Telegrammen. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Laatste Berichten Aüerfei. Briefwisseling Marktberichten. zijn onrecht'mr. H. zou hem „geen bitter "woorci hebben toegevoegd". Daarom mag nu in plaats van „geen bitter woord" een goede daad worden verwacht. Eüdokia. Rede van dr. A. Kuy- p-ei'. Kampen, J. H. Kok. Euidokia, de geliefde Rotterdamsche stichting, vierde laatst haar 25-jarig jubi leum. Rij die gelegenheid sprak dr. Kuy- per een hoogst belangrijke rede uit. Deze rede iéf thans in 't licht verschenen en voorzien van twee photo's: de vroegere directrice, nu wijlen mej. Scheurer, en de tegenwoordige: mej. v. Hoytema. De ge denkrede van dr. Kuypcr is, als alles wat van dezen hooggeachte!) gelieerde het licht ziet, frisch en klaar. Hij zet nogeens de beteekenis van de Doleantie uiteen, ook voor het Diaconaat, en voor den arbeid gelijk Eudokia bedoelt; hij toont aan wat de medische wetenschap en de krankzinni gen-ver pleging aan de Chr. religie ver schuldigd zijnwijst op dc roeping der gees telijke verpleging; op de ware vrijmaking (emancipatie) der vrouw; en op zoo veler lei wat in een kort bestek niet kan worden aangestipt; en dat in den schoonen vorm, dien wij van dr. K. gewoon zijn. De uit voering door den uitgever Kok van een en ander is hiermee glad in overeenstem ming. Ook deze brochure is derhalve een aanwinst. A rr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Dinsdag', deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in 'de door ons reeds vermelde zaken, waarbij ter zake van poging, tot uitvoer zijn veroordeeld: J. C. v. W., Koewacht, P. F. d. V., 28 j., Moerbeke, A. C. J., 38 j., Mecrdonck, E. A. d. L., 45 j., zonder bekende woon plaats, en S. R., 35 j., St. Laurcijns, allen tot 3 m., E. J. V., 65 j., Antwerpen, H. d. 34 j., P. v. H., 29 j., beiden Clinge, E. G., 39 St. Laureijlis, ïh. S., 28 j., Eede, en A. d. B., 37 j., St. Jan steen, allen.tot 2 m., G. L. A., 36 j., Ant werpen; lot 1 m., A. v. 'G., 28 j., en A. V., 19 j., beiden Antwerpen, V. d. V., 32 j., P. !Z., 33 j., F. v. L.. 37 Ij,, F. d. B., 27 j„ E. T., 23 j., 'U-I. v. P., 19 j., P. B>, 37 j„ Tb. d. P., 18 j., en P. cl. K-, 21j., allen Clinge, L. V., 41 j„ J. D„ 18 j„ F. V., 18 F. d. ,V., 31 j.y allen iSt. Gilles, L. d. W., 27 j., Selzaete, A. v. d. V., 27 j., Koe wacht, J. Z., 60 j„ H. d. R.,- 43 j., A. d. W., 22 j., P. P., 41 j., allen Stekene, en H. d. D., 26 j., en F. R., 25 j., bei den Eede, W. y. A., 37 j., Rotterdam, en J. O. T., 30 j., Antwerpen, allen tot 14 d., J. H-, 18 j., A. Be, 22 j„ J. H., 17 j., C. H„ 27 j., J. P., 24 j„ I>. V., 37 j., J. d. M„ 24 j„ J. v. IL, 19 j„ R. v. C., 34 j., A. v. G., 42 j., F. d. 32 j„ F. d. M„ 19 j., C. S., 35 j., allen Clinge, P. F. d. C„ 18 j., A. F. D, 24 j., F. F„ 18 j., J. W.. 20 j„ allen St. Jansteen, J. v. L., 26 j., Ch. P., 22 j., C. T., 33 j„ allen St. Gilles, A. v. d. W,, 30 j., Rotterdam, E. v. B., 18 j., IJzendijke, <M. fv. d. W„ 19 j., R. d. S., 30 j., en J. d. K., 29 jallen Stekene, R. Th. V., 20 j., Kemseke, en R. T\, 44 j., iGent, allen tot 1 w., A. V., 43 j., St. Jansteen, A. d. B., 48 j., St. Nifeolaas, C. N., 28 j„ Moerbeke, V. y. C., 25 j., Clinge, allen tot 5 d., F. 'M., 58 j., -Clinge, tot 4 d., en J. H., 17 j., E. y. B., 27 j., beiden Clinge, E. Th., 25 j., .St. Gilles, E. d. L., 35 j., L. U., 43 j., en J. A. v. W., 21 j., .allen St. Jansteen, F. L. C., 32 j., Meche- len, D. y., '36 j., St. Nicolaas, en C. A. R., (21 j., Kuithaert, allen 3 d. gev.straf, en M. d. K. d'O., 33 j., Lan- degem, J. V., 35 j., Antwerpen, A. v. H., 32 j., Brussel, M. A. F. C., 30 j., Gent,, allen f 10 b. s. 10 d. h., R. J. P., 14 j., St. Kruis tot f 7 b. s. 1 w. tuchtschool, M. G., 32 j., Overslag, tot f7 b. s. 1 w. h., J. F. B., 15 j., Clinge, tot f7 b. s. 7 d. tuchtschool, F. d. B., 44 j., Brussel, tot f 7 b. s. 7 d. h., Th. A. v. (j. KL, F7 j., Clinge, tot f5 b. s. 1 'w. tuchtschool, H. d. R., 19 j., Asse nede, C. M., ,49 j., St. Nicolaas, F. d. R-, 26 j„ rA. V., 67 j., D. R„ 34 j„ C. K., 30 j., R. K„ 32 F. H„ ^4 j,. A. M., 20 j., A. d. M., 23 j., P. v. d. K., 18 j., W. Sd. V., 30 j., Ch. V., 36 P. d. R., 18 ,j., P. d. R„ 21 j., E. v. G., 25 j., P. v. H., 34 j., J. M., 23 L. B., 19 j., en M. Y., 32 j., allen Ciinge, N. L'., 63 j., St. Laureijns, en A. J. 38 j., Aerschot, allen tot f 5 b. s. 5 d. h., en P. v. L., 46 j., en P. d. K., 33 j., bei den St. Nicolaas, beiden 'tot f3 b. s. 3 d. h., terwijl te dier zake L. v. d. W., 43 j., Assenede, en P. d. M., 25 j., Hoek, zijn vrijgesproken. De rechtbank te Middelburg behan delde heden weder uitsluitend zaken be trekking hebbende op verboden uitvoer; in 60 zaken waren 106 beklaagden gedag vaard,-en waren slechts een vijftal opge komen. Tegen een soldaat, die met een burger bloem probeerde uit te voeren werd één maand gevangenisstraf geëischt evenals tegen zijn medeplichtige en ook tegen een schipper, die te Hansweerd aan de kommiezen wel een emmer tarwe liet zien, maar niet twee zakken, die de kom miezen later vonden. Voor het overige werden verschillende geldboeten en gevangenisstraffen geëischt. De waanzinnige beman- n i n g'. Het dossier inzake de Katwijksche visschers, verdacht van moord op drie hunner kameraden aan boord van de „Noordzee V", is in handen gesteld van de psychiaters Plet en Deknatel, die zul len onderzoeken, of de verdachten, be halve V., die zich reeds in het krank zinnigengesticht te Medemblik bevindt, toerekenbaar voor hun daad zijn. Ongelukken. Te Rotterdam is in het ziekenhuis opgenomen een kind van 9 maanden, dat in de ouderlijke wo- nin den inhoud van een pot kokende koffie over het lichaam kreeg'. Het kind kreeg zeer ernstige brandwonden aan hoofd, armen en beenen. - Het eenige dochtertje van den papiermaker V. te Stadskanaal is verdronken. Te Dor drecht is een 7-jarige knaap al spelende in de Kalkhaven gevallen en verdronken. Gevaarlijk spel. Eenige jon gens waren op den Breeden Hilledijk bij Rotterdam bezig met het voortduwen van een ledigen spoorwagen in de richting van den Parallelweg. Terzelfdertijd kwam een goederentrein, bestaande1 uit 20 wa gons, van den kant van den Parallelweg op dezelfde rails, waarop ook do jongens hun wagen voortduwden. Gelukkig werd het gevaar waarin de jongens verkeerden en waarin ze zelf geen erg hadden, op gemerkt door een wisselwachter, die door het fluiten op een signaalfluitje den trein deed stoppen. Dc jongens echter duwden hun wagen maar steeds voort, totdat hij ten slotte tegen den stilstaanden trein botste en door den schok natuurlijk ach- teruit sprong, met het gevolg, jLat een 9-jarige knaap onder een der wielen kwam en ernstige kwetsuren aan linkerbeen en linkerknie, benevens inwendige kneuzin gen aan 't bovenlijf bekwam. Na eerst voorloopig te zijn verbonden, werd de jongen naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is opgenomen. Planta. Naar het „Hbld." uit goede bron verneemt, is de Nederlandsche Plan- tenboterfabriek verkocht aan Jurgens' Yer- eenigde Fabrieken, voor een prijs, uitko mende op 170 pPt. van het kapitaal. Staking. Gistermiddag zijn de werklieden van de HengelosChe Bontwe verij in staking gegaan. De oorzaak is de invoering van' liet Engélsche tarieven stelsel. Verbrand. Te Delft is Zondag ochtend, terwijl de ouders nog te bed lagen, hel 8-jarig dochtertje van den werk man Breedveld, bij het aansteken van een gastooimfoor met haar klecding in aan raking gekomen met de vlammen en in brand geraakt. Het kind liep in haar angst naar huilen. De vader, door het angstge- schrci gewekt, deed direct al het mogelijke zijn kind (e redden en liep daarbij even eens hevige brandwonden op. liet mocht evenwel niet veel baten; in hoogst deernis- wekkenden toestand werd het meisje naar het gasthuis, vervoerd. Er bestaat geen hoop op liet .behoud van haar leven. N o o d 1 o 11 ige ve r g i s s i n g. Za terdagmiddag zou in het Keurlokaal der gemeente Delft een koe worden geslacht. Een slagersknecht trok het, mes en stak daarmede, hij trol' evenwel niet het rund, maar zijn collega van Dijk, die een vree- selijke wonde aan het boen bekwam. Na dat hem in het gasthuis heelkundige hulp was verleend, is hij por rijtuig naar zijn woning overgebracht. Een record. In het jongste num mer van het algemeen Politieblad staat een en dezelfde persoon, zekere J. K., niet minder dan 69 maal gesignaleerd voor het moeten ondergaan van straffen hem door den kantonrechter te Haarlem opgelegd wegens jachtwetovertredingen en wegens het loopen op verboden grond. Totaal' moet hij aan boetes: f 1215 betalen, daar hij 12 maal tot een boete van f30 en 57 maal tot een van f 15 is veroordeeld. Royaal beloon dl M Viijdagmid- dr^g 4 lUlur. (De trein van Rotterdam stopt te Amersfoort. Reizigers stappen haastig uit en in. Een reiziger komt haastig terug loopen. Zoekende langs den trein, vraagt hij aan een witkiel, of hij weet van een pakje, dat was blijven liggen. De man vexnvijst naar den hoofdconducteur. Rei ziger tikt zenuwachtig aan zijn hoed. „Mijnheer, ik lieb een pakje laten liggen". Hij beduidt hoe groot en hoe verpakt. Er zat f 40.000 in. B-esch rij ving klopt met het pakje dat de hoofdconducteur gevonden heeft. Reiziger over-gelukkig. Hij moet den eerlijken vinder zijn dankbaarheid beLoo- nen. Hij geeft hemeen sigaar. (Historisch.) E e n m o n u m ent voor P i e t e r Jong Lutjebroek bereidt zich voor een monument op te richten voor Pieter Jong, die voor bijna 50 jaar als zouaaf den heldendood stierf voor den Paus (Pius IX). Paus Benedictus heeft een prachtige caméé in diamanten gevat, geschonken en kardinaal' Van Rossum voegde zijner zijds daarbij een zilveren medaille in étui, üvee hoofdprijzen voor de a.s. ver loting. Aldus D e Maasbode. Men herinnere zich dat 13 October 1867 in een gevecht tusschen de Pauselijke Zouaven en de Garibaldi anen bij Monte Libretti (Castelfidardo), waarbij laatstge- genoemden geslagen Werden, Pieter Jans- zoon Jong, van Latjebroek, bij zijn kanon sneuvelde, nadat hij eerst zeventien Itali anen in het zand had doen bijten. Onder de tram. Te Rotterdam is de 5-jarige C. v. L. al spelende voor een juist aankomenden motorwagen van lijn 4 geraakt. Niettegenstaande het krachtige remmen van den bestuurder verdween het Ventje tot groote ontsteltenis van het publiek onder het voorbalcon en haan schuiver. Spoedig werd de tram opgevei- zeld en het knaapje er onder uitgehaald, dat wonderlijk geen letsel had bekomen. Een ondankbare gast. Door oen militair, die voor eenige dagen inge kwartierd was bij den landbouwer Kloet te Eikerzee (Schouwen), is op een oogenblik, dat er zich niemand in de kamer bevond, - uit eeu kabinet een bedrag van f 1630 gestolen. Een ingesteld onderzoek deed de verdachte militair na eenige aarzeling bekennen, waarna hij geleid is voor den commandant van Brouwershaven. Het geld was verborgen in z'n sok. Hij is vandaar overgebracht naar z'n garnizoen. Bloedvergiftiging. Te Xoord- scharwoudc is een vrouw aan bloedver giftiging overleden, nadat zij een puistje, ontstaan op een wondje, had stuk ge krabd. Uit Zuid-Afrika. Twee doch ters van generaal Van Deventer, een van Botha's hoofdofficieren bij de expeditie tegen Duitsch Zuid-West Afrika, zijn op haar vaders hoeve in de Krokodil-rivier verdronken. U i t P a r ij s. Villain, de moordenaar van Jaurès, zal, tenzij hij hiervan binnen 30 dagen in hooger beroep gaat, op 21 November a. s. terecht staan voor het Assizenhof (Gerechtshof) van de Seine. Een correspondent gevan gengenomen. „De Tijd" verneemf^dat een harer correspondenten in België, do heer B. H. Kemper, door de Duitschers in hechtenis genomen en gevangengezet is op het fort Chartreuse bij Luik. De Vesuvius werkt weer hevig. Na een langdurige uitstorting van lava is den 22en October een vrij hevige uit barsting gevolgd. LONDEN, 26 Oct. Het Persbureau meldt, dat de Koning zich 'in Frankrijk bevindt om een bezoek te brengen aan het leger en dat hij ook eenige troepen der geal lieerden denkt te bezoeken. PARIJS, 26 Oct. (Avondcommuniqué.) In Champagne deed de vijand een krach tige aanval' op het geheele front van het werk Courtine. De Franschen bleven in het bezit van de oostelijke en westelijke stellingen, de Duitschers slaagden er slechts in eenige stukken loopgraaf te be zetten. De strijd duurt hier nog voort. ROME, 26 Oct. (Officieel.) De Italianen zijn Zondag! tusschen tarda on den Etsch onder het vuur der vijandelijke artillerie van. twee* stellingen op den monte Altis- simo naar beneden gedaald en hebben twee forten bestormd en den weg van Riva naar Mori bezet, waarbij veel mate riaal in huii handen viel en vijandelijke loopgraven werden .bezet. Drie aanvallen op de Rientz-vallei wer den afgeslagen. De vijand vluchtte en werd vervolgd tot aan zijn loopgraven. Bij twee aanvallen op de Mrzli drong de vijand in onz'e linie binnen; de loopgraven wer den echter door de Alpenjagers heroverd. Wij begroeven 300 dooden van den vijand en maakten vele krijgsgevangenen. De Italianen hebben een sterke stelling' be stormd in de streek van Pl'ava. SOFIA, 26 Oct. (Officieel). Wij hebben Negotin en Prahovo aan den Douau ver overd. Een munitiedepot en 20 wagons oorlogsmateriaal vielen in onze handen. Eén officier en 270 man vielen in onze handen. 300 lijken van vijanden werden op het slagveld gevonden. Prins Kyrill en de bevelhebber zijn plechtig te Uskub ontvangen. De stad was mbt de Bul- gaarschc kleuren en met tapijten ver sierd. De .bevolking nam deel aan dq ontvangst en weende van ontroering. De geestdrift was onbeschrijflijk. DEN HAAG, 26 Oct. De toestand van den tijdelijken gezant bij het Vatikaan., mr. Regout, is zeer ernstig. BERLIJN, 26 Oct. Uit Boedapest wordt geseind, dat van de tusschen 1878 en 1890 en de tusschen 1892 en 1894 ge boren landstormplichtigen, zij' die eerst bij keuring ongeschikt verklaard waren, zich opnieuw aan keuring moeten wor den onderwerpen. KEULEN, 26 Oct. De bladen te Athene melden, dat het Engelsche troepen transportschip „Mnrkct-ti" met 1000 Engel sche soldaten en muildieren, munitie en verplegingsmateiiaal aan boord, aan do Z.-O. kust van de haven van Saloniki getorpedeerd is. Van de opvarenden zijn 83 man gered. WRENEN, 26 Oct. Sommige Oosten- rijksche bladen deelon mede, dat Monas- tir door de Serviërs ontruimd wordt. LONDEN, 26 Oct. Volgens berichten uit Pretoria besloot Botha met zijn col lega's aan het bewind te blijven. WASHINGTON, 26 Oct. Bij1 het ministe rie van Buitenlandsche Zaken heersc.ht groote belangstelling in de zaak Fay. In- dien blijkt, dat F. voor den Duitschen spionnagedienst handelde, zullen zijn han delingen als een ernstig misdrijf tegen de Vereenigde Staten moeten worden be- -schouwd en zal tot Duitschland weer een ernstig protest moeten worden gericht. NEW-YORK, 26 Oct. De industrieel Her- bert Krimzle is gearresteerd als verdacht van deelneming aan een samenzwering tot het vernielen van schepen, die tus schen New-York en vreemde havens varen. Ilij heeft een borgstelling van 25000 dol lar aangeboden. PETROGRAD, 26 Oct. (Officieel.) In de streek van Riga duurt de strijd voort. De Duitschers zijn zonder succes tot het offensief overgegaan ten zuiden van het Babitmeer. Artilleriegqvechten in de streek van Olay. Aan den linkeroever van de Duna ten zuiden van den spoorweg naar Ikskeel deden de Duitschers opnieuw krachtige aanvallen. In verwoede gevechten werden vijf hevige aanvallen van den vijand afge-' slagen. Bij den zesden aanval slaagde een deel der Duitschers erin in een onzer stellingen binnen te dringen. Een groot deel werd gedood, de andere gevangen gemaakt. Deze zesde aanval werd even eens afgeslagen door gecombineerd in fanterie- en artillerievuur, hi de streek van Friedrichsladt kleine gevechten aan de Duna. Aan den linkeroever van de Duna noordwestelijk en westelijk van Ja- cobstadt en in de wouden ten westen van Liwenhof hadden gevechten plaats tusschen kleinere afdcelingen. Bij Dunaburg, ten Oosten van Ulukst, duurt een verbitterd gevecht voort. De Duitschers hebben na de bezetting van Illukst een offensief trachten te ontwik kelen, doch werden aan den rand van het woud ten flosten van Illukst gestuit. Po gingen van den vijand om ten Oosten van Poschilina naar de streek ten Zui den van Illukst. op te rukken, werden afgeslagen. Rij NowoAleandrowskx ten Zuiden van het Mezumsmewmus-meer artillerie- strijd. Bij het Demmon- en hel Drisvviaty meer hebben hevige artilleriegevechten plaats. Aan het front van de Drisvichy, Bogingskojo, Miadziol, Marolsch en Visch- newskopmeren hadden gevechten plaats, •waarbij geen van beide partijen belangrijke successen behaalde. Belangrijk waren de gevechten bij Jeghile ten westen van het Böginskoje-meer, waar de vijand werd ver dreven en ten westen van Kasjetrg, waar wij het dorp Petruscha veroverden. DEN HAAG. Het heeft de aandacht ge trokken, dat minister Treub aan het slot van 1 van zijn memorie van toelich ting bij het Wetsontwerp houdende do grondslagen van zijn belastingstolsel ver klaarde, dat hij in verband met de te korten zich niet. verantwoord zou .achten langer de geldmiddelen te blijven behecren, indien hij niet mocht rekenen op de me dewerking van de Statln-Generaal bij de pogingen tot dekking van het tekort en tot het financieel mogelijk maken van do uitvoering van het regeeringsprogram. De minister machtigt ons te verklaren, dat het zijn va.ste overtuiging is, dat het voor het belang van het land ge biedend is, dat nog in dit zittingsjaar afwikkeling van de ontwerpen plaats vin- de. Wanneer de aangeboden voorstellen tot, grondwetsherziening de Kamer lieb> ben bereikt, zal uit. den aard der zaak de vraag aan de orde komen in welke volgorde de grondwetshei-ziening en de belastinghervorming zullen worden be handeld. Indien mocht blijken, dat do Kamer niet prijs stelt op een zeer spoedi ge openbare behandeling en afdoening dei' voorstellen, zou ik niet aarze len mijn portefeuille ter be schikking te stellen. Dit neemt niét weg, dat ook naar mijn oordeel, nu grondwetsherziening op het program staat, indien de behandeling der belas tingvoorstellen de totstandkoming daarvan in gevaar zou brengen, de belasting voorstellen voor de Grondwetsherzie ning hebben te wijken. De eerste raken alleen den Minister van Financiën, de laatste het geheele Kabinet. IERSEKE. Door de stoom-korboot is gevonden een omgeslagen paviljoenaakjo tegen de Vondelingenplaat. Het is door den kapitein C. Zweedijk mee op sleep touw genomen en meegebracht. Aangifte bij den burgemeester is gedaan. Men be grijpt evenwel van het geheele geval niets. Het zeil en andere inventaris was reeds van boord, terwijl fok en mast en eenig touwwerk nog aangetroffen werden. Ingaande 1 November zullen Tien- rittenboekjes le, 2e en 3e klasse Rot terdam!Schiedam en terqg verkrijgbaar worden gesteld. Tot leerares in Nederlandsche taal en letteren aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus te Brielle is benoemd mej. B. C. M. Mulder van de Graaf te 's Gravenhage. TERNEUZEN. Maandagavond zijn bij Overslag twee soldaten der grenswacht uit Hengelo, genaamd Smit en Seesinck, door de electrische draadversperring ge dood. Waarschijnlijk zijn zij door de duis ternis misleid. Smit was gehuwd en vader van twee kinderen. IJzeren pasmunten. De ijzeren pasmunten, die nu in Duitsch land geslagen worden, herinneren aan den oudsten vorm van munt, zooals die uit Griekenland bewaard is gebleven. Onder de puinhoopen van het oude Heraien te Argos, beeft men kléine pakjes ijzeren staafjes gevonden, die als munten gei braikt werden. Ze heeten „obeloi"meest al werden er verscheidene samen gebon den, om het betalen van groote sommen te vergemakkelijken. Zoo'n hoeveelheid heette in het Grieksch „drachme" en werd later do munbeenheid met de waarde van 1 franc. In Oost-Azië kwamen ook ijzeren mun ten voor. Deze hadden in het midden een vierkante opening en werden tot een zeker bedrag aan elkaar geregen, met aan de einden knoopen. Later werden diezelfde munten in brons nagemaakt en nu nog dienen ze in Korea en China als wettig betaalmiddel. Wanneer men enkele jaren geleden in de binnenlanden van Korea zakeu wilde doen, moest men ladingen van dergelijke „muntkettingen" meesleepen. Ook in de binnenlanden van Afrika wordt ijzer als betaalmiddel gebruikt, deels in ruwe stukken, deels ook bewerkt b.v. in staven, bijlen, lansen, dolken of messen. A bo n nte Souburg. Wil zoo goed zijn ten postkantore te uwent te recla meeren. De verzending van de kranten geschiedt steeds op tijd. Veilingsvereeniging „Zuid Beveland". Goes, 26 October 1915. Groote veiling. Zoete Hollaarts f5.50, Jodcnpeer f 5.30, Bezy de Chamonteï (groen) f4.50—f5.30, Giies'er Wildeman f4.20, Winter Suikerij- peer f 4. Stoofperen f 4.40, Huismanszoet f 4.20, Kléiperen f 3.80. Kleipenen (afval) tjes f4.40. Court Pendu (1e. soort) t'6.30, f3.10, Armg'aarde f5.80, Winter Louw- Court Pendu (2e soort) f 4.10, Zoete Cam pagne f5.10, Zure Bellefleur (le soort) f8.80, Zure Bellefleur (2e soort) f4.60, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Peren. Bezy van Schonauwen 4—11 ct., Bezy de Chamonteï (groen) 25 ei, Bezy de Chamonteï (bruin) 2—4 ct., Win ter Rietpeer 57 ct., Nouveau Pliteau 47 ct., Koning Karei van Wnvtemburg 13 ct., Éeurré Bachelier 810 ot., Berge- motte Philippo 6—7 ct., Comptesse de Paris 45 ct., Pater Hyacinth 31 ct., Gieser Wildeman 35 ct., Kleiperen 3—5 ct., Pondspeer 45 et., Jodenpeer 3—6 et., Beurré Clairgeau 58 ct., Beurré Napoleon 67 ct., Duchesse d' Angou- laime 11 ct., alles per K.G. Appels. Goudreinetten 811 ct., Zure Bellefleur 69 ct., Court Pendu 47 ct, Annanas Reinetten 67 ct., Grauwzure Reinette 57 ct., Groninger Kroon 6 ct., Sterappel 812 ct, Scholsché Pippeling 45 ct,, Tu'inzoet 45 .ct., Hollandsch zoet 3—4 ct., Campagne Zoet 5—6 ct, Zoete Ribbeling 45 ct., Paradijsappel 46 ct., Pomme d' Oranje 4—5 ct., alles per K.G. Diversen. Mispels 7 ct, per K.G.; Noten 2530 et,, per 100 stuks; Bloem kool 6 ct., per '4tuk. (Ongecorrigeerd.) Veilingsvereen. „Goes en Omstreken". Goes, 26 Oct. 1915. Groote veiling. Roode paradijsappel f5.50, zoete Belle fleur f5, Goudreinet f9 a f 11, Groene Chamontelles f5.50, alles per 100 K.G. Kleine veiling. Appels: Bellefleur (zuur) 10 ct., Pip» peling 57 ct., Tuinzoet 56 ct., Belle fleur (zoet) 57ct., Goudreinet 911 ct., Sterappel 8—10 ct., Fransche Belle fleur 56 ct., Hondsmuil 68 ct., Lin- denappel 6 ct., diverse appels 411 ct., alles per K.G. Peren: Kruitpeer 5 ct., Pondspeer 5 ct., Gieser Wildeman 56 ct., Weidrager 56 ct., Bezie v. Schoonouwen 12 ct., Winterlouwtjes 9 ct,, Jodenpeer 5 ct., Peren zonder zaad 67ct, Beurré Clair geau 811 ct., Nouveau pateau 10 ct., Curé 1011 ct., Samontelles, groene 57 ct., idem, bruine 46 ct., alles per K.G. Diversen: Mispels 6 ct. per K.G., rapen 6 ct. per bos, kippen 3545 ct. per stuk. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg', 26 Oct. Beurré Claergeau 51/281/2 ct., Besie de Schoonauwen 9 ct., Curé 61/2 ct., Nou veau Pöiteou 5 ct., witte calville 15 ct.., Bi&rnark 561/2 ct., Goud Pipping 4 ct., Paradijs 4 ct., dubb. paradijs 5 ct., roode calville 6 ct., be zoeting 4 ct., grauw- zuur 4 ct., zure Bellefleur 6—7 ct., rood- Ibakker 5 ct., Sweedenappel 57 ct., roode ribbing 7 ct., mispels 41/2 ct., uien 8 ct., kleine uien 5 ct., snijboonen 241/2 ct., suikerboonen 2931 ct., spruiten 21 23 ct., molsla. 2224 ct., karoten 3 ct., koolrapen l'ï/4 ct., alles per K.G., bloem kool 416 ct., roode kool 26 ct., savoye kool 21/27 ct-, witte kool 56 ct., boe ren kool 1/21 ct., sla 1/21 ct.., andijvie Va1 ct., alles per stuk, spinazie 34 ct., zuring 45 ct., postelein '13 ct., veldsla 9 ct., alles per mand, peen 31/24 ct., prei 551/2 ct., karoten 21/23 ct., rapen 23 ct., rammenas 2 ct., selderij 12 ct., pieterselie 2 ct., kervel 1 ct., alles per bos, Vlissingeu, 26 Oot. 1915. Bij 'de gisteren gehouden groente- en- fruitveiling werden de volgende prijzen besteed Andijvie 226 ets., kropsla 115 ets., spinazie 430 ets., alles per mand. Peen 4!/251/2 ets., karoten 4—41/2 ets., rapen 3—4 ets., selderie 23 ets., pieterselie 31/2 ets., bleekselderie 4¥25 cis., ramme nas 12 ets., prei 4^251/2 cfs., alles per bos. Savoijekool 21/254/2 ets., bloem kool 214 ets., roodekool I1/20V2 ets., wittekool 56 ets., alles per stuk. Tel- noten 38 cis. per 10O stuks. Spruiten 211/2261/2 ets., wasboouen 66.1/2 ets., suikerboonen 141/2 ets., koolrapen 111/2 ets., tomaten 15—19 ets., snijboonen 121/2 141/2 ets., Gieser Wildeman 31/24i/2 ets., Beurré Diel 78 ets., Rielperen 31/2 ets., IJsbout 31/2 ets., Beurré Clairgeau 81/2121/2 ets., Beurré d'Aremberg 151/2 ets., Alexander Lambré 6 ets., Comte de Flandre 15 ets., Beurré d'Amanlis 6 7 ets., Soldat Lahoureiu1 12 ets., Grauw- zoet 51/2 ets., alles per K.G.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3