Uit de Provincie. Ksrkm'guws. Onderwijs. Leestafel Landbouw en Veeteelt. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. bad gemaakt tusschen de geestelijke be langen en de stoffelijke belangen, die door de vakvereenigingen worden behartigd. Hij was van meening, dat bij de ware Chris tenen de geestelijke en de stoffelijke belan gen altijd te zamen moeten gaan. De Z u i d er zee. Het wetsvoorstel tot drooglegging van de Zuiderzee is naai- den Raad van State verzonden. Minister P1 e y t e, wiens beterschap blijft aanhouden, denkt er over om voor eenige dagen naar Gel derland te gaan. Provinciale Statenverkie zingen. Ln Oude-Pektela is gekozen de heer ffir. Zeven (vrijz.) met 1970 stemmen; de heer Van der Hoop van Slochteren (christ.- historisch) verkreeg 1539 stemmen. De Katholieke, Kamerclub. Het bestuur van de. Katholieke Kamer club, dat tot nu toe uit 3 leden bestond, is aangevuld met een tweede-secretaris: en een penningmeester. Als zoodanig werden gekozen de heeren Mr. F. J. J. Jansen en Mr. P. J. M. Aalberse. Nog geen vacature. Liepen er eerst geruchten, dat Minister Pleyte voornemens: was af te treden en zijn ambtgenoot van Marine ad interim met de portefeuille van koloniën zou worden belast, later vernamen we dat Mr. Pleyte aanblijft en dat Minister Ram- foomnet alleen de verdere verdediging van de Indische begrooting in de Tweede Ka mfer zal overnemen. De behandeling van de Indische begrooting zal vermoedelijk Maandag a.s. worden hervat. Tegen het vloeken. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft bevolen, dat het vloeken tijdens de uitvoering van den dienst moet worden nagelaten. Wanneer een meerdere ■waarneemt, dat een ondergeschikte zich daaraan schuldig maakt, behoort hij- hem dit te Verbieden. De voorna mi enbelasting. Naar aanleiding van het ontwerp van Minister Treub, in zake een belasting op voornamen, schrijft een gemeente-ambte naar aan „Het Centrum": „Inuien door iemand de indiening van het ontwerp van wet tot heffing van bo vengenoemde bekisting met blijdschap zal zijn begroet, zal dit zeiker wel door menig ambtenaar van den burgerlijken stand zijn gedaan. Niet zoozeer voor wat de finan- cieele gevolgen betreft, miaar omdat daar door een einde komt aan een hatelijk in stituut. Dagelijks toch wordt hij lastig ge vallen door gelukkige ouders, die hun kin deren 4, 5, son us meer voornamen willen geven. Niet alleen omdat hem dit (vooral in de grootere steden) een massa meer werk bezorgt, maar ook omdat al dat werk noodeloos is. Noodeloos, omdat dik wijls nog geen dag naderhand poch va der, noch mioeder nog weet, welken naam1 het kind nog meer heeft dan Jan of Piet, terwijl de ervaring leert, dat de kinderen ze later evenmin weten. Men zal zich, wordt het ontwerp wet, wel beden ken, vóór aan het kind maar al de voor namen te geven van al de mogelijke erf laters in-spe en ook zal het niet meer voorkomen, zooals nog kort geleden ge beurde, dat een vader zijn kind alle voornamen, van de hoofden der thans in oorlog zijndenaties wilde geven, 'tls gewoon belachelijk, maar de ambtenaar van den burgerlijken stand staat daar Machteloos tegenover." VergaderingvandenBondsring West Z u i d-B eveland en Noor d-B eve 1 and. „Dankdag 1915", ziedaar een dag, welke diep in 't geheugen van de leden van den Bondsring geworteld is. Immer^, na eeni- gen tijd gescheiden te zijn geweest, moch ten we weer samenkomen als Ring; moch ten we weer een Ringvergadering houden en wel eene, waarop we met vreugde, ja met trots zullen terugzien. Gezellig, genoeglijk en leerzaam mag deze vergadering heeten. Veel hebben we genoten, veel hebben we geleerd, en het is te begrijpen; veel hebben de afwezigen gemist. Zeker, de vergadering was wel goed bezocht, een 50-tal leden waren, er tegenwoordig, maar toch, het kerkgebouw had voller kunnen zijn, want er waren slechts 10 bezoekers. Waar bleven de anderen? Thuis indut- 'tend achter de kachel of over een stoofje? Ja, nog eens de vraag: Waar bleven do overigen Op andere plaatsen stroomen met de jongelingen ook een menigte mannen en vrouwen mee, ja ook vele jonge maagden. En wat we thans misten, wie wij thans niet zagen, waren de dames. -Zijt ge mis schien afkeerig van dezen arbeid gewor den? Heeft Ds. Impeta van Katwijk u Dinsdagavond misschien doen gruwen van onze vereenigingen? Heeft de rede van Dinsdagavond u misschien gezegd: Be kommert u niet om de Jongelingsvereeni- ging en haar arbeid, het is niets voor u, zij behoeft uw steun en sympathie niet? Neen,-toch? Want immers de genoemde spreker heeft u juist gezegd: steunt dezen arbeid, niet alleen met uw beurs, maar met uwe liefde, uwe sympathie en met uwe belangstelling; nooit kunt u dit stre ven genoeg waardeeren. Doch genoeg daarover. Er waren dus een zestigtal personen in de Geref. kerk te 's Gravenpolder samen gekomen. Om zes uur opende de voorzj. de verga dering door te laten zingen Ps. 103:1 en voor te gaan in het gebed. Daarna las hij Klaagliederen 31840 en sprak een kort openingswoord, waarin hij al len opwekte om nu in dezen tijd, waarin de vereenigingen zoo lijden, door de mo bilisatie, krachtig aan te pakken en moe dig voort te gaan. Na dit woord kreeg de secretaris de gelegenheid de notulen der vorige ver gadering voor te lezen, waarna vr. Z. Steenblok van Nieuwdorp het woord kreeg, om zijn onderwerp „Ons defensie wezen" te leveren. Deze vriend stond achtereenkolgens stil bij: 1. de versterking van het rechtsbesef; 2. de bevordering van de kennis onzer historie; 3. de diploma tie; 4. de organisatie van leger en vloot en 5. het kazerneleven. Op dit duidelijke onderwerp volgde een aangename bespreking, waaraan vele vrienden deelnamen. Daarna kwami vt. C. J. de Schipper Mz. van 's Gravenpol der aan het woord om te spYeken over het zooveel zeggende woord „Jeugd en vreugd". Hij bepaalde zich tot een 3-tal punten: n.l. Ie de jongelingstijd is een tijd van vreugde en genot, om ten tweede te wijzen op de gevaren die deze vreugde meebrengt (n.l. door dm vreugde, dat ge not te zoeken in de wereld), om ten slotte ons aan te sporen met blijdschap en vreugde onzen arbeid ten opzichte der jongelingsvereeniging voort te zetten. Het was een prachtig onderwerp. De voorz. sprak ervan„het is een opwek kend woord, een vermanend woord en een bemoedigend woord". En met recht. Schoon en boeiend was dit opstel, vol bezielende en geestdriftvolle gedachten. Mocht dit een aansporing zijn voor an deren, om ook eens met een opstel voor den dag te komen. Ook op dit onderwerp volgde eenige bespreking. Op het einde der vergadering gekomen dankte de voorzitter inleiders, debaters en ook bovenal den raad der kerk voor het belangeloos afstaan van het kerkge bouw, waarna de secretaris de vergade ring sloot door te laten zingen van Ps. 100 het eerste vers en onzen Schepper te danken voor al het goede, dat Hij ons weer geschonken had. Omtrent het ongeluk met den elec- trischen draad te Molenkop, bij IJzendijfce, waarbij een Duilsoh soldaat aan den ge- electriseerden draad is dood gebleven; meldt de Terne u- zen sche Courant nader Aan den draad hing een haas. Twee werklieden vroegen aan den schildwacht of zij het dier mochten hebben. De mili tair weigerde, zeggende, dat wat aan den draad bleef hangen, van hem was. Meteen greep hij den haas bij een der pooten, maar kreeg tegelijkertijd zoo'n geweldigen schok, dat hij driemaal over het hoofd buitelde en dood bleef liggen. Middelburg. Gisteravond werd wederom eene vergadering gehouden, uitgeschreven door do commissie, die zich ten doel stelt eene algemeene sportvereenfgimg voor Middelburg in het leven te roepen. Deze vergadering was een vervolg op die, welke op 3 November werd gehouden en werd evenals deze voorgezeten door den heer mr. J. Adriaans®. Aanwezig waren thans afgevaardigden! van de volgende sportvereenigingende ijsvoreeniging Middelburg, de voetbalver- eeniging Olympia en Zelandia, de gym- nastiekvereeniging Achillesi, Ons Huis en Excelsior, de zwemvereeniging Luctor et Emergo en de wielrijdersivereeniging Scal- dis. Alle afgevaardigden, behalve die van Zelandia en van Scaldis, konden mede- deelen, dat hunne vereeniging besloten heeft zich aan te sluiten, de beide genoem de vereenigingen hebben nog geen alge meene vergadering gehouden. De voorzitter meende na dit resultaat te kunnen besluiten tot oprichting der vereeniging, waartoe dan ook besloten werd, terwijl op zijn voorstel de vereeni ging don naam kreeg van „Middelburgsche sport- en athletiekvereeniging". V-ervolgens werd besloten, dat het be stuur zal bestaan uit de afgevaardigden der verschillende ledenvereenjgi'ngen er» een dagelijksoh bestuur, staande buiten die afgevaardigden, terwijl in het algemeen bestuur ook nog kunnen worden opgeno men afgevaardigden van een bepaalde tak van sport, die geen vereeniging heeft, zooals bijv. hypiscbe sport. Tot leden van het dagelijksch bestuur werden gekozen de volgende heeren, die later de achter hun naam genoemde func tie aanvaarden. Mr. J. Adriaanse, voor zitter, H. de Blouw, vice-voorzitter, F. A. Hiller, secretaris, C. W. D'huij, penning meester, W. de Graaf en luitenant Eibers, commissarissen. Na vrij uitvoerige discussies werd be sloten, dat behalve de vereenigingen ook afzonderlijke personen lid kunnen zijn en wel tegen een minimum contributie van f 1 of donateur tegen een minimum van fl.50 per jaar. Nog meer aanleiding tot gedachten-wisseling ontstond bij het vast stellen van het quotum te betalen door de vereenigingen, vooral voor de ijsvereeni- ging bleken groote bezwaren te bestaan tegen het voorgestelde bedrag van 10 cent per lid. Toch werd hiertoe ten slotte besloten. Dinsdag werd door de politie aange houden zekere L. P., als verdacht van diefstal van hout, ten nadeele van de Naamlooze Vennootschap Houthandel v. h. G. Alberts Lzn. Co. Bij een huiszoe king werd een kippenhok in beslag geno men en per handwagen naar het politie bureau overgebracht. Ook werd gevonden een deel van een paardentuig, dat bleek gestolen te zijn bij een inwoner van Nieuw- land. De aangehoudene ,die bekende, dal het hok van het gestolen hout vervaardigd was en die ook den tweeden diefstal be kende, werd gisteren na opgemaakt proces verbaal, weder op vrije voeten gesteld. Ln de gisterenavond gehouden be stuursvergadering van de Vereeniging „Uil het VolkVoor het Volk" is besloten, met het oog op het kleinere bedrag aan geld, dat voor het St. Nicolaasfeest weid ontvangen, dan hetgeen venvacht werd, de pakjes niet te doen bezorgen aan de woningen der kinderen, zoo-ils voorheen do gewoonte was, maar het uitreiken daar van, in overleg met de hoofden der scho len, op Maandag 6 December in verschil lende scholen te doen plaats hebben. Goes. Benoemd met ingang van 16 De cember a.s. tot brievenbesteller te Rotter dam de heer L. Kraak, thans kantoor knecht aan het postkantoor alhier. Vlissingen. Alhier is gisteravond, na een rede van dhr. \V. Wattel over: „Gedeelde vakbeweging een eisch", opgericht een afd. van den Chr. Typ. Bond. liet bestuur bestaat uit dhrn. P. J. Kruijsse. Kromme Elleboog 7, secretaris, J. Marijs, penning meester. Op verzoek van alle aanwezigen treedt als voorzitter op dhr. W. Wattel. Biezelinge. Door de Chr. Zangvereeni- ging „Advendo'", te Biezelinge, werd gis teravond (Dankdag) een Zanguitvoering gegeven in de Ned. Herv. Kerk. Het pro gramma bestond uit 19 nummers, waar onder 1 Solo, 1 Duet en 2 Dubbel Kwar tets. Het bleek dat alle stukken goed inge studeerd waren, zoodat alle nummers (op één enkele uitzondering na, door ver keerden inzet) goed en vlot werden uit gevoerd, zoodat Directeur en Vereeniging op dezen avond als een zeer goed ge slaagde mogen terugzien. Ook de hoorders komt een woord van dank toe voor hun zeer aandachtig gehoor. De netto opbrengst der F.ntrée's (10 cent per persoon), zal dienen tot steun aan „Vrederust" te Bergen op Zoom en voor den arbeid onder de Militairen in Zeeland. Kapelie. Den heer van Maris, aannemer, alhier, is de bouw van een nieuwe Ger. kerk te Kapelie opgedragen voor f12500. Gisteravond herdacht de Chr. Jong. Ver. met Eereleden en Begunstigers, haar 25-jarig bestaan in het Vrij Evangelische kerkgebouw. Nadat de Voorzitter een kort openings woord had gesproken, richtte Dr. J. D. Schmidt een passend woord tot de aan wezigen, herdacht de heerlijke stonden, die „Obadja" beleefde. De Secretaris gaf de geschiedenis van 25 jaar in hoofdtrekken weer, en de Pen ningmeester schetste in 'tkort don finan- cieelen toestand. Verschillende opstellen, voordrachten en toespraken Vjjrn de oud-voorzittórs, o.a. den oprichter Th. Fossen en P. Vermaire volg den. Het strijkorkest opgericht in 1912, door de Chr. Jong. Ver. (Dir. dhr. J. Pottjewijd) verleende medewerking door verscheidene nummers te doen hoeren. De Ver. telt 26 leden en 60 begunstigers, hare bibliotheek bevat 260 nummers, waaronder vele van de nieuwe schrijvers en schrijfsters. Ook is ze in het (bezit van een werkbibliotheek. Het gebouw was geheel vol De vioe-voorz. Chr. Glas spTak het slot woord, Dr. J. I). Schmidt eindigde met dankgebed. I>e collecte die bestemd is voor nieuwe stoelen bracht f 10.60 op. Wemeldinge. Hedenmorgen zonk even buiten het kanaal tengevolge van den harden noordwesten wind het ijzeren aak schip „Cornelia", schipper Cornet, van Werkendam, geladen met suikerpeeën van Oud-Vossemeer, met bestemming naar Ze venbergen. De opvarenden bestaande uit schipper, yrouw, twee kinderen en een knecht kwamen hier met hun eigen roei boot behouden aan. Domburg. In verband met het uitbreken van een besmettelijke ziekte onder het vee (mond- en klauwzeer) alhier, is door den burgemeester verboden het vervoeren of doen vervoeren van herkauwende die ren en varkens uit, naar of binnen den kring omvattende de kom dezer gemeente. Souburg. In de Woensdagmiddag gehou den raadsvergadering was een schrijven ingekomen van de Vlissingsche duinwa terleiding-maatschappij, waarin) werd mee gedeeld, dat de maatschappij genoegen neemt met de door den raad vastgestelde omvang van het buizennet. In verband met een schrijven van Ged. Staten, dat zij een raadsbesluit, waarbij de concessie voorwaarden werden aanvaard in strijd achten met het algemeen belang en ter vernietiging bij de Kroon zouden voor dragen, werd besloten de zaak aan te houden en opnieuw te onderhandelen. Een adres om toe te treden tot de ver eeniging van kleine steden en plattelands gemeenten werd voor kennisgeving aan genomen. Ingekomen was een verzoek schrift van de afdeeling Middelburg van den Bond van Ned. onderwijzers om bij verordening schoolvergaderingen verplich tend te stellen. Dit werd na uitvoerige discussie afgewezen met 8 tegen 3 stem men. Vervolgens werd naar aanleiding van een schrijven van Ged. Stalen om de verhooging dor jaarwedden van den bur gemeester en den secretaris in de begroo ting te brengen, besloten daaraan geen gevolg te geven. Een voorstel van B. en W. om den tuin van liet hoofd der school te verhuren, werd aangenomen. De districtsschoolopziener cn Ged. Staten wenschten dien tuin voor speelplaats te bestemmen. Verder kwam op de agenda voor: wijziging begrooting 1916. De hee ren L. Braam, P. Cevaal, G. van Dijk, A. van Veen en C. van Weele werden her benoemd alb leden der commissie tot wering van schoolverzuim. Bij de rond vraag deed de heer De Keijzer het voor stel bjj de Koningin aan te vragen het aantal drankverguntiiingen niet verder to moeten uitbreiden. Dit werd met alge meene stemmen aangenomen. De heer Wisseling stelde voor het minimum der onderwijzersjaar wedden met f 50 te ver- li oogen. Mje(t 8 ftegefn 3 stemmen verklaar de de Raad zich daar tegen. De heer Jobse doed het voorstel de jaarwedde van den controleur der plaatselijke belastingen met f25 te verhoogen. Gok dit voorstel werd verworpen. Een voorstel van den hoer Arendse om deze jaarwedde met f 15 te verhoogen onderging hetzelfde lot. Nog werd besloten aan de straatverlichting oenige uitbreiding te geven. Hierna ging de llaad over in geheime zitting ter be handeling reclames hoofdelijken omslag. Terneuzen. Woensdag dankdag werd na de godsdienstoefening door den kerkeraad en de manslidmaten vergadering gehouden in de Geref. kerk alhier voor het bespre ken tot het aanleggen van een kerktele foon, waartoe besloten werd. Zierikzee. Benoemd tot conducteur 3o kl. alhier (tramlijn SteenbergenBurgh) S. C. A. Maarschalkorweerd, brievenbe steller te Botterdam. Ned. llerv. Kerk. Beroepen te Waarder en te Aalst, J. J. Timmer, cand. te Utrecht; te Noorden, S. C. van Wijngaarden, cand. te Zeven huizen; te Vlieland, E. Kruizinga, cand. te Scheemda. Aangenomen naai- Kielwindeweer door P. N. Tops beek, em.-pred. te Roswinkel. Goes. In de gisteravond gehouden ver gadering van het Kiescollege is in de vacature J. de Kruijter benoemd tot ouder ling de heer L. de Beste, en tot diaken, in do vacature I. Wessel, de heer C. v. d. Ileepe. Ovezand. Herkozen tot ouderling bij de Hervormde gemeente dhr. C. Maat. Gekozen tot diaken, vacature S. H. Bak ker, dhr. P. J. van der Slikke. 's Heer Abtskerke. Benoemd tot kerke lijk ontvanger bij de llerv. gemeente alhier de heer J. M. Drijgers, en zulks in de plaats van den heer C. van de Linde, aan wien eervol ontslag is verleend. Aagtekerke. Als notabel bij de Herv. Gemeente alhier is herkozen de heer Corns, de Visser. St. Maartensdijk. Bij de Woensdag ge houden herstemming voor een notabel bij die Ned. Herv. kerk alhier waren inge leverd 327 briefjes; 14 van onwaarde; geldige stemmen 313. Hiervan verkregen de heeren L. J. Koopman 163 en C. M. Quakkolaar 150 stemmen zoodat gekozen is de heer L. J. Koopman. Geref. Kerken. Beroepen te Leeuwarden als hulppredi ker, J. It. Gons, cand. te Watergraafsmeer te Kamerik, G. Wisse te Bodegraven. Bedankt voor Edam door P. van Horen te Krimpen a. d. Lek. Geref. Gemeenten. De N. R. Ct. meldt, dat ds. J. Fraanje te Rotterdam nog niet beslist heeft inzake het beroep naar Dirksland. Geslaagd te Rotterdam op het exa men vrije- en orde-oefeningen de dames A. Vertregt en J. J. G. de Ligt, beiden te Middelburg; mej. G. van Hoeve te Arne- muiden;' en de heeren J. V. Saane te Vlissingen en W. van Veen te O. en W. Souburg. Te Amsterdam zijn op dit exa men geslaagd de heeren W. H. Hardon te Nieuwvliet, M. J. 0ste te Oostburg en mej. J. M. Bosdijk te Schoondijke. Geslaagd te 's Gravenhage voor het stuurlieden-examen grootft stoomvaart eer ste stuurman H. van Weenen; tweede H. J. P. v. d. Molen en L. P. A. v. d. Tol; derde G. M. Thoolen en P. J. v. Voort- huijzen. De overdracht van het rectoraat aan de Theologische School te Kampen zal plaats hebben op Dinsdag 7 December a.s., des avonds te 7 (uiur, door prof. dr. J. Ridderbos aan prof. dr. T. Hoekstra. Geslaagd te Utrecht voor het theo retisch tandheelk. examen de heer J. Th. Risch. De bekende uitgave: „Mannen en Vrouwen van Beteekenis", vfoeger ver schijnend bij de firma H. D, Tjeenk Wil link en Zn. te Haarlem, maar in de laatste jaren het eigendom van de Hol- landia-drukkerij te Baarn, die de uitgave eenigen tijd niet heeft voortgezet, zal met den aanvang van 1916 opnieuw regelmatig uitkomen. De heer H. van der Mandere te 's Gravenhage, die de laatste jaren de redactie van het tijdschrift voerde, zal opnieuw de leiding daarvan op zich ne men. Van „Op leven en dood, geschiede nis van den grooten oorlog" verscheen ter drukkerij „Libertas" te Rotterdam, door M. v. d. Staal, de 41e aflevering waarin de schrijver voornamelijk, op de hem eigen wijze, de troebelen in Zuid-Afrika behandelt. Chr. Scheurkalender 1916. De Olijftak, onze Kleine Vertrooster, de be kende scheurkalender van Oosterbaan en le Cointre, to Goes, voor welken kalender men gaarne oen plaatsje aan den wand in ruimt, ié weer verschenen. Het blok be vat op het dekblad een photo van hei Vredespaleis; het schild met de tetóten Vrede op aarde en Vrede door Jezus Christus, Lukas 2 en Handelingen X, beeldt in fraaie teekening en stille kleuren de bekende reproductie af van bot Chris tusbeeld, welke reproductie indertijd door mevrouw da Costa, presidente van den Vrouwenbond voor den Vrede in Chili aan H. M. de Koningin is gezonden,, welke attentie de Koningin beantwoordde met de zending van haar portret op welks ach terzijde zij deze woorden schreef: „Le Christ avant tout" (Christus vóór allésL Dit nu wordt op dat schild van do Olijf, tak vereeuwigd. Ook het blok is goed ver zorgd, op de voorzijde der blaadjes een dagtekst met verklaring en op de achter zijde verhalen. Als premie is er aan toe gevoegd: Gedachten van wijlen docent A. Steketee, met levensbeschrijving van den schrijver, door ds. Tazelaar, zijn oud discipel en zwager; dit boek is onbe rispelijk gedrukt en uitgevoerd en de in houd is een liefelijke herinnering aan den geliefden schrijVer. Bijbelsch l*rentenboek. Uitgave der Noderlandsche Zondagsschoolvereeni- ging. Nijikerk, G. F. Callenhach. Deze gocartonneerde uitgaaf bevat op 31 glacé papier gedrukte platen aver het Heilige Land, mooie, duidelijke, natuur getrouwe afbeeldingen inet populaire bij schriften; wie zijn kinderen een leerrijk aangenaam prentenboek wil verschaffen,, bestelle dit. De prijs is gering. Rooster der Nederl, Zendmgpschool- vereeniging. G. F. Callenhach. Dit is de bekende rooster van ds. E. Barger; geen aanbeveling meer noodig, algemeen bekend. Men neme er natuurlijk de Wenken bij. Vier Kerstliederen. Ook deze bij Callenhach verschenen lie deren zijn een uitgaaf van de N. Z. S. V., de liederen zijn gezet voor zang en piano, en niet te moeilijk. Men krijgt ze er gauw in bij de leerlingen. De rijm is zeer goed bn de toonzetting is met de woorden in overeenstemming Bloesem en Vrucht. Red. A. J. Hoo- genbirk en anderen. Van dit Maandschrift verscheen no. 2;. 'tis een uitgave van het Ned. Chr. Let terkundig Verbond. Zeer lezenswaardig zijn o.a.De poëzie in het Oude Testa ment, door C. V. v. Noppen; Gestrande Hollanders, door G. J. U. d. B.Een. steil pad, door J. J. Deelman. Men schrijft ons van Walcheren Dat het den landbouwers thans goed gaat, behoeft niet nader uitgemeten te worden. De voorzitter der Zeeuwsohe Landbouwmaatschappiji zei het in de ver gadering en de boeren zeggen 't zelf ook, zoodat het dan wel waar is. De hooge prij zen, die gemaakt worden Van de veld vruchten zijn bekend, doch ook de vee stapel is bijzonder in prijls gestegen. Goede paarden, die vroeger f400 a f500 golden, worden thans betaald met f800 en hooger. Riep men er vroeger over, als een koe voor f250 verkocht werd, thans besteedt men er f 350 a 400 voor. Op een openb. verkooping te St. Laurens werd de vori ge week voor f420 geveild, zonder de opcenten. Ongemerkt is dus een land bouwer, die een mooie veestapel heeft, in rijkdom toegenomen. Het is te begrij pen, dat een goed ontwikkeld landbouwer dezer dagen eens zei: „Ik zou er bijna over denken, om al mijn koeien op 't oogenblik te verkoopen." (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Geachte Burgers van Goes, Met dezen brengen de soldaten, van het Reserve Bat. III nogmaals hun harte- lijken welgemeenden dank voor de gast vrije en broederlijke behande ing, die wij van de geachte burgers der stad, heb ben mogen ondervinden tijdens de in kwartiering op 18 en 19 Nov. J.l. Uit aller naam, De Soldaten van 't R e s. Bat. III. Koudekerke, Biggekerke en 'tZand. Ongelukken. Bij hot afvuren van een stuk geschut bij Bussurn is een mili cien artillerist ernstig aan handen en ge laat getroffen ein gebrand, en per rijwiel brancard naar het mil. hospitaal te Naar- den gebracht. Te Alphen schoot een knaap zijin zusje een pijl in het. oog. Op neming van het meisje in hot 'ziekenhuis te Leiden bleek noodzakelijk. Zij zal dit oog wel moeten missen. Vervolging tegen „De Te legraaf". De firma Wambersie A Zoon te Rotterdam! heeft, volgens de „N. Ct." een klacht ingediend tegen de redactie van het dagblad „De Telegraaf" en aan den officier van justitie te Amsterdam verzocht tegen haar een vervolging te willen instellen wegens smaadschrift. Gesnapt. De visscher Jan'Louw, werd gisterennacht te Harderwijk betrapt op het vervoeren van een negental geïn terneerde Belgische militairen. Hij was reeds met zijn botter buiten de haven, toen hij gesommeerd werd terug te kfce- ron. Alvorens echter een militaire pa trouille ter plaatse was, haddon de Bel gen gelegenheid om over de weiden langs zee te ontsnappen. Ze hadden zioh vtooff

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2