Binnenland. Uit de Provide Kerknieuws. Gemengd Nieuws. De burgemeester van Moerbeke— Nog juist bijtijds. De heer Lippens, burgmeester van Moerbeke (Oost-Vlaanderen), die van do Duitschers de uitvoering hunner eigen be velen en ook van de soldaten gehoorzaam heid der verordeningen eischic vertoeft^ naar de „Tel." verneemt., evenals burge meester Max nog steeds in gevangenschap Hij blijft echter zrjn goede stemming be waren en heeft, om den lijd te verdrijven, aan mede-gevangenen les gegeven. Zijn gezondheid is uitmuntend. De Duitschers hadden te Moerbeke ge zegd, dat de heer Lippens veel „te slim" was om hem tijdens de bezetting als burgemeester te behouden. De suikerfabriek van Moerbeke, die onder het bestuur stond, van den heen Lippens, zal binnen enkele dagen haar werkzaamheden eindigen. De meeste verwerkte beetwortelen kwamen uit Ne derland. Men weet, dat deze, voor ze- teren datum gecontracteerd, vrij uitge voerd mochten „worden, mits men een gedeelte der pulp naar Nederland terug bracht. Deze voorwaarde is eerlijk nage komen. Bijna het geheele personeel van de tram KeclooWatervliet (grens bij IJzendijke) is door de Duitschers gevangen genomen. Een der machinisten kon nog juist bijtijds ontsnappen. Toen hij met zijn tram te Eecloo aan kwam, vernam hij, dat Duitsche soldaten zich naar zijn woning hadden begeven. De tram moest nog het laatste traject afleggen: Eecloo-grens. De machinist werd in 't vertrek niet. gehinderd. Met welke gevoelens hij deze tocht deed, laat zich begrijpen. Toen de tram juist aan de grens stopte, stonden daar officieren en mili tairen, die onmiddellijk op den conducteur toe vlogen. Een grenswacht had de poort in de draadversperring geopend, om twee wa gons visch, welke op Nederlandsch gebied stonden en naar België moesten, door te laten. De machinist sprong tfnel van de locomotief en rende de poort door. Hij was vrij. Een Duitsche Feldwebel riep hem bijna sineekend toe: „J. kom terug, er zal u geen kwaad geschieden en ik wordt anders gestraft." De gevluchte gaf natuurlijk aan deze uitnoodiging geen ge hoor. Over de reden der andere aanhoudingen is: tot nu toe nog niets met zekerheid, hektand. Korte Oorlogsberichten. In dezelfde streek van Klein-Azië, waai- nu de Turken hun Joopgraven te gen de Engelschen en Fransclien hebben gemaakt, n.l. bij Kum-Kalo, bevonden zich reeds de loopgraven van de Achajers bij de belegering van Troje, aldus lezen we in het „Vod.". De Ilias vertelt ons, dat deze loopgraven van 3000 jaar geleden op dezelfde manier gemaakt werden als de tegenwoordige. We vinden die beschrij ving in de passage, waar de Grieken vluchten voor Hector en de zijnendeze vervolgt ze tot de door hen gemaakte loopgraven, waar ze eindelijk dekking vin den. De dichter beschrijft ons dan die loopgraven (vers 5260). Van het oostelijk oorlogs terrein. Uit BerlijnBij Tenenféld, ten •Zuid-Westen van lllut, mislukte een Rus sische aanval met zware verliezen voor onze stelling. Ten Noorden van Kosciuch- nowka wierp een verkenningspatrouille de Russische voorhoeden op de hoofdstelling terug. Uit WeenenHet slagveld aan de Bes- sarabische grens was ook gisteren weder om het tooneel van verbitterde gevechten. Kort na den middag begon de vijand onze stellingen met artillerievuur 'te over dekken. Daarna begon de infanterie haar aanvallen. Vijfmaal achter elkaar en des avonds om tien uur voor de zesde maal poogden zijn diepe aanvalsColonnes door onae linies te breken. Steeds tevergeefs. Ondersteund door uitstekend schietende artillerie sloegen de dappere verdediger^ alle aanvallen af. De terugtocht van den vijand ontaardde ondertusschen in een wanordelijke vlucht. Do vijandelijke verliezen zijn zeer groot. Voor een bataljons sector werden <800 doode Russen gevonden. Fransche landing op Korfu. Om de aankomst der Servische troeppn op het eiland voor te bereiden, heeft een Fransch oorlogsschip een detachement Fransche troepen pp Korfu geland. Veertien oorlogsschepen kruisen rond Korfu. Verder wordt nog uit Athéne gemeld: De Fransche bevelhebber eischte, dat de prefect zich 'niet tegen de occupatie van het eiland zou verzetten. De afdeeling heesch de Fransche vlag, bezette het te legraafkantoor van Aohilleion en leg did beslag op de kazerne. De Fransche politici, die uit Marseille op Korfu zijn aangeko men, ontwikkelden een levendige activi teit in de stad. De Handelsoorlog. Uit Ma drid: De stoomboot „Fafna" seinde draad loos om hulp, wijl zij door een onderzeeër achtervolgd werd. Later werd oen tele gram ontvangen, meldend, dat de stoom boot den onderzeeër uit' liet oog verloren ha/1. De stoomboot „Traquair" is gezonken. De opvarenden zijn gered. De stoomboot „Sapplio" (1039 ton) van de Wiison-lijn is verlaten. Men heeft geen geen bepaalde berichten omtrent de be manning. Dienstplicht in Engeland. De labour-ministers hebben hnn ontslag ingetrokken. Balkan-oorlog. Het Weensche staf-communiqué meldt: Ons offensief tegen de Montenegrijnen maakt, met succes vorderingen. Een colonne nam onder gevechten de hoogten ten Westen en ten Noord-Wes ten van Budna, een andere den 1.560 M. hoogen Bas jak ten Zuid-Westen van Cettinje. De over den Lovcen oprukkende troe pen dreven den vijand over den Orjegasi terug. Ook de hoogten ten Oosten van Prahovac aan de andere zijde van de grens zijn in ons bezit. De tegen Grahovo opereerende strijd machten maakten zich na een gevecht van 70 uren meester van de rotshoogten ten Zuid-Osten en ten Noord-Westen van de ze plaatsen. Het aantal kanonnen, dal aan de Zuid- Westgrens van Montenegro buit gemaakt is, steeg tot 42. In den Noord-Oostefjjken hoek van Mon tenegro zijn nu ook de hoogten ten Zui den van Berani stormenderhand veroverd. Ooste n rijk - Hongaars c h e afdeelingen ver dreven te zamen met de Albaneezen de overblijfselen der Servische troepen uit Dugan, tea Westen van Ipek. De klacht van een moeder. Een Fransche moeder klaagt, dat een pak ket., dat zij den 7en Dec. te Parijs aan gaf, geadresseerd aan haar zoon, die vrij williger is, en dat een onmisbare regen jas bevatte, deze den 27en Dec. nog niet ontvangen had. Hetzelfde was het geval met pakken, verzonden op 14 en 21 Dec. „En ik moest, schrijft zijl in de Temps", nog wel twee en een half uur queue ma ken voor het postkantoor. Drie adressen plakte ik op de pakketten..." Dergelijke klachten, verzekert de „Temps", zijn legio. Het moet maai- eens goed duidelijk gezegd worden, opdat men het van hoogerhand hoort". Bij Eastbourne in Engeland is een vliegtuig gevallen. De luitenant en de on derofficier, die er in zaten, werden ge dood. Lichtingen 1915 en 1916. In de hierna volgende tijdvakken zul len de navermelde dienstplichtigen wor den ingelijfd: 1. in bet tijdvak van 1—5 Maart 1916: a. de helft van de getallen dei- dienst plichtigen van de lichting 1915, toege wezen aan de regimenten huzaren; b. de dienstplichtigen van de lichting 1916, toegewezen aan de regimenten ves ting-artillerie en bestemd voor het eerst in te lijven gedeelte; 2. in het tijdvak van 1620 Maart 1916: de dienstplichtigen van de lichting 1916, toegewezen aan de regimenten huzaren, voor zoover zij bestemd zijn om hetzij bij het remonte-depot te worden belast met de paardenverzorging, hetzij te wor den opgeleid tot officiers-paardenoppas- ser. Geïnterneerde duif. Door de kustwacht aan den Verklik ker te Nieuwe Sluis, gemeente Breskens, is een duif gevangen met ©en briefje aan den poot voor een inwoner uit de stad Meohelen. De duif is naar het bureau te Oostburg gezonden om vandaar ver zonden te worden naar het duivenstation te 'sHage ter bewaring. Vliegmachine aangeschoten. Te Philippine kwam gisteren een Duit sche vliegmachine zeer laag boven den St. Pieterspolder nabij Den Posthoorn. De machine werd raak geschoten in den benzinemotor. Even over de Belgische grens daalde de vlieger. (Msb.) Louis Raemakers lis als teekenaar aan Le Journal verbonden. F o r d's expeditie. De leden van Ford's expeditie zijn gis terochtend per extra-trein van den Haag naar Amsterdam vertrokken en gister avond weer in de Residentie teruggekeerd. Weduwenpensioen is verleend aan A. P. Smallegange, weduwe A. Bijlo, onderwijzer aan een o. 1. s. f 322; en J. M. Riegen weduwe J. H. v. Linscho- ten, onderwijzer aan. een bijzondere lagen* school, f 475. Middelburg. In het lokaal van de Bel gische Eendracht zal Dinsdagmiddag de heer L. Mokveld, oorlogscorrespondent van „De Tijd" een lezing houden over zijn ervaringen als zoodanig. Woensdag hield het ITov. Comité van Anti-Ilev. Kiesvereenigingen in Zee land haar gewone vergadering jn het Mi litair Tehuis te Middelburg. De voorzit ter de .heer D. ^luider van Zierikzee; opende de goed bezochte vergadering met het laten zingen van Ps. 84:3, en het lezen van Ps. 93. en ging voor in gebed. Hierna hield hij een krachtige openings rede, waarin hij. wees op de verandering in het Moderanien door het zeer betreurde aftreden van den heer Blum als voor zitter en lid en vaii den heer Koelmans als secretaris en hot zitting nemen van de hoeren H. J. E. Gerlach van St. Joos- land te Koudekerk© en R. A. Lanting te Tholen, alsook op de a.s. verkiezingen der Prov. Staten welke van zoo'n groot gewicht zullen zijn voor de samenstelling der Eerste Kamer, hij wékte allen op om zeer waakzaam te zijn en waar wij in Zeeland weinig uitzicht op aanwinst hebben, is het een plicht van allen om j met gxoote kracht de herkiezing onzer j aftredende leden te bevorderen. i i De notulen der vorige vergaderingen werden onveranderd goedgekeurd. De pen ningmeester deelde mede, dat hij over een saldo beschikt over 1915 van f682.23, en de begrooting over 1916 vermoedelijk zal sluiten met een tekort van f92.77 Nadat over de verdeeling der gelden dooi de afgevaardigden nog was 'gesproken, waarbij de eene. Centrale wat meer sub sidie kreeg en de ander wat minder, werd deze begrooting goedgekeurd. Tot. afgevaardigde naar de Centrale Kie.s- vereeniging werd benoemd de heer A. S. J. Dekker te Goes en tot plaatsvervan ger de heer .1. F. Heemskerk te Middel burg. Door verschillende afgevaardigden werd gesproken over de a.s. verkiezingen voor de Prov. Staten, welke besprekingen op voorstel van den voorzitter werden uit gesteld tot de eerstvolgende vergadering welke vermoedelijk in Maart of April zal gehouden worden. De wenschelijkheid werd uitgesproken, dat voortaan de Cen trale Kiesvereenigingen hun vergaderingen zullen houden in Nov. of Dec. opdat aldus de plaatselijke kiesvereenigingen in Januari of Februari worden aangespoord tot ijverigen arbeid en kan op de verga dering van hot Prov. Comité iedere afge vaardigde met mededeelingen komen aan gaande den arbeid zijner kiesvereenigingv opdat hiernaar kan gehandeld "worden Nog deelt de voorzitter mede, dat in de volgende vergadering van het Modera- men statuten-wijziging zal worden ter hand genomen, waarna ds. Wolf van Vrouwen polder eindigt met dankzegging. Vlissingen De wegens verduistering en valschheid in geschrifte aangehouden vroe gere hoofdagent van politie D. is heden naar Middelburg overgebracht en ter be schikking van de justitie gesteld. - Hedennacht is inbraak gepleegd in het inlichtingenbureau van het Belgisch consulaat nabij het station alhier. Er werd een aanmerkelijk bedrag aan geld ont vreemd. De politic doet onderzoek. Dit is reeds de derde inbraak in minder dan 14 dagen. Kloetinge. In een gedeelte der oplage van gisteren is abusief gemeld, dat de stemming voor den gemeenteraad op 21 Juni zal plaats hebben. Dit moet natuur lijk zijn 21 Januiari. lerseke. Een visscher uit lerseke, G. Paauwe, in het begin van October te Gent als verdacht van spionnage gevangen ge nomen, heeft thans uit St. Gilles aan zijn vrouw geschreven, dat hij den 23sten December tot zes maanden gevangenisstraf was Veroordeeld en in Juni hoopte thuis te komen. Het eenige, wat twee andere visschers uit lerseke van het vergrijp van G. P. nieenen te weten, is, dat deze van ie mand te Neuzen een adres van een per soon te Folkestone aangenomen had, om dat te Gent te bezorgen, wat hij ook gedaan had. N. R. C. Wissenkerke. Onder deze gemeente zijn reddingsgordels aangespoeld van hel Noor- sche s.s. „Fridtjof Nansen", dat bij Duins op een mijn is geloopen en gezonken. Oud-Vossemeer. In de vergadering van het spoorweg-comité alhier, met de in gelanden en de aanwezige gemeenteraad, werd de beslissing aangehouden omtrent de locaalspoor en overbrugging. Ingelan den zullen nu in een afzonderlijke ver gadering op 26 Januari worden opgeroe pen om in deze te beslissen terwijl ook de gemeenteraad intusschen een beslis sing zal nemen. Z. N. Oostburg. De ontvanger der registratie zal deze week contant verkoopen de goe deren, die het vorig jaar van de smokke laars zijn afgenomen, te weten: 475 K.G. tarwe, 200 K.G. mais, 1000 K.G. boonen, 64 L. olie, 10 pak inaizena, caramels, tabak, gort en kaas. Terneuzen. De Raad der gemeente Neuzen besloot inej. Jansen als onder wijzeres aan school D eervol ontslag te verleenen; den heer Huijssen een toelage van f 100 te gevende jaarwedde van den heer Kok te verhoogen met f 200* en eenzeltde verzoek van den heer Bakker aan te houden, en den heer Unger voor een jaar te benoemen tot leeraar aan de H. B. School. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eext, J. H. de Vries, tij delijk Zurich, vroeger in Ned. Oost- Indië; te Oene, F. F. J. v. d. Plas- sche te Den Ham. Bedankt voor Weesp, door E. War- molts te Nunspeet. Het „Provinciaal College" in Zee land herbenoemde tot leden van liet Alge meen College van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen jhr .mr. A. A. van Doorn van Koudekerke te Vlissingen, en mr. A. A. de Veer te Middelburg. Geref. Gemeenten.' Beroepen te Nieuw-Beijeriand, J. Fraan- je te Rotterdam. Bedankt voor Dirksland, door H. Roe- lofsen te Zeist. 2e Congres voor Ger. Evan gel is at ie. Woensdag 3 Mei zal D. V., te Rotterdam worden gehouden het twee de Congres voor Gereformeerde Evange lisatie. Het Comité, dat krachtens besluit van het eerste Congres met de voorbe- j reiding en samenrocping is belast, is sa- mengesteld als volgt: Prof. L. Lindeboom j te Kampen, Voorzitter; Ds. J. Douma te Watergraafsmeer, 2e Voorzitter; Ds. J. P. Tazelaar te Weesp, le secretaris; A. Boot, Hoofd eener Gereformeerde School te Groningen, 2e Secretaris; en W. Kirch- ner te Amsterdam, Penningmeester. Behalve het hoofdreferaat in de voor- middagvergadering, zullen des namiddags verschillende onderdeelen van den arbeid der Evangelisatie in twee Sectie-verga deringen worden behandeld. Des avonds een groote openbare samenkomst. Het volledig Programma zal zoo spoe dig mogelijk worden gepubliceerd. Reeds nu worden alle Geref. Kerkeraden en al le Corporaties in den boezem van de Geref. Kerken, die aan den arbeid on der het verlorene zich wijden, tot -deel neming dringend uitgenoodigd. Het Comité hoopt, dat ook onze Jongelings- en Jon- gedochtersvereenigingen afgevaardigden zullen zenden. Niet alleen broeders, ook zusters worden opgewekt aan het wel slagen van het Congres mede te arbeiden. De zaak der uitbreiding van het Konink rijk Gods, kan, onder den zegen des Hee- rën, ook door den vrouwelijken arbeid krachtig worden bevorderd. Gaarne zal het Comité opgave ontvan gen van de Kerkeraden, Vereenigingen en personen ,die ook door een geldelijke bij drage den voorgenomen arbeid willen steu nen. Ontstemming. Sinds eenigen tijd lieerscht er onder de leden der Chr. Geref. Kerk te Leiden ontstemming, welke hare oorzaak gevonden heeft in het eigenmach tig optreden van den kerkeraad inzake het verleenen van verlof om als veld prediker op te treden aan ds. Jansen. De kerkeraad, zooals hij thans is sa mengesteld, wordt sinds lang niet meer geacht do gemeente in haar geheel te vertegenwoordigen en vermoedelijk zou dat gebleken zijn bij de jaarlijksche ver kiezing voor ouderlingen en diakenen, in dien zij gehouden was. Eo<hter bleef, zon der opgaaf van redenen, de verkiezing achterwege. Wel was het vorige jaar be sloten om met het oog op de tijdsomstan digheden geen verkiezing van den ker keraad te houden, maar men is in de gemeente van oordeel, dat, zonder ook maar in eenig opzicht don ernst der tij den te miskennen, de kerkeraad dit jaar de verkiezing had kunnen uitschrijven, tenminste de gemeente in de gelegenheid had kunnen stellen om zich uit te spre ken over het al of niet wensahelijke van een verkiezing. (Ned.) Dr. 011 e s werk in China. Uit Amerika zijn weder eenige zendings- krachten in het laatst van 1915 naar Amoy in China getogen, ter versterking van het corps zendelingen en missionaire artsen, die het werk van wijlen Dr. Otte voortzetten. Wijl die arbeid ook van uit ons land gesteund wordt, zullen ve len ook hier wel belangstellen in het volgende, dat zij uit Amoy in een eersteu brief naar Amerika schrijven: „De gedachtenis .van wijlen Dr. Otte is zoo sterk, dat zijn naam eiken dag hier genoemd wordt. Om Dr. Otte's nage dachtenis te eeren, heeft onze Chinee- sche dokter. Dr. David Huang alle ver lokkende aanbiedingen naar andere plaat sen, afgeslagen. 01 n Dr. Otte's nagedach tenis te eeren, en een blijvend toeken voor hem op te richten, gaat men een groot monument bouwen, met opschrift in 't Latijn, Engelsch, Chineesch, en Hol- landsch. Om Dr. Otte's nagedachtenis te eeren, hebben de Chineezen zelve een groote som gelds, bedragende over 15.000 te zamen gebracht, opdat te zijner eere beide hospitalen geheel ver nieuwd en vergroot konden worden. En wij, hoewel we het verlies dagelijks ge voelen, toch verblijden we ons, dat de Rloeme der Dankbaarheid ook in Chinee- sche harten wortel' geschoten heeft". Inbraak. Een brutale inbraak had te Enschedé plaats. In de onmiddellijke nabijheid van een politiepost, slechts een 7-tal meters daarvan venvijlderd, hebben dieven zich door het uitsnijden van een ruit toegang verschaft tot de kiosk var! den heer Van Wijnen en daaruit eeij vrij groote hoeveelheid sigaren, sigaretten en pijpen ontvreemd. Op aanduiding van den bestolene, wien het zeer verdacht voorkwam, dat een tweetal leegjoopers, die zich anders steeds in de nabijheid van de kiosk bewogen, heden niet ver- Schenen, slaagde de politic er in hen tot bekentenis te brengen den diefstal te heb ben gepleegd. Verbrand. Te Enschedé had een ernstig ongeluk plaats in de ververij vaiï de fabriek jjer firma ter Kuile. Terwijl men bezig was "met het verplaatsen van vaten mét kokende verl, bezweek .van een der vaten de bodem met het treurig gevolg, dat Jwee meisjes een gedeeltfl van de gloeiend heete vloeistof over do voeten kregen. Zij bekwamen ernstige brandwonden, zoodat haar opneming in 't ziekenhuis noodzakelijk bleek. -• Ontaarde moeder. De vrouw van Van Ee, wiens naam nog wel bekend zal zijn uit den geruchtmakenden moord op één hog jeugdigen wisselloopor te Zeist, heeft zich tijdens de gevangenschap van haar man in haar lot getroost door een verhouding met haar kostganger. Gaf dit reeds menigmaal stof tot pralen in dd betrokken volksbuurt, eergisteren werd een heel relletje veroorzaakt, toen men vernam dat moeder en kostganger met do noorderzon waren vertrokken, achterlap te nd© drie jeugdige kinderen, van wie da jóngste nauwelijks drie maanden oud is. De buien hebben uit medelijden mei deze misdeelde kleinen zich hun lot aangetrok ken tot op andere wijze in hun verzorging zal zrjn voor/ien. (HWd.i Ook „weldoen". Een liefdadige instelling te den Haag liet langs de hui zen collecteeren. Bij de telling der oni- vangsten ontdekte men een valsoli dub beltje. Een volgende collecte bevatte weer een valsch geldstukje en men kwam tot de conclusie, dat in een bepaalde straat steeds 'n valsch geldstukje in de bus werd gewoipen. Men giste., had vermoe- deus... en besloot bij een dame, wonen de op zeer goeden stand een leege bus te presenteoren. Het bedrog kwam uit, want het bleek, dat die dame geruimen tijd valsch geld op het altaar der wel dadigheid offerde... (N. H Ct.) Zonderlinge methode l'e Voorthui zen zijn Maandagavond in het verkooplokaal van den hotelhouder R e©n aantal groote glasruiten ingeslagen Bij onderzoek bleek zich lideraan te hebben schuldig gemaakt een andere hotelhou der, tevensgepeusionneerd rijksveld wachter, die uit afgunst aldus gehandeld moet hebben. Een handige opliohtster. Zondag kwam bij den caféhouder v. d. B., te Strijp, bij Eindhoven, eene Belgi sche jongedame kost en onderdak vragen, voorgevende, dat zjj in de gloeilampen fabrieken aan het werk was gesteld Men kwam overeen, dat het meisje tegen bil lijke vergoeding haar intrek zou nemen in het liuis, hoewel de menschen er eco nomisch niet heel „breed" voor zitten, 's Anderen daags ging het meisje ..aan den arbeid" en kwam op de fiabrieks- schaftijd evenals de anderen, eten i» haar nieuw kosthuis. Dinsdagochtend echter om half 9 kwam zij thuis en verzocht hare hospita „-baar wel een plazicr te willen aan doen" en. even naar het „comiteit" te gaan waar de hospita op vertoon van een bon, schoe nen en kleeding voor de „vloechtelinge" zou ontvangen. Zij zelf kon die niet krij gen, dit moest bepaald de kostjuffrouw in ontvangst gaan nemen, en dar. zou. onze vluchtelinge op het kleine jongetje passen en toezicht houden op huis en hof. De goedhartige vrouw liet zich bepraten en begaf zich naar „het comiteit Toen zij zonder schoeisel en kteeding terugkwam vond zij den kleinen jongen buiten het huis gesloten. De jongedame was verdwenen en mei liaar blouses, wek- kerklok, boa en andere inderhaast mee- neembare dingen De politie zoekt thans een juffrouw Kuilemans van 26 jaar. die aan het opgegeven adres geen werk had gevonden en er niet bekend was. 'Tel.) Dure varkens. Te Wijk hij Duur stede werd voor biggen f30 besteed, vo rige week f21. Vergiftiging. Te Yelsen heb ben zich bij vele personen vergiftiging-- verschijnselen voorgedaan, vermoedelijk tengevolge van het gebruik van vleesch. Raar goedje. Nabij den Noord» wijkerhoutschen strandweg is een bus aan gespoeld. Toen de vindei-s er op schoten, kwamen er groote zwarte brokken uit, die, in 't water geworpen, vlammen de den ontslaan en een verpestenden walm verspreidden. Bekend. De gearresteerde D le St. Agatha heeft bekend de dader te zijn van den moord op den heer v. d Ei sen te Erp. Een krukkenboel. Procesver baal is opgemaakt tegen iemand te Rotter dam, die in de Schoolstraat ruiten ver nield zou hebben, 't Eigenaardige van het geval is, dat de beklaagde op twee kruk ken loopt, een getuige in deze zaak op 1 Kruk, terwijl de benadeelde blind is. Noodlottige brand. Te Ge- mert zijn f.wee boerderijen geheel alge- brand. Het 4jarig dochtertje van een dei' eigenaren kwam in de vlammen oom.. Getroffen. Bij Üttersum schoten marechaussees in den nacht op rneel- smokkelaars. Een 15-jarig meisje werd daarbij in het onderlijf getroffen. Zes per sonen zijn aangehouden. Een patiënt als geschenk. De bekende Fransche professor Pasteur had een neef, die eveneens in de medi cijnen studeerde, maar meer voorkeur voor zijn „kroeg" dan voor de kliniek had. Ook in zijn latere practijk te Parijs had hij weinig succes. Pasteur zond hom eens op zijn verjaardag een verrassing, die begeleid werd door den volgenden brief: „Lieve neef, Hierbij zend ik 'je een klein geschenk, dat ik je vriendelijk verzoek aan je nemen en goed te ver zorgen. Het is iets, wat je nog nooit bezeten hebt en waarschijnlijk ook wel niet spoedig weer krijgen zult: een pa tiënt". Bigamie. Te Greenwich is een Hollander onder beschuldiging van biga mie voor den magistraat gebracht. Hij verklaarde, dat de wet hem, naar zijne mee rling, niet kon beletten, zoowel in Enge land als in Nederland een vrouw te heb ben. De magistraat vroeg hem, of hij dan bijv. als koerier zou meenen het recht te hebben, in ieder land, waar zjjn beroep hem heen mocht voeren, een vrouw te trouwen. „Niet in ieder land", antwoordde hij, maar was niet in staat op' te geven in hoeveel landen dan wel. De magistraat heeft verwijzing van de zaak naar de Rechtbank gelast. Mexicaan sc he bandieten. De Britsche consul te Chihuahua seint aan den consul te EJ Paso (Texas)Per sonen, die allen Amerikanen moeten zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2