Telegrammen. Laatste Berichten Marktberichten. Landbouw en Veeteelt. Gemengd Nieuws. Allerlei. Oorlog soverzic ht. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in dan morgen van Burgerlijke Stand. Openbare Moopp en SerpeÉip. de oaderteekening vod toet dienstwteige- rin^smanifest. Oö eerste, die zichzelf zal verdedigen, •moet bovendien terechtstaan, omdat hij te Hoorn in een openbare vergadering het manifest heeft voorgelezen en het heeft (bekrachtigd, door de volle verantwoorde lijkheid van zijn handteekening te aanvaar den. Hieruit zal dan moeten blijken, dat door hem het manifest is openbaar ge maakt, iets wat voor de rechtbank te Arseen t. o. v. ds. Balder niet is bewezen. Hoor den Bond van Ned. Suiker- bietenfabrikanten is de prijs der bieten voor 1916 vastgesteld op f 23.50—f 24 per 1000 K.G. De premie van vervroegde levering be draagt van 25—27 Sept. 1916 f2; van 28 Sept.—3 Oct. f 1.50; van 4 Oct.7 Oct. 11 per 1000 K.G. (M. C.) O a g e 1 u k k e n. Te Roermond werd een acht-jarig knaapje door de tram fret linkerbeen afgereden, en overleed aan de gevolgen. Op een krib in de Lek bij Schoonhoven is het lijk gevonden van een matroos die bij Vreeswijk van de stoom boot Adrian a was gevallen. Bij Uden is een man door een kar overreden en aan de gevolgen overleden. - Zaterdag morgen is bij Groningen, het lijk gevon den van den 75-jarigen V. De man is vermoedelijk door honger en gebrek om gekomen. Het lijk is naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Behalve de aangehouden A. D. uit St. Agatha wordt A. L. uit Boxmeer verdacht van den moord te Eerpt. Hij is voortvluchtig. Gtetemamiddag is de infanterist D., afkomstig uit Enschedé en in Leeuwarden in garnizoen, in de Greuns uit een boot je gevallen en verdronken. Zaterdag heeft een 17-jarige arbeider uit, Almelo den spinnersbaas K., te Borne, op de fa-, briek der firma Spanjaard bij een geschil over werktijd een messteek in den on- deriwtfk toegebracht. De gewonde is in het ziekenhuis opgenomen, en de dader is aangehouden." Gistermiddag is te Prinnenhagc een aakje geladen met kool- asch, bij de suikerfabriek gezonken. De drie opvarenden konden slechts met moei te (öpared. worden. Terecht. De verdwenen ouderwij zer S. uit Maastricht is terecht. Zijn moe der heeft een telegram ontvangen, dat hij te Mainz hij familie is aangekomen. Een ongepaste grap. Te Delft gaat het gerucht dat een werkman van de üöd. Gist- en Spiritusfabriek vergif tigd ie, door zoutzuur dat zijn maats in een flesch water hadden gedaan. Gelukkig is Ibier sléchts sprake van een ongepaste grap, daar een deskundig onderzoek uit wees, dat de man gerust den geheelen inbosód van de flesch had kunnen gebrui ken -zonder het geringste nadeel1 daarvan te ondervinden en de man van den schrik moer onpasselijk was geworden dan van het ingeslikte vocht. Deze ongepaste aar digheid kostte echter aan twee werklieden hun betrekking. Staking d r ukk e rsb e d r ij f. Bij de firma Gebrs. Juten te Bergen-op- Zoom is een staking uitgebroken, die het ■geheele personeel op 3 ongeorganiseerden- na< omvat. Op deze drukkerij wordt, zoo- als bekend, het dagblad „De Avondstor" gedrukt, waarvan het Tweede Kamerlid de beer J. J. F. Juten hoofdredacteur ie. Ontploffing in een kruit fabriek. B-ij de ontploffing in de kruit fabriek van Carneyspoint aldus wordt uit Philadelphia geseind, weiden zes men- tschen gedood. Ln de fabriek werkten dag en naoht 15.000 arbeiders, die roekeloos kruit en picrine-zuur maakten. Naar de oorzaak der ontploffing wordt een on derzoek ingesteld. Do Opregte Haarlemsche Courant bestond gisteren 260 jaar. Men was hen voor. Te Nieuw- Lekkertand wordt bij de voltrekking van huwelijken een bus gepresenteerd, die eens per jaar wordt geledigd en welker in houd ten goede komt aan het Burgerlijk Armbestuur. Toen men dezer dagen de bus wilde openen, bleek, dat dit reeds •was' geschied en de inhoud verdwenen was. Laf. Gistermiddag ontstond te Gen nep een woordentwist tusschen den land- "weersolÖaat J. W. en den sergeantmena- gemeester Sch. De soldaat wenschte in de keuken te eten, wat hem door den sergeant verboden werd. Na eenige bedreigingen verwijderde de soldaat zich en maakte zieh klaar voor de wachtparade. Even later ontmoette hij •den Bergeant weder en leste op hem een schot. De sergeant werd in het linker bovenbeen getroffen. W. vluchtte in de richting der grens, nadat hij zijp geweer en patronen had weggeworpen. Een moedige daad. Te Leur sloeg een paard op hol, gespannen voor een voertuig, welks bestuurder alle po gingen in het werk stelde om toet dier tot staan te brengen, doch vruchteloos. Het paard rende in dolle vaart het dorp door in de richting van de haven. Iedereen waande reeds bestuurder, paard en kar verloren. PMfceling echter sprong de milicien- sergeant A. van Gestel, wonende te Eind hoven, met gevaar voor eigiem leven naar voren greep het paard om den nek, en wefti mo hangende een eind medege- sïeuttl, totdat hij het beest tot staan wist te breien:. Merkwaardige dwerg. Fran- sche bladen maken melding van zekeren Francois Fernandez Perer, die al een zeer klein dwergje schijnt te zijn. Hij is 21 jaar- oud, 70 c.M.. lang en weegt 9 K.G., 200 gr. De vader en de moeder zijn men- schen van ndrmale afmetingen. Het zijn boerenmenschen, en de kleine Franpois Fernandez woont bij zijn ouders en heeft zich nooit als curiositeit voor geld willen laten zien.' Stop. Gisteren is de glasfabriek „Leerdam" te Leerdam stopgezet wegens gebrek aan soda. Hoogwater. De watersnood in M e p p e 1 is tot een onrustbarende hoogte gestegen. Het Staphorsterveld is één wa terplas geworden. In sommige huizeii drijft het huisraad in de kamers rond. Verschillende werkzaamheden moet men tengevolge van het hoogwater stopzetten. Het Zuiden van Friesland, het ge bied van de Linde en de Tjonger, is weer een watervlakte. Sommige menschen heb ben bun woningen moeten verlaten en de polders hebben een harden strijd tegen het opgestuwde boezemwater te voeren, vooral die onder de dorpen Nijlamer en Oldolamer. Ten Westen van het laatste dorp sloeg Zaterdag een groot gat in den polderdijk, waardoor een aantal boer derijen geheel door het water werd inge sloten. Een boer moest zijn vee door het water naar den dijk leiden, om het eldere op een veilige plaats te stallen. De stand van het water in de Vecht is ook ongewoon hoog. Omliggend land staat blank, en ook rondom de huizen stroomt lustig het water. Op sommige plaatsen moesten de menschen de zolders opzoeken, soms zelfs de daken, vertelde men, doch dit bleek gelukkig njct waar. Een der meest bedreigde plaatsjes in Vree land. Vele kamers stonden er „blank." V o e t b a l-o n g c 1 u k. Bij de Zondag te Amersfoort, gehouden voetbalmatch vlo gen twee spelers tegen elkaar op. De speler de B. geraakte bewusteloos. Ge vreesd wordt dat hij een lichte hersen schudding opliep. Bij den val werd zijn lorgnet verbrijzeld, gelukkig echter zonder kwetsuren aan het oog te veroorzaken. De heer De B. studeert te Leiden op de hoogeschool. Verbrand. Het 4-jarig dochtertje van vrouw L. te Breda, is, terwijl haar moeder afwezig was, bij het spelen met lucifers met haar kleeren in brand geraakt. Het kind kreeg hevige brandwonden en moest, naar het ziekenhuis worden over gebracht, alwaar hel aan de hekomen verwondingen is overleden. De gebochelde veldheer. We kunnen ons een veldheer moeilijk anders voorstellen dan met een breede, fdrsche gestalte, een echt krijgshaftig .uiterlijk. Er zijn echter Veldheeren geweest en zelfs zeer beroemde, bij wie,het andere was. Narses was, zooals inen weet, geheel ver groeid en hertog Henri de Montmorency, maarschalk van Luxemburgs had een bochel. Toen deze den 26en Juli 1693 bij Neer winden de vereenigde Engelstahe en. Ne- derlandsehe troepen verslagen bui, riep de Prins van 'Oranje„Is het dan niel mogelijk dezen bochel te overwinnen?" Dit gezegde weid den maarschalk over verteld, cn deze zeide lachend„Hoe weet de prins, dat ik een bochel heb? Ik heb hem toch nooit mgjin rag laten zieh." Papieren ransels. In het Duit- s'che leger zijn sinds een jaar papieren ransels in gebruik. Deze ransels jijn in plaats van 'het vroeger gebruikte leer of zeildoek overtrokken met een grijsgroen gekleurd papieren weefsel. Ook de Jange draagriemen zijn van papier gemaald. De breede riem, die de rhgzijde van boven afsluit, en de tóorte sluitriemen zijn van leer. Na een jaar gebruikt te zijn was de papieren ransel nog geheel onbescha digd, zoadat ze de vergelijking met do loeren in geen enkel opzicht heeft te vreezen. i Mendelssohn's Hochzteit- mar sch. De staalkoning Andrew Carne gie vertelt steeds met evenveel genoegen de volgende anecdoteEen jongmensch welk jongmensch zegt Carnegie er nooit bij kkvam in een .concertzaal te New- York juist naast een, op de meest hof felijke manier uijuedrukt, niet meer zeer jonge dame zitten. Het bewuste jong mensch had weinig verstand van muziek en bovendien geen. programma. Hij wist dus absoluut niet wat er gespeeld weid. Pas toen Mendelssohn's Hochzeitmarsch' gegeven werd, scheen er eenige klaarte in zijn muzikale herinnering lie komen. „Dat lijkt bekend,", merkt hij tot zijn buurdame op, „maar ik weet te weinig van muziek af om den titel te kennen. Zoudt u me misschien kunnen helpen?"- De 'zie boven niet meer zeer jonge da.me, slaat beschaamd de oogen neer en lispelt in verrukking: „Dat, meneer, dat is het „Gebet einer Jungfrau" i- Vrouw el ij k e koks voor het leger. In Engeland heeft zich eene com missie uit vrouwen bestaande, gevormd, die ervoor ijveren wil, om in het leger vrouwelijke koks te laten in dienst stellen. De commissie wijst erop, dat er in elk der 2000 hospitalen in Engeland minstens 10 mannen kokswerk doen en wel zeer slecht. In de kampen achter het front is de toestand dezelfde. Indien dit werk aan vrouwen werd opgedragen, zou het beter gedaan worden niet alleen, maar een leger van vele tienduizenden zou vrij komen voor den actievlen dienst. Het denkbeeld vindt overal in Enge land bijval, zoodat spoedig eene natio nale beweging om het te verwezenlijken verwacht kan worden. Eetbaar hout. De gedachte aan de voedingswaarde van houl is niet nieuw; in tijden van hongersnood en be legeringen heeft men reeds dikwijls zoo deelt het weekblad „Prometheus" mee door toevoeging van gemalen .boom schors de meelvoorraden gerekt, en reeds vóór honderd jaar, tijdens de hongersnoo- den van 1816 en 1817, hield de kanselier der universiteit Tubingen, zich met proe ven bezig om uit houtvezels voedings stoffen te winnen. Als vrucht van deze proeven gaf hij een geschrift uit, dat tot titel had: „Grondige leiddraad tot broodbereiding uit hout". In den jongsten tijd heeft Prof. Haber- landt, de directeur van het Planten-Psy- chiologisch Instituut der universiteit van Berlijn, zich grondig met de vraag naar het maken van voedings- en voedermidde len uit hout bozig gehouden. Volgens zijn verslag aan de physikalischc-mathemati- sche klasse der Academie van wetenschap pen te Berlijn, is liet hout der boomen in zekeren zin als een voorraadschuur er van te beschouwen, want het bevat vooral 's winters, aanzienlijke hoeveel heden suiker, zetmeel, vet en bovendien geringe hoeveelheden eiwit. Deze voe dingsstoffen bevinden zieh uitsluitend in het levende hout, in het spint, en in tak ken cn- twijgen; het kerahout bevat ze niet. De hoeveelheden dier voedingsstoffen is sterk verschillend, al naar de hout soort. Zacht hout, gelijk linde, berk, pijn boom, bevat in den winter bijna geen zetmeel, echter -wel veel vet. Ilard hout daarentegen bevat ook in den winter groo- te zetmeelhoeveelheden en Haberiandt heeft gevonden, dat het hout van deze zoogenaamde zetmeelboomen voor 1/5 tot 1/4 van hun volume uit zetmeel bevat tende weefsels bestaat. Daaruit volgt, dat, als wij hout eten, wij tevens aan het lichaam groote massa's onverteerbare» ballast toevoeren. En uit dezen ballast, kan het verteeringis&pparaat alleen dan de voedingsstoffen halten, als alle eel- wanden volledig verscheurd zijn, het hout dus tot zeer fijn meel vermalen is. Natuurlijk zijn volstrekt niet. alle hout soorten tot voeding geschikt. Bij eiken en wilgenhout is het gehalte aan looi stoffen hinderlijk, bij vuren, dennen en grenen de hars. Ahorn, populieren, olm, linde, en berk mogen als „voederplanten" voorloopig wel het eerst in aanmerking komen. Of de verwachtingen hieromtrent juist zullen blijken, moet afgewacht worden. Brood uit houtmeel kan alleen door groote op timisten gedroomd worden; vooralsnog zal men zich tot betrekkelijke geringe toe voeging van houtmeel moeten bepalen. Daarentegen schijnt het niet onmogelijk dat houtmeel binnen afziènbaren lijd een rol zou kunnen spelen' als veevoeder mits cn dit is doorslaggevend de maal- kosten in niet te ongunstige verhouding staau tot de voedingswaarde. Gelukt dat, dan kunnen wellicht de hout bewerkende in dustrieën een loonend afzetgebied vinden voor haai- afval1, aldus „Vraag en Aan bod"; en, zouden we daaraan willen toe voegen, de heeren vervalschers een nieuw object voor hunne praktijken. LONDEN, 11 Januari. Uit AVashington wordt gemeld, dat in officiëele kringen verzekerd wordt, dat de Amerikaanschc regeering geen enkelen stap zal doen naar aanleiding van het verzoek van Duitsehe zijde, dat Amerika Engeland zou vragen de export van melk voor zuigelingen in Duitschland toe te staan. ROME, 11 Januari. Duizenden Grieken verlaten Saloniki. De geallieerden landen voordurend troepen te Saloniki en Or- vano. Een bende Bufgaarsehe commitad- ji's die een Albaneesche patrouille bij EIbassan heeft aangevallen, is geheel af gemaakt. Op den gelieelen Balkan heerscht stren ge koude. De themometer daalde tot 24 graden onder nul. Er wordt vreesclijk geleden. Ook de Bulgaren krijgen gebrek aan levensmiddelen. Berichten uit Tur kije melden, dat de bevolking van de geheele provincie van hónger dreigt om te komen. PARIJS, 11 Jan. Avondcommuniqué. Artilleriegevechten over het geheele front. Aan de beide Maashoogten had een hevig bombardement plaats waar vijan delijke. loopgraven werden vernield. In Champagne zijn de Franschen er na hardnekkig voortgezette aanvallen er in geslaagd bijna al het verloren terrein te heroveren. De Duitsehe operaties waren van groote beteekenis, zoowel wat het troepenaantal als de .aangewende middelen betreft en hadden ten doel belangrijke resultaten te verkrijgen. Deze operaties zijn met een volkomen mislukking 'ge ëindigd. Op een enkel punt van het uit gestrekte front rukte een geheele brigade voorwaarts. LONDEN, 11 Jan.-De „Times" verneemt uit Petersburg dat, hoewel' de jongste sneeuwval' de beweging belemmert, de Russen in Galicië voortdurend en syste matisch blijven oprukken en het bezette gebied tijden hun opmansch „versterken. Aldus wordt het Russische front langza merhand uitgebreid. Het omvat thans ovez een afstand van 39 mijlen den Oostelijken oever van de midden-Strypa, die krach tig versterkt is en beveiligd tegen her overing. Tel'. LONDEN, 11 Jan. Het Montenegrijnsche legerbericht meldt: Aan hefTpekfront duren verbitterde ge vechten voort. De vijand werd herhaal delijk onder zware verliezen -afgeslagen, doch de Montenegrijnen moesten Berane ontruimen. Do aanvallen der Oostenrijkers op Kogoro en Moikawatsch mislukten, maar de Montenegrijnen moesten na de herovering van Tenriak op den linkeroever van den Lim terugtrekken. De vijand deed gedurende verscheidene dagen hevige aan vallen op den Lovtsjenberg onder dek king van oorlogsschepen en van de forten brj Catarre en slaagden er in, gebruik makend van stikgassen, Kuk en Rastatz te bezetten. De strijd duurt voort. .i.i.i l 1 LEIDEN. D.s. K. \Y. Vetfcake, predikant bij de Ned. Ilerv. Kerk alhier is voorne mens emeritaat aan te vragen. VLIELAND. Hedenmorgen zijn hier acht mijnen aangespoeld. DEN HAAG. Het Eerste Kamerlid voor Noord-Holland, de heer P. B. J. Ferf (u.l.) heeft wegens voortdurende ongesteldheid ontslag als zoodanig genomen. 17 Dec. Hamadan, in Perzië, dooi de Russen veroverd. Saloniki door d© Entente-troepen versterkt. 18 Dec. Skoeloedis verklaart, dat Griekenland niet zal toestaan, dat de Bul garen Grieksch gebied binnenvallen. 19 Dec. De Engelschen trekken hun troepen bij Soevla en Anzac, op Galli- poli, terug. 20 Dec. Gevechten tusschen Grieken en Bulgaren op Albaneeseh gebied, 'bij Goritsa. 21 Dec. AVarna wordt door Russische oorlogsschepen beschoten. De Duitsehe Rijksdag keurt het crediet van 10 mil liard gocd. De Wet en 118 andere politieke gevangenen in vrijheid gesteld. 22 Dec. Het Lagerhuis kleurt met algemeene stemmen de toevoeging van een millioen man aan het leger goed. De tweede „Ancona"-nota der Arer. Staten te AVeenen Overhandigd. De Franschen be halen een overwinning op den Hartmanns- weilerkopf. 24 Dec. Ford, de leider van de Ame- rikaansche VTedes-expeditie, keert van De nemarken naar Amerika terug. 25 Dec. Het Perzische Kabinet wordt ontbonden 26 Dec. Koning Peter van Servië steekt van uit, Walona naar Italië over. De Senoossi verdrijven de Engelschen uit de streek Van Siwa (Egypte). 27 Deo. De Indische troepen uit Frankrijk vertrokken. Berichten over op stand in China. De gouverneur van de provincie Jutinan roept de onafhankelijk heid van het gebied uit. 28 Doe. De Russen bezetten in Per zië Assadabad en Kasjan en rukken naar Isfahan op. Berichten over de invoering yan dienstplicht in Engeland, 30 Dec. Hot congres der Fransche socialisten noemt een motie aan, waarin de wenschelijkheid wordt uitgedrukt, den oorlog voort te zetten tot Frankrijk bevrijd is, België en Servië hersteld zgn en Ël- zas-Lotharingen teruggegeven is. Bij Du- razzo wordt een zeegevecht geleverd. Hevige Russische aanvallen aan de Strypa en aan het Bessarabische front. Op last van géneraal Sarrail worden de consuls van Duitschland, Oostenrijk, Bulgarije en Turkije te Saloniki gevangen genomen en aan boord van een oorlogsschip gebracht. 31 Dec. Griekenland protesteert te gen de gevangenneming der consuls te Saloniki. 1 Jan. De Russen dringen bij Tsar- toriïsk door tot op- den linkeroever van de Styr. Hevige Russische aanvallen aan het Strypa-front. Koning Peter van Servië komt te Saloniki aan. 2 Jan-. Griekenland protesteert bij Duitschland tegen het verschijnen van vlie gers boven Grieksch grondgebied. 3 Jan. Do Amerikaansche vredes apostel Ford keert te New-York te rag. Bericht, dat Sir John Simon uit het En- gelsche Kabinet treedt, ten gevolge van de dienstplicht-kwestie. De Rulgaarsehe Regeoring besluit tot tegenmaatregelen wegens de gevangenneming der consuls te Saloniki. 4 Jan. Het resultaat van Lord Der by's recruieeringscampagne wordt bekend gemaakt: 651.160 ongehuwden hebben na gelaten zich aan te melden. 5 Jan. Rjji het Britsche parlement wordt een wetsontwerp nopens dén dienst plicht ingediend en door Asqujth toege licht. 6 Jan. Naai- aanleiding van de dienst plicht-kwestie, treden 3 arbeidersleiders uit het Kabinet. Het wetsontwerp betref fende den dienstplicht in Engeland wordt na eerste lezing door het Lagerhuis aan- genomen. 11 Jan. medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut ie De BiU. Hoogste barometerstand 770 nabij Zuid- Duitschland, laagste 738.1 te Stockholm. Aterwachting tot den avond van 12 Jan.: Stormachtige tot krachtigen, Noordwes telijke, later afnemende en krimpende wind; zwaarbewolkt met tijdelijke opkla ring; aanvankelijk nog buiïg en guur, later iets zachter. Van 28 Ja». 1916. TER NEUZEN. Huwelijks-aangiften.7. Willem Pjeter Romeij'n, 22 j. jm. en Jo hanna Aterhelst, 21 j. jd.; Albertus Fran- ciscus Florimond van Meir, 26 j. jm. en .Tozina Oppeneer, 22 j. jd. Alphonsiug Isidorus Benedictus Schirris, 25 j. jm. en Leuntje van Aalst, 21 j. jd. Geboorten: 2. Floris, z. v. Pieter Menu ri sen en van Dina Elve; Maatje Magdntena, d. v. Pieter Marinus Daniël van der Pijl en Jacoba Maria "van der Peijl; 3. Je- anna Anna, d. v. Pieter Jacobus Drabbe en Anna Jacomina Koopman; Jacob, z. v. Daniël de Rubber en Elizabeth de Fcij- ter; 4, August, z. v. Adrianus Jacobus Jacobs en van Paulina de Wijn8. Jan, z. v. Guiljaam Klaassen en van Cornelia Anna Maria van der Gouwe. Overlijden: 6. Pieter Johannis Kielruau, 102 j. ongehuwd; 7. Petrus Josephüs tie Coninck, 6 m. z. v. Augustus Rernardus •en van Maria Sophia Jacobs. (T. C Jan. 12 Hans weert, pekelharing en bokking. 12 Vlissingcn, dwarsliggers, Vervaiat, 13 Iersekedam, verpachting, Hollmann Verhoek. 14 Wemeldinge, meubelen enz., Huve»*. 15 's Heerenhoek, inschrijving olmea, Mortens. 18 Goes, 15 woon- en winkelhuizen. Yïwi Dissel. 20 Wemeldinge, afbraak, Hollimanu en Verhoek. 26 Koudekerke, hofstede, Loeff. 26 Goes, Slot, meubelen, Pilaar. 27 Nisse, inspan, Pilaar. Febr. 2 Koudekerke, inspan, Loefl'. 23 's Heer Arendskerke, kapitale inspan, Pilaar. 24 Kortgene, kapitale inspan, Hiooien Goes, hofstede enz., Pilaar. Nieuw en St. Joosland, kapitale böe- reninspan, De Neeling. Vlissingen, winkelhuis, Paap. Maart. 1 Kloétinge, kapitale boeren-inspaa. v. Dissel. 2 Borssele, kapitale boereninspan, Holl mann en Verhoek. 3 's Heer Hendrikskindereri, kapitale boereninspan, Pilaar. Veilingsver. „Goes en ©instreken." Goes, 11 Januari 1916. Appels. Zoete Bellefleur 35, Goud- reinet 13, Zure Bellefleur 57 et., ajles per K.G. Peren. Giesor AVjldeman 35, AVel- drager 56, Pondspeer 56 et., alles per K.G. Diversen. Ajuin 35, spruitjes 7 ct. per K.G.; roodekool 45, savoijekoo) 34, wittekool 45, bloemkool3—5 ct., hazen f2.15, alles per stuk; honing 55 cl. per }k K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Bevelatid". Goes, 11 Jan. 1916. Groote veiling. Pömrrie d'Oranje f5.20, Goud Reine! f8.30, alles per H.L. Kleino veiling. Peren: Pondspeer 35, Kleiperen 35, Rietperen 45, Bergamotten 45, Beurl-e Lady 16 17, Novelle Tul ire 15— 16, Passe Colmar 15, Beurre Diel 18, Comptesse de Paris 12, Bergamotte d' Es peren 68, Gieser Wildeman 46ct., alles per K.G. A p p e 1 sGoud Reinet 6—9, Zure Bel lefleur 59, Ster appel 6—7, Zoete Cam pagne 67, Bellefleur 6—7, Court Pendu 68, Pomme d' Oranje 46, Armgaarde 67, Rusters 45, Reine d' Or 56, Reinette Tulpa 8, Sal-ome 89, Pippeling 89, Campagne Reinette 8, Golden Pip ping 89, Bijenkorf 7, Greening 89; Bis marck 111, Huismanszoet 5—6 ct., alles per K.G. Diversen: Spruiten 56 ct. per K.G., gr. savoye kool 34, bloemkool 45 ct., beide per stuk, ajuin 45 ct. per K.G. Veilingvereeniging „Walcheren". Middelburg, 11 Jan. Witte Calville 16, Goud Reinette 681/2, Zure Bellefleur 61/28, Zoete idem 6V2, Roode ribbing 7V2, Kattebollen 5, Grauw- zuur 6V2, Grauw zoet 6, Campagne 7 71/2. Gieser AVildeman 4Vs5, Kleiperen 45, pondsperen 43/j51/2. spruiten 3— 15, peen 121/2, karoten 14, rapen 1, koolrapen li/213A- ct., alles per K.G., bloemkool 2—10, roode kool 38, savoye kool 14.V2, boerenkool 1/21V2» andijvie 4/2IV2 ct., alles per stuk, spinazie 33 36, zuring 5, molsla 4972, veldsla 14 16, Fransche postelein 710 ct., alles per mand, prei 35, rapen 13, selderij 1 IV2, schorseneer 58, pieterselie 2,, kervel IV2 ct., alles per bos. Vlissingen, 11 Januari 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen btistood Andijvie 1632, Boerekool 1825, A'cldsla 1224 ct. alles per mand. Sel derie 7—10, Kropsla 9, Posteleijn 14 ct. alles per klein mandje. Selderie 36^2 Rapen H/2 -2, Prei AVi—51/2. Schorse- neeren lyg41/2 ct. alles per bos. Bloem kool 11/2 - 71/2, Savoye kool 21/25. Roode

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3