Telegrammen. W. F PFEIFFER, Kerknieuws. Onderwijl. Laatste Berichten isop ralssppü, ganlestéiip enz. Advertentiën. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Leestafel Briefwisseling Telegrafisch Weerbericht. Naar waarneming on én den morgen van marktberichten. [MED. DOCT. ARTSj AANBEVELING. die hituu' van advies zou dienen, haar aandacht aan coöperatie zou schenken, aan bestaande misstanden, aan keuring van zaden en jonge vruchthoomen, aan een goeden centralen proeftuin enz. enz. Iliortoe behoeft de vereen:ring meer steun en moeten alle belanghebbenden worden opgewekt als lid toe te treden. Ook wekt de secretaris de leden op ta toonen werkelijk lid van den telers- bond te zijn, als zjjj binnenkort zullen moeten verschijnen voor bestuursleden der Middelhurgsche veiling. Het jaarverslag van den penningmeester wordt nagezien en de rekening goedgc keurd. De heer Abrahamse werd als bestuurs lid jierkozen en gekozen de hoeren P. Ton en D. J. de Vrisser. Door den heer Bloemsma werd vervol gens de wenschelijkbeid van coöperatie uiteengezet, bijv. op het gebied van ex portartikelen, ais vroege aardappelen, kool, boonen, bessen, fruit enz.; op het gebied van aankoop van meststoffen e.a. tuinhouwbenoocligdheden en ander gebied. Spr. heeft reeds min of meer bemerkt, dat door de Walchersche vercenigingen veel voor het plan gevoeld wordt, te meer daar men nu ook inziet, dat, liet tot verbetering van de prijken leidt. Met eeni- ge jaren zouden deze werkzaamheden kunnen uitgebreid worden tot over geheel Zeeland en zou een jonge krachtige tuin- bouwmaatschappij' veel kunnen doen. Voor deze inleiding werd nog de can- didaatstelling besproken voor bestuursle den der Middelhurgsche veiling. In een „verkiezingsmanifest" zullen de kweekers worden opgewekt de candidaten door den AValcherschen Telersbond gesteld, te steu nen. Men bleek het niet eens over het al of niet wenschelijke van het samen vallen van het bestuurslidmaatschap van den Bond en van de Veiling. Genoemd werden de namen van de heeren Abra hamse, die echter geen candidatuur wenschte te aanvaarden en van de heeren Sanderse te Oostkapelle, P. Dekker te ■'tZand, C. Louwerse te Grijpskerke en A. Vvan Oosten. Na nog enkele besprekingen werd de vergadering' gesloten. Tiet eerste secretariaat nam de heer 1. D. jlc Visser, Boschweg, Vlissingen, op zich en wij voldoen gaarne aan het verzoek de telers in hun eigen belang! en gedachtig aan het „Eendracht maakt Macht", zich hij den heer De Visser als lid aan te melden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te ZwartewaaJ, W. D'. M. Baar, cand. te Dordrecht; te Schipluiden, B. C. Koolhaas te Zuidland. Bedankt voor Tholen, door M, Jonge- breur te Veenendaal; voor Kesteren, door A. v. d. Sluis te Huizen; voor Nieuw-Vosmeer, door N. W. Posthumus te Schoondijke. 's Gravenpolder. Herbenoemd tot nota bel dhr. J. de Graag, terwijl herstemming moet plaats hebben tussöhen de heeren joh. Eckhardt, aftred., en A. Kopmels. Naar het „Ev. Zond.bl." meldt, is de oud-zendeling II. Hooker overleden. Hij was 85 jaar oud geworden en heeft in dienst van het Ned. Zendelinggenootschap 50 jaar onder de Alfoeren op Celebes gearbeid. In 1914 eervol ontslagen, heeft hij eerst te Nijmegen en toen te Arn hem den tijd van zijn rust doorgebracht. Geref. Kerken. Beroepen t.e Driebergen, F. H. v. Loon te Ter Apel. Aangenomen naar Heilevoetsluis Nieuw-Helvoet, door G. Verrij te Waar der. Er zijn in ons land 699 Geref. Ker ken vereenigd in 54 classes; er zijn 544 dienende predikanten, 181 vacatures, 180,623 belijdende lidmaten. Het aantal missionaire predikanten bedraagt elf, het aantal Zendingsposten in Indië 44, het aantal leden 1115. Geref. Gemeenten. Beroepen te Dirksland, H. Roelofsen te Zeist. Vrije Evang. Gem. Te Ermelo is op ruim 83-jarigen leef tijd overleden ds. A. Mooij, in leven eme ritus-predikant van de Vrije Christelijke Gemeenten. Arend Mooij werd in 1832 (te Apel doorn?) geboren. Zijn openbare leven be gon hij aJs hulponderwijzer aan de open bare school te Ermelo, waar hij den strijd tusschen ds. Witteveen en de toenmalige kerkelijke besturen van nabij gadesloeg, en bij diens afzetting als lid en leeraar m de Herv. Kerk zich gedrongen ge voelde den verongelijkten leeraar te vol gen, die een zendingsgemeente stichtte Een der_eerste predikers, door ds. Witte veen te Ermelo opgeleid en geordend was Mooif, die zijn evangeliearbeid begon te Middelburg. Vandaar vertrok hij naar Brussel, waar hij mede werkzaam was aan de school ter opleiding van Evan gelisten. Vervolgens diende hij gedurende een reeks van jaren achtereenvolgens de vrije gemeenten te Winschoten en te Hoorn. Vooral in laatstgenoemde plaats werkte hij met rijken zegen, vooral on der de militairen. Er was (oen een bijzon dere geestelijke opwekking onder de mi litairen ontstaan, waarvan door sommigen hunner thans nog uit de herinnering veler lei wordt medegedeeld, ook omtrent den zegen door hen onder de prediking van ds. Mooij genoten. Van Hoorn vertrok ds. Mooij naar Rot terdam als reizend predikanten van daar naar Ermelo, waar hom in 1912 eervol emeritaat werd verleend. Ds.Mooij heeft in menigeti bidstond, eertijds met Budding, later met Huet, en anderen, te Goes het evangelie gepredikt. Zijn nagedachtenis zal ook daar, ook bui ten de grenzen der kerk, waarin hij werkzaam is, tot zegening zijn. Prof. dr. 11. 11. Kuyper herdenkt 6 Jan. a.s. DiV. den dag dat hij 25 "jaar geleden promoveerde tot doctor in de. Godgeleerdheid aan de Vrije Universiteit. De Kantonrechter te Middelburg deed heden uitspraak in de Zaterdag door ons vermelde zaak tegen A. M. P., pandhuis- houdster te Vlissingen. Wegens overtre ding der pandhui,swet werd beklaagde ver oordeeld tot drie maanden hechtenis, zulks overeenkomstig den eisch van het 0. M. In de zaak tegen A. Z., vrouw vair HL P., die in verzet was gekomen tegen het verstekvonms, waarbij zij tot 2 maal f20 of 2 maal 10 dagen hechtenis was veroordeeld, werd overeenkomstig don eisch van het 0. M. het verstek-vonnis bekrachtigd. Ongelukken. Te Wijk hij Duurstede is een kind van 2 maanden in een wieg gestikt. Te Rotterdam is een 17-jarigo jongen door een tram aangredon en te- gjen een stehutting geworpen. De onge- lukkige is fslpoedig daarna tengevolge van Schedelbreuk overleden. Dje 7-jarigd Andries Krist en de 5-jarige Velthuis zijn te Snikzwaar (Fr.) door het ijs gezakt on verdronken. Gistermiddag viel tel Zwolle eon 15-jarigo schippersknecht van de loopplank van zijn schip. Ofschoon on middellijk hulp nabij was, konden de toe gesnelde dokter en liefdezusters slechts' den G.oo.f constateeren. Vrijgevig. Een dame te 's Gra- vienhage, die vee! van cle tram gebruik maakt Schonk aan alle trambeambten in vasten dienst,, die cïc lijnen 8 en 13 bedienen, elk oen Nieuwjaarsgift van oen gulden. E le n g e h e i m z i n n i g gj e v a 1. Aan boord van bet Woensdagmorgen te Am sterdam binnengekomen stoomschip „Tui hantia", van den Kon. Holl. Lloyd werd in de uitreis van Falmouth naar Buenos- Ayres een zeer geheimzinnige vermissing van teen belangrijk bedrag aan goud ge constateerd. Aan boord bevonden zich na- gelijk 5 kisten Engelsch goud een aan zienlijke waarde vertegenwoordigend. Een der kisten nu, waarvan de inhoud werd geschat op teen waarde van 60.000 gul den, moet op onverklaarbare wijze ver dwenen zijn. Een naar alle zijde ingesteld onderzoek heeft tot nu toe niet het min ste resultaat opgeleverd. Drie kinderen vermoord. !n Pufchkan in het districht Ramsl'au is Zon dag gedurende den kerktijd in de woning vhjnj dien grondbezitter Hobotta, die op het oogenblik aan het front isi, een drie dubbele .roofmoord gepleegd. Twee jon gens van 15 en 18 jaar, drongen, terwijl file vrouw paar de kerk was, de woning binnen, stalen eenig geld on vermoordden de drie kinderen der vrojuiw, die 3, 5 ten 8 jaar oud waren. De misdadigers zijn in hechtenis genomen. Anecdote. Naar do „Legerbode" mieMt, is de gewezen volksvertegenwoor diger en oud-burgemeester van Tongeren, Mieyers, dezler dagen op tachtigjarigen leeftijd overleden. Bij deze gelegenheid verhaalt het blad de volgende anecdote. De oud-burgemeester van Tongeren, was dikwijls te gast bijl koning Leopold, die hem veel achting toedroeg. Toen wijlen Leopold nog jong was, nam hij in zijn gezelschap aan tal van jacht partijen deel1... waar er hoegenaamd niet werd gejaagd. Wanneer Leopold II, zoo deelde on-S eens vroeger de heer Meyers mede, een groots-cli plan koesterde, dan bezon hi} onmiddellijk een -jachtipartijl... of een ont bijt. Men kwam in het vol'd; daar vond men een ambtenaar, die u verzocht iets te komen nemen in een tuinhuis alvorens de jactht aan te vangen. Men trad het tuinhuis binnen en men vond daar den koning gebogten over een plian of ver slonden in het lezen van een lijvigen bun del. Glimlachend en ondeugend spottend, ïmthaalde Leopold u op de gewone groe ten, en vatte onmiddellijk het hoofddoel der uitnoodiging aan, dat doorgaans een reuzenontwerp was, waaraan hij dacht, en dat hem genoeg ingestudeerd scheen. De huisnummers van Euro- -p a. De voor middelbaar wiskunde studee- ïende dorpsonderwijzer woont in hrj een eenvoudig boertje, die nochtans van tijd tot tijd belangstelling aan den dag1 legt voor heit werk van zijn kostganger. Op een avond ziet hij hem bladeren in een loga- rithmentafel en verbaasd kijkend naar dat boekje met enkel' getallen, vraagt hij wat dat. wel bedujdt? „Dat zijnde huisnummers van Europa", zegt de oolijke onderwijlzer, die de on mogelijkheid ervan inziet, een begiijpelrjken uitleg te geven. En voortaan vertelt de edmlpele man a-an iedereen, die het Jiooren wil', dat de te genwoordige jeugd toch zoo ontzettend! Voel moet leeren. En hjj voegt er aan toe (want het, was een JJuitsch boertje); „Dat is natuurlijk met het oog op de inneming van Parijs, want 't moet toch wel1 gemakkelijk zijn om meteen de huis nummers te weten, als ze die stad geno men hebben". Een en ander is waar gebeurd. Hbl. xVan stille wateren, door G. J. A. Jonker. Utrecht, G. J. A. Iluys. Deze meditaties beleven haar tweeden druk. Wij haasten ons cr van te zeg gen dat zij 't waardig zijn. Al zouden wij voor de eerste meditatie niet 'tveel te zwakke opschrift „De philamtropio Gods" gekozen hebben, de meditatie zelve als de overige zijn goed omdat zij waar rijn. Homoeopathisch Maandblad. Red. dr. N. A. J. Voorhoeve, met bijblad, Zwolle, La Rivière en Voorhoeve. Met de 12e afl. is ook weer deze jaar gang compleet. Mogen velen gebruik ma ken van de gelegenheden cenige gratis exemplaren van afl. 12 aan te vragen om die ter kennismaking aan te bieden aan vriend of kennis. Het Maandblad ver dient 't en de Geneeswijze welke heft voorstaat, nog meer. Handboek ten dienste van de Geref Kerken in Nederland, voor 1916. Goes, Oostevbaan le Cointre. Dit Handboek komt nu al voor de 28e maal hij u aankloppen, en geniet ook voor de 28c maal een welkome ontvangst in honderden gezinnen. Ouderen en jongeren stellen in zijn inhoud belang. De onder werpen. die hij u voorlegt zijn vele. Eerst de kalender met zon en maan; dan do opgaven van Jaartellingen, Chr. Feestda gen, -enz. Verjaardagen Koninklijk Huis; Posterijen en Telegrafie. Dan volgt do statistiek der kerken, in welke statistiek ons opviel, hij vergelijking met den vo- rigen jaargang, dat deze op zoo menig punt verbeterd en uitgebreid is. Nog slechts eenige kleine Teiltjes, in de voor letters der namen van enkele overleden predikanten gaven wij! aan de samenstel lers op, deze kleinigheden zullen der halve in een volgenden jaargang van dit Handboek wel hersteld worden. En dan zullen wij gerust kunnen zeggen dat dit Handboek het beste is van hetgeen op dit gebied verschijnt. Het is bijgewerkt tot iö December j.l. Daarom vinden wij er ook nog jn de biografie van nu vij len ds. WessèJs, terwijl de groep photo's van dit. jaar overleden predikanten nu sluiten kan met die van genoemden leeraar. Ook wordt er nog een woord in gewijd aan ds. Weijenbcrg, die na ds. Wessels stierf. Altegaar bewijzen dat het Handboek naar de grootst mogelijke volle digheid streeft en daarin uitnemend ge slaagd is. Want na de statistiek der ker ken en hetgeen daarbij behoort volgt nog een zeer lange lijst betreffende Onderwijs, Barmhartigheid en Vcreenigingen, welke lijst zich ook met ieder nieuw jaar meer uitbreidt. De rubriek „In Memoriam", waarin een vijftiental in de laatste 12 'maanden gestorven dienaren herdacht worden, besluit de rij. Het Handboek be slaat 382 bladzijden en kost slechts 50 centen. Dat mag met recht een goed- koope uitgaaf heeten. Een schat in aarden vaten. De Af scheiding in levensbeschrijvingen ge schetst, door J. A. Wormser. Eerste Serie III „Werken zoolang het dag is". Het leven van Hendrik de Cock. Nij'verdal, E. J. Bosch. De schrijver heeft ons in de beide vo rige series twee merkwaardige levens voorgehouden, mannen voor ons doen op treden, omtrent wier leven wijl weinig wistenScholte en v. Baalte. Met De Cock komen wij weer op wat meer be kend terrein. Omtrent dezen eersten af gescheiden do-miné wist men al een en ander door Noo-rdtzij1 en Bouwman en Brummelkamp. Doch zie nu eens wat 'n tal van bijzonderheden ook omtrent leeraars die met De Cock in aanraking geweest zijn, Wormser ons meedeelt, en wat 'n jeerquaesties. In de inleiding legt de schrijver uit waarom hij De Cook pas in de derde plaats heeft genomen. „In sommige opzichten (zegt hij) was de chronologische volgorde niet de histo rische. In UI rem begon de scheiding twaalf dagen vroeger dan in Doveren. Maar in Doveren ontstond ze onafhanke lijk van .Ulrani. Meer nog. Scholte was reeds lang met het denkbeeld van schei ding vertrouwd, toen De Cock er nog niets van weten wilde. De Cock werd er zijns ondanks toe gedreven; Scholte ging er toe over zoodra het Her vormd Kerkbestuur hem met één vinger aanraakte. Dat zat niet zoozeer in ver scheidenheid van karakter van die beide mannen, dan wel in diepingrijpend ver schil van kerkrechtelijk standpunt. Zoo werd de Afscheiding tweeling gebo renVan Raai te en Scholte hadden, zoolang zij in Nederland bleven, zeer gToor ten invloed op de Afscheiding. En toen zij in 1846 en 1847 naar Amerika gin gen, vertrokken of volgden met hen tien duizenden Afgescheidenen. Met (hun) ver trek sloot zich een tijdperk af, ook daar om begon ik met hunne geschiedenis.- Na v. Raalte en Scholte volgt dus De Cock, als de eerste die in Nederland bleef, waai- hij reeds in 1842 ontsliep". Corr. te B. Uw telegram kion niet dienen. Zie de rubriek Advertentiën, J. te O. Die stenografische verslagen kunnen aangevraagd worden ter Prov, Griffie te Middelburg. Wij weten niet of de vorige jaargangen wel te .bekomen zijn. Natuurlijk 1915 wel. De prijs is ver moedelijk 50 cent. per ex. of iets pxecr. MIDDELBURG. De heer L. K. van der Harst herdacht heden den dag, waarop hij vóór 40 jaar de apothekersloopbaan begon. Van zijn collega's ontving hij een bloemenhulde en van andere zijde tal van gelukwenschen. PARIJS, 23 Dec. De Franschc artillerie behaalde opnieuw successen en deed o.a. bij de Maashoogten een Duitsch munitie depot in de lucht springen. De vijand her overde een klein deel der loopgraven, welke wij bij de Ilartmansweilerkopf had den genomen en die door Fransche voor posten waren bezet. Totaal werden 1300 D-uilschers krijgsgevangen gemaakt. PORT SAID, 23 Dec, De Pafcetboot „Yasakama" is gezonken. De opvarenden zijn gered. Het verlies is het grootst, dat tot heden in den oorlog door assura deuren is geleden. Het wordt op 25 rnil- lioon francs geraamd. Het. schip mat 10932 ton. ZURICH, 23 Dec, Het. is niet waar, dat Koning Peter in Italië is aangekomen. DEN HAAG. Het v. 1. Kamerlid Drion heeft den minister van Justitie gevraagd óf de invrijheidstelling van dhr. Schro der door het 0. M. is gevorderd op last van den minister en zoo ja, op- welken grond. DEN HAAG. Tweede Kamer. Aan de orde was het uitstel-wetje M. U. L. 0. De Geer gaf in overweging den termijn in het ontwerp te bekorten tot 1 Juli 1916. Gaat de minister hiermede aocoord, dan zal' hij: vóór stemmen. Rutgers en vfali der Molten bestreden het ontwerp. AMSTERDAM. Heden is op- 60-jarigerj leeftijd overleden de heer Jao. Deen, hoofd redacteur en commissaris van de Del} Courant. 23 Dec. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. .Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.4 te Ha- pa.randa, laagste 747.1 te Don Helder. Verwachting tot den avond van 24 Der.: Meest matige, tijdelijk wellicht krach tige Zuidwestelijke tot Zuidoostelijken wind. Zwaarbewolkt of betrokken, wellicht tijdelijk opklarend, waarschijnlijk nog re genbuien, in het Noordoosten. Hoogere nachttem peratmu- Nisse. Woensdag werd alhier in de her berg van C. do Blaeij, door de diakonie der Herv. Kerk te Ellewoutsdijk publiek verpacht voor den tijd van 7 jaar 5 per- ceelen bouwland onder Nisse, voor de som van f 147 per H.A., aan J. Kegel alhier. DpeÉ» tetoppo bb iephlp. Dec. 24 Goes, hij inschrijving, 5 olmen, B. en W. 29 Domburg, inspan, Blaupot ten Cate. 29 Baarland, bóeren-inspan, Neervoort. 30 's Graven polder, bouwland en boom gaard, Neervoort. 30 Nisse, inboedel, Pilaar. 31 Goes, 5 paarden, harnas, mest enz., alles voor den Reinigingsdienst te Goes, Hollmann en Verhoek. Jan. j 3, 4 's Gravenpolder, olmen en esschen, Van Dissel. 8 Borssele, olmen, v. d. Kloes. 15 's Heerenhoek, inschrijving olmen, Mertens. Febr. t isi r, IIIII 23 'sHeer Arendskerke, kapitale inspan, Pilaar. Maart. 1 Kloetinge, kapitale boeren-inspan, v. Dissel. MIDDELBURG, 23 Dec. 1915. Ter graanmarkt was de aanvoer gering, de handel slap. Nieuwe Tarwe f 12.a f 13.—, Zomergerst f 13.50 a f 14.50, Ronde bruine boonen f21. a f23.—, Lange dito f21.a f23.Witte boonen f22.50 a 24.50, Kroonerwten f22. a f24.Maanzaad f a f— Boter 82 Va a ct, Particulieren 85 ct. Eieren per 100 f8,60 a f0,Particulieren 19. Eieren Veilings Ver. f7.60 part. f8. Eenden eieren f 6.80 a f 0. Ganzen eieren f0.a f0. Kalkoen eieren f0.a f0. Poule Pintade eieren f0. Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f68.patent- olie f70,—, Lijnolie f38,— per H.L. a con tant, per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f130 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f 18,50 per 104 stuks; harde Lijnkoeken f 18, I-ijnmeel f 18,per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. Vlissingen, 23 Dec. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling weiden de volgende prijzen besteed Andijvie 916 ct.. boerenkool 14 17 cl., beiden per mand. Veldsla 1020 ct., postelein 14 ct., molsla. 26 ct., alles per kleine mand. Selderie 2V24 ct., prei 41/253/2 ct., schorseneeren 68 ct., peen I1/23Va ct., bleekselderie 9 ct.. alles per bos. Roode kool 2J/o5 ct.. savoye kool 25 ct., bloemkool 3Va181/2 ct„ alles per stuk. Poters 21/2 ct., kleiperen 31/241/2 ct., Gieser Wildeman 3V24l/s ct., Framjois Borgia 4 ct., Cure's 4'2 ct., Emigaord 51/2 ct., zure bellefleur 61/2-- 71/2 ct., goud rcinetten 51/2IO1/2 ct., Fran sche reinelten 81/29 cl., koningszoet 5 cl,., Campagne 6 ct., Princcsse noble 5 ct., Reine d' Or 51/2 ct., zoete Bellefleur 41/25 ct., Hondsmuil 7 ct., koolrapen 111/2 ct., peen 11/221/2 ct., kroten 2lj-> ct., uien 10II1/2 ct., spruiten 12V2— I6V2 ct., alles per K.G. Voor de volgende week zijn de veilings- dagen Dinsdag 28 en Donderdag 30 Dec. OOSTBURG, 22 Dec. 1915. Oude Tarwe f a t nieuwe Tarwa f 12.25 a f 12.75, Rogge f a f nieuwe Wintergerst, f 14.— a f 14.25, Zomergerst f 14.a f 14.25, nieuwe Haver 112.25 a f 12.50, Kookerwten f 27.a f 28.50, Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f 23.— a f 24. Koolzaad t'a fBruine Boonen f24— a f26.50 alles per 100 K.G. Marktnote&ring voor Engelsohe Kolen. (Opgave van de Scheepvaart- en Steenkolen- Maatschappij.) Rotterdam, 20 December 1915. Stoom kolen: Northumberland Gezeefde f 16.75 id. Ongezeefde 15.25 id. Gew. Nuts 16.— id. Smalls12. Yorkshire Gezeefde16.75 id. Ongezeefde15.25 id. Rough Smalls South Yorkshire Nutsr Voor deze 2 soorten consenten niet verkrijgbaar. West Yorkshire Nuts, naar gelang van kwaliteit f 16.a 17.— South Yorkshire Hards Derbyshire Hards consenten niet verkrijgbaar. Schotsche Gezeefde16.50 id. Treble Nuts17.50 id. Double Nuts17. id. Single Nuts16.25 Gaskolen: Durham speciale soorten (Londonderry/Wear- mouth uitverkocht. Durham gewone soorten, naar gelang van kwaliteitf 16.a f17.— De bovenstaande prijzen, per 1000 K.G., zijn gebaseerd op levering vrij lichter Rot terdam, direct uit Zeeboot, en gelden voor prompt, dus niet voor levering op termijn. Zoo de Heere wil ën zij leven hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders ABRAHAM MEIJERS en SARA W&NJ0N op Woensdag 29 Dècember hun Veertigjarige Echtvereeniging te her denken. Dat de Heere hen nog vele jaren moge sparen is de wensch en bede van Jhunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Middelburg, 23 December 1915. Door onverwacht onmiddellijk vertrek niet persoonlijk in de gelegenheid zijnde afscheid van zijn patiënten te nemen, dankt ondergeteekende bij deze voor het in hem gestelde vertrouwen. De heeren FOLMER en GELDER BLOM hebben zich bereid verklaard de behandeling voort te zetten. W. F. PFEIFFER, Arts te Borssele. 3»S Ondergeteekende betuigt zijn volle tevredenheid aan de „Groningen", Alg. Ond. Maatsch. t. verzekering v. Paarden en Rundvee, gev. te Groningen, Directeur de heer F. F. LEOPOLD, voor de zoo spoedige en eorrecte uitbetaling van zijn gestor ven paard. Hij beveelt deze Maatschappij ten zeerste aan. Middelburg, November 1915. CHR. DE VISSER. Agent is de heer J. C. MINK, Vlissingschestr. Middelburg. I Losse Bleekpoeder! Goede kwaliteit JOH. DE ROOS, Drogist, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3