Telegrammen. Laatste Berichten Posterijen. ieop wkocpinp aanbsstedisgen. m Bemangd Nieuws. Rechtszaken. Telegrafisch Weerbericht, Naar waarnemingen, in dsn morgen van Burgerlijke Stand. iarktfeerichten. Een N. R. C.-veisïaggever vertelt füogï In Eu: ik sloot was de toestand gis- tennoiTgen niet veel veranderd. Het wa ter stond nog even boog als gistereri. De militairen zetten vol ijver hun red dingswerk voort. Telkens passeerden wij1 eenigen van onze „jonge©", die koeien overbrachten naar de veilige Zuidzijde van het IJ. De arme beesten zagen er echter verre van voordeelig uit. Nat en klam ©jokten zij achter hun geleiders aan, met stijve pooten, sommigen mant. Zij waren gered, deze koeien en gingen weer naar een warm onderdak. Maar hoevelen zullen de ellende blijvend kunnen door nen doorstaan? Hoevelen zullen er ziek zijn en toch nog bezwijken? In de huisjes beneden aan den dijk wa ren de soldaten bezig met het redden van huisraad, enkelen met waterlaarzen, anderen met bloote bcenen door het wa ter wadende. Zij werkten nu niet meer stil' zooals gisteren, f.oen de geheele na tuur somber was en wolken droef neer dropen. Nu werkten zij monter en vroo- i'ijk, alsof zij waren aangestoken door do zonneweelde, die lichtflonkeringen spran kelde over het groote water, zoodat het scheen, of wij' nu ineens in lente waren. Te Zaandam heeft de ramp zich nog niet verder uitgjebreid; het westelijk deel is nog geheel vrij van water; Van bet oostelijk deel lijden de bewoners van de paden, die op de Oostzijde en den Zuid- dijk uitkomen, het meest van het water. Deze huizen zijn meest alle ontruimd, de menschen zijn voor een groot deel ondergebracht in drie scholen. Het water wast nog steeds, echter niet zoo sterk als eergisteren. .Voor den Westzaner polder bestaat voor het oogenblik nog geen gevaar. De transportkol onne van het Roode Kruis is tot na middernacht in de weer geweest om alle zieken en hulpbehoevenden in vei lige haven te brengen. Ook de brandweer hielp ijverig mede aan het reddingswerk. Te Holy sloot kwamen een paar Dur- gerdammers met een schuit om menschen te redden. In een woning vonden zij een oude doove vrouw op zolder. Het mocht hun echter niet gelukken, het vrouwtje mee'te krijgen; zij wilde er liever blijven, in een 'iuïdere woning staat het vee in den 'andergeloopen stal. De vrouw is ziek weggevoerd enhet lijk van den man, die daags voor de ramp overleed, lag daar sedert en moest door militairen wei den weggevoerd. Op de Zuiderzee drijven groote hoe veelheden meubelen, beddegoed enz., dat van het eiland Marken is weggeslagen. Ook stukken van woningen ontmoeten de schippers t hans op zee. Niabaj U i t d a m stroomt het zeewater nog steeds naar binnen door een bres van 360 meters, waardoor een kolk van 16 meters diepte ontstond. Naast den dijk ligt het vol doode koeien en schapen. Een man van de Maasbode, die den tocht der Koningin volgde, verhaalt o.m. Door de zon kunnen wij binnenzien in een boerderij, waai- geen gordijnen meer voor de vensters hangen: alles staat er blank, stoelen en tafels dobberen binnen rond. Plokken hooi en geheele stukken veen drijven op het water. Op een hoeve zijn de toppen der hooischelven, die af gegleden waren, tusschen een groep boo- ngen vastgeraakt en dobberen daar óp en neer. Op e-en hooischelf zien we ook een dertigtal kippen zitten als op een eiland. Eén kip' zit op den tak van een boompje een 15-tal' meters van de hooi schelf vandaan en durft schijnbaar niet overvSiegen. fn den wand van een stat heeft men een groot, gat gehakt om de koeien er uit 4e redden. In de opening zit een cadaver vast. Door een opening in het dak van een ander huis is men bezig huisraad te redden, dat op een zolder schuit wordt geladen. Omstreeks half elf arriveerde Hare Ma jesteit de Koningin in Broek in Water land. De Amsterdamsche hulpverleening was hier nog steeds in vollen gang. Vdor de kerk werd aan de Koningin op een monumentale lantaarnpaal het peil getoond, dat de vloed van 1825 bereikte en dat nog beduidend hooger was1, dan de hoogte die het water nut bereikte. Over een vrij woelig meer, waar hoo- ge goffven gingen, te midden waarvan als een onbegrijpelijk ding ,een opgesla gen ktapbrug stond, werd naai- Monni kendam gevaren. Onderweg dreven een doode koe en twee schapen-cadavers voor bij. Ben boerenkar zwalkte stuurloos rond. Te Volendam wandelde de Koningin eerst den dijk naar links af. De stoere vissdhers namen eerbiedig de bont-mutsen van de verweerde koppen, legden ze plat onder den arm en schaarden zich aan den sant, waar de vrouwen, en meisjes met haar frisch-gezonde wezens over de halve deuren hingen of buiten den deurpost stonden en vriendelijk nijgden. Dat gaf een consternatie onder de vrouwen, als Harp Majesteit plots het trapje langs den dpk nfgmg om een der eenvoudige huisjes binnen te gaan, die aan de achterzijde geheel in het water staan. Voor een huisje waren een drietal vrou wen doende de kleeren uit te wringen, die uit het water waren opgevischt De WeiBerw. heer Van Baarn beduidde de vrotfwen, toen ze door de Koningin wer den aangesproken, aanstonds, dat ze het werk maai- even moesten staken. Jbr. Hooft Graafland zeide aan de moe ders, dat de Koningin voor haar stond, waaïaan Hare Majesteit lachend toevoeg de: „Dat begreep je zeker al wel". fjfei-o Majesteit zeide vervolgensIk ben eej|8 komen zien, hoe jelui het hebt, of ze wel droge kleeren aanhadden, infOBneerde tevens of er drinkwater was en». Vrijmoedig werden de vragen beant- vroom. terwijl de vrouw verhaalde hos angstig de vlucht voor het water was geweest. Na een paar hotels te hebben bezocht, gaf Hare Majesteit het verlangen te ken nen om aan boord van een boot te gaan en te zien hoe de menschen daar verzorgd werden. In den botter- was men juist onder den blooten hemel aan den maaltijd. Bijna op handen en voeten ging Hare Majesteit zelfs in het vóóronder waai' beddegoed gespreid lag. Z. K. H. de Prins arriveerde te ruim elf uur per torpedoboot te Marken, verge zeld van zijn adjudant, Jhr. Bakker. De Prins betuigde burgemeester De Groot na mens H. M. de Koningin haar leedwezen en zeide persoonlijk de ramp te komen overzien. Vervolgens werden langs slopjes en de meest gevaarlijke plekjes tusschen wrakhout, aangespoeld huisraad, dakpan nen en steenen de verwoestingen bezocht. De Prins volgde den burgemeester op zijn moeilijken tocht, deels te voet, deels per roeibootje, hetwelk over het onder- geloopen land moest worden .geboomd. Overal onderhield de Prins zich met de door don ramp getroffenen, bezocht het raadhuis, de kerk, de school, de over blijfselen van de bakkerijen, de staffer), waarin de cadavers van verdronken vee geborgen waren. G-een plekje werd door den Prins onbezocht gelaten en voor ieder had hij een hartelijk deelnemend woord. Aan de sluizen te Moimikendam stond Hare Majesteit eenige oogenblikken te kij ken naar oen geïmproviseerde schapen- stalling, waar de dieren juist Werden ge merkt. Hier sprak ze ook feeli tweetal moeders aan, die met hare kleinen in een oude smidse waren gehuisvest. Het vertrek der Koningin gaf tot een roerend vaderlandslievende manit'estalie aanleiding. Spontaan werd plotseling, door honder den mannen-, vrouwen- en kinderstemmen het Wilhelmus aangeheven. In de mo torbooten stonden allen recht met ont bloot hoofd. Onder luide hoera's zette de kleine vloot zich ten slotte in be weging nog lang door honderden nage wuifd. Onder Marken langs werd daarna in de richting Volendam gestuurd. Bij Kat- woude gaapten drie zware openingen in den Zeedijk. Met het oog op den stroom, die daar gaat, werd er in een wijden boog voorbijgevaren. Te ruim één uur gleden de booten de haven van Volendam binnen, waai de geheele vïsschersvloot binnenlag, om dat alle botters tot huisvesting van dak- looze gezinnen in gebruik zijn. Hare Ma jesteit werd door een talrijke menigte, op den jdijk begroet en in het bijzonder welkom geheeten door wethouder Eeltink en mej. Calkoen, dochter van den burge meester, die zelf herstellingswerken aan den dijk leidde en daardoor niet aanwe zig kon zijn. H. M. de Koningin vertrok hedenoch tend te 7 u. 55 van het Centraalstation naar Alkmaar, om van daar uit verder per motorboot opnieuw bezoeken te gaan brengen aan de door de overstrooming ge teisterde streken. H. M. de Koningin heeft gisteravond den heer S. P. van Eeghen ten Paleize te Amsterdam ontvangen in zijn kwaliteit van voorzitter van administrateuren der Algemeene Vereenigde commissie tot le niging Van rampen door watersnood. Het heeft H. M. de Koningin behaa gd den heer Van Eeg'hen mede t e d e e 1 e n, dat Z ij bereid is met een gift van f 10.000 de 1 ijs t van giften voor de slacht offers te openen, met dien verstan de, dat wanneer mocht blijken, dat latei- meer noodig is dan de dan ingekomen giften mochten bedragen, H. M. het voor nemen heeft een tweede gift te laten volgen. Hedenochtend vertrok Z. K. H. de Prins naai- Amersfoort, om van daar per automobiel een bezoek te brengen aan Nijlkerk en de Westelijk daarvan, aan de Zuiderzee gelegen plaatsen, die door den watersnood zijn getroffen. In P urm erend blijft het water nog voortdurend stijgen. Voortdurend komen tal' van vluchtelingen uit, den Purmer- landerpolder en Vooral van de Nekiker- straat, die van Punnerend naar Nek loopt, de stad binnen. De Euthersche kerk en het Luthersche weeshuis zijn voor de dakloozien besclykbaar .gesteld. De dijken van den Wormer hebben tot nu toe stand gehouden. Militairen zijn voortdurend in de weer deze dijken met zand en gras zoden te versterken. Thans zijn alle koeien uit Ransdorp met zolderschuiten weggehaald. Alleen in een stal' staan nog 31 koeien en 1 paard. In Groningen is de toestand nog dezelfde. Even buiten Zoutkamp zijn 2 Hunzebooten aan den grond geloopen, die gelicht moet worden. Op de Engels- manplaat is een Engelsche mijn, gemerkt R. L. 83, aangespoeld. Bij Bierum sloegen de golven over den 14 voet hoogen dijk en spoelden een menigte balken en pa len aan, die door burger en soldaat wer den binnengehaald. Een ooggetuige zag een lijk, voorzien van een zwemgordel1, drijiven, vermoede lijk van een schipbreuk afkomstig. De storm heeft de kust in het W est- land erg toegetakeld. Overal is1 een breed stuk weggeslagen, zoodat het duin lood recht uit het strand oprijst. Doordat dit van boven af zich weer aanvult, wordt de breedte nog geringer dan m in de ze streek reeds is. Onder het dorp Ter Hegde zijn de loopgraven in de duinen weggeslagen en eveneens de trappen die onder Loosdui nen ran villa's, het z-eehospitium van het Rotterdamsche kinderziekenhuis of van het Koning-in Wilhelmina badhotel naar het strand voeren. De Delflandsche hoofden zijn alle ern stig beschadigd. In vele, vooral onder Monster zijn groote gaten geslagen, waar bij .enorme steenblokken zijn losgewerkt en soms een heel eind verder op het strand weer neergeworpen. Op enkeld plaatsen dichter naar Scheveningen, gin gen de golven over een paar lage plaatsen in de duinen heen en vulden dei laagten daarachter, maar zelfs over de hoogste duinen vloog nog het schuim. Om Kampen is het nog één zee al zee; nu het water belangrijk is gedaald, is de spoorlijn KampenHatt.em weder te voorschijn gekomen en kan men zien welk een schade het water heeft aange richt. De baan is hier en daar wegge spoeld, op één plaats zelfs over een lengte van pl.m. 20 meter. De jeugd vermaakt zich op het „luchtspoor". Op andere plaat sen heeft het water zooveel zand ach tergelaten, dat van de rails niets te zien is. De burgemeester, commissaris van de Willem III en de directeur maakten giste ren een inspectie langs de lijn. De schade is belangrijk. De dienst kan gedurende de eerste 5 weken nog niet worden hervat. De bewoners van de polders te N ij e- en Oldelamer in Friesland zijn er het slechtst aan toe door den hoogen waterstand. De boerderijen liepen onder, aparte schuren werden omgespoeld. De boeren moesten met hun vee waden door het al wassende water; soms bleef van de koeien enkel de kop boven. Van andere boerenplaatsen werd het vee in pramen in veiligheid gebracht. Enkele var kens en kalkoenen verdronken. Een heldhaftige daad deed een alleen wonende 85-jarige vrouw. Toen het wa ter ook haar huisje binnenspoelde, bracht zij al- haar huisraad op den zolder, ont vluchtte toen hare woning, op klompen door het water wadende tot aan het middel en voeteerde naai' haar dochter, die op 4 uur afstand woont, waar het droog was. Ongelukken. Te Benningbroek is een 80-jarige vrouw in een sloot bij haar woning gevallen en verdronken. Toen twee Arnhemmers per fiets in den nacht planta-boter wilden smokkelen, viel een hunner bij ©en brug te water. Den volgenden ochtend werd het lijk van den man opgehaald. Te Amsterdam heeft een werkman door het breken van een hijschketting een vracht ijzer op een zijner beenen gekregen, waardoor dit li chaamsdeel op 3 plaatsen is gebroken. Te Schellingwoude is bij het over den dijk trekken van een zandbak door een honderdtal militairen, een van liea gevallen, waardoor hij zijn. beide beenen gebroken heeft. Te Assen is Zaterdag nacht zekere Nederhoeil te Erica door J. V. met een mes in de hand gestoken, waardoor de slagader werd geraakt. Gis ternacht is hij aan de gevolgen overleden. - Men meldt uit Zaandam d.cl. gisteren: Twee dames uit Amsterdam brachten een bezoek ban een molen achter het Station. Bij het 'berugkeeren per jol hadden zij de onvoorzichtigheid tegelijk te willen uit stappen, waardoor zij en de roeier te water geraakten. Een dame werd spoedig bijgebracht, doch bij de andere keerden de levensgeesten niet meer terug. - - Eeni ge dagen geleden had de heer V. D. te Driebergen het ongeluk van de fiets te Vallen, waarbij hij een wondje aan een der heupen kreeg. Aanvankelijk scheen het te genezen tot zich plotseling bloedver- g1 i f tigi ngs ver s c h ijln s e 1 en voorde den. In allerijl is' de heer v. D. daarop reeds i n bewusteloozen toestand naar het ziekenhuis te Utrecht vervoerd. Men vleest voor zijln behoud. De 21-jarige kantoor bediende Mark, die te Liss© door de. stoomtram werd overreden, is in het zie kenhuis te Leiden overleden. Te 's Grevelduin Capelle is een werkman in de haVen te water geraakt en verdronken. Te IJmuiden is aangespoeld het geheel naakte lijk van een onbekend mansper soon, waarvan de onderbeenen ontbraken. Zondagnacht heeft een aan den spoor wegoverweg bij Ravestein wachthebbende schildwacht schietende op een voertuig dat niet stilhield, een 14.-jarigen jongen doodgeschoten. De nood aan den Varke- n o O r d s c h e n d ij k. Het door de ramp aan den Varkenoordschendijk bij' Rotter dam zoo beklagenswaardig getroffen ge zin van Smit heeft, naar verluidt nog het verlies te betreuren van een derde kind, dat tengevolge van de doorgestane koude en ontbering is: bezweken. Slimme snio kkelaars. Op de Noord-Brabantsch-Ruitsche grens ont moetten een paar belastingambtenaren een jongetje uit, een bekende smokkelaarsfa milie alleen op de hei. Op hun belang stellende vraag, wat het jongetje hier al leen deed, gaf het ten antwoord, dat het zijn broer Wachtte, die met een zak meel moest komen. De kommiezen een goede vangst ver wachtend, stelden zich verdekt op, doch ze wachtten en bléven wachten, terwijl de broer eenige honderden meters ver der lustig met zijn meel de grens pas seerde. Een gebouw ingestort. Om trent het instorten van het gebouw van de melkinrichting der Arbeiderscoöperatie d© „Vooruitgang" te Arnhem meldt men nader aan de „N. R. C.": Het gebouw was zoover gevorderd, dat hedenmorgen begonnen» werd met, het stu- cadoorswerk, terwijl de loodgieter op hef dak was om daar de maat te nemen voor de dakbedekking. Omstreeks 11 uur werden de laatste stut ten, die tijdelijk waren aangebracht onder de eerste verdieping, bevattende een groot reservoir en bokken van gewapend be ton, weggenomen. Even nadat dit wad geschied, terwijl ongeveer 15 werklieden in, op of hij het, gebouw werkzaam waren, kwam plotseling beweging in den beton- vloer van de eerste verdieping en kwam deze naar 'beneden, terwijl de achtermuur van het gebouw grootendeels achterover viel. In de eerste oogenblikken vist niemand precies, hoeveel menschen er in het ge bouw waren. Spoeilig werden twee zwaar gewonden uit het puin te voorschijn ge bracht en naar het ziekenhuis 'vervoerd waar een hunner, de 34-jarige gehuwde stucadoor H. Gaspers, spoedig overleed. De opzichter S. G. Barenburg wist zich zelf te redden. Na in het ziekenhuis te zijn verbonden, 'kon hij ter plaatse te- rugkeeren. Een jonge betonwerker, H- Van Manen, en de 49-jarige stucadoor B. Kieeft werden licht; gewond; andere werklieden werden ongedeeld gered of wis ten zich zelf te redden. Door de groote verwarring, die er heerschte, was Jret onmogelijk vast te' stellen, hoeveel werklieden er werden ver mist, maar in den loop van den middag' kon worden geconstateerd, dat er no;j drie menschen onder de ingestorte massa liggen, n.l. de gehuwde werklieden P. de Ruijter (vader van 7 kinderen) en C. van Espen (vader van 4 kinderen) -en de onge huwde 18-jarige betonwerker H. Van Wisse. De justitie was den geheelen middag op het terrein aanwezig om een onderzoek in te stellen. De pogingen om de lijken te voorseihijin te brengen zijn voorloopig gestaakt. De oorzaak van het ongeval is 'niet be kend. De brand te Be r gen (N o o r- wegen). Zondagnacht om drie uur is de brand gestuit. Ongeveer 400, meerendeels zeer kostbare groote gebouwen zijin afge brand. De totale schade wordt begroot bp ongeveer 100 millioen kronen. Ongeveer 3000 menstehen zijn dakloos geworden. Het gemeentebestuur Verstrekt voorschot ten aan de noodlijdenden. Uit het, heele land kjomen aanbiedingen om hulp te bieden. Er bestaat geen vrees voor hon gersnood, daar er te Bergen belangrijke voorraden graan en meel liggen. De oor zaak van den brand is nog niet opgehel derd. Ter burgerlijke terechtzitting van. het gerechtshof te 's-Gravenhage, werd giste ren mr. B. J. Zijlstra beëedigd als rechter in de rechtbank te Zierikzee. LONDEN, 18 Jan. Uit New-York wordt gemeld, dat de Amerikaansche regeering een nieuwe nota aan Oostenrijk voorbe reidt, naar aanleiding van de inbeslagne ming van een tankboot met voorraden petroleum door een Oostenrijksche duik boot. LONDEN, 18 Jan. Uit Parijs wordt ge meld, dat de Servische regeering zich binnenkort zal vestigen t© Aix en Pro vence ten N. van Marseille. PARIJS, 18 Jan. Onze verdragende ka nonnen hebben den in België geconcen treerd© vijandelijke troepen zware verf ie pen toegebracht en munitiedepots' op de Maashoogte beschadigd. Tusschen Som me en Aisne hebben wij de vijandelijke loopgraven krachtig be schoten en d© Duitsdhe stellingen ten n. w. van Bery au Bac beschadigd. ROTTERDAM, 18 Jan. Naar wij verne men zijn de door een 6-tal schepen van de Holland-Amerikalijn ingevoerde par tijen spek, zout vleesch en darmen op order der Engelsche regeering aangehou den en naar het Prijzenhof overgebracht, ofschoon deze partijen met goedkeuring der N. O. T. verkocht en geladen wa ren en het spek zelfs grootendeels voor het Nederlandsehe leger bestemd was. Door belanghebbenden is bij de N. O. T. en onze regeering geprotesteerd. Ook de medewerking van den Amerikaanschen ge zant is ingeroepen, om de partijen alsnog vrij te krijgen. WATERSNOOD. AMSTERDAM. Hedenmorgen 10 uur ar riveerde II. M. de. Koningin met klein gevolg uit Alkmaar te Edam, na een be zoek gebracht te hebben aan Kwadijk. H. M. toefde korten tijd in de raadzaal en bezichtigde daarna Zeevang, waarvan een groot gedeelte onder water staat. Daarna begaf het gezelschap zich naar de Groote Kerk, waar vee is onderge bracht, en daarna naar den zeedijk te N. van Edam en naar den zeedijk tusschen Edam en Volendam. Te 12 uur vertrok men naar Marken. PURMEREND. Het water is vannacht nog 12 c.M. gestegen. De paardenmarkt staat nu geheel blank. De gemeenteraad, besloot, roeibooten beschikbaar te stel len voor het vervoer van de bewoners van ondergeloopen streken. AMERSFOORT. In Eendand is het water dalende. De dorpen Bunschoten, Spaken burg en Hoogland zijn slechts per roei boot te bereikten. Vanuit Amersfoort wor den levensmiddelen verstrekt, STEENWIJKERWOLDE. Zekere J. ten W. ging Zondag met A. ran D., bij' wien hij inwoonde en diens vrouw en haar vader W. van L. op Nieuwjaarsbezoek (zulke bezoeken worden in deze stre ken in de geheele maand Januari afge legd). Vrij zeker is de jeneverflesch goed aangesproken, althans na de thuiskomst, ongeveer te drie uur in den nacht, is er een hoogkiopende twist ontstaan. Van D. en van L. moeten toen, de een ge wapend met een kantschap, de andere- met een mestvork, hun commensaal' te lijf zijn gegaan. Met wonden aan hoofd, armen en over hot geheele lichaam kwam ten W. bij den spoorwegwachter W. Bone binnenvluchten. Zijn toestand is ernstig. Natuurversch ij nsel. Zondag avond heeft men te Levenhuizen (N.H.) aan den Zuid-Oostelijfcen hemel een vuur bol gezien van zeldzame grootte. De bol had den vorm van een peer, zoo groot als de grootste en spatte op ongeveer 40 graden ran den horizon uiteen. Onderstaande berichten zijn reeds in een gedeelte van het vorige no. opgenomen. Rotterdam. 17 Jan. 1916, Tarwe V uim aanbod, schoorvoetend iets hooger, f 13.25 a f 13.50. W.intergerst niet veel aanbod, f 15.25 a f 15.50. ChevaYier- en zomergerst. niet noemenswaard ge toond. Haver tamelijk getoond, prijshou dend, f 13.10 a f 13.50. Bruine btooaen minder tor markt flauw gestemd, f 20 a £28.50. Erwten minder aanbod, alle soor ten lager, kleine groene f26.50 a 128, kroonerwten en schokkers f26 a f27. Koolzaad f34 ii f35 per 100 K.G. Buitenlandsche granen. Mais. La Plata loco f260Ratte witte Natal loco f280. Eieren. Zeeuwsche f6 a. f7, Over- maassche f6.50 a f7.50 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 1194 stuks. Prijs 40 a 44 ct. lachte voor export 28 a 36 et. Aardappelen. Brielsche kralen f3 a f3.20, Zeeuwsche blauwe f3.30 a f3.15, Zeeuwsche eigenheimers f 2.60 a f 2.90, Zeeuwsche bonte f 3.40 a f 3.70, Zeeim - sche bravo's f3.20 a f3.50, Spuisehe eigenheimers f3 a f3.20, Red Star f2.70 a f2.90. Weinig aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 7230 steen blauw, prijs 130170 stuivers, 1400 steen wit, prijs 100120 st.2200 steen Gron., prijs 130— 150 st.; 2950 steen Holl. geel, prijs 130 150 st.3750 steen half gezwingeld blauw, prijs 5060 st. A juin. Aanvoer 4000 H.L., prijs f6.25 per 60 K.G. Postkantoor te Goes. Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, waarvan de afzenders Onbekend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand "Januari 1916. Binnenland BrievenC. Goeman, Goes. Briefkaarten: v. d. Berg, Kampen; J. Bone, Bergen op Zoom; Joh. Nelisse, Tiel; D. van Speik, Rotterdamzonder adres idem idem. 18 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770 nabij öost- Duitschland, laagste 754.2 te Bode Verwachting tot den avond van 19 Jan.: Meest matige Zuidelijke tot Zuidweste lijken wind; betrokken tot zwaarbewolkt; waarschijnlijk eenige regen. Weinig ver andering van temperatuur. Borsscle. Gisterenmiddag werd door, no taris J. van der Kloes, voor dhr. Richel, verpacht voor den tijd van 7 jaren, drie perceeïen wei- en een perceel bouwland. Pachters werden voor perceel1 één (wei land), groot. 1.80.70 H.A. dhr. Jan Wal- liout Jacz., voor f 156 per H.A.; perceel twee (weiland), groot 0.95 H.A. dhr. Joh. Walhout, voor f170 per H.A.; perceel drie (weiland), groot 1.17.40 H.A., gecom bineerd met perceel vier (bouwland), groot 2.13.80 II.A., voor f 183 aan dhr. Joh. Walhout. TERNEUZEN. Huw. aangifte: 14, Geert Maree, 32 j. jm. en Suzanna Johanna Ha melink, 24 j. jd. Huw.-voltr.12, Gilles Schippers, 20 j. jm. en Maria Elisabeth Veerman, 20 j. jd. Geboren: 9, Francois en Abraham, zo nen v. Jacobus v. d. Welle en Lidewij van Es; 10, Maria Adriana, d. v. Petrus Francois Lantsheer en Magdalena van Al ten; Janna Maria, d. v. Pieter Jozias Ris- seeuw en Jacoba Jozina Anna de Bruijnè; 11, Cornelia Aaltje, d. v. Cornelis Leunis en Johanna Cornelia Wieland; 14, Wilhel mina, d. v. Cornelis van der Have en Jaco- mina Verschelling; Johanna en Bertha, dochters y. Elizabeth Simons; 15, Willem Frederik, z. v. Daniel Hofman en Jozina Kaijser. Overleden: 10, Victor Ernest Galle, 84 j., echtg. van Anthonetta Maria Heijens; 13, Francois, 4 d., z. v. Jacobus van der Welle en Lidewij van Es. (T. Ct.) Goes, 18 Jan. 1916. Ruime aanvoer van alle artikelen, maar weinig kooplust. Nieuwe Tarwe f 12,50 a f 13.—, Wintergerst f 14.50 a f 15.Zomergerst f—af—.—, Haver f 12.50 a f13.alles per 100 K.G. Kookerwten fa fKroonerwten t21.— a f22.—, Bruine Boonen f20.— a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3