Telegrammen. Reclames. Eefii' gevolg van de leefwijze. Gemengd Nieuws. Landbouw en Veeteelt. Laatste Berichten Briefwisseling Telegrafisch Weer benefit. Naar waarnemingen in den morgen nam fêarktboriehten. Advertentiën. gshoowSe getuige Paardenkooper, dat zij samen op 30 November Kif bekl. zijn geweest en dat deze eenige glazen jenever aan hem verkocht. Bekl. hield vol geheel onschuldig te zijn, wat echter noch de kantonrechter noch de ambtenaai' geloofde. Laatstgenoemde zou zeker hechtenis strat Vragen, als hij niet overtuigd was dal odft de man van bekl. medewerkt^ aan de overtredingen. Daarom eischt. hij een getöboete van f 100 subsidiair 20 dagen hechtepis. Direct daarop stond L. P. terecht we gens het niet verschijnen als getuige. Hij verzekerde dat het geen onwil van hem was maar hij moest op ter Boede aardap pelen gaan schillen voor de militairen en er is ..infers toch zoo weinig te verdienen in der winter. 'Dn kantonrechter en de ambtenaar wezen' er op dat hij dan had bunnen vragen of hij direct geholpen kon !woiden otf dat de zaak .eenig' uitstel kon leiden. Nu heeft hij zich. aan een straf baar feit schuldig gemaakt, de ambtenaar Wilt echter aannemen dat wat bekl. zegt waar is mi daarom zijn eisch lager stel len, dan hij aanvankelijk van plan. was, <an wel f2 of 2 dagen. Een dierenbeul. De rechtbank te Tie] heeft een 18-jarigen slager te Leer dam. die op 16 November een varken met z$a vinger een oog uitdrukte, vóór het dier den doodelijken steek van den slachter ontving, wegens dierenmishande ling veroordeeld tot 2 weken gevangenis straf, icvexeenkomstig den eisch van het O. M. Terugkeer tot verstandige gewoonten zou mw voor de algemeene gezondheid doen dan alle geneesmiddelen van de wareM. De nieesten onzer, hoewel sleochts een betrekkelijk geringe hoeveelheid voedsel uoodig hebbend, eten te veel. Ook over werken wij ons, maken wij ons steeds zorgjen, drinken wij te veel, nemen wij ïriet voldoende lichaamsoefening en sla pen wij te weinig. Dezie slechte gewoonten overladen het bloed met gassen en urinaire vergiften. Be inspanning om het zware, met schade lijke stoften bezwangerde bloed te fii- treeren verzwakt de nieren. Om onze aandacht op nierzwakte te vestingen zendt do natuur ragpjjn, duize ligheid, neerslachtigheid, zenuwkwalen, wateisstoornissen, verlies aan gewicht en een gevoel van uitputting. Om zich voor j&iger kwalen te vrijwaren is het noodig, dat. man verstandig wordt, zijn slechte gewoonten laat varen en de nieren helpt .wiet Foster's Rugpijn Nieren Pillen. Foster's Rugpijn Nieren Pillen voorko men, iclat de afgewerkte nierstoffen en het overtollige urinezuur te lang in het gestel achterblijven en verdrijven de prikkelende stoffen, -die de nier- en urinc-organen doen ontstekea. Foster's Pillen werken niet op de ingewanden; dit geneesmiddel dient allee® toot nier- en blaaskwalen en dat is de reden, dat het zoo succesvol is. Tc Goe3 verier ij gb. bij de h.h. de Paaaw Co.; te Middelburg bij dhr. Job. de Roos, Viasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de eclite Foster's Rugpijn Nie ten Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne- venstaand handels pa*. merk. - Ongelukken. Te Horst Sevenum is oen rangeerder tusschen de buffers >ran twee goederenwagens beklemd geraakt. De dood trad onmiddellijk in. Sedert 12 December wordt te Overschie (vermist de broodbakker S. Op dien dag Verliet hij zijn woning, om, naar hij zeide, een Zitting Van den rechtbank te Breda te gaan bijwonen. Volgens ontvangen in lichtingen is hij daar waarschijnlijk niet geweest. Men Vreest dat hem een ongeluk is overkomen. Sedert Zondag wordt te Ruinerwold de gehuwde boerenknecht L., uit Havelte. vermist. Vermoed wordt, dat hem een ongeluk js overkomen. 'De 15-jarige M. J. van Teggelen heeft op 24 December de ouderlijke woning te Am sterdam verlaten en is daarin sedert niet teruggekeerd. Op weg naar huis is de ruim 50-jarige Rika Sikken, van Noord- Veen -onder een rijtuig geraakt en zoo ongelukkig terechtgekomen, da.t zij spoe dig daarop aan de gevolgen overleed. r Achtergelaten petroleum Door de politie is in den nacht in de -alvariestraat te Maastricht een hoeveel- f, van 100 liter petroleum in varkens- .lazen gevonden, waaischqnlijk voor uit- voer bestemd en door de vervoerders aditeïgdaten. Van deze laatsten geen poor. Wel stonden -een paai- mannen op Te te kljken' dw'h deze wisten natuurlijk van mets. - Op een grenswacht gescho ten. Een soldaat, die in St. Pieter aan de grenzen op post stond (in het kreu pel hout op den St. Pietersberg), hoor de in den naoht geritsel in de struiken Wet, het geweer in den aanslag riep hij een paar malen „halt", doch daar het geritsel aanhield, wilde hij vuren. Echteï kreeg hg aeli een schot in den arm. Be schildwacht, loste toen zelf eenige scho ten ip de richting van waar geschoten was, doch zonder resultaat. De soldaat is ter verpleging in het militair hospitaal opgenomen.. De bevolking van de Resi dentie. Het bevolkingscijfer der gemeen te 'a-Gravenhagc was op 1 Januari 1915 312.430. Door vestiging en geboorte ver- meerdietrde het in 1915 met 27.823; het verminderde in dat jaar door vertrek en overlijden met 18.400, zoodat de totaio vermindering bedroeg 9423 en het totaal cijfer der bevolking- op 1 Januari 1916 was 321.853. W e r k 1 o o s h e i d a a n de kaar senfabriek t.e Gouda. Van werkiie- dénzijde wordt medegedeeld, dat er 50 losse werklieden zjjn ontslagen (degenen die in de plaats zijn gekomen van de gemobiliseerden), dat een gedeelte der vrouwen naar huis is gezonden en dat zij niet behoeven terug te komen vóór ze daartoe bericht krijgen. Voorts moeten eenige vaste werklieden van sommige af- deélingen, die ontslagen zijn, eiken mor gen aan de fabriek komen om je hooien of ze aan 't, werk kunnen gaan. Ontrouw h u i s h o u d s t e r. De ju stitie te Tiel heeft instructie geopend tegen de huishoudster van een onlangs aldaar overleden heer. Zij wordt verdacht van diefstal, subs, verduistering van geld en goederen, gezamenlijk tot een aanzienlijk bedrag. Als getuigen werden o. a. gehoord twee notarissen. Vormoedeljj'ke oplichting. Te Amersfoort hadden twee dames, welke in een hotel verbleven, veel inkoopen gedaan bij winkeliers. Het wegblijven uit hun hotel doet. denken aan het tegendeel van bona.-fide klanten. Onder de leveran ciers is ook een bloemist, zoodat vermoed mag worden, dat men reeds connectie met families had aangeknoopt. De Kat in den Zak. Uit het „Weekbh v. h. Recht": De rechtspraak levert ook nu en dan gevallen van humor op. De lozers van het Weekblad zullen zich wel amuseeren met. de vermakelijke wijze waarop on langs een. maatschappij' trachtte een vrouw op te dringen een kat in den zak te koöpen. De poging werd gedaan bij een exploot, waarvan de inhoud hier onder volgt. Men lette er op, hoe het exploot is geredigeerd in den vorm van een aanbod, en hoe netjes de sommajio tot betaling, vóór men kan. zien wat men ontvangt, is gemaskeerd. Heden den 2 December 1915, ten ver zoeke van de Nederlandsclie Maatschappij t. A. D., gevestigd en kantoor houdendo te R. Heb ik, N. N., deurwaarder bij enz. wo nende en kantoor houdende te 's-Gr. in tegenwoordigheid van J. d. G. en W. J. S. beiden particulier en wonende te 's-Gr. alte getuigen, Aangeboden Aan Mevrouw M. W. M. V. B., wonende te 's-Gr., exploot doende ten haren woon- huize, aldaar sprekende met mejuffrouw M. S. huisgenoote, een gesloten enveloppe verzegeld met 3 lakken in welke lakken staan vermeld de woorden: „Nederlandsche Maatschap pij t. A. D. R.", welke enveloppe is ge adresseerd cn vermeM(t) het navolgen de: „Mevrouw M. W. M. V. B. te 's-Gr. Uitsluitend af te geven na ontvangst van f 250". en welke enveloppe volgens- requiran- te inhoudt een door haar opgemaakt rap port, hetwelk is opgedragen te vervaardi gen en zulks op' de voorwaarden tusschen partijen overeengekomen, zijnde een dier voorwaarden„betaling va)nj f 250 bij in levering van bovengemeld rapport". op welk aanbod ik ten antwoord be kwam: - „Mevrouw is niet thuis en (heeft) geen geld achtergelaten", welk antwoord zij niet heeft geteekend. Waarvan is opgemaakt dit proces-ver baal in tegenwoordigheid mijner hier ho ven genoemde getuigen, die met mij, deur waarder, hebben onderteekend dit pro ces-verbaal en het daarvan gelijktijdig' ver vaardigd afschrift, welk afschrift ik, deur waarder, heb gelaten aan dengene, met wien ik exploot doende, sprak. Kosten zijn f 3.buiten de verschot ten. (Volgen de handteekeningen van deur waarder en getuigen.) X. Ie veel eer! In een gezelschap Duitschers met één Hollander er bij wordt heftig gepleit \oor samenwerking van Duitschland en Nederland. De Hollander luistert en zegt niets, totdat liem eindelijk gevraagd wordt wat hij er van denkt Ik denk, antwoordt hij leuk langs zijn neus weg, ik denk dat onze Koningin een veel te verstandige vrouw is om over zoo'n groot Rijk te willen regeeren. Dek r acht van annonceeren. De uitgever van een courant, die het ad- verteeren wilde bevorderen, richtte zich aldus tot zijn stadgenooten„Als een eend een ei legt, waggelt ze weg of er niets gebeurd is. Als een kip een ei legt schreeuwt ze de heele buurt bij elkaar. De kip adverteert. Daarom is de vraag naar kippeneieren enorm naar eenden eieren gering." Mechanisch gemaakte hoofdstad. In de meeste landen 'groeit een bepaalde plaats organisch tot. hoofd stad in Australië wordt er een me chanisch gemaakt. Tusschen Sidney en Melbourne wordt er op het oogenblik aan gebouwd. Over den naam is men liet nog niet eens. De Times bericht nu, dat ze Anzac zal heeten, naar het front op het, Gallipoli-schiereiland, dat onlangs door de Britten werd ontruimd. Naar meD weet, bestaat die naam uit de begin letters van de woorden Australian New Zealand Army Corps. Een hagelbui in Indië. Ui) Malang schrijft men aan ,,'tSoer. Nbl.": „Ik maak curiositeitshalve even mel ding van een in de tropen zeldzaam na tuurverschijnsel, dat ik voor het eerst sedert ik in Indië ben waarnam. Ik be vond mij des middags te ongeveer halt drie in het Oostelijk deel van Malang en stond onder het afdak van een Chineesche toko, waar ik een schuilplaats voor een plotselinge, hevige bui gevonden had, toen ik verrast werd door vallende hagel- stëentjes. Eerst spaarzaam, doch allengs vielen ze hij tientallen, tot. opeens een groot aantal tegelijk naar beneden kwam, waarna, het verschijnsel ophield. „Met veel belangstelling stond ik naar het. natuunvonder te. kijken, hetgeen even eens gedaan werd door de Inlanders en Chineezen, die zich in de buurt bevonden. Do kleine Inlanders hadden veel schik daarin en grabbelden naar do hagelsteen- tjes, die zij opgetogen aan do ouderen lieten zien. Blijkbaar hadden de mensohen, die daar waren, nog geen van allen ooit dit natuurverschijnsel aanschouwd". Mislukte vlucht. Geïnterneer de. vijanden hadden te Hongkong een tun nel gegraven van 40 meter in de richting van de spoorlijn Kaoeloen-Kanton. Men ontdekte hef nog juist bijtijds om de ge vangenen te verhinderen te vluchten. Te lage loonen. Alle pogingen schrijft het „Berl. Tageblatt". van de be trokken militaire autoriteiten, om gedaan te krijgen, dat de arbeiders en arbeidsters van de fabrikanten, aan wie een leveran tie wordt gegeven, een behoorlijk loou krijgen, hebben niet kunnen verhinderen, dat werkgevers nog steeds misbruik ma ken van do onwetenheid en oner varenheid van de vrouwen, die in de zen oorlogstijd op bijverdienste aangewe zen aan en dat zij' met haar loonen con- tracteeren, welke niet alleen veel lager zijn dan die, welke de militaire autoritei ten bepalen, maai' ook verre achterblijven bij de plaatselijke loonen in het betrok ken bedrijf. Dezer dagen maakte de Bulgaarseho rechter in twee van zulke gevallen uit, dat dergelijke contracten strijdig met de goede zieden en derhalve nietig waren.. In het ieene geval kon de fabrikant slechts door vrijwillige betaling van. hef te weinig uitgereikte loon een veroordee ling voorkomen. Het tweede geval betrof de vervaardi ging van 100 broodzakken, waarvoor do arbeidster, aan wie het werk in handen was gegeven, 19 pf. per rituk werd be taald. De vrouw kwam,te weten, dat he) door de militaire overheid voorgeschte ven loon veel hooger was, waarop zij een eisch instelde tot uitbetaling van hel verschil1. De gedaagde voerde aan, dat hij rriel de arbeidster een bepaald loon had ge contracteerd en dat de militaire over heid geen recht had de contractvrijheid te bepreken. Een deskundige maakte uit, dat het. uitbetaalde loon verre beneden het in de betrokken branche gebruike lijke loon bleef. De rechter stelde vast, dal de contract vrijheid eindigt, wanneer het contract in strijd is met de goede zeden in dit geval, wanneer blijkt, dat de vergoeding van den werkgever in geenerlei verhou ding staat tot de gewoonlijk in het be drijf gegeven loonen. Gebleken is, dat het minste loon voor zulk een broodzak uitbetaald, 25 tot 27 pf. bedraagt, ter- wijl het loon zelfs stijgt tot 45 a 48 pf. De rechter achtte een loon van 32 pf. het 'plaatselijk gewenschte. Het loon, dat eischeres ontving, is zóóveel' minder dat het contract, als strijdig met de goe de' zeden, als nietig moest worden be schouwd. Op den aangegeven grondslag moest beklaagde het achterstallige loon uitbetalen. Hondeii-tro uw. Woensdag 17 Nov. vertrok de heer K. udt Soto per auto naai- Soerabaja, en blleef daar voor zaken enkele dagen. Zondagmorgen, toen hij zijn hotelkamer uitkwam, vond hij voor de deur zijn hond, dien hij, thuis aan den ketting had achlergieilaten. Telegrafisch vernam liijf nader, dat. men het dier Donderdagmorgen pas had losge laten, dat het toen verdwenen was in de richting welke de' auto Was ingeslagen en dat men het daarna niet meer had te rug gezien. Het arme dier, een forsch gebouwde Ayredale-terrier, zag er verschrikkelijk uit Niet alleen dat het verscheidene won den had, een bewijs, dat het zich op' zijn weg naar Soerabaja vaak door een ben de vijandelijke honden had moeten heen slaan, maar het. dier had ook al dien tijd zoo goed als niets gegeten. De hond was vreeselijk vermagerd. Zorgvuldige verpleging, behandeling van de wonden en vriendelijke toespraak mochten niet baten, het arme dier had zich zóó ingespannen om zijn meestei veer te vinden, dat het Zondagavond nog stierf. Ayrodalte-terriers staan bekend om hun uithoudingsvermogen, om hun fijnen neus en hun trouw, maar dat zulk een hond den w eg van, een auto over honderden kilometers zou kunnen volgen zou vóór deze zeker door niemand zijn geloofd Het is het „Soer. Nieuwsbl." dat dit ver haal doet. Vosterman van Oyen-fonds. Er is een commissie gevormd bestaande uit bestuursleden van de Maatschappij tot bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, afgevaardigden uit de afdelings besturen van die maatschappij, van ver schillende vereenigingen en commissies op landbouw en veeteelt gebied en een paar oud-leerlingen van wijlen den heer G. A. Vorsterman van Oyen, overleden; te Aarde-nburg, met het doel te komen tot het stichten van een Vorsterman van Oyen-fonds. waarvan de bedoeling zal zijn om in den geest van den overledene to handelen door ontwikkeling te brengen aan minder gegoeden bij studie en oplei ding door hen finantieel te steunen:. LONDEN, 8 Jan. Lloyds meldt, dat het Noorsche s.s. Tridtj of Nansen uit Ber gen bij Downs op een mijn is geloopen en gezonken. Twee man zijn verdronken, de overigen geland. Het schip was op 'weg naai- Rotterdam. NEW-YORK, 8 Jan. In Ohio is een sta king uitgebroken op een Oostenrijkscha staalfabriek. Er ontstond een oproer, waarbij de fabrieksgebouwen vernield wer den. Negentien stakers werden doodge schoten. De gouverneur van Ohio zond 2000 soldaten, om de politie te hulp te komen. DEN HAAG, 8 Jan. De opvarenden van de E 17 zullen worden geïnterneerd op grond van art. 13 der Conventie van 1907. "s GRAVENHAGE. Hedenochtend te 10.54 uur is 'het Ford-gezelschap via 01 denzaal in den Haag aangekomen. Aan het station werd het gezelschap ontvangen door een regelingsoomité en door een .aantal jonge dames. Door den stations-chef was welwillend de eetzaal van het restaurant voor de ontvangst afge staan. Heden- en Zondagavond zullen van 8 tot half 11 uur gezellige bijeenkomsten warden gehouden in hotel Wittebrug, ter kennismaking met de leden van het gezel schap. Maandag en Dinsdag worden voorts de openbare .vergaderingen gehouden in do groot» zaal van den Dierentuin in Den Haag, Woensdag te Amsteidain in Belle- vue, en Vrijdag in de Doelezaal te Rotter dam. Het hoofdkwartier zal gevestigd zijn in Hotel Wittebnrg. KRABBENDI.IKE. Voor de jiAleeling Krabbendijke der Ver. tot Chr. verzor ging van krankzinnigen in Zeeland hoopt Vrijdagavond op te, treden dis. if. 17. Don- ner, de voorzitter van „Vrederust". Ziet de advertentie in dit nummer voor komende en komt trouw op. ARNHEM. Alhier is op 63-jarigen leef tijd overleden de heer J. Minkman, in leven directeur der „Nieuwe Arnhemsche Courant". LEIDEN. Hedennacht is ingebroken in de Geref. Kerk aan den Aardam te Ter Aar. Twee geldkistjes werden verbroken en f80 ontvreemd. EINDHOVEN. Gisteravond is de werk man S. op het stationsemplacement door een trein overreden en gedood. LUIJKGESTEL. Aan de grens is een 23-jarige Belg met den electrischen draad in panraking gekomen en' gedood. Herijk maten en gewichten. Ged. Staten hebben besloten, dat de herijk van maten en gewichten in 1916 voor de hierna- vermelde gemeenten zal plaats hebben op de volgende dagen en nader door den IJker in overleg met het gemeentebestuur vast te stellen urm: te Middelburg, voor Middelburg 10, 11, 13, 14, 17, 18, 20, 21, 24, 25, 27, 28 en 31 Januari, 1, 3, 4, 7, 8, 10, 11, 14, 15, 17 en 18 Februari; voor Nieuw en St. Joosland 21 en 22 Febr.; voor St. Laurens 24 en 25 Febr.; te Vlissingen: 7, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 20, 21 en 22 Maart; te Oost- en Wrest-Souburg: voor Souburg 27 en 28 Maart; voor Ritthem 29 Maart; te Koudekerke: voor Koudekerks 30 en 31 Maart nam.; voor Biggekerke 30 Maart voorm.; voor Meliskerke 31 Maart voorm.) te Domburg: voor Domburg 3April voorm. en 4 April; voor Aagtekerke 3 April nam. te West ka pel le: voor Westkapelle 5 April voorm. en 6 April; voor Zoute- lande 5 April nam.; te Serooskerke (W.) 7 April, te Oostkapelle: voor Oostkapelle 8 April voorm.; voor Grij'pskerke 8 April nam.; te Arnemuiden 11 en 12 April; te V e e r evoor Veere 18 April nam. en 19 April; voor Vrouwenpolder 18 April voorm.; te Stavenisse 1 Mei nam. en 2Mei; te St. Annaland 3 en 4 Mei; te Oud-Vossemeer 5 Mei en 6 Mei voorm.; te St. Maartensdijk 9 en 10 Mei; te Scherpenis se 11 Mei; te Poortvliet 12 Mei te Tholen 15, 16 en 17 Mei; te C o 1 ij n s p 1 a a tvoor Colijnsplaat 22 Mei nam. en 23 Mei; voor Kats 23 Mei voorm.; te Wi ssekerke 24 en 25 Mei; te Kortgene 26 en 27 Mei; te Zierikzee, ook voor Ouweikerk en Kerkwerre 19, 20, 21, 22, 23, 26, 27, ,28, 29 en 30 Juni; te Noordgou we 10 Juli nam.; iH. H. Berichtgevers. We hebben nóg niet alle kwartaalnota's voor geplaat ste berichten ontvangen. Mogen we nu op spoedige toezending aandringen? 8 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Xnstdtuut te De BUS. Hoogste barometers tand 760 te Vlissin. gen, laagste 740 weinig beneden Noord, oost Duitschland. Verwachting tot den avond van 9 Jan. Krachtige tot matigen Noordwestelijke, later waarschijnlijk krimpende wind, af wisselende bewolking, aanvankelijk weinig of geen regen en dezelfde temperatuur, Later toenemende regenkans met stijging van temperatuur. Veilingsver. „Goes en Omstreken." Goes. 8 Jan. Appels: Goud Reinet 6-—11, Belle fleur 58, Pomme d' Oranje 56 ct., alles per K.G. Peren: Weidrager 4, Gieser Wildeman 4 ct., beide per K.G. Diversen: Roode kool 5, witte kool 35, savoye kool 24 ct., alles per stuk, ajuin 57 ct. per K.G., eigenheimers f2 per II.L., prei 8 ct. per bos. hazen f2. a. f2.20 per stuk. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 9 Jan. Goud Reinette 610, Zure Bellefleur 78, Campagne 61/27, Grauwzuur 6Va, Reine d' Or 4, Hondsmuil 61/2. Kleiperein 46, Gieser Wildeman 45, Curé 7, uien 811, spruiten 716, peen 2—4, karoten 331/2, rapen 1. koolrapen IV2 ct., alles per K.Ct., bloemkool 212, roode kool 39, savoye kool 14, boerenkool V23, andijvie i/2lj4 ct., alles per stuk, molsla 3763, veldsla 1015, zuring 8, Fransche postelein 911, spruiten koppen 18 ct., alles per mandje, prei 35, ka roten I1/2. rapen 13, selderij 14, bleek- selderij 551/2, schorseneer 58 ct., alles per bos. Vlissingen, 8 Januari 1916. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Andijvie 3147, Boerekool 1525, Veldsla 11 ct. alles per mand. Bruine boenen 80, Kervel 3540 ct. beiden pet vijfkop. Selderie 33^2, Prei 33/26, Ra pen 2%3V2, Schorseneeren 74/28, Pie terselie 57^/2 ct. Mies per bos. Savoye kool 41/25 Va, Roode kool 4 Va 8V2, Bloemkool li/a21/21 Boerekool li/» ct. alles per stuk. Eieren 89 ct. per 13 stuks. Kroten l1/», Uien 5V2—8, Peen li/221/2, Spruiten 6V215, Zure Belle fleur 89Va, Huisman 5, Campagne 6Va Ajuinappelen 9Va, Kleiperen 3V2—4i/2 st alles per K.G. t Tholen, 8 Jan. 1915, Tarwe f 12.a f 12.50, haver f 12.a f 13. wintergerst f 12.— a f 13.—, Zomergerstf a f alles per 100 K.G. rogge f 8.— a f8.25, bruineboonen f23.a f 24.—witte boonen f 23.a f 24.—, kookerwten f 23. a f24.25, kroonerwten f22.a f23.aard appelen f 2.50 a f 3.10, alles per H.L., uien f 0.a f 0.per 60 K.G., eieren f 0.a f 6.—, per 100 stuks, boter f 0.75 per '/o K.G. Amsterdam, 7 Jan. 1916. De aardappelprijzen waren heden onver anderd. Zeeuwsche bonte f3.— a f3.10. Aanvoer 3 ladingen. V* De Heer en Mevrouw A. E.STIJ- KELSuekmondt geven kennis van de geboorte van hun zoontje Eildert Barthold Leonard. Krabbendijke, 6 Januari 1916. Nog treurende over het verlies onzer lieve jongste Dochter en Zuster, trof ons heden de zware slag van het overlijden onzer ge liefde Echtgenoote en Moeder MAATJE JOHANNA BQSH0FF, in den ouderdom van 52 jaar. G. DEN HERDER en Kinderen. Goes, 7 Januari 1916. Heden overleed, kalm en zacht, tot onze diepe droefheid, onze goede lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder JOHANNA ROSKES-GANS. in den ouderdom van 65 jaar. Goes, 8 Januari 1916. H. J. ROSKES. I J. W. ROSKES. Middelburg! J. H. C. ROSKES— Beausar. H. Th. ROSKES. D. ROSKES. C. J. ROSKES- Dirksen. en Kleinkinderen. Eenige kennisgeving. Bezoeken kunnen niet worden afgewacht.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1916 | | pagina 3