e peeën, No. 31 Vrijdag 5 November 1015 30e Jaargang ERF EER hrijving eit, oop en Tuin oomen. rne, HT Meid de Meid tbode ter Kortgene en Veere. De Groote Oorlog. SirsiienSand, Uit de Provincie. ANDEBEN, koop flM „8,05 te Stijfsel, die DUUViS. 95 erk> Arendskerke, d door dhr. te leveren !5, ten kan* VERHOEK. oe er. een e Westhoek. de dracht bij Dorpszicht tkapelle. en Karn- ond, e. 108, groot oor J. DE bij Notaris kerke. en met 15 AL, Srijps- AARS van JOOSSE, ten deele et kost en nuari 1916. amslag, Hoefsmid. agd, -gaan, voor-' R, Koude- J. WISSE., e. Mz., is Halfweg. Óudelande. niet bene* P. DHUIJ. ei a s een qjpskerke. Uitgave van de Naantl. Venn. LUCTOR ET EMERGÖ gevestigd te Goes. Hoofdbureau te Goes*. (uANÜE VORSTSTRAAT Bnreau te Middelburg; FIRMA F. P. DHUIJ L. BURS. Drukkers: Oosterbaan Le Cointre - Goes. Wij zoeken voor Kortgene en voor Veere actieve Berichtgevers. Red. „De Zeeuw". Beknopt overzicht van den toestand. Tussohen Oostenrijkers en Italianen wordt nu al bijna een half jaar gevoch ten om het behoud of bézit van Tyrol. De Italianen hebben nu enkele voordeelen behaald, tengevolge waarvan zij vijftien kilometer op Oostenrijksch gebied zijn bin nengedrongen. Het mag wel, want zijl heb ben er net vijf 'maanden over gedaan. In tussohen wordt de strijd hardnekkig voortgezet. Dagelijks Leest men van hand gemeen, waarhij' kolf en bajonet worden te baat genomen; en van overstelpend vtiur dat de omwonende bewoners ver schrikt doch den soldaten geen oogenblik ontrusten kan. En bij iedere nieuwe scher mutseling schrijven de partijen ziehzelven de overwinning toe. Het mag echter vei lig worden vastgesteld dat Italië heel slecht opschiet. Datzelfde geldt ook van de overig© ge allieerden. Immers nu hebben Franschen en Engelschen in Champagne al meer dan zes weken aangevallen; en het poo- vere resultaat is dat zij de Duitschers op een klein gedeelte der lange slag- linie een paai' honderd nieters hebben te ruggedreven. Het schijnt zelfs dat een algemeene verslapping is ingetreden. In Rusland zitten de Duitschers over het algemeen ook aardig vastgenesteJd. Alleen in het noorden, hij Dunaburg, ten zuiden van het Swentenmeer zijn zij in het Duitsche front gedrongen en maakten zij eenige duizenden krijgsgevangenen. Doch overigens staat het Duitscih-Oostenrijk- sche leger over de gelieele linie onwrik baar. Oostenrijkers en Russen betwisten elkaar in het Zuiden dé zege. In Servië ten slotte rukken de aanval lende legers uit het noorden en oosten krachtig door naai* Nisj, terwijl in het zuiden in verwoede bloedige gevechten de Bulgaren door de Franschen worden tegengehouden. Hetwelk op den duur wel niet gelukken zal. De hoofdsom onzer opmerkingen is schommelingen, onzekerheid, en met dit al, steeds verder af van dén vrede. Immiérs de regeerders en diplomaten Briand, Asquith, Sasonof hebben zoo goed als gelijktijdig verklaard vooralsnog niet aan vrede te denken. Vervlogen weer de hoop! Het September-offensief. De Engelsche peys oefent scherpe critiek op het rapport van maarschalk French! in zake het Britsche offensief in September. Zoo schrijft de „Daily Chronicle" French' rapport over het offensief in Sep tember geeft geen licht over de vraag, waarom de troepen, der 15e divisie, welke Hoogte 70 veroverden en tot St. August© vooruitrukten, zoo lang zonder bescher ming bleven, dat 61/2 uur later Duitsche versterkingen in staat waren, de nog steeds -niet versterkte Engelschen tot ach ter die hoogte terug te drijven. Daardoor ontstond een terreinverlies van ongeveer twee mijlen. Waarom, vraagt het blad verder, werden ook troepen van de 7e divisie, die tot Laisnes doorgedrongen wa ren, blijkbaar meer dan 24 uur zonder be scherming gelaten., zóodat deze eveneens twee mijlen in de richting der steengroe ven teruggeworpen werden. De „Daily News" meent, dat men zon der twijfel met voldoende versterkingen Lens had kunnen veroveren. Met dit ach terhouden der reserve heeft men dezelfde fout gemaakt, waardoor de aanvallen bij Neuve Chapelle en in de Suwla-baai mis lukten. De Hoogte 70 en bijna zeker Lens zelf gingen verloren door het gebrek aan samenwerking, dat French meer uiteenzet dan verklaart. Volgens een Londensch telegram van Berlingske Tidende heeft het Engelsche leger sinds 25 September in Frankrijk verloren 2958 officieren en 45288 man. Aan Euphraat ei Tigris. Uit Berlijn wordt aan de „Kölnisohe Zeitung" geseind: Terwijl Turkije zich op verschillende oorlogstooneelen niet slechts weet te handhaven, maar ook zooals aan de Dardanellen veel roem heeft behaald, ontstaat aan de rivieren Euphraat en Ti- gris een militaire toestand, die het noo- dig maakt, dat er spoedig groote troe penmachten heen gezonden worden. De Engelschen hebben nl. vrij' groote strijd machten van uit de Perzische Golf naar het Noordwesten gedirigeerd. De Turken voerden den strijd met be hulp vian stammen, die onbetrouwbaar ble ken en Engelsch geld aannamen, waardoor 'DeZeeuw VERSCHIJNT ELKEN WERKDAG:. de eigenlijke Turksche strijdkrachten, ver zwakt werden. Daarbij bleven de Engel- -sche troepen meestal op den weg, die van af Bovia over Amara langs den Ti- gris gaat, zoodat zij door het geschut hunner kanonneerbooten konden gesteund worden. Deze konden ook den Euphraat opvaren, terwijl het kanaal tusschen Kaf- nich ien Katel Maria als legerweg diende, welke door de Engelschen met geringe) krachten kon beheerscht worden. Zoo- is de vijand tot idicht bij de stad Bagdad gekomen. Het is nog niet zeker, of het hen zal gelukken deze stad te bezetten of dat het Turksche leger, dat daarheen is afgezonden, nog tijdig zal aankomen. Uit strategisch oogpunt is dc beteekenis van Bagdad niet zeer groot; het is geen eindpunt van den spoorweg, noch een mid delpunt van transporten en is niet ver sterkt. Het is voor Turkije natuurlijk niet moge lijk overal met evenveel kracht op te tre den en het heeft zijn plicht gedaan door aan de Dardanellen, den Ivaukasus en bij Egypte een belangrijk aantal vijandelijke troepen vast te houden. Echter zal Bag dad, al werd het door de Engelschen bezet, niet lang in hunne handen blijven, daar de oorlogstoestand ten gunste van Turkije verandert door de gebeurtenissen in den Balkan. De Turksche legers, door strijdkrachten uit het Westen versterkt, zullen naar Irak marcheeren en niet in Bagdad blijven. Uit hoeveel oorlogen bestaat de Wereldoorlog Aan den huidigen wereldoorlog nemen 13 volken deel. Aan de zijde der Centra- len: Duitschland, Oostenrijk, Bulgarije en Turkije, aan de andere zijde: Rusland, Engeland, België, Frankrijk, Monaco, Ita lië, Montenegro, Servië en Japan. Deze Staten hebben echter niet alle maal aan de Centralen den 'oorlog ver klaard. In staat van oorlog bevinden zich: Duitschland met 8 Staten (Italië ont breekt), Oostenrijk-Hongarije met 9, Bul garije met 6 (Rusland, Engeland, Frank rijk, Italië, Montenegro en Servië; Rus land namen wij maar op, hoewel een feitelijke oorlogverklaring nog niet plaats had), Turkije met 6 (dezelfde als boven). Aan den kant der Entente: Rusland met 4 (Duitschland, Oosten rijk, Bulgarije en Turkije), Engeland mét dezelfde 4, België met 2 (Duitschland en Oostenrijk), Frankrijk met 4 (dezelfde als Rusland en .Engeland), Monaco mlot 2 (Duitschland en Oostenrijk), Italië met 3 (Oostenrijk, Turkije en Bulgarije), Monte negro pret 4 (Duitschland, Oostenrijk, Turkije en Bulgarije), Servië met dezelfde 4, Japan niet Duitschland en Oostenrijk. Telt men deze cijfers hij elkaar dan krijgt men 58, maar daar elke oorlog dubbel geteld is, namelijk bij Vriend en vijand, moet de som door 2 gedeeld wor den en blijven dus 29 oorlogen op het oogenblik onzen aardbol teisteren. Omi heelemaal volledig te zijn, moeten wij er San Marino nog bij doen. Korte Oorlogsberichten. De Belgische inwoners in de provin cie Luik, die aan de buitenzijde Van den eleetrischen draad wonen, mogen in het vervolg slechts tweemaal in de week de grens over om levensmiddelen te koopen en mogen dan nog slechts twee uren uitblijven. Ook heeft men in België zoo'n groot gebrek pian koperen pasmunt, dat mlen er ernstig over denkt ijzeren pas munt uit te' geven. (Men vertelt, dat men zich in Duitsch land 'grapjes niet het IJzeren Kruis, d.w.z. met de wat royale uitdeeling Van dit eereteeken, veroorlooft. Men zou de ridders in drie categoriën verdeelen: lo. de Lohengrin-categorie: Nie solist dui mich befragen; 2o>. de Lorelei-categorie Ich weiss nicht, was soil es badeuten; 3 o. de Salvarsan-categorie of categorie! 606. Dit heeft natuurlijk nietsi uit te staan met de ziekte ^waartegen salvarsan zoo goed moet helpen, doch alleen met den naam; van zijn (Samensteller, wijlen profc Ehrlich (ehrlich is eerlijk). Het is voor leaken moeilijk zich een eenigszins juiste, voorstelling ta (maken van de reusachtige (kjracht der moderne artillerie. Een schot uit een infanteriege- weer ontwikkelt bij het verlaten van den loop reeds een snelheid van 56 P.K.; de aanvangsenergie bedraagt n.l. 400 kilogrammeters en 1 P.K. is 75 kgm. Hoe gering is dit cijfer echter in Verhouding tot de gTanaten. Re aanvangsenergie van een 38 c.M. ^chot is niet minder dan 34 toillioen kgm., een kracht, die Vol doende zou zijn, ,het grootste schip ter wereld met zijn -gewone snelheid 280 M. Voort te drijven. Geen wonder, dat zoo'n schot in staat is een staalplaat Van 1345 ml.M. dikte te doorboren. Nog geweldiger is de werking ,van het 42 c.M.-geschut. V001* Antwerpen werd .de knal ran deze schoten 400 K.M. ver gehoord, terwijl 200 K.M. in de rondte, dus nog in een groot gedeelte van Holland, het gedonder onduidelijk waargenomen iwerd. Het ka nongebulder van de gevechten in Cham pagne en in ,de Argonnen was duidelijk hoorbaar tot tip de bergtoppen in het Odenwald. Een Fransch .soldaat, die plotseling een hevige blinde-darm-ontsteking gekre gen hacl, werd naar het hospitaal ver voerd en daar onmiddellijk geopereerd. Tot hun verbazing .vonden de geneeshee- ren in den darm een granaatsplinter zoo groot als een duivenei. De patiënt, onder vraagd, herinnerde zich, eens tijdens een bombardement, soep gegeten te hebben. „De. splinter kon er wel ongemerkt inge vallen zijn", meende .de soldaat, die hem schijnbaar even ongemerkt" ingeslikt had. Van het Westelijk front. Uit het Duitsche hoofdkwartier wordt gemeld: Ten noorden van Massiges bestormden onze troepen een dicht voor ons front gelegen Fransche loopgraaf van 800 me ter lengte. Het meerendeel der bezetting is gesneuveld. Twee officieren, waaronder een majoor en 25 man werden gevangen genomen. V a 11 het Oostelijk front. Uit het Duitsche hoofdkwartier wordt gemeld Legergroep Hindenburg. Voor Dunaburg wordt de strijd voortgezet. Op verschil lende plaatsen herhaalden de Russen hun aanvallen. Zij werden overal teruggedre ven. Vooral bij Garbunowka voerden zij aanzienlijke strijdkrachten aan. Him ver liezen waren daar ook het zwaarste. Het dorp Mikuliski konden zij' onder het vuur van onze artillerie niet houden. Het is weder in ons bezit. In de gevechten van eergisteren werdén in 't geheel 5 officieren en 1117 man ge vangen genomen en elf machinegeweren ^uit gemaakt. Door de troepen yan Bothmer werd ook gisteren nog in en bij Siemikowce gevochten. Het aantal der gevangenen, in het dorpsgevecht gemaakt, steeg-tot 3000. Aftreden van het Griekse lie ministerie. De eerste-minister van Griekenland Zaimis, heeft in de Kamer de quaestie van vertrouwen gesteld. De uitslag van de stemming was een neder laag voor de Regeering, Zaimis zal zijn ontslag aan den Koning aanbieden. Volgens berichten uit Erzeroem sloeg een bataljon van den rechtervleugel van het Russische leger in den Kaukasus aan het muiten. De tegen de muiters afgezon den troepen ontmoetten gewapenden tegen stand. Aan beide zijden werden ernstige verliezen geleden. Vrouwen-spionnen. D;e Duit schers verontschuldigen den moord op'de Engelsche spion Cavell met de terechtstel ling van twee Duitsche vrouwen door den Franschen krijgsraad. Uit onderzoek blijkt dat op 27 Febr. .te Bour-ges- werd gear resteerd een vrouw, die beweerd© Jeanne Bouvier te haeten. Maar weldra'bleek dat- haar ware- naam Ottilie Voss was. Zij was Duitsche en in de Rijnprovincie geboren. Ze was ongehuwd (en 33 jaren oud. Zeven jaren lang, voor telen oorlog, had ze in 'de buurt van Bordeaux gewoond, Waar ze lessen in het Ruitselh gaf. Bijl het uitbre ken van den ^oorlog keerde ze naar Duitstihland terug'. Daar .ze geen werk had, naï» zij jiet aanbod aan om als spion op te treden. Ze werd daarop naar Frankrijk gezonden otm 'militaire inlich tingen te verzamelen en tevens oan mede- deelingen te doen oVer de stemlming on der de bevolking. Zij kreeg 400 frs. per maand voor onkosten. \Twea dagen na haar arrestatie te (BiOurges, werd zij, na dat ze een volledige bekentenis had afge legd, door den Krijgsraad ter dood ver oordeeld en op 16 Mei werd zij; terecht gesteld. Een tweede vrouwelijke spion was Marguerite Schlniitt, 25 jaren oud, die te Thianoourt was geboren .en van Fran sche nationaliteit was. Zij- was, door be middeling van een 'kennis, met de Duit schers ip betrekking .gekomen en had het aanbod aanvaard oml .voor hen te spion- neeren. Zij beweerde dat ze wel het aan bod der Duitschers - had aangenomen, toaar niet van .plan was te spioinneeren, zij zou den Duitschers vertellen als zé hij hen terugkeerde ze woonde in- het be zette gebied - dat ze verdacht was en niets had kunnen .uitvoerenook zij werd ter dood -Veroordeeld en terecht ge steld. Ds. Herman Fourie, die komJnan- da-nt van de rebellen in Zuid-Afrika is geweest, is veroordeeld tot 2 jaar gevan genisstraf en 250 boete. Ds. Fourie heeft, naar men weet, te 'Utrecht gestu deerd. Bij het gerechtelijk onderzoek, inge steld tegen de antimilitairisten In Bulga rije, is gebleken, dat de entente kort voor en gedurende de mobilisatie vele milr lioenen heeft uitgegeven om de beweging tegen de mobilisatie te ondersteunen. Zoo is er bewezen, dat eenige boerenafjgévaar- digden een 3 millioen frank en eenige oppositieleden een half millioen hebben gekregen. Nog wordt gemeld, dat de ge zagvoerder van 'de „Sofia", met name Proetkin, ter dood is gebracht, omdat hij aan de Russen de ligging van het mijn- veld vóór Warna had verraden, waardoor de Russen in staat waren de haven van dichtbij te beschieten. Proetkin, een. Rus van geboorte, was dikwijls door het van mijnen vrije water naar Konstantsa geva ren. De correspondent van de „Frankfur ter Zeitung" op het Servische oorlogs terrein heeft met generaal Von Kövess gesproken. Deze zeide, dat men zich in Duitschland geen voorstelling kan maken van de moeilijkheden van het terrein. De wegen door het gebergte zijn in zoo'n toe stand, dat de veldtocht in Servië het zwaarste werk is dat de oorlog heeft opgeleverd. De ergste toestand in Gali- cië wordt verre overtroffen, zei de ge neraal. De correspondent bevestigt dat. Hij heeft over een weg, dien hij „in Europa" op een gewonen weg' in een uur zou hebben afgelegd, twee dagen gedaan. Er ligt een halve meter slijk op de wegen. Dan gaat het voortdurend op en neer, en telkens over gebrekkige bruggen. Auto's blijven in het slik steken, karren vallen om. En de regen stroomt I De manschappen hebben 's nachts een natten mantel als eenig dek. De Engelsch-Fransche troepen, die ten doel hadden het Servisch hoofdleger van den 'druk der bondgenooten te ont lasten, zijn teruggekeerd en trekken op de linies Gewgeli-Saloniki en Monastir- Saloniki terug. Gesneuveld. Op de laatste door Pruis-en uitgegeven verlieslijst komt eeri officier met Hollandschen Paapi voor: majoor jhr. A. W. Storm van 's-Grav-en- sande, hehoorende tot het 255e regiment infanterie, en die den 24sten October is gesneuveld. Lionel Wal rond f. Door den dood van Lionel Walrand, afgevaardigde van Devonshire, is thans het aantal Lajger- huisleden, die het slachtoffer van deA oorlog geworden zijn op zeven gestegen. Walrand keerde einde Juli uit Frankrijk terug, waar hij in de loopgraven een! ernstige ongesteldheid opgedaan had, die hem thans ten grave gesleept heeft. Dins dag is' hij in Schotland overleden. De Duitsche duikboot C8. Aan het dep. van mariné is bericht ingekomen, dat de in- Terschelling bin nengebrachte Duitsche onderzeeboot door het sturen iran een foutieven koers op de Noordergronden op een zeemijl van de kust is gestrand. De Brandaris heeft de C 8 binnengesleept. - 1 Aan het 26e jaarverslag'' van de ver- eeniging Kindervoeding te Middelburg is het volgende ontleend: 1 De veronderstelling aan (het einde van ons vorig verslagdat we een grooter aantal kinderen gedurende "langeren tijd zouden moeten voeden dit jaar, is maar al te zeer bewaarheid geworden. Met het oog op de duurte der levensr middelen en de toenemende Werkéloosh heid, door den Jiuidigen oorlog veroor zaakt, is dé Wereeniging Kindervoeding in overleg getreden .met het gemeente bestuur en heeft met financieelen steun der gemeente van 16 Növember 1914 tot 16 Juli 1915 jeen groot aantal kinderen middageten kunnen verstrekken, 0111 zoo doende -eenigszins aan den algemeene® nood tegemoet te komen. Veel meer dan anders werd hierdoor gevergd van den tijd en de (moeite der dames-helpsters, aan wie hiervoor welgemeende dank wordt betuigd. Van de 349 kinderen, voor wie voeding was aangevraagd, werden (er 279 toege laten, 65 afgewezen en 5 voorloopig af gewezen, terwijl nog een groot aantal telkens in den Joop van het jaar werd aangenoimten. De periodiek aftredende rieden: Me- krouw Van den Brandeler, Mejuffrouw L. Backer, Mevrouw (Hi ooi en, Mevrouw Proos, Mej. A. Hausstnann, Mej. Verhulst en de Heer L. Weijl werden allen her kozen. In de (vacaturen ontstaan door het overlijden Van -jVtej M. Fokker en het vertrek1 van Mevrouw BoassonMenko werden benoemdMevr. DokkumC-oop- Abonnementsprijs Per 3 maanden fr. p. post Losse nummers Prijs der Advertentiën 15 regels f 0.50, iedere regel meer 19 ei. 3-maal plaatsing wordt 2-maal berekend. Bij abonnement voordeelige voorwaarden. Familieberichten van 1IQ regels ft. iedere regel meer 10 ct. mans en Mej. M. Messer. Met dankbaarheid zij hier vermeld dat door wijlen Mej. M. Fokker bij legaat een som Van f500 aan de Vereeniging is vermaakt, terwijl door wijlen den heef Jan Tak haar een legaat van f2000 is toegezegd. Middelburg. Het bericht, in ons vorig nummer betreffende de toeslag; van het personeel van de electi'ische tramj.Vlissin- gen.Middelburg oischt Verbetering. De toeslag bedraagt voor gehuwden van f 12 tot f 15 en voor ongehuwden van f 6 tot f7.50. Dit bedrag wordt éénmaal uitbe taald. Weder zijn hedenmorgen de Belgen te Middelburg naar het R. K. kerkhof getrokken. Brachten zij Dinsdag ©ear Aller zielen gToet IOa.11 de Belgische soldaten hier begraven, zoo gold de plechtigheid heden ai de Belgen, welke te Middelburg ontsliepen. Ook uit Souburg em uit Vlis- singen was een delegatie overgekomen. Te tien uur werd in de kleine kapel op het kerkhof een Mis gelezen,het grootste ge deelte der Belgen was' verplicht buiten, onder de parapluie de plechtigheid bij te wonen. Gezongen werd voor de hier be graven landgenooten Wij komen U, geliefde dooden; Herdenken op dit eenzaam graf. en voor de gesneuvelde soldaten: De bloem! der jeugd, het puik van onze mannen, Is weggerukt van .ouders, mouw I en maagd Na de Mis .brachten de Belgen een bezoek aan al de graven, drie en der tig, de Belgen, (welkte hier in het vter- loopen oorlogsjaar gestorven zijn. B# elk graf sprak fde Eerwaarde Heer Vul- lings een korte, roerende rede uit, tel kens door een gebed gevolgd. „Opmer kelijk is het, zeide Z.E., hoeveel jonge kinderen hier begraven liggen en hoe treurig het is te moeten denken, dat ouden van dagen hier eenzaam zijn ko men sterven, en dat anderen hier dood liggen zonder één familielid het Vermag ze "hier een laatsten groet te brengén". Tusschen de. woorden in van, den pries ter hoorde mm af ,en toe het gebulder van het kanon in de verte, wat aan da rouwplechtigheid een onbeschrijfelijk tra gisch karakter gaf. De Kamer van Koophandel en Fa brieken vergadert Dinsdagmiddag la.s. Gisteren werden een drietal perso nen wegens dronkenschap aangehouden, onder wie één, die den Vorigen dag pas uit de Rijkswerkinrichting was ontslagen. Gisterenmiddag sloeg op de Balans een los paard van de Roode Kruis-afdee- ling op hol en Vloog door de Wagénaar- straat en over het Hofplein naar de Noordstraat, waar het door een-cavalerist werd gegrepen. Ongelukken kwamen niet voor. Viissingen. Geëindigd door het verbin dend worden van de. eenige nitdeelings- lijist het faillissement van den hulploods J. B. C. Sangteleer. Donderdagavond werd het werk op de fabriek en de werf der Kon. Maatschij. „De Schelde" te Viissingen vroeger dan andere dagen geëindigd, omdat een defect was ontstaan in de eléctrische centrale) der fabriek en (alles in duisternis was gehuld. Misse. In de .Donderdag gehouden Ver gadering Van de .vereeniging het Groene Kruis kwam- het .volgende ter tafel. Tot voorzitter werd herkozen Ds. A. F. Ch. Pont en als- penningmeester J. Klooster man. Het salaris van den magazijn meester bode werd bepaald Voor 1916 op f 12.50. Dr. A. Thorbeoke, die ook aanwezig was, stelde, zich beschikbaar om) dezen winter een cursus te houden Voor eerste hulp bij ongelukken. Enkele per sonen gaven er zich voor op, terwijl voor anderen de gelegenheid nog open staat zich Voor bovengenoemd doel aan te mélden. De opkomst was zeer gering. Kapelle. Gisteravond trad in haar ge woon vergaderlokaal voor de Groente- Vereeniging op de heer Bloemsma, met het onderwerpDe groote Veiling. Spr. be sprak allereerst de verzendings-vereenir ging, en toonde iruet Voorbeelden aan, dat deze in (vele gevallen niet voldaan heeft, oimi daarna te wij-zen op den par ticulieren handel die zeker niet voldoen kan. Spr. kwam daarna pp het wezenlijke Van de zaak' peer, dat vooral de vele; kleine veilingen niet datgene kunnen ge- Ven, Wat een groote veiling wel kan. Imlmers de groote kooplui komen liever naar die veiling waar de meeste pro ducten geleverd worden. De prijzen op d© groote veiling zijn dan ook altijd hoo- ger dan die op evengenoemden. Daarom wilde spr. dan ook dat de vereenigingen van groente-telers 'zich op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 1