nuts id. Single Nuts Gaskolen: Durham speciale soorten (Londonderry/Wear- moutli) uitverkocht. Durham gewone soorten, naar gelang van kwaliteitf16.— a f 17. Waar geen prijzen achter staan consenten niet verkrijgbaar. De bovenstaande prfjzen, per 1000 K.G., zijn gebaseerd op levering vrij lichter Rot terdam, direct uit Zeeboot, en gelden voor prompt, dus niet voor levering op termijn. AMSTERDAM, 19 Jan. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsehe eigenli. per mud f 2.70 a 2.80 Zeeuwsehe bonte f' 3.30 3 50 Zeeuwsehe blauwe f3.30 „3.40 Zeeuwsehe bl. eigenli. f2.70 „2.80 Zeeuwsehe red star f2.20 „2.50 Zeeuwsehe industrie's f2.20 „2.50 Zeeuwsehe bravo's f 2.80 3. Friesche borgers f2.50 „2.60 Friesche blauwe f3.— „3.10 Friesche eigenheimers f 0.— 0. Friesche red star f 2.50 0 Geldersche blauwe f 0.— 0. Geldersche bravo's f2.70 „2.80 Bravo's pooters f0.—„0. Spuische pooters fl.90,,2.10 Spuische bravo's 10.0.00 Eigenheimer poters f0.— 0.—- Flakkeesche eigenh. f2.70 „3.15 Spuische eigenheimers f 2.70 3. Limburgsclie industries f 2.20 2.40 Aanvoer 2 ladingen. Goes. Afloop openbare verknoping ge houden door notaris E. C. van Dissel' te Goes, in de Prins van Oranje op 18 Januari 1916. Van woonhuizen en erven onder Goes: perc. 1, woonhuis en erf, aan de Voor stad, bewoond door L. Buajse, aan Knie riem qq. voor f1430; perc. 2, woonhuis en erf aldaar, bewoond door Vereeke, aan N. Knieriem qq. voor f1400; perc. 3, woonhuis en erf aldaar, bewoond door Kloosterman, aan N. Knieriem qq. voor f 1635; perc. 4, woonhuis len erf, aan de Westwal, bewoond door Wildeboer, aan den bewoner voor f830; perc. 5, woon huis en erf aldaar, verhuurd aan J. Krie- kaard en anderen, aan N. de Jonge Jzn. voor f1425; perc. 6, woonhuis en erf aldaar, verhuurd aan C. Semeijn, aan J. M. van Weelë qq. voor f1555; perc. 7, woonhuis en erf aldaar, verhuurd apn Chr. Sinke voor f 1570, aan J. M. van Weele qq; perc. 8, woonhuis en erf, aan de Adolf van Westerwijkbuurt, verhuurd aan C. Hoogerhéijde, aan M. Bookeliaar voor f846; perc. 9, woonhuis en erf al daar, verhuurd aan Van Wijckhuizcn, aan C. Stevense te Biezelinge qq. voor f1210; perc. 10, woonhuis en erf aldaar, ver huurd aan Wed. Strijd, aan P. Maarten- se voor zich en qq. voor f560; perc. 11, woonhuis en erf aldaar, verhuurd aan Kant, aan denzelfde voor f 570; perc. 12, w oon- en winkelhuis en erf, aan de *31 Heer Hendrikskinderenstraat, aan C. M. Rijk, qq. voor f1600; perc. 13, woon huis en erf, aan de Rozemarijnstraat,, .aan A. Holles'telle te Kloetiiige voor f705; perc. 14, woon- en winkelhuis en erf, aan de Jacohstraat, aan F. de Visser voor f1850. De kooper®, wier woonplaats niet is vermeld, zijn te Goes woonachtig. Van 18 en 19 Jan. MIDDELBURG. Bevallen: M. P. Entink, geb. de Jonge, d.; J. C. Kieboom, geb. den Toonder, z.; E. de Kuijper, geb. Hage- man, z.; J. de Troye, geb. Semeijn, d. GOÈS. Geboren: 17, Maria Cornelia Keternella, d. v. Cornelis Abraham Schip pers en Plonia. Pieternella Vermeulen. Van 1518 Jan. VLISSINGEN. Getrouwd: C. J. de Vries, -i-, j1®- en A. J. M. Croon, 2-5 j., jd. Bevallen: C. Parent geb. Verheule, z.; E. P. But, geb. Plüijimei®, d. Overleden: J. J. v. d. Broek, 20 mnd. Van 1—15 Jan. KRABBENDIJKE. Geboren: 6, Eildert Barthold Leonard, z. v. Aaldrik Eildert Stijkel en Gertruide Cornelia Suermondl; 15, Martina Maatje, d. v. Adriaan Pieter de Kok en Maria Krijger. Overleden: 2, Pieternella Mieras, 73 j., weduwe; 3, Pieternella Modderkreke, 71 j.. echtg. v. Jan van 't Leven; 11, Maria Kole, 82 j., ongehuwd. 1866. Zoo de Heere wil hopen Januari onze geliefde Ouden M. VAN STRIEN en L. J. DE RE6T, hun 50-jarige Echtveraeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Groede, 17 Jan. 1916 Zoo de Heer wil en hij leeft hoopt onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader J. WILLEMSTEIN, den 20sten Januari a.s. zijn 70aten geboortedag te herdenken. Dat hij nog lang moge gespaard blijven, is de wensch van zijn dankbare Kinderen, Behuwd - en Kleinkinderen. Schore, 15 Januari 1916. Heden overleed onverwachts, zacht en kalm na een ongesteld heid van slechts twee dagen, onze innig geliefde Echtgenoote, der kin deren zorgvolle Moeder, Zuster en Behuwdzuster, LEVINA W0NDERGEM. in den ouderdom van 49 jaar, 3 maanden en 8 dagen. Wat wij in haar verliezen zal een ieder beseffen,die haar gekend heeft. De Heere, die geen rekenschap geeft van Zijne daden, geve ons genade, om in Zijn ondoorgronde- lijken wil te berusten. A. HOUTERMAN. J, J. HOUTERMAN. J. M. HOUTERMAN. St. Laurens, 18 Januari 1916. Heden overleed na een korte ongesteldheid onze geliefde Broe der en Oom JAC. DE BACK, rustend Landbouwer, in den ouderdom van 69 jaar en 4 maanden. Namens de Familie, F. DE BACK. Wolphaartsdijk, 18 Januari 1916. Voor de vele bljjken van deelne ming, ondervonden bij het overlijden van onzen geliefden Echtgenoot, Vader, Broeder en Behuwdbroeder, den heer JOHANNES OKKÉ, betuigen wij onzen hartelijken dank. Wted. JOH. OKKÉ— Vehiïulst en Kinderen. A. OKKÉ en Echtgenoote en Familie. Goes, 19 Januari 1916. L* Voor de deelneming betuigd ge durende de ziekte en het overlijden van onzen geliefden Zoon LUKAS, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. VAN DE VREEDE. Waarde, 19 Januari 1916. Gevraagd aan de Chr. School voor tijdelijk een Salaris f 500. Brieven aan het Hoofd H. J. VERSLUIS. Het Bestuur van den Egbert Petrus polder te Wolfaartsdijk zal trachten 's. namiddags te 1 uur, in Hotel „De Zoutkeet" te Goes. Aanwjjzing op Maandag 24 januari, te 2 ure nam., in genoemden polder. Het Bestuur: C. G. DE VRIEZE, Dijkgraaf. M. WESTSTRATE. Ontv.-Griffier. Donderdag 20 Jan. hoopt D.V. voor de Geref. Jong. Ver. „Samuel" teWol- fertsdijk op te treden, van Wottertsdijk met het onderwerp Aanvang haH zeven uur. HET BESTUUR. Als gij een bleeke gelaatskleur hebt; bleeke lippen, bleek tand- vleesch Als gij lijdt aan hoofdpijn, slape loosheid, gedurige vermoeidheid; Als gij gebrek aan eetlust hebt lusteloos zijt en prikkelbaar; Als gij moet klagen over gebrek aan energie; Denk dan aan de Sanguinose De Sanguinose. Dat is „het" middel dat U snel en goed helpt. Zij verrijkt uw bloed, versterkt uw zenuwen; wekt uw eetlust op en bevordert een alge meene levensopgewektheid. De SANGUINOSE kost per flacon van ruim 300 gram f 1.50, 6 fl. f8. 12 fl. f 15. Te verkrijgen bij de meeste Apo thekers en goede Drogisten. Wacht u voor namaak. VAN DAM Co., de Riemerstraat 2e/4. Den Haag. van eene f benevens onder de gemeenten Haarlemmermeer en Alkemade, op bij Afslag, des namiddags ten 1 uur in liet café „de Beurs" van den heer D. Treur te Hoofddorp, door de Notarisseu E. SUER- MONDT te Rotterdam en T. C. DAEY OUWENS te Purrnerend. Perceel 1. genaamd „ADRIAANTJES HOEVE" aan den Sloterweg nabij de Ringvaart in Burgerveen, gemeente Haarlemmermeer, met Hooiberg, Schuren, Boomgaard, en eenige perceelen WEILAND, daarbij en daarachter gelegen, geschikt voer Bloembollen, kadastraal bekend in Sectie O, Nrs. 1789, 1369, 1370, 461 en 464, samen groot 9 Hectaren 95 Aren 82 Centiaren. Ingezet op slechts f 11000 Nader verhoogd met - 500 - 2500 - 1000 - 1000 Samen f 16000 Perceel 2. gelegen naast en ten Zuid-Westen van perceel 1, geschikt voor Bloembollen, kadastraal bekend in Sectie O, Nrs. 1871, 1372, 468 en 465, samen groot 10 Hectaren 5 Aren 98 Centiaren. Ingezet op slechts f 12100 Verhoogd met - 1000 Nader verhoogd met - 1000 Samen f14100 Perceel 3. zeer geschikt voor Tuinland genaamd „DE DOBBERS" aan de Ringvaart en de Balgerij in den Aderpold.er, onder de gemeente Alkemade, kadastraal aldaar bekend in Sectie A nrs. 855 tot ènmet 864, samen groot 5 Hectaren 45 Aren 50 Centiaren. Ingezet op slechts f7600 Verhoogd met - 400 Nader verhoogd met - 500 -1500 Samen f 10000 Combinatie: afslag: Perceel 1 en 2. Verhoogingen worden aangenomen tegen genot eener premie van 10 percent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3