Telegrammen. Reclames De herstelling van het bloed. Predikbeurten. Leestafel Rechtszaken. Laatste Berichten Reclames. Herinnert gij u uw jeugd? Landbouw @n Veeteelt. Telegrafisch Weerbericht. Naar fvaarnemingen in den morgen vati Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertentiën. Ellewoutsdijk. Tot onderwijzeres aan de O. L. school alhier is benoemd mej. J. P. T. Maat te Dordrecht. Geslaagd te Rotterdam voor de vrije- en orde*oefeningen de dames F. Oranje en M. Weeda, van Middelburg, en de hoeren A. M. de Lange te Middelburg en C. Schol te Vlissingen. In de Gemeente-Ziekenhuizen te Rot terdam zijn de examens voor ziekenver pleegster afgenomen. liet diploma werd uitgereikt o. a. aan mej. T. Polderman, opgeleid in het gasthuis te Middelburg. De directeur-generaal van den land bouw maakt bekend, dat in Januari op nader te bepalen dagen, aan 's Rijks vee artsenijschool te Utrecht gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van het toelatingsexamen tot den cursus ter op leiding van onderwijzers in practisch hoefbeslag. Candidaten moeten dep| leeftijd van 23 jaar 'hebben bereikt en zich vóór 20 Januari a.s. met eigenhandig ge schreven brief hebben gericht tot den directeur van 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht, onder overlegging van geboorte akte, diploma's (als van ambachtsschool, hpefsmidschooi of hoefbeslagcursus), het bewijs van met vrucht de Jager© school te hebben afgeloopen en aanbevelingen uit vroegere werkkringen. Een reeks van maatregelen zijn noodig wanneer een lijder aan bloedarmoede moet behandeld worden. Die maatregelen vor men den leefregel en hebben betrekking op de hygiëne, op het voedsel, op de uren van werk, van oefening, van rust. Ruiten den leefregel is het de geneeswijze die be staat in hulp' aan het gestel, om op nieuw een rijk, zuiver, krachtig bloed te maken. Dat is wel de zaak der Pink Pillen die, wat spreekwoordelijk is, bloed met iedere pil geven. In den prospectus die om de doos jes is gerold, vinden de zieken alle noo dig© aanwijzingen voor het vaststellen van een goeden leefregel; in het doosje zelf vinden zij de pillen, die hen genezen door nieuw bloed te vormen. Aan de zieken, die over de gevolgde geneeswijzen niet voldaan zijln, raden wij den strijd niet op te geven en een laatste proef te nemen met de Pink Pillen, die, zij_ hebben het herhaalde malen zoo goed bewezen, genezen .wanneer andere ge neesmiddelen gefaald hebben. Hiervan wordt ons op nieuw een treffend bewijs gegeven door de genezing van een Fran- sche dame, Mme Vauthier, wonende t.e La Varenne-St. Hilaire (Seine-Frankrijk), Avenue Coffin no. 42, die ons den volgen den brief schrijft: „Ik was door een erge bloedarmoede aangetast en zeer vervallen, doordat ik bijna niet at en even weinig sliep. Ik was aan het eind van mijne krachten en leed voortdurend aan benauwdheid, vooral bij het bestijgen van trappen, aan hartkloppin gen, aan schele hoofdpijn. Ik 'was zoo zwak, dat ik al mijne bezigheden, had moeten opgeven, en bleek om bang van fce worden. Na vele versterkende middelen te hebben genomen, zonder eenige merk bare verbetering, was ik ongerust en vroeg mij af of ik niet een dier borstziekteu hall waarvoor geen kruid is gewassen. Ein delijk heb ik uwe Pink Pillen gebruikt, die, door het goed, dat zij mij onmiddellijk hebben gedaan, mij volkomen gerust heb ben gesteld. Ik heb begrepen, dat ik daar het ware geneesmiddel voor mijn kwaal had. De Pink Pillen hebben mij inderdaad aoer goed genezen". De Pink Pillen genezen: bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagpij nen, schele hoofdpijnen; zenuwpijnen, neu rasthenie, storingen van het vrouwelijk geslacht. De Piuk Pillen zyn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depó' der Pink Pillen, Da Coatakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stoofetraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. NED. HERV. KERK. Zondag 28 November 1915. Goes, 9.30 ds. Homburg, 2 u. ds. d<- Vries, Cat. Zondag 46, 6 u. ds. Steinz. Alle beurten coll. Kinderzorg.- Doe dat totdat Hij komt, door dr. G. Wisse. Nijverdal, J. Bosch. Dit is geen geleerde, dogmatische, mair, gelijk op den titel staat uitgedrukt „©en practicale verhandeling over het God vruchtig Avondmaalvieren". Dr. Wisse heeft de gave van populair te zijn. dit komt vooral in dit boek uit. Hij behandelt de Avondmaalsviering als 't ware van den grond op. Hij wijst op de'teekenen. waar bij het Avondmaal aanpast, om vervolgens op te klimmen, steeds hooger op T» kim- men tot de beteekenis van, d© schikking tot de zelfbeproeving voor het H. Avond maal, de gemeenschap met Christus, de gestelijke gave, de mediteering of nabe trachting, enz. Wie omtrent het H. Avondmaal naar de rechte kennis dorst, geleerd wil wor den van hetgeen tot bestrijding van ge moedsbezwaren en aanvallen van den Vorst der Duisternis aan de hand der Schrift noodig is, leze en overwege bid dend deze bladzijden en putte er sterkte uit. Wij bevalen dat boek reeds bij zijn eerste verschijning aan, en handhaven ook bij zijn tweeden druk onze eerste aanprijzing. De uitgever Bosch drukte op den band van dit boek ©en verkleinde re productie af naar Da '.Vinci's „Avond maal", zoodat dit boek ook naar het uitwendige aantrekt. V r ij m e t s e 1 a r ij, door mr. J. H. Oar- pentier Alting is in de Serie „Kerk en Secte" bij de HolLandiadrukkerij te Baarn verschenen. De schrijver, waarschijnlijk zelf vrijmetselaar, verheerlijkt do vrijmet selarij, en beweegt zich daarbij op het terrein der algemeentieden, verwerpende daarbij alle beschuldigingen tegen de vrij metselarij ingebracht. Homoeopaath of Ilomoeop- haat. Het kantongerecht te Ctrecht eisch- te tegen H., wegens overtreding der wet regelende de uitoefening der geneeskunde tot f 200 of 40 dagen hechtenis, omdat hij op zijn woning een bordje geplaatst had niet opschrift 11 o m o e o p h a a t, kennelijk met de bedoeling om daarmee aan te geven dat hij 11 o in o e o p a a t h is. 11 BERLIJN, 27 Nov. Balkanfront: Oosten rijkHongaarsche troepen hebben de streek ten Z.-W. van Mitrowitsa van vij anden gezuiverd. Rij en in Mitrowitsa zijn 170U man gevangen genomen. De hoogten op den linkeroever van de Sitnitza zijn door de Duitschers bezet. Daarbij worden 800 man gevangen genomen. De linie Gales-Djubotin overschreden. LONDEN, 27 Nov. De Daily Express meldt'nu, dat Monastir nog niet door de Serviërs is ontruimd. DEN HAAG. Jhr. Van Nispen tot Seve* naar zal in de tweede helft van December naar Rome vertrekken. Met zekerheid kan worden gemold, dat de hoer v. N. zich voor een ©vent. herkiezing als lid der Tweede Kamer niet meer beschikbaar zal stellen, daar het einde van den oorlog nog niet te voorzien is. NIJMEGEN. Bij Millingen is een 40- jarige vrouw, die wilde smokkelen, door een grenswacht aangeschoten. Zij is zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht. DEN HAAG. Het Eerste Kamerlid, prof. dr. Kraus, zal Zaterdag 4 December als voorzitter van den Raad van Behoor van de Ned. Indische spoorwegen naar Java gaan voor een inspectiereis. Gij werdt nooit vermoeid, at goed en sliept goed. Waarom nu niet? Herinnert gij' u welk een eetlust gijf hadt in uw jeugd, hoe gij den geheeleu dag bezig kondt zijn? Hoe gij 's avonds met tegenzin naar bed gingt? Is het doordat gij ouder wordt, dat nu een maaltijd geen genot meer voor u is; dat gij u altijd vermoeid en zenuwachtig gevoelt? Neen, want de krachtigste menschen zijn volwassenen, die veel sterker zijn dan jeugdige personen. Het is, omdat gij van gewoonten veran derd zijt. Want als kind liept gijl den hee- Ion dag en waart gij voortdurend bezig. Neemt nu meer lichaamsoefening, als die alleen in loopen bestaat. Misschien over werkt gij u, eet gij te veel vleesch, slaapt gij te weinig. Slechte gewoonten zijn oorzaak dat urinezuur in het bloed achterblijft, ver zwakken de nieren en veroorzaken rug pijn, rheumatiische pijnen, waterstoornis sen en ©en dof, slaperig gevoel. Wekt d© nieren op door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, laat de slechte gewoonten een tijd na ©n gij zult ondervinden ho© gij vooruitgaat. Personen op meer gevorderden leeftijd dienen nauwkeurig te letten op verschijn selen van nier- en blaaszwakte, want door het spoedig behandelen der eerste ver schijnselen van nieraandoening worden vele kwalen van den ouden dag voorko men. Voor oudere menschen zullen Fos ter's Rugpijn Nieren Pillen een waardevol geneesmiddel blijken. Te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw Co.; te Middelburg bij dhr. Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toe zending geschiedt franco na ontvangsl van postwissel a f 1.75 voor één, of f 1U.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos die niet voorzien is van ne venstaand handels merk. Afdeeling Middelburg Z. L M. Heden had in de Sociëteit St. Joris eene algemeene vergadering plaats van de afdeeling Middelburg der Maatschappij tot bevordering van Landbouw en Veeteelt in Z'eeland, onder voorzitterschap van tien heer jhr. P. J. Boogaert. De vergadering werd bijgewoond door den heer J. A. van den Broek, leeraar aan de Rijkslandbouwvvinterschool te Goes. Alvorens tot de behandeling dor agenda over te gaan, wijdde de heer Boogaert eenige woorden aan de nagedachtenis van wijlen den heer Vorsterman van Oyen. De heer Ivielstra doolt mede, dat het hoofdbestuur hij adres van 22 Nov. nog maals gewezen heeft op de bezwaren, die zich hij de hooivordering voordoen, zoowel aan den Minister van Oorlog, als bij den Minister van Landbouw. De heer M. Boogerd wijst er op, dat men zooveel mogelijk requesten moeten worden ingediend om succes te verwach ten. De heer Kiclstra zegt, dat als de prijs verhoogd wordt, ook zij, die minder kre gen, nog de verhooging zullen ontvangen. De heer Zwagerman is voor eene com missie van belangstellenden, die persoon lijk de kwestie hij den minister gaat toe lichten en verhooging van den prijs be pleiten. Hiervan verwacht hij meer, dan van oen groot aantal requesten. De heer M. Boogerd zoiu zoowel het» een als het andere moeten doen. De heer Zwagerman zou het hoofdbe stuur willen verzoeken eene commissie te benoemen. De heer Kielstra zou voor iedere afdee ling afzonderlijk zulk een commissie wil len vormen, daar de klachten niet in alle streken dezelfde zijn. De voorzitter stelt voor het bestuur op te dragen eene dergelijke commissie kan te wijzen. Met dit laatste gaat de heer AI. Boogerd mede; vooral daar meerder© afdeelingen nog geen ondervinding van de hooivorde ring hebben. De onkosten zullen geen bezwaar behoe ven te zijn. Op een anderen vraag, zegt de spreker dat hij knoeien iemand tijdelijk Van de keuring kan worden uitgesloten, maar niet voor altijd. Tijdelijke .uitsluiting is al toegepast. Men keurde zonder stemming de voor stellen goed. De heer viui den Broek warmde do landbouwers in Walcheren nog eens tot deelname aan do keuring op. Er zijn afdeelingen waarvan f 60U wordt ontvan gen, 'van Walcheren kwaan het tol(f 14. De voorzitter dankt nogmaals den heer van den Broek voor de gegeven toelichting en voor zijn overkomen naar Middelburg Thans kwamen aan de orde do voorstel len Van het hoofdbestuur inzake hot se cretariaat en de contributieverhooging, welkie werden toegelicht aan de heer C. Zwagerman, hij ontstentenis van cle le ien van het Dagelijks Bestuur Spreker wees er op_Jioe Verreweg het grootste deel van de mannen van Zeeland hun inkomsten Vonden in de opbrcngsle van land- 'en tuinbouw. Er zijn tal van vereenigingen, die de belangen ven dio personen behartigen, waartusschen een band zou moeten zijn. Men heeft tal van vereenigingen, ten eerste, die op het ge bied van Coöperatie enz., die veel belang stelling trekke, daar zij direct voordeel doen zien. Minder populair zijn, die waar van het belang minder direct wordt ge voeld. Een dezer is de Landbouwmaat- schappij en daarom moet er op gewezen worden dat versnippering van krachten moet worden voorkomen. De Alaatschappij moet het vereenigingsleven bevorderen, en het verband daar tusschen aanmoedi gen, en daarom is een zoo sterk moge lijken band daarmede hoog noodig. Verder zijn cr tal van zaken, die op behandeling wachten, als het landbouwonderwijs enz Wat heeft de oorlog niet een massa werk verschaft. Ook de Alaatschappij heeft tal van nuttig werk voor de land bouwers in dezen tijd verricht. De in komstenbelasting maakte een centraal bu reau van boekhouden noodig. Verder is noodig een goed blad, dat voeling houdt tusschen de landbouwers en hen op alle gebied voorlicht. En ook is noodig een Zeeuwsche vakorganisatie, die de land bouwers bij de regeering en bij de lan delijke organisaties vertegenwoordigt; be doeld zijn het Nederiandseh Landbouw- comité en bij de Kon. Ned. Landbouw- vereeniging. Noodig is de versterking van de Alaat schappij', de organisatie moet werken niet van boven naar beneden, maar van 'bene den naar hoven, en daaruit ontstonden de bekende voorstellen tot statutenwijzi ging. Spr. herinnert aan hetgeen hier over de heeren Welleman en Van den Broek hebben aangevoerd. Spr. is het met deze hoeren eens, dat een commissie moet onderzoeken hoe het gebouw der Maatschappij in de toekomst zal moeten worden. Voor alles is noodig een behoorlijk ont wikkeld secretaris, die een Iandbouwop- leiding heeft gehad en die heel 'zijn werk kracht geeft. Het moet zijn een heer, niet zooals die in Axel werd gedacht, maar een heer in den waren zin d©3 woords. Een die studeert en zijn kennis aan de landbouwers brengt. Een goed secretaris is beslist nood:g, maar ook 'een ruimere kas is ook noodig. Er is f3000 5 f 4000 meer noodig. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor de contributie te ver- hoogën van f 2.50 op f 4. De heer Snij der uit Tholen stelt echter voor een ver hooging der contributie naar verhouding van het aantal bebouwde H.A. Dit laat ste idee beveelt spr. met het afdeelings- bestuur aan de leden aan. Een groote landbouwer zal meer profiteeren van het werken der Maatschappij dan een klei nere. Spreker schetst verder hoe men zich het secretariaat denkt. De secretaris zal in een te stichten landbouwhuis der Maat schappij wonen en werken. Hij zal zijn hoofdwerk vinden in het voeren der cor respondentie, het leiden van de redactie van het weekblad en ijiet bestudeeren en behartigen van alle landbouwbelan gen. Spr. verdedigt verder het opdragenct van meerdere andere secretariaten op landbouwgebied aan den sec re La ris. Te genover andere zienswijze plaatst spr., dat de secretaris in bedoelde commissies en vereeniging niet zal zijn de stuw kracht, maar de administrateur, want deze commissies kunnen met het oog op hun finanliën geen afzonderlijk bezoldigd se cretariaat bevestigen. Door de vereeni ging van alles in éénbureau zal ook de naam en het prestice der'.Maatschappij verhoogen. Voor de landbouwers zal het makke lijk zijn als alles in één'huis, en zij zich voor alles tot denzelfden persoon kunnen wenden. Spr. maakt een uitzondering voor de keuringscommissie voor de paarden. Spr. geeft de volgende besluiten in overweging aan de afdeeling lo. De leden der afdeeling Middelburg der Z. L. AI. achten deze Alaatschappij het aangewezen lichaam om hunne alge meene vakbelangen te behartigen. Ze er kennen de groote voordeelen die bij krach tige werkzaamheid der Alaatschappij daar uit voor hen .kunnen voortvloeien. 2. De instelling van een secretariaat in het centrum der provincie, waaraan zooveel mogelijk secretariaten van andere commissies en vereenigingen, die in Zee land landbouwbelangen behartigen, wor den verbonden, wordt noodzakelijk ge acht. 3o. De secretaris .moet zijn een per soon met behoorlijke algemeene ontwikke ling en van goede Landbouwkundige op leiding. Hij mag geen bijbetrekkingen ver vullen en ontvangt een bezoldiging als door het Dag. Bestuur in de begrooting ontworpen. 4. De contributieverhooging wordt noodzakelijk geacht en voorgesteld wordt in de Hoofdbestuursvergadering het aan nemen van een regeling als ontworpen door den heer Snijder te steunen. 5o. De voorgestelde statutenwijziging wordt uitgesteld en de hoofdbestuursver gadering benoemt een commissie die voor stellen voor statutenwijziging ontwerpt. IIet eerste punt werd aangenomen z. h. s. Punt 24 werden aangenomen met 70 tegen 7 stemmen, terwijl punt 5 z. h. s. werd aangenomen. Tot bestuursleden werden herkozen de hoeren S. Boogerd en P. Maas, en gekozen in de plaats van II. W. Allaart den heer W. C. Allaart. Tot marktzetter werd her benoemd de heer J. Goedbloed. Door dezen werd het verslag uitge bracht, waarin gewezen wordt op het hinderlijke van den maximumprijs der boter en op de dure éierprijzen. Bij de rondvraag werd wederom de op richting van een veemarkt besproken. Ve len meenden te moeten wachten tot deze kwestie in den Raad zal komen. Oo kwerd ter sprake gebracht de te lage melkprijs en daarmede in verband nog maals de wensch te kennen gegeven, dat er oen Coöp. Zuivelfabriek worde op gericht. Op een en ander komen wc Maandag uitvoeriger terug. Na afloop der vergadering weiden door het bestuur tot leden der commissie, in zake hooivordering, benoemdde heeren J. II. Geschiere, C. Franse, W. C. Allaart, C. Leijnse en L. Simonse, terwijl de heer Kielstra als adviseerend lid aan de com missie werd toegevoegd. (Ongecorrigeerd.) 27 Nov. medegedeeld door het Kon Ned Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 770.2 te Den Helder en te Groningen; laagste stand 760.6 te Bodo. Verwachting tot den avond van 28 Nov. Zwakke, veranderlijke wind. Nevelige tot licht- of halfbewolkte lucht. Weinig of geen neerslag. Lichte tot matigen vorst des nachts. Over dag om het vriespunt. Van 1724 Nov. 1915. ZIERIKZEE. Gehuwd: W. N. Oosten dorp, jm. 33 j. met J. Smalheer, jd. 29 j.; P. Schults, jin. 24 j. met N. Stoel, jd. 23 j. Bevallen: H. P. Ilage, geb. Krijnse Locker, z.; C. A. de Vos tol Nederveen Cappel, geb. Ekama, d.; Al. G. v. d. Vate, geb. v. Vessern, d.; J. Sies, geb. v. d. Hamer, z.; C. W. Verbekt, geb. v. Wocr- kens, d. Overleden: W. A. Viergever, ongeh. z. 27 j.; M. Nijs, wed. M. Trijselaar, 82 j. Veilingsvoreeniging „Walcheren". Middelburg, 27 Nov. 1915. Beurré Clairgeau 1015 ct., Be-u de Schoonauwen 713 ct., nouveau poiteon ö'/s»7 ct., hondspeer 4'/a5 ct., Gieser Wildeman 5—b% ct., kleiperen 55'/a ct., sterappel IIV2 ct., bisiuarck 5i/g ct., belle pontois© 5V2 ct., paradijs 5 ct, sohijving 6V2 ct., Present van England öl/2 ct., zoete bellefleur 5V2 ct., zure bellefleur G'/a7 ct., wellington 3% ct., reine d'or 4 ct., hondsmuil 56 ct., striepelingen 10 ct., thonxaten 1319 ct., poters ltyg2'/2 ct., uien 8IOV2 ct., spruiten 718 ct., peen 23 ct., karoten 24 ct., alles per K.G.; bloemkool 415 ct., roode kool 25 ct., savoy e kool 14 ct., witte kool 24 ct., boerenkool 13 ct., sla 1/2 ct.. andijvie 1/2—1 ct., alles per stuk; spinazie 2330 ct., molsla 3776 ct., veldsla 10—18 ct., Franscho postelein 13 ct., alles por mand; peen 45 ct., prei 41/26 ct., karoten 12 ct., rapen 1—3 ot., rammenas 12 selderjj 1/3—2 ct., bleekselderij 66tya ct., schorseneer 9',3 cl., pieterselie 4 cl., alios per bos. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland" Goes, 27 Nov. 1915 Peren. Rezy de Chamonthel (green; 35 ct., Bezy de Chamonthel (bruin) B 3 ct., weidragers 2- 4 ct., Gieser Wildeman 24 ct., pondspeer 34 ct., Br. Baohelier 5 6 ct., alles per K.G. Appels. Hollandsch zoet 35 ct., Engelsclio schijf 3—4 ct., court pendre 3— 4 ct., goudreinet 2—4 ct., zure bellefleur 3—5 ct., Fransche bellefleur 24 ct., campagne zoet 2—5 ct., Bismarck 3 —5 |ct., Armgaarde 6 7 ct., belle de Ponloire 23 ct., kanteloo 34 ct., reinet d'Angleterro 3—4 ct., alles per K. G. Diversen. Witte kool 35 ct., roode kool 67 ct., beide per stuk; rapen 1 ct., per K.G. Vlissingen, 27 Nov. 1915. Bij de gisteren gehouden groente en fruitveiling werden de volgende prjjzen besteed Andijvio 9—30 ct., boerokool 1426 ct., kropsla 26 ct., alles per mand; pieterselie 815 ot., veldsla 15 ct., heiden per kleine mand; peen 45 ct., rapen 2 -3 ct., selderie 2- 2i/2 ct., bleekselderie 67 ct., prei 36 ct., schorseneeren 61/2 ot., alles por bos; bloemkool 414 ct., roode kool 3—61/2 ct., savoye kool 2V25 ct., witto calville 2 ct., alles per stuk; poters 21/2 «t., uien 71/2 ct., kroten 5 ct., peen 21/2 ct., spruiten I81/2221/2 ct., tomaten 3x/2 II1/2 ct., Gieser Wildeman 41/2—5 ct., tóom- te de Flandre 111/2131/2 ot., Bezy van Schoonauwen 61/2—71/2 ct., zure bellefleur 51/261/2 ct., zoete bellefleur 51/2 ct., huisman 451/2 ct., witto reinetten 51/2 fct-, ravosteiner 9i/2 ct., roode ribber 6 ct., alles per K.G. Tholen, 27 Nov. 1916. Tarwe f 11.af 12.26, haver f 12.— a f 13.—, wintergerst f 13.— a f 11.—Zomergerstf a f allee per 100 K.G. rogge f 8.— a f 8.25, bruineboonen f 22.— a f 23.—, witte- boonen f 22.a f 23.kookerwten f 22. a f 23.50, kroonerwten f 22.— a f 23.aard appelen f 2.50 a f 3.alles per H.L., uien f 6.— a f7.— per 60 K.G., eieren f 0.— a f7.—, per 100 stuks, boter f 0.75 per'/j KjG, Heden overleed zacht en kalm, na een langdurige ongesteldheid, onze geliefde Echtgenoot en Zorg dragende Vader FRANS 0E KEIJZER, in den ouderdom van 46 jaren. Wed. DE KEIJZER— geb. Lami'ert. JAKOMINA DE KEIJZER Meliskerke, 25 November 1915. Heden overleed zacht en kalm, onze geliefde Broeder, Zwager en Oom, de heer JACOBUS VAN DAMME Joeatzoon, in den ouderdom van ruim 64 jaren. Familie Jst. van DAMME. Wolphaartsdijk, 26 November 1915. Heden overleed ten huize van zijn zoon, onze geliefde Vader, Be huwd- en Grootvader, de heer PAULUS SANDERSE, weduwnaar van C. E. v. d. Wierre, na een ongesteldheid van slechts enkele dagen, in den gezegenden ouderdom van ruim 90 jaar. Uit aller naam, C. SANDERSE Middelburg, 27 Nov 1915. Algemeene kennisgeving. Voor de bewijzen van deelneming ontvangen tgdens de ziekte en het over lijden van onze geliefde Zuster, Behuwd zuster en Tante KAATJE v. d BERGE, Wed. Joh. de Jager,gewoond hebbende en overleden te Nieuwdorp, betuigen wij onzen hartelijken dank. Namens de familie, 's Heer Arendskerke Wm. v. d BERGE. Voor de vele en hartelijke blijken van deelneming, die wij gedurende de ziekte en na het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, mochten ondervinden, betuigen wrj door dezen onzen hartelijken dank. M. DE BOKX en Familie Goes, 27 Nov. 1915. Allen, die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van den heer W. N. VAN LIERE, gewoond hebbende te Ovezande en aldaar overleden 28 Augustus 1915, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris E. C. VAN DISSEL te 6oes, vóór of op I Ds oember 1916.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2