De beproevingen van een remt Reclames. De Zenuwen en de Oorlog. binnenland. FEUILLETON. Uit de Provide. Kerknieuws. Onderwijs. Attoen het lezen der dagelijkse,he oor logsgebeurtenissen verhalen van moord dadige gevechten, van bedreven gruwelen, van vierwoede aanvallen, van al die ster venden, al die dooden, heeft heel wat niet- gtrrjdiers gebracht tot een staat van ze nuwachtige overprikkeling die zorgen ver- eischt. Indien dit zoo is voor hen die van verre en eenvoudig in verbeelding deelnemen aan die tafereelen van slach ting, kunt gij u voorstellen dat bijl do ongelukkige soldaten die aan dat alles Jiebben deelgenomen, die in die ondenk bare hel hebben geleefd, de zenuwschok ïiog veel' sterker is geweest. Inderdaad, overal waai- soldaten van het front te rug zijn gekomen, zijin, naast de gewon den, de zieken, en onder deze laatster* lijden velen aan zenuwstoringen of heb ben er aan geleden. Een Belgische soldaat die aan de he vige gevechten in den aanvang van den veldtocht heeft deelgenomen en die nu in het kamp te Harderwijk geïnterneerd is, heeft ons de uitmuntende resultaten mee gedeeld, door hem en zijn makkers ver kregen, dank zij de behandeling inet de Pink Pillen, ter verzachting eerst en daar na ter genezing van die zenuwstoringen. De heer Adelson Botte, die vóór den oorlog te Brussel woonde, Oude Groot- markt no. 22, schrijft ons het volgende: „Ik ben zeer vermoeid en verzwakt door de oorlogsmaanden die ik heb door gemaakt. Sedert mijn interneering, ging het mij, ondanks rust en zorgen, niet beter. Ik was terneergeslagen, zoo afge mat, dat ik mij somwijlen afvroeg, of ik nog bloed in de aderen had. Mijn zwaarste lijden kwam door mijne hoofd pijnen en mijn overmatige zenuwachtig heid. Ik had zeer dikwijls als 't ware hartkrampen en het leek mij dan dat ik zou sterven. Wanneer ik was getrof fen door een verhaal of een gesprek, on dervond ik een benauwdheid in de keel'. Ik was gevoelig en prikkelbaar. Ik had des nachts booze droomen en des mor gens als ik opstond, gevoelde ik mij stijf en vermoeiender dan den vorigen avond. Na geneesmiddelen te hebben gebruikt zonder verbetering te ondervinden, heb ik de Pink Pillen genomen en mijn toe stand is dadelijk verbeterd. Ik ben met do behandeling voortgegaan en genezen. Nu ben ik wonderwel gezond en het Spijt mij Ti iet naar mijne kameraden te kunnen gaan." De Pink Pillen zijn onovertroffen te gen bloedarmoede, bleekzucht, schele hoofdpijnen, neurasthenie, rheumatiek, maagpijnen. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar A fl.75 per doos en f 9 per zes doozen, bij het Gsneraal-Depót der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. ff. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Kerstverlof. Inzake de verloven van 20 December tot 7 Januari heeft de opperbevelhebber van Land- en Zeemacht alsnog bepaald. a. Het verzoek daags te voren na afloop van dein dienst, voor de vierdaagscho verloven, moet zoodanig worden geregeld, dat dien dag de woonplaats kan worden bereikt. b. Aan hen, wier verlof eindigt resp. op 24 en 27 December a.s. wordt ver gund per eerste reisgelegenheid resp. 25 en 28 December d. a. v. naar hun stand plaatsen terug te keeren. c. Op Zon- en feestdagen, vallende in hot tijdvak van 20 Dec. 1915 tot 7 Januari 1916 kan voor zooveel de eischen van den dienst en öe veiligheid zulks toelaten en onder voorbehoud, dat uit dit oogpunt geen grootere vrijheid wordt verleend dan op gewone Zondagen tot dusverre geschiedde boven en behalve de verloven in genoemde order bedoeld, afwezigheid buiten de standplaats worden De „Daily Mail" bevat het volgende vermakelijke verhaaltje „Jij, het allereerst natuurlijk!'' lachte mijn vrouw spottend. „Verklaar je nader", zeide ik. „Ben ik anders dan andere mannen? Heb ik een kwaal? Ben ik kreupel? Ben ik Zij viel me in de rede, mijn veront waardiging naiipend. „Is hij rheumatisch als het nattig weer is? 0, hee'.emaal niet. Moet hij dieet houden? Nooit. Is hij 's avonds vermoeid. In 'tgeheel biet. Hij sfaapt alleen maar in zijn armstoel voor de aardigheid". „Veertig" zeg ik ernstig, „is de mooiste leeftijd voor een man, het hoogtepunt" („van sommige mannen", verbetert ze me). „Hij is gehard, taaier" (vooral in de beenen zegt ze). „Hij heeft geleerd zich te behelpen en vol te houden. Als hij een plaats heeft ingenomen laat zich niet makkelijk verdringen". „Moet ik aan lord Derby schrijven", vroeg zij en zeggenJames Mentweil, mijn map, is in Juni veertig geworden. Ik ken hem beter dan eenig officier van gezondheid. Hij is zoo geschikt voor de loopgraven, dat hij het vorige jaar voor zijn rheumatiek naar Droitwich moest. Hij zal zoo goed het rumoer van den sjlttg kunnen verdragen, dat hij al zijn toegestaan. Ook voor zooveel betreft het vertrek op den voorat'gaanden avond, ech ter met handhaving van de order, dat op 24 en 27 December 1915 niet por spoor mag worden gereisd. d. De cadetten, thans bij de korpsen gedetacheerd en die op 3 Januari 1916 naai- de K. M. A. terugkeeren, krijgen zoo de dienst dit toehuit verlof van 23 December tot 3 Januari. Benoemd bij do belastingen tot kom mies 3e klasse H. G. Moorslag en M. H. T. Emans te Sas van Gent. Verplaatst van Oud-Beijerland naar Hansweerd de kommiezen 3e kl. H. G. Wijsbeek en J. van 'tHof. Middelburg. Ju de vergadering van den Raad te houden op Woensdag 22 Decem ber 1915, des namiddags te 2 uur. Worden behandeld 1. Notulen; 2. Stukken; 3. Benoeming Van twee Leden van het Bestuurder Gods huizen; 4. Benoeming van een Ambte naar van den Burgerlijken stand; 5. De finitieve benoeming van P. C. van dei- Wolk tot Lceraar aan het Gymnasium; 6. Benoeming van een onderwijzer aan school J; 7. Ontslagaanvrage van Jhr. Mr. A. van Reigersberg Versluys als Cu rator over het Gymnasium; 8. Kohier schoolgelden Lager Onderwijs, scholen A, C, G on J en 7e Leerjaar, cursus 1915— 1916; 9. Wijziging van de Verordening tot heffing yan schoolgeld v.h. Herha- lingsonderwijs. Vlissingen. lu den raad deelde Vrijdag- de voorzitter nog mede, dat tot nu toe 2288 ILL. goedkoope cokes zijn verstrekt en ook, dat 6 aangeslagenen in den lloof- dclijken omslag seizoen 1915 vrijwillig een suppletie tot een gezamenlijk bedrag van f 1008.51 hebben gestort in de ge meentekas. Behandeld werd eerst de vraag of een duurte-toeslag principieel noodig en mo gelijk is, ja of neen. De heer Staverman verdedigde eerst alleen het principe van toeslag verleonen. De lieer de Meij (S. D. A. P.) wil wel voor 13 weken een toeslag geven, maar prefereert een lage loonsverhooging, welke kwestie later dan kan worden besproken. De heer Vermaas (lib.) wilt maar tot f 900 gaan on bij het inkomen ook 2/s vim het inkomen van inwonende kinderen doen mede tellen. De heer Merckens (a. r.) verdedigt ook hot principe van een duurte-toeslag al heeft hij bezwaren tegen de wijze door den heer Staverman voorgesteld. De heer Laernoes (wethouder) bestrijdt het idee van een duurte-toeslag, hij voelt ook meer voor loonsverhooging. Do heer Tichelman (wethouder) bestrijdt ook het idee en wijst er op, dat er hier tal Van werklieden zijn in particuliere bedrijven, die minder verdienen dan de gemeente-werklieden. De heer Auer (wethouder) is ook togen duurte-toeslag en voor loonsverhooging. De heer van Raalte meent dat de duur te-toeslag langer moet duren dan 13 we ken. Gestemd wordt over het principe en dit wordt aangenomen met 12 tegen 3 stommen drie van de drie wethouders. Met 9 tegen 7 stemmen werd het ma ximum salaris, waarvoor toeslag verkre gen wordt bepaald op f 1000. Naar aanleiding van de verschillende adressen die zijn ingekomen met verzoek het maximum aantal vergunningen te brengen van 66 op 40, stelden B. en Wi. den raad Voor aan den kroon te verzoeken te doen bepalen, dat boven het maxi mum aantal vergunningen op 1 Januari geen vergunningen mogen verleend wor den. De Commissie van de finantien stelde voor het aantal geleidelijk op 54 te bren gen. Dit idee namen B. en W. over en werd alzoo met algemeeno stemmen besloten. Het volgende voorstel was dat om do boomen in de Palingstraat te rooien en te vervangen door pyramide vormige ol men op onderlinge afstanden van 8 me ter. Dit kan geschieden uit den post onder houd van plantsoenen en wandelingen. ooren dicht houdt als de haan van zijn buurman kraait. James Mentweil heeft een kachel in zijn slaapkamer, een wrijf mid deltje op zijïi waschtafel, hij heeft eiken winter een aanval van bronchitis en hij heeft een vrouw die 'hij geen week kan verlaten zonder heimwee te krijgen. Laat astublieft James vry, mylord". Mijn vrouw eindigde haar aanval onder dekking van de witte vlag. Zij viel in een stoel en drukte de witte vlag tegen baar oogen. „Ik noem het wreed en zelfzuchtig. Je doet het alleen om den menschen wijs te maken dat je jonger bent dan je wer kelijk Ibent. Jij wilt „Tipperary" zingen met een troep jongens, die je zoons kon den zijn. Je wil in een uniform rond- loopen en de meisjes naar je laten kij ken". Die toespelingen op mijn leeftijd en mijn physiek' Minderden mo en ik was verontwaardigd over haar opmerkingen over de populariteit van de militairen bij haar eigen sekse. Den volgenden dag kwam ik thuis mei mijn 2 shillingen eii negen pence. „Zoo, hebben ze jou genomen!" riep mijn vrouw üit. „Nu dan kan ik alleen zeggen, dal ze iedereen zullen nemen"» lk was van plan haar mijn premie aan te bieden, maar ik was zoo in mijn wiek geschoten, dat ik ze zelf maar heb op gemaakt. Voor ik mijn kennissen ontmoette was de ^armlet Sunday" de meest trotsche De commissie van finantiën en fabri cage vereenigen zich met dit voorstel'. Aldus besloten. In verband met'een verzoek van het bestuur van het Plaatselijk Christelijk Ar beidsecretariaat om het aantal' urinoirs lo vergrooten en inrichtingen voor vrou wen te plaatsen wijzen B. en W. er op dat dit onderwerp meermalen in hun col lege is besproken naar aanleiding van verzoeken om plaatsing en verplaatsing van urinoirs. Er zijn nu een 7-tal plaatsen waar een urinoir kan worden gezet, de kosten bedragen per stuk f 117.70 en B. ien W. stellen voor te beginnen inet 1916 ieder jaar een te plaatsen. De kosten beletten B. en W. voor te stellen ook inrichtingen voor vrouwen te doen op richten. Alzoo besloten. Voorgesteld wordt aan de Vereeniging „Hulp in Nood" voor 1916 een subsidie van f 600 tee te kennen. Alzoo besloten. Opnieuw wordt voor den tijd van 3 jaar aan den hoofdagent van politie. A. it. do Boo van Uijen het perceel Koude- lioek 21 verhuurd voor f2.25 per week. B. en W. stellen voor 403 M2. grond op hot volgespoten land aan den Konings weg als opslagplaats voor steenen te ver huren aan J. Maljers te Terneuzen, voor ieen jaar tegen 10 cent per M2. Alzoo besloten. Bij de jongste onderhandsche verpach ting van bouwland werd een perceel bouw land aan den Singelweg bestemd voor aankweek van heesters, dit is daarvoor niet geschikt en B. en \V. stellen nu voor hot onderhands te verpachten aan J. Bi. F. de Geus voor f7 per jaar. Alzoo besloten. Verlenging van pacht tegen f50 per jaar aan A. Tbeune, welk perceel gelegen is aan den Koudekerkschen straatweg, voor den termijn van 1 April 1916 tot 1 September 1919 wordt voorgesteld. Alzoo besloten. Daar het fort de Nolle in gebruik is bij do militairen, wondt voorgesteld het jachtrecht op- de gronden nabij de bui tenhaven en fort de Nolle ditmaal onder hands te verpachten aan T. E. Bret- schncider voor den thans betaalde pacht van f20 per jaar. Daar men meende dat er andore lief hebbers zijn werd besloten tot openba re verpachting. .God. Staten hebben bezwaar gemaakt togen het besluit tot uitgifte van gron den aan de vereeniging tot verbetering der volkshuisvesting, omdat in het te verpach ten gedeelte opgenomen is een deel van den Boschjesweg. Zij vragen hoe het ver keer over dien weg nu zal worden ge regeld. En ook merken zij op dal een (deel van het als weg op het uitbreidings plan geprojecteerde perceel is opgenomen. De vraag rijst of het niet noodig is waar borgen te stellen dat bedoeld gedeelte voor wieg bestemd zal blijven. De Vereeniging zegt, dat de Boschjes weg niet bedoeld is bij de aanvrage en maakt nog enkele andere bezwaren te gen de gemaakte bepalingen. Ook ver zekert zij1 de gronden die Gemeenschap pelijk Belang in pacht krijgt te zul.en droog' houden met haar pompinstallatie. B. en W. gesteund door de commissies, stel len voor aan de wenken gehoor te ge ven en heL besluit van 29 October eenigs- zins te wijzigen. Alzoo besloten. Bij hel punt wijziging der begrooting werden door de heeren Staverman en Vermaas, naar aanleiding van een post voor verpleging van typhuslijders in do Rijksbarak voor vluchtelingen, ernstige klachten geuit over het autocratisch op treden van den inspecteur der volksge zondheid, den heer Oosterbaan, die h.i. ten onrechte liet betalen voor die ver pleging, waar toch de typhus door de Belgen in de gemeente werd gebracht, en voor de Belgen, die in het Gasthuis werden verpleegd aan het Rijk slechts £2 in plaats Van den kostenden prijs f 2.30 werd gerekend. De beide heeren hebben respec tie vel ijk als voorzitter van het Roode Kruis en als voorzitter van het Gasthuis veel last gehad. De heer Vermaas kreeg zelfs aanmerking, toen hij een man, die met de mailboot medekwam dag van mijn leven. Gewoonlijk koni ik om kwTart voor tien aan het ontbijt. Maar op dien Zondag begon ik mijn militaire oefening en om negen uur was ik al gebaad, geschoren en gekleed beneden. De eerste kennis dien we zagen was de dominee, toen hij ons op weg naai de kerk voorbijkwam. Ik mocht hem tot dusver wel. Ik heb altijd wel een extraatje voor zijn fondsen over gehad. Maar al zou ik nu ook ooit veldmaarschalk wor den, hij kreegt geen cent meer van me. Wat zei hij? „Waarde, waarde Mentweil. Gij hebt het toch zeker niet gedaan. Een man van uw gestel". „Zeker heb ik het gedaan", antwoorde ik koeltjes. „Hoe denkt ge dat ik dat heb gekregen?" en ik lichtte jnijn arm op met het lint. „Men had het u niet moeten geven", was het ant woord. „Mijn goeie oude vriend. Het is zeer vaderlandslievend, maar hoe zult gij de militaire oefening kunnen meema ken?" De volgende kennis was onze dokter. Hij is een goed patriot en hij zou me toch zeker wel gelukwenschen. Hij' zag mijn armlint en hield zijn auto stil. „Wat, riep hij, „wat, hebben ze u genomen? Wel, ik benPardon, mevr. Mentweil, maar het is belachelijk". „Wat is belache lijk?" vroeg ik op ijskouden toon. „Dat een beste oude kerel als gij, Ment weil, meent, dat ge soldaat kunt zijn". De dokter mompelde ook nog oen paar gemeenplaatsen over mijn vaderlandslief de, fluisterde mrjn vrouw toe: „Maak u en die te ziek was om naar Oostenrijk door de reizen, in het gasthuis deed op nemen. Beide heeren achtten het zéér ge- wenscht, dat B. en W. zich eens tot den minister wenden, zoo noodig persoonlijk om te klagen over dit optreden. Bij de rondvraag drong de heer Lin- deijer er op aan den werklieden der ge- meentereiniging alsnog do verlofdagen te doen genieten, die zij in 1914 te kort kwamen. Borssele. De rijksveldwachter J. Teke- lenburg is met 15 Dec. verplaatst van 's Heerenhoek naar hier. Domburg. Heden vergaderde de gemeen teraad. Allereerst werd de wethouder Kesteloo door den voorzitter en namens den Raad gelukgewenscht met zijn 35- jarig jubileum als lid van den Raad. Afwijzend werd beschikt op een verzoek van den Ned. Bond van Onderwijzers tot het houden van verplichte schoolver gaderingen. Op verzoek van dhr. N. Huijs- se tot het plaatsen van tochtschermen voor zijn café, werd besloten aan B. en W. op te dragen een nader onderzoek in te stellen. Ook werd afwijzend beschikt op het verzoek tot toetreding tot de Ver. van kleine stedelijke en plattelandsgemeen ten. De jaarwedde van den kantoorhou der hiüptelegraaf- en telefoonkantoor werd met f 75 verhoogd. De door God. Staten vastgestelde begrooting 1914 werd goed gekeurd. Een onderzoek zal worden inge steld in verband met do afwatering in do Schuitvlotstraat, terwijl op het ver zoek van L. Maranis om aansluiting aan tiet gem. riool afwijzend werd beschikt. De heer Elout stelde voor aldaar een plan te doen maken voor rioleering, teneinde afdoenden afvoer van vuil water te krij gen. l)c huizen van mej. Jans Freeke, staande in nieuw-Doinburg zijn onbewoon baar verklaard. De heer J. I). de Graaf is herbenoemd toi lid comm. tot wering van schoolverzuim; .1. Sehoonenboom is herbenoemd als lid van hel Burgerlijk armbestuur. Afgestemd werd het verzoek van Ged. Staten om de gemeente-bcgroo- ting aan te vullen met een post voor onderzoek rioleering. Op verzoek van het personeel der openbare school om verhoo- ging der jaarwedden word elke jaarwedde met f50 verhoogd. Het voorstel om ge durende het winterseizoen voor minge- goeden goedkoope brandstoffen beschik baar te stellen, werd om financiëele re denen verworpen. Souburg. Door den Commissaris der Koningin is met ingang van 1 Januari 1916 benoemd tot gemeente-veldwachter te Oost- en West-Souburg, dhr. P. J. Hen driks, thans maréchaussee te Vlissingen. H o o g o v e e p r ij zen. Dezer dagen (werden door den slager Minderhoud alhier, twee vette koeien gekocht van den land bouwer Koster alhier, voor den prijs van circa f 400 per stuk, om te slachten tegen de a.s. feestdagen. Axel. In de Donderdag alhier gehou den vergadering van den gemeenteraad, Waarbij1 afwezig was de 'hoer P. Dreg- mans, wenschte de voorzitter, de heer L. J. den Hollander, den heer L. Lamai- tro geluk met zijn 25-jarig lidmaatschap van den raad, waarop de heer Lamaitre zijn dank uitsprak voor de hartelijke woorden tot hem gesproken. Ingekomen was een bericht van Ged. Staten inzake bezWaren in den hoofde- Jijken omslag van den heer II. Claessenp, waarbij deze ongegrond worden ver klaard. De raad besloot op voorstel van B. en W. de jaarwedde van den lantaarnopste ker C. de Vos te Spui met f10 te ver- hoogen en alzoo te brengen op f 40. Vastgesteld werden de voorloopige pen sioengrondslagen voor de gemeente-amb tenaren. i Omtrent een verzoekschrift van den heer Ph. J. van Ddxhoorn te Axel om aan hem grond van de gemeente in ruil af te staan, zal de heer Van Dixhoorn in overweging gegeven worden om enkele voorwaarden omtrent ruil van den grond al of niet aan te jiemen. Besloten word de pacht van den grond, gelegen in do Oude Stad met één jaar te verlengen, doch voor flö in plaats van fö. niet hezorgd mevrouw, een tijdje in do wei is goed voor oude postpaarden" en liet ons sprakeloos staan. Ik was toen juist in mijn humeur ge komen om de Fergusons te ontmoeten. De Fergusons hooren tot die aangename soort van menschen, die altijd iemand ziek kunnen maken. De Fergusons zullen je nooit ontmoeten of ze vinden dat je er bleek uitziet, wat betrokken. MeVrouw Ferguson zag het armlint, greep do han den van mijn vrouw en condoleerde haar alsof ze al weduwe was. Ferguson hield mijn hand vast en bezwoer me om me los te koopen. „Schrijf dadelijk aan het ministerie van oorlog", smeekte hij me. „Bied al het geld aan dat je bij mekaar kunt krijgen. Zeg, dat je het alleen deed om de jonge mannen een voorbeeld te geven. Ik bewonder je dat je het gedaan hebt, Mentweil, maar jo moest het niet doorzetten". Toen we de Fergusons kwijt waren, zag ik n$g meer kennissen nade ren. Ik deed stihetjes mijn armlint af en ik had niet den moed het weer om to doen voor des Maandagsmorgens. Ten slotte heeft men alleen zijn kennis sen te vreezen. Mijn beproevingen waren nu geëindigd en mijn triomfen als ro- cruut waren dien dag groot. De kruiers aan het station zagen met bewonderende, goedkeurende blikken naar me. Do con ducteur' opende het portier met een be woging alsof ik Joffre zdlf was. Mijn I medepassagiers oude mannen van over de vijftig, arme kerels keiken me met 1 Tot onderwijzeres aan de o.l. school werd benoemd mej. J. van Spluntor, tij delijk onderwijzeres te Hansweerd met 9 stemmen; één stem was uitgebracht op mej. G. Bakker te Sluis. Indienst treding werd vastgesteld op 1 Jan. 1916. Een voorstel van B. en Wi. om aan den directeur der gemeentelijke gasfabriek te Axel, die zich vanaf 30 Augs. j.l. in; vreemden dienst, bevindt, op eigen kos ten ten genoegen van B. on W. uiterlijk 1 Febr. 1916 een plaatsvervanger te stel len en indien hij daarmede in gebreke blijft, hem eervol ontslag te verleonen, weid aangenomen, mits voor ten genoe gen van B. en W. werd gelezen ten ge noegen van den raad. (M. C.) Terneuzen. In de eergisteren gehouden, raadszitting verzocht de voorzitter of de Baad do tot B. en W, gerichte uitaoodi ging, overeenkomstig het voorstel Has selt, om een verordening te ontwerpen teneinde nadere beperkingen op de eafé's en een uur van openstelling te verkrijgen, benevens beperking van de vrijheid van den burgemeester, ten opzichte van, het geven van vergunningen voor het maken van muziek Tin do herbergen, terug te nemen en een commissie uit zijn midden te benoemen om een verordening in te dienen, daar in het collego drie stroo- mingetn waren, waarvan slechts oen ge negen eenigo bepalingen voor te stollen. De heer Eijfce stelde voor het voorstel geheel in te trekken. Na cenige bespre kingen werd het de vorige vergadering met 6 toJgon 5 stemmen aangenomen vooi- stelVan Hasselt, thans ingetrokken met 9 tegen 3 stemmen. (Dit is het bewuste voorstel wat de lib. kiesvervoniging aanleiding gaf den heer van Hasselt te verzoeken bij geble- kien principtoel verschil zijn zetel als raadslid ter beschikking der kieziers te stellen). De heer Van Hasselt verklaarde dat de houding van den raad hem spijt en dat verkeersbclcmmering niet in zijn bedoeling ligt. Na bespreking in geheime zitting werd het adres der leeraren der H. B. S. ver zoekende wijziging der verordening be treffende de bevordering der leerlingen aan da M. U. L.O. school om hen daarin mcdczeggingscliap te verzekeren zooals die aan de II. B. S. bestaat, aangezien het hoofd der M. U. L. O. school leerlin gen bevorderde geheel tegen het eenstem mig .advies der leeraren, op voorstel van B. en \V. voor kennisgeving aangenomen, doch daarbij do wcnschelijkheid uitge sproken, dat er zal zijn een samenwer- king tusschen het hoofd der M. U. L. O. school en do ook .aan die school werk zame leerlingen, in het belang der leer lingen en van den bloei van het onder wijs. V. C. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Barneveld, J. G. Dokking te Montfoort. Bedankt voor Gorinchem, dooi K. J. v. d. Berg te Putten. Geref. Klerken. Bedankt voor Schoonoord, door J. Vis ser te Zuidwolde. R. K. Kerk. Goes. De heer G. H. E. Mudde, ge boortig van hier, en de heer C. de Koster, geboortig van Heinkenszand, hebben he den ontvangen de wijding van het sub diaconaat in de Kapel yan het Groot Seminarie te Warmond. Goes. Benoemd tot hoofd der Chr. Nat. School' voor L. en U. L. O. te Drachten! (Fr.) do heer Tj. Dijkstra, hoofd der Chr. School, Wijngaardstraat, alhier. Ex. opz. Rijkswaterstaat. Do Minister van Waterstaat brengt ter kennis, dat, als het examen voor opzichter van den Rijkswaterstaat in 1917 zal wor den gehouden, de leeftijdsgrens voor de deelname aan dat examen met twee jaar zal worden verlengd. Geslaagd .te 'sGravenhage op het examen voor machinist de heeren A. M. Huson en Th. H. Bossers, beiden te Vlis singen. afgunst en (joch ook weer goedkeurend agn. De vrouwelijke controleurs aan het eindstation glimlachten tegen me, zooals ik anders nog maar alleen op het too» neel had gezien. En ik moet nu nog een tecdere bekentenis doen. Sedert jaren reeds had ik de pijnlijke overtuiging ge kregen, dat de jonge aardige exempla ren d<y andere sekse me beschouwden! met denzelfden blik waarmee ik gewoon ben de geologische merkwaardigheden in het museum te zien. Op de „Armlet Mon day" verkeerde ik in een nieuwe wereld. TweemaJen in Holborn, eens in Cheap- sideIk zal niet meer er van aeggen. En des avonds triomf der triomfen, mijn vrouw! De Fergusons bleken een' ware zegen te zijn geweest. Do dominee zal een guinea krijgen voor zijn cursus „tot onderricht der Belgische vluchtelin gen in het eten van spiegeleieren mét ham". De Fergusons en de andere men schen hadden mijn vrouw tot heel andere denkbeelden gebracht. Zij was gekwetst in haar bezitters-trots. Ik heb niet alleen mijn vrouw getoond dat ik nog jong ben, maar ik heb haar ook getoond, dat zij» zijzelf, nog jong is. Maandagavond tqen. ik thuis kwam en mijn overjas opgun^ (het lint naar buiten, want do meiden, moeten toch weten bij wie ze eigenlijk, dienen) sloeg mijn vrouw haar armen oml mijn hals. „Ik ben zoo blij en z»o troteeb fluisterde ze, „mijn soldaat-echtenoot 1 „Mijn soldaat-echtgenoot!" Ze *4 er een bontmantel voor hebben.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2