Uit da Provincie. Kerknieuws. Onderwijs, Koloniën. pagandacommissie, van het leven der clubs, dat ook onder den oorlog lijdende is, al bestaat schier bij alle clubs last ernstig voornemen de propaganda voort te zetten, van het aantal clubs, dat, naar gehoopt wordt, eerlang de 50 zal berei ken. Het verslag noemt de verschijning van de „nadere toelichting" van dr. Kuyper een gebeurtenis 111 het politieke leven. Aan dr. A. Kuyper werd een telegram gezonden. Als bestuursleden werden herkozen mr. R. van Maare en ds. J. Sybesma; in de vae.-llogerzeil werd tot bestuurslid ge kozen dr. E. J. Beuuier. Mr. J. A. de Wilde uit Den Haag sprak hierna over: Ons Ideaal. Mr. L. H. W. Re go ut. f Gistermiddag half één is op 54-jarigen leeftijd te Rome overleden mr. L. H. W. Regout, tijdelijk gezant bij het Vatikaan. De overledene heeft dus zijn nieuwen post. waarheen hij den lOden Juli j.l. was geroepen, slechts korten tijd vervuld. Mr. L. H. W. Regout werd den 27en October 18151 te Maastricht geboren. Hij promoveerde op 22-jarigén leeftijd aan ae Leuvensche Universiteit als oiviel-ingc- nieur en in 1896 aan de gemeentelijke Hoogesehool te Amsterdam tot, doctor in de rechten. Op jeugdigen leeftijd werd hij reeds lid van de Staten van Limburg en na in 1898 te zijn gekozen tot lid van Gedepu teerde Staten dezer provincie, vaardigde dit gewest hem later af naar de Eerste Kamer, van welk deel onzer volksverte genwoordiging hij bleef deel uitmaken tot 1909, toen aan hem. ter vervulling van de door het overlijden van den heer Be vers, in het kabinet-Heemskerk ontstane vacature, de portefeuille van Minister van Waterstaat werd toevertrouwd. Met groote energie en werkkracht stond hij daarna circa vier jaren aan het hoofd van dat Departement. En toen na den stembus strijd van 1913 het Ministerie-Heemskerk plaats moest maken voor het tegenwoor dige Kabinet, werd Mr. Regout kort na zijn aftreden als Minister andermaal thans door de Staten van Noord-Brabant, afge vaardigd naar de Eerste Kamer. Een italiaansch blad van den dood van gezant Regout melding makendé, voegt aan het overlijdensbericht het volgende toe „Als man van degelijke godsdienstige beginselen heeft Mr. Regout in de dagen van zijn ziekte met christelijke heldhaf tigheid zijn lijden gedragen en strekte hij door zijn onderworpenheid aan den Wil Gods en zijn voorbeeldige godsvrucht tot diepe stichting vjan zijn omgeving. Even groot «ds de achting en bewonde ring was, diedi era wegens zijn uitstekende hoedanigheden in gijn vaderland ten deel viel, was die, welke hij in weinig tijd onder ons zich had weten te veroveren. Ph. J. Ketner. j De driehoek-redaeleur van de „Tel." schrijft nog van, den heer Ketner, dat deze na eerst (te Doetinchem) een theo- logische opleiding gehad te hebben, te Arnhem op verschillend gebied samen werkte met den oud-minister Tabfcia; dat hij nog hoofdredacteur van de „N. Arnh Crt." is geweest en later Kamer-verslag gever van de „N. C." Als hoofdambte naar aan ons ministerie van landbouw bewerkte hij verscheidene verdienstelijke rapporten over onzen handel en onze industrie. De heer Ketner was oen be kwaam en nauwgezet man. Hij is aan buikvliesontsteking overle den. C o 1 ij n landvoogd? De heer Colijn deelde aan de „Locomo tief' mede, dat hij aan de geruchten in de bladen over zijn benoeming tot gou verneur-generaal geen de minste waarde toekent. Het vervroegd vertrek (in de tweede helft van November) van den heer Colijn uit Indië houdt verband met aan gelegenheden de Bataafsche Petroleum maatschappij betreffende. Het Bat. Handelsblad weet mee te deeien De heer Idenburg heeft nog zeer kort geleden aan het opperbestuur in Neder land verklaard, dat, hoewel hij hoopto spoedig zijn ambt te kunnen overgaven, hij niettemin bereid was aan te blijven tot gunstiger tijdsomstandigheden de over gave van het bestuur dezer landen min der bezwaarlijk maakten. (Zie laatste berichten.) H. M. de Koningin gaat, naar de Avp. verneemt, 3 Nov. per K011. trein naar Winschoten en maakt vervolgens een autotocht door het Old- ambt. Te Winschoten teruggekeerd, wordt ten Raadhuize geconfereerd met eenige personen, evenals daarna te Groningen, waar bij den Commissaris der Koningin de thee wordt gebruikt. Des avonds keert de Koningin naar- de Residentie terug. Voeding inensch en dier. Gistermiddag heeft H. M. de Koningin den heer J. H. 0. Dominicus te Kruinin- gen ontvangen, voorzitter der provinciale sub-commissie inzake de voeding van mensch en dier. A111 s ter d a 111 IX. De Standaard beveelt den recht- schen candidaat met het volgende aardige stafrijm aan: „Vul vliegensvlug in voor Vliegen de Vlugt!" Middelburg. I11 de gisterenmiddag ge houden vergadering van het Middel- burgsch Muziekkorps, wees de voorzitter, de heer Herman Snijders, erop, dat de toestand van de vereeniging niet zoo zwart is als men in het begin van dit jaar vreesde. Wel zijn er zeer weip/ig concerten gegeven, maai- dank zij het flinke optreden van het bestuurslid, den heer Hioolen, werd de subsidie der ge meente met f600 verhoogd; spr. brengt den heer Hioolen namens de vereeniging dank. Verder herinnerde de heer Snij ders aan het legaat-Tak, waaruit de kos ten voor nieuwe instrumenten en voor herstel van oude ten deele zullen worden betaald. Het aantal contribuanten vermindert echter ieder jaar en blijft de toestand dus zorgelijk. Vastgesteld werd de bcgrooting 1916 in ontvang en uitgaaf op f5935 met ge raamd nadeelig slot vu 11 f ^81.96. Het nadeelig saldo 1915 wordt op f 165 ge raamd. De heer Hioolen werd tot bestuurslid herkozen. Wij hebben ons gisterenavond ge- ergerd over het optreden van de leer lingen der Burgeravondschool. Deze staan niet in een al te best blaadje door de baldadigheden, die zij herhaaldelijk ple gen, maar wat wij nu gisteren zagen en hoorden was nog iets anders dan bal dadig. Juist 0111 zes uur als de school aangaat, vangt in de Rijschool de oefe ning van den Vrijwilligen Landstorm aan. Nu waren de landstormmannen, die op het oogenblik, dat zij zich in uniform bevinden, toch even goed militair zijn, als welke andere soldaat ook, het mik punt der jongens geworden; roepen, schel den en joelen was voor hen de wijze om met de mannen, die gemeend heb ben zich vrijwillig te moeten aanmelden, om in tijd van nood het vaderland te dienen, te spotten. En zelfs projectielen, in den vorm van aarde enz. werden op den landstormers afgevuurd. Gelukkig wis ten deze hun kalmte te bewaren, anders hadden er zeker ongelukken gebeurd. De houding van de jongens, waaron der .toch ook velen, voor wie men geen beroep meer op hun jeugd kan doen, was zéér afkeurenswaardig. Uitvoering „Hosanna". Gis- trenavond gaf in de concert- en gehoor zaal te Middelburg, de muziekvereeniging „Hosanna" een uitvoering, ten bate van het Plaatselijk Steuncomité. De zaal was zeer goed bezet, een be wijs, dat genoemde vereeniging de belang stelling van het zaniglievend publiek reeds bezit. 't Was geen overladen program, dat werd uitgevoerd- naar Hollandsche dege lijkheid slechts twee stukken, maar dan ook twee, die er zijn mochten; de be kende „Athalia" van F. Mendelssohn en de wellicht minder bekende Psalm 95 van denzelfden auteur. „Athalia", zonder ook maar iets te kort te doen aan de schoone sopraan- stemmen en de mooie alt, die we moch ten beluisteren en genieten in solo, duo en trio, gaf haar heerlijke bekoring in de hijzonder schoone koren, die vooral in lie en IVe fragment aandoenlijk, tref fend harmonieerden, al hadden we ook hier en daar een „tikje tenor" minder, en een „kriezeltje alt" moer willen hooren. Een woord van lof verdient in 't bijzon der hel orkest, dat zorgde voor een uit stekende begeleiding en vooral bij 't begin van liet Ve fragment een stukje kunst op zichzelf gaf en daarvoor in het bij zonder den weiverdienden dank van het aandachtig gehoor inoogstte. Al dit schoons was echter niet tot zijn recht gekomen, indien de leiding niet be rust had in de handen van zulk een bekwamen dirigent! Beets heeft het zoo kernachtig gezegd i Wat een lied kan doen behagen Is de toon, Is de maat. Waar die goed zijn aangeslagen. Is een schoon Dat volstaat. „Athalia" was een schoon, dat een machtigen indruk gaf, aan allen die het mochten beluisteren. Na de pauze kregen we het dessert, dat, in overeenstemming met den hoofd schotel, niet minder verdienstelijk werd uitgevoerd. Minder bekend dan het eerste, had het de aantrekkelijkheid van velen door het nieuwe. Ook hier bleek het weer, dat „Hosanna" haar koren wel verzorgt ori dat er uitstekende krachten schuilen in sopraan- en altsolisten. Vooral treffend mooi was het duet door 2 sopranen, dat een krachtig applaus uitlokte. Ook de tenorsolo werd verdienstelijk ten gehoore gebracht, de solist bleek zijn heldere stem goed meester te zijn. De bekoring, die er van „dezen 95sten Psalm" uitging, deed wederom bewonde ren het genie van een Mendelssohn, dat op zulk een wijze vertolkt, den Schepper eert in het schepsel. 'tWas een goed geslaagde „Alendels- sohnavond", die Middelburg1» zangkoor „Hosanna" te genieten gaf. De vergadering, die met een kort in leidend woord en gebed door ds. Jonker was geopend, werd met dankzegging door ds. De Ligt gesloten. In den afgeloopen nacht ruim 12 uur ontdekte de agent van politie De Looff een brandlucht op het Oostkerkplein en zag hij uit een der raamopeningen van de hooiperserij der Naamlooize Venoot- schap Zeeuwsche Veevoeder en Kunst- mesthandel, rookwolken komen. Vuur kon de agent niet ontdekken. Hij waarschuwde oogenblikkelijk den inspecteur, den heer Van de üolder, die direct medeging, maat' daar ook hij niets zag van vuur, wer den de omwonenden gewekt en spoedde .de agent zich naar de woning van den ••'-1m heer Boogerd en was deze spoedig ter plaatse. Toen men in Jjet gebouw kon komen zag men een hoop zakken smeu len onder de hooipers. Met eenige emmers water werd de brand gebluscht Intusschen was ook de commissaris van politie gewaarschuwd en was ook deze spoedig ter plaatse, terwijl ook de ge- geentebouwmeester een onderzoek deed instellen. Het personeel der stadschuur Was met een slangenwagen ter hulp ge komen, doch deze behoefde niet te wor den gebruikt. Omtrent de oorzaak van den brand vernemen wij, dat eenige werklieden, die moesten overwerken, des avonds op een zolder gerookt hebben. Een nader onder zoek zal moeten uitmaken of dit met den brand in verhand moet worden ge bracht. Hedenmorgen heeft de burgemeester den commissaris van .politie opgedragen zijn groote tevredenheid te betuigen aan den inspecteur en den agent van politie voor hun flink optreden, waardoor liet zich uitbreiden van den brand is voorkomen. De Mechelsche beiaardier Jef Denijn, zal Vrijdag a.s. het klokkenspel op den Lange Jan alhier onderzoeken. 's Avonds wordt hem door „Vreem delingenverkeer" een maaltijd aangebo den in het hotel De Abdij, waar van 46 uur aan hen die den heer Denijn willen spreken, daartoe gelegenheid zal worden gegeven. (AI. Crt.) Goes. "Alhier is opgericht een plaatse lijk comité, afdeehng van het Koninklijk Nationaal Steuncomité, hetwelk zich ten doel stelt de burgerij te voorzien van minder dure levensmiddelen en brandstof fen. De goedkeuring van R. en AV. is be reids verkregen. Gisterenavond gaf de Zangvereeni- ging der Ned. llerv. Gemeente alhier eene uitvoering met begeleiding van strijk orkest in het majestueuze kerkgebouw. Het vrij talrijk opgekomen publiek volgde met onverdeelde aandacht de uitvoering der beide nummers van het programma, te weten: „de landing van Willem "I te Seheveningen" en „Het beleg en ontzet van Leiden", beiden getoonzet door 11. Gerretson. Nadat door ds. de Vries met een korte inleiding en gebed de samenkomst was geopend, had het Zangkoor gelegenheid om onder leiding van den ijvcrigen di recteur dhr. C. de Drou van Middelburg blijk te geven van de vorderingen sedert*' het laatste optreden weder gemaakt. Al dadelijk trof het ons boe de sopraan soliste, mcj. B., in vastheid van toon en uitdrukking gewonnen had en is het zéér jammer dat het Koor deze goede kracht zal verliezen. Ook de bariton-solist was voor een eerste optreden niet onge lukkig en zal deze evenals de tenor solist in „Leidens beleg en ontzet" - hij voortgezette studie blijken goede aan winst yoor het Koor te zijn. In alle onderdeelen de uitvoering te volgen is niet de bedoeling; op te merken is echter, dat op enkele plaatsen meer uitdrukking in den zang het effect zou verhoogd hebben. Is het soms, dat het Koor te veel kracht verspilde? Daardoor toch klonken som mige gedeelten ietwat monotoon en ont brak het vermogen 0111 een climax in den zang te leggen waar de waarden zulks ver- cischten, zooals in „Holland leeft weer" enz. In de pauze tusschen de beide zang nummers betrad ds. de Vries den kansel en sprak een kort en kernachtig woord naar aanleiding van den inhoud der lie deren - van strijden en lijden, van wor steling en overwinning. Hij bepaalde de aandacht der hoorders hij hetgeen het Boek der hoeken ons vermeldt van het krijgslied van Lamech en hoe sedert die tijden een voortdurend strijdlied op deze aarde geklonken heeft. Gelukkig, dat het alzoo niet blijven zal, maar dat eenmaal het beginsel der Liefde, geopenbaard in den Zone Gods, de zegepraal verwerven zal en het dan zijn zal vrede op aarde, als wanneer allen en alles zal instemmen in het lied des Lams. Daarna werd het tweede deel der uit voering met animo aangevangen, maar dit mocht niet de vertolking erlangen als het reeds gegevene. Inzonderheid de tenoren waren vooral in het begin - niet gelukkig en een te lage inzet van het koor „Gebed om uitredding" bleek op dit gedeelte van zeer storenden invloed. Ge lukkig werd "één en ander in het vervolg hersteld en klonk zeer opgewekt en frisch het „Slaet op den trommele enz." Den dilettanten, zoowel dames als hee- ren, die welwillend de begeleiding op zich hadden genomen, komt een woord van lof toe voor de uitstekende vertol king der verschillende partijen. Jammer voor hel samenspel, dat ditmaal de cello partij niet bezet was. Met voldoening mag het Zangkoor op dezen avond terug zien en wij hopen nog op menige goede uitvoering onder leiding van haren volijverigen Directeur. Het slotwoord van ds. de Vries was zeker naar aller hart, toen hij het Zangkoor dankte voor hetgeen het teil beste had willen geven en was een opwekking tot versterking van het ledental zeker niet misplaatst. Aloge als gevolg daarvan voor al de baspartij een flinke versterking ont vangen, daar nti menigmaal de contra bas hoe ingehouden ook bespeeld de zangstemmen moest domineeren ter wille van het geheel. Met dankzegging werd door Z.Eerw. dezen avond besloten. Pensioen verleend aan dly. A. R. Breetvelt, onderwijzer bij de Rijksnormaal lessen te Goes, f 449. Vlissingen. De haven. Door den heer G. J. van den Broek, ingenieur van deni rijkswaterstaat alhier, is. blijkens de$Vl. Ct.", een verslag uitgebracht naar aan leiding van een door hem in September 1910 gemaakte reis tot bezichtiging van eenige aan de kust gelegen havens in Frankrijk, Engeland en België, in ver band met de plannen voor de haven, van Vlissingen, voornamelijk als haven voor het snelverkeer. De heer van den Broek concludeert lo. De ligging der stad maakt de ha ven niet geschikt voor aanloophavcn van het snelste ovcrzeesch verkeer, dat on derweg slechts passagiers en post laadt en lost, met uitzondering echter van die lijnen (thans alleen de lled-Star-Lijn), die te Antwerpen een beginpunt hebben. Als beginpunt van zulk oen snellijn zou Vlis singen in aanmerking kunnen komen. Ten behoeve van het aanloopen van in Antwerpen beginnende lijnen is de toe gang naar Vlissingen en de bescherming der reede voldoende; voor een haven bootje tot het overbrengen van post en passagiers van op de reede ankerende schepen is «een aanlegplaats nabij het spoorwegstation een vereischte. Aroor een in Vlissingen beginnende overzeesche snellijn zou een open haven, met kaden aan diep water gelegen, noodig zijn. 2o. V001* het overzeesche snelverkeer dat onderweg, behalve passagiers en post, ook goederen laadt en lost, is do ligging van Vlissingen en ook de toegang tot de haven gunstig, de bestaande ha veninrichting echter onvoldoende. Hier voor is een open haven met kaden aan diep water, vanwaar op elk uur van het getij groote schepen vertrekken, noodig; op de kade behooren kranen, loodsen en spoorwegverbindingen aanwezig te zijn. 3o. \roor het snelverkeer over korten afstand (naar Engeland)' is de ligging van Vlissingen en de toegang tot de haven gunstig. Echter is voor geen andere schepen dan die der maatschappij „Zeeland" bui ten de sluizen plaats beschikbaar. Een inrichting van de open voorhaven voor een grooter getal post- en passa gierschepen zooals te Calais, voor zoo veel noodig naar plaatselijke omstandig heden gewijzigd, en de houw in de open haven van eenige aanlegplaatsen voor snelgoedcreodicnsten zouden ter 'bevor dering van dit verkeer aanbeveling ver dienen. 's Gravenpolder. In de Woensdagavond gehouden raadsvergadering waren 5 le den tegenwoordig, afwezig de heeren D. P. Pramen en L. Kosten, met kennisge ving. A'oorzitter dhr. S. Paul, wegens on gesteldheid van den Burgemeester. No tulen der Vorige vergadering worden goedgekeurd en eenige ingekomen stuk ken voor kennisgeving aangenomen. De geincentebegrooting voor 1916 van Ged. Staten terug ontvangen, word met cle ver- langde veranderingen goedgekeurd en op nieuw vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 11473.9?V2- In de vorige vergadering is een besluit genomen 0111 hot maximum van den hoofdelijfcen omslag te brengen op f3000. Door Ged. Staten wordt ver langd dit bedrag op f2550 te brengen. De raad bleef echter bij zijn eenmaal ge nomen besluit, omdat reeds f2550 voor 1916 is uitgetrokken en de begrooting voor dat jaar zeer schrap was opgemaakt. I11 verband met het bovenstaande is de her ziening van de .jaarwedden van Burge meester en Secretaris aangehouden. Mag niet lioogei' dan f2550 voor hoofd, omslag worden gegaan, dan kan ook geen ver hooging van jaarwedde plaats hebben. Souburg. Woensdag had de jaarverga dering der Ger. Knapenvereeniging ,,Ti- motheüs" plaats in de Cln;. School. Na opening en het uitbrengen dor versla gen werd een wedstrijd gehouden van opstellen en voordrachten. Aan beide wedstrijden werd dooi' 7 knapen deelge nomen. Voor beide wedstrijden waren door het Bestuur boekwerken beschikbaar ge steld. Een jury was benoemd, bestaande uit Ds. Kerkhof, J. C. de Hamier en A. van Veen. De prijs „Historische Bloem lezing D. Wouters en F. André" werd geschonken aah A. Haartsen, oud 12 jaar, voor een opstel gewijde geschiedenis ge titeld „Simson". De prijs „De Leeuw van het Noorden door Penning" viel ten deel aan P. Suurmond, 13 jaar, voor een op stel Kerkgeschiedenis, getiteld: „De 30- jarige oorlog". l)e 3de prijs „Do Negerhut, door Harriet Dëechor Stovve" verwierf .1. de Keijzer, oud 13 jaar, voor een opstel Vaderlandsche Geschiedenis, getiteld „De West-Indische - Compagnie". Voor de voordrachten werden 2 prijzen toegekend. Een prijs aan C. Alocns. oud 15 jaar, getiteld„Zeèiriansrijmen over Bifestevaer Tromp, door Joh. Been", en een prijs aan W. Willeboordse, 15 jaar, getiteld: „Van een paar Afrikaansche jongens, door Lion Cachet". Deze prijzen werden door Ds. Kerkhof namens de jury uitgereikt. Afgevaardigden van Kerkeraad, Schoolbe stuur en Jongelingsvereeniging boden hun gelukwenschen aan. Tol bestuursleden werden gekozen de heeren A. 1. Haartsen, M- C. v. d. Putte en A. Wouters. Tot het nazien der boeken van den penningmees ter werden benoemd dhrn. A. Arendse en K. Wielemaker. Ds. Kerkhof sloot de vergadering met dankzegging. De collecte voor de sciiool bedroeg 12.95. St- Maartensdijk Gisteren overleed al hier de heer Chr. Hoek Alz. op ruim 74-jarigen leeftijd. Sinds 20 Febr. 1894 was de overledene onafgebroken lid van den gemeenteraad. Op 11 Januari 1907 werd hij benoemd tot tijdelijk wethouder; op 25 Juni daaraanvolgende werd hij als zoodanig definitief benoemd. Op 2 Sep tember 1913 wenschte hij als wethou der niet langer werkzaam te zijn. Op 26 November 1906 werd hij benoemd als lid van het college van zetters, wat bij tot aan zijn dood gebleven is, evenals lid van het kiescollege bij de Ned. Herv. Kerk,, waartoe hij vóór 14 dagen nog herbenoemd werd. De heer Hoek genoot de aJgeme.ene achting der ingezetenen. Alen seint ons: lieden is gearresteerd en ter beschikking van den officier van Justitie gesteld, zekere .1. R„ als ver dacht van brandstichting in de schuur zijns vaders. Terneuzen. Gisternamiddag Werd alhier in het, „Hotel Centraal", onder voorzitter schap van den heer J. A. van Ro-mpu, eene vergadering gehouden van de „Ver eeniging van Burgemeesters, Secretarissen en Ontvangers in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen". Het was geruimen tijd ge leden, dat eene vergadering van deze vereeniging gehouden werd. Algemeen wa ren de opgekomenen het er over eens, dat het gewenscht is, weer opnieuw het werk ter hand te nemen. In eene vacature in het bestuur werd voorzien door de benoeming van den heer L. Stolk, secre taris van Zaamslag, tot. secretaris. Eene commissie werd benoemd voor het voorbe reiden eener herziening der statuten, ter wijl ook tevens rapport zal worden uitge bracht over de circulaire van Gedeputeer de Staten, betreffende de jaarwedden van burgemeesters en secretarissen. (Tern. Crt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Helium. A. v. Wessem te Hiaure. Aangenomen naar Schoonvewoerd door N. C. Bakker te Kesteren; naar Doetin chem door H. Smelt te Hazerswoude naar Lobith door H. Cannegieter te Gouda. Bedankt voor Oude Xiedorp door H. J. Witkop te Hippolytushoef. Ds. AV. A. Noest te Hoofdplaat hoopt Zondag 15 Januari 1916 afscheid te ne men van de Ned. Herv. gemeente te Hoofdplaat, en Zondag 22 Januari d. a. v. zijn intrede te doen bij do Ned. Herv. gemeente te Anlo (Dr.), na bevestigd 1e zijn door ds. G. J. Mooi van Vries. Geref. Ivörfcen. Tweetal te 's GravenhageR. E. v. Ark el te Soest en dr. K Dijk te Rijswijk. .Examens AI. 0. Het mondeling gedeelte van de akte-examens Middelbaar Onderwijs in de Nederlandsche taal en letterkunde, de geschiedenis, de aardrijks kunde, de staathuishoudkunde en statis tiek en de Staatsinrichting, voor zoover die in het openbaar worden gehouden, zal dit jaar worden afgenomen te 's-Gra venhage, in het gebouw Fluweelen Burg wal no. 22, op de navolgende dagen en uren Nederlandsche taal en letterkunde (K VII): 13 Nov. 1.30 h.m., 23 Nov. 10 u. v.m., 20 Dec. 1.30 11.111., 16, 27 Nov., 7, 11, 16, 17, 18, 21, 23, 24, 27, 28 en 29 Dec., telkens te 10 uur v.m. en 1.30 n.m.; Geschiedenis (K VIII): 27 Nov., 11, 15, 17, 18 en 24 Dcc., telkens te 10.15 v.m. en 1.30 n.m., 22 Dec. 1.30 11.111., 23 Dec. 10.15 v.m.; Aardrijkskunde (K IX): 6 Dec. 1.30 n.m., 15. 18, 22, 23. 29. 30 Nov., 7, 9, 13, 14 Dec., telkens 10.15 v.m. en I.30 n.m.; Staathuishoudkunde en statistiek (K X) 16, 23 Nov., 4 Dec., telkens 2 en 3 u n.m., 7 Dec 3 uur n.m., 15 Dec. 10 en 11 uur v.m., 10, 22 Nov telkens 10 en v.m. en 1.30 en 2.30 11.111., 20 Dec. 10 en 11 u. v.m. en 1.30 n.m., 1, 8, 22 Dec telkens 10 011 11 11. v.m. en 1.30 en 2.30 II.111. Staatsinrichting (K XI): 4, 11, 18, 25 Nov., telkens 10 en 11 u. v.111. en 1.30 en 2.30 n.m., 2 Dec. 10 u. v.m. en 1.30 n.m., 20 Dec. 10 en 11 u. v.111. en 2.30 n.m., 28 Dec. 1L u. v.m. en 2.30 n.m., 9, 16, 18, 21, 22, 23, 24, 27, 29 en 30 Dec., telkens 10 en 11 u. v.m en 1.30 en 2.30 n.m. Voor het kroonjaarcadeau Vrije Univ. van „De Zeeuw"- lezers nog in dank ontvangen van dhr. De Rijke te Koudekerke namens N. N. f2,50, van N. N. te Goes f0.50. Mooi zoo, de eerste halve honderd gul den is er dan toch, dank zij de activiteit van Koudekerke en Goes. Dit is de inzet voor onze Zeeuwsche actie; de rest volgt nu wel. Onze orga nisatie is prachtig en mobiel; niet. alleen op papier maar in werkelijkheid! 'tGaat om een gewichtig landsbelang. K' LE C01NTRE, Goes. Chr. V o Ik s o n d e r w ij s. In de gisteren gehouden vergadering van de Arer. voor C. V. zijn de aftredende hoofdbe stuursleden, de heeren C. W. F. baron Mackay, uit Nunspeet, II. J de Visser, uit Bolsward, en dr. J. Lammerts van Bueren, van Zetten, herkozen. In de vaca ture ds. 11. v. d. llagt, een der oprich ters der vereeniging, werd gekozen de heer S. Stemerding uit Rotterdam. In verband met de drukke werkzaam heden werd besloten in Zuid-Holland naast den heer Hagendoorn den heer Goedhart tot inspecteur aan te stellen, als diens gezondheid liet toelaat. Bet verzet in Celehes. De „.lava-Bode" van 4 September meldt: „Van Tobewali werd bericht ontvangen dat in Boven Binoeang (Marnasa) een zeer sterke ben ting was opgericht. Luitenant

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2