Telegrammen. Gemengd Nieuws. Landbouw en Veeteelt. Ingezonden Stukkan. i AilerleL ^arktbiHctotsn. litairiame van Nietzsche"; van mej. L. E. „,Bernhard Ghristoph v. Galen"; van mr. A. Anenxa het le opstel van een door wrochte studie over „Augustinus' Recihts- en Staatsleer"; en lest niet minst van ds. Thomson een mooie studie over Gezelle. Chr. leesgezelschappen zullen goed doen met op dezen nieuwen jaargang hij hun boekhandelaar in te teekenen. Uitgever is de heer Ruijis, Utrecht. Stond- en klauwzeer te Staphorst. Te Staphorst schijnt het mond- en 'klauwzeer al eenigen tijd gewoed te hein ben. maar men hield het geheim tot ein delijk éèn veehouder hiervan kermis gaf aan den burgemeester. Nadat nu bij een veehouder het vee afgemaakt Was, ver zette de bevolking zich tegen dezen maat regel, zoodat van uit Meppel overgekomen slagers, die in opdracht luidden het vee van de andere besmette stallen ai' te maken, door de dreigende houding der bevolking, gedwongen werden onverricli- terzak© naar hun gemeente terug te kee- ren. De Directeur-Generaal van den Land bouw, de heer Van Hoek, heeft hierop in een der schoollokalen, de eigenaars van het zieke vee toegesproken, en aan gemaand. zich niet te verzetten tegen de maatregelen door de Regeering voorge schreven, maai' dit offer aan het. algemeen belang blijmoedig te brengen, om zoo mogelijk uitbreiding te voorkomen, te meer daar het gevaar groot is, dat de ziekte overgebracht zou worden naar de nabu rige gemeente De Wijk, met zijn prachtig fokvee. Meenende, dat nu de gemoederen in Staphorst wat gekalmeerd zouden zijn, wilde men met hot" afmaken van 't vee voortgaan, en kwamen tot dat einde weder ettelijke slagers ,udt andere gemeenten over, evenwel de toestand was niet ver anderd en ook deze konden weder door -de dreigende houding onverrichterzake te ruggaan. Ten einde raad, heeft de burge meester toen cle hulp van militairen uit .Zwolle ingeroepen, en zijn een zestigtal militairen, elk voorzien van 5 losse en 15 scherpe patronen, naar Staphorst ge gaan. Een sterke afdeeling werd te Licht mis in reserve gehouden, en werden de hoeven, waar afgemaakt moest worden, door dezen afgezet. 'Gelukkig is verder door cte Staphorsters geen verzet gebo den. gelukkig, want er zou anders bloed ggvloeid _zijn, en het einde zou toch ge weest zijn, dat de Staphorsters het loodje moesten leggen. De ziekte is thans uit gebroken op de hoeven van 38 veehouders, alles is echter thans weder rustig'. (Amst.) (Bf.Iwii vemmi'vnorfieiijkbpid dm- Redact-in.) De Zeeuwse he Dankdag. N u de Dankdag weer daar is, komt de Ring Waltheren van Patrimonium weer roet. het verzoek tot de landbouwerspa troon» om hun arbeiders, die ze vrijaf g-even op dien dag, a.s. Zaterdag ook dien dag uit te betalen. V aar God in deze donkere tijden de landbouwers zoo zegent, daar moge niet worden 'vergeten, die zegeningen ook de arbeiders te doen genieten. Laat het nu eens voor goed klaar zijn, wat. nog voorkomt, n.l. het inhouden van bet loon op zulk een dag. Du» is dan ook op het terrein van den arbeid waarlijk dankdag. Namens Ring Walcheren Patr., W. WATTEL, Secr. Middelburg, Dankdag 1915. Ongelukken. Zondagavond, wil de een landweersoldaat bij Berlicum op de in vollen gang zijnde stoomtram sprin gen. Hij geraakte er onder en werd op slag gedood. Hij wilde zich van verlof naar zijn garnizoen terug begeven. - Gisternacht had' te Sassenheimi do stoom tram die om 11.52 moest aankomen, een uur vertraging. Een autohandelaar ■uit. Lis se, wiens vrouw niet de tram moest meekomen, ging per auto de tram tot •Sassenheim tegemoet. Met zijn vrouw wilde ook in de auto overstappen de 21-jarige juffrouw D., uit Lisse. De tram was echter alweer in beweging en het meisje raakte er onder. De wielen gingen haar midden over het lichaam. Het slachtoffer leefde toen nog. Het tram rijtuig werd opgelicht met een domme kracht, die echter afbrak, zoodat het rijtuig weer op het lichaam neerplolte. De dood trad nu 'onmiddellijk in. Terwijl Zondagavond de sneltrein in Volle, vaart het station Loencn -Vreeland passeerde sloeg de vuurbaak van de locomotief tegen een telefoonpaal, waar door^ den leerling-machinist .1. van R., uit Utrecht, de schedel werd ingeslagen. De trein werd onmiddellijk tot stilstand gebracht, doch de hulp, door een ge neesheer-passagier verleend, was ver- geefsch. Met denzelfden trein werd het lijk naar Utrecht vervoerd. Van R. was 24 jaar oud en nog slechts 2 maanden gehuwd. In de gemeente Schijndel sloeg -een met aardappelen geladen kar om en kwam terecht op een 17-jarige dienst bode. Het meisje was onmiddellijk dood. Zondagavond reed een sergeant der artillerie per fiets op de Voorstraat te Utrecht voor de electrische gemeentetram. Blijkbaar hoorde hij het bellen der tram niet, althans do militair werd aangere den, kwam onder de tram terecht en werd een tiental meters ver medegesleurd. Zwaar verwond aan hoofd, armen en beenen, werd de ongelukkige in bewuste- loozen toestand per ziekenauto naar het militaire hospitaal vervoerd. Een 4- jarig knaapje te Meppel, dat Zondag ko kende thee, onopgemerkt dronk, is gisteren aan de gevolgen overleden. De Westertoren te Hinde lopen. Deze toren, tot welks restauraties thans besloten is, werd in 1615 ge bouwd. Hij werd toen voorzien van een spits met drie omgangen. In October 1701, terwijl namiddagdienst gehouden werd, sloeg de bliksem in de spits, die toen grootendeels afbrandde. Wat over bleef, bleek zoo door ouderdom verval len te zijn, dat ook dit tot het muurwerk werd weggebroken. In 1734 werd de af dekking van den toren in den vorm ge bracht, waarin zij zich thans nog ver toont. De toren werd in 1833 eveneens ge restaureerd. De kerk, waar de toren tegenaan staat, werd In 1626 vergroot. Wanneer zij ge bouwd is, weet men niet. Na de Hervor ming de eerste eigen predikant der Hindelopers, Gerard Vocking, kwam in 1600 werd de oude kerk ie klein en werd er de Nieuwe Kerk aan de zuidzijde tegenaan gebouwd. De scheidingsmuur werd daarna weggebroken, zoodat mten één ruimte verkteeg. Boven de deur der Nieuwe Kerk grifte men in oen steen: Des Heeren woord i Met aandacht hoort, Komt daartoe met hoopen Als hinden loopen. De kerk had reeds in 1635 een orgel. Bij de Haagsche politie heeft een heer aangifte gedaan, dat op hem in de Frans Halsstraat, Zaterdagavond, 10 schoten uit een geweer gelost werden; hij hoorde de kogels om zich heen flui ten. Even daarna verscheen in zijn na bijheid een militair, gewapend met een geweer, hetwelk hij op hem richtte on der de woordenals je me niet zegt, waar de Duitschers zijn, schiet ik je dood, onmiddellijk daarop was de sol daat weer verdwenen. De dader is een jeugdig infanterist gebleken, in een schoolgebouw aan de Fisherstraat inge deeld ©n die aangewezen was voor over plaatsing 'naar het veldleger, doch nog in den Haag achtergebleven. Na de aan- gifte van het gebeurde bij do militaire wacht aan de .school bij de Frans Hals straat werd een onderzoek ingesteld en werden op een stuk weiland in de buurt ruim 20 hulzen van patronen gevonden, onmiddelijk werden de militaire wachten gewaarschuwd en werd last gegeven de binnenkomende militairen te fouilleeren. Na eenigen tijd werd de bedoelde infan terist, toen hij' zich weer aan het school gebouw aanmeldde, aangehouden, en daarna in verzekei-dc bewaring gesteld. Men vermoedt, dat de man niet wel bij het hoofd was. „N. 11. Ct." Men deelt aan de „Avp." mede, dat vroeger de slagers het bloed der geslachte dieren aan het Abattoir te 'sGravenhage als waardeloos lieten wegvloeien. Intus- schen is gebleken, dat bloed veel waar de heeft voor het maken vanstink bommen, en zoo is eene scherpe concur rentie in bloedverkoop ontstaan. Thans wordt per dier 20 tot 25 cent betaald voor het bloed, dat dan in vaten gestort naar Duitschland 'Wordt uitgevoerd. De omzet in bloed heeft reeds grooten om vang genomen en geeft aan Velen een aardige verdienste. Weder een inktwerper. Een bewoner van de Da Costakade te Am sterdam, heeft bij de politie aangifte ge daan, dat Zondagmiddag op de Nassau- kade zijn kleeding van een blauwachtige vloeistof is verontreinigd. Ook de hoed en de mantel van zijn vrouw moesten het. ontgelden. Een ongeveer twintigjari ge man wordt hiervan verdacht „Hbid." Tragisch. Te Maarn is een paar tje in den echt verbonden, dat doofstom is. Van de grens schrijft men aan de Meierijsche Ct.": Strenge voorzorgsmaatregelen zijn door de Duitschers genomen om de grenzen nauwkeurig te bewaken. Bij het witte kasteeltje van den heer Sterken te Bladel, aan deze zijde van do Arendonksche brug, is een driedubbele poert ter hoogte van ruim 2V2 meter gemaakt, één voor de tram, één voor de voertuigen en één voor de voetgangers. Na het passeeren gaat de poort onmiddellijk dicht. Aan beide zijden dezer afsluiting is de electri sche draadversperring aangebracht. Op vele plaatsen zijn de wachten versterkt. Toch wagen Sommige vluchtelingen een kansje in de richting van Postel, door al zwemmende of in een bootje het kanaal over te steken. Aan dezen overtocht is echter veel gevaar verbonden. 'n Rare schildwacht. In den nacht van Zondag op Maandag zagen twee poli tie-agenten op den Hoogen Laarder- weg te Hilversum een soldaat staan, ge wapend met geweer en bajonet. Zij hiel den hem aan, waarbij het bleek dat de man onder den invloed was.- De agenten, die bemerkten, dat dit de schildwacht was, die in het dichtbij zijnde arlilleriepark behoorde te staan, brachten hem naar de aldaar gestationneerde wacht, doch on derweg' Tukte de manzich los, rende weg en stelde zich ,op een vijftig Meter afstands van de agenten op. Zij hoorden hem den grendel Van hot geweer over halen, waarna kort achter elkaar twee schoten op hen werden gelost. De agen ten, die ijlings dekking zochten, begaven zich naar de wacht, waar zij den com mandant met. het gebeurde in kennis stel den. Bij zijn ondervraging zei de hij reeds door burgers te zijn lastig gevallen en hij dacht nu met stroopers te doen te hebben gehad. Misdaad of ongeluk? Gister morgen is uit de Ringsloot onder Nieuwer - Amstel, opgehaald het lijk van een 43- jarigen timmermansknecht, die eene ga pende wond over het geheel© achterhoofd had. Uit 'een onderzoek bleek, dat hij Zondagavond niet eenige personen is uit geweest en zich toen aan sterken drank is te buiten gegaan. Een dier personen, door de politie verhoord, verklaarde, dat hij zoo dronken was, dat men hem aan den kant dor Ringsloot heeft moeten neerleg gen. Do wond aan het achterhoofd kon bedoelde persoon niet anders verklaren, dan dat hem later eeen tilbury is gepas seerd, die hem vermoedelijk over het hoofd zou hebben gereden. Deze zou zich daarna meer naar den slootkant hebben bewogen en zoo in de sloot zijn geraakt. De ongelukkige is gehuwd en had nog 5 inwonende kinderen te zijnen laste. Levensmiddelen verzorging bij onze naburen. Van do Oostgrens schrijft men aan Het Hand.: Op de groote najaars-aardappelmarkt jl. Vrijdag te Münster, waar honderden en honderden landbouwers met' hun aardap pels aanwezig waren en duizenden koo- pers hun winterprovisie wenschten op te doen, weigerden de boeren halsstarig voor lageren prijs dan 5 en 6 mark per cen tenaar (50 kilo) te leveren. Enkelen ge lukte het reeds 9 mark te bedingen, 't Ge volg was een heftig tumult, tot burge meester Dieckmann en de magistraat van Münster den verkoopers kwamen duide lijk maken, dat volgens de verordening van den Bondsraad hoogstens 4 tot 4.50 mark mocht gevorderd en betaald worden, dat de burgemeester, bij het niet voldoen aan dit voorschrift, het recht had alle aardappelen onmiddellijk in beslag te ne men en zware boeten op te leggen. Be ducht voor ernstiger gevolgen, deden daar op vele boeren hun aardappelen voor dien lageren prijs van de hand. Anderen echter beweerden, dat ze hun aardappe len bij hun „clienteelc" thuis moesten bezorgen, doch ze konden niet zoo grif naam, straat en huisnummer hunner af nemers noemen en liepen zoo tegen do lamp. 'Vele andere boeren, die. nog op weg waren naar de markt en van do maatregelen van burgemeester en magi straat hoorden, gingen langs omwegen de stad binnen en verkochten hun aard appels tegen hoogere prijzen langs de huizen. Zij ijverden echter spoedig door de politie aangehouden en waren ten slotte al heel blij, dat ze het teveel ontvangene weer mochten afdragen en bovendien nog een „zoenoffer" mochten schenken voor de weduwen en weezen van gevallen krijgers. De strijd bij Strumitza. Uit Sofia wordt geseind, dat de stoot op Strumitza over Walandowo ondernomen werd door de geheele divsie landings troepen, doch zonder voldoende terrein kennis. Dientengevolge hebben de Bul garen maatregelen kunnen treffen, die niet gemerkt werden. Bij de hruggestel ling noordoostelijk van Walandowo hebben Ma cedonische vrijwilligers de Fransclien zoo Lang weten op te houden totdat versterkin gen van geregelde troepen aankwamen, die hen in den rug verrusten. Een deel van de divisie werd geheel vernietigd en de rest tot aan de Grieksche grens teruggedreven. Op Grieksch grondgebied werden meer dan 500 soldaten met gevaarlijke bajonetwon den aangebracht, en dit moet op de lan dingstroepen een vreeselijken indruk ge maakt hebben. De Grieken moeten de be richten van de Bulgaarsclie overwinning met voldoening hebben ontvangen, De doorbraak bij Tsarto- rysk. Het „Berl. Tageblatt" verneemt, dat de doorbraak bij Tsartorysk, waar voor door de Duitsch-Oostenrijksche troe pen een week lang gevochten is, thans een feit is. De poging der Russen om langs den spoorweg KieffSarnyKowel naar Kowel door te breken heeft wederom Schipbreuk geleden. Ondanks hun nume riek overwicht en liet niet ontzien van menschen en materiaal, werden de Russen op 'tbruggehoop van Tsarorysk Ominy teruggeworpen. Tot 31 October verloren de Russen 3500 man aan gevangenen en naar schatting evenveel aan dooden en 16 machinege weren. Gisteren is het 41000e nummer van de Times verschenen, daarbij meegere kend de nummers van dc Daily Universal Register onder welk hoold de Times in de eerste van zijn 130 levensjaren is verschenen. Er is nog nooit een geschie denis van de Times geschreven, en daar is het, schrijft hot blad, thans ook do tijd niet toe, nu alle krachten op het heden zijn gericht. Maar het wil één feit in herinnering brengen, namelijk dat er van het nummer der Times van 5 April 1886 drie jaar later te Leipzig een uit gave in boekvorm is verschenen met Duit sche aanteekeningen. We weten niet zegt het blad of aan de uitgave'van' heden een gelijke eer te beurt zal vallen. Arme gierigaard. Niet lang geleden stierf te Mainz een gewezen spoorwegbeambte, die 78 jaar oud ge worden was. Hij had eerst een behoorlijk inkomen en daarna voldoende pensioen genoten, maar leefde altijd zeer armelijk. In zijn nalatenschap, die naar men dacht niet veel te heteekonen zou hebben, vond 'men onder anderen J' 60.000 aan effecten. Maar nog vreemder keken zijn arme erfgenamen op, toen ze in een donker kamertje vonden tienduizend klontjes suiker. De man had jarenlang bij elk kopje koffie een klontje suiker uit zijn mond gespaard en al die klon tjes als steenen van een bouwdoos op elkaar gestapeld. Dui tsche intriges in Ame rika. De regeeringsambtenaren te New- York die tot opdracht hebben, vijf I)uit- sche bomaanslag-plegers na te gaan, trach ten langs alle wegen bevredigende bewij zen in handen te krijgen, die leiden kun nen tot de vervolging van de werkelijke hoofden van de wd ver tak te samenzwe ring. Maar de ambtenaren erkennen open hartig, dat het moeilijk is, de mannen hooger op te bereiken. Het wijfelen van Fay in zijn bekentenis en de onzekerheid omtrent zijn werkelijke identiteit, zijn om standigheden, die het onderzoek zeer ver zwaren. Alsook het feit, dat twee van de samenzweerders zeer gemakkelijk een borg van 25,000 dollar hebben gekregen. Elk op zichzelf toont duidelijk de mach tige invloeden, die de Duitsche samen zweringen steunen. Hoewel Fay en Soholtz beweerden, dat ze arm waren, hebben ze toch hun zaak aan een hekend advo caat opgedragen en verschenen onbekende personen, om hen te verdedigen. De 00- gingen, die door regeeringsdetectieven ter stond in het werk zijn gesteld, hebben tot doel, de gemeenschappelijke bron op te sporen van het beschikbare geld der Duitsche samenzweerders, die de Ameri- kaansche koopvaardijvaart trachten te ver nietigen. Sommige berichten verklaren zelfs, dat eenige aanzienlijke Duitschers de beschikking hebben over een ongelimi teerd bedrag, dat onder beheer staat van Berlijn. Ondertusschen zegt men, dat Deasche plannen maakt om het geheel© complot uit te roeien. Fay gaat voort met vrijwillig nadere verklaringen te ge ven over zijn werkzaamheden. Uit zijn laatste verklaring, wier ongerijmdheid tref fend is, blijkt, dat hij1 van plan was En- gesche oorlogsschepen te' vernietigen, toen deze eenige maanden geleden voor do haven van New-York kruisten. Hij ging er dan 's nachts in een boot op uit en trachtte de speciaal daartoe geconstrueer de mijnen iaan de schepen vast te maken. De Duitsche schepen, die in de haven van New-York geïnterneerd waren, ble ven steeds op stoom, om zich naar de open zee te ontkomen. V t-w inning uit gist. Alen •weet dat in Duitschland voor het winnen en olie ongeveer alle vet-bestanddeelen bevattende zaden beproefd zijn, en dat naast beukenoten en zonnebloernpiten, ook linde-vruchtjes, kakalibaszaad, enz. verzameld worden. Niet minder belangrijk zijn de pitten der druiven, die tot 10 pCt. vet kunnen bevatten, waarvan men er 7 a 8 kan winnen. Dit is, daar het gewicht dier pitten in Duitsch gebied op 11.5 mill. K.G. berekend wordt, nog altijd -een klein millioen K.G. olie, dat niet verloren behoeft te gaan. Maar de ware vetplanten zullen die zijn, die het voortdurend blijven leveren, en niet na den oogst weer een jaar respijt noodig hebben, dat zijn dus de lagere organis men, waaronder een paar gistsoorten zeer Veelbelovend schijnen. 1 Het Institut für Giirungsgewerbe, te Berlyn, dat zich ook voor het kweeken van voedergjst, en de eiwitrijke gist groote verdienste verwierf, heeft d© vet- gist sedert het begin van den oorlog in studie genomen. Wel bevat ongeveer alle gewone gist eenig vet, zelfs tot 4 pCt. toe, maar de gezochte rijke soort moest nog gevonden en in zuivercultuur ver kregen worden. Een leerling van het in stituut, Schrettkensager is zijn naam, maakte zich jegens het Duitsche Tijk zeer verdienstelijk door van uit zijn loopgraaf aan het Oostelijk 'front in èen briei aan zijn leermeester een inge droogde, op papier gesmeerde massa te sturen, die zich op een beschadigden berkeboom op 'het zoete sap ontwikkeld had. Daaruit zonderde prof. Lindner de gezochte organismen af, die hij onder het microscoop als cellen niet olie-drup peltjes er in gezien had. De soldaat-bacterioloog had een goe den greep gedaan. Deze gistsoort. bevat naast een eiwit-gehalte van 30 pCt. niet minder dan "18 pCt. vet. Pit vet moet volgens Lindner veel aan olijfolie doen denken, het is al vast. bruiikbaar ge bleken voor de zeep-fabricatie (waarbij glycerine vrijkomt, die onmisbaar is voor het rookloos .kruit). De olie is ook con- sumabel. Om de productie in het groot door te zetten, moeten nog fubrieksproe- ven gedaan worden, die thans aan den gang zijn. „N. R. Ct." LONDEN. Aan de „Times" wordt uit Boekarest gemeld, dat, naar men aldaar in officieel© marine-kringen meedeelt, Vrijdag 11. Russische troepen to Wama zouden zijn geland. Vluchtelingen, die van Warria te Do- britseh aankomen, vertellen het volgende over het bombardement van Warna door de Russen. "De Armenische en Grieksche wijken hebben aanmerkelijk geleden. Een groot© 'meisjesschool 'is verwoest on de kazerne buiten de stad beschadigd. Twee granaten troffen de marinewerf. Naar men zegt, moet één vleugel van kasteel Euxi- nograd verwoest zijn,evenals een deel van het; oude klooster, dat in den tuin staat van het kasteel, dat door het Bul gaarsche koningspaar boven het paleis als verblijfplaats wordt gekozen. Het kasteel is prachtig gelegen op den top van hooge klippen, vanwaar men een schitterend uit zicht heeft qp de Zwarte Zee tot aan Kaap. Emine. (Tel.) DEN HAAG, 2 Nov. Alhier is gearres teerd de gevangenbewaarder G., wegens het overbrengen Van briefjes en bood schappen voor verdachten. DEN HAAG, 2 Nov. De benoeming van dr. De Visser tot veldprediker in alge- meenen dienst heeft heden plaats gehad. Evenals ds. Talma heeft dr. De Visser zich belangeloos beschikbaar gesteld. ToieigrafiKcb Wserbcriolat. 1Vaar »iunamemmgen in den vnorgeti van 2 Nov. medegedeeld door liet a on JSed. Meteor. Instituut te De Büt. Hoogst© barometerstand 767.7 te Ha- paranda. laagste 746.7 te Maastricht. Verwachting tot den avond van 3 Nov.: Meest matig© Oostelijko tot Zuidooste lijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkt. Waarschijnlijk nog 'regenbuien. Iets zach ter. Veilingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 2 November 1915. Groote Veiling. Goudreinet f8f8.60, Zure Bellefleur f 10, Zoete Bellefleur f5, ('orpendu f6, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Peren. Pondspeer 5 ct, Gieser Wil deman 56 ct., Jodenpeor 45 ct., Win ter Rietpeer 56 ct., Chamontelles 46 et, Bezy Van Sohonouwen 4012 Ct., Weldrag'er 45 ct., Dogesme de Comis 1416 ct., Beurré Clairgeau 10-13 ct., Winterlouwtjes 6—8 Ct., alles per K.tfl A pp ie I s. Goudreinet 811 ct., Belle fleur (zuur) 68 ct., idem (zoet) 5—7 ct., Peperappel1 5 ct, Lindenappel 56 ct., Corpendu 46 ct., Fransche Bellefleur 56 ct; Armgaard 46 ct., alles per K.G. Diversen. Druiven 80 ct., Ajuin 8 10 ct., Mispels 56 ct., Aardappels 4 ct., alles per K.G. Veilingsvereeniging „Zuid-Beveland". Goes, 2 Nov. Groote veiling. Westlandsche Bellefleur -f5.50, Sterap pel f 11.Paradijs-appel f5, Zure'Belle fleur f3, Gieser Wildeman f4.10 a, f4.20, Nouveau Poiteau £610, Jodenpeor f6.10, Bezy de Cham on tel f 5.40, Klei peer f 4, Pomme d' Orange f 5.20, Tulpa f 10. Kleine veiling. Peren: Gieser Wildemans 34 ct., Klei peer 36 ct., Pöndspeer 3-0 ct., Bezy de Chamontel 4-6 ct., Bezy van Schonouwen 57 ct., Nouveau Poiteau 510 ct., Winter Rietpeer 36 ct.. Winter louwtjes 45 ct., Gieser Wildeman 3—5 ct., Doyenné du Cornice 28 ct., Cure 56 ct., Arongerpeer 23 ct., Suikerijpeer 23 ct., Dorothea Royal 2-5 ct., Jodenpcer 4—6 ct., alles per K.G. Appels: Goud Reinet 410 ct., Gol den Noble 6- 7 .ct., Zoete Bellefleur 4—6 ct., Court Pendu 58 ct., zure Bellefleur 5—8 ct., Rambour Mortier 3 4 ct., Reine d' Or 34 ct., Grauwzuur 4 -5 ct., dub bele Bellefleur 56 ct., Reinette Tulpa 57 ct., Sterappel 5-10 ct., Tuinzoet 67 ct., Huismanszoet 34 ct., Bijenkorf 35 ct., alles per K.G.' Diversen. Mispels 57 ct., Sprui ten 45 ct.., Ajuin 1012 ct., alles' per K.G.Nooten 2630 cf., per 100 stuks; Fazanten 4595 ct., Jong© Hanen 40 ct., Andijvie 12 ct., alles per stuk. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg, 2 Nov. Duchesse d' Angoulême. 10—11 ct., Beur ré d'Aremberg 10 ct., Louwtjes 6 ct., Pondspeer 4 ct., Bismarck 66s/j, ct., Pa radijs 8V2 ct., Goud Pipping 6 ct., Schij- ving 6 ct., Grauwzuur 5V2 ct., Reine d' or 4V2—5V2 ct., roode ribbing 661/2 ct., Zure Bellefleur 71/2 ct.. Wellington 5 ct., uien II1/2 ct., princesseboonen 2025 ct., spruiten 25 ct., koolrapen li/2 ct., alles per K.G,, bloemkool 3 1 6ct., roode kool 46 ct., savoye kool 37Va c,t., witte kool 5 ct., boerenkool 1 ct., sla ,1/21 ct., andijvie i/2IV2 ct., alles per stuk, spinazie 1633 ct., postelein (fransche) 10 ct., molsla 66 ct., alles per mand, peen 3V2—4i/a ct-, prei 41/3—&V2 ct-> kro ten 2—31/2 ct., rammenas 121/2 ct., sel derij 12 et., pieterselie 221/2 ct., kervel 12 ct., uien 23 ct., alles per bos. Vlissiiigen, 2 Nov. 1915. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgende prijzleai, besteed: Spinazie 29—32 ct., andijvie 5—26 ct., kropsla 1129 ct., boerekool 1012 ct., alles per mand; veldsla 26 ct., kervel 25 ct., 'beiden per kleine mand; peen. 451/2 ct., rapen 21/24 ct., selderie 1— 3 ct., kroten 31/241/2 ct., prei 46 ct., bleekselderie 31/24Vo ct., ramenas 23 ct., pieterselie 31/24 ct., schorseneeren 31/3 ct., alles, per bos; bloemkool 41/2— 20 ct., roode kool 571/2 ct., witte kool 51/2 ct., savoye kool 3Va7 ct., alles per stuk; spruiten 15i/a231/2 ct.. poters 21/2 ct., uien 91/2 ct., koolrapen IV2— 21/2 ct., peen 2V2 ct., kroten 31/? ct., witlof 10 ct., suikerboonen 251/2261/2 ct., snijhoonen 1317 ct., tomaten 14 151/2 ct., beurré Clairgeau 7131/2 ct., beurré Hiel 6—6i/3 ct., TJrbanisten 6 ct., pondsperen 51/2 ct., nouveau, poiteau 61/2 81/2 ct.., beurré Bachelier 91/2 ct.. klei- peren 41/2 ct... bergamotten 31/2 ct., goudreinetten 51/291/2 ct., zure belle fleur 81/2 ct., zoete bellefleur 5.1/2 ct, koningszoo! -51/2 ct., campagne fiVa ct., Bismarck 71/2 ct., roode ribber 6 ct., grauwzoet 61/2 ct, huisman 21/24V2 ct., alles per K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3