Reclames. Een kleine pil geneest een groote bloedarmoede. Kerknieuws. Predikbeurten. Storm en hoog water. Reclames. Angst zal u niet beter maken. Gemengd Nieuws. en Noord-Brabaiia geheel is ondergeloo- pen. Alleen aan het sterke bekrummings- werk is het te danken, dat er weinig schade aan den weg is gekomen. Aan de dijken Man den Yolcker- en Anna- Mariapolder is heel wat schade gekomen, vooral aan den dijk van den Anna- Mariapolder, waarin een groot gat is ge slagen, heeft de storm heel wat schade teweeg gebracht. Colijn8piaat. l)oor den jongsten Btorm is aan de 'zeewering van den Oud-Noordbeve- Umdpolder beLangrijke schade aangebracht in den Basalt- en Vilvoordschen steen. Ook Nieuw-Noordbeveland is heel wat van de zeewering vernield. Het grondverlies is echter gering. Hedennacht is alhier dicht bij de haven een scheepje gezonken; door te varen op een dam was het 'lek geworden. De opvarenden (3 personen) konden nog bijtijds plaats nemen in de sloep en zoo naar den wal roeien. De stoomboot van dhr. A. Kole, die in de haven lag, voer hedenmorgen uit om het scheepje, dat omgeslagen was, te bereiken en naar de haven te slee pen, hetgeen dan ook ge tukte. Veere. Door den hoogon watervloed is van den aannemer Dekker alhier, die cp den Oostdam werkzaamheden verricht, eenig mateziaal weggespoeld. In den Zand hoek is komen aandrijven een reddings gordel met de letters Fridjof Nansen, en aan den Bierdijk een muilezel. Aan de Zee dijk is nog al veel schade aangericht. Poortvliet. Alhier wordt de oprichting van een Coöp. Boerenleenbank voorbe reid. Maandag zal daartoe een vergadering gehouden worden. f% de bloedarmoede heeft een aanzien lijke vermindering van roode bloedbol- ietjes plaats. Deze bolletjes die juist aan het bloed zijn roode kleur geven, zijn de dragers van de zuurstof die zij op nemen wanneer zij door die longen gaan. Ziedaar, waarom hij, die geen rood bloed heeft geen gezondheid kan bezitten. Ie dereen weet, dat het lichaam niet kan teven zonder zuurstof. Dus, wanneer de roode bolletjes verminderen, vermindert de opgenomen hoeveelheid zuurstof in gelijke mate en de gezondheidstoestand voJjgt dezelfde beweging. Dan komen de karakteristieke verschijn selen voor den dag, als lusteloosheid, Weekheid der lippen en van het gelaat, verlies van eetlust, luirtkloppiiigen bij een eenigzins hevige oefening. Indien de ziek te wordt verwaarloosd, vermeerderen de ze verschijnselen heel natuurlijk ,in aan tal en in krachten; er komt een ooge'u- bKk, dat alle hoop om het kwaad te herstellen, vendoren is. Bij tijds aange vat, is het kwaad zeer gemakkelijk te ge nezen en het. middel dat gebruikt moet worden, is een versterkend geneesmiddel, dat de kracht heeft de roode bloedbol- letjes te vermeerderen en de zuurstof •naar de weefsels en spieren over te bren gen. De Pink Pillen zijn dat versterkende geneesmiddel en in de geneeskundige we tenschap is er niets zoo zeker als de ge nezing der bloedarmoede door de Irink Pillen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar fl.75 per r.ooa en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gndde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, 8toofetraat. Bn verder bij verschillende Apothekers en f.oede Drogisten. Geref. Körken. Bedankt voor Enter door F. J. v. d. tónde te Westkapelle. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Benthuizen door J. 'Fraanje te Rotterdam. Stichting der Hervorm de Kerk te Krabbend ij ke. Eer de kerkelijke gemeente van Krab- bendijke zich kon verheugen in een eigen kerkgebouw, werd de dienst des [WoorcLs om de veertien dagen gehouden door de predikanten der naburige gemeen ten, des Zondagsmorgens in de parochie- herberg. Op Zondagmorgen 16 Aug. 1638 had dit weder plaats gehad door ds. Johan nes Happart, van Waarde, Maandagmor gen daaropvolgende ging de droeve tij ding door Krabbendijke, dat de predi kant van Waarde met eenige zijner leden door een bende Spaansche roovers over vallen en weggevoerd was naar een schip bij Hulst liggende. (Een daad, die in die dagen niet ongewoon was). Hij zuchtte met zijn vrienden in een nare scheeps- gevangenis. Spoedig hield de classis Zuid- Beveland in elke gemeente een collecte. Ook de andere classes in Zeeland deden dit en ds. J. Happart met zijn gemeente leden werden in Januari 1639 vrijgekocht van de Spaansche roovers. Kort na zijn bevrijding trad hij weder te Krabbendijke op, God lovende en dankende voor zijn verlossing. 14 Juni 1659 was een ware feestdag voor de gemeente: na herhaald verzoek aan de Staten van Zeeland om een vast tractement toegewezen te worden, opdat Men een eigen predikant zou kunnen be roepen, besloten de Staten van Zee land in hun 'zitting van 14 Juni 1659 te geven aan Crabbendijkeeen vast en kjadiparis tractement. Na dit gunstig besluit werd door de gemeente tot haar eersten predikant be roepen de proponent Cornelis de Co- ninck (vertrokken in 1670 naai' Rloe- tinge). Deze nam de beroeping aan en Krabbendijke verheugde zich in reen eigen predikant. Zijn eerste werk was te trach ten een eigen kerkgebouw te krijgen voor de gemeente, vooral omdat op dit dorp juist een bezetting soldaten lag en dien tengevolge de gemeente om beurten slechts de godsdienstoefeningen kon bij wonen, de paroohieherberg was veel te klein om het geregelde aantal hoorders te bevatten. De kerke raid klaagde zijn nood, om een eigen bedehuis bij Am- bachtsheeren en -vrouwen van Krabben dijke. 15 Juli 1660 mocht hij een zeer verblijdend bericht ontvangen. Ambachts- heeren en -vrouwen overtuigd yan de groote behoefte aan een eigen kerkge bouw besloten gezamenlijk hulp te ver- leenen. Jacob Beigersbergh, heer van Cou- werve en Krabbendijke, Gedeputeerde we gens Zeeland in de generaliteitsrekenkar mer, te 's GravenhageGerard van do Visse, heer van Kruiningen gecommit teerde raad, en raad ter admiraliteit van Zeeland; Geertruid van Alteren, Vrouwe van Waarde, en Elisabeth van de Visse, te zanien Ambochteheeren en -vrouwen voor één vierde part ieder van Krab bendijke, gelasten Mr. N. La Grappe, Oud Schepen en Rentmeester der stad Goes, met den bouw dezer kerk, met toevoeging van Ds. C. de Coninck, predikant te Krab bendijke. De gelden waren spoedig bijeen; de classes Zuid-Beveland, Goes en Waarde zorgden voor de inrichting. De eerste steenlegging had plaats 5 Juni 1662 door den zoon van den schout te Krabbendijke LPeerdekooper Jammer dat de datum en gelegenheids tekst .niet bewaard zijn gebleven van de inwijding dezer kerk. In 1772 scheen het met de verlichting niet best in orde te \zijri; het was we der de kerkeraad, die zich tot de toen malige Ambachtsheeren richtte en hulp verzocht voor de verlichting van het kerk gebouw. Johan Pieter van den Brande, Ridder Baronet, heer van Krabbendijke etc. schonk twee massief koperen kaars- kronen. Deze twee kronen benevens 'de predikstoel zijn in het nieuwe, thans in gebruik zijnde kerkgebouw, overgebracht uit het oude kerkgebouw en weder in gebruik. Den 23en Maart 1834 schonk dhr. no taris Adriaan Kakebeeke Jz. aan deze kerk een zilveren doopbekken. Nadat deze kerk in 1823 en 1902 ver groot was. bleek ze in 1913 weder veel te klein en zeer onvoldoende. Kerkvoog den besloten een geheel nieuwe kerk te doen bouwen, die aan de tegenwoordige eischen zou voldoen. Onder den rijken zegen, dien de ge meente bij den dienst des Woords mocht ondervinden, werden ook de armen dei- gemeente niet veigeten. 12 Nov.- 1806 schonk Mejuffrouw Wed. Maatje Da- niëlseDe Jonge, weduwe van dhr. Jan Jorisse de Boo al hare bezittingen aan de Diaconie als onvervreemdbaar eigen dom, zoodat de armen der gemeente voort durend van deze schenking genieten. De K. Goes. 14 Louwmaand 1916. NED. HERV. KERK. Zondag 16 Januari 1916. Goes, 9.30 u. ds. de Vries, 2 u. ds. Steinz, Cat. Zondag 51, bed. H. D.6 ,u. ds. Homburg. 13 Januari 1916. Over de overstrooming van den W e s t- Varkenoordsch en Polder bij Rotterdam, waarbij twee kinderen om gekomen zijn, ontleenen we nog aan de N. R. C.: Het opgezweepte water was eergister avond gekomen tegen den onderkant van de spoorbrug over het Spuikanaalhet beukte en knaagde aan den dam, die er lag van den straatweg af, aan bet einde van de 2e Roosestraat, tot aan den spoor- wegdijk, overstroomde hem, sloeg hem fttuk en ten slotte voor een groot gedeelte weg. Toen was- het de overweg van den straatweg naar het terrein van de fir ma Van der Lugt, die den enormen druk van de buitengewoon groote watermas sa te verduren kreeg. Ook deze dam be zweek en het water stroomde over de weilanden tutsschen de spoorbanen. Het knauwde aan den spoordijk, overstroom de de beide dijken ter rechterzijde van het hoofdspoor, sloeg er gaten in en gut ste onder den harden wind den Varke noordschen polder binnen, juist even voor bij! [het einde van de West-Varkenoord sche kade. Het water heeft de ïnenschen daar vol komen verrast. De huizen staan er onge veer even laag als dc tuintjes liggen van de woningen aan de kade. Gewekt in hun eersten, vasten slaap, niet beseffend, dat hun gevaar dreigde en allerminst denkende aan een overstroo ming, hebben talrijke bewoners van deze huizen aanvankelijk niet goed begrepen, wat hun overkwam, en velen hebben dat eerst bemerkt, toen het water reeds tot op een aanmerkelijke hoogte in hun ka mers stond. De ïnenschen waren dan opgesloten in hun woningen, en den geheelen nacht tot bij vieren heeft men er met een roeiboot gevaren van het eene huis naar het an dere en er de menschen uit hun benar den toestand verlost. Moeders met acht kinderen en meer moesten in hun nacht gewaad uit de woningen gehaald en el ders onder dak gebracht worden. Oude menschjes, die er niet aan dachten, het huis te verlaten, zaten bijeen op hun zoldertjes. De rangeerder v. Etten had zijn twee kinderen yan 5 egt 7 jaar uit zijn woning medegenomen. Ilij had het ongeluk te vallen in een put, die het water in de straat had geslagen. Hijzelf wist zich nog overeind te helpende beide kinde ren werden door den feilen1 stroom meegesleurd en kw a- m e n ja m merl ij k om. Op den Varkenoordschen dijk schoten in sommige voortuintjes de uit de lager gelegen tuintjes geredde varkens bijeen. Twee hitten zagen wij tegen vier uur in den morgen eindelijk verlossen uit hun stal, waar zij den geheelen nacht in het water h;wlden gestaan. Kippen, konijnen en katten hebben het moeien ontgelden waren dikwijls al verdronken, vóór de eigenaar wist wat er gebeurde Doch 't ergste is, dat het bulderende water in zijn razende vaart vlak ach ter die bezweken dammen den spoorweg heeft ondermijnd, waarvan de rails nu in een zwaren bocht te zweven hangen. En ook verderop heeft het rangeerter rein 'hieel, wal te lijden gehad. De bo dem is daar als door een aardbeving mis handeld .vol diepe gaten en inzinkingen waar beken doorheen vlieten! Muiden is moeilijk te bereiken. Bij de kruitfabriek is een gedeelte van den weg doorliet water weggeslagen. De Gooi- sche stoomtram kan niet in de stad ko men. Daar waren er, die slapende door het tegen hun legerstede staande water werden gewekt. Van de dichtst bij het Muiderslot wonenden, kleine burgers over het algemeen, werden de huizen het he vigst geteisterd; aan de voorgevels wer den stukken van de deur weggeslagen, terwijl schuurtjes, kippenrennen en klei ne tuingebouwtjes totaal werden vernield. Eenig klein vee vond den dood in het water, doch runderen en ander vee, pl.m 40 stuks, werden in veiligheid gebracht. De kracht van den vloed was zoo ont zettend, dat langs het Spakenburg, ge heele stukken van den straatweg, be staande uit klinkers, weiden weggespoeld. Te Durgerdam sloeg het zeewater tot 284 c.M. boven A P. zoodat het wa ter over den Waterlandschen dijk golf de. Het verdeelde zich tusschen de huizen in tallooze beken, waardoor groote gaten in den grond ontstonden. Verscheidene huizen werden ondermijnd en stukken van den dijk afgeslagen. De bevolking nam in allerijl de vlucht en zocht te midder nacht een toevlucht in de visSchersschui- ten naar de haven. Ook bij Zuiderwoudeen E n k h u i- z e n zijn dijken doorgebroken. Het verkeer met Stavoren en de treinenloop van Scha- gen op den Helder was gestaakt. Ook te Zand voort heeft de storm tamelijk huis gehouden. De duinen zijn loodrecht afgeknabbeld, soms ter hoogte van meer dan 10 M. Te Schoten smakte een fietser te gen den grond, bekwam een wonde aan het hoofd en kneusde den arm. Te Amersfoort zijn de buiten-stads gedeelten en de Singels onder water ge komen. De storm van den Noordenwind joeg het water de rivier de Eem in, zoodat de landerijen tot aan Nijkerk in een groote waterplas herschapen zijn. Aan verschillende Singels moesten de inwo ners per bootje hunne huizen in en uit komen. Te Nijkerk js veel vee verdronken. De menschen zijn 'op de zolders gevlucht. Het station staat onder water. Te Ze ven aar is van een soldaten- loods het geheele dak. groot 40 bij 25 M. afgewaaid. Eenige polders in het Zuidoosten van Friesland zijn ondergeloopen. De zee dijk bij Ewijksluis is doorgebroken. Te Hasselt zijn in den Veerdijk 2 groote gaten geslagen. Door spoedig in grijpen werd een geheele doorbraak voor komen. Te Hat tem stond het water tot aan do spoorbrug; ook daar kon geen trein meer passeeren. Het Hattemerbroek is ge heel overstroomd De watervloed heeft de nijvere boeren bevolking van de lage landen benoor den het IJ wel zwaar geteisterd. Nu zijn velen, die in den laalsten tijd niet slecht hadden geboerd, weer plotseling in de diepste armoede vervallen. Huizen, schu ren en stallen /toch werd,en vernield en uiteengeslagen, huisraad dreef weg of verrot, talrijk is het rijk Noord-Hollandsch vee, dat een vrceselijken verstikkingsdood stierf en voorraden hooi en landbouw producten drijven weg op den vloed. Te Broek in Waterland heeft de storm veel schade toegebracht, 't Is er één groote zee. Een boerin vertelde, hoe zij in den ochtend was gevlucht, tot aan het mid del door het water badend. Het vee had men in den steek moeten laten. De dor pen rondom waren zwaar geteisterd. Het aantaJ stuks vee, dat verdronken was, zou niet te schatten zijn. Naar menschen heugenis bad men hier zulk een nood niet beleefd Tal van boerderijen waren door het water omringd en niet met de groote schuiten te bereiken. De menschen wa ren met sloepen weggehaald, maar het vee was op vele plaatsen achter geble ven. Op een hoogte stond een groote menigte koeien. Daalde het water niet spoedig, dan waren de dieren aan den hongerdood prijs gegeven, of zouden zich verdrinken. Rondom waren verschillende boerde rijen, waar op ieder 30 of 40 stuks vee moei verdronken zijn. Gisternacht is door den hevigen storm de dijk van den Ann a-P aulownapol- d e r doorgebroken, 't water in den polder stijgt voortdurend. Menschen en goederen worden in veiligheid gebracht Om mi litaire hulp is gevraagd. Door den storm is te Ihirmerend de dijk hij het dorp Katwoude gemeente Monnikendam door gebroken. De toestand is zeer ernstig. Naar verluidt heeft de noodklok van llpendam geluid. Alles om Broek in Waterland staat blank. Het vee loopt los in de Purmer. Men ziet er het water aankomen. Scheveningen heeft betrekkelijk wei nig van 't stormweer te lijden gehad. Wel stond het water tot 3 M. boven N. A. P. en kwam op een breedte van ongeveer 25 M. op den loswal. Van drie in aanbouw zijnde schepen der Scheepsbouw Maat schappij „Scheveningen" zijn de stellingen weggeslagen. Een der schepen, hetwelk gedeeltelijk in de spanten stond, .is om gewaaid. Tc V laardingen is het douane-vaartuig ..Sperwer" in aanraking gekomen met een voor anker liggende zee boot, die van zijn anker lossloeg. Met een gat aan tden achtersteven is do „Sperwer" de vluchthaven hitmen gel oo- pen, zoodat zinken voorkomen werd. Te Zwolle is het water van de stads grachten dermate gestegen, dat de halve stad blank stond. Het water bereikte te Brielle'n hoogte als sinds December 1894 niet was voorge komen. Bijna alle kaden en straten wer den blank gezet, zelfs zoo, dat het wa ter over de Markt, het hoogste gedeelte der stad, heenstroomde. Van de St. Ga tharinakerk en het Stadhuis woeien eenige honderden pannen af. Ook te Oost- Voor n e heeft de storm danig huisge houden. Een groot gedeelte -van de dui nen is weggespoeld, medenemend conige hónderden meters betonnen glooiing, die als zeewering diende. Ook zijn enkele hon derden meters tramrails van het eind station der II. T. M. in de zee verdwenen. Wanneer het water twee voet. verder ware gekomen, dan zou ook liet badhotel van den heer Elshout zijn weggespoeld. Te Muiden is 10 M. weg met de rails van de stoomtram weggeslagen. Bewoners hebben de huizen, verlaten. Ver-cheMeaie stuks vee zijn verdronken. Het stoom- tramverkeer is gestaakt. Naaiden stond gedeeltelijk onder water. De ka zernes staan eveneens midden in het wa ter. Vele bewoners zijn naar de zolders gevlucht. Het verkeer is in vele straten geheel gestremd. De ontzettende storm van gisteren heelt in het West land groote schade aangericht onder de z.g. n. warenhuizen. Bij honderden werden de ruiten ingedrukt en de daarachter lig gende jonge groenten onbruikbaar ge maakt. Op verschillende plaatsen werden hoornen ontworteld. Weest opyewekt en r/rijpt de oorzaak van uw kwaal aan. Leel't niet in voortdurende vrees voor ziekte. Angst werkt op de zenuwen en maakt kleine kwalen grooter. Als gij rugpijn hebt, weest dan niet onmiddellijk bevreesd voor niergruis, wa terzucht of Bright's ziekte. Als gij last van rheumatische pijnen hebt, weest dan niet dadelijk bezorgd voor chronische rheumatiek. Als gij hinder hebt van waterstoor- nissen, vreest dan niet onmiddellijk blaas ontsteking en niersteen. Zegt tot uzelf: Ik zal er dadelijk voor zorgen, dat mijn nieren genezen en als ik' dan verstandig leef, blijf 'ik gezond. Neemt voldoende lichaamsoefening om liet bloed vrij te laten circuleeren door de nieren. Dat houdt het bloed zuiver. Als gij te veel eet, drinkt of werkt, u te veel zorgen maakt en geen behoorlijke nacht- rast neemt, is het gemakkelijk genoeg om deze kwade gewoonten een tijdje na te laten en de verzwakte nieren met Foster's Rugpijn Nieren Pillen te genezen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn en kel voor de nieren en blaas, en hij tijdig1 gebruik zuiveren zij de urinewegen, wek ken zij de nieren tot grooter werkzaamheid op en bevrijden zij het lichaam van de nadeelige stoffen, die zooveel kwaad kun nen veroorzaken. Tobt niet te veel, op gewektheid en Foster's Rugpijn Nieren Pillen zijn de twee beste geneesmid delen. Te Goes verkrijgb. big de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. Ongelukken. Te Rotterdam is een magazijnknecht door een ladder op het hoofd getroffen. Hij bekwam een her senschudding. De 5-jarige v. T., die te Rotterdam door een auito is overreden, is thans aan de gevolgen bezweken. Van den logger Scb. 380 is in den Nieu wen Waterweg door een stortzee een man over boord geslagen en verdronken. Te 's-Gravenhage is een motorwielrijder tegen een stapel steenen aangereden ten gevolge waarvan hem een pomp van het rijwiel in Net onderlichaam drong. Hjj overleed aan de gevolgen. In ie fa briek Oranje te Amsterdam is eer. werk man, die te dicht bjj de machine kwam, dóór de machine gegrepen en gedood. Gras maaien in J a n u a rTe Jourc (Friesland) maait een veehouder se dert drie dagen een stuk land. Er staat zooveel gras, dat hij nog wel een week maaien kan. Zijn vee krijgt nu elke© dag versch gras. Deserteurs. Voortdurend trach ten Duitsche soldaten in de grensplaats Esschcn gedetacheerd te deserteeren, voor- hl als hun beurt weer gekomen is, om naar 't front terug to keoren. Gisternacht kwamen er weer een vijftal te Roosen daal aan, waarvan één Duitsche huzaar zich liet interneeren. Da andere hadden reeds hun burger plunje aangetrokken. Ratténplaag. Zooals bekend is, hebben in den laatsten tijd de Fransche soldaten in hun loopgraven ontzaglijk te lijden gehad vati de ratten, die zeltei soms de mannen aanvielen en leelijk toetakel den. Men heeft daarom groote klopjach ten georganiseerd. Treinen vol hoeden!, vooral fox-terriers, werden gezonden en do manschappen van één legerkoips dood den in 14 dagen 8000 ratten. Ieder man krijgt 2i/a cent voor elke rat. De sport, der rattenvangen] is daardoor zeer irt trek gekomen Sprekende gel ijk en is. Een in woner van Dordrecht die „als twee drup- pels water" gelijkt op een agent van po litie in die gemeente, heeft om die reders voortdurend zulke eigenaardige ervarin gen, dat 'tdien man dan eens doet glim lachen terwijl hij soms ook weer die „gelijkenis" meer dam onaangenaam vindt. Glimlachen. Dat gebeurt nogal eens vooral als de voetballende jeugd op ver boden terrein aan het spelen is en op zijn nadering naar de vier windstreken vlucht, of als dienstmeisjes, die de ver metelheid hebben een matje te klopp'-n op een (tijd, dat dit niet ^geoorloofd is. snel naar binnengaan. Minzaam niet de hand wuivend passeert hem soms een. „collega". Maar wat niet aardig is? Beschonken lieden, die in hem den agent zien op wien ze verstoord zijn, hebben hem al eens „eem pak slaag" willen geven Door zijn martiale houding en het feit, da.t een wezenlijke agent naderde, ontkwam hij daaraan. Elke dag baart hem op politiegebied iets interessants maar mot dit af is dio „gelijkenis" Tiem dikwijls lang niet aan genaam. D. Ct. Het mijnengevaar. Dei mijn, die zoo gevaarlijk op het strand te Cal- 1 anteoog lag bij de remise, is Dinsdag middag 3 uur door kapitein van Es- ver nietigd. De bewoners van het dorp wer den verzocht hun ramen open te zet ten voor het springen der ruiten. Ondanks dezen goed opgevolgd en maatregel zag het er in het dorp treurig uit. Bijna geen huis was gespaard gebleven, on telbare ruiten waren met houten roeden in zijn geheel naar binnen gesmakt, dak pannen waren opgetild en een meter ver der op' het dak wear neergeworpen Een houten loods in de onmiddellijke nabij heid der mijn was aan de voorzijde ge heel ingedrukt, terwijl dc splinters der mijn diep in het hout waren gedrongen. Het treurigste was er aan toe het ho- 'feü' yan den heer P. Vos, een hoog huis,, tegen den duinrand aan. In den breeden voorgevel waren van de 10 groote rui ten en het groote spiegelglas- niet een heel gebleven en waarvoor minstens f1550 schade is. -Demailnietmeeraangefeou den. Ook het s.s. „Frederik Hendrik" van den Kon. West-Indischen Maildienst is te Amsterdam .aangekomen zonder dat in Engeland de mail van boord is< gehaald. Het Ford-gezelschap is gisteren tn Rotterdam gewéést. De ramp aan den Varken, oordschen dijk. In aansluiting; op het bericht betreffende, de ramp aan den Varkenoordschedijk wordt nog gemeld, dat het aantal slachtoffers met twee vermeer derd is. Behalve de twee kinderen van den rangeerder Van Etten zijn ook nog verdronken de 9-jarige Piet .Smit en "ijn 6-jarig zusje Anna. Ga sver stikking. Te Rotterdam heeft men een 53-jarigen nachtwaker dood gevonden in het walhuisje van de firma Bus aan het Oude Hooldpleih. De man zat voor een gaskachel en heeft vermoe del ijk met zijn jas het kraantje van de gasleiding van deze kachel opengetrok ken. De watersnood. Uit Hamburg: De woedende Noord-Westenwind richtte eergisterenavond aajs de beneden-Elbe groote verwoestingen aanGlückstadt werd voor hot grootste gedeelte vernield. De waterstand bereikte daar een hoogte van 20 voet boven den nor malen stand. Te Wilster is de kerktoren verscheidene meters onder den top afge broken. De kogel, het kruis en de blik semafleider hangen over de markt. Dooi den stormvloed staat de beneden stad ge heel onder water. Het verkeer moet in do overstroomde straten door bootjes on derhouden .worden. Op een scheepswerf werden boomstammen r an buitengewone dikte door het water meegesleurd De storm heeft ook in Engeland een abnormaal hoogtij veroorzaakt. To Lowestoft, dat voor een deed ondei water stond, begon het water te zakken, toen de storm bedaarde. To Great Yar mouth had het water in de straten een hoogte van 18 inches bereikt. De <4c< trische "lichten gingen uit.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2