Telegrammen. Bouw- en Weiland, een Kalfvaars, eeteelt. kken. JWS. Aïlerlei. Laatste Berichten Oorlogsoverzichf. Marktberichten. Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. Openbare Uitvoering HU iM D.V. op Vrijdag 3 December 1915, WoensdagDecember 1915, te koop aanbieden EEN GREEP UIT DEN BOEKENSCHAT I 1 photo van het net de teksten ie door Jezus iandelingen X, n stille kleuren van hot Chris- indertijd door lento van deri 'rede in Chili ezonde®,, welke ltwoordde met op welks ach- schreef: „Le is vóór alles), i van de O lijf ok i.si goed ver blaadjes een op de achter- is er aan toe- ijlen docent A. jving van den tar, rijn oud- ooek is onbe- >erd en do in- rinnering aan Uitgave der ischoolvéreeni- Callenbach. ;aaf bevat op laten over het .elijjke, natuur- populaire bij een leerrijk verschaffen,, mg- endittgpstohool- Callonbach. er van ds. E. meer noodig, er natuurlij verschenen lie— ié N. Z. S. V., sang en piano, (gt ze er gauw is zeer goed Ie woorden ia tod. A. J. Hoo- scheein no. 2;. led. Chr. Let- lezenswaardig Oude Testa- enGestrande- el. B.Een an. alcheron thans goed uitgemeten te Zeeuwsch© het in de ver en 't zelf ook, De hoog© prij- van de veld- ook de vee- rijls gestegen. f400 a £500 ild met £800 als een koe hans besteedt )p een openb. werd de vori- zonder de is een land- estapel heeft, is te begrij- d landbouwer zooi er bijna koeien op 't ier Redactie.) >es, 3oldaten van Js hun harte- mor de gast- eiing, die wij >r stad, heb- jdens de in- ov. LI. van 't Res. I. n 'tZand. t afvuren van is een mili- ancten en ge- n per rijwiel- taal te Naar- schoot een het oog. Op- 'zieken.huis te ij zal dit oog n „De Te- ©rsie Zoon de „N. Gt." de redactie •aaf" en aan Amsterdam ervolging te adschrift. r Jan' Louw, rwijfc betrapt ©gonial gein en. Hij was n de haven, «mg te Kee- militaire pa ldon de Bei- weiden langs en zich vtooï den afvaart van hun uniform- ontdaan, die netjes op een rijtje aan den dijk lagen. Louw, die bekende reeds meerdere militairen te hebben vervoerd tegen be looning, werd in verzekerde bewaring ge steld. Goede verstandhouding. In het militair tehuis te Vreeswijk is door kader en manschappen aan den vertrek- kenden compagnies-commandant, iWC v. Rossum, een gouden horloge aangebo den ais bewijs van waardeering voor de aangéuame wijze, waarop zij bijna 14 maanden met hem hebben mogen samen werken. Een der soldaten schetste in een kernachtige toespraak do aangename ver houding van kader en manschappen tegen over hun commandant en sprak den wenseh uit, dat dit stoffelijk bewijs van waardeering nog lang de herinnering aan dezen tijd zou mogen verlevendigen. Ten slotte bedankte de heer Van Rossum, waarna allen een driewerf hoera aanhie ven voor hun oud-commandant. -Op do kleintjes passen. De directeur-generaal rhaakt aan het perso neel bekend, dat van den leverancier der dienstkleeding de meded-eeling is ontvan gen, dat er gebrek dreigt te ontstaan aan uniiörm-knoopen en cijfers, die uit het buitenland moeten komen. Do uitvoer van deze artikelen is verboden. In verband biermede wordt bet personeel verzocht, de uniformknoopen en cijfers van klee- dingstukken, die niet meer gedragen wor den, op- de stations in te leveren. Bcl'oonde milddadigheid. Dezen zomer vroeg een jongmensch bij een landbouwer te Haarlemmermeer on derdak. Met medelijden vervuld gaf deze bem Weeren en voedsel en bovendien be hoorlijk loon. Thans is de jongen spoor loos verdwenen, meenemend verscheidend voorwierpen van waarde. Daar men zijn naam niet weet, is het niet onwaarschijn lijk, dat hij1 meer op zijn kerfstok heeft. Postzak zoek. De Tel. meldt uit Oldenzaal: Sinds eenige dagen is een gesloten postzak, afkomstig van Albergeri en bestemd voor Almelo, zoek. Deze postzak, bevattende o. m. f400 bankpapier en f 160 zilver, moest verzon den worden per postrit van Albergen naar Oldenzaal en van daar per spoor naar Alinelo. De conducteur Van het postrijtuig in den trein, miste den postzak op het tra ject OldenzaalHengelo. Nieuwe smokkelmethodes- Niettegenstaande de- versterking der grens posten en andere maatregelten. gaat het smokkelen zijn gang, alsof er niets ge beurd is. Alle bruggen over het kanaal AlmeloNordhorn worden met zonsop gang opgetrokken. Toch worden de paar den het kanaal overgebracht. Men doet ze n.l. een blinddoek voor en laat ze achterwaarts in het kanaal1 loopen. Dan draait men de paarden op, ruikt den doek voor de oogen weg en ruiter en paard bereiken den anderen oever. Maar niet alleen paarden, alle mogelijke levensmid delen worden gesmokkeld. Het smokkelen van margarine en plantenvet is afgeno men; de radicale maatregelen der mili taire overheid hebben goed geholpen Doordat den wirikelis van enkele grensge meenten voorgeschreven is, hoeveel1 mar garine en vet zij in voorraad mogen heb ben, is de gelegenheid ontnomen groote hoeveelheden in te slaan. Nu gaan de smokkelaars naar die gemeenten, waar geen voorraadsbepal'ing bestaat. Een nieuwe methode van smokkelen is te Denekamp beoefend. Een landbouwer vond in den IJinkel achter het kanaal ©en autoband met een binnenband opgepompt stroomafwaarts drijven, grenswaarts melj bestemming naar Duitschland. Tusschen buiten- en binnenband vond men. het vol gende-briefje: „Wenn es gut ist angekom- men, bekommen Sie grüsse". Uit de dagen der bezuini ging. Men schrijft aan „De Msb."-: 1 Geheel Nederland wil. dat zuinig wordt omgesprongen met de staatsduiten, dat toch wordt bezuinigd zooveel mogelijk in de uitgaven voor ons gemobiliseerd le ger, want waar moeten de mill.ioenen vandaan komen, die ons leger kost! Uit iederen hoek van 't vaderland weerklinkt het wachtwoord: Bezuinigen! Weest toch zuinig! 'tKan niet anders, of iedereen, die aan het staatslaadje zit, wordt zui nig, ik zou haast zeggen krenterig. Ten bewijze het volgende In een Noordbrabantsch dorp moeten op hoog bevel van den kapitein alle men- schen, die soldaten in kwartier hebben, ledikanten, alias „kribben", laten maken, zooveel soldaten, zooveel stuks. D© men- schen voeren oogenblikkelnk en stipt uit dat bevel. Na een maand, nu een week of drie geleden, vertrekken alle soldaten, er ko men geen andere in hun plaats en dus.... alle „kribben' nutteloos. Een luitenant, begaan met het .lot. van de menschen, die zoo n groote onkosten totaal nutte loos gemaakt hebben, wist er wel raad op: Ilij zou sommige van die „kribben" aanioopen voor het leger. Hij komt bij iemand, die 14 soldaten in kwartier had, dus ook de eigenaar was van 14 kribben en vraagt Hoeveel voor die kribben? Jan: Een rijksdaalder per stuk, lui tenant. Luitenant: Goed, ze zijn verkocht. Jan: Mag ik een schriftelijk bewijs van den verkoop en vooral van den prijs, luitenant, want anders weten we wel bij ondervinding hoe 't later gaat, als er be taald moet worden. Luitenant: Zeker, (schrijft eon bewijs). Luitenant af. Jan, 't bewijs in vestjes zakje. Ma drie dagen. LuitenantBaas, ik kom de kribben betalen. JanGoed luit'nant. Luitenant telt in klinkende specie drie gulden neer per krib. Jan kijkt, telt, veegt het water uit zijn oogen, kijkt en telt nog eens.... Luint, dat is te veel, ik heb die kribben verkocht voor een rijksdaalder per stuk, en u betaalt, drie gulden. LuitenantU krijgt drie gulden, wij heb ben een uniformen prijs bepaald. Jan: Ik wil een rijksdaalder en geen drie gulden. Luitenant.Drie gulden of niets Jan: Dan maar niets. Luitenant af. Een uur later Jan en luitenant in tegen woordigheid van den heer burgemeester van bet dorp op 't raadhuis. Verhaal van Jan aan den burgemeester over den verkoop der kribben, het be wijs toonend, door den luitenant geschre ven, dat het zoo is. Luitenant: Burgemeester u zult me be ter begrijpen, we hebben een uniformen prijs en betalen per' krib drie gulden. JanDie mag ik niet nemen, want ik heb ze voor een rijksdaalder verkocht. Luitenant: U krijgt drie gulden, dat komt beter uit en dan teekent u een be wijs, dat u drie gulden gehad hebt. Jan: Gij zijt gek, niemand betaalt toch meer, dan hij schuldig is, burgemeester, wat zegde gij nauw, dat i© mij 14 rijks daalders geeft, dan kan ie de rest. hou den, ze zijn niet. mieer waard. BurgemeesterJa, luitenant, dat begrijp ik toch ook niet. Luitenant: Burgemeester, dat zit 'm..., ja dat jelui dat nu niet begrijpt. Jan: (met z'n twee handen in zijn broekzakken, zoo diep mogelijk). Zóó heb ik 't nog nooit gehoord. Burgemeester't Is al te gek. Maar wat u doet, Jan, neem de drie gulden per krib..., hij wil toch niet minder geven. JanOp uw verantwoording dan, Burge meester. Aarzelend strijkt hij de driemaal veer tien gulden op en zegde: zoo wordt men gedwongen om het land te bestelen, of 't moet zijn, dat. hij -dit uit zij;n eigen zak doet. Een ware geschiedenis uit de dagen der bezuiniging. Door de Duitschersi gear resteerd. De heer E. A. Visser, leeraar aan de H. B. S. te Maastricht, heeft aan. de „Limb. Koer." een en ander mee gedeeld ovér hetgeen hjj verleden week heeft ondervonden'. Genoemde heer was Maandag 15 No vember voorzien van een retourbiljet van' Maastricht naar Eys-Wittem gespoord, met het oogmerk van daar naar Vaals te wan delen. Van de halte Eys-Wittem nam hij den weg over Vijlen en Wolfhaag, om met een omweg door de bosschen aan de Ned.-Belgische grens, Vaals te kunnen bereiken. Hij was voorzien van een staf kaart van Zuid-Limburg, welke hij bij zijn wandeling raadpleegde. Voorbij Wolf haag, een buurt vijftien minuten zuid westelijk van Vaals, loopt een binnenweg juist langs de grens. Bij het begin van dezen weg is een (Hollandsche) grens wacht geplaatst, die hem ongehinderd liet passeeren; een grenspaal (paal 2) duidt ter plaatse de afscheiding van het Nederlandsch en het Belgisch gebied aan. Op In afstand van pl.m. 15 M. voorbij dezen paal, ontmoette hij twee Duitscbe soldaten (jagers), die hem aanhielden, on der verdenking van spionnage. Of hij al protesteerde en aanvoerde, dat hij zich nog op Nederlandsch gebied bevond, het baatte hem niet. Via Beusdal, werd hij door béide soldaten naar Teuven geleid, waar hij den nacht van Maandag op Dinsdag in een militair wachtlokaal, zit tend op een bank, kon doorbrengen. Den anderen dag volgde zijn overbrenging, deels te voet, deels per trein, naar Luik. Op de „Kommandantur" aldaar werd hem door het krijgsgerecht een verhoor afge nomen en verbleef hij tot Woensdagmid dag. Hij vond daar een zeer gemengd gezelschap: aangehouden Belgen en vreemdelingen van verschillende nationali teit. Dit was vermoedelijk de oorzaak, dat hij Woensdagmiddag naar de gevangenis St. Lambert werd overgebracht, wijl men het blijkbaar minder gewenscht achtte, dat hij in de gelegenheid was, aan de arrestan ten op de „Kommandantur" eventueel me- dedeelingen te doen van bijzonderheden aangaande den oorlog. Hij werd dus, licht geboeid en onder militair geleide, naar de St. Lambert overgebracht en daar in een vrij goed ingerichte cel opgesloten. Den volgenden dag (Donderdag) zou een onderzoek in loco aan de grens worden ingesteld, waarbij ook de heer Visser aan wezig moest zijn. Per auto werd dien dag de reis van Luik naar de plaats van aan houding begonnen, doch. niet ten einde gebracht. Het slechte weer van Donderdag bezorgde n.l. zooveel vertraging, dat de officieren, die als leden van den krijgs gerucht het onderzoek zouden instellen, te Warsage besloten, maar naar Luik terug te keeren. Voor hun arrestant was de autotocht nu juist geen pleizier-ritje, daar hij er volstrekt niet op gekleed was en bovendien geen gelegenheid kon vin den, zich eenig voedsel te verschaffen. Vrijdag werd de tocht opnieuw onder nomen en dien dag bereikte men, eveneens na veel moeilijkheden en auto-pech, de plaats van bestemming. Daar bleek, dat de bewuste weg, waar hij werd aangehouden, aan de oostzijde een waarschuwingsbord draagt met het Hollandsche opschrift: Voor niet-militairen verboden. De heer Visser was evenwel uit westelijke richting gekomen, en had dit bord dus niet kunnen bemerken. x De bevinding ter plaatse door de Duit- sche officieren opgedaan, is blijkbaar ten voordeele van den heer Visser geweest, want Zondagochtend werd hem medege deeld, da.t h'rj tegen betaling van vijftig mark boeten en verlies van zijn stafkaart, in vrijheid zou worden gesteld. Het toe val wilde, dat hij juist zestig mark aan goudgeld bij zich had, welke bedrag hij echter, evenals andere zaken, op don dag zijner aanhouding, bij de fouilleering, wel ke hij onderging de volgende dagen werd hij nog zesmaal gefouilleerd moest afgeven. Zoo kreeg hij dus van zijn zestig mark slechts tien mark terug, doch niet de hem toekomende goudstukken, maar papiertjes van de „Societé générale de Bclgique". De vrijgelatene maakte, zeer begrij[re- tijk trouwensdaar maar geen aan- merking op. Onder geleide van een militair werd do heer V. Zondagmiddag via Visé tot aan de grens bij Mouland gebracht, en zoo bereikte hij weer het Nederlandsch grond gebied. De heer Visser, die het gebeurde niet al te ernstig heeft opgenomen, overweegt thans, of hij een klacht bij de regeering aanhangig zal maken. Tragisch. Te Mittweida in Sak sen hepft een werkman, die met verlof van het front was gekomen om zijn vrouw te begraven, rijn vier kinderejn in huin slaap doodgeschoten en daarna zichzelf. Hygiënische werking van vruchten. Het overmatig gebruik van vleesch wordt allengs minder, evenals het misbruik van alcoholische dranken; de menschen beginnen hoe langer hoe meer te begrijpen, dat groenten en vruchten voedzaam-en gezond, een eereplaats ver dienen op onzen disch. Zij, die aan sport doen, hebben sedert jaar en dag begre pen en ondervonden, dat melk, limonade en chocolade heilzamer zijn voor spieren en zenuwen dan alcohol. Menschen, die den middelbaren leeftijd naderen, kunnen ruimschoots volstaan met ééns per da; Weinig vleesch te nuttigen. Voor jichtlijders wordt rood vleesch uit den booze geacht; hun wordt voorgeschre ven uitsluitend wit vleesch, kip-, kalfs- en varkens vleesch te gebruiken, ook geen bouillon of soep te nuttigen, getrokken Ivan rundvleesch. Het „Wiener Fremdenblatt" verklaartDe citroen is de parel der vruch ten. Deze vrucht, gerijpt onder de Zuider zon, reinigt het bloed, werkt heilzaam op de slijmvliezen en klieren. Voortdurend en matig gebruikt, herstelt citroensap af gestorven weefsels, (grijze) plekjes in de slijmvliezen. Gunstig werkt citroensap op de bloedvaten, op rheuiuatische- en jioht- aandoeningen. Vijgen en dadels zij!n voor- treffelijike voedingsmiddelen; hun heilzame werking vermindert door het conserveeren der vruchten. De korreltjes van versche vijgen zijn onschadelijk, van gedroogde kunnen zij verstoppend werken op lever en nieren. Zacht is de werking van sinaasappelen, ook die ageeren gunstig op de slijmvlie zen. De appel, een der edelste vruchten, bevat veel ijzer en komit dus in aanmer king om' bloedarmoede te bestrijden. Do appel is rijk aan zuurstof, die door 't bloed wordt opgenotmen, waardoor bij asthmalijders de Èlructie der longen wordt vergemakkelijkt. Vóór alle dingen voedt de appel de milt en daardoor de hersens. Bij zenuwlijders1 roemt men de gélukkige resultaten verkregen door een dieet van zure appelen en bruin brood. Ook werkt de appel kalmeerend en bevordert den slaap. Zeer werkzaam is de peer, die veel kalk bevat en daardoor zeer dienstbaar Ls voor het beenderenstelsel. Onvoldoende gekauwd, werkt do peer nadeelig op maag en darmkanaal. Pruimen zijn voedzaammet haar sterk laxeeronde werking moeten menschen met gevoelige ingewanden rekening houden en slechts een matige hoeveelheid pruimen gébruiken. Het is beter pruimen, evenals aardappelen en peren, van de schillen te ontdoen. Perziken en abrikozen ageeren op maagwand, long en lever. Druiven zijn heilzaam voor het bloed, longen, lover en ingewanden. Schillen en pitjes moet men onder 't nuttigen ver wijderen. Aardbeien zijn rijk aan phosfor en der halve een goede spijs voor zenuwlijders. De tomaat staat tusschen groenten en vruchten 'in; zij werkt sterk op nieren en milt: reinigt het bloed, kalmeert de zenu wen. In geval van uitslag en allerlei ver ontreiniging Van 't bloed wordt 't gebruik! van tomaten geprezen. V oodzaarm zijn notenamandelen en walnoten bevatten een weinig blauwzuur in hun schalen, waaraan men de kriebe lende werking op de stembanden, soms tot heeschheid overgaande, toeschrijft. Hazelnoten zijn 't minst schadelijk, daar na staan beukennootjes gunstig aange schreven. Gelukkig voor kinderen, die zich niet de weelde kunnen veroorloven, zich te onthalen op hazelnootjes. LONDEN, 25 Nov. De Times verneemt uit Parijs, dat de Servische regeering van Prisrend naar Skoetari wordt verlegd. SAL0NIKI, 25 Nov. Vier Fransche sche- pen vol troepen zijn hier gisteren aange komen, 5 andere met munitie, vliegtuigen en auto's volgen. De verzending van imu nitie naar Monastir van het Belgische leger is reeds begonnen. BERLIJN, 25 Nov. Het leger van Von Hindenburg (Oosterfront) heeft Berze- munde genomen. Het aantal gevangenen is met 9 officieren en 750 man verhoogd, de buit met 3 machinegeweren. BalkanfrontBij Mitrowitsa werden 10000 man gevangen genomen en 19 stuk ken geschut veroverd. In de gevochten bij Prisjtina werden 7400 man gevangen ge nomen en 6 stukken geschut en veel oor logsmateriaal veroverd. ATHENE, 25 Nov. De Grieksche regee ring heeft de nqta der Entente beant woord. Vernomen wordt dat Griekenland de volgende eisehen heeft ingewilligd le. De troepen der geallieerden zulten niet worden ontwapend2o. de gealli eerden hebben vrijheid van handelen op Grieksch gebied, voorzoover hun veilig heid eischt; 3e faciliteiten zullen worden verleend van gebruik van spoorwegen en telegraaflijnen. Óver enkele bijzonderhe den heeft de Grieksche regeering zich haar beslissing nog' voorbehouden. De vertegenwoordigers der Entente heb ben verklaard, dat de gedeelten van Grieksch grondgebied die door troepen der geallieerden zijn bezet, te zijner tijd zullen worden teruggegeven, dat een bil lijke schadeloosstelling zal worden ver leend. PARIJS, 25 Nov. In Artois een hevig artillerievuur. Het station van Atrecht, Loos eh Soucliez werden gebombardeerd. Bij Soissoa, in Champagne en de Vogezen artilleriestrijd. De Franschen waren overal in het voordeel. PARIJS, 25 Nov. De lichting, 1917 zal 15 Dec. onder de wapenen worden ge roepen. DEN BOSCH. De Provinciale Staten vair Noord-Brabant hebben met 44 van de 56 stemmen in de vacature wijlen mr. Regout tot lid der Eerste Kamer be noemd den heer R. Diepen, fabrikant te Tilburg, lid va.n de Prov. Staten van Noord-Brabant. Onderstaande berichten zjjn opgenomen in een gedeelte van de vorige oplaag: BERLIJN, 24 Nov. De plaatsen Mitro witsa en Prisjtina zijn genomen, de eerste door de Oostenrijkers, de tweede door de Duitschers. De Serviërs zijn ten W. van Prisjtina teruggeworpen. 31 Oct. Gronje Milanowats wordt door de Duatechers bezet. - Goremykin wordt tot Russisch Rijkskanselier be noemd. 1 Nov. Kragoejewats wordt door de Duitschers ingenomen. De Bulgaren bezetten den Katsjanik-pas. Koning George keert te Londen terug. Vredes- geruchten. Japan verklaart geen af zonderlijken «ede te zullen sluiten. 2 Nov. Minister Asquith légt in het Lagerhuis een Regeeringsverklaring af. Generaal1 Mannoury wordt benoemd tot militair gouverneur van Parijs, als op volger van generaal GaJIiéni. 3 Nov. Oesitsje wordt door de Duit schers bezet. Briand legt in de Fran sche Kamer een Regeeringsverklaring af. 4 Nov. Het Kabinet-Zaïmis in Grie kenland dient zijn ontslag in wegens een nederlaag in de Kamer. 5 Nov. Minister Asquiith wordt tijde lijk belast met de portefeuille van Kit chener. 6 Nov. Kraljewo door de Duitschers bezet. De Bulgaren veroveren Nisj. Berichten omtrent een reis van Kitchener naar bet front in Servië, aan de Darda- nellen en in Egypte. De Russen be halén aan de Strypa een plaatselijke over winning en maken 8500 gevangenen. 7 Nov. Skoeloedis wordt door den Koning van Griekenland heiast met de vorming van -een nieuw Kabinet. De Duitsche kruiser „Undine" wordt in de Oostzee gétorpedeerd. De Duitschers bezetten Kroesjewats. 8 Nov. Een nota van de Ver. Staten tegen de blokkade van Duitschiand door Engeland wordt in de Engelsche pers ge publiceerd. De Bulgaren veroveren Leskowats. 9 Nov. Het Italiaansche stoomschip „Ancona" (mot ook Amerikaansche pas sagiers aan boord) werd in de MiddeJland- ecbe Zee door een Oostenrijk'sche duik boot getorpedeerd. De Grieksche Re- gieering legt een neutraliteitsverklaring af. MIDDELBURG, 25 Nov. 1915. Ter graanmarkt was de aanvoer redelijk, de handel vrij goed. Nieuwe Tarwe f 12.50 a f 13.50, Zomergerst f 14.a f 15.Ronde bruine boonenf21. a f23.—, Lange dito f21.— a f23.Witte boonen f 22.50 a 24.50, Kroonerwten f 22. a f25.—, Maanzaad f a f—.- Boter 75 a 80 ct, Particulieren 82 ct. Eieren per 100 f 11,50 afO,Particulieren f 11.90. Eieren Veilings Ver. f 11.20 part. f 11.40 Eenden eieren f 8.50 a f 0. Ganzen eieren f0.a f0. Kalkoen eieren f0.a f0. Paulus Pentadiseieren f0. Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f 68.—Patent' olie f70,—, Lijnolie f38,— per H.L. a con tant, per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f130 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f 18,50 per 104 stuks; harde Lijnkoeken f' 18, Lijnmeel f18,— per 100 K.G. jjhssu&i j Noteering voor lijnolie uitsluitend roor gebruik binnen Nederland. Vlissingen, 25 Nov. If) 15. Bij do gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 1532 ct., kropsla 13 cl,, boerekool 1635 ct., spinazie 3339 ct., alles per mand; kervel 24 ct., pieterselie 11 ct., veldsla 817 ct., mispels 37 40 ct., alles per vijfkop; prei 36 ct.. rapen li/a3 ct., selderie l1//2po ct.. peen 21/34 ct., kroten 3 ct., pieterselie 0V2 ét-, ramenas 21/2 ct., schorseneeren 5 ct.,-al les per bos; bloemkool 215 ct., savoye kool 3—41/2 ct., ï'oode kool 36V2 ct., alles per stukpoters 2i/2 ct., peen 21/2 3 ct., spruiten 5231/2 ct., kroten 41/2 ct., uien 71/29 ct., koolrapen 2—21/2 ct., Gieser Wildeman 41/251/2 ct., zoete belle fleur 51/2-6I/2 ct., gou dire metten 61/2 —8 ct., grauwzoet 51/2 ct., wijnzuur 41/2 ct., alles per K.G. .Vaar waarnemingen in den morgen van 25 Nov. medegedeeld door hei Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765.7 te Vlis- singen, laagste stand 740.1 te Memel. Verwachting lot 8en avond van 26 Nov.: Meest matige Noordelijke tot Westelij ken wind. Zwaarbewolkte lucht met tijde lijke opklaringen. Waarschijnlijk nog re gen- of sneeuwbuien. Iets kouder. Zondag 28 November a.s. hopen onze geliefde Ouders PIETER VASER en FRANCINA SUZANNA BREEL, hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Middelburg, 26 November 1915. Vrijdag 26 November hopen L0ÜWRENS J0BSE en PIETERNELLA J0ZIASSE hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Oostkapelle, 25 Nov. 1915. der te Heinkenszand, des avonds 7 uur, in het gebouw der Gereformeerde Kerk. Programma's (tevens bewijs van toe gang) a 10 cent op den avond der uit voering aan den ingang verkrijgbaar. HET BESTUUR. De Notaris Mr. JAN LOEFF zal des voormiddags om 10 uur, te Weet- Souburg, in het koffiehuis van Van der Lügt in het openbaar 14 Peroeelen in de gemeenten 0. en W. Souburg en Vlissingen, ter gezamenlijke grootte van 10.6700 H.A. (27 g. 57 r toebehoo-' rende aan de Erven van wijlen den heer W. DE WOLFF. Boekjes met kaart tegen f 0.20 (voor bekend doel) verkrijgbaar met inlichtin gen ten kantore van den Notaris te Koudekerke. Boekhandel Dam G 28. HASPELS. ZEE EN HEIDE fl.90 TERUG NAAR HET VADER HUIS -2.25 RUNA. EEUWIGHEIDSL1CHT -1.35 SCHRIJVER. ONTWAPEND -1.35 ANEMA. 's LEVENS OPGANG 1.35 BARETT TEEKEN DES KRUISES-1.35 MALTZAHN. OSANNA IN EXCELSIS-1.90 DUPONT. HET HUWELIJK -2.40 ingenaaid f 190 en alle verlangde werken, ook buiten dezen greep, worden franco toege zonden na ontvangst van postwissel. Firma R. M. SMITS, Middelburg. TE KOOE rekening 2 December, bij K. COPPOOLSE Jz„ Oostkapelle.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3