Telegrammen. itasfc Laatste Berichten Marktberichten. Burgerlijke Stand. Briefwisseling Afloop yerkoopinpn, aanMingsn m Advertentien. Prediiöenrtea der Gerei M te Goer. dubbel Woonhuis, Dinsdag 2 November 1915, Openbare Verkooping. Vrijdag 5 November S9I5, eenig Huisraad. rail, Marktprijzen van Tarwe m Suiker. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van Woensdag 3 November 1915, publiek veilen en verkoopen-. met Winkel, Schuur, Erf en Tuin, verkoopen: eene partij Landbouw-, Melkers- en Zoldergereedschappen, verkoopen: Vrijdag 5 November 1915, publiek te verkoopen: 4 Koeien, 2 Geiten, Tarwestroo, Gerstestroo, een partij Kaf. 22 j., schippersknecht, Hontenisse, 110 b. s. 10 d. h.; mishandeling1: P. J. V., 48 j., hvr. van. J. v. d. B., koopvrouw,Goes, f 7 b. S. 7 d. h.; en overtreding der jacht wet: M. K., 39 boerenknecht, Nisse, met vernietiging van de vonnissen in eer sten aanleg, f2 b. s. 2 d. h. en f4 b. s. 4 d. h. R e c h t b a n k t e M i d d e 1 b ui r g. De eerste zaak was die tegen A. CI., wonende te Zuiddorpe, wegens mishan deling van F. B. Pieters. De getuige Pieters verklaarde, dat hij in den avond van 18 Juni met Van de Vijver in de herberg van Nieuwland was en dat daar ook beklaagde was, er is niets bijzonders voorgevallen. De beide ge tuigen gingen naar de herberg van Dert, daar ging Van de Vijver even naar bui ten, toen getuige ook even naar buiten ging, had Van" de Vijver woorden met beid. Toen getuige er ook bijt kwam be gon b'ekl. ook tegen hem te schelden, men ging b'ekl. achterna om te vragen wat er gaande was, hier haalde bekf. een mes voor den dag en stak bekl. in den buik, waardoor een darm en het buikvlies naar buiten kwamen. Getuige is 35 dagen onder behandeling geweest. Bekl. zegt, dat de ruzie reeds hij Van Nieuwland is begonnen, bij het café van Dert ontmoette hij Van de Vijver, die begon te schelden. Bekl. liep dan het straatje in, gevolgd door Pieters, die hem bij de keel greep en een paar slagen op het hoofd toebracht; daarop werd bekl. kwaad en bang en stak met zijn mes. De tweede getuige, A. van de Vijver, werkman te Zuiddorpe, werd evenals do eerste getuige door den president zéér uitdrukkelijk op de waarde van den eed gewezen. Hij verklaarde ook, dat er bij Nieuwland niets is gebeurd; bij' het café van Dert ontmoette hij1 bekl., die begon te schelden voor „koeters". Pieters kwam er ook bij, had ook woorden met bekl. en ging met dezen het straatje in; ge tuige ging er ook in en pakte Pieters beet; deze noch getuige hebben bekl. beet gehad. Getuige zag bekl. een stekende beweging maken. De derde getuige, J. Seghers, vrijwil lig soldaat, thans te Vlissingen, passeerde op den bewusten avond door de dorp straat en hoorde rumoer; hij heeft Pie ters binnengebracht nadat hij gestoken haxl, van het feit zelf heeft hij eigenlijk niets gezien. De volgende getuige, P. 'Ingelse, hos pitaalsoldaat, thans ook te Vlissingen, heeft den gewonden man voorloopig ver bonden; later werd hij door dr. Jens verbonden. Als deskundige verklaart, deze getuige) dat de wond kan zijn toege bracht met het hem vertoonde mes. De laatste getuige, J. van Sluijs, op perwachtmeester der maréohaussée te Axel, heeft den indruk, dat de beide eerste getuigen bekl. hebben staan op wachten. Bekl. nogmaals ondervraagd, houdt vol te £ijn aangevallen. De substituut-officier van justitie meen de, dat als de beslissing der rechtbank in het nadeel is van bekl., een vrij .hooge straf zal moeten worden 'opgelegd. Maar de officier heeft van het begin af getwijfeld of de beide hoofdgetuigen wel de waarheid spreken. De verklaringen van beiden klopten nu ook niet geheel. D-e officier neemt aan, dat iemand die aange rand wordt, niet lang er over kan den ken wat hij tot verdediging moet doen. Bekl. was, als hij werkelijk aangerand is, gerechtigd het mes te gebruiken. Spre ker neemt aan, dat er ook in de herberg van Nieuwland reeds ruzie is geweest. Uit de tegenstrijdigheden in de verkla ringen van Pieters en Van de Vijver ont staat zooveel twijfel, dat de officier meent te moeten eischen ontslag van rechts vervolging. De verdediger mr. H. J. O. de Groot bracht hulde aan den officier voor zijn onpartijdig requisitoir en ging zijnerzijds de feiten na, er op wijzende, dat beid. gunstig, maar de beide getuigen Pieterse en Van de Vijver ongunstig bekend staan, en sloot zich bij het requisitoir van het O. M. aan. De tweede zaak was die tegen Di. M., opperman te Amsterdam, thans gedeti neerd te Middelburg, beklaagd van oplich ting. De eerste getuige J. Mesu, landbouwer te Vrouwepolder, heeft bekl. bij zich ge had, die hem kaartjes gaf, waarmede hij trachtte geld bijeen te krijgen, zoogenaamd voor werklooze bouwvakarbeiders. Ge tuige geloofde het praatje niet, maar gaf bekl. 50 cent om hem te helpen. De tweede getuige, vrouw, Looise— Meijers, heeft ook het praatje gehoord van een commissie voor bouwvakarbei ders; zij geloofde het ook niet, maar gaf, omdat zij hang was van bekl. De derde getuige, vrouw VamdeBoss© 'Bakker, heeft ook bezoek gehad van bekl., zij geloofde hem en gaf hem ©en kwartje. Bekl. gelooft, dat de getuigen hem ver keerd hebben verstaan. Deze derde getuige zegt, da.t zij het kwartje ook voor bekl. zelf zou hebben gegeven. Uit de verklaringen van de twee volgende getuigen bleek, dat beklaagde zich ook schuldig zou hebben gemaakt aan openbare schennis der eerbaarheid. De officier meende, dat niet bewezen is uit de getuigenverklaringen, dat de getuigen door b'ekl.'s woorden zijn bedro gen en acht ook het tweede ten laste gelegde niet bewezen. Hij vraagt bekl.'s vrijspraak en zijn onmiddellijke invrijheid stelling. De rechtbank deed direct uitspraak, sprak bekl. vrij en ontsloeg hem uit de voorloopige hechtenis. De derde zaak was die tegen F. M. Si, 47 jaar, en C. v. d. B., beiden te Vlissingen, die terecht stonden wegenis mishandeling van en verzet tegen de agenten van politie J. Florijn en J. J. Daanse op 11 September j.l., des mor gens te kwart over vijf. 'De eerste getuige, de agent J. Florijn, bevond zich op 11 September in het Bel- lamypark en hoorde schreeuwen; hij vond in de Jacobstraai ben troep zingende men- schen, allen zwegen op zijn aanmaning, behalve één zekere V. Deze werd door den agent gearresteerd, maar hiertegen verzetten de beide bekl. zich De eerste bekl. ontkende V. te hebben losgerukt en dat Florijn V. uit zichzelf los liet en toen bekl. beet nam; later liet hij ook hem los, zonder verzet zijner zijds. De tweede bekl. ontkende ook zich te hebben verzet tegen de arrestaties noch van V., noch van een hunner zelf. De tweede getuige, J. J. Daanse, ook agent van politie, heeft goed gezien dat W. bezig was v. d. B. van Florijn los te rukken. Getuige hielp mede bekl. W. naar het bureau te brengen, waar tegen deze zich verzetté. Op een vraag van den verdediger, mr. Adriaanse, gaf getuige toe, dat er meer agenten bij zijn gekomen, on dat het mo gelijk is, dat W. bezeerd is, maar dat komt door het opdringen der andere jongens. De eerste getuige a décharge, P. van Haveren, zegt, dat v. d. B. zich verzette, doch W. niet. Toen v. d. B. zich los rukte was W. op een afstand, althans hij heeft hem niet dichtbij gezien. De tweede getuige a décharge, J. Wenz, was bij het. zingende clubje; ik zong niet door en toch arresteerde Florijn hem, op een vraag' van getuige waarom hij het deed en ondanks getuige's beloften, dat hij zou zorgen, dat er niet meer gezon gen werd, hield Florijn vol, dat dat hij V. moest arresteeren. Deze wist te ont komen, toen arresteorde Florijn v. d. B. en ook deze geraakte los. Toen werd W. gearresteerd. Van verzet heeft bekl. niets gezien. De officier meende, dat deze getuige niet de vjaarheid spreekt en vroeg'1 hem onder toezicht van een veldwachter bedenktijd te geven, als hij niet op zijn verklaringen terugkomt, zal hij zijn arrestatie als Ver dacht van meineed vragen. Getuige blijft ook na kruisverhoor met de agenten volhouden, en wordt daar om onder bewaking gesteld. De derde getuige a décharge M. Ize- boud, boekhouder te Vlissingen, zegt ook, dat er geen verzet is gepleegd. De volgende, E. Soetens-, strijkster te Souburg, heeft niet gezien, clat V. werd beetgepakt, maar zij is met W. weggegaan door de Lepelstraat, zij heeft niet gezien dat v. d. B. werd gearresteerd. W. is echter van haar weggeloopen, en zij weet niet wat er gebeurde. De laatste gedagvaarde getuigde a dé charge, A. Aarnoudse, weigerde de eed af te leggen en werd daarom niet gehoord. Thans werd getuige Wenz nog eens ondervraagd en zeide nu het verzet niet te hebben gezien, hij hield echter niet vol, dat het niet gebeurd was. De officier wees er op, dat de eenige verdediging van bekl. en van de getuige a décharge is, dat zij niets gezien hebben. Het O. M. achtte, dat de wijze, waarop de verdediging is gevoerd geen aangena- men indruk maakt; hij wil echter reke ning houden met het goed verleden van bekl. en eischte 14 dagen gevangenisstraf voor ieder. De verdediger wees er op, dat een straf zaak als deze een der moeilijkste is, om dat men staat tegenover beëedigde poli tiemannen, die de handhavers van het gezag zijn. Toch twijfelt spr. er aan of de agenten wel geheel tactvol zijn opge treden; hij gelooft gaarne de verklaring van den commissaris, dat de beide hgen- ten goede en betrouwbare politiemannen zijn, maar de beste breister laat wel eens een steek vallen. Wat betreft de getuige a décharge, pleiter waarschuwt hen al tijd voor meineed; doch zooals dikwijls gebeurt, retireeren deze mensehen weer op hun eerste verklaringen. Bewezen zal moeten worden, dat V. werkelijk gezongen heeft en dit zal niet aan te nemen zijn. Is het niet gebeurd, dan was er geen aan leiding geweest tot eenige arrestatie. Spr. wijst er op, dat gevangenisstraf bekl. en hun gezinnen ongelukkig zal ma- kern Na een opmerking over de dagvaar ding, waarin van wederspannigheid in vereeniging sprake is, terwijl van ieder hunner slechts alleen hun naam is ge noemd. Wegens vernieling van een glas van L. Waelput werd bij verstek tegen F. A., een Belg' uit Overslag, 5 dagen ge vangenisstraf geëischt. Wegens mishandeling van den gemeen teveldwachter D. v. d. Vreugde te Kam perland, stond terecht C. K. aldaar. Het bleek hier een kwestie: over het al of niet mogen vervoeren van grint, dat bekl. gekocht had, maar dat het gemeen tebestuur hem verbood te vervoeren. Toen de veldwachter hier toezicht op hield, had de mishandeling plaats. De eisch luidde 14 dagen gevangenis straf. Mr. Adriaanse bepleitte voor dezen op- passenden man een mildere straf. Hierna werd de zitting geschorst tot hedenmiddag. lee, waarbij ook Turksche cavalerie werd opgemerkt. Vele vluchtelingen uit het Noorden ko men in Monastic aan. KONSTANTINOPEL, 22 Oct. Reeds zou den twee Fransche divisies en een Engel- sche te Saloniki gezien zijn. ATHENE, 22 Oct. Uit Saloniki wordt gemeld, dat een groote slag geleverd wordt tusschen Serviërs en Bulgaren bij' Kopru- DEN HAAG. De opperbevelhebber van leger en vloot heeft een order uitgevaar digd, volgens welke op verzoek van het Kon. Nat. Steuncomité registratie zal ge schieden van hen, die bij demobilisatie of indien hun lichting met klein verlof wordt gezonden, niet zeker weten of her plaatsing in vorige betrekking volgt of zelfstandig werkenden, die steun behoe ven. DEN HAAG. De regeering zal ernstig op treden tegen de onderteekenaars van het manifest inzake de dienstweigeringactie. Zij, die in rijksdienst zijn, zullen worden ontslagen. LEIDEN.' Bevorderd tot doet. rechtsw. op Stellingen de heer L. G. Golds'chme- ding, geb. te. Amsterdam. ANNA PAOLOWNA. Op Woensdag avond kreeg het 6-jarig zoontje van den landbouwer J. P. {luitenburg aan den Lotweg alhier een trap van een paard met het noodlottig gevolg, dat het in den .afgteloopen nacht is overleden. ZIERIKZEE, '21 Oct. 1915. Tarwe f 11,50 a f 13.Ghevaliergerst f 14.50 a f15.Zomergerst faf Wintergerst f 13.50 a f14,Rogge f—a fHaver f12.af 13.25; Kroonerwten f 18.a f 19.50; Schokkers f 17.af 19.50; Bruine boonen f 17.a f21.- Ajuin f8.— a f8.25; Aardappelen f2.50 a f3.Karwij f a fKoolzaad f—a f— Woensdag 20 October 1915. CHICAGO. Tarwe. Ü6 termijnmarkt opende prijshoudend tot Va c. hooger, steeg verder wegens de afne mende voorraden te Minneapolis en op be richten uit Liverpool. Yérvolgens daalde de markt in verband met het betere weer, als gevolg van grootere binnenlandsclie aanvoe ren, wegens loco-verkoopen, op grond van gunstige berichten uit Argentinië en op voorspellingen van grootere aanvoeren. Dek kingen en exportzaken lokten een herstel uit, waarna de markt nauwelijks prijshoudend sloot. Dec. Mei Juli 20 October 1043/4 1055/» 19 - 106'/„ 1073/s - 18 106'/., 1073/s 16 1087s 109'/j NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt was lusteloos. Loco flauw. 20 Oct, 19 Oct. 18 Oct. 16 Oct. North 116 117 V* 119 121'/9 Roode Winter 1277S 128>/4 129 131 Dec. Mei 20 October 112 19 1137» 18 114V2 16 115Va N. C. Van 21 en 22 Oct. MIDDELBURG. OndertrouwdS. de Ko ning, jm. 23 j. en N. Cal jouw, jd. '22 j.; G. F. L. Wellekens, jm. 25 j. en M. M. A. de Haes, jd. 25 j.; A. Frederiks, jm. 20 j. en M. J. Hageman, jd. 19 j.; J. Hali, jm. 24 j. en H. A. F. W. Heilkema, jd. 21 j.; Pr. H. Nouwens, gescli. 31 j. en J. Waterman, wect. 22 j. BevallenN. J. Poortvliet, geb'. Mol hoek, d. GOES. Geboren: 21, Anna Catharina, d. v. Cornelis Johannes van Liere en Klazina Anna Vis van Heemst. Overleden: 20, Martha Johanna de Bruine, 22 j., ongeh. Van 620 Oct. ZIERIKZEE. Getrouwd: P. A. Geluk, jm. 24 j. en 4. Vermeide, jd. 24 j.; P. Schaleven, jm. 50 j. en G. Lemson, jd. 43 j.; H. Krakeel, jm. 30 j'. en M. Neste- laar, wed. 38 j. Bevallen: L. Berrevoets, geb. v. Ves- sem', d.J. in den Bosch, geb. Werner, z.; M. J. Wijsman, geb. Wisse, z.; C. van Strien, geb. van der "Widen, d. Overleden: H. Stiphout, d. 14 j.; M van der Wal, ongeh. d., 65 j. Van 14—21 Oct. KRUININGEN. Getrouwd: Simon Nieu- wenhuize, 34 j., jml.-en Adriana Poley, 29 j., jd. Geboren: Cornelis Petras, z. v. Domi- nicus Martens en Eulalia Seraphina Ver- miout; Francisca Johanna, d. v. Johannes Hendericus Brouwer en Trientje Maria Westerhuis. Van 1522 Oct. IERSEKE. Ondertrouwd: Hendrik Pieter Praat, 40 j., wedr. van Johanna Pek'aar en Meqhelina Sanders©, 30 j., jd. Getrouwd: Reinier Kok, 25 j., jml. te Aagtekerke, onlangs te Ierseke, en Alida Gerharda Segers, 26 j., jd., te Lisse. Geboren: Levina Helena, d. v. Cornelis Pieter van de Plasse en van Sara Johan na van der Have; Maatje, d. v. Cornelis van Velzen en van Bregtj© de Koeijer; Willemina, d. v. Johannes Willem Kosten en van Jacoba Tram'per; Dingemis Jaco bus, z. v. Abraham van Stee en van Maria Houtmian; Marinusi Dingenus, z. v. Dingenis Van Stee en van Cornelia de Koster. Overleden: Jacobus- Hoogerheide, 77 j., echtgen. van Janna Filius Katherina Kos- sen, 80 j., wed. van Izalc van Boven. Corr. teLaat ons over militaire bewegingen zwijgen Corr. te VI. Zend Vrijdags a. u.b. geen marktbericht meer. 22 Oct. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 782.4 te Ha- paranda, laagste stand 766.7 te Karls ruhe. Verwachting tot den avond van 23 Aug. Zwakke tot matige winden uit Ooste lijke richtingen. Nevelig tot halfbewollcfe lucht. Weinig of geen regen. Weinig ver andering van temperatuur. Bij de op 21 October j.l. te Ove- zande gehouden Verkooping van een land bouwers- en vrachtrijdersinspan door no taris E. C. van Dissel te Goes werden de navolgende prijzen besteed: Veulen- dragende merrie 9 jaar f825 en een van 6 jaar f900; 172-jarige paarden f510 en f530; veulen f375; koeien van f270 tot f365. Scherpenisse. Donderdag j.l. werd al hier ten overstaan van notaris Meulen- berg verkocht: een woonhuis, schuur en erf, ten Verzoeke van de erven van Johs. van der Werff Az. Kooper dhr. C. Hartog Cz., voor f2510. Zoo de Heere wil en hij leeft, hoopt mijn geliefde Broeder ANDRIES \U 'T ANKER, te Biezelinge, op Zondag 24 Oct. zijn 70sten geboortedag te herdenken. Dat de Heere hem nog vele jaren spare, is de wensch van zijn eenigen Broeder W. IN 'T ANKER. Schore, 19 October 1915. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig doch geduldig lijden, onze innig geliefde Dochter, Zuster en Verloofde MARTHA JOHANNA, in den ouderdom van 22 jaren. Dat haar heengaan vrede was, lenigt onze droeve smart. Mede namens de Familie, W. DE BRUINE W. M. DE BRUINE—De Vos en Kinderen. Goes, 20 Oct. 1915. Bij dezen betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele gelukwen- schen ontvangen bij de geboorte onzer Dochter. Visites worden bij voorkeur afgewacht Donderdag en Vrijdag a.s. van 2'/> tot 41/2 uur. G. CHR. DUN. M. M. DUN—Quispel. Goes, .22 Oct. 1915. Ondergeteekende betuigt zijn har- telijken dank voor de op zijn 96sten jaardag genoten belangstelling. C. POLDERDIJK. N. en St.-Joosland, Oct. 1915. Met deze breng ik mijn hartelij- ken dank voor de vele bewijzen van deelneming, betoond gedurende de ziekte en na het overlijden van mijn geliefde Echtgeno'ote JACOMINA KLOOSTERMAN, voornamelijk aan de Familie en Vrien den, voor de trouwe hulp aan haar en mij bewezen. P. ZUID WEG. Heinkenszand, 22 Oct. 1915. ZONDAG 24 OCTOBER. Voorm. half 10: Ds. R. J. van der Veen. Nam. 2: Leeskerk. Avond 6: Ds. R. J. van der Veen. Collecte voor Em. Pred., Pred. W. en W. De Notaris M. C. SCHRAM te Krui dingen, zal op des voorm. 11 uur, in het Hotel Koren beurs te Kruiningen, ten verzoeke van den heer C. DE MUNCK, c.s., 1. Het in de kom van het dorp Kruinin gen aan den hoofdweg, bijzonder gunstig gelegen Kad. Sectie G No. 783, groot 2 Aren 15 Centiaren. In gebruik bij Jacs de Muncic. Te'aanvaarden 1 Februari 1916. 2. het Huis en Erf, te Kruiningen, aan het „Eindje in de rondte", Kad. Sectie G No. 563, groot 1 Are 10 Centiaren. I11 huur bij C. v. d. Dorpel, voor f 1.— per week. Aanvaarding 1 Mei 1916. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal op des voormiddags te half elf uur, op de hofstede „Berglust" te Ritthem, bij het dorp, bewoond door den heer JAC. LIJNSE, in het openbaar 1 bruin Merriepaard oud 5 jaar, 1 bruin Merriepaard oud 24 jaar, 1 bruin Merrie paard oud l'/ajaar, 1 vos Hengstveulen. 12 Melkkoeien, 3 Vaarzen, oud 2022 maanden, 2 jarige Vaarzen, 1 Stier oud 9 maanden, 4 Kweekkalvers. Veerwagen, 2 Menwagens met ijzeren assen, waarvan 1 zoo goed als nieuw, Maaimachine (Wood) Rosmolen met stangen, Windmolen, 2 Bietensnijders, Kortmolen, Koksploeg, Wielenploeg, Eggen, Driewielskar, Krui- wagens, Rolblok, Handblok, Sleepdeur, Paardenwant. V oorts: als6 Melkbussen, 4 Melkkannen, en meer andere Goederen, benevens ongeveer 13 H.A. (33 Gemeten) Nagras en Etweide. Bezichtiging 's morgens vóór den aan vang der verkooping. Goen stalling. Geen muziek. Bergplaats voor rijwielen. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te half elf uur, voor Mejuffrouw Wed. A. WESTDIJK te Goes, aan de Voorstad op de afspanning „Bommestee", tegen contante betaling 13 baatgevende Melkkoeien w.o. 2 vare Koeien, 1 Werk paard,!'Tentwagen, 2 Men wagens op ijzeren assen, Kar op veeren, Rolsleeper, Ploegen en Eg gen, Rosmolen, Snij-, Wind en Peeënmolens, Geeselsteen en Paard, Hooihark, Rolblok, Sleepbord, Molbord, Mestplanken, Voorladders, Bascule en Gewichten, IJzeren Koebak en Gootl Zwengen, Reepen en Pleien, Zeeften, Schoppen, Griepen, Vorken, Vleesch- stande, lVfeelkist, Harnassement, Melk- kar met bussen, Karn- en Roomtonnen, Botertonnen, Melkbussen, Emmers w.o. Meetemmer. En eindelijk Met den verkoop van het beestiaal wordt om half een aangevangen. De Notaris A. DE NEELING te Mid delburg, is voornemens 's namiddags te 1 uur op het liofsteedje te Seraoskerke, aan den straatweg, be woond door den heer Iz. FLIPSE, Voorts; als: Karn, Roomtonnen, Botertobbe, Melkemmers en Juk, Kort-, Mangel- en Windmolen, Handblok, Trekrijf, Krui wagen, Vorken, Schoppen, Rijven, Meel- kist met Buil, Bakken en Tonnen, Hooi- spade, Horden en Staken, 3 Melkbussen inhoud 30 L., Melkzeeft, Ladders, Hooi- haak, Geeselstoel met Plaat; en als: Tafels, Stoelen, Spiegel, Kabinet, Hanglamp, Regulateurklok, Fornuis van 40 L., Ledikant, enz. De goederen zijn te bezichtigen daags vóór den verkoop van 1012 en van 24 uur, en op den morgen van den verkoop. Ontvangen: een groote partij zwarte groote wollen Doeken, met- en zonder zijde, ook voor meisjes. Zwarte zijden en wollen Avond doekjes. Aanbevelend. M. J. TIMMERMANS, Pottenmarkt.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3