Telegrammen. Wetenschap en Kunst. Uit de Pers. Ingezonden Stukken. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Marktberichten. Briefwisseling Burgerlijke Stand. Advertentiën. GRIJPSKERKE. Woensdagavond 10 Nov,, de Weleerw. Heer Dr. A. A. VAH SCHELVEN N. H. Kalveren Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van Marktprijzen van Tarwe en Suiker. Het Zendingsideaal bereikt! Heinkenszand. Herkozen tot notabel J. Zuidweg Sr. en gekozen als zoodanig G. Nijsse, zulks in de plaats van wijlen J. Kristeljjja. Geref. Kerken. Bedankt voor Oudebildtzijl door R. Haitsma te Hindelopen. Evangelisatie-Bibliotheek. Ons werd bericht, dat in Januari 1916 bij genoegzame deelneming zal wordeia| opgericht door den uitgever J. N. Voor hoeve, Den Haag, een Evangelisatie-Bi bliotheek. Doel is, dc meerdere verbrei ding van het Evangelie in geschrifte; eventueel© baten worden 'dan ook weer geheel voor dit doel aangewend. Op ge regelde tijden zullen traktaten en boek jes verschijnen, die op pakkende wijze het Evangelie prediken. Er is een uit gebreide prospectus van deze L.-B. gratis verkrijgbaar bij den .Boekhandel of bij den Uitgever. Van Moeder en Kind. Op verzoek van het Districts-Comité voor de Vrije Universiteit hoopt Prof. Dr. Sillevis Smitt D.V. a.s. Woensdagavond om 6 uur in de Gereformeerde Kerk te Goes op te treden met een rede getiteld: „Wijsheid beter dan kracht". 'tZal wel onnoodig zijn tot een talrijk bezoek op te wekken. Zulk een geliefden spreker laat men niet voor stoelen en banken optreden. Niemand die maar even kan en den ernst der tijden beseft, zal deze gelegenheid voorbij laten gaan om hem te gaan hooren, den geliefden predi ker zoo bekend uit zijn vele stichtelijke/ predikaties. Ook zij die meenen bezwaren te hebben tegen onze Chr. Hoogeschool mogen niet wegblijven. Een der hoog leeraren zal nu het woord voeren en zeker niet nalatig blijven haar goed recht aan te toonen. Dit kan dienstig zijn om mogelijk misverstand weg te nemen. Laat. ik ditmaal mogen eindigen het standpunt onzer hoogeschool nog eens weer te geven met de woorden van, wij meenen, Ds. v. Schelven op een der jaar vergaderingen onzer vereeniging gespro ken „In vervluchtiging, in vermenging heb ben Wij1 nooit heil gezocht. Dus hebben wij aanvaard voor alle wetenschap den grondslag der Gereformeerde beginselen, en voor de Godgeleerdheid onze zoo koste lijke formulieren van Eenigheid, daaraan een gezag toekennende als van ouds in de Gereformeerde Kerken dezer landen .re gel is geweest. Daarom is onze school een eenige in ons vaderland onder al de hoogescholen. Daarom zijn er bij ons niet maar enkele mannen, die, omdat zij zeiven Wel zoo willen, in gehoorzaamheid ook in hun denken buigen voor den Hoe-re, gelijk Die zich heeft geopenbaard in natuur en Schriftuur, zooals dat steeds mogelijk blijft aan de overheidsscholen; maar onze school is de eenige in ons vaderland, welke voor al haar onderwijs aan dit uitgangspunt is gebonden". Een schoone taak! Allen die zich scha ren onder de banier van Koning Jezus, die zich tooien met den eerenaam van Christen, Gereformeerd, behooren bun ge bed, hun kracht en hun geld voor dezo taak, voor onze stichting aan te wenden en vriendelijk worden zij' uitgenoodigd op W oensdagavond 6 uur iri het kerkgebouw Wijngaardstraat, Goes. K. L. C. De volgende Nobelprijzen zijn nog toegekend: Natuurkunde aan T. A. Edison en Nicola beslaletterkunde aan Romain Rolland, Hendrik Pontoppidan, Troels Lund, M. Werner Heidenstam; scheikunde aan Tbeodor Svedberg. (N. R. Ct j Bestand. De Rotterdammer driestart Het iö wel gewenscht en mag dan ook worden verwacht, dat de Regeering in haai- Memorie van Antwoord Maren wijn schenkel over het zoogenaamd politiek be stand. Wij zeggen „zoogenaamd", want als men' bet Voorloopig Verslag op Hoofdstuk I leest, blijkt ide kaak alles behalve helder. Bij den aanvang van den oorl'og' werd er onder Vtejrstaan, dat gedurende den oorlogs toestand van RJegéeringswege geen maat regelen zouden worden aan de orde ge steld, waarover bekende principieel© par- tijverschillen bestonden. Deze zouden noodwendig den partijstrijd doen ontbran den en men wilde dat niet, om in de kritiek© tijdsomstandigheden als volk on gedeeld te staan. Thans verklaren sommige leden, dat het bestand dient gehandhaafd, maar dat zakelijke kritiek daarmee geenszins in strijd is. Anderen weer, dat de Grondvvets-voor- Bt.ellen en de belasting-voorstellen niet, maar de herziening1 der verzekeringswetten daarmee wèl in strijd zijn. W-eer anderen achten, dat voorstellen moeten achterwege blijven, die den partij strijd oproepen,tenzij zulks door de be ginselten deer Regeering wordt gevorderd Allo deze drie opvattingen lpopen onder ling uiteen. Het zal daarom zaak zijn, dat do Regee ring' onomwonden en helder haai' eigen gevóélen' doet kennen, en wat de redenen rijn, die haar ,tot dat gevoelen hebben ge leid. Hot bedenkelijke blijft altoos, dat prin- cipieele partijstrijd tol. den val van Mi nistère kan leiden. Treft dit lot toon- gevenden mannen in (het Kabinet ,dan kan bet heele Kabinet er zelfs mee gemoeid zijn. Zoo mogelijk dient dit toch gemeden, zoolang de oorlog duurt. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur Gaarne ontving ik plaats voor onder staand stukje, waarvoor bij voorbaat dank. Toen ik het stukje van den Ring Wal cheren van Patrimonium in uw blad las, dacht ik, dat het toch zeer nuttig is, als ook landarbeiders georganiseerd zijn. Bovengenoemde Ring bindt het den werkgevers op het hart, omi geen dagloon in te houden, als hun arbeiders den dank dag houden. ik dacht zoo, bestond er ton onzent een arbeiders-organisatie bet zou weu- schelijk zijn om hetzelfde den landlxmwers in deze streken voor te stellen. 'k Hoorde nog nimmer, dat arbeiders hier in de week van bid- en dankdagen hun volle loon ontvingen. Wel hoorde ik van een landbouwer, die het volle loon in de week vain Kerstdag' aan zijn arbei ders betaalde. Eere dien landbouwer En dan nog iets. De tijd is weer genaderd, dat de land bouwers gewoon zijn het loon te bekor ten en te brengen van f 1.25 op f 1 per dag. Ik dacht zoo, M. de R., zouden de land bouwers (och waarlijk vrijmoedigheid vin den, om dat in dezen tijd van oorlog met den aankleve van dien weer te doen? De landbouwers hebben dit jaar buiten gewoon veel inkomsten. Welnu. dat. ze het loon niet verlagen, maar, kan het zijn, blijmoedig het loon van f 1.25 per dag hun arbeiders dezen ganschen winter uitbetalen. Nu nog een vraag aan do arbeiders van Baarland, Oudelande en van al die dorpen, Waar het nog niet tot landarbei ders-organisatie kwamWie Vat de koe bij de horens, om oen vereeniging (van Pa trimonium b.v.) op te richten? Nogmaals dankend voor de verleende plaatsruimte. Een arbeider uit Zuid-Bevëlands Zuidhoek. Mijnheer de Red-acteur, Met genoegen hebben we kennis geno men van het besluit van den Middelburg- schen Raad om goedkoope cokes te ver strekken aan de mingegoeden, n.l. die niet ofl ftn le en 2e klasse van den hoofdelijken omslag zijn aangeslagen. Hierdoor is grootendeels tegemoet geko men aan de bezwaren van handelaren, daar zij nu toch ongeveer hetzelfde quantum kunnen leveren als voorheen, daar in gewone gevallen .de mingegoe den het minste cokes gebruiken. Aan de uitvoering van het plan zijn echter bezwaren verbonden, die zullen blijken, dat van de maatregel weinig te recht zal komen, want de verplichting om de cokes af te halen moet op een mislukking uitloopen. Het is niet doenlijk de cokes af te Kalen, daar de arbeiders op hun werk zijn en er de vrouw met een karretje op uit te sturen zal niet gaan, daar er dan nog bezwaren blijven, o.a. van kleine kinderen enz. Wij vestigen daarop de aandacht omdat men niet achteraf' zou kunnen zeggenz ij' wilden geen goedkoope cokes, want 'hier geldt: ZIJ KONDEN NIET. Nu is dat bezwaar te ondervangen door b.v. 5 cent per ILL. den prijs te verhoo- gen. Zeg d:yt er 1000 H.L. per 'week wordt afgeleverd, dan heeft men f 50 voor arbeidsloon, waarvoor men zeker wel 5 arbeiders kan vinden. De verdeeling van thuisbezorging zou door wijk verdeeling kunnen geschieden. B.V. 's Maandags A, B, C, D, Dinsdags E, F, G, H enz. Wanneer nu vóór die dagen opgaaf aan stadhuis of .-fabriek werd gedaan, dat men 1 H.L. cokes wenscht, dan konden die op de vastgestelde dagen worden thuis bezorgd; de controle zou dan uitstekend zijn, daar zij werden uitgestort en op des kaart aange.teekend. Waai1 B. en \Vden tusschenhandel hebben uitgeschakeld, daar dunkt ons dit de beste oplossing, die wij in overweging geven. /De .prjjs is dan nog minder dan 'op andere plaatsen, b.v. Vlissingen en Zaan dam.. In het belang van de arbeiders hopen wij, dat de maatregel zoo wordt getroffen, dat ze goed kan uitgevoerd worden, waar wij bij verplichte afhaling voor vreezen en het hun toch de bedoeling niet is om het te doen mislukken. W. WiATTEL. Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). Middelburg. In de beden (Maandag) ge houden openbare terechtzitting! van dien raad had de uitspraak plaats in zakte H. A. K., Goes, waarbij de beslissing der Rijksverzekeringsbank werd vernietigd en aan klager werd toegekend vrije genees- en heelkundige behandeling. De beslissing werd bevestigd eri de vordering ontzegd in zake C. V., Middel burg, en fa. J. v. d. B., Middelburg, Niet ontvankelijk werd verklaard de vordering van P. JA., Arnemuiden, voor zoover die eene tijdelijke uitkeering be trof en deze voor het overige ontzegd, terwijl de beslissing der Bank werd be vestigd. O. J. F., Sas van Gent, werd niet ont vankelijk verklaard in zijn vordering, voor zoover die toekenning van rente na 1 Juli betrof. De vordering werd voor het overige ontzegd en de beslissing der Bank be vestigd. Ongelukken. Te Dinteloo-rd is een 84-jurige weduwe in een z.g. brouw- put, geloopen en verdronken. Te Uden is de op 3 Oct. door een revolverschot getroffen A. overleden. Het lijk is ge l-echtelijk geschouwd. Een 38-jarige vrouw die Zaterdagavond te Amsterdam haar nicht, de vrouw van een beurt schipper wilde bezoeken, viel van de loopplank van liet schip te water, schoot onder het steiger en verdronk in weerwil van spoedige 'hulp. Te Den Haag zakte een man in elkaar. Ln het Gem. Zieken huis binnengebracht, overleed hij kort daarna, Te Yenlo is een 7-jarig meisje door een trein overreden en gedood. Ernstige b r a n d. Bij een brand in een -houten gebouw te Brooklyn, waar in fabrieken 'Voor bonbons cn blouses gevestigd waren, zijn 20 personen omge komen en -50 gewond. Het mcerendeel der 1100 bedienden kon niet langs dc trap ontvluchten, daar deze in brand stond. De.meeslen moesten op straat sprin gen. Acht meisjes vonden bij de vlucht den dood. Scheepsongeval. -Laatstleden Woensdag is het Duitsche ss. „Klaus Horn" aan de Zweedsche kust, drie mij len van Oskarshamn gestrand. Sedert dien zit het vast. Van de bemanning zijn 22 man gisteren aan land gekomen. Toen de storm' 'dreigde op te komen, begaf do de bemanning (zich, in weerwil van alle waarschuwingen wederom aan boord. Sindsdien woedt 'n vreeselijke storm. Ver scheidene malen is er vergeefs getracht de bemanning te- redden. Een stoomtraw ler slaagde 'e-r in van het gestrande Duit sche schip '„Klaus Horn" 24 man te red den Zij landden te Oskarshamn. Het ss. „Klaus Horn" brak in twee stukken. Een ridder gestorven. Dezer dagen is in den leeftijd van 104 jaar, 1 maand en 2 dagen overleden de hoor Corstiaan Hagers, de laatst overgebleven Briclsche ridder fvan het. Metalen Kruis. Hij kreeg -op zijln lOOsten verjaardag de gouden medaille der Oranje Nassau- erde, terwijl 'in 1914 prins Hendrik dezen oud-strijder in izijn eenvoudige woning in den Briel opzocht. Officier-des-e r te u r. Een Duitsch deserteur, een officier, is in Venlo aan gekomen. Hij had reeds gestreden aan het front, werd door een schot aan de hand gewond en had een paar maanden in een hospitaal gelegen tengevolge dor stikgas sen. De man was gehuwd, vader van drie kinderen en kwam van Keulen. Wijl hij', toen hij hersteld was, weer naar het front zou gezonden worden, was hij gevlucht. Op de vlucht had hij niet minder dan drie broeken en twee jassen aan, terwijl hij zijn ondergoed om het lijf gebonden had. Zoo gelukte het hem de Nederland- sche grens te bereiken. (Limb. Koer.) Een gedeelte van het departement der oostelijke Pyreneeën is door zware overstroomingen geteisterd. Voo-raJ Perpig- nan en ook Rirersaltes, dei geboorteplaats van generaal Joiffre, hebben geleden. In het huis van den generaal stond het wa ter anderhalve meter hoog en de tuin is verwoest. Te Perpignan is in een dro gisterij een vat carbid met het water in aanraking gekomen en ontploft. Ver volgens is er brand ontstaan in den win kel. BERLIJN, 8 Nov. In den namiddag van 7 November werd de kleine kruiser „Un- dinia" op een patrouillevaart ten Z. van de Zweedsche kust door twee torpedo» schoten van een vijandelijke onderzeeboot tot zinken gebracht. De bemanning1 is gered. Het schip mat 2700 ton. ATHENE, 8 Nov. Het nieuwe Griek* sche kabinet zal de politiek van het vo rige ministerie voortzetten. WEENEN, 8 Nov. Zwitserland en Nederland zijn ook bij de Oostenrrjksche oorlogsleening geïnteresseerd. LONDEN, 8 Nov. De Grieksche pre mier Scoulodis heeft in een interview verklaard, dat het zijn voornemen is te genover de Entente een zeer welwillende neutraliteit te betrachten. KEULEN, 8 Nov. De Russische minis ter van financiën heeft pogingen gedaan om kunstmatig gummi uit spiritus te ver vaardigen. Het resultaat was schitterend, zegt men. ROME, 8 Nov. Volgens telegrammen zou onder de bergbewoners op het eiland Kreta onlusten zijn uitgebroken. AKEN, 8 Nov. (Part.). De Engelsdhe invalide krijgsgevangehen zijn gisteren al hier aangekomen en zullen heden over België naar Vlissingen vertrekkenMen wacht alhier Zondagochtend de Duit sche invalide .soldaten vanuit Engeland Van de Noord-Brabantsche grens: Nabij het dorpje Fouwn Ja Comte (bij Visé) werd een Belg die een Duitschen schildwacht mishandelde, door dezen doodgeschoten. Van de Noord-Brabantsche grens: Naar ik verneem werden te Namen drie Belgen, -verdacht van spionnage, doodge schoten. LONDEN, v8 Nov. De Duitsche verlie zen aan gesneuvelden en gevangenen in de laatste dagen aan het Strypa-front geleden, worden op ongeveer 30.000 man geschat. SOFIA, 8 Nov. Nabij Prilep heeft het Servisch-Fransche leger een ernstige ne derlaag geleden. De troepen zijn in vol len aftocht naar Ochridam, vervolgd door de Bulgaareche cavalerie. DEN HAAG. Minister Posthuma heeft zijn werkzaamheden op zijn Departement hervat. De lichte keelaandoening, waaraan hij leidende is bemoeilijkt hem echter zeer het spreken, zoodat de audiënties vermoe delijk voorloopig niet zullen plaats hebben. 8 Nov. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.9 te Karls ruhe, laagste 740.8 te- Stockholm. Verwachting tot den avond van 9 Nov.: Meeftt matige Zuidwestelijke tot. Weste lijken wind. Zwaarbewolkt tot betrokken. Waarschijnlijk eenige regen. Weinig ver andering van temperatuur. Veilingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 6 Nov. Appels: Goudreinet 8—10 ct., Belle fleur (zuur) 7—10 ct., idem (zoet) 6—8 ct., Court Pendu 57 ct., Sterappel 1012 ct., Grauwzuur 4—7 ct., Bijenkorf. 57 ct., Armgaarde 68 ot., Peperappel 56 ct., Tuinzoet 47 ct., Reine d' or 46 ct., Lange Witte Calville 79 ct., Bis marck 810 ct., Groninger Kroon 79 et., alles per K.G. Peren: Pondspeer 45 c-t., Gieser Wil deman 46 ct., Kleipeer 35 ct., Bezy de Chamontel 5—6' ct., Winterrietpeer 57 ct., Bezy van Schonouwen 10 12 ct., Jodenpeer 46 ct., Winterlouwtjes 79 ct., Curé 68 ct., Doyenné de Co rnice 2024 ct., Nouveaupoiteau 710 ct., alles per K.G. Diversen: Druiven 70—75 ct., mis pels 5 ct., ajuin 5—7 ct.., alles per K.G., hazen f 2.kooi (groene) 78 ct., kool (witte) 45 ct., kool (savoye) 35 ct., alles per stuk, honing 5560 ct. per K.G. Rotterdam, 8 November. B i n n e fi 1 an d s c h e granen: T a r w e minder aanbod, onveranderd verkocht f 12.a f 12.75; gerst niet van beteekenis getoond; haver ruimer aanbod, lager verkocht f 13.25 a f 13.75; bruine boonen minder ter markt, hooger verkocht f23.a f28.witte- boonen niet ge toond; kanariezaad f33.— a f34.per 100 K.G.; karwijzaad f29.a f30.per 50 K.G.; koolzaad f35.a f36.— per 100 K.G.kl. groene erwten f28.a f31.kroon- en schokkers f20.a f30.—. Buiten la ndsche granen: Mais, La Plata disp. f213 a f210, id. stoomend f210 a f209; Amerik. mixed disp. f230, afw. f216, D f225, id. Dec. afl. f213; mixed Java disp. f215. Eieren. Zeeuwsche f850 a f9.per 100 stuks. Overmaassche f9.a f9.50. Varkens. Aanvoer 1040 stuks. Prijs 42 a 45 ct. Lichte voor export 28 a 35 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f3 a f3.10, Zeeuwsche blauwe f3.25 a £3.60, Zeeuwsche eigenheimers f2.50 a f2.80, Zeeuwsche bonte f3.25 a f3.60, Zeeuw sche bravo's f3.40 a f'3.70, Spuische eigenheimers f2.70 a f3, Poters £2.20 a £2.60, Red Star f2.25 a £2.75. Veel aanvoer, weinig vraag. Vlas. Aanvoer 6707 steen blauw, prijs 60 a 120 stuivers; 145 steen wit, prijs 80 a 110 stuivers; 1700 steen Gron., prijs 60_a 120 .Stuivers350 steen Holl. geel, prijs 60 a 120 stuivers uitverkocht. Zaterdag 6 November 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a c. lager, daalde verder naar aanleiding van gunstig weder en wegens grootere bin- nennenlandsche aanvoeren, maar steeg ver volgens op geruchten over exportzaken, naar aanleiding van de vaste stemming te Liver pool en doordien de qualiteit van den oogst in Iowa niet goed is, De markt sloot traag. Dec. Mei Juli 6 November 10474 105'/, 5 - 104% 103 V, 4 - 105 V4 105% 8 103'/j 104:y, NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmarkt was lusteloos. Loco traag. 6 Nov. 5 Nov. 4 Nov. 3 Nov. North 116 V4 1167s 115VS 116 Roode Winter 1263/4 128 1277i 12674 6 November m% H3V, 5 1127, 1147. 4 112 7, 114s/. 8 111 113 N. It. C. C or r. te B. Bedoelde formulieren bau- den we er niet op na. Corr. te N. Uw onderschrift was niet zeer overtuigend. Red. GOES. Huw. Afk. 6, Janus Brand, 32 j. jm. te Goes en Catharina Cornelia Touw, 29 j. jd. te 's Grave nhage. Van 26 Nov. 1915. VLISSINGEN. Ondertrouwd.W'. J. van der Pas, jm. 24 j. en M. L. Kest, jd. 21 j. Getrouwd: P. Christiaansen, jm. 28 j. en W|. Daane, jd. 23 j.; J. Montozaan, jm. 23 j. en A. F. Visser, jd. 21 j.; P. B. Botbijl, jm. 26 j. en A. W. van Akkeren, jd. 23 j. Bevallen: J. A. Valkier, geb. Snoodijk, z.; A. H. Florijn, geb. de Koning, d.; M. F. L. Vanschoonbeek, geb. Damman, d.; J. Catsman, geb. van der Weele, d. Overleden A. Mortier, vt. van P. van Belle, 25 j.; A. .1 o-ngepie-r, rn. v. H. Jongepier, 64 j. Van 30 Oct.6 Nov. 1915. SOUBURG. Getrouwd: J. van der Heij den, jm. 24 j. en J. Brouwer, jd. 20 j. Bevallen: S. C. de Pagter, geb. de Klerk, d. Overleden: G. G. van der Logt, j j. „N. VI. Ct." Van 29 Oct.5 Nov. 1915. WESTKAPELLE. Ondertrouwd: 4, P. Houmes, jm. 25 j. en J. Lou worse, jd. 22 j. Getrouwd: 5, P. Boone, jml. 21 j. en E. Houmes, jd. 23 j.; K. Huiszoon, jm. 21 j. en A. Westerbeke, jd. 19 j. Overleden: 3, Dina Roelse, 50 j. vt. v. J. Hendriks©. „N. VI. Ct." Over de maand October. SEROOSKERKE (W:.). Getrouwd: 27, J. Hollebrandse, jm. 35 j. en M. Lou- werse, jd. 38 j. Bevallen15, S. Broerse, geb. de Bruijne, z.20, M. Meijiers, geb. San- aerse. d.; 26, N. Geldaf, geb. de Rijke, d. Overleden: 5, Louwerina Wisse, wed., van P. Bal jé, 83 j.12, Willem Jacobse, 22 rrand.; 14, Jan de Vos, ongeh., 20 j.; 29, Dina Jacobse, 16 w. 'SHEER ARENDSKERXE. Getrouwd: 7, Marinas Johannus Breedveld en Wil- helmina Adriana Swenne; 21, Reinier Jan de Krijger en Jannetje -Mol. Geboren: 3, Marinus, z. v. Marinus Welleman en Dina Goedegcbure6, Ja cobus, z. v. Geerard de Hamer cn Neeltje de Kok; 11, Cornelia, d. v. Jan Vorrmie en Jcbina de Winter; 12, Johanna, d. v. Cornells de Baar- en Catharina Goense; 14, Cornelis, z. V. Jan Menheer© en Jo hanna van Eijbere.n; 16, Maatje, d. v. Machiel Steketee- en Willemina Stroo; 18, Camelia, d. v. Jaoob Steketee en Francina Walhout; 18. Catharina, d. V. Jacob Steketee -en Francina Walhout; 22, Johannes, z. v. Martinus Harthoorn en Catharina v. d. Plasse; Maria Lijdia, d. v. Paul us Rierens en Jaoomina Hun- dersmarek; 23, Adriana Elizabeth, d. V'. Adriaan Wesdorp en Maria Janssen; 28, Job, z. v. Jan Meyers en Jannetje van 'de Plasse; 30, Jacob, z. v. Johannes Bliek en Neeltje de Fouw. Overleden: 1, Leunt je 2 ra., d. v. Cor nelis Murre, geb. Catharina van den Dor pel; 11, Cornelia, 2 d. v. Jan van den Dries, geb. Margrietha Pompernolle; 13, Jan Breeweg, 74 j., echtg. van Cornelia Steenhart; 20, Adriaan Geerard Verburg, 74 j., echtg". van Pietemella Johanna Hannewijfc; 27, Daniel van Oosten, 68 j., weduwn. van Jannetje Otte. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een zeer langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw SARA STEUR, weduwe van Adriaan Brouwer, in den ouderdom van ruim 76 jaar. Uit aller naam, A. M. BROUWER. Middelburg, 7 November 1915. Lange Burg B 4. hoopt D. V. alhier in de Geref. Kerk op te treden, tot het houden eener ZENDINGSREDE, van Vlissingen. Onderwerp Aanvang 6'/2 uur. DE ZENDINGSCOMMISSIE. Iedere week vanaf Woensdag. bij E. DANIELSE, Volderijlaagte.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3