Binneniand. Uit de Provincie. Kerkniauws. Onderwijs. valvers weiden gelrokken. In Noorwegen heeft de vredeszending bitter weinig aan hang gevonden. Oostenrijk en de Vereenig- ile Staten. Naar de „Frankf. Ztg." verneemt, zal het antwoord op de Ame- ofkaansehe nota geenszins aanleiding tol het, afbreken van de diplomatieke be- trekkingen geven, indien tenminste eein breuk door Amerika niet wordt verlangd. Een bestorming door Wol ven. De „Berliner Zeitung am Mittag" haalt. uit een soldatenbrief uit het Oos ten het volgende, merkwaardige verhaal aan: Na drukke dagen aan hel. front was onze af deeling in goed gedekte verblijven te ruggetrokken om uil te rusten. Het was nacht. Huiten heersehte over de mei sneeuw bedekte velden een krachtige vorst. Wij luidden het echter warm eu sliepen den slaap der rechtvaardigen. Plot seling echter maakten de posten alarm en in het donker zag men gedaanten zich afteekenen, die met gehuil' naderden, maar nog niet goed te onderscheiden waren. Alles raakte in opgewondenheid en greep naar de wapenen. Het gehuil en de gedaanten kwamen naderbij en ein delijk zagen we ,wat daar oVer de be sneeuwde vlakte aankwam; wolven. „Op- gepast, dichterbij laten komen", riep een van ons die verstand had van de jacht. „N'u vuur". De geweren knetterden en spoedig lagen de wolven op de sneeuw. De Duitsche Keizer lijdt aan een celweefsel-ontsteking. De kwaal is niet van bedenkelijke n aard. Marconi is met een officieete zen ding naar Londen veitrokkon. Churchill is weer in Londen. Een Engelisch blad zegt: Duitschland kan niet winnen, en wij kunnen niet verliezen. Dit eert Oostenrijk. Een cor respondent van de Morning Post vestigt de aandacht op de volgende order, die dezer dagen aan alle Hongaarsche onder wijzers is gezonden ..De Hongaarsche minister van onder- wijls verzoekt alle onderwijzers er hun brzondere aandacht aan te wijden, dat de kinderen worden opgevoed in de ach ting en eerbied, dien wij den vijand schul dig zijn; dat den kindergeest geen haat of minachting binnensluipe jegens de dap pere mannen, met wie hun vaders een doodelijken strijd voeren; en dat haat of minachting in de jeugdige gemoederen niet worde aangekweekt". BeKoningv a n Servië. Koning Beter van Servië is in Italië aangeko men uit Waloua. Koning Peter heette al reeds eenigen tijd ziek en buiten staat de ontberingen van den veldtocht te doorstaan. Trouwens, hij is reieds een oude man71 jaar. De Franecho Generaal Mondesir heeft hem een bezoek gebracht, een brief overhan digd van president. Poincaré en hel oor- l'ogakruis,als erkenning van 's konings boogie militaire deugden, die ook het Fran sche leger in geestdrift hadden gebrachtI Die oude vorst bracht, geroerd, het kruis aar, zijn lippen vóór de generaal het hem op de borst hechtte. De paus en de oorlgg. Volgens de Köjnische Volkszeitung heeft de paus feisUeren tot 22 kardinalen een toespraak gehouden, waarin de kerkvorst zoowel den omvang ten de wreede offei-s van den geweldigen krijg, als de hardnekkigheid, waarmede de verdelgingsstrijd gevoerd wordt, betreurde. De moorddadige gevol gen maken de wereld in zijn oogen tot een ziekenhuis, terwijl de voortgaande cul tuiur dèr menschheid in antichristelijken zin is teruggeschroefd. De ijverig opgezon- dten gebeden, vervolgde de paus, geven ons meer voldoening dan wat ook. Wij hadden al to dikwijls geen succes met onze uitingen. Niettemin is ons vertrou wen niet geschokt. Wij koesteren tegen alle menschelijke verwachtingen in vee) hoop. In God stellen wij ons geheele on Vernietigbare vertrouwen. Duitsche patrooljes hadden bij hun optreden in de streek van Dunaburg sue ces Sterke Russische verkenningsafdee 3 mg en zijn ten noordwesten van Tsarto risk en bij Berestianv (t.Z.O.v. Kolki) to rug geworpen. De bijzondere correspondent van do KcMsche Zeitung meldt naar aanleiding van de herovering van den liar Unarms wieiterkopf Bij bet verhoor van de 1400 gevange nen hebben deze verklaard, dat zij ten delete op een voor hun onbegrijpelijke wij- zie verrast en omsingeld waren.. De Duit- fecbe werpinijnen en handgranaten hebben vooral voel uitwerking geluid. De, gevange nen behoorden tot verschillende regimen ten, in het bijzonder tot een Fransch elite- regiment in de Vogezen. Dit regiment is tengevolge van de verliezen aan dooden, gwan genen en gewonden bijna gedeci meerd. Op het Igeheele front in deze slreek ie Kerstmis niet'gevierd. De slag duurde tot in don Kerstnacht. Generaal Sjostof, chef van den gene- raften staf van het Bulgaarsche leger, waar over generaal Sjekof het opperbevel voert, hoeft aan den bijzonderen correspondent van het Berliner Tageblatt het volgendo medegedeeld over den terugtocht der En tente-troepen en hun tegenwoordige stel lingen ..De (terugtocht is den Engelschen en Ftanschen niet gemakkelijk gevallen. Zij hebben een tijd jn het grootste gevaar verkeerd omsingeld te worden en eigen lijk hebben zij hun redding uit den Tsjer Ba-Ward ar driehoek slechts aan de ellen dige wegen te danken. Wij hadden hen reed* van drie kanten omgetrokken en con van onze divisies, die over de Maxi- anska Planina voortgerukt. was, stond reeds i n den rug van onze vijanden, hier in het Zuiden bij Pretowo. Maar helaas had de divisie nog maar 2 kanonnen over de wegenlooze bergeh kunnen brengen en zoo kónden de Engel'sche en Fran sche troepen zich over de Grieksche grens op onzijdig gebied bergen. Volgens de door ons ontvangen inlich- tingeli zijn totnogtoe ongeveer 180.000 man In Salo'niki aan land gezet. Daar de En gelschen en Franschen bij de laatste go vechten echter ten minste 20.000 man verloren hebbein en hun trein buitenge woon talrijk is, kan het aantal combat tanten niet grooter zijn dan, 120.000 man" Zwit sche r sche gezond heidskolonies voor k r ij g s g e- vang ene li. De Nordeujtsche Allgemeina Zeitung schrijft, dat de Zwitsersche re geering, om een bevredigend einde te ma ken aan de reeds lang slepende onderhan delingen over het naar Zwitserland bren gen van zieke krijgsgevangenen, het voor stel heeft gedaan voorloopig duizend zie ke Duitsche en duizend zieke Franscho krijgsgevangenen, den 15 Januari 191G naar Zwitserland te brengen ter verple ging. De Duitsche regeering heeft dit voor stel onmiddellijk aangenomen met het voorbehoud, dat men van Fransche zijda waarborg geeft hetzelfde getal gevange nen op hetzelfde tijdstip te zullen zen den. Hierover worden nog onderhandelin gen gevoerd. De namen van de kiïjgs gevangenen en de plaatsen waar zij heen gaan, zulten daarna worden bekend ge- tmaakt. De st rijd in Per z i De Russen hebben een groote overwinning Jiehaald. Toen berichten waren ontvangen over de aankomst in het dorp Rabatherim, 40 wersten ten Zuid-Westen van Teheran, Van een bende, geleid door den beken den emir Rottischmett en duizend ruiters (sterk, werd in den nacht van 22 op 23 December een afdeeling troepen daarheen gezonden onder hevel van luitenant-ko- fonel Belomestnoff met de order door een snellen aanval de bedoelde bende in de pan te hakken. Op 22 December ontmoette Relomest- noff nabij het dorp Rabatherim in berg achtige en van nature sitejrke en wei- verdedigde stellingen twee bataljons gen- flarmen, 500 ruiters van emir-Khischme.tt en 200 Baktiaren. De vijand opende een zeer hevig vuur. Luitenant-kolonel Belo- mestnoff viel, na een voorbereiding door de artillerie, den vijand met al zijlne troe pen aan, trachtend hem te omsingelen. De vijand werd volkomen Verslagen en ver strooid, en verloor alleen aan neergesa- belden 118 manschappen, waarbij twee officieren. Het Perzische kabinet is ontbonden. Do shah benoemde prins Firman Firma tot minister-president. Dit is een groolo diplomatieke overwinning voor de Ver bondenen. Een aardige zetfout. In een Haagsch blad las men Zaterdag dat het Keizer-Karelraam in de Groote Kerk te 's Qravenhage wordt toegeschre ven aan Dirk Grabet(h) den beroemden Gouverneur! Op de copy zal wel ge staan hebben Gouwenaar, want de gebroeders Dirk en Wouter Crabet(h), kerkramenschilders, waren te Gouda ge boren. Minister P1 e ij t e wordt tegen 15 Januari in Den Haag terug verwacht. Prins Hendrik heeft verleden week bij Het Loo 5 her ten geschoten. Op een wilde zwijnenjacht in de Wisselsohe en Meerveldsche bos- schen zijn door het jachtgezelschap 97 wilde zwijnen neergelegd. De ring Walcheren van „Patrimo nium" beeft besloten een onderzoek dn te stellen naar den omvang van den kin derarbeid ten plattelande van Zeeland en het nadeel daaruit voortvloeiende voor de landarbeiders. Middelburg. Alhier werd Vrijdagavond door een agent van politie brand ont dekt in een pakhuis van den heer Polak in het Kerspel, het bleek dat een zak vodden in brand was geraakt. Met een mini max was men het vuur spoedig mee stor. Een onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. Zaterdag ontstond ruzie in het café van H. in de Langedelft. Toen een paar man buiten werden gezet, viel een van hen door een ruit van de deur heen en bekwam een wonde boven het rechteroog, welke op het politiebureau* verbonden word. Hot café werd hierop voor den ver deren avond gesloten. Goes. Benoemd met ingang van 1 Jan. a.s. van tijdelijke tot vaste bediende aan het rijkslandbouwproefstation alhier, de heer G. Willeboer. Met ingang van 1 Januari a.s. is benoemd tot kantoorknecht aan het post kantoor alhier, S. Geluk, thans brieven besteller alhier, tijdelijk werkzaam aan de veldpost. Ofschoon gedurende de Kerstdagen nog niet alle gaskachels in de Herv. Kerk hebben gebrand, kan wel gezegd worden, dat het thans gevolgde systeem van groote kaskachels beneden en kleinere boven in de kerk, voldoen zal De temperatuur is reeds spoedig op faamerwarmte te bren gt De heer J. B. de Beaufort, burge meester, heeft het Beschermheerscliap van de Orkestvereeniging „De Symphonic" al hier, aanvaard. Vlissingen. Bij mon.de van den stations chef, den heer Beerentlsen weid Zaterdag morgen aan den heer de Jong; tot nu toe te Vlissingen, maar benoemd tot station chef te Breda namens, het personeel dei- exploitatie te Vlissingen eeu fraaie kope ren lamp aangeboden. Zichtbaar aange daan dankte de heer de Jong voor deze blijken van vriendschap. Door de politie alhier werd Vrijdag middag, naar aanleiding van een plaats gehad hebbenden postdiefslal op een trein, gearresteerd een postconducteur, die zich naar zijn woning te Vlissingen wilde hege ven. In verband hiermede kwam op eer sten Kerstdag de justitie uil Middelburg naar Vlissingen en verrichte aldaar een» paar huiszoekingen, terwijl op het politie bureau enkele verhooren plaats hadden. Na dit onderzoek werd de gearresteerde conducteur weder op vrije voeten gesteld. Een der drie Vermiste brieven bevatte een waarde van f 165. 's Gravenpolder. Eerste Kerstdagavond als het daar buiten guur is en donker, vult ons vriendelijk kerkgebouw zich met een belangstellende menigte. Velen gaven aan de uitnoodiging van het dhr. Zang koor „S. D. G.", directeur dhr. -.1. v. Westen van Borsele, gehoor. Jong als het is, geeft genoemd koor'vanavond toch reeds een tweede uitvoering. Dat er iets goeds verwacht wordt, komt omdat we verleden jaar ook iets goeds to hooren kregen. Buim hall' zeven wordt gemeen schappelijk gezongen het le vers Van Psalm 108, waarna de voorzitter, dhr. M. v. Liere, in gebed voorgaat, ons het hartelijk welkom toeroept en dan de lei ding overdraagt aan den directeur. Een 18-tal zangstukjes worden nu voorgedra gen op een wijze, die onzen lof verdient. Bleek de directeur geen vreemdeling to zijn in het rijk der tonen, de leden van ,,S. D. G." betoonden zich oplettende leer lingen. Uitvoerig al het schoons, dat we genoten, voor oogen te stellen, is onmoge lijk. Een enkel woord slechts over de stukjes, die uitmuntten. Wat klonk Psalm 93 indrukwekkend. Diepernstig was het gebom-bam der „Kerkklok". Een woord van lof aan den krachtigen bas! Lente lied, Wandellied, Zomeravondlied mogen „juweeltjes" heeten. De solo in „Wan dellied" hield zich kranig. Geen wonder was het, dat dit nummer op verzoek twee keer gezongen werd. 'tWas een kunststukje. Kleine foutjes zijn er zeker wel geweest. Tenor- en alt-stem klonken niet altijd sterk genoeg. Maar, die kleinig heden onthouden het koor den lof van mooi gezongen te hebben niet. De ten gehoore gebrachte nummers gaven blijk van den ernst, waarmee „S. D. G." den zang beoefent. Als nog een kort slotwoord is gespro ken en Ps. 113:2 en 3 is gezongen sluit dhr. Verhulst de samenkomst met dank zegging. We wenschen het zangkoor 's Heeren zegen toe bij de intrede van een nieuw studiejaar, en nemen thans af scheid maar „S. B. G." heeft ons gezon gen van oen „wederzien". 's Heer Hendrikskinderen. Zaterdag avond had de 4e openbare uitvoering plaats van de Chr. Zangvereenigingen „Looft den lleere." Een 13-tal nrs., die ten gehoore werden gebracht, voldeden over 't geheel zeer goed en gaven blijk van ijverige studie onder de bekwame leiding van haren directeur dhr. S. J. Tam- miiiga. Het talrijk opgekomen publiek heeft bepaald genoten. Vooral nr. 9 van het program „Nederland en Oranje" viel zeer in den smaak. Tijdens de pauzo sprak ds G. Steenkamer 'over: „l)e Enge lenzang" op leerrijke wijze, terwijl do vergadering met gebed door dezen geacli- ton spreker was geopend en met dankzeg ging gesloten werd. Gaarne hopen wij nog menigmaal op een uitvoering dezei vereeniging te worden getracteerd. Wij zijn zoo vrij hot bestuur beleefd te wijzen op den door haar genomen v ij zen maatregel, „dat kinderen beneden 12 jaar niet worden toegelaten en waarvan thans, even als bij vorige gelegenheden, schromelijk wordt afgeweken, men zag kinderen van eiken leeftijd zonder pro test plaats nemen. Als deze bepaling wordt gemaakt, laat men haar dan ook hand haven Nisse. Vrijdag werd de jaarvergadering gehouden van de vereeniging tot aankoop van kunstmeststoffen. Uit liet verslag bleek, dat de vereeniging thans 70 leden telt, tegen 66 in het vorige jaar. Geleverd zijn in het afgeloopen boekjaar 794 balen kunstmest voor den totalen prijs van f 7885.20. De uitgaven der vereeniging be droegen f 191.90 en de inkomsten 1180.17 alzoo een tekort van f 11.73. Als bestuurs leden werden herkozen de heeren P. Ver- burg en A. v. d. Poest Clement. Als af gevaardigden naar de vergadering tot op richting van een coöperatieve kunstmest- fabriek werden benoemd de heeren Jac. Kloosterman en A. v. d. Poest Clement. Kruiningen. Het hulptelegraaf- en hulp- telefooiikantoor zal met ingang van 29 dezer op werkdagen geopend zijn van 8-12, 2—5 en van 79 u. nam. Borssele. Op Vrijdagavond,, den 24en December, terwijl de stormwind door do bladeilooze kruinen der boomen huilde, maakten velen zich op, om de te houden uitvoering der Chr. Zangvereeniging „Oe fening kweekt kennis" in de Ger. kerk bij te wonen. Even na 7 uur opende Ds Van Voorst do uivoering na het laten zin gen van llsj. '135 2 en 3 en gebed, met een kort, komachtig woord, waarin spre ker de hoop Luitsprak', dat deze uitvoe ring, niettegenstaande, het klein aantal le- dein dat de vereeniging telt, wel zou slagen. Hierop ging de directeur tot uitvoen ring van het zorgvuldig nageziene en rij ke programma over. Bij het aanheffen van het „Vaderla'ndsch Lied", werden de hoor ders getroffen door de bezieling waarmede gezongen werd en verder werd iedereen getroffen bij de schoone uitvoering van „Verhoogt nu den Boog", „De Kerkklok" „De Echo", ..llet Geuzenvendel op den Thuismarsch", „Scheiden" e. a. De heer C'. J. de Mcij, droeg -floór zijne schoone bespeling van het orgel liet zijne bij, om de uitvoering wel tie doen slagen. Na bet. afwerken van het programma sprak vain Voorst als alter gevoelen uit, dat de uitvoering schooit was, de liederen tot het hart spraken en de lei ding niets te wenschen overliet. Na de hoop te hebben uitgesproken, dat de uer- ceniging, het oog op God gericht, op den ingeslagen weg voort zou gaan, eindig- do Zijn Eerw., na liet laten aanheffen van Ps. 150 1 met dankgebed. Heinkenszand. Bij den landbouwer K. alhier, is een koe geslacht, waarbij een vermeldenswaardig feit te constateeren viel, n.l. dat bij 't openen cler maag drie verschillende onverteerbare voorwerpen to voorschijn kwamen, te weten een borstel, oen dubbeltje en een spijker, voorzeker een niet alledaagsch verschijnsel. lerseke. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag in den boomgaard, gelegen in den Burenpolder, van den burgemeester J. Sinfcu een aantal vruchtboomen om gehakt en vernield. Het is te hopen, dat de laffe daders,hun gerechte straf niet zul ten ontgaan. Een wraakneming wegens bet jniet geven van muziek op de feest dagen Colijnsplaat. Raadsvergadering op Vrij dag j.l. Tegenwoordig waren alle leden met den voorz. en den secr. Onder de en kele ingekomen stukken was ook een schrijven van de in do vorige vergadering benoemde leden van de commissie tot wering van Schoolverzuim, welke eenpa rig bedankten voor die benoeming. Opnieuw werden benoemd tot leden van bovengenoemde commissie de hh. C. I'rin- ce, Q. van As, Mej. E. Heijboer, de hh. !M. J. Contant, L. v. d. Moer cn K Janse. Tot gemeente-werkman is benoemd dhr. J. Hcijstek. De jaarwedde van den teletonist is vastgesteld op f 150. Het voorstel van R. en \V. om het ge meentehuis te verbouwen, werd met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Gapinge. Donderdagavond kwamen on geveer een vijftigtal ingezetenen bijeen om te spreken over de wenschelijkheid den grintweg vanaf den Noordstraatweg tot de Bosch heul te bestraten zoover als de onderhoudsplicht berust bij de gemeente Vrouwepolder. Nadat de heer .1. Vorliage, hoofd der Chr. school, op duidelijke wijze de voordeelen had aangetoond en de be zwaren had uiteengezet, werd een commis sie van zeven leden benoemd om een plan in den geest der besprekingen te ontwor pen, en daarna bij adres aan den gemeen teraad voor tp leggen, daar men over tuigd is dat bij eenigen. goeden wil het plan best is uit te voeren. In de commissie Werden benoemd de heeren J. Suurmond, J. Mesu, W. Vos, J. Dobbelaar, Jan Goed- bloed, A. Houterman en W. Kesteloo. Oostburg. Vrijdag is onder deze gemeen te een ballon captif gedaald, afkomstig uit Ostende. Vrouwepolder. Bij Kon. Besluit is aan H. A. Minderhoud, alhier, op zijn ver zoek met ingang van 1 Januari eervol ontslag verleend als opzichter van den Rijkswaterstaat der 4e klasse. Serooskerke. (W.). Vrijdagmiddag ver gaderde de gemeenteraad. Eén vacature. In eenige gevoelvolle woorden herdacht de voorzitter het schielijk ontvallen raads lid J. Louwerse, in zijn aangenamen om gang, zijn veelzijdige kennis en de toewij ding, waarmeAe hij altijd de belangen der gemeente heeft behartigd. Ingekomen proces-verbaal der kasopname hij den ge meente-ontvanger; schrijven van dhr. A. Wisse, dat hij wegens gezondheidsredenen ontslag moet nemen als lid der Comm. tot W. v. S. In zijne plaats wordt benoemd dhr. W. Melis. Verder ingekomen het be kende verzoek tot aansluiting hij de Vereen, van kleine steden en plattelands gemeenten; hierop wordt afwijzend be schikt. Ook nog van de vereeniging „het Groene Kruis" het verzoek om een ver ordening op de levering van melk; beslo ten wordt af te wachten wat door het Rijk zal gedaan worden inzake de keuring van levensmiddelen, waarop een voor ziening in uitzicht is gesteld. In de be grooting 1915 wordt een wijziging ge bracht. Vastgesteld het suppletoir kohier H, O. met 3 aanslagen tot een bedrag van f ft75idem van de hondenbelasting met. 6 aanslagen tot een bedrag van f 10.50. Voor de vuilnisbakken der gemeen te heeft zich geen huurder opgedaan. De gemeentebegrooling voor 1916, door God. Staten niet goedgekeurd, wordt gewijzigd door verhooging der jaarwedden van bur gemeester en secretaris, en die van den gemeente-ontvanger met f 75, en "wordt daardoor het eindcijfer £373 verhoogd. Spoorweg Breskens over Cad- z a nd en R e t r a n c h e m e n t naai de Belgische grens in de richting van Knocke. Ingediend is een wetsontwerp tot toe kenning van een renteloos voorschot uit 's rijks schatkist ten behoeve van den aanleg en het in exploitatie brengen van bovengenoemden spoorweg. In de Memorie van Toelichting wordt medegedeeld, dat de gezamenlijke le-ngte dezer lijnen 24.5 K.M. bedraagt eo dp totale kosten van aanleg en in exploitatie brengen zijn geraamd op f836,003. Op grond van de adviezen van dein raad van toezicht op de spoorwegdiensten en den rijkscommissaris voor spoorwegen met beperkte snelheid, was de ambtsvoor ganger van den minister van waterstaat van oordeel, dat, hoezeer ook de nieuwo verbinding van groot belang voor de be trokken streek moet worden geacht, het niet gewenseht zou zijn voor deze ver bindingen de oprichting van een afzonder lijke onderneming in de hand tc werken, aangezien deze niet voldoende levensvat baar zou zijn. Daarentegen zouden de kosten lager kunnen zijn eu zouden bo vendien de belangen van het westelijk deel van Zeeuwsch-Vlaanderen in hoogere mate worden gediend, indien de ontwor pen lijnen worden aangelegd door en in één band geëxploiteerd met die van de stoomtram BreskensMaldaghem, welke door.haar lijnen van Breskens naar Maldeghem en van Diaaiburg over Sluis naar de Belgische grens in de richting van Westcapelle, in aansluiting waaraan een lijn van Oostburg naar Cadzand is tot stand gekomen, reeds het vervoer van een groot deel van het westelijk gedeelte van Zeeuwsch-Vlaanderen bedient. Een comité, dat de plannen van den aanvrager der concessie, den heer Huyghe- baert steunde, en de Mij. BreskensMal degheni, jverden uitgenoodigd zidh met elkander te verstaan, tengevolge waarvan de maatschappij thans in de plaats van den heer Huvghebaert en het comité is getreden. De minister, zich geheel kunnende aan sluiten bij de door zijn ambtsvoorganger gevolgde gedragslijn, acht thans den tijd gekomen te bevorderen, dat voor den aanleg en het in exploitatie brengen van den onderhavigen spoorweg, een rente loos voorschot uit 's rijks schatkist Zou worden toegekend, gelijk aan de som van de bijdragen van de provincie Zeeland en van de betrokken streek en ten. be drage van ten hoogste één derde ge deelte van de geraamde kosten van aanleg en in exploitatie bréngen. De maatschappij beeft zich bereid ver klaard het kapitaal, dat naast dit voor schot cn dat van de provincie Zeeland voor den aanleg van den spoorweg be noodigd zAl zijn, te verschaffen. Bij den geldelijken toestand, waarin de maatschappij verkeert, mag, na aanneming van het wetsontwerp, de aanleg van den spoorweg verzekerd worden geacht. De met den rang van luitenanjt- kolonel gepensionneerde majoor-kwartier meester C. ühivat, die gedurende de mobi lisatie op zijn aanvrage weder in dienst is gesteld en tot heden werkzaam is aan het departement van oorlog wordt met 1 Januari overgeplaatst tnaar Breda en. be last met de administratie over de Kon Mil. Academie. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Hazerswoude, J. Ravesloot te Ileukelum; te Kollum, G. Noorden- hout te Beets. Aangenomen naar Resteren door A. v d. Sluis te Huizen (verb, bericht); naar Drogeham, door G. Elzenga te Boertange; naar Zwartewaal door VY. D. N. Baar, cand. te Dordrecht. Ds. II. v. Selms te Kralingen hoopt den 16 Januari a. s. zijn 40-jarige evange liebediening te herdenken. Ds. Van Selms, schoonzoon van wijlen den algemeen geachten dokter Geill, van Nisse, later te Weuieldinge, begon zijn herderlijke loopbaan te Kattendijke 16 Jan. 1876. Van 1878 tot 1883 stond ZEorw. te Nisse, vervolgens tc Leerdam, en sedert 9 Doe. 1888 dient hij de gemeente te Kra lingen. h'einkenszand. Herkozen tot ouderling de heeren Iz. Uiterschout en W. van Veen; herkozen tot diaken dhr. J. Tram per en gekozen tot diaken dhr. J. Versluis, in plaats van dhr. J. Minderhoud. Ritthem. Als ouderling der Ned. Herv. kerk is herbenoemd de heer Adr. Marijs. Inplaats van dhr. J. Lijnse, die niet meer als diaken in aanmerking wenschte te ko men, is als zoodanig benoemd dhr. P. Jt de Pagter. Geref. Kerken. Tweetal te Serooskerke D. Pol te Vlis singen en P. Warmenhoven te Aariander- veen. Bedankt voor Cubaard door Tb. A. Bergsma te Tweede-Exloërinond. Krabbendijke. lsten Kerstdag werd uit een dubbeltal, bestaande uit C. P. Vogelaar en H. van Harn, de eerste tot ouderling gekozen, in plaats van den aftredenden ouderling P. van Harn, en uit het dubbel tal J. van Luyk en P. Gok, de eerste als diaken gekozen, in plaats van den af tredenden diaken A. van 't Leven. Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Dordrecht N. Bijdeïnast te Maarssen. Geref. Gemeenten. Beroepen te Goes J. Fraanje te Rot te rdam. Bedankt voor Barneveld door J. Fraanje te Rotterdam. Zaterdag vierde de he.er J. B. Wijn- stra, gymnastiekonderwijzer te 's Graven- hage, oud-gladiator academicus, gelijk hij hij zich gaarne noemt, zijn 70sten jaardag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2