l Kerknieuws. Predikbeurten. Leestafel Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Laat ting der gilden, de opkomst van de eer ste werkliedenvereeniging, de oorzaak van het uiteenspatten dier vereeniging, de ge boorte van Patrimonium met haren grij zen broeder De Kater ais optrekker, wa- i-en de inleidende punten, welke de spre ker nam, om te komen tol de verdediging van Patrimoniums beginselen. En dat de plannen, zooals die in het Program zijn vervat, tot heil van ons volk zullen strek ken in hare uitvoering, werd helder aan getoond. Al is Verbetering te constatee- ren, schrijnende sociale misstanden ber staan er nog. En daarom is het de roe ping van den Christen-werkman daartegen te getuigen en volgens het Woord Gods die Me trachten op te ruimen. Met gespannen aandacht werd deze voordracht gevolgd en de voorzitter was zeker de tolk van allen toon hij dhr. Wattel voor zijn rede in dezen avond, maar ook voor zijn vele werk in de or ganisatie dank hraeht. Enkele vragen wer den nog door den spreker beantwoord, wlaarna de voorzitter met dankgebed sloot. Breage het gestrooide zaad vrucht voort. Waar we vernamen, dat dhr. Wattel Zeeland metterwoon gaat verlaten, daar vroegen we ons onwillekeurig af, wie zal dezen ijverigen propagandist onzer be ginselen vervangen? St. Maartensdijk. In de gisteren gehou den vergadering van den gemeenteraad werd met aïgemeepe stemmen besloten mede te werken aan de tot stand koming van het lokaalspoor op het eiland Tholen. Eenzelfde, besluit werd met algemeene stemmen genomen door ingelanden van den Mudjepolder. Ook de ingelanden van het waterschap besloten tot medewerking; van de 44 uitgebrachte stemmen verklaar den zich er 33 voor en 11 tegen, zoodat wat deze gemeente betreft de tot stand- koming verzekerd is. Terneuzen. Donderdag werd de cerate ,/oaidsvergadering van dit jaar gehouden en naar gewoonte met een inleidend woord door den voorzitter geopend, er op wijzende, dat het voorbijgaande jaar nog vrij gunstig was geweest voor de gemeente en de ingezetenen. In het nu mgetreden jaar wacht den raad belang-' rijke arbeid en hoopte hij, dat vrucht bare samenwerking moge worden verkre gen, opdat het onder den zegen des Hee- ren aan een ieder ton goede zal komen. Het voorstel-Nolsen, in een vroegere vergadering ingediend, betreffende de steunregeling door het steuncomité, werd met 6 tegen 2 stemmen verworpen. Het voorstel om een oproeping te doen van een geneesheer werd aangehouden in verhand met een ingekomen adres van ingezetenen van Sluiskil. Aan Mej. Jansen werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan school D. Besloten is op voorstel van B. en W. om betreffende een tweetal panden dis pensatie te verleenen van de "bepalin gen der verordening regelende de gesteld heid Van de inrichtingen met „verlof". Z. h.s. werd het voorstel van B. en W,. aangenomen om den adj.-commies Huijssen een personeele toelage te ver leenen van f 100 en even zoo een grati- licatie groot föO te verleenen aan mej. lansen, die als volontair werkzaam was geweest aan school C. Z. h. s. besloot de vergadering het voor stel van kasgeldvoorziening aan te nemen. Breedvoerig is gesproken over het voor stel van B. en W. inzake het voorstel- Xok. Enkele heeren erkenden wel dal vorhooging gewenscht was, doch vreesden, dat een onbillijkheid werd gemaakt tegen over andere onderwijzers. De vraag rees of verhooging van het salaris gerechtigd is ter wille van de omstandigheden en indien er geen buiten gewone omstandigheden aanwezig waren, te wachten met de verhooging tot bij de vaststelling der begrooting. De voorzitter verdedigde het voorstel van B. en Wop grond dal de jaarwedde Ie laag is en bij de overtuiging daarvan het billijk is, dat deze woidt verhoogd. Daarop 'is het voorstel aangenomen, terwijl inzake het adres van den onder wijzer Bakker besloten werd dit verzoek aan te houden tot hij in actieven dienst terugkeert aan de school. Daarop werd de heer Ungen met al gemeene stemmen weder voor een jaar benoemd tot leeraar aan de H. B. School. Dhr. Ungen is leeraar in de staathuis houdkunde. Voorts zijn een tweetal schoolgeldko hieren vastgesteld en werden reclames behandeld betreffende den H. Omslag, Hon denbelasting en Schoolgelden. Eindelijk werd nog behandeld de be grooting voor 1916, waaromtrent door God. Staten eenige opmerkingen waren gemaakt. deze gelegenheid werden nog een viertal posten opgenomen, die sedert de indiening nog waren vastgesteld. Bij de rondvraag wees de heer v. Has selt er op dat liet gewenscht is, zoo weinig mogelijk tussclientijdsche salaris- verhoogingen te behandelen, doch deze verzoeken alleen te behandelen bij de begrooting. De heer v. Nes verzocht dat er maatregelen zouden genomen worden, om ongelukken te voorkomen bij het rooi er» van boomen. De voorzitter sloot daarop de vergade ring. Nader kan men omtrent het van spion nag e verdachte echtpaar worden ge meld, dat dit niet naar België wilde uit wijken, doch uit België terug kwam naar Nederland. Zij drijven voor zich en an deren in België hadel. De man vernam t« Seteaete, dat hij door do Nederland- sche autoriteiten gezocht werd, onder ver denking van spionnage. Zich van niets bewust reisde hij- door naar Sas van Gent, •waar hij zich onder mededecling van wat hij vernomen had, bij de militairen aan meldde. Er werd een onderzoek ingesteld en toen bleek dat men het echtpaar wer kelijk zocht, werden zij aangehouden en Maandag te Middelburg voor den rechter van instructie geleid. De heer Schneider schijnt zich echter ten volle te hebben kunnen rechtvaardigen, daar hij na een kort verhoor is vrijgelaten. V. C. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Aalst, P. Kruijt te Gou derak. Bedankt voor Ottoland, door G. J. Kool haas te Kampei-veenvoor Hazers- woude, door J. Ravesloot te Heukelum; voor Asperen, door J. Hoekstra te Burum. Benoemd tot predikant bij de afdee- ling van den Protestantenbond te 's Gra- venhage ds. ,W. K. C. Hage te Etten (Gelderl.) Geref. Kerken. Tweetal te Amsterdam, dr. K. Dijk te Bijswijk en dr. J. C. de Moor te 's Gra- venhage. Beroepen ,t.e Lekkerkerk, Z. Hoek te Zonnemaire. Geslaagd aan de Gem. Universiteit te Amsterdam voor het candidaats-examen geneeskunde, de heer S. J. J. J. Matte te Vlissingen. op Zondag 16 Januari. NED. HERV. KERK. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, vm. en nm. ds. Meloen. Biezelinge, vm. en nm. ds. y. d. Bergen. Borssele, 9.30 en 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen, 2 u. ds. v. d. Wjaal, bed. H.D. Ellewoutsdijk, 9.30 u. ds. Bins. 's-Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners, 'slleer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, vm. en nm. ds. de Voogd. 's Heerenhoek, 9 u. ds. RuLnink. 'sHeer Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer, vm. voorber. H.A. Hoedekenskerke, 9 en 2 u. ds. v. Essen, lerseke, 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Drost. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle, vm. en nm. dr. Schmidt, vm. bed. H.A., nm. dankz. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen, vm. bed. H.A., nm. dankz. Krabbendijke, 9 u. dhr. Sandee van Goes, 2 u. ds. Muller. Kruiningen, 9 u. ds. Muller. Nieuwdorp (bewaarschool), 2 u. ds. Bui- nink. Nisse, vm. en nm. ds. Pont. Oudelande, 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand, 9.30 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, vm. en nm. ds. Klomp. Waarde, vm. en nm. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linden. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. Wolfaartsdijk, vm. en nm. ds. Stegenga. Op Walcheren. Arnèmuiden, Biggekerke, vm. en nm. ds. Schuurmans. Domburg, vm. en nm. ds. Ivoldewijn. Gapinge, vm. en nm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. leeskerk, nm. ds. van Empel. Woensdag 6V2 uur ds. Krijkamp', Zendingsrede. Kleverskerke, vm. en nm. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.45 u. zendeling Biegen, coll., 2 u. ds. Postma. Meliskerke, vm. en nm. ds. Sieineünk. N. en St. Joosland, vm. en nm. ds. Tak. Oostkapelle, vm. en nm. ds. Krijkamp. Serooskerke (W..)-, vm. en nm. ds. Müller. Ritthem, vm. ds. Ten Hove. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff, vm. voorber. H.A. Oost- en West-Souburg, vm. en nm. ds. Terneden. Vrouwepolder, vm. en nm. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. en nm. ds. de Wijk, vm. bed. H.A., nm. dankz. 't Zand, 10 u. ds. Postma, bed. H.A., av. 6 u. ds. Postma, dankz. GER. GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Woord en Beeld (uigave Libertas) bevat kiekjes hit Albanië, het Beloofde Land aan den Prins von Wied; enkele mooie uit Rreskens en Sluis, met een beschrijving door J. M. Droogendijik. Van der Staal geeft een pakkend opstel over Amerika en de Amerikanen (naar aan leiding van de Ford-expeditie). Timotheus (uitg. La Riviere Voor hoeve, Zwolle) bevat o.a. het vervolg verhaal van de Coster: Toch 'n wil. Een beschouwing van den hoofdredacteur over Rede ep Openharing van Mauro. En een stukske „Berusting", van een landweer man uit Hellevoelsluis. "De Spiegel (uitg. Kirchner, Amster dam) bevat verschillende portretten, voorts meerdere foto's van hel oorlogsterrein, en mooie schetsjes van N. Has, en anderen. GereformeerdTgdschrift (uitg. Gezello Meerburg, Hensden) bevat o. m. „Een schets van het leven en de werk zaamheid van Alexander Vinet," door prof. Honig. En „Catechisatie," door ds. Elzenga. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Baarland, 13 Jan. 1916. Mijnheer de Redacteur Het gemeenteraadsverslag van Baarland in uw no. van j.l'. Dinsdag gelezen heb bende, trof het mijn aandacht dat daar in vermeld werd, dat de bode van de brandweer, dat is ondergeteekende, om zijn loon hgpft gevraagd. Dit is niet waar, want ik kan altijd wel wachten tot het komt; daarom zou ik wel eens willen weten, hoc het Gemeentelijke College, of een lid daarvan, het in zijn hoofd kreeg, dat te motiveeren, daar van dit dies niets bestaat, ja nog sterker, dat het heelemaal «uit. de lucht gegrepen is. C0RNEL1S MOL. P. S. Willen andere bladen, welke be doelde mededeeling ook publiceerden, dit overnemen A rr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens: diefstal: J. M. R., 19 j., schaap herder, zonder vaste woonplaats, gede tineerd te Middelburg, tot 3 m. gev*.- straf, met aftrek voor-arrest, en P. d. V., 32 j., vcldarbeider, St. Jansteen, tot f20 b. s. 12 d. h.; verduistering en poging tot omkooping: J. P. v. d. V., 44 j., zonder vaste woonplaats, tot f20 b. s. 10 d. h.; verduistering: A. E. H., 39 j., koopman, Cadzand, tot 14 d. gov.-straf; opzettelijk belommeren handeling ambte naar: J. 11. d. R., 20 j„ vlasbewerker, St. Jansteen, tot f 10 b. s. 10 d. h.; mis handeling van een dier: P. C. B., 19 i., landbouwers-knecht, Wouw, tot 3 m. gev. straf; brandstichting: C. K., 23 j., letter zetter, Vlissingen, gedetineerd te Middel burg, tot 1 jaar en 6 111. gev.-straf. met aftrek voor-arrest; overtreding der drank wet: M. K., 71 j., wed. A. d. E. Krab bendijke, tot f3 h. s. 2 d. h„ met ver nietiging van .Het vonnis in eersten aan leg, on wederspannigheidA. E. H., 39 j„ koopman. Cadzand, tot 14 d. gev.- straf. Vrijgesproken: W. G., 37 j., landbou wer, Kortgene, beklaagd van wederspan nigheid. Rechtbank 'te Middelburg. De eerste zaak welke heden behandeld werd voor de rechtbank was die tegen J. S., onderwijzer aan de R. K. school te Middelburg, beklaagd van mishandeling van een leerling. Bekl. was niet verschenen. Volgens de dagvaarding hoeft bekl. den leerling J. Palmkoek geslagen met een stok. De mishandelde jongen, de 8- jarige Jaco bus Palmkoek, zegt, dat bekl. hem ge vraagd heeft waarom hij niet op de Cate chismus geweest was. Toen de kleine dit gezegd had, werd hij door den onderwijzer op de knie gelegd en met een dikken stok op den bil geslagen. Bekl. zeide daarbij: „wij hebben nu lol". De tweede getuige, G. Palmkoek. vader vau den eerste getuige, heeft de blauwe plekken gezien en heeft het kind naai de polilie gebracht, waar dr. Weyl hem onderzocht. De dokter als getuige gehoord, verklaar de, dat hij een bloeduitstorting hoeft ge constateerd; hij acht hier sprake van mis handeling en niet van tuchtiging. De officier achtte de handelwijze van bekl. hoogst afkeurenswaardig en eischto f 25 of 25 dagen. Wegens poging tot omkooping van den sergeant-majoor J. Vader, om zoodoende goederen te kunnen uitvoeren, welke niet mogen worden uitgevoerd, luidde de eisch tegen A. v. H. te Clinge drie weken gevangenisstraf. Bekl. was niet versche nen. Tegen G. S. te ^Clinge werd bij verstek wegens beleediging van den commies A. E. Verbist f 15 of 15 dagen gevorderd. Wegens beleediging stond vervolgens te recht L. B. te Hulst. Hij zou zekeren Buijs- rogge beleedigd hebben. Bekl. zeide niet te hebben beleedigd, in tegendeel is hij beleedigd. Twee getuigen verklaarden echter het tegenovergestelde. De eisch luidde f5 of 5 dagen. Wegens mishandeling van J. Dieleman stond terecht M. de P. uit Hoek. Bekl. ontkende te hebben geslagen, maar voor de politie had hij anders verklaard. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Tegen D. v. d. W. uit Terneuzen werd wegens wederspannigheid en beleediging tegen een van twee agenten van politie aldaar, f 15 of 15 dagen gevorderd. Bekl. zeide zich niets te herinneren, hij was dronken. De volgende bekl., B. N. uit Dordrecht, stond terecht wegens wederspannigheid tegen den wachtmeester der maréchaussee A. Adriaanse te Hansweerd, die een ander persoon wegens dronkenschap arresteerde. Bekl. zeide den bewusten persoon te hebben willen medenemen naar boord; hij hield den arrestant wel vast maar trachtte hem niet los te trekken. De wachtmeester verklaarde, dat bekl. zich wel degelijk tusschen den arrestant en den verbalisant in drong. De eisch luidde f20 of 20 dagen Thans stond terecht G. F. L. uit Vlis singen. bekl. van beleediging van don burgemeester van Kattendijke, en wel in een openbare vergadering der S. D. A. P. te Wilhelminadorp, door te zoggpn, dat er burgemeesters zijn, die. slechts 30 of 40 cent uitbetaalden aan vrouwen van ge- mobiliseerden, en dan spreken zij van melk als een weelde-artikel. Dit zou bekl. speciaal van den burgemeester van Kat tendijke gezegd hebben. De burgemeester is niet op de vergade ring aanwezig geweest, maar een verslag te hebben gehad van den veldwachter. De veldwachter L. Wisse hoeft beklaag de de woorden hooron zeggen. Hij heeft niet op de vergadering aantéekeningen ge maakt, maar wel na afloop der vergade ring. Bekl. ontkent beslist te hebben gezegd, dat de burgemeester van Kattendijke ge zegd heeft: „Melk is een weeldeartikel, je bent toch maar de vrouw van een soldaat en geen burgemeestersvrouw". Hij sprak in het algemeen over burgemeesters en in het laatst heeft hij gezegd, ook voor personen in Kattendijke requesten te heb ben opgesteld. Twee andere getuigen zijn op de ver gadering geweest en hebben bekl. hoo ron spreken; een dag of vijf 11a de ver gadering kwam de veldwachter hen over de kwestie spreken. De officier gelooft, dat bekl. minder dan bij smaadschrift over de woorden heeft nagedacht en eiseht f 25 of 25 dagen, maar zegt, dat dit de laatste maal is, dat hij boete tegen dezen bekl. eischt. Bekl. hield in zijn verdediging vol niet de bedoeling' te hebben gehad den bur gemeester te beleedigen, en ook niet de woorden in het gegeven verhand te heb ben gesproken. Wegens verduistering van een rijwiel en gelden stond terecht F. v. d. K. uit Bigge kerke. ILet bleek, dat beklaagde een rijwiel van J. Sturm op afbetaling kocht en toen slechts een klein deel was betaaM, het rijwiel verkocht, terwijl hij tevens schoe nen voor dezen getuige wegbracht, maar het voor de reparatie betaalde bedrag niet heeft afgedragen. De eisch luidde tegen bekl., die vol ledig bekend», zes weken voorwaardelijke gevangenisstraf, onder voorwaarde, dat. hij binnen negen jnaafiden de schade ver goedt. die hij heeft verwerkt. In verzet waren gekomen de beide Belgische schippers C. de L. en R. de L. thansi te Ossendrecht, beklaagd van poging tot uitvoer van 600 K. G. bloem naar België vanuit den haven van Grauw, en deswege hij verstek veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. De veldwachter-verbalisant Graafschap per verklaarde pertinent in den naoht van 24 op 25 Augustus te kwart voor 12 beide bekl. te hebben geverbaliseerd. De tweede getuige, de korporaal Blom- maert, was bij de aanhouding, er waren een oudere en twee jongere mannen be zig bloem te laden, of bekl. daarbij wa ren weet getuige zich niet te herinneren. Twee getuigen a decharge, komen ver klaren, dat op 24 Augustus een boot. van een anderen schipper te Ossendrecht is Vermist en dat daar drie Belgen mede bleken te zijn weggeweest. Bekl. waren tot 10 uur te Ossendrecht gezien. De officier vertrouwde op de verklaring van den veldwachter en eischte bevestiging van het vonnis. De verdediger, mr. Hartog, Zette in den breede uiteen, dat bekl. niet te Grauut geweest kunnen zijn en bovendien, dat het vervoeren van bloem in de buurt van grens niet is verboden en al zouden held, gezegd hebben, een deef voor eigen ge bruik en deels om te verkoopen aan Bel gische winkeliers; dan was dit nog geen bewijs van poging tot uitvoer. Bekl. kon den de bloem verkoopen aan winkeliers uit België, die naar Nederland komen. Ate rpen van Grauw naar Ossendrecht gaat, is dit niet in de richting van de grenls.t Uitspraak over een week. Het dienstweigeringsmani- fest. Voor de rechtbank te Leeuwarden is gisteren behandeld de zaak van do heeren J. Sevens ter, L. de Baan en J. F. v. Bobben, resp. predikanten te Beet gum, Oenkerk en Pietersbierum, beschul digd van opruiing en verspreiding van een oproerig geschrift (het bekende dienstwei geringsmanifest.) Tegen elk der drie beklaagden werd 1 maand gevangenisstraf geëischt. De moord te Winschoten. De 14-jarige Johannes K. heeft bekend den moord op de onderwijzeres Antje Heikens te hebben gepleegd. Afgeluisterd in de Haag- eche tram. Een blond ventje van een jaar of vijf gaat zijn moeder vrijmoedig voor in een volle tram; binnenin is maar een klein plaatsje open, waarop hij go- zet wordt, terwijl moeder moet blijven staan. Hardop zegt hij„als ieder wat op schuift, kan moeder ook zitten". Iedereen glimlacht envoor moeder wordt plaats gemaakt. Spoorwegongelukken. Eer gisteravond is tijdens een vliegenden storm op (Wet station Fischau, van den Sneeuw bergspoorweg een passagierstrein op een stilstaande locomotief gereden. Een-en-der tig menschen, waaronder vijf van het per soneel, zijn gewond, één daarvan zwaar. Volgens een bericht in de blade": uit Moravisch Ostrau is tusschen Oderberg en Freistadt een wagen van een fok aal- trein ontspoord en naar beneden gestort. Veertig menschen werden gewond acht van hen zwaar. Afgrijs el ijk. Men schrijft aio de N. R. C.: Rij een burgerlijk armbestuur iü een gemeente in het centrum van ons land kwam dezer dagen een vrouw zien be klagen over hevige en voortdurende maag pijnen. De arm meester wist het mectseh- je aan den praat te krijgen en hield, om den geneesheer te kunnen voorlich ten, aonteekening van hetgeen zq zooal te zeggen zou hebben. Hij ried. haar aan, liever een geneesheer te raadplegen, dan. op eigen houtje een middel tegen de kwaal te vragen aan het armbestuur. Och, meneer, klonk het toen, ik heb al van alles geprobeerd; ik heb relfs schrik niet, lezer hersens van een dood mensch gegeten en ook het hoofd. ,,lk heb er nog een viel (vijl) va/i tien stuuvers voor gekocht. Je mot maar eens bie me komme kieke,,. De armmeester notuleerde het vierde re van het verhaal nog zorgvuldiger en nam zich voor de waarheid van hef door de vrouw vertelde zoo nauwkeurig mo gelijk te onderzoeken. Voor het oogenblik voldeed hij aan haar verlangen om haar een bonnetje te geven voor een flescbja levertraan. Een paar dagen later ging hij mee twee zijner kennissen naar de straat, waarin het vrouwtje woont, en stapt bij haar bin nen, kwansuis om eens te vragen, of zij baat gevonden had bij de levertraan. De vrouw zejf bracht het griezelig» ter sprake met: O, ja, da's waar ook; ik heb je verteld van dat hoofd. Wil ja 't eens zien? ik heb er nog maar een. klein stukje van. Ze rommelde wat in een kast en haal de daaruit te voorschijn den schedel ep de vijl. „Kijk, zoo doe ik het", verklaarde ze den heeren, en zij raspte het nog over gebleven deel van den hersenpan en stak het geraspte in den mond. „Ik kreeg; het middel van een boer", zoo vervolgde zij. „De tanden heb ik er uitgebroken en weer begraven". Dus toch nog zekere piëteit. Wel deelde zij mede, den schedel te- hebben gekocht van een kerkhof, ae wist zich niet meer te herinneren, op wel ke begraafplaats deze lijkschennis is ge ploegd. Ter waarschuwing. Eten 80- jarige kindervriend schrijft uit Haarlem aan de Haagsche Crt.": Een bekende van mij, wonende in Haar lem, had met de Kerstdagen een Kerst- of hulstboompje 111 huis voor de kinde ren. Twee kinderen, een van 6 ear een van 3 jaar, zijn ernstig ongesteld gewor den: '.hevig braken enz. I)e dokter werd gehaald, zag het roode braaksiel en vroeg wat zij hadden gegeten. De kinderen ver telden toen, dat zij van de roode bpsseo van den hulstboom hadden gegeten 's Avonds stierf het meisje van 6 jaar. Het jongetje van 3 jaar ligt nog- heeL bedenkelijk ziek. Dordrecht in duisternis. Eergisterenavond ging het electrisch licht te Dordrecht overal uit. zoodat men zich van kaarsen en petroleumlampen moest bedienen. Vermoedelijk is de ooi-zaak der storing te zoeken in hel beschadigen van den kabel die langs een der bruggen ge legen is. Door den lagen waterstand schijnt een der schepen den kabel' ge raakt te hebben. Het duurde verscheide ne uren eer het defect was hersteld. Ook Zwijndrecht was eenigen tijd. van licht verstoken. Hoog water. Ten gevolge van de dijkbreuk nabij Groningen is de tramdienst GroningenPaterswolde grootendeels ge staakt. Alleen de scliooltram rijdt nog. Op de plaats, waar het water meer dan een halven meter boven den weg staat, worden de schoolkinderen met booten van den eenen tramwagen naar den an deren overgebracht. Het water wast nog steeds. Te vondel'i ng. In de portiek van een woning te Haarlem, werd Woens dagmiddag een kindje van het manne lijk geslacht te vondeling gelegd, naar schatting 4 a 6 weken oud. Een ernstig feit. De directie, van de Stoomtramweg-Maatsch. Zwolle Blokzijl, heeft honderd gulden uitgeloofd voor aanwijzing van de(n) dader(s) van het volgende feit: - Nieuwjaarsavond keerde de trein om 12 uur vol passagiers, naai' Blokzijl te rug, toen zij een half uur van het eind station den weg versperd vond. Dwars over de rails lagen een paar spoorbiels, waarvoor de tram is blijven staan. Was ze daar uit derails geloopen, dan zoo een groote ramp hebben plaats gehad, want op die plek is een groote, diepe kolk naast de lijn. Verregaande roekeloos heid. In September van het vorig jaar bezichtigde de heer Le C. uit Rotter-' dam een huis te Wijk aan Zee. Toen hij in den tuin kwam, liep hij ongemerkt tegen een draad, een zwaar schot viel en ge troffen door ettelijke tientallen hagelkor rels, werd hij opgenomen. De vorige ei genaar- en degeen, die het nu verhuurde had in den tuin een kanonnetje opge steld, dat nu en dan werd afgetrokken om de jongens van het erf te verdrijven. Bij ongeluk was het met scherp geladen De man werd zoo zwaar gewond, dat hij de vorige week, toen wegons verre gaande roekeloosheid de vervolging te gen E. J. M. voor de Haarlemsohe recht bank werd behandeld, Le C. op twee stokken steunend de rechtzaal binnen strompelde D vajigeniestraf. de M. tot. 6 S p 00 het z u i d e geweldigen st< den spoordijk, drecht loopt i ireinenverkeci broken. Doel deze djjjhdoor van id en Vark jes langs,dien geheel onder ten om het v< de vlucht n< ,S t o r 1 meldt uit Ho stand van de 131 palm, e «laatste 30 j; gasboci, die ligt is gedoof nig gewassen, en te Wamel dat de gierpo genomen (vo korten tijd) schiedt per v< To Maasslu die van den onder de ki ac bezweken. I> jaar geleden GOES. Ben. aan de Chr. hoer A. Kopp S t a g n in het spoorv Rotterdam 'engevolg.' va broken is laat in den 1 inen. Vele sti te laat voor Ook de tel in den steek VEJERE. 0 hoogte van dc gespoelddo< waakt. KRABBEN1 storm welke nacitt woed. barend opge; stroom" was van den dijk met uitzonde niets geleden J. V. fl. Be? hier geladen ven lag, is kade ges! age de haven zil wenden vloei IERSEKE. den krachtig» avond, is' aai stand van pli kend. Vcrsch. slagen en de Voorts is aan veld, scheepsi nomen en is Voor den bet li pee schadopc van andere materialen er perooelcn en c nog niets goz nog niet geva dit wel los za en do Buren goed gehoude beglooiing, is scliade gökoir Watering bei bestaat in w; wateringssluis en gaan drijvt lijk geen kla St. Fhetorspo over oen grt Het water is windor hoog 12en Maart 1 wind op de de rampen n WRMKLDI Oorteracheld» Noordwester de Ron. Ned lijte ongelu] plaats. WESTSTE candidaatstel mer tie heei Dei F r a a k r ij rnuniqué rnt Armentières Engoteche aft ge rnorgenur in Cbampagi ten Ton Le rugg<«lagen. De vlieger meitnann sol Tourooing en vliegtuig naa ken officierei germ de be\ den keizer 1 leend. Kom derdt een luchtgcv door ons kul Bijissol) naar k acht Enge gedood en •lsc i

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2