Pink Piilen. Reclames. Aan hen die een bedorven maag hebben. Uit de Provincie. Onderwijs. Ingezonden Stukken. Reclames Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. Storm en hoog water. Wordt gij te spoedig oud? liefde van het nageslacht, allereerst van zijn eigen ras; maar ook van de Ameri kanen zelf, die beseffen hoe God het hem in 't hart heeft gegeven pm door woord en voorbeeld en levenslange toe wijding een probleem tot oplossing te brengen, dat de nieuwe wereld in de toe komst met allerlei rampen bedreigde. Hef. probleem namelijk van de verzoe ning en gezonde ineensmelting van het hl an fee en het zwarte ras, die ter onza liger ure tot elkander gebracht waren in de verhouding van slavenhouder en slaaf. Op een figuur als dezen tweeden Was hington te .staten doet het hart in een <*orlogsjaar als het tegenwoordige goed. Men wete wel dat liet wonderbaarlijk maagmiddel, de Pink Pillen, in staat stelt de eetlust weer te krijgen en een goede spijsvertering te hebben. Zij zullen een zwakke maag niet de kracht geven zon der stoornis van den eenen dag op1 den anderen een overmatigen maaltijd op te nomen, maar zij stellen haar in staat zonder pijn en met voordeel een gezond en redelijk voi-dsel op te nemen en te verteren. Ei zijn duizenden menschen in de we reld, die doffe oogen en een slqpenden gang hebben, die aan tafel gaan met tegenzin voor hun voedsel. Dezen mis sen alle vreugde. Zij zijn gelukkig in dien zij slapen kunnen en dat is niet altijd het geval. Negen malen op de tien wordt deze karikatuur van het leven ver oorzaakt door maagpijnen. De maagpijnen worden genezen door de Pink Pülen, en de genezing is duur zaam. Zij hebben de practische uitsla gen tot stand gebracht, dank zij hare eigenschappen het bloed te herstellen en te vernieuwen. Ae Pink Pillen zijn verkrijgbaar A fl.75 per dooe en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depöt 'ri-Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij .T. W. Gndde, te Goes bij Qebr. Mulder, te Tholen t W, 'Potter, Apotheker, Stoofstraat. Sn verder bij verschillende Apothekers en C'.'wde Drogisten. Hulp voor de door den watersnood 1 ij denden. Het Provinciaal Watersnoodcomité in Zeeland, voorzitter de heer Jhr. E. A. 9. de Casembroot en secretaris de heer Shr. J. F. van Deinse, Balans D 5 te Middelburg brengt hel volgende onder de aandacht der Zeeuwen: Ben waterramp heeft de landen aan de Zuiderzee getroffen, welke van treffen der en omvangrijker aard blijkt te zijn, dan de watersnood welke Zeeland in 1906 teisterde, dan de stormramp welke in 1911 zoo belangrijke schade toebracht in ons gewest. In die dagen van Zeeland's nood werd op ongekend milde wijze alom in den lande bijgedragen tot de leniging van nood en schade. Wij meenen goed te doen met in her innering te brengen, dat onze penning meester in 1906 niet minder dan f434.000 aan giften ontving en in 1911 ruim ƒ140.000. Thans heeft onze provincie een dure plicht te vervullen, thans dient vergol den hetgeen eertijds aan Zeeland is ge schonken. Moge ons Zeeuwsche volk thans zijn dankbaarheid toonen aan de gevers van weleer Ons comité heeft zich reeds bij adver tentie bereid verklaard giften in ont vangst te nemen 'ten einde dezen als bijdrage te zenden naar het centrale punt der geldinzameling, de Algemeene Ver- eenigde commissie tot leniging van ram pen door Watersnood te Amsterdam. Het comité zond uit eigen middelen reeds f 1000 aan dat adres. Mijnengevaar. Onder de gemeen te Westkapelie zijn twee mijnen aange spoeld. Aan het strand te Domburg kwam een üuitsche mijn aandrijven. Nabij 'Neu zen dreef een gasboei aan. Te üishoech nabij het kustlicht spoelde een Engelsche mijn aan. Door de S.S. zal dit jaar een aan vang worden germtakt met de verbetering der stationsgebouwen te Krabbendijke en A a pel leBiezelinge. M. C. Middelburg. Benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Middelburg, mr. A. Mer- oer, te Zevenbergen. Goes In de heden Woensdag onder voorzitterschap van den heer A. S. .1. Dekker gehouden bestuursvergadering van de Prov. Centrale A.-R. Kiesvereeniging in 't district Goes is na een geanimeerde bespreking besloten de actie voor de Prov. "Staten krachtig te voeren. Besloten werd over vier weken de al gemeene vergadering op te roepen. Stavenisse. 'Onder deze gemeente zijn aangespoeld: plm. 300 gecreosoteerde per keeupaJen, een sloep van Fransch model en een loopplank alles ongemerkt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Akersloot. G. B. Kruizin- 0. cand. te Scheemda; te Norg, G. Pi. Goedhart, cand. te Groningen. Bedankl voor IJselmuiden, doo-r C. J. Leenmans te Utrecht. Arnemuiden. Benoemd tot pres.-kerk voogd de heer D. Kousemaker, in de plaats van dhr. L. Meijers, die bedankt had. Kattendijke. Ds. J. G. M. Andreae her denkt D.V. 9 Febr. a.s. zijn 20-jarigen evangeliearbeid in onze gemeente, waar hij 9 Febr. 1896 bevestigd werd door ds. Creutzberg, van Pernis, met de woorden uit Jesaja 40:2b, terwijl hij des namid dags intrede deed met de woorden uit 2 Cor. 4 2b. Jubilee rende predikanten. Een tweetal predikanten in de classis Goes, hopen weldra hun 25-jarige ambts bediening te herdenken. 1 Maart zal het vijfentwintig jaar gele den zijn, dat ds. J. W. Drost, thans to Wemeldinge, de Evangelie-bediening te Biezelinge aanvaardde. Ds. Drost werd 1 Maart 1891 dooi nu wijlen prof. dr. J. H. Gunning te Bie zelinge bevestigd met de woorden uit Joh. 12:2426, terwijl des namiddags ds. Drost predikte uit Rom. 116. Den 7en Juni 1896 werd Z.Eerw. te Wemeldinge bevestigd door ds. Meloen, van Kloetingo, met een leerrede naar Efese 219einde, terwijl hij des namiddags intrede preekte met de woorden uit 1 Cor. 22. 8 Maart wordt het Vijfentwintig jaar, dat ds. J. E. B. Meloen, thans te Baarland, te Schore als predikant werd bevestigd. Ds. J. Meloen werd 8 Maart 1891 be vestigd te Schore door ds. Meloen, van Kloetinge, met de woorden uit Markus 1615, en deed intrede uit Ezechiël 337. Ds. Meloen vertrok in 1894 naar Gees teren en werd 1 Mei 1898 bevestigd te Baarland door ds. Pont, van Nissc, even eens uit Markus 1615, terwijl hij des namiddags intrede predikte uit Joh. 2029. Biezelinge. Ds. J. v. d. Bergen hoopt 21 Mei a.s. zijn veertigjarigen Evangelie dienst te herdenken. Z.Eerw. werd 21 Mei 1876 te Oostkapelle bevestigd, stond van 1879 tot 1882 te Kethel, daarna te Strijen; van 1883 tot 1887 te Cortgene, vervolgens te Gelselaar, van 1892 tot 1897 te Varseveld, en sedert 25 April van laatstgenoemd jaar te Biezelinge. Veere. Dr. G. J. Wevland hoopt 20 Juni van dit jaar zijn 3Ö-jarigen Evange- liearbeid te herdenken. Z.Eerw. werd 20 Juni 1886 te Austerlitz bevestigd. In 1894 trad hjj op als director van het Ned. Zendingsgenootschap. Sedert 27 Sept. 1896, dus bijna 20 jaren dient hij de gemeente te Veere. Hoofdplaat. Zondag j.l. nam in de na middaggodsdienstoefening ds. W. A. Noest, afscheid van zijn gemeente met een pre dikatie over Lukas XVI25a, n.l. de woor den Kind, gedenk. Den naar Anlo (Dr.) vertrekkenden leer- aar werd toegezongen Gezang 209. ver anderd, en Psalm 1323, nadat hij was toegesproken door ds. Meeuwenherg, van Breskens, namens het Kringbestuur, ds. Beukenhorst, van Sluis, namens den Vrien denstudiekring, ds. Pattist, van Aarden burg, namens het Bestuur der Stichting Prot. Tehuis' te Sluis, en ds. Krul, van Biervliet, als consulent namens de gemeen te. Ook vele andere omwonende collega's waren mede tegenwoordig. (Ned.) Na bevestigd te zijn door ds. C. van der Waa, te Waal op Texel, met een leer rede over Jeremia 117 19 'deed ds. Joh. Kijne, overgekomen van Ierseke, Zon dagmiddag zijn intrede te Nijkerkerveen met een predikatie over 1 Tim. 1:15. Aan het eind werd de nieuwe leeraar toegespro ken door ds. P. J. v. Melle, van Nijkerk, en -ds. J. J. v. Noort, van Amsterdam, welke laatste daarbij Tierdacht het werk van wijlen zijn vader, meester van Noort" voor het „Veen". (Stand.) Geref. Kerken. Beroepen te Amsterdam, dr. J. C. de Moor te 's Gravenhage (in de vacature v. Proosdij; in Dea 1913 bedankte hij voor een dergelijk beroep in de vacature Wy- minga). Van Moeder en Kind. Voor wat, hoort wat! Wederkeerig wenschen wij de vrienden en vriendinnen onzer Hoogeschool een gezegend jaar toé en zeggen dank voor hun aanmoedigend woord om op den inge slagen weg voort te gaan. Toch moeten wij met dit ons eerste stukje hiervan afwijken en laten wij do „oude" geschiedenis rusten, omdat de „nieuwe" zoozeer onze aandacht vraagt. 'tls bekend, dat ook Zeeland in di stricten is verdeeld en de coinité's hun actie zijn begonnen om de belangen der stichting te behartigen. Naar wij vernemen is Walcheren reeds bijna gereed en waren op sommige plaat sen de uitkomsten verrassend. In December was reeds f 330 aan nieu we of verhoogde contribution toegezegd en aan giften ongeveer f 110 ontvangen. Het aantal nieuwe leden is ons niet be kend. Een mooi begin dus. Hel Bevelandsche comité heeft ook den arbeid aanvaard en reeds van enkele ge meenten zijn opgaven ingekomen. Jammer dat onze ijverige secretaris, ds. Pontier, door zijn vertrek uit Zeeland zijn functie heeft moeten neerleggen en dit is vermoedelijk ook de oorzaak, dat wij zoo weinig van heeren correspondenten vernemen. Op verzoek heeft onze permingm., dhr. K. Le Cointre, zich bereid verklaard het secretariaat voorloopig waar te nemen en kan men bij hem de resultaten van den arbeid 'inzenden of zoo noodig in lichtingen bekomen. Nu moet allerwege op de Bevelandsche gemeenten eens flink de hand aan den ploeg geslagen en dé arbeid met nauw gezetheid worden voortgezet. Ook het comité voor Goes acht nu den tijd aangebroken het werk aan te vatten en wij hopen, dat zoo hier als elders de resultaten gunstig mogen zijn en de arbeid gezegend wordt. K. L. C'. 13 Januari 1916. Te Edam werd onze Koningin gisteren door den burgemeester ontvangen. Na bezichtiging van de keeringen door zandzakken in den Zeevangsbinnendijk be gaf H. M. zich naar de Groote Kerk, waar de koeien nog waren. Aan de zeezijde be keek de Koningin de beschadigingen en de verzettingen van den Zeedijk aan weerszijden van de Edammer Vaart. Over de modderige en glibberige dijken in een voortdurenden motiegen zagen de' bewoners de Vorstin in een glimmenden regenmantel en met een bergstok gewa pend wandelen. Aan de peilschaal bij de Edammer Vaart wees men de Koningin hoe hoog het wa ter gestaan had in den vcrscluikkings- nacht, namelijk tusschen 28 en 29 deci meter. De tl ijk was 35 decimeter hoog. doch ten gevolge van de hevige golven sloeg Ijet water er toch over. Na haar bezoek aan het fort, waarvan de bezetting zoo goed dienst had gedaan, verliet de Vorstin Uc 12 uur Edam, om naai- Marken te gaan; een reserve-motor boot voer mede. Onder luid gejuich verliet de Vorstin het stadje. Gisternamiddag heeft It. M. de Koningin een lang bezoek gebracht aan het eiland Marken. Zij toefde bij de vernielde huis jes en sprak deelnemend met de men schen. Daarna ging het per schuit naai de Moeniswerf om de verwoesting daar te zien en de zwaar getroffenen toe te spreken. Ten slotte begaf Hare Majesteit zich ook naar de Hozenwerf, de Groote Werf en de Witte Werf. Het bezoek van de Koningin vond plaats even nadat elf van de zestien slachtoffers ter aarde waren besteld. Ds. Klomp sprak eerst in de kerk, en daarna op de be graafplaats een lijkrede uit. Het was een plechtigheid, die diepen indruk maakte op allen, die haar bijwoonden. II. M. de Koningin ging hedenochtend wederom uit Amsterdam naar het over stroomde gebied en wel om hel voorgeno men bezoek te brengen aan den Anna Paulownapolder. De tocht ving aan te Oude Sluis en omgeving en vervolgens ging H. M. het dorp Anna Paulowna be zoeken. Hare Majesteit zou niet weer naar Amsterdam terugkeeren, maar zou na ai- loop van het bezoek, rechtstreeks door reizen naar de residentie, waar Zij te 5 uur 26 min. in den namiddag werd verwacht. De Eemlanderdijk in liet gebied dei- gemeente Baar n, loopende van hel stoomgemaal Zuidereind tot aan de Eem- brug, is totaal geruïneerd. De zeedijk heeft minder schade. Slechts één gat is gevreten tot op den voet, de andere openingen zijn veel kleiner. Het water heeft zich gestort over den dijk, ook, wiaar geen gaten zich vertoonen. De veeschade is voor de bewoners van de kom der gemeente Bunschoten niet zoo groot als voor die der polderhoeven en dè plaatsen aan de Eembrug. Van deze meest geteisterden is vaak de geheele vee stapel verloren gegaan. De 14 bewoners aan ,den zeedijk moesten door het dak vluchten op den hooiberg. Al het vee, 37 stuks, verdronk. Op een hoeve steeg het water tot bo ven de „hilt" (opkamer waar de 'koekneaht slaapt). Al 'tvee, 31 stuks, verdronk. Het paard kon den kop boven water houden. Ook een kalfje hield hot leven, 't Sprong of raakte in een bedstee en wist ook den kop boven te houden. 't Water zakt snel, maar draaiing van den wind, kan 'tweer hoogcr brengen. Sedert Zondag zijn geen nieuwe ge deelten van den A n n a 1' a u 1 o w n a p o 1- der overstroomd. Drieduizend II.A. staan thans blank, 1800 H.A. hebben nog geen last van het water. Het water is thans stationnair en men is bezig den binnendijk van den westpolder, die eveneens was doorgebroken, te dichten. Koegras en Den Helder hebben aange boden bij mogelijke verdere overstrooming al het vee, dat nog in Anna Paulowna is, te bergen. De paarden kunnen alle naar Haarlemmermeer gezonden worden. Een red der verdronken. Omtrent het ongeluk, waarbij de mili tair D. B. Pronk om het leven is ge komen, bij het redden van achtergebleven vee te Broek-in-Waterland, deelt men het volgende aan het „Hbl." mede: Dc verdronken militair was, evenals zoo vele anderen, op den kreet „de dij ken zijn doorgebroken" naar de meest bedreigde punten gefietst, ten einde hulp te verleenen waar noodig was. Zoo hoor den zij te Broek, dat eenige schapen op een weiland vertoefden en zeker den dood tegemoet gingen. Met zijn drieën, allen uitLandsmeer, begaven zij zich derwaarts en ,wos er spoedig een schuit gevonden. Het was een ijzeren schuit met cementen bodem. Men heeft toen het vaartuigje over het overstroomde gebied geduwd en naar het gedeelte van 't weiland, dat nog als een eilandje boven de woeste golven uitstak, doch na weinige minuten even eens zou verdwijnen, gebracht. Na veel moeite werden de dieren in de schuit gebracht en de terugtocht aan vaard. Halverwege gekomen, stiet do schuit op een onder-water staanden paal, waardoor het vaartuig van voren omhoog liep. Door den schok en den schrik liepen de schapen dooreen en verdrongen z.ich in het achtergedeelte van dc schuit met het gevolg, dat deze te diep kwam te liggen en spoedig geheel door hot wa ter bedolven werd. Ook de redders ge raakten te water, tusschen de schapen in. Zwemmende en spartelende trachtten zij zich te redden, wat den een gelukte, terwijl een andere zich wist vast te klem men aan een Nortonput, welke dicht in de nabijheid was. Van de schuit werd niets meer gezien. Een der kameraden, W. Leguit, wist zich van een drijvende paal meester te maken, ten einde zijn kameraad D. Pronk te redden. Ongelukkig echter was de paal aan ijzerdraad bevestigd en die hulp dus onmogelijk. Enkele'toeschouwers op den dijk waren zoo door den schrik bevangen, dat ze verder geen hulp durfden verleenen, tot dat twee Landsmeerders op het hulp geroep fewamen toesnellen en na veel moeite hun dorpsgenoot behouden op het droge brachten. Eenigen t ijd later werd het lijk van den militair gevonden en Maandag per mo torboot naar elders gevoerd, juist toen de koninklijke motorboot voorbij voer, De „Daily Mail" schrijft, dat ,1. Shaw, van liet Wesl-Broinwich Observatorium, verband zoekt tusschen de vier volgende verschijnselen le. Aardschokken in de Midlands; 2e. groote aardverschuiving in het Rhymney-dal in Zuid-Wales; 3e. overstroomingen van rivieren en doorbraak van de oevers van het Grand Canal in Ierland 4e. de overstroomingen in Nederland. Shaw wijst er op, dat er "Donderdag jl. drie aardschokken wei-den waargeno men, wier centrum van intensiteit ver moedelijk in Oost-lndië lag. Het is zeer wel mogelijk dat er verband beslaat tus schen de vier genoemde gebeurtenissen, want het is bekend, dat aardschokken jn één déél van de wereld, schokken in andere deelen ten gevolgen hebben, wat aan een verstoring van het zuiver evenwicht van den aardbol moet toegeschreven worden. Een vriendelijke opmerking. Een allerbeminnelijkste opmerking, van groote menschlievendheid en nog grooler gevoel van medelijden blijk gevend, vin den wij in de „Daily Mail" „Afdoender dan de maatregelen van de Nederlandsohe regeering en de zorgvuldig heid van de Nederlandsche douane-amb tenaren zullen de groote overstroomingen in Nederland zijn, voor bet voorkomen van het invoeren van vet en vleesch naar Duitschland. Het vernietigen van duizen den stuks runderen en schapen, te zamen met de groote schade aan landerijen toege bracht, zal tijdelijk een einde maken aan de werkzaamheid van Nederlandsche smokkelaars van levensmiddelen." (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) .V r ij w i 11 i g Landstorm Korps. Motor- Vaar- en V o e r w e z e n. M. de R„ Na lang op zich te hebben laten wach ten het wordt in de aanschrijving die mij bereikte, volmondig erkend, maar er waren nu eenmaal tallooze moeilijkheden van organieken aard te overwinnen - is de oprichting van dit korps eindelijk een fejt geworden. En nu we zoover zijn, wordt er spoed achter de zaak gezet. Zee land blijve nu vooral niet achter. Hoe eerder opgave tot aansluiting volgt, hoo beter, is thans het parool. Met energie dient de hand aan de ploeg te worden geslagen. We weten het nu, spoedig, zoo spoedig mogelijk dienen zij, die door hun bezit van watervervoermid delen, automobielen en motorrijwielen in de termen vallen, zich als lid van het Korps aan te melden. Het persoonlijk .be lang eischt dal ook. Er mag vooral niet over het hoofd worden gezien, dat, wie thans niet vrijwillig komt, later eenvou- voudig, zoo noodig, tocli gehaald wordt, liij, zijn auto of motorfiets en zijn personeel er bij. Alleen geniet hij dan niet de voor rechten, die hij zich door vrijwillige aan melding en oefening op dit moment verze kert. Doch genoeg hierover. Wie het alles tot in de kleinste bijzonderheden wil we ten, kan alle .inlichtingen verkrijgen. Kom ik thans tot het dool van het Korps. Het zal bij het in actie komen van Leger en vloot aan diverse onderdeelen worden toegevoegd voor: le. Wat betreft Motor- en andere booten (eigenaar en personeel), a. VerkenninJgs- (lienst te water in liniön en stellingen en bij het veldleger; b. Patrouille en bewa kingsdiensten van accessen enz.;, c. Ver voer van Commandanten en Staven naar onderdeelen van hun commando; d. Snel- vervoer van gewapende piketten, mitrail leurs, geschut en zoeklichtinstallatie's; e. Overbrenging van berichten en het leggen van kabels en draadverbinding, medewer king bij optisch seinverband en draadlooze telegrafie; f. Fourage en munitievervoer (ook lichte sloepdiensten); g. Vervoer in dienst van het Roodc Kruis en Genees kundigen diensth. Het vormen van Vaste werkplaatsen voor herstelling; i. Beman ning van gevorderde motorbooten. 2e. Wat betreft motorwagens, motor rijwielen (eigenaar en personeel)a. Het vonnen van een groote geoefende reserve Voorden Auto-treindienst (bestaand leger onderdeel); b. Het verrichten van diens ten als het Vrijwillig Militair automobiel Korps en het Vrijwillig Motorrijderskorps (hetwelk thans bij 'hel leger dienst doet doch in oorlog-dijden, evenals in Duitsch land met meer dan de holtl uitgebreid dient te worden). Thans de organisatie. Het Korps is verspreid over het. geheele land en wordt verdeeld in ai'deeüngen (naai- verhouding van aanmelding). De'ze afdeel ingen komen te staan onder een afdeelingscoanmandant. Iedere afdeeling is weer verdeeld is 4 soctieön t. w. Sectie 1. Motorvaartuigen (bestuurders, motor personeel, roeiers, zeilers en dekpersoneel) Sectie 2. Motorwagens (vracht- en luxe wagens)Sectie 3. MotorrijwielenSectie 4. Herstelplaatsen '(technisch personeel, mecaniciens, scheepsbouwpersoneef Wat'de verbintenis betreft het volgende: Elke Vrijwilliger sluit een verbintenis bij den Landstorm voor den duur dei- mobilisatie, waaronder ook hen te reke hen, die nog niet door een wet tot den verplichten dienst zijn of horden opgo roepen. Deze verbintenis bevat een beperking, welke daarin be staat dat de verbondene uit sluitend voor diensten in 'ge noemd Korps kan worden Ver plicht. Wat de oefeningen betreft, deze worden in de drie eerste maanden 5 uur per week gehouden, daarna 2 uur per week. Voor zeer weinigen krui er dus een be zwaar zijn. Vlet een beetje goeden wit en met de al geheele verbanning van de beroemde Nederlandsche „Jan Saliegeest" krui er een afdeeling „Zeeland" van dit Korps komen. Wie lust heeft zich te ver binden en zich zoodoende in tijd van nood verdienstelijk te maken kan zicli opgeven zoowel bij den heer Jhr. E. O. Berg van Middolburgh te lleltt als bij ondergeteekende te Souburg. Hoe meer deelnemers, hoe beter, des te gemakke lijker is een afd. „Zeeland" te vormen. Tot slot kan ik nog meedeelen, dat deze zaak de belangstelling hoeft van Zijn Ex cellentie Vice-Admiraal Van Hocking Co lenbrander, commandant van "Zeeland en van den chef van den staf te Middelburg, majoor Winkelman. Dit is mij gebleken tijdens een audiëntie, die ik betreffende deze za;ik 'heb gevraagd en verkregeiu Zoowel de admiraal als de majoor ver zekerden mij, desgewenscht hunne mede werking te willen verleenen. In tusschen niet vriendelijken dank voor de mij afge stane rainile in uw blad. Hoogachtend, Uw. dw. W. N. JOBSE. Souburg (Z„Veldzicht". Waakzaamheid kan jaren aan ons leven i toevoegen. Sommigen zijn oud op zestig- jarigen leeftijd, anderen jong als zij tach tig zijn. Uw leefwijze maakt dat gij gezonde of zwakke nieren hebt goed of slecht bloed want zwakke nieren zijn oorzaak, dat urinezuur zich in uw bloed ophoopt en uw gezondheid verwoest. Zorgt dat uw nieren altijd goed wel ken en vooral na den middelbaren leef tijd. Dit voorkomt rhéumatische, zenuw en waterstoornissen, stijve en verlamde gewrichten, verzwakking van het gehoor en gezicht, en verharding der bloedvaten. Houdt uw nieren in rust door over werking, zorgen en het gebruik van ster- ken drank te vermijden, door regelmatige gewoonten, dagelijksche wandeling, door niet te zware voeding en voldoenden slaap. En gebruikt bij het eerste teeken van rugpijn, rheumatische pijnen en Water- stoornissen Foster's Rugpijn Nieren Pil len. Zij zijn een speciaal niergencesmiiddel, dat de nieren helpt om uit het bloed het overtollige urinezuur te filtreeren, het welk rugpijn, spit, waterkwalen, water zucht, rheumatiek en niergruis of -steen veroorzaakt. Gij zoudt weten hoe goed zij werken, als gij spraakt met menschen, die Foster's Pillen gebruikt hebben. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk. Provinciale Regeling s- CommissieVoor de Paardenfok ker ij in Zeeland. De voorjaarspre- miekeuringen van hengsten en merries ge boren in 1914 en hengsten geboren 1903- - 1913, zullen gehouden worden te St. Maar tensdijk op 14, St. Philipsland 15, Zie rifezee 16, Middelburg 17, Goes 18, Cortgene 18, Kruiningcn 21Oost burg 22 en 23, IJzendijke 23, Hulst 24, Axel 25 Februari. Centrale keuring te Goes 9 Maart. Ongelukken. Toen Maandag de Roode Kruis-auto's Haarlem passeerden voor hulpverleening aan Waterland its op den Spaarndammervveg de 79-jarigo gepen. Oost-Indische ambtenaar, de heer Hoo- geboom, bij het uitwijken voor een. paar cavaleristen te paard, onder een der au to's geraakt en overreden. De heer Hoo-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2