Uit da Provincie. a LOOP DER BEVOLKING. Uit de Pers. Leestafel Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Kerknieuws. «den landstorm le behoonen op den dag, volgende op dien, waarop zij zich aldaar mochten vestigen. 3e. Bij de inschrijving Voor den land storm van de onder sub 1 en 2 bedoelde personen kan worden afgeweken van de bepalingen van het Landstorm-besluit, voor zoover dit door den minister van Oorlog wordt bepaald. Op verzoek eervol ontslagen bij de poet en telegrafie to Middelburg de con ducteur le klasse J. J. Blankert, met 1 Feb. a s. Prov. Comité van A. R. Kie fi ve reenigingen. We schreven onlangs dat ook de bestuursleden der plaatselij ke kiesveroenigingen op de jnorgen te iKKuden gewone vergadering verwacht wor den. Men maakt er ons attent op, dat dit. «iet geheel juist is. Ofschoon de heeren natuurlijk van harte welkom zijn, zijn ze iet geciteerd. Bij K. B. zijn benoemd bij het reserve personeel der landmacht tot reserve twee de luitenant de vaandrigs C. J. Kruijs foorberge en H. Nijk van het 14e reg. inf.; H. P. C. de Witt Wijnen en H. L. ItJupfcoher, N. Kruijt, F. v. Deursen, van bet 3e reg.; W, H. Bisseeuw van het 2e nag. Middelburg. Heden herdenkt mej. de wed. van der Poel—Hartman alhier, haar lOQsben geboortedag. Zij verheugt zich iji één vrij goede gezondheid. In de gisterenavond gehouden ver gathering van de afdeeling „Schuttevaer" word de rekening aanwijzende èen batig •akïo van f 15.70 goedgekeurd. Besproken werd de wenschelijkheid van betere aankondiging aan de brug bij den Heersluis te Vlissingen of het al of niet «poortijd is, vooral bij avond. Verder zal 0 a. worden aangedrongen op het wegne- uan der stopboeien beneden de brag bij Dtnrdrecht. Reeds is heden morgen 1050 liter welk per boot naar Rotterdam verzonden ter doorvoer naar Leiden om aldaar te worden verwerkt. Naar wij vernemen be staat er geen vrees voor gebrek aan melk 'éoor de burgerij. to<8. Donderdagavond hoopt de A. R. Propagandachib te vergaderen; de vrien den worden te 8 ure in de Melksalon verwacht. Een der lieden zal spreken over ,,Het recht". Benoemd met ingang van 16 Febr. tot commies-titulair der Posterijen aan het JVetkantoor alhier, de heer J. A. van Da ten, thans klerk der Posterijen te Neuzen. Vlissingen. Alhier is op last van den commissaris van politie aangehouden de jjewezen politie-beambto J. J. M. D., ver- «laicht van oplichting en valsohiheid in ge schrifte. Hij zou op een stuk door hem 1 Yalschelijik onderteekend met den naam Casinet, commissaris van politie en voor- Kien van diens ambtzegels, geld hebben weten los te krijgen. Vermoedelijk zal D. ter beschikking Van den officier van justi tie worden gesteld. Vlissingen. Alhier worden binnenkort ongeveer 500 geïnterneerde Duitschers uit 'Surd-Afrika verwacht, onder wie zich een groot aantal zendelingen bevinden. Deze 'personen zijn uit Afrika uitgewezen. Wemetdinge. Gistermiddag ontstond in een bovenkamer van het huis van den béér M. N. Kriense Lokker alhier brand elke zoo snel om zich heen greep, dat d£ kamer een ware vuurzee geleek en dé vlammen reeds naar buiten sloegen. Door bet kordate optreden van den bewo ner en eenige buren wist men met em mers water den brand te beperken tot de bovenkamer. Alles, wat in die kamer stond, zooals tafel, stoelen, orgel en klee- ren is geheel of gedeeltelijk verbrand, terwijl' een benedenkamer veel waterscha de bekwam. Ooorzaak onbekend. Alles verzekerd. Waarde. Maandagavond hield de ko- ïenvereeniging „Algemeen Belang" haar gewone jaarKjksche vergadering, onder voorzitterschap van dhr. J. J. Mol, wel ke door 59 van de 111 leden, waaruit de vereeniging bestaat, bezocht werd. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat er waren aangevoerd 3448V2 H.L. iachelkolen, 1187V2 H.L. eierkolen en 97 H.L. antraciet. De som der inkomsten wae f 7197.53 en die der (uitgaven f 6676.32 afzoo een goed slot van f521.11, welke som aandeelsgewijze verdeeld werd, zoo dat de kolen der leden gekost hebben 1.20 per ILL. vrij thuis. Het aan de beurt van aftreding zijnde bestuurslid L. de Looze werd met grooto meerderheid van stemmen herkozen. '8 Gravenpolder. In de Maandag gehou den Raadsvergadering is tot kantonnier op de wegen benoemd dhr. L. Hoekman Lz. Verder is besloten ©en lantaarn te plaatsen in den achterweg. Een verzoek ran het onderwijzend personeel om ver hooging van jaarwedde is aangehouden tot eene volgende vergadering. Baarland. Maandag vergaderde de raad dor gemeente. Alle leden present. Voorzit ter de waarnemende burgemeester C. van Damme. Secretaris A. Bruggeman. De no tulen der vorige vergadering na lezing onveranderd vastgesteld. Vóór dat wordt overgegaan tot'de mede- deeüngen vraagt de secretaris het woord. m vmagt aan den voorzitter sedert wan neer de betrekking van gemeente-secretaris vacant is, aangezien op het convocatie biljet als punt van behandeling voorkomt .beëediging waarnemenden secretaris", ierwjjl hij toch geen ontslag als gemeente secretaris heeft gevraagd, noch gekregen. j ri De voorzitter antwoordt, dat het ambt van gemeente-secretaris niet vereenigbaar is met het raadslidmaatschap en dat hij meende, dat er geen gemeente-secretaris was, omdat alle stukken, die hij van de secretarie kreeg, niet door den secretaris waren geteekend en daarom toekent de voorzitter ook niets. Hij heeft aan den oud-burgemeester, thans secretaris, ge vraagd om hem te helpen, maar, zegt de voorzitter, ik kreeg op die vraag niet voel antwoord. De secretaris merkt op, dat hij volgens art. 14 zijner instructie de door hem opgemaakte stukken niet eerst mag tee kenen, doch slechts dan teekent als de voorzitter ze heeft geparafeerd; dat hij alle stukken heeft gereed gemaakt zoo als het behoort en dat hij heeft geant woord op het verzoek vim Van Damino om hem te helpen, met een „waarom niet". De voorzitter zegt, dat A. Bruggeman wel degelijk de gemeentesecretaris is. Van den secretaris is aan den raad in gekomen een schrijven meldende, dat hij met zijn ontvangen eervol ontslag als bur gemeester rechtens ophoudt lid van den raad te zijn. Ten overvloede leest do secretaris art. 25 der 'Gemeentewet voor, waarvan hij veronderstelt, dat de inhoud ook wel aan den voorzitter, die al zoo veel jaren wethouder is, bekend zal zijn. Thans wordt mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. Ingekomen zijn: lo. Van den Commissaris der Koningin, dat aan A. Bruggeman met ingang van 31 December 1915 eervol ontslag is verleend, met dank voor de bewezen diensten. De voorzitter zegt zich bij dit schrijven aan te sluiten en dankt den lieer A. Brugge man voor de bewezen diensten. De oud- burgemeester dankt de leden van den raad, die hunne medewerking in al flie jaren aan hem hebben verleend. 2. Ken nisgeving van A. Bruggeman, dat hij heeft opgehouden lid van den raad te zijn. (Géén ontslagaanvrage). 3. Een verzoek van den wegwerker L. Wisse om verhoo ging van dagloon. .4. Een mededeeling vjan C. Poortvliet, dat hij zijne benoeming tot lid van het Burgerl. Armbestuur niet aanneemt. 5. Een nieuwe aanbeveling voor lid van het Burgerl. Armbestuur, beslaan de uit de 'heeren H. Buteijn en J. F. Haaiman. 6. Verzoeken om ontheffing aan slag H. O. van de militairen A. M. J. Pompoene, I>. de Begt, J. Allemekinders en J. Acda Mzn. 7. Bericht van Ged. Sta- .ten, dat de begrooting voor 1916 is goed gekeurd. 8. Verslag der Commissie tot wering van Schoolverzuim over 1915. Wordt medegedeeld, dat voor het straat- vuil 1916 is ingeschreven door J. Brugge man voor f 10. Aangezien de begrooting f 15 lis, hebben B. en W. niet gegund. Besloten wordt opnieuw te doen in schrijven en B. en W.. te machtigen over de al of niet gunning een beslissing te nemen. De gevraagde ontheffingen aanslag II. 0. worden toegestaan. De heer Huijzen stemt tegen het verlecnen van ontheffing aan D. de Regt en J. Allemekinders, om dat deze steeds vergoeding wegens kost winnerschap hebben genoten. De benoeming van voorzitter en secre taris der commissie tot wering van school verzuim heeft de voorzitter van den raad thuis laten liggen. De goedkeuring van do* wijziging der begrooting 1915 door Ged. Staten heeft hij ook thuis laten lig gen. De secretaris merkt op, geen man daten klaar te kunnen maken voor den bode der brandweer, als die goedkeuring niet is ontvangen en meegedeeld. De bode is al eens wezen informeeren. De voorzit ter zal den bode zijn loon bij voorschot uitbetalen. Het punt der agenda „Beëediging waar nemend secretaris" wordt van de agenda afgevoerd. Na 4 stemmingen wordt bij loting tus- schen de heeren J. F. Daalman en M. Timmerman, de eerste als lid van het Burgerl. Armbestuur gekozen verklaard. De kantonnier L. Wisse krijgt thans f 1 dagloon, waarvan hij nog 4 cent pen sioenbijdrage moet laten vallen. De heer De Mol, van oordeel dat zulk loon te min is, stelt voor om aan L. Wisse een dag loon uit te keeren van f 1.25, ingaande 1 Januari 1916. Hiertoe wordt met al- gemeene stemmen besloten. Bij de voorkomende zaken merkt Huij zen op, dat wethouder Van Damme Hu /waarnemend burgemeester is geworden en hij acht het noodzakelijk, dat er in zijn plaats een tijdelijk wethouder zal wor den benoemd, vooral ook met het oog op de in den laatsten tijd voorgekomen moeilijkheden. Hiertoe wordt met alge- meene stemmen besloten. Na 4 stemmin gen wordt bij loting aangewezen tot tij delijk wethouder de heer C. Poortvliet. Besloten wordt de gebruikelijke gratifi catiën van f10 en f5 ook nu weer aan den gemeente- en rijksveldwachter te ver- leenen. De heer Schout houdt een plei dooi over den hoogen waterstand in de Bakendorpsche vate. Gevolg hiervan is, dat zal worden onderzocht of een afvoer- slootje kan worden gegraven tusschen het erf van C. Riemens Sz. en het „Oude Kerkhof". Domburg. Benoemd tol agent van poli tie te Almelo, A. Dommisse (gediplomeerd) wonende alhier. Terneuzen. Sedert den oorlog vertoefde in deze gemeente een familie van Duit- sche afkomst in* een woonwagen. Dezer dagen is het hoofd van het gezin ter beschikking gesteld van den off. v. justi tie. Er wordt vermoed dat hij spionage dienst heeft gedaan, waarom men een onderzoek noodig oordeelde. De bladen melden nog het volgende om trent het geval Het betreft het echtpaar Ch. Sch. uit Gent. Blijkens de vet» reizen die de leden GEMEENTE 1 Januari 1915 Geboren Gevestigd 3 Sr P Overleden Vertrokken 1 Januari 1911: M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tet. M. Vr. Tot. M. V,. Tot. M. Vr. Tot;.. 482 456 938 15 14 29 25 26 51 4 7 3 10 26 19 45 489 474 963 's Heer Abtskerke 169 184 353 5 6 11 11 17 28 2 1 1 8 13 21 176 194 370 0.- en W. Souburg 1847 1775 3622 18 1869 1814 368;-: St. Annaland 1264 1298 2562 34 30 64 27 18 45 - 23 16 39 31 37 68 1271 1293 2564 's-G ra venpolder. 537 515 1052 15 10 25 18 21 39 8 5 7 12 21 37 58 544 502 1046 204 195 399 5 4 7 12 18 11 29 3 1 3 4 9 8 17 217 202 419 van het gezin over de grens maakten, on derhielden zij voortdurend connecties in het buitenland wat de aandacht trok. Za terdag hielden de militairen en marechaus sees bij hen een huiszoeking. Naar hot schijnt wilden man en vrouw gisteren do grens over, doch werden in Sas van Gent door de marechaussees aangehouden en naar Middelburg overgebracht en ter be schikking van den officier van justitie ge steld Maandagavond hield de ('om. voor Ontspanning en Ontwikkeling een mili tairen muziekavond. Reeds lang had het voornemen bestaan zulk een klavieravond te organïseeren. De heer Prof. Hugo v. Dalen verklaarde zich ditmaal gaarne bereid, zoodat do uitvoering kon plaats hebben. De bijeenkomst werd door den voorzit ter der comm. geopend, waarna de heer v. Dalen zijn belangrijk programma af werkte. Het n as een waar genot te genieten van de pangeboden kunst, wijl de musi cus iets schoons wist te geven. De zaal was fa mei ijk bezet. Zeker zou den de militairen in grooter getale heb ben kunnen komen, doch de com. kan tevreden zijn. De secretaris der comm. bracht een woord van warmen dank, voor hetgeen dien avond was genoten. St- Maartensdijk. Gisteren werd in de jaarl. algem. ledenvergadering der ver eeniging „Het Groene Kruis" besloten tot statutenwijziging en uitbreiding van het werk der vereeniging door speciale be strijding der tuberculose, eventueel met Rijkssubsidie. Obstructie. Het F r i e s c h Dagblad merkt te recht op Men moet toch maar durven! In een der artikelen, die „Het Volk" schreef tea- voorbereiding van 't buiten gewone Congres der S. D. A. P. werd aan ónze mannen in de Kamer, aan Duy- maer, Rutgers en v. d. Voort o b s t r u c- t i e verweten. D. w. z. dat zij opzettelijk door min nobele trucjes den goeden gang van za ken in de Kamer zouden belemmeren. Brutaal, om dat te durven zeggen Onze mannen hebben niets anders ge daan, dan hun goed recht verdedigd, om te spreken als zij iets te zeggen hadden. Tegen behandelen hadden zij niets. Tegen doorjagen wél. En met re den! En toch durft de S. D. A .P., die onder 't kabinet-Heemskerk voortdurend de zaken deed traineeren, nii van ob structie spreken... Geen dea- onzen heeft acht uur staan redeneeren, gelijk een welbekend iemand uit de roode Kamer fractie tóén deed. Geen der onzen weigerde de presentielijst te teekenen, opdat de Kamer haar ar beid zou kunnen voortzetten, gelijk een ander iemand toen deed. Zij hebben op hun récht gestaan. Op hun recht van behoorlijk uitsprei ken, niets nieer. En het zijn juist de socialisten geweest, die door geklapper van lessenaars en groot rumoer hen in dat recht hebben zoeken te verkorten. Zóó en niet anders is 't geweest. Kalenders. De Standaard (N. V. drukkerij) biedt haar lezers een practi- schen, fraai uitgevoerden maandkalender aan in den trant van dien van het vorige jaar, met gelegenheid aan den kant voor aantcekeningen op ioderen dag der maand. Naar wij vernemen zal bij den Uitgever J. II. Kok te Kampen met enkele dagen verschijnenHet Blonde Beest, een Tijdrede door Da-. B. Wielenga te Amster dam. Deze lezing, in ettelijke plaatsen gehou den, trok zeer de aandacht en op aan houdend verzoek van velen is thans dit ernstige Tijdwoord ter perse gelegd. Met het oog op verspreiding onder onze Mili tairen zal er ook een overdruk worden gemaakt, welke bij getallen voor zeer la gen prijs verkrijgbaar wordt gesteld. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Een maneenman, een woord een woord. Mijnheer de Red acte u/, Voor de Rechtbank te Middelburg werd j.l. Vrijdag de bekende brandstichterszaak behandeld, waarbij ik de rol speelde van getuige tegen wil en dank. t Van de terechtzitting kwam een uit voerig verslag voor in uw blad. Dat verslag bevat een zinsnede, waar op ik, in 't belang mijner reputatie van man uit één stuk, ineen te moeten reagee- ren. 'k Bedoel de zinsnede, waarin mijn na;un genoemd wordt en die uw lezers noodza kelijk in den waan moesten brengen, dat mijn getuigenis ter openbare terechtzitting in lijnrechte tegenspraak was met mijn getuigenis voor den rechtercommissaris; dat die twee getuigenissen tot elkaar ston den als niets staat tot iet s. Die opvatting mag ik niet laten voort bestaan. 'k Zal mijn oude beproefde gewoonte getrouw de waarheid op haar afsturen. Die zal ze wel achterhalen en afmaken. Maar vooraf wil ik opmerken, dat uw verslaggever in dezen geen schuld treft. Hij heeft eenvoudig weergegeven, wat hij gehoord heeft. Alleen had hij, volledig heidshalve, misschien kunnen melding ma ken van het protest, dat ik mij1 voor de vierschaar op staan den voet veroorloofde, toen de president op die vermeende tegenspraak wees. De waarheid is zeer eenvoudig. Voor den rechter-commissa- r i s verklaarde ik, dat ik van de hoelo zaak niets 'wist dan van h o o r e n zeg gen; dat ik zelfs de beschadiging van een mijner jalouzieën niet zelf gecon stateerd had. Wel had ik dat natuurlijk kunnen doen, maar ik heb het met opzet nagelaten. Meteen gaf ik uiting aan mijn verwondering, niettemin als getuige te zijn gedagvaard Ter openbare terechtzitting bevestigde ik mijn volslagen on- k u n d e, hernieuwde mijn uiting van ver bazing en drukte mijn leedwezen er over uit, dat ik' weer voor voor een halven dag aan mijn werkkring onttrokken was, om nog eens te komen verklaren, dat ik niets wist. Had toen de vice-president der Recht bank, Mr. J. II. van Bel, die als voorzit ter fungeerde, inplaats van mijn tegen spraak met mij zelf te verwijten, uit het dossier de verklaring gelicht, die ik voor den rechter-commissaris teekende, dan zou hij gezien hebben, dat in deze zaak op mijn waarheidsliefde niets viel af te din gen en dat ook mijn geheugen mij geen parten speelde. Want de beide getuigenis sen gelijken op elkaar als twee even grooto zeepbellen. Jammer genoeg deed hij zulks niet. Hij negeerde mijn protest tegen het ver wijt, richtte plots het woord tot den be klaagde en gaf mij ook later geen gelegen heid dat protest onafwijsbaar te maken. Mijn eerbied Voor de rechterlijke macht, en mijn plicht, dien ook bij de jeugd te helpen aankweeken, doet mij de verzoeking weerstaan, om de stof, waarover ik be schik, te kneden tot iets, dat stellig veel bekijks zou "hebben, 'in Zeeland eii bui ten Zeeland. Maar toch moet mij nog één opmerking van 't hart. 't Is bekend, dat de weg ter hellc geplaveid is met goede voornemens, 'k Geloof, dat men hetzelfde kan beweren van 't Middelburgsch Hofplein. Ook van mij ligt daar nu een steentje, waarop in too- versehrift geboekstaafd staat: „Rotsvast besluit, om mij voortaan, nog angst- va 11 i g e r dan tot hiertoe, met alle ge oorloofde middelen, te vrijwaren van dag dagvaardingen jils getuige voor de Recht bank te Middelburg. Maar er liggen nog heel wat interes santer steentjes. Ik zag er zelfs een en 't is niet van den eerste den beste met dit opschrift Al steelt men bij mij ook honderdmaal, 'k zal de Middelburgsche Rechtbank er niet in moeien. U vindt dat kras? Ik ook. Maar 'tis waarheid, 't is feit. Aan Zijne Excellentie, den heer Minister van Justitie zal ik, onder toezending van dit artikel, een afschrift verzoeken van mijn Verklaring voor den rechter-commis saris. Wordt dat verzoek ingewilligd, dan zal ik met uw goedvinden, dat stuk met bekwamen spoed onder de oogen uwer lezers brengen. Met welgemeenden dank voor uw gast vrijheid, teeken ik mij hoogachtend Uw dw. dienaar, R. G. VAN NIEUWKUYK. Hoofd der R. K. Mulo-School. F. S. Aan alle redactiën, die het bewuste verslag met behoud der gewraakte zinsne de, hebben overgenomen, verzoek ik be leefd, ook aan dit ingezonden een plaatsje te willen inruimen. buigte Stevensweert, H. Marra, «xuui. te Bekken; te Sybekarspel, H. J. Wit kop te Hippolytushoef op Wieringefi Gcref. Kerken. .Vangenomen naar Alteveer, door ff. W, Esselink te Wateringen. Bedankt voor Driebergen, door F H. van Loon te Ter Apel; voor 0. e®. N. Bildtzijl, door 11. L. Both te Iiind- haven; voor Idskenhuizen dooi .1. 11. Broek Boelofs te Schildwolde. Scharendijke. Zondag nam ds. A D C. Kok afscheid van zijn gemeente met een predicatie over Hebr. 13:20 en ai Den naar Warffum vertrekkenden leeraai werd toegezongen Ps. 1211 en P- 1313, nadat hij was toegesproken dooi één dor* ouderlingen, namens kerkeraad en gemeente en door ds. B. Brouwer namens de zusterkerk van Haamstede er. de classis Zierikzee. (Z S.) Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Sliedrecht, J. Jongeteru te Noordeloos. Geref. Gemeenten. Ds. Van Neerbos werd Zondagmorgen te Moliskerke tot zijn dienstwerk inge leid door ds. Kok, van Aagtekerke, con sulent. Deze liad tot tekst Lukas H34 Des namiddags hield ds. van Neerbos zijn intreerede naar aanleiding van Colos- senzen 128. Bij heide gelegenheden was do kerk. vol vooral des namiddags. (Midd. Co Ned. Herv. Kerk. Drietal te Amsterdam, dr. F. J. Krop te Rotterdam, dr. F. J. Los te Kou dekerk aan den Rijn en C, H. Nolkc te Hattem. Beroepen te Herveld, F. Schrale te Val- Rechtbank te Middelburg Voor de rechtbank te Middelburg wer den heden (DLnsdag)morgen 54 zaken be treffende verboden uitvoer bohandch* Een dezer zaken betrof die,,-,togen M. Ch. v. L., ingenieur te Gent, befclaatrd van poging tot uitvoer van 6 kazen De verbalisant verklaarde, dat bekl. op 8 November j.l. een mand visoh naar Gent wilde doorzenden. Toen men de mand onderzocht bleek er echter zes ka zen in te zitten. Bekl. bekende de mand te hebben ooit vangen en te willen doorzenden; hij schreef zelf het uitvoerbewijs in de volle overtuiging, dat het yisch was. De eerste getuige a décharge, de koop man, die uit Rotterdam de kazen moest verzenden aan een dame te Gent en die moesten aan bekl., die te Bas van Gent was, worden verzonden. De tweede getuige a décharge, do agent van den Provincialen Stoomboofcdienst te Terneuzen, heeft de mand gezien en niet anders gedacht dan dat er visoh in was. De twee volgende getuigen a décharge waren bij de aankomst der mand te Sas van Gent en zeide, dat bekl. niet anders docht of het was visch. De laatste getuige k décharge, de dame aan wie de kazen geadresseerd waren, verklaarde de kazen besteld te i hebben cn niet bekl. gewaarschuwd te hebben dat hij kaas in plaats van visoh kreeg. Do officier meende, dat gebleken is. dat niet bekl., doch de laatste getuige eigenlijk de schuldige is en vroeg vrij spraak voor v. L. De verdediger, mr. H. J. Groot, vond naar aanleiding van dezen eisch geen reden tot een uitvoerig pleidooi. Een tweede zaak was die tegen B. J. C., kapitein van een motorboot te Rot. terdam, bekl. van uitvoer te Hans wee ra van 180 Liter petroleum. De eisch luidde twee maanden gevang' nisstraf. De verdediger mr. Van Sant te Rot terdam zeide af te keuren iedere pogmg tot verboden uitvoer; zoo heeft bij nief willen optreden voor een ^chipper die petroleum verborg onder kleeden in het ruim van zijn schip. Hier geldt, het echter een ander geval. Deze bekl. vaart gere geld naar Antwerpen en heeft dan petro leum in een vat aan dek, welke hij steeds mag mede nemen. Verder heeft hij in een tank altijd petroleum voor de machine en om deze gaat het hier. Bij terug komst heeft bekl. meermalen petroleun overwel een bewijs het niet de bedoeling is de petroleum in België te verkóopen. Een fout hoeft bekl. gedaan; hij heeft niet tegen den verbalisant gezegd, dat er ook petroleum in den tank was, maar het volgens pleiter minder goede optreden van den kommies was hiervan de oor zaak. De verdediger meende, dat deze fout echter geen twee maanden gjevan- genisstraf rechtvaardigt en hij vroeg vxij - spraak, althans eene geldboete of voor waardelijke gevangenisstraf, daar bekl. gf regeld kan worden gecontroleerd. In de overige zaken werden geldboeUiR of gevangenisstraf geëischt. Uitspraak in alle zaken 23 Januari Dienstweigering. Ds. Schermerhorn van N. Niedorp ds. Huizinga van Scbagerburg .moeten lh Januari te Alkmaar terecht staan inzake

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 2