Telegrammen. jeeteelt. Qemengd Nieuws. Laatste Berichten Allerlei. Leestafel Ingezonden Stukken. Burgerlijke Stand. Algemeens Vergadering dig oud? Telegrafisch Weerbericht. Afloop yerkoopinpn, aanbestedingen bhz Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Advertentiën. Een Orgeltje voor het Chr. Militair Tehuis in West- kapelle! Wie kan ons daaraan helpen Ds. REUS. Chr. v er. voor Ziekenverpleging „Het Groene Kruis" Koudekerke. stellen op het [even minimum, jnuari 1916. iting voor 1916 van eesne op en in verband dek' van burge- gemeente-vel'd- |atie wordt aan in dit jaar to 11 November tolkantoor alhier tor het algemeen1 lid- zal geopend 9—1, 2-3 en lagen van 8—9 jsuren, ingaande voor het hulp'- tlden. |i aan ons Leven oud op zestig- |ng als zij tach gij" gezonde of goed of slecht en zijn oorzaak, I bloed ophoopt st. Itijd goed wer Iddel baren leef - jftische, Zenuw en verlamde lan het gehoor lier bloedvaten, list door over- bruik Van ster- or regelmatige landeling, door In voldoenden Ito toeken van Jen én water ijn Nieren Pil- rgenees middel, luit het bloed lfiltrceren, het Iwalen, water- gruis of -steen ten hoe goed bot menschen, pt hebben. de h.h. de |burg bij dhr. K 157. Toe- na ontvangst J voor één, of |voor zes doo- scht de echte Rugpijn Me len, weigert |oos die niet is van ne- nd handels- z ee r. aer de heer |t den.Minister |e vragen ge tter van Land- Is taphorst het bl verspreidde enzen houden ïeer kon zijn, ch voortgang lan het mond- plcie Overijsel om met het waren oor- Ij-d nadat het kd was, deze |vee dat niet 1 is geworden Ihet pond en oge winst is om werd het Inptie hier te Ivordt de be- vee is af- den heer H, llissingen een 1 de afdeeling behouden. |\I. Slegt, kon nde de trjids- Ider afdeeling ls thans, na lPebruari leel toe aan 1)3 leden telt. |ededeelingen en van fok'- lijn gebleven [bestuur be an f150en voor 1916 pestuur werd I Zuijen, bur- lats van wij- lorzitter ver- de b-enoe- het hoofd- ada van het het bepalen tevens ver- de afdee- lillende brie- ven voo-, die de onderaideelingen te dezer zake f<e'J)ben ingezonden. De verhooging van f 1,50 op f 2 der •contributie heeft zijn oorzaak gevonden in het feit, dat het hoofdbestuur en het afdelingsbestuur respectievelijk 20 en 15 cent meer vraagt. De voorzitter meent, dat deze verhoogingen ieder afzonderlijk in stemming moeten worden gebracht. De afgevaardigde van Walcheren be streed krachtig het voorstel, want 'de on- derafdeeling zal geen kas meer overhou den. Spr. bestrijdt het uitknijpingssysteem. De voorzitter wijst er op, dat de le den wat moeten over hebben voor do vereeisiging, die hun belangen behartigt; en dat Walcheren ook moet trachten een eiermijn op te richten, die brengt geld in ka-, en doet het ledental toenemen. De afgevaardigde van Oostburg verde digde met kracht de contributieverhooging en wij tit op het vele dat het hoofdbestuur deed bij' het uitvoerverbod van eieren. De secretaris meende, dat als de afdee ling Walcheren bij de mannen geen suc ces had voor de oprichting eener eier- veiling, zij het bij de vrouwen moet be proeven, (Jie toch wat het finantieel ge deelte betreft het meest bij deze kwestie betrokken zijn. Het voorstel voor verhooging van het quotum van het hoofdbestuur van 60 op SO cent werd aangenomen met 10 tegen 8 stemmen; dat voor verhooging' van het quotum aan het afdelingsbestuur werd aangenomen met 12 tegen 6 stemmen. Ten derde werd de entree voor nieuwe leden tad f0,25 verworpen, daar de stem men er over staakten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Uselniuiden P. Kruyt .te Goüderak; te Rouwveen J.J. v. d. Poll te Krimpen a/d Lelc; te Asperen R. ■Steenboek te Scherpenisse. (Rott.) Aangenomen naar Niezijl door G. H. 1. Bonk», cand. te Denekamp. Bedankt voor Aalst, Ottoland en Bles ken sgr-aaf door D. 1. Pott, cand. te Zetten; voor Rottum door G. H. J. Bonke, cand. Het provinciaal kerkbestuur van Overijsel heeft tot de Evangelie-bedie ning toegelaten de heer C. A. Snoep Pzn. te Èlst, candidaat aan de Rijks-Universiteit te Utrecht. Oveiand. Herbenoemd tot Notabele bij de Hervormde Gemeente alhier, de heer C. Maat. Gerei. Gemeenten. Zondag nam ds. A. Jansfc te Barne- veld afscheid van dc gemeente met een prediciatie over Filippenzen 2:2, 3. Den naar Tholen vertrekkenden lèeraar werd 1ocgezoB>gen Ps. 1214, nadat hij ,was toegesproken door een der kerkeraads- leden. (Rott.) Heïnkenszand. Op de voordracht voor onderwijzeres ;uan de O. L. School alhier zijn geplaatst de dames: P. C. van Eenen- naani, lijdelijk onderwijzeres aan de 0. L. S. alhier, Mi. Ko-rt, tijdelijk 0. L. S. Goes en K. de Vos, tijdelijk 0. L. S. "Wemeldinge. Geslaagd op het examen Vrije- en Orde-oefeningen de heer V. Gilson te Sas van Gent, mej. G. Verhage te Rotter dam, de heeren F. Hamelynck te Sas van Gent, A. J. L. Bouwmans en 'C. A. C. Pluijnx, beiden te Westdorpe. Benoemd tot onderwijzeres aan do Chr. Burgerschool te Middelburg (hoofd de heer G. L. J. Waandeys), ,mej. M. Boogerd, thans volontair aan genoemde school. (Rott.) Ongelukken. Een 17-jarig dienstmeisje te Amsterdam viel van de Veranda ider derde verdieping en bleef op de plaats dood. Te Blija is het 3-jarig ■■dochtertje van een arbeider te water ge raakt en verdronken. Een landbouwer uit St. Michielsgestel die te Hedel op de paardenmarkt een veulen voor f250 had verkocht, is op de huiswaartsc-he wande ling door onbekenden gegrepen, mishan deld. gewond en van zijn geld beroofd. Te Web] geraakte het 9-jarig dochtertje van een landbouwer tusschen den dorsch- molen en was onmiddellijk een lijk. Landstorm. Te Helmond is een 'vrijwillige Landstorm-afdeeling opgericht, sterk' 180 man. Kwajongens. Twee politicagen- hoorden Maandagavond in het Von delpark te Amsterdam „moord" roepen. Zij gingen op onderzoek uit en hielden in de laan achter dein Overtoom twee jongens van 18 en 19 jaar aan. Deze kwajongens hadden in het Vondelpark wandelaars aan liet schrikken gemaakt door plotseling voor hen op te rijzen met e>c9i zwarten lap voor het gezicht en een stuk metalen buis in de hand, dat den indruk moest wekken alsof zij -een revolver bij zich hadden. Aanrandingen. Eergisteren avond is de landbouwer J. v. d. [terg uit St. Michielsgestel op den Pettelaarschen weg nabij 's Hertogenbosch aangerand en Van zijn geld beroofd. Van den Berg had vee verkocht en was met het geld op weg naar huis. Ongerust over zijn uitblij ven zijn enkele familieleden op zoek ge gaan en vonden den verslagene bewuste loos langs den weg. De politie stelt een onderzoek' in. Van de daders nog geen spoor. Smokkelaarstruc. Gistermid dag verscheen een- vrachtwagen, beladen met tien rollen pakpapier voor het douane kantoor te Beek. De beambte vertrouwde dit zaakje niet en onderzocht do lading nauwkeurig. Bij dit onderzoek bleek, dat slechts de buitenste laag van de rollen uit werkelijk papier bestond. Het binnenste gedeelte bevatte groote metalen vaten, welke ieder 100 liter olie inhielden. De lading is in beslag genomen. Het optreden van Ds. Huls man. 't Heeft niet zoo heel' veel ge scheeld (aldus De Nederlander), of den verwachtingen van hen, die Zondag samengekomen waren om te luisteren naar het optreden van ds. Hulsman te Amster dam,, was de bodem ingeslagen. Ds. Huls man ontving n.l. Vrijdagavond een tele gram van den volgenden inhoud: „Kom niet. Verhindering. Bericht volgt. En gel- bcris". Derhalve stelde hij Zaterdagmor gen zijn afreis [uit, doch toen in den loop van den dag de -met begrijpelijke spanning verwachte toelichting uitbleef, besloot hij zich telefonisch met ds. Engelberts in ver binding' te stellen. En toen Meek, dat d's. Engelberts, die op reis was, van de ge- heele zaak niet afwist. -Een of andere te genstander of groep van tegenstanders had zich niet ontzien, een valsch telegram af te zenden, om het optreden van een mo dem predikant in de Nieuwe Kerk te voor komen Een vermist dichter. De Duit- scho dichter Max Dauthendey is spoorloos verdwenen. Het blijkt, dat Dauthendey, die tusschen 50 en 60 jaar is, in 't begin van verleden jaar een reis om de wereld was gaan maken. Hij was op de Molukken toen do oorlog uitbrak. Vandaar vluchtte hij naar Java en vandaar naar Sumatra. Daar aan gekomen, rende hij de binnenlanden in en verdween. Sindsdien heeft, men niets meer van hem gehoord. In Zwitserland, waar hij tal van bewon deraars schijnt te hebben, heeft zich een soort vereeniging gevormd om hem op te sporen. Maar daar Zwitserland hoog en droog ligt, is alles wat zijn vrienden doen kunnen de zee-naties te vragen eens naar hem uit. te kijken. Wanneer de een of andere scheeps kapitein, de Straat van Banka doorva rende, een bejaard uitziend dichter ont waart, die door een rhinoceros wordt achtervolgd, zal dit ongetwijfeld Herr Max Dauthendey zijn. Noodweer in 11 a 1 i De Tiber stijgt ingevolge hevige, voortdurende wolk breuken; do Via Ostia is .geheel over stroomd. De telegraafverbinding tusschen Zuid- en Noerd-Italië is tengevolge van onweer en stormen Verbroken. Te Faenza, Rimini, Forti en Imola hebban .onlangs sterke aardbevingen plaats gehad, die een groote paniek teweegbrachten. - M ij n r a nu p. In het mijnveld 3 tot 7 van de mijn „Deutscher Kaiser" te Ham- born sloeg de bliksem tengevolge van een plaatselijk onweer in de vijfde schacht. Van de mijnwerkers zijn er 19 omgeko men, twee zwaar en vijf licht gewand. De verongelukten en gewonden zijn ge borgen. flik verder gevaar is buitengeslo ten. i De Cunard-lijn weigert jon ge Engelsche mannen te ver voeren. De Cunard-lijn beeft bekend ge maakt, dat zij Engtelschen, die in de ter men voor den militairen dienst vallen, niet kan vervoeren. Dit had oproerige tooneelen ten gtevolge. Toen het schip „Saxonia" van de Cunard-lijn van Liver pool naai- New-York Zou vertrekken, kwam er een aantal Ierscke emigranten, die den wervers druk werk gaven. De menigte jouwde de Ieren uit. Daarop gin gen de stokers aan land en deelden den ambtenaren mede, dat zij niet van plan waren, uit te varen, indien de leren aan boord werden gelaten. De directie van da Cunard-lijn stelde de stokers in 't gelijk en weigerde de lenen als passagiers op te nemen. Zes1 van de Ieren hebben zich onmiddellijk bij het leger gevoegd. Het coupe eren van paarde- staarten. In Engeland is men het eerst begonnen do paarden door het z.g. cou- peeren den staart te verkortenDeze Methode is in de meeste landen nagevolgd. In den laatsten tijd echter is er van verschillende zijden tegen dit gebruik ge protesteerd. Deskundigen hebben ver klaard, dat de paarden van de behande ling veel nadeel ondervinden. Ze kun nen zich met korte, staarten niet vol doende tegen insecten verweren, waar door veel van hun kalmte en dus ook van hun arbeidsvermogen verloren gaat. Bovendien heeft men opgemerkt, dat zieke paarden die niet gecoupeerd zijn, zich beter laten behandelen dan gecou peerde. Schroeien van bladeren. Eenige hooglceraren aan de universiteit to Bristol hebben een onderzoek ingesteld naar het geheimzinnige „schroeien", dat aan de bladeren van een appelboom op gemerkt was. Oorspronkelijk meende men dit te moeten toeschrijven aan een uit was op de bladeren. Het ,bleek echter veroorzaakt te zijn door wrijving van de bladeren, waarbij de ruwe kant van het eene blad de cellen van het andere vi- siteert. Er ontwikkelt zich een purperach tige verkleuring; later wordt het blad bruin, droogt in en vertoont het typische verschroeide uiterlijk. De onderzoekers meenen, dat veel, wat vroeger aan blad- ziekten is toegeschreven, niets anders is geweest dan de wind. die de bladeren tegen elkaar wreef.' Nieuwepetr oleum bronnen. Te Bacoi, tusschen Campina en Plocsti in Roemenië, is een buitengewoon rijke petroleuuibron gevonden. Den eersten dag werden reeds 400 waggons petroleum ge wonnen. i Bomaanslag. In een straat te Boekarest ontplofte een helsche machine. Deze was goed ingepakt aan een bode gegeven, die het pakje, waarvan hij den inhoud niet kende, arm een professor moest overhandigen. De bode liet het pakje per ongeluk op straat vallen, waar door de ontploffing plaats had. De bode werd zwaar, een jonge man, die juist pas seerde, licht gewond. Reeds den vorigen dag was hij genoemden professor een bode met een pakje verschenen. Toen was er echter een briefje bij, waardoor de ont vanger gewaarschuwd werd, het pakje niet te openen, wijl hij anders verloren was. De professor gaf toen het pakje dadelijk terug. Men vermoedt, dat men hier te doen heeft, met een poging van persoon lijken wraak. De' autoriteiten hebben on middellijk een onderzoek ingesteld. LONDEN, 10 Nov. Een telegram uit Be- zetta meldt, dat 300 opvarenden van het Italiaansche s.sj. „Ancona", dat door een Oosten rijksehen onderzeeër getorpedeerd werd, verdronken zijn, meerendeels vrou wen en kinderen. 130 overlevenden- zijn te Bezetta aangekomen. LONDEN, 10 Nov. Do Engelsche tor pedojager „Louis" is in de Middellandsche Zee gestrand en verloren gegaan. De be manning is gered. BERLIJN, 10 Nov. Balkanoorlogstoo- neel. De vervolging wordt voortgezet. De buit bedroeg bij Kmzevac 133 moderne stukken! geschut en veel munitie en ander oorlogsmateriaal. Er werden 3600 Ser viërs gevangen genomen. Te Nisj werden 100 stukken en te Lescovac 12 stukken geschut veroverd. KEULEN, 10 Nov. Te Boekarest worden voorbereidselen getroffen voor een samen komst van de Koningen van Roemenië, Griekenland en Bulgarije te Boekarest. De samenkomst heeft ten doel een vriend schappelijke bespreking van de Balkan- kwestie. LONDEN, 10 Nov. Uit Athene wordt ge meld, dat morgen het besluit tot ontbin ding van de Kamer zal worden afgekon digd. LONDEN, 10 Nov. Uit Monastir wordt gemeld, dat op goeden grond is te ver wachten, dat de tegenslagen voor de Ser viërs weldra geëindigd zijn. Sterke Engel sche strijdkrachten zijn aangekomen en er worden er nog meer verwacht. De ge allieerden zullen spoedig een beslissend offensief beginnen. IJMUIDEN, 10 Nov. Heden kwam bin nen de stoomtrawler Greuvers YM. 140 met de gehe-ele bemanning van den stoom trawler St. Nicolaas YM. 137, welke door een onbekenden torpedojager overvaren was. Een voorbarige Belg. Mr. A. Rotsaert is de Antwerpsche advocaat, die bij den aanvang van den oorlog de wel eenigszins beruchte, maar toch goed be doelde vereeniging „Schelde Vrij!!" op richtte. Reeds vóór den oorlog had hij' in Ant werpsche weekbladen een reeks artikelen over de Schelde-kwestie geschreven, waar in hij deed weten, hoe ver hij' de Schelde vrij wilde hebben, n.l. tot aan de mon ding. Desnoods, schreef hij, moest België hiervoor een oorlog wagen met Holland; van dit 'land had het toch, nooit iets anders dan last ondervonden. Als het niet anders kon, moest België den linker- Schelde-oever annexeeren. Thans verleent „Le XXe Siècle" het officieuse Belgische regeeringsorgaan, gastvrijheid aan een nieuwe pennevrucht van den heer Rotsaert. In een leader beoogt de heer R., dat België's belang annexatie van den linker-Rijn-oever ver- eischl. Mr. Rotsaert heeft een zwak voor Imkeroevers. Hij blijkt te zijn een imperia list van onvervalschlen bloede. Zoo'n ver woed imperialist als een echte Duftscher. Ware Belgen wijzen echter dergelijke, en andere, imperialistische neigingen af. Zij vragen er slechts naar, in vrede hun ijverig beslaan te hervatten. Behoudens hun eer. Van plannen als die van den heer Rotsaert zijn zij niet gediend. (VI. St.) Hoeveel aardappelen levert de aarde op. Gemiddeld bedraagt de wereld-oogst aan aardappelen 141.636.500 tonnen per jaar. De grootste ■jiardappelenleverancier der aarde is het Uuitsche rijk jnet gemiddeld 43.286.000 tonnen ol' ongeveer 30.6 pet. van het totaal. Op Duitschland volgt Rusland met 31.143.100 tonnen; daarna komen Oosten rijk-Hongarije met 18.440.300 t., Frankrijk met 13.529.600 t. en Engeland met 6.719.700 t. Europa levert 127.906.900 t. oJ 90.3 pC'-t. van de wereldproductie. Wat de andere landen aangaat: alleen Noord-Amerika heeft een aarclappelver- bouwing van eenige beteekenis; de oogst bedraagt er gemiddeld 10.906.900 t., waar van 8.748.700 t. komen voor rekening van de Vereenigde Staten. Daarentegen worden in Zuid-Amerika, de „.Heimat" van de aardappelplant, per jaar slechts 757.000 t. geoogst. De pro ductie van Azië bedraagt 1.387.300 t., van Australië 573.400 t. Afrika slaat in dit opzicht het slecht ste figuur met 105.000 tonnen. In de Serie Levensvragen is aan de Hollandia-dinkkerij te Baarn verschenen: God en de Materieele wereld; een studie van dr. Gerretsen te 's Hage, n. a. v. Chris tian Science. (Buitan verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheeer de Redacteur, Mag ik zoo onbescheiden zijn om een klein plaatsje nog in uw blad en wel naar aanleiding van het stukje van een arbeider uit Zuid-Bevelands Zuidhoek. Volgende week Maandag en Vrijdag zal resp. te Koudekerke en Serooskerke voor het eerst door ons worden gesproken oveï' Chr. vakorganisatie van landarbeiders. Zoo zal het ook op Schouwen, Z.-Beveland en Zeeeuwsch-Vlaanderen geschiedetn. Wij wekken alle landarbeiders op om te komen luisteren en zich aan te sluiten. Waar ook de redactie herhaaldelijk heeft aangedrongen op organisatie van land bouwers en landarbeiders, daar heeft do Chr. Landai-beidersbond in Nederland mij aangewezen om Zeeland te bewerken. Daarom roepen wij aller medewerking op. Ook die broeder uit Z.-Bevelands Zuid hoek. Zendt ons alle inlichtingen en adres sen. We zijn bereid, om op elk dorp te spreken. Zoowel voor vakorganisatie als voor Patrimonium. Daarom verwachten wij van belanghebbenden spoedig inlich tingen om een spreekbeurt te vervullen of andere actie. Zoowel' voor Patrimonium als voor den Chr. Landarbeidersbond wende men zich tot ondei-geteekendo, die bereid is gratis spreekbeurten te vervullen. Aan den arbeid dus. Zoowel onze Chr. sociale- als vakorganisatie moet groeien. Ds. Talma heeft eens gezegd: „Gij zijt niet verantwoord voor uwe kinderen als gij u niet organiseert". Geven we dan aim dien wenk (gtehoor. De moderne arbei dersbeweging heeft al zooveel van onze arbeiders meegesleurd, dat het tijd wordt dat we tot organisatie komen. Wie zendt ons de eerste inlichtingen? Voor den Chr. Landarb. Bond en Patrimonium VV. WATTEL, Sleeperssingel. Middelburg. Naar waarnemingen in den morgen van 10 Nov. medegedeeld door het Ron. Ned. Meteor. Instituut te Ds Bilt. Hoogste barometerstand 757.7 te Hapa- randa, laagste 738.5 te Den Helder. Verwachting tot dén avond van 11 Nov.: Meest krachtige tijdelijk stormachtige Zuidelijke tot Westelijken wind. Zwaar bewolkt tot betrokken met tijdelijke op klaring, waarschijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. Van 9 eu 10 Nov. MIDDELBURG. Gehuwd: G. F. L. Wel- lekens, jm. 25 j. en M. M. A. de Ilaes, jd. 25 j.; J. J. van der Linde, jm. 29 j. en J. P. Pleijte, jd. 25 j.; A. Bostelaar, jm. 22 j. en Jac. Bos, jd. 20 j. Bevallen: L. Sturm, geb. Dingemanse, d.; M. Hondsmerk, geb. Aalbrcgtse, z. Overleden: M. A. van Doezelaar, 79 j., ongeh.; A. S. Hoppenbrouwers, 45 j., man v. L. M. F. W. Beels. GOES. Geboren: 8, Jacoba, d. v. Jan van Dalen en Adriana Weststrate; 9, Pe tras Johannes, z. v. Martinus Knippen en Martina Catharina Maartense. Overleden: 9, Maatje Zandee, 74 j„ geh. met Marcus de Bokx. Van 69 Nov. VLISSINGEN. Bevallen: W. Buijs. geb. Prins, z.; M. J. W. Rijnberg, geb. Bené, d.; J. van Doelc, geb. Boorsma, d.; T. C. Kokelaar, geb. Groenenbcrg, z.; S. C. H. Plouvier, geb. Janssens, z. Overleden: M. M. C. Vileijn, ongeh. a. 19 j.; A. F. de Raadt, vrouw van J. W. Woltering, 64 j.; N. van Erken Calandt, vrouw van G. Stroosnijder, 71 j. G. C. de Visser, 70 j., wed. v. G. A. Huijbregtse. N. en St. Joosland. Door B. en W. dezer gemeente werd Maandagmiddag aanbe steed het afbreken van twee lokalen der onde openbare school. Ingeschreven was door C. van Leerdam voor f 124 en door M. Kakebeeke voor 1' 140. Gegund aan Leerdam. Verder werd nog aanbesteed het ver leggen van 350 M2. straat achter de kerk. Ingeschreven was door J. Knuist te 's Heer Arendskerke voor 14 cent., M. Kakebeeke aldaar 15 ct., W. Wandel te Nieuwerkcrk en C. van Leerdam aldaar elk voor 18 ct., en J. Dekken- te Vlissingen elk voor 18 ct., en J. Dekker te Vlissin gen voor 20 ct. per M2. Gegund aan J. Knuist. (Midd. Crt.) Rotterdam, 9 Nov. 1915. Veemarkt. Aangevoerd 88 paarden, ezel, 2240 magere runderen, 768 vette runderen, 216 vette en 740 graskalveren, 296 nuchtere kalveren, schapen of lam., 3 varkens, 247 biggen, 16 bokken of geiten, 0 veulen. Koeien 38 tot 44 a 50 c., ossen 36 tot 42 a 48 c., stieren 38 tot 40 a 43 c., vette kalve ren 37'/a tot 45 a 53 c., voor export tot c., schapen tot c., lammeren tot c., varkens tot a c., lichte varkens - a c., alles per halve kilo. Prijzen van mager vee warenMelkkoeien f 185 a f 360, kalf koeien f 200 a f 375, stieren f 120 a f 380, pinken f 90 a f 140, vaarzen f 140 a f 190, werkpaarden f 200 a f 375, slacht- paarden f 100 a f 200, hitten f 175 a f 275, nuchtere kalveren f10 a f20, fokkalveren f 18 a 25, biggen f 14 a 23, graskalveren f 40 a f 80. Biggen f2.a f2.20 per week. OOSTBURG, 10 Nov. 1915. Oude Tarwe f 13.a f 13.50, nieuwe Tarwe f 12.50 a f 13.—, Rogge f a f nieuwe Wintergerst f 14.25 a f 14.50, Zomergerst f 14.25 a f 14.50, nieuwe Haver f 13.25 a f 13.50, Kookerwten f 24.50 a i 25.50, Voererwten f 0.— a f 0.—, Paarde boon «n f a f Koolzaad f a f Bruine Boonen f2150 a f22.50 alles per 100 K.G. Maandag 8 November 1915. CHICAGO. Tarwe. Dec. Mei Juli 8 November 103VS 104V4 6 - 104'/4 105'/, 5 - 104V„ 105V, - 4 105 V, 105 l/j NEW-YORK. Tarwe. De termiinmarkt was lusteloos. Loco onre gelmatig. 8 Nov. 6 Nov. 5 Nov. 4 Nov. North 116V4 11674 1161/» 115'/, Roode Winter 125:,/4 126:'/4 128 127'/, Dec. Mei 8 November 1103/4 llls/8 6 111'/. 113 V, 5 112V. 114'/, 4 H26/, 114';, N. R. C. Heden overleed zacht en kalm na een langdurig docli geduldig lijden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mej. MAATJE ZANDEE, in den ouderdom van bijna 75 jaar. Na een gelukkige echtvereeniging van bijna 49 jaren. Ons overtuigd houdend van uwe deelneming. M. DE BOKX. J. DE BOKX. A. ROUW—de Bokx. M. ROUW. I S. J. HERDINK— Kloetinge. de Bokx. I P. J. HERDINK. fj. J. DE JONGE— de Bokx. J. J. DE JONGE. M.M. BROEKSTRA— de Bokx. lJ. M. BROEKSTRA. en Kleinkinderen. Goes, 9 Nov. 1915. Goes. Goes. Heden overleed op het aller" onverwachtst mijn innig geliefde Echtgenoote, en der kinderen zorg zame Moeder JANNA STR00, in den ouderdom van ruim 33 jaren. Uit aller naam, Jb. JAKOBSEN. Meliskerke, 9 Nov. 1915. EBB V Dij dezen betuigen wij onzen hartelijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ons betoond voor en na het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder FRANCINA WIELEMAKER, Wed. H. Boone. Uit aller naam, Wed. S. VAN VLAANDEREN—Boone. Koudekerke, 10 Nov. 1915. op Maandag 15 November, des avonds 7 uur, in de Consistorie der Herv. Gemeente te Zoutelande. Punten van Behandeling: Verkiezing van Bestuursleden. Begrooting. Mededeelingen van Mej. Bruijn in zake Tuberculosebestrijding. Het Bestuur-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3