Telegrammen. Cpenbare frtojpiip es fepaiiip, Ds. L. BOONE Laatste Belichten Allerlei. Rechtszaken. Briefwisseling Advsrtentiën. Heeren Biefenverbouwers. Openbare Verpachting. Weiland en Bouwland Alleop varkoopinssn aasbestedincen. enz. ffërktfesrichten. Telegrafisch. Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen bom Ondergeteekende zal dit gaai- weer Suikerbieten contracteeren tegen zeer hoogen prijs. Beleefd aanbevelend, W. DE BEGT, Biggekerke. Maandag 17 Januari 1916, openbaar verpachten: 6.06.80 Hectaren werden door Mexicaansche bandieten uit een trein gehaald, vijftig rnijlon ten wes ten van Chihuahua. Zij werden van hun klceren beroofd, uitgeplunderd en dood geschoten. Postzegel s ten toons te 11 i ng. Einde Januari zal te Berti een tentoon stelling worden gehouden van postzegels. Daar zal1 dus niet alleen te zien zijn, alles wat er sedert Augustus 1914 aan oorlogöpostzegels, overdrukken enz. is ver schenen, doch o. m. ook de Franscho ballonpost van 1870/71, de overdrukken van Chili, na de bezetting van Peru (1.881/86), de Zuid-Afrikaansche oorlogs- postzégels, de Balkanzegels, gedurende de drie laatste oorlogen verschenen, de Mexi- kaansche revolutie-postzegels, enz. enz. Wat is de beste kamertem peratuur? Wat is de beste kamertem peratuur de meeningen loopen uiteen. Er zijn er, die beweren, dat 66 gr. F. al' meer dan voldoende is, en er zijn zelfs menschen maar dat zijn koudkleurnen die een temperatuur van 70 'gr. ei- schen. Wij zouden zeggen, dat 60 gr. al meer dan voldoende is. Maar een heel belang rijke zaak is het niet. Van yeel meer gewicht is het vochtigheidsgehalte in een kamer. In iedere woonkamer moest een hygrometer hangen. Een te droge kamer is erger dan een te warme. Japansche lucifers. Een blad te Tokio deelt mede, dat Japan voor het eerst lucifers gaat uitvoeren naar Euro pa. De „Daily News" acht dit bericht zeer merkwaardig. De kleinhandelprijs, van een doos lucifers is zoo laag in ver gelijking met de grootte dei' doozen, dat de onkosten voor vracht van het Oosten naar Marseille of Liverpool bijzonder hoog moeten zijin. Of de Japansche uitvoerder moet, practisch zijn geheele winst willen opofferen om een nieuw handelskanaal te openen, of de productiekosten moeten zoo laag zijn, dat ook in de toekomst een ernstige mededinging met. de Europeesche lucifers fabrikanten te vreezen is. Tot dus ver is echter alleen met Frankrijk een overeenkomst betreffende de levering ge sloten en in Frankrijk zirjn de lucifers een staatsmonopolie. TOKIO, 13 Jan. Gisteren is de Russi sche groothertog George Makaelowits te Tokio aangekomen, waar hij op het sta tion door den Keizer werd begroet. De Keizer en de Groothertog gingen door Tokio en werden door de bevolking' toege juicht. WASHINGTON, 13 Jan. Het bericht van den moord op Amerikanen door een bende van Vilista heeft groote ontroering gewekt in de hoofdstad. In het Huis van afge vaardigden werd een motie ingediend, waarbij een beroep gedaan werd op Ame rika «na de politiek van waakzaam af wachten in Mexico op te geven. ROME, 13 Jan. Het artilleriegevecht duurt voort van den Val Canonica tot aan de zee. Wederzijdsche levendige acti viteit der vliegers. Italiaansche aviateurs hebben bommen geworpen op Candile ten Zuiden van Trienc, op het station van Trienc en Kevereto alsmede op de kazerne van Valono. NEW-YORK, 13 Jan. ïn de Dupont- kruitfabriek te Wilmington heeft gisteren weder een ontploffing plaats gehad, welke de vijfde is in twee dagen tijds. Er werd alleen materieele schade aangericht. LONDEN, 13 Jan. Het s. s. Golconda is mot 500 Duitschers en Oostenrijkers, welke uit Indië zijn uitgezet te Tilbury aangekomen. De vreemdelingen mochten niet aan land gaan en zullen met do Vlissingsche boot naar Nederland worden gebracht. PARIJS, 13 Jan. Twee hydroplanes heb ben 8 bommen op Duinkerken geworpen. De schade is gering. Onze artillerie vernielde Duitache loop graven en versterkingen ten Noorden van Aisne eu. in Champagne. In de Argonnen deden de Duitschers een mijn springen op Heuvel 285. Den geheelen dag werd om den trechter ge vochten. De Franschen handhaafden zich krachtig aan de Zuid-zijde. Tusschen de Argonnen en de Maas trachtten de Duitschers met behulp van stikgassen een aanval te doen, zij werden echter door ons vuur belet uit hun loop graven te komen. Op de Maas-hoogte en in de Argonnen heeft ons artillerie-vuur de Duitsche stel lingen beschadigd. LONDEN, 13 Jan. In den afgeloopen nacht werd een patrouille-tocht, onderno men tegen de vijandelijke loopgraven ten Oosten van Armentières, waarbij onge veer 20 Duitschers werden gedood en een opstelplaats voor machinegeweren werd vernield. De patrouille keerde in de loop- graven terug en bracht twee gevangenen, mede. Hevige wederzijdsche artillerie-actie bij Vermelles, Wieltje en Pilken. VAN DE GRENS, 13 Jan. Gisterochtend half vier werd uit de richting der Bel gische grens een vier-tal' zware ontploffin gen gehoord. ZURICH, 13 Jan. Duitsche troepen, die te Uskuib in garnizoen lagen zijn vandaar vertrokken naar- Monastix in velband met de slechte verstandhouding tusschen hen en de TJulgaarsche troepen. ZURICH, 13 Jan. Uit Bagdad zijn 15000 man Turksehc troepen naar Koet-EI-Ama- ra vertrokken, teneinde een Engelsche di visie te beletten de troepen in Koet-EI- Amara te ontzetten. ZURICH, 13 Jan. De ver-liezen der Oos tenrijkers bij de bestorming van den berg Lovtsjen worden op twee regimenten ge schat. Te Cattarro zijn 25000 man Oostenrijk- sche troepen aangekomen, die over de Lovtsjen trekken, teneinde Montenegro nen te dringen. WASHINGTON, 13 Jan. Lansing heeft Carranza telegrafisch verzocht onmiddel lijk de bandieten, die bij Chihuahua 17 Amerikanen hebben gedood, te bestraffen. In regeeringskringen te Washington ziet men de toestand ernstig in en verwacht, men nieuwe aanvallen van het congres op de buitenlandschc politiek der regee ring. LONDEN, 13 Jan. De „Times''-con'es. pondent te Athene meldt, dat men te Salo- niki kanonvuur heeft gehooid uit de rich ting van Doiran. De Duitschers hebben een nieuw vliegkamp ingericht te Uskub en zijn nog steeds bezig de bruggen over do Wardar te herstellen. Totdat deze» ge reed zijn is het offensief onmogelijk. Er- zijn te Saloniki nog meer verster kingen aangekomen. Generaal1 Moschopoe- los, commandant van het derde Grieksohe legerkorps, heeft een bezoek gebracht aan de verdedigingswerken van de geallieer den j j Er zijn te Saloniki nog twaalf personen, onder wie eenigo Turken, gearresteerd. DEN HAAG. In de stamp- en psersin- richtiug van de firma Van Heyst sprong bij de bewerking van een grooten steen, deze plotseling in drie stukken. Twee werklieden werden zoodanig getroffen, dat, een van hen op slag gedood en de an dere aan het dijbeen ernstig gewond werd. DEN HAAG. Van de laatstelijk uit Ame rika hier te lande aangekomen stoom schepen ,,'Noordam" en „Rotterdam" is bij Engeland de marl niet Van boord ge haald. HEL.' Alhier zijn twee goederentreinen op elkaar geloopen. Van een der treinen is een petroleumwagen met 16009 L. pe troleum door een bagagewagen en een locomotief vernield. Van den anderen is slechts een bagagewagen ontspoord. Een remmer werd levensgevaarlijk gewond en moest worden uitgezaagd. Te Winschoten is gisterenmiddag uit het Wiinschoterdiep opgehaald het lijk van don 46-jarigen ongehuwden Jan Vis ser, die sedert den Jweeclen Kerstadg vermist werd. HEUSDEN. Door de marecbaussee.werd te Heusden gevankelijk binnengebracht een korporaal der Infanterie, in garni zoen te Tilburg. Hij wordt verdacht in een hotel te Heusdengelogeerd te heb ben en zonder te betalen te zijn ver trokken en bij een rijHviel handelaar al daar een rijwiel te hebben gehuurd, maar niet teruggebracht. De toestand in de loopgra ven. Een majoor, die in den „Matin" steeds de militaire overzichten schrijft, spoort de autoriteiten aan ,om het lot van den heldhaftigen poilu te verzachten door verbetering van zijn materieele omstan digheden. Het is hoog tijd, schrijft hij. Allereerst moet men erop bedacht zijn op meer afdoende wijze te zorgen voor het uitpompen en drooghouden .van de loopgraven. Verder verdient de slaapge legenheid, liet voedsel, de verlichting de volle aandacht. Hot is noodig, dat hooge en lage chefs in intieme aanraking le ven met den troep. Alleen door voort durend aandacht te wijden aan de belan gen voor hun ondergeschikten ,en door ih hun lief en leed te doelen, zullen zij een juist inzicht krijgen in hetgeen de soldaat noodig heeft en ontbeert. Onge twijfeld is er vian alles, wat aan het front noodig is, voldoende opgeslagen; maar de commandanten moeten .bijtijds krachtige maatregelen nomen opdat zij krijgen wat er noodig is. Op die wijze kan men althans voor zoover dit mo gelijk is, het vreeselijke loopgravenfeven dragelijk maken. Tevens moet gezorgd worden, dat de soldaat, wanneer hij afgelost wordt, in goede kantonnementen en comfortabele barakken alles vindt wat hij noodig beeft om „weer rnensch" te worden. Alleen daardoor zal het mogelijk zijn liet mo reel van den troep hoog en het phy- siek krachtig ie houden. De operaties tegen de Bel gische kust. Uit Londen: Particulier. Commandant Bacon verklaart in zijin rap port over de operaties. ,aan de Belgische kust, dat in alle gevallen .de meeste voor zichtigheid was in acht genomen, om al leen punten van militair belang ondei) vuur te nemen, teneinde de kurgerlijkjcj bevolking zoo min mogelijk verliezen toe te brengen. De operaties zijn op aanzien lijke schaal uitgevoerd. In zes gevallen was het richten van het vijandelijke Vuur juist geweest. De verliezen, den vijand toegebracht, zijn bekend; o.m. werden tot zinken gebracht een torpedoboot, tw«, duikbooten en een groote baggermolen'; V erder werden geheel vernield drie mili taire fabriekten, terwijl groote schade werd: aangericht aan de sluizen van Zee-brugge. 13 kanonnen van groot kaliber werden ver- I nield en ook aan de werven, hóófden, etc. werd schade aangericht. De vijand had ook een groot aantal docdefa en gewonden. De Franschen en Engelschen verloren ie der drie patrouillevaartuigen. Van de En gelschen werden 31 man gedood en 24 gewond. Nader meldt men ons omtrent het vliegongeluk te de Bilt: Circa 1 tij ver trokken van Soesterberg met twee vlieg machines met bestemming voor den Haag. Boven de gemeente de Bilt kreeg de motor van de achterste machine, waarin als be stuurder luitenant Koppe en als waarne mer Jhr. Rêpelaar gezeten waren, een defect. De bestuurder wist evenwel id prachtigen glijvlucht een noodlanding te bewerkstellingen op een weiland tegenover het landgoed Beerschoten, waar de machi ne, na te zijn gedaald nog ongeveer 30 M. voortrolde. Een der vliegeniers is onmiddellijk per fiets naar 'tkamp te Soesterberg gegaan, om een nieuwe motor te halen en 't plan bestond, bij afzending van dit bericht, die motor aan de machine te plaatsen en dan weer op te stijgen en naar Soester berg terug te koeren. De politie, alsook de Burgemeester, Ba ron v. Heemstra, waren ©ogenblikkelijk; ter plaatse en zorgden voor afzetten van het terrein, zoodat alles zeer geregeld' verliep. De heldere lucht in V1 aan- deren. De redacteur van „The Aeropla ne" verklaart, dat bijna al het b ommen - werpen uit vliegmachines, zooals dat door al de oorlogvoerenden wordt gedaan, een voudig tijd en geld verknoeien is, tenzij het op zeer groote schaal en tot een bepaald doel geschiedt. ,',Wij weten pre cies hoeveel en hoe weinig het hommen- gooien der Duitschers Waard is en het lijkt ons, dat er geen reden is om aan te nemen, dat onze activiteit, wat bom- men-werpen betreft, veel meer waard is. Uit gesprekken met erVaren militaire avia- teurs blijkt duidelijk, hoe zij o-ver dit on derwerp denken. „Er is iets heel merkwaardigs in de tucht van Vlaanderen", zeide een van hen. „Ik denk dat die thans „veel helderder is dan toen ik er in begin van den oorlog dienst deed. Sommigen van de jongelui, die wij hier een paar maanden geoefend hebben, die vinden dat zij al iets heel flinks doen, wanneer zij van duizend voet hoogte hier in 'tland twee van de vier of Vijf bommen kunnen werpen binnen do grenzen van een terrein 'van anderhalve acre (6000 rk. M.), gaan naar Vlaanderen en raken daar regelmatig 'bij eiken worp van 3000 meter hoogte een bruggetje van drie of vier voet breedte. Ik zeide, dat dit vermoedelijk te danken was aan, de goede opleiding; die 'zij hier ganoteh hadden, maar men wilde niet toegeven, dat die plotselinge vooruitgang op die wijze verklaard kon worden. Eer. ander officier varklaarde, dat de lucht in Vlaanderen zoo helder is, dat een vlieger gemakkelijk zou kunnen den ken, dat hijl een ;bom van 100 meter hoogte had geworpen, terwijl hij werkelijk 2000 meter hoog vloog. Het alcoholgehalte van het bloed. In een Duitsch tijdschrift, spe: ciaal gewijd aan 't alcoholvraagstuk, ver telt Dr. Schwedshormer oenige interessan te bijzonderheden van zijn pogingen om vast te stellen, 'welk gehalte aan alcohol zich op verschillende tijden in het men- schelijk bloed bevindt. De onderzoekin gen toonden aan, dat het bloed zeer ge ringe hoeveelheden aethyl alcohol bevat en wel gemiddeld 0.2055 tot 0.0368 pro cent. Na gebruik van alcohol kan men door de verschillende reactie duidelijk op maken, of men met oen drinker, een ma tige, of een onthouder te doen heeft. De concentratie van het in het bloed overgegane alcohol is bij; niet-drinkers grooter dan bij menschen, die aan alco hol gewend zijn. Het grootste alcohol gehalte wordt bereikt in het bloed van een daaraan niet gewend organisme na l+4t a 2 uur. Dit percentage blijft eenigen tijd ongeveer hetzelfde en daalt dan lang zaam; bij het daaraan niet-gewen.de or ganisme stijgt het alcoholgehalte zeer vlug en daalt kort daarna weer. De duur der afscheiding van alcohol uit hét bloed is bij gewoonte-drinkers on geveer de helft van die bij niet-drin kers, resp. 7V2 en 15 uur. De psychische invloeden van de gebruikte alcohol, zoo wél de sterke als de minder merkbare graden van dronkenschap, löopen paral lel met het stijgen en dalen der alcohol- concentratie in het bloed. Deze resulta ten hebben in zoover practische beteeke- nis, dat men nu in staat is te constatee- ren, of een zware bewusteloosheid het gevolg is van alcoholmisbruik. In het bloed van beschonkenen werd wel 2.266 procent alcohol waargenomen. Ook voor de juridische geneeskunde is het onderzoek van belang-, D ra.adlooze telefoon in een rijdenden trein. Na een reeks goed-geslaagde proeven is door eenige Zweedsche ingenieurs patent gevraagd op een draadloos telefoon-apparaat, dat in een rijdenden trein te gebruiken is. De vinding maakt het mogelijk te spreken met alle aangeslotenen bij het Scandina vische telefoonnet. De sterkstroommicrofoou, die zich in den trein bevindt, staat in draadlooze ver binding met een geleiddraad, die langs den spoorweg loopt en deze brengt de verbinding naar de naastbijzijinde centra- te tot stand. Van hier uit kunnen ally andere stations aangeroepen worden. De proeven werden gedaan op de lijn StockholmNynashamn en terwijl de trein in beweging was, kon men met Goteborg spreken en werd ook de telefoon in den trein indirect vanuit Gotenborg aangeroe pen. Ook bij rijdende automobielen heeft men uitstekende resultaten verkregen. De vinding is nog niet z-oover, dat men tol de aanmaak in fabrieken kan overgaan. De Kantonrechter te Middelburg heeft heden uitspraak gedaan in de beide zaken vermeld in ons nummer van Zaterdag. Vrouw P. werd wegens drank we to vex- treding veroordeeld tot f 100 boete subsi diair 20 dagen hechtenis. Verder werd L. P., die niet als getuige verschenen was, veroordeeld tot f2 of 2 dagen. Beide vonnissen waren overeenkomstig den eisch. Korfgene Woensdagavond werden alhier jn „Hotel Graaf van Buuren" ten overstaan van Notaris Noordijke te Colijnsplaat, in het, openbaar verkocht de volgende hui zen met derzelver erven te Kortgene, aankomende dhr. J. J. Hendriks© te Zie- rikzee, als: 1. een woonhuis en erf aan den molen- ,weg, bewoond door Jan Flipse. 2. twee naast elkander staande huizen aan den Kaai dijk, bewoond door de wed. C. Moerman en L. van Gilst. Koopers werden: van koop 1, P. Kra mer c.s. voor f750; van koop 2. M. do Looif voor f1525. Onkosten 8% pet.. De koopers wonen te Kortgene. M. te B. In bedoelde rubriek kan aan deze opgave geen plaats gegeven worden. N.B. Ter Voorkoming van misverstand en ter bevordering van een vlugge ex peditie gelieve men alle voor de Redactie bestemde stukken, als berichten, ingezon den stukken e.a., te adresseeiren aan de Redactie van „De Zeeuw" te Goes en de advertentiën, andere voor de ad ministratie bestemde stukken en postwis sels aan de Administratie van „De Zeeuw" te Goes. Jan. 14 Wemeldinge, meubelen enz., Hu vers. 15 Domburg, huisraad enz., Vervaat. 15 's Heerenhoek, inschrijving olmen, Mertens. 18 Goes, 15 woon- en winkelhuizen, Van Dissel. 19 Goes,inboedel, enz., Van 'Dissel. 19 Eilewoutsdijfc, afbraak, Hollmann en Verhoek. 19 Oudelande, houtwaren, Hollmann en Verhoek. 20 Wemeldinge, afbraak, Hollmann. en Verhoek. 25 Oostkapelle, hoornen, Verhuist. 25 Nisse, verpachting weiland, Schram. 26 Hoedekenskerke, inspan Neervoort. 26 Koudekerke, hofstede, Loeff. 26 Goes, Slot, meubelen, Pilaar. 27 Nisse, inspan, Pilaar. Febr. 1 Nieuw-HelVoet, verpachting hofstede, v. d. JBlink. 2 Koudekerke, inspan, Loeff. 23 'sHeer Arendskerke, kapitale inspan, Pilaar. 24 Kortgene, kapitale inspan, Hioolen. 28 'sHeer Arendskerke, huis en .inboedel,- herberg en schuur, Pilaar. Goes, hofstede enz., Pilaar. Nieuw en St. Jooslond, kapitale boe- reuinspan, De Neeling. Vlissingen, winkelhuis, Paap. Maart. 1 Kloetinge, kapitale boeren-inspan, v. Dissel. 2 Borssele, kapitale boereninspan, Holi- marrn en Verhoek. 3 'sHeer Hendrikskinderen, kapitale boereninspan, Pilaar. MIDDELBURG, 13 Jan. 1915. Ter graanmarkt was de aanvoer redelijk, de handel normaal. Nieuwe Tarwe f 12.50 a f13.50, Zomergerst f 13.50 a 114.50, Paardeboonen f19.a f 19.50. Bruine boonen f 17.a 18.—Ronde bruine boonen f21.a f23.—, Lange dito f23.a f24.Witte boonen f22.50 a 24.50, Kroonerwten f23.a f24.Maan zaad f—a f— Boter 77% a 82'/, ct, Particulieren 85 ct. Eieren per 100 jf 6,a f0,Particulieren f 6.40. Eieren Veiiings Ver. f 0.part. f 0.— Eenden eieren f 0.a f 0. Ganzen eieren f0.a f0. Kalkoen eieren f0.a f0. Poule Pintade eieren f0. Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f 68.Patent olie f70,—, Lijnolie f45,— per H.L. a con tant, per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f130 pér 1040 stukszachte Lijnkoeken f 18,50 per 104 stuksharde Lijnkoeken f 18, Lijnmeel f18,— per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Vlissingen, 13 Januari 1916. Bjtj de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Andijvie 1345, Boerckool 12 19, Pos- teleijn 13 ct. alles per mand. Prei 2+4 5, Selderie 27V2, Rapen 1(43, Pie terselie 5 ct. alles per bos. Bloemkool 24+4, Savoy© 'kool 2 —3, Roode kool 35 ct. alles: per stuk. Eieren 91 ct. per 13 stuks. Spruiten 7+4- 10, Peen 2- 3, Kroten 1+4, Koolrapen 1, Gieser Wilde man 33+4, Kleiperen 3+4, Zure Bellen fleur 8+4, Goudreinetten 8, Rietperen 2+4, Grauwzoet, 5 ct. alles per K.G. AMSTERDAM, 13 Jan. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f 2.70 a 2.30 Zeeuwsche bonte a o t'3.30 .350 Zeeuwsche blauwe a a f 3.30 „3.40 Zeeuwsche bl. eigenh. a a f 2.70 a 2.80 Zeeuwsche red star a a 12.40 2.60 Zeeuwsche industrie's a a f 2.20 ff 2.50 Zeeuwsche bravo's n a f2.80 „3.- Friesche borgers a a f2.50 2.60 Friesehe blauwe a n f3.— 0 3.10 Friesche eigenheimers a f0.— ,0- Friesche red star f; a f2.50 0 Geldersche blauwe a a f0.— r o.— Geldersche bravo's a a f2.70 B 2.80 Bravo's pooters a a f 1.90 „2.10 Spuische pooters n a f2.25 2.50 Spuische bravo's a a to.— „0.00 Eigenheimer poters a a f0.— „0.- Flakkeesche eigenh. a f2.70 „2.90 Spuische eigenheimers a a f2.70 ,3.- Limburgsche industries a a f2.20 „2.40. Aanvoer 2 ladingen. 13 Jan. medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Inétikmt te De Bilt. Hoogste barometerstand 760 nabjj Zuid- Duitschland, laagste 729 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 14 Jan.: Stormachtige Noordwestelijke, later af nemende en krimpende wind. Meest zwaar bewolkt, aanvankelijk nog régen- of hagel buien. Overdag iets zachter. De Heer eu Mevrouw DE WEERD van Loofik. geven kennis van de ge boorte van hun Zoon Marinus Comelis. Nieuw- en St. Joosland, 12 Jan. 1916. B Heden overleed onze geliefde 8 Vader, Behuwd-, Groot- en Over- I grootvader, de Heer C0RNEL1S POLDERDIJK, 8 in den ouderdom van ruim 96 jaren. Namens de Familie, F. P. POLDERDIJK. 8 Nieuw- en St. Joosland, 11 Jan. 1916. Heden overleed, ten onzen huize, in de vaste hope des eeuwigen levens, onze geliefde Vader, Be huwd-, Groot- en Overgrootvader, de heer PIETER BREEL, in den ouderdom van ruim 89 jaar Namens de geheele Familie, J. BREEL Middelburg, 12 Januari 1916. Algemeene kennisgeving. Voor de vele blijken van deel neming ons betoond na net overlijden van onze geliefde Echtgenoote, zorg zame Moeder, Behuwd- eu Grootmoeder, JANNETJE POPPE, betuigen wij onzen harteüjken dank. Namens de Familie, W. LOUWERSE Wz. Koudekerke ('t Zand), 13 Jan. 1916 hoopt MAANDAG 17 JANUARI, des avonds 6 uur, te prediken in het lokaal „Samuël", Wijngaardstraat, GOES. Notaris VAN DER KLOES, zal namiddags 1 uur, te Borssele, in de ge meente-herberg, ten verzoeke van den WelEdgeb. Heer J. L. Richel, voor den tijd van 7 jaren, in het nabij het dorp Borssele in Trooijenhoek. De verpachting geschiedt in 4 per- ceelen en in massa.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3