Telegrammen. Wetenschap m Kunst. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Burgerlijke Stand. Advertenties. Marktberichten. (Er komt ia bovenstaand stukske van diaken Kopster meer dan een zinsnede voor waartegen wij principiëele bezwaren zouden kunnen ^aanvoeren; ook is zijn woordenkeus allicht voor menigen lezer, die aan 't vergelijken gaat, niet vrij van verwarring stichtend. Doch de wanne toon van zijn schrijven, en onze eigen sympa thie voor de Goesche slee-collecte doen ons dit over 't hoofd zién. Alleen wij handhaven onze uitnoodigingiedere kerk zorge voost'haar eigen armen. Dat doen de gereformeerden en de doopsgezinden ook. Het w 1 doen aan alle menschen, enz. mag, als geldende het universeele standpunt, niet in de eerste plaats gelden van de diaconale armenverzorging. Red.) In „Vrij België" schrijft P. bij een portret van G u i d o G e z e 11 e, wiens sterfdag den '27en Nov. herdacht werd, o.a. het volgende: „Toen hij nog groeiende was in zijtn heerlijke West-Vlaanderen en de botten van zijn dichterschap voelde opengaan, begon, als een nabloei van zijn herin neringen aan geliefde auteurs, het tasten de, Zoekende woord te treden op gebaande paden. Maar wel spoedig ston-l de dich ter, de geboren ziener en zegger, eigen- krachtig geworteld in Vlaanderens rijken moedergrond. „Heerlijke [bloei, die volgdeVaster werd het spel van ritme en woord en .krach tiger sloeg zijn geluid over een tijd, die doof was voor zijn schoonheid; raseigen, onviervalscht, „echt en waar gelijk een kind", zooals gansc-h dit eerste geslacht^ dat ons toezong uit West-Vlaandoren. De ontelbare geheimenissen, die leven in schaduw of zonnestraal, fonkelend in. het hart van de bloemen of ongezien geurend onder 't gras, werden ontvouwd en ge heiligd door zijn fijnvoelende, vrome prie sterhand; en zijn lispelend woord ver mocht te zeggen zooals geen het vóór hem deed, wat de taal was Van al het sprakiol ooze „als de ziele luistert" i „En'nochtams, dikwijls was ik geërgerd, toen die vloed van bewondering, uit de laatste jaren, in den Gezelle, van de^im- pele natuurpoëzie, den dichter meende mee te tillen. Neen, ontzaglijk, dieper lag Gezello's dichterschap. Van de hevige, reine vlam van passie, 'die brandde in den zwijg- zamen man, spréken slechts weinigen; niet talrijk zijn zij, die weten hoe gron deloos;. Beneên den bast van buitenwaardsche onteederheid hij teerheidin zijn herte borg. „Kind van dat Rerlingaland, waar reu zenkrachten sinds eeuwen waren verspild geworden, waar eeuwen door de heftig ste hartstochten hadden gelaaid, voelde hij in zijn beste uren de lang bezonken roerselen opwaarts wellen: en dan stond vóór ons do epische Gezelle van „Groe- ninghe's grootheid", met den ongeëvennar- den zwaai van „Ego Flos" met de gewel digheid van „Zegepraal". De Rappel te Parijs zal een groote betooging aanrichten ter eere van Louis Raemakers, die te Parijs is, en brengt hem hulde voor zijn moedige verdediging van de zaak der geallieerden. Ongelukken. Te Liempde was zekere v. R. met een helper bezig oen boom om te hakken. De boom begon reeds (t!e .hellen en zou vallen in een richting, waar men zulks niet wilde. Men hield op met kappen aan de wortels en v. R. klom in den boom om een touw boven - aan den s'tam te binden ten einde den boom in andere richting to trekken. Toen het touw was bevestigd, klom v. R. langs de ladder omlaag, doch voordat hij beneden was begon de boom te vallen, kwam op' v. R. terecht met het gevolg, dat deze verpletterd werd. De man laat 'een weduwe met zes kin deren achter. Een avonturier. Men schrijft uit Deventer aan het Hbl. Woensdag trof een stadgenoot op straat iemand aan, die in 't Duitsch vroeg naar den Evang.-Luth. pastor; hij geleidde den vreemdeling daarheen. Ten huizq van ds1. Steginga bleek, dat de onbekende een Duitsch deserteur was, die gaarne wilde worden voortgeholpen naar Groningen waar zijn zuster, gehuwd met een Neder lander, woonachtig is, volgens 's mans verklaring. Naar de Duitscher, een 24 a 25-jarig? boekhouder uit Keulen, die vrijwillig dienst had genomen, mededeelde, was hij afkomstig uit een gezin, waarvan niet mmder dan elf broeders ten oorlog zijn getrokken. Van die elf waren er zes) in België en drie aan het Oostelijk front gesneuveld. Zijn laatste broeder stond nog in het veld. Hij zelf was eenige malen gewond geweest, den laatslen keer bij den strijd om Warschau. Vandaar is hij! ge transporteerd naar een lazaretli in België het laatst had hij' nabij Antwerpen ge staan. Met vier anderen is hij toen gevlucht naar Nederland. Van de vijf zijn er even wel vier door den electrischen stroom aan de grens jgedood. Hij was de eenige die het veilige Nederland bereikte. Hij deelde mede, dat de Duitschers niet al leen een electrischen draad langs de grens gespannen hebben, doch ook met electricdteit geladen metalen platen onder het gras .hebben verborgen. De vier ka meraads waren met zoo'n plaat in aan raking gekomen. Toen hij in Holland kwam had de Duitscher nog 40 Mark hij zich. In Breda Voorzag hij zich van nieuwe kleeding, ten deele gekocht, anderdeels gekregen. Zoo voortgeholpen, is hij eerst naar Arn hem en van daar naai- Deventer ge- loopen Door toedoen van ds. Steginga is den Duitscher hier nachtverblijf en voeding verstrekt en werd hij Donderdag naar Groningen voortgeholpen Bloedige vechtpartij. Zater dagavond werd te Halfweg bij een vecht partij een arbeider, werkzaam aan de suikerfabriek met een mes in de keel' gestoken. De toestand van de getroffe ne, een Brabanlschen arbeider, is ern stig. De dader, een werkman uit Nijkerk, is gearresteerd. Drank en jalouzie zijn de oorzaken. Een p s e u d o-1 u i ten an t. Te Nieuwerkterk a'.d. IJsel' (Z.-H.), heeft de rijksveldwachter gearresteerd een persoon in burgerkleeding, die zich uitgaf voor luitenant die voor de regeciing hooi kwam onteigenen. Bij verschillende boeren had hij van 2000 tot 5000 K.G. „opgevorderd", al naar gelang van hun veestapel tegen den prijs van f 23 per 1.000 K.G. Later zou een kapitein komen om het hooi te betalen en een schuit om het hooi te vervoeren. In een herberg had hij zijn intrek genomen, een maal en logies be steld. Bij een der boeren had hij zich uitgegeven voor een zoon van een der grootste fouragehandelaars. Bij dien boei kreeg de rijksveldwachter hem te pakken. Voor den burgemeester gebracht, ver klaarde hij niet te weten, hoe hij heette, waar hij thuisbehoorde, enz. Hij is in verzekerde bewaring gesteld en zal voor den officier Van justitie te Rotterdam worden geleid. (N. v. d. D.) Treinverkeer gestremd. Gis terenavond is bet verkeer gestremd over de spoorbrug aan den Moerdijk,, doordien twee militaire-vrachtauto's, welke gedeel telijk door de bru,g waren gezakt, 'den weg Versperden. Dientengevolge is sinds 8 uur geen en kele trein meer uit het Zuiden naar Rot terdam gekomen. Ook de Mailtrein uit Vlissingen moest te Lage Zwaluwe de reis staken. Te middernacht was de strem in i n g o p geheven Inbraak. In den nacht van Za terdag op Zondag is ingebroken in de hoterfabriek van de-firma Schaap te Nun- speet. De daders hebben aan de achter zijde van de fabriek de ruiten ingedrukt en v'an de deur het paneel uitgezaagd. De brandkast werd geforceerd en een bedrag yan ongeveer f 300 ontvreemd.. IJ s. Het Pampus en de Zuiderzee 4;ijn vol' drijfijs'. De vissohers hebben) voorloopig bun bedrijf gestaakt. Die is goed. Het gebeurde aan de grens bij1 Glanerburg. Met een vrien delijk „Morgen samen" passeert een ge zet vrouwtje den soldaat op wacht, die haar geen kwaad vermoedend, laat be gaan. Maar vlak bij de grens wordt zijl toch nog aangehouden door een commies en medegenomen naar de wacht, waar zijn vrouw haar zal' fouilleeren. In het wachtlokaal moet ze 'een half uurtje po pelten bij1 de roodgloeiende potkachel' tot het haar beurt is... Als ze haar dan komen halten, staat ze, aanmerkelijk ver magerd midden in den grootcn vetplasl Om sigaretten te koopen.. Een juffrouw, die de St. Hippolituskerk aan de Voorstraat te Delft had bezocht, kwam t ot de minder aangename ervaring dat tijdens zij in de kerk was een dief haar portemonnaie, inhoudende f7. had gerold. De recherche, hoewel geen enkele aanwijzing omtrent den ver- moedelijken dief hebbende, stelde op de R.-K. Scholen een onderzoek in, ging de jassen der aanwezige knapen na, en vond in een der kleedings'tukken een! portemonnaie met de gegeven beschrijf ving overeenkomende, die het vermiste geld pp 20 cent na, bevatte. De eigenaar van de jas, een 11-jarige knaap, viel dooi den mand. De jongen verklaarde het geld te hebben gestolen om sigaretten te kun nen koopen, voor de ontbrekende 20 cent bad hij reeds een doosje gekocht, dat in zijn bezit werd gevonden. Een schip met spek zoek. Eenige maanden geleden lag te Delfzijl een groote aak, geladen met spek, behoo- rende aan een Duitsche firma en bestemd om naar Duitschland te worden uitge voerd. De Nederl. douane hield de schuit echter in ons land. Alleen aan losgeld had de schipper reeds f 1603 te ontvan gen. Daarna is het schip vertrokken naar Rotterdam. Daar aangekomen, is dooi de inkoopeómmissie voor de distributie van varkensvleesch daarvoor een bod ge daan. De eigenaar ging er niet op in, zoodat de regeering dit spek niet kocht. En nu.... fis het geheele schip met het spek zoek(Avp.) Over den oorsprong van het woord Huzaar is reeds veel gevochten. Volgens de jongste lezing is het 'n Slavisch woord en beteekent zooveel als ganzendooder. In Hongarije was „hu zaar" in den hervormingstijd de spot naam van den Kroatisch ruitervolk, waar schijnlijk omdat bij deze soldaten de gan- zennekken uit hun zakken hingende echte, lichte ruiterij, die wij nu huzaren noemen, had een heel anderen, goed Hon- gaarschen naam, n.l. szaguldó, d. i. sprin gers. Pas onlangs is dit verschil duide lijk geworden uit den brief van een ze keren generaal Palsy aan keizer Ferdi nand i. Deze had als koning van Honj- garije Palsy zijn dank betuigd, dat hij voor den koning 'een prachtig leger, in het bijzonder twee regimenten huzaren geworven had. Palsy protesteerde tegen deze veronderstelling: hij had geen „Kro atisch gespuis", maar twee regimenten beproefde krijg ei-s of szaguldók aange won-en. Keizer Ferdinand heeft dus voor het eerst bij vergissing den Slavischen naam huizaar- voor lichte ruiterrij ge bruikt. Een M o n t e n e g r ij n is nooit zonder wapens. Het zij oorlog of vrede, steeds bevinden zich in - zijn gordeL de handjar, een scherp geladen revolver en twee ongeladen paradepistolen. Hiermee wandelt hij, werkt hij, 'zit hij in de herberg. Arm of rijk, boer of werkman, alles is even goed gewapend. Ook de beambten dragen die wapens, en zelfs de leeraars in de scholen ziet men steeds met hand jar of revolver. Nooit is1 de Montenegrijn wapenloos, ook thuis of in do kerk niet. Van papie'r tot biefstuk. Prof. Mehner, dringt er in de Duitsche bladen op aan, vooral geen papier te verbranden, want papier kan uitstekend de plaats van stroo vervangen. Zoodra deze professor, gelijk zoovele van zijn soort, eenmaal op z'n stokpaardje zit, is er geen bijhouden meer aan. De ongelooflijkste idealen beginnen voor den professoralen geestte verrijzen. „"Waarschijnlijk zoo zegt hij kan het papier ook nog als voedingsmiddel dienst doen. Dan zullen wij er toe ko men, dat de massa der oude couranten, xlic reeds in stad en land de geesten hebben gevoed, nog eens bet rundvee zullen voeden. En dat het oude pakpa pier en het oude carton melk en bief stuk leveren". Daarom kan professor zijn landgenoo- ten niet dringend genoeg waarschuwen: Verbrandt geen papier! BERLIJN, 30 Nov. De Bulgaren hebben op 28 November Prisrend genomen en 3000 Serviërs gevangen genomen. BERLIJN, 291Nov. De „Voss. Ztg." ont leent aan de „Stampa" dat, volgens uit Parijs ontvangen berichten, de nota van de Quadruple Entente aan Griekenland vier eischen bevatte: le overgave van den spoorweg van Saloniki in Engelsch- Fransch beheer lot na afloop der opera ties; 2e. spoedige evacuatie van de om Saloniki samengetrokken Grieksche troe- penafdeelingen, naar verschillende grens- gedeelten; 3e. het toestaan van het recht van onderzoek van alle Grieksche kusten en eilanden door de vloten der geallieer den om vijandelijke duikbooten en hun steunpunten op te sporen; 4e. plechtige verplichting om de troepen der geallieer den onder geen omstandigheden te ont wapenen. Slechts het vierde punt werd ingewilligd. Volgens het „Giornale d'Italia" is de laatste stap van de Quadruple Entente de reis van Denys Cochin en die van Kit chener gedaan op aandringen van gene raal Sari-ail, die zich bedreigd gevoelde dooi- de Grieksche troepenopstellingen om Saloniki en aan de Servische grens. PARIJS, 30 Nov. De vijand heeft zware verliezen geleden ten noorden van het Labyrinth waar hij na een hevig gevecht verdreven werd uit een mijnkrater welke hij twee dagen te voren had bezet. Bij de Maas werd een Fransch vliegtuig genoodzaakt té dalen, de machine die he vig beschoten was, had slechts weinig schade hekomen; beide inzittenden wa ren ongedeerd. Zuidoostelijk oorlogstooneel. De Servi sche bezetting van Monastir is nog niet door den vijand aangevallen. De actie der Bulgaren wordt door. de sneeuw be let. Tal van Bulgaren Seserteeren. ROME, 30 Nov. Op de hellingen van den Monte Nero had een hevig gevecht plaats, waarbij wij sterke vijandelijke stel lingen veroverden. Ten n.w. van Görz, waar de vijand aanzienlijke vers.erkingen heeft gekregen, is verbitterd gevochten. Na een gevecht van man tegen man in onze loopgraven is de vijand verdreven. Bij1 een krachtigen aanval in de richting van San Martino hebben wij opnieuw loopgraven genomen. In den loop van den dag vielen 702 gevangenen, 3 machinege weren en veel oorlogsmateriaal in onze handen. LONDEN, 30 Nov. Gemeld wordt, dat het Servische hof te Lujma, in Albanië, is aangekomen. LONDEN, 30 Nov. Algemeen wordt aan genomen, dat het Russische lteger wel dra in zuidelijke richting zal oprukken en dat ter troepen geconcentreerd wor den langs den Beneden-Donau, speciaal in de nabijheid van Reni en Ismail1. DEN HAAG. Op uitnoodiging Van het bestuur der Ver. van kleinere en platte landsgemeenten heeft o.a. de heer H. C. Wabeke, secretaris van Terneuzen, zit ting genomen in een commissie belast met de voorbereiding van een ontwerp tot wij:- ziging van de wet tot regeling van de financieele verhouding tussehen rijk en gemeente, ten einde na te gaan of het belang der kleinere gemeenten tot 'zijn recht komt. DEN HAAG. Luitenant-kolonel G. A. Buhlman; commandant van het veldleger, die geruimen tijd ziek is geweest, gaat het leger verlaten. AMSTERDAM. Heden werd voor de Arr.-Rechtbank behandeld de zaak tegen J. C. Schroder, hoofdredacteur van „De Telegraaf", beklaagd dat hij opzettelijk) de onzijdigheid van ons land in gevaar beeft gebracht. Het O. M. eischte 6 maan den gevangenisstraf. DEN HAAG, Tweede Kamer. Het Hoofdstuk der Marine is heden z, li. s. aangenomen. HAARLEM. Alhier is opgericht de Ver. Da Costa-kweekschool, ten doel hebben de de vorming en opleiding van onder wijzers en onderwijzeressen voor het Christelijk onderwijs. I ns chrij vi ng en keuring Landstor m-j aar klasse 1916. Inge volge artikel 3 der Landstormwet zullen thans de Landstordiplichtigen, die gebo ren zijn in hét jaar 1896, worden inge schreven, en zal spoedig worden over gegaan tot de keuring vim genoemde jaar klasse. Van alle landstormplichtigen zal ge wapende dienst kunnen worden ge vorderd. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 80 Nov. medegedeeld door hei Kon. Ned. Meteor. Instituut is Do Hoogste barometerstand 767.7 te Ha- paranda, laagste 743.9 te Den Helder. Verwachting tot den avond van 1 Dcc.: Matige tot krachtige zuidelijke tot zuid westelijken wind, betrokken tot zwaarbe wolkt, met tijdelijke opklaring; waarschijn lijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. TERNEUZEN. Huw.-aang.26, Joris Jo- zias Bliek, 31 j. jm. en Jeltje de Vries, 25 j. jd.; Henri Joseph van Driessen, 38 j. jm. en Francoise Hamel ink, 43 j., wed.; Florimond Dierickx, 23 j. jm. en Maria Augusta Doppegieter, 23 j. jd.; Jan van IJk, 26 j. jm. en Elisabeth Catharine Dielemarrf 23 j. jd.; Jacob Viergever, 26 j. jm. en Janneke Pieternella Bootsgezel, ■28 j. jd.; Jan Leendert Ringelberg, 22 j. jm. en Catharina Florentina van Doese laar, 23 j. jd.; Johannes Petrus Wnlleins, 21 j. jm. en Cornelia Corneta Jansen, 24 j: jd. Huwelijksvoltr.25, Johannes Marinus van der Velden, 30 j., jm. en Lucia Ro salia Johanna Pieters, 23 j. jd.; Gerrit Krijger, 23 j. jm. en Florentina Willemina van Driel, 23 j. jd.; Gerardus Bernardus Bodewes, 26 j. jm. en Neeltje Donze, 19 j. jd. Geboren: 22, Gijsbrecht, z. v. Pieter Geelhoedt en Helena Harte; 27, Paulina, d. v. Abraham Klaassen en Francina, de Jonge. Overleden: 26, Wilhelmus Adriaan Spie ring, 78 j., eclitg. van Anthonetta Heijens. (T. C.) Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Goes, 30 Nov. 1915. Groote veiling. 2de soort zure Bellefleur f2.70, 2de soort Goud Reinet f2.70, Court Pendu fö.— a f5.20, Pomme d'Oranje f4.10, gevallen Kleipeer f2.70, gevallen Gieser Wildeman fl.70. kleins veiling. ^Appels: Zure Bellefleur 37 ct., Pe perappel 35 ct., Court pendu 36 ct., Reine d' Or 45 ct., Goud Reinet 48 ct., Pomme d'Orahje 35 ct., Princesse Noble 610 ct., Champagne zoet 45 ct., Hollandsch zoet 35 ct., Sterappel 58 ct., Roode P'ignon 36 ct., Huis- manszoet 56 ct., Adams Parmain 56 ot., Calville Groot Hertog van Baden 45 ct., Bouwman Reinet 34 ct.. Golden Noble 89 ct., Bismark 67ct., Rombout Mortier 56 ct., alles per K.G. Peren: Winter Suikerijpeor 23 ct., Pondsperen 34 ct., Kléiperen 35 ct., Gieser Wildeman 34 ct., Groene Cha- monthel 34 ct., Darotheen Royal 810 ct., Bergamotten 23 ct., Jodenpeer 3 ct., Cure 6 ct., alles per K.G. Diversen: Rapen 12 ct per K.G., ajuin f2,40 per zak, mispels 15 ct. per K.G., noten 3040 ct. per 100, hazen fl.25 a f2.per stuk. Zaterdag wordt voor het laatst Zater dags geveild; Veilingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 30 Nov. 1915. Groote veiling. Zoete Campagne f5.Gieser Wilde man, f 4.per 100 K.G. Kleine veiling. Appels: Goud Reinet 79 ct., Zure Bellefleur 68 ct., Court pendu 45 ct., Graauwzuur 35 ct., Hollaar 45 ct., Pomme d' Oranje 56 ct., Peszgood Non such 79 ct., Lemoenappel 45 ct., Rei- nette Tulpa 78 ct., Paradijsappel 56 ct., Ruster 45 ct.,alles per K.G. Peren: Weidrager 35 ct., Gieser Wil deman 45 ct,, Pondspeer 46 ct., Do- rothé Royale 45 ct., Beurré Curé 78 ct., Jodenpeer 56 ct., Suikerijpeer 45 ct. alles per K.G. Diversen: Honing 55 ct. per Va K.G., savoye kool 4 ct., witte kool 4 ct., beide per stuk. Vei lingsvereeniging Walcheren' Middelburg, 30 Nov. Josephins de Maline SV2 ct., Bergamot ten 4 ct., Cusé 45V2 ct., Pondspeer 34Va ct., Gieser Wildeman 41/2 ct., Klei- peren 5 ct., Sterappels' IOV2 ct., blomzoet 5 ct., Kantiloop 5 ct., Zoete Bellefleur 4 ct., Hondsmuil 5V2 ct., Roode ribbing 41/25 ct., Zure Bellefleur 5V26 ct., Goud Reinette 6V27ct., Grauwzoet 6V2 ct., Zoete Bellefleur 4 ct., poters 22% ct.., uien IOV2 ct., spruiten 923 ct., peen 23 ct., karoten 2—4 ct., koolrapen IV2 ct., alles per K.G., bloemkool 4tl ct., roode kool 19 ct., savoye kool 14 ct., witte kool 3 ct. .boerenkool 12 ct., andijvie 41 ct., alles per stuk, molsla 6569 ct. per mand, peen 45 ct., prei 56 ct., rapen 23 ct., schorseneer 9 ct., selderij 2V23 ct., pieterselie 23 ct., kervel ltya ct., alles per bos. Vlissingen, 30 November 1915. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie, 1217 ct.; boerekool 15—30 ct. beiden per mand. Selderie ltyk2 ct. rapen 33Va ot.; bleefeselderie I1/24 ct. alles per bos. Bloemkool 412 ct. savoye-kool 21/24 ct.roode kool 71/28 Va ct.; witte kool 31/2 ct. alles per stuk. Eieren f 1.30 per- 13 stuks. Spruiten 15 26V2 ct.; koolrapen 2V2 ct.zure belle fleur 51/2 ot.grauwzoet 51/2 ct.; cam pagne 45V2 ct.; keizer Alexander 41/2 et.; goudreinetten 71/2 ct.roode ribben 51/2 ct.ermgaard 51/26 ct.bezy Van Schoonauwen 7Vs—8 ct. alles per K.g. Goes, 30 Nov. 1915. Ruime aanvoer van alle artikelen. Nieuwe Tarwe f 12.50 afWin tergerst f 14.a fZomergerst f—af—.—, Haver f 12.75 a f 13.alles per 100 K.G. Kookerwten fa 1—Kroonerwten f20.a f23.Bruine Boon en f 18.a f23,alles per H.L. Mosterzaad f—a per 100 kilo Maanzaad f a f Karwfizaad f alles per 50 kilo. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks 110.a f 10.40, Mid denprijs per 25 stuks f2.50. Aan particu lieren f0.— Boter per kilo f 1.44 a f 1.50. Middenprijs per halve kilo f0.73. Particulieren f0.-. Aanvoer eieren 600 stuks. Aanvoer boter 650 pond. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoereieren. Prijs f0.a f0.— per 100 stuks. Vlissingen, 30 Nov. 1915. Boter per halve f0.— a f0.80. Eieren 104 stuks f 11.96 a f 12.36. ROTTERDAM, 29 Nov. 1915. Vee. Aanvoer 465 vette runderen, 108 vette kalveren, 2655 schapen en lammeren, 838 varkens. Koeien en ossen 36 a 43 tot 50 c., stieren -- tot a c., vette kalveren 40 tot 477a a 55 c. voor export tot a c., schapen 40 tot 43 c. lammeren 43 tot 45 c. Marktnoteering voor Engelsche Kol6n (Opgave van de Scheepvaart- en Steenkolen- Maatschappjj.) Rotterdam, 29 November 1915. Stoom solen: Northumberland Gezeefde f 16.50 id. Ongezeefde 15.25 id. Gew. Nuts 16. id Smalls12.50 Durham Cokeskolen16. Yorkshire Gezeefde16.25 id. Ongezeefde15.25 id. Rough Smalls 13.50 South Yorkshire Hards Derbyshire Hards South Yorkshire Nuts Voor deze 3 soorten consenten jyet verkrijgbaar. Schotsche Gezeefde16. id. Treble Nuts17.50 id. Double Nuts16.75 id. Single Nuts15.75 Gaskolen Durham speciale soorten (Londonderry/Wear- móuth) uitverkocht. Durham gewone soorten, naar gelang van kwaliteitf 15.75 a f 16.50 South Yorkshire Gasnuts geen uitvoer-con- sent verkrijgbaar. West Yorkshire Gasnuts, naar gelang van kwaliteitf 15.75 a f 16.75 De bovenstaande prjjzen, per 1000 K.G., zijn gebaseerd op levering vrfj lichter Rob terdam, direct uit Zeeboot, en gelden voor prompt, dus niet voor levering op termijn. Vrijdag 3 December hopen onze geliefde Ouders C0RNEUS P0PPE en TAPINETJE MAR1WUSSEN hun 25-jarige Echtvereeniging te lier- denken. Hunne dankbare Kinderen. Vlissingen, 30 November 1915. Hellebaardierstraat 4. Heden overleed ten huize zijner dochter, na een langdurig doch ge duldig lijden, onze geliefde Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader SIMON VREEKE, in den ouderdom van bijna 86 jaar. Namens de familie, J. VREEKE. Grijpskerke, 29 November 1915. Mijn vriendelijken dank voor de blijken van belangstelling op 26 Novem ber j. 1, in het bijzonder aan de leden van het Fanfare-corps. O. en W. Souburg, 29 November 1915. BUTEUX, Burgemeester. Zij die hun gebouwen in bovengonoem de vereenigiug wenschen te verzekeren kunnen zich hiertoe vóór 16 December opgeven bij den boekhouder A. AAR- NOÜTSE tè Koudekerk e.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3