Telegrammen. KQFSÏESE Twee Woonhuizen rei euws. i Burgerlijks Stand. Marktberichten. Advertentsën. op WOENSDÜO OEH 27 OCIOBER 1915, een Woon- en Winkelhuis 2 een HUIS, Laatste Berichten KoSosiien. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. 1167, fill genaamd „Berglust", met Tuingrond Vrijdag 29 October 1915, mei Schuurtje, Erf en Tuin, schilderijen en te Veere. Zondagen beslag Vrouw, door Jo- eet een inleidend [uyper. Kam- tgever Kok schij- En wat van zijn waar. Dit geldt én de Vrouw", n boek voor ge- lie zich tot het leep gekozen bij len ook anderen dit boek lezen', 'baden, wanneer digen welke den Psalm 51 nabid- eine hart. Cats de Statenbijbel t hij der vaderen mienschen; ..den >ekt de jongeling e<y iets anders n rijpe ervaring, ia Breevoort" zal 'ats te geniiei- Ibrak 't in onzen u is er kans dat komt onder ons. rouw" kan men x Breevoort laat voor ons leven; et hét friss-die Kuyper reeds il",zeggen wij ook ons genot, k boeit Van de laatstehetgeen de goede manier den nog altijd, ons blijvend le- arden vaten, :w. i\Tijverdal, dat zooveel ge ler eerste Afge- iert, is thans de eet, met de le* Scholte, waar- iesluit. Een ieder der Afscheiding lezing betuigen mnen waren v. hoe versohil- ereenkomend in >or Gods Woord, rijke brieven van Jormser publiek facsimile's van Wormser er aan van belangrijk adzijdenen de l waar zijn „hel minne gebreken. :essor Bouwman n de beurt. Wij immende bëlang- 1 i. atsrecht en oeco- bragt. 's-Gra- - kort, doch rijk zijn een tweede, erste serie werd nngekondigd. De Middelbaar On- or de vrijzinnig- gemeenteraad op .sseerd voor een nbare inrichting onderwijzer zich dijken naam ver- onzoon van den Wilde. Hij geeft in oorspronkelijk wijze lessen in de verschillende lijk oogpunt he- tie gegevens ver- het Staatsrecht Oeconomie. Ook delijk, onderhou- ■te opstellen ge- wij in dit korte te noemen. Ook ening in oorlogs- ingen", „Morato- niet vergeten. Iropagandacl ubs, Onderwijzers en ig, meer nog ter anbevolen. Het Gersloot is een geraakt en ver te boerenknecht gevallen en oil men; na eenige ju lijk. Tfn g werkman uit 'allen en korten :iekjenhuis over ran aldaar, die door een duizè- ip geval'en. De Onder Lisse >mtram geraakt, a afgereden. riem1 g e g r e- iheden in een le Hillegers- ïkwerker, door rondgeslingerd, linkerarm brak. opgenomen. Alweer paarden aangehou- den. Door een rijksambtenaar werd te Heijen Vrijdag wederom e?n paard aange houden en de geleider, zekere De W., uit St. Hubert bij Mil, gearresteerd. De man moet van een bekende smok- kelaarsfamilie zijn, want zijne vrouw werd voor eenigen tijd te Gennep aangehouden, toen zij met een paardentuig, in een' ledige eiermand geborgen, werd aange houden, terwijl paard en kar, waarmede ze de eieren had uitgevoerd, in Duitsch- land waren achtergebleven. Ook te' Middelaar, gem. Mook, werd de zer dagen weer een paard aangehouden. Opdat het beestje in de duisternis niet zoo goed kenbaar zou zijn, had Intern het geverfd - Bij ongeluk doodgeschoten. Vrijdag is ter beschikking van de justitie te Rotterdam gesteld de bediende Van K„ van het stoomschip „Kediri", van den Rotterdamschen Rloyd, die met het stoomschip „Rindjani" der zelfde maat schappij is aangebracht. Hij lieeft op zee, bij ongeluk, door het plotseling afgaan van een revolver, den scheepskok van het stoomschip „Kediri" doodgeschoten. „N. R. Ct." Lie v e n s g e v a a r 1 ij k' e verwon ding. Zaterdag heeft bij een twist de melklcoper B., te Delft, .zijn makker D., béiden in dienst van „Ons Doel", levens gevaarlijk met een mes verwond. Een brutaal stukje. We vin den in „De Telegraaf" een verhaal van smokkelen hip Lobith, waaraan het vol gende is ontleend: Aan het uiterste westelijke puntje van de grenslijn nabij het fort Pannerden ligt een motorboot van de marine, die al de vaartuigen aanhoudt, welke te Lobith wil len doorvaren, en een onderzoek instelt naar bun ladingen en naar het doel hun ner reis. Maandag kwam een vrij groot schip, door een motor bewogen, uit Nederland, met een aanzienlijke partij ijzer als dek last. Ondervraagd, verklaarde de schip per, dat hij! met deze lading op weg was naar de scheepstimmerwerf Bodewes, te Lobith. Informaties werden genomen, waaruit bleek, dat de firma Bodewes in derdaad een lading ijzer verwachtte, en toen vertrouwde de commandant van do marine-boot het zaakje genoeg, om den schipper door te laten. Zoodra deze laatste echter vóór het Vossengat gekomen was, maakte hij' plot seling rechtsomkeer en verdween in liet Duitsche riviertje. Natuurlijk begreep toen iedereen, dat de slimme kerel het dek van zdj!n schip alleen maar zoo zwaar met ijizer beladen had, om des te beter zijn luiken toe to dekken, en dat zonder den minsten twiji- f'el de heele schuit vol smokkelwaar zat. Nu is de schipper wel bekend en moot hiji waarschijnlijk ook wel weer naar Ne derland terug met zïjln schuit, Maar dan kan hij hoogstens gestraft worden om niet gehoorzaamd te hebben aan bet be vel van de militaire motorboot, en die straf zal niet hooger loopen dan tot een boete van 25 gulden, die de man natuur lijk met het grootste genoegen betalen zal Zes weken in een Neder- 1 an dschegevangenis. James Dunn, de bijzondere correspondent van de „Daily Mail" te Botterdam, die zes weken in voorarrest had doorgebracht onder be schuldiging van „het in gevaar brengen van Nederland's neutraliteit" en eergiste ren door de rechtbank werd vrijgespro ken, geeft in dat blad een verhaal van zijne ondervindingen in de gevangenis. „Iedereen was erg beleefd voor me. De rechercheur die mij arresteerde, ver telde me zijn aardigste moppen, de rech ter van instructie was bij; zijn voorloopig onderzoek zeer hoffelijk en welwillend en de gendarme, die mij naar de gevan genis bracht, groette mij1, toen hij aan de poort van de gevangenis afscheid van mij nam. Ik ging een ijzeren trap af en was „No. 15" in de gevangenis te Rotterdam geworden, waar het mijn lot was te blijven tot een Nederlandsche rechtbank' uitgemaakt zou hebben in hoe verre de neutraliteit van Nederland in gevaar was gebracht door mijne berich ten omtrent 'de Duitsche legers en ver sterkingen, die in de „Daily Mail" gepu bliceerd zijn. Een half dozijn cipiers ont vangen mij met een vriendelijken glim lach en hunne vriendelijkheid deed de ellende van de gevangenis verdwijnen". Eerst kreeg de schrijver een regenbad in een ronde kooi, die op de „IJzeren Maagd" uit de middeleeuwen geleek. Hij werd daarin geplaatst en buiten rukte een cipier aan een ketting. Het bad deed hem aangenaam aan, zoodat hij 'begon te fluiten, wat hem verboden werd. Toen zong hij een deuntje wat ook verboden werd. Op zijn vraag, of hij' neuriën mocht, kreeg hij geen antwoord, maar de ci pier keek verontwaardigd. Na het bad werd de gevangene naar zijn cel gebracht; en een cipier, die 'vroe ger kelbier was geweest, zei„Hot is hier anders dan in Hotel Coomans". In de cel een ijzeren bed met stroomatras en een deken die te kort was om zich onder te kunnen uitstrekken, en toen hij om negen uur volgens voorschrift te bed ging, bleek de matras zoo smal, dat hij, als hij de knieën optrok, het bed uit rolde. Zoo bracht li ij den eersten nacht door en ontwaakte met een gevoel alsof hij op straatsteenen had gelegen. Vóór hij' slapen ging, om zeven uur 's avonds werd hem door een luikje in de deur zijn rantsoen: slappe koffie zon der suiker met drie sneedjes droog bruin brood, aangereikt. Daar dit voedsel- hem ongenietbaar voorkwam, evenals het mid dageten van den volgenden dag, dat uit aardappelen, bieten en boonen bestond, vastte hij van Dinsdagavond tot Vrijdag-, middag, tot eindelijk zijn verzoek om on der pistole voedsel te mogen koopen werd toegestaan. Toen mocht hij dagelijks één ons vleesch en twee groenten voor middagmaal, een kop thee en bruin en wit brood met boter voor ontbijt en een kop koffie met brood en boter als souper; verder een stuiver Leidscbe kaas, een ei en een kwart ons boter hebben. Bovendien mocht hij tweemaal per dag uit een stee- nen pijp goedkoope tabak' rooken, tij dens de luchtings-wandelingetjes 's och tends en in den namiddag. Toch smaakte de duurste sigaar of sigarette hem nooit zoo goed als die pijpjes. „En wat Ver langde ik1, er naar om' op -een zonnig plekje op een binnenplaatste staan. In het zonlicht te staan en dan een steo- nen pijp te rooken, was een voorproefje van de vrijheid". Na de eerste week kreeg 'hij boeken, iederen Vrijdag twee. Dat was altijd een oogenblik van groote verrassing. In de eerste dagen van zijn gevangenschap had een cipier die medelijden met hem had, hem) geraden wat werk te pluizen, ooi- dat hij daardoor minder zou denken, wat niet goed is voor een mensch in de gevangenis. Hij deed dat ook,, miaar gaf dat op, omdat zijn vingers bloedden Maar op zekeren dag kreeg hij een boek van een beroemd romanschrijfster, dat „de schat des hemels" getiteld was. Na drie hoofdstukken gelezen te hebben, vroeg hij om wat werk, om te pluizen, wat hij toch maar liever deed. De cipiers waren beste kerels. Zij vroo- lijk'ten hem op en gaven hem nuttige wen ken omtrent liet schoonhouden van zijn Oei. En allen wilden Engelseh leeren. De ex-kelln-er sprak wat Engelseh en werd daarom door zijn collega's benijd. Een der cipiers noemde hem altijd „mon sieur James". Als hij den gevangene iets bracht, vroeg hij hoe dat in het Engelseh heette. Eens bracht deze cipier de koffie, maar had die grootèndeels op het scho teltje gemorst, waarop de gevangene zei „You've spilt it!" De cipier had echter den lepel vergeten en kwann daarmee terug, zeggende „Here is the spiltit". Dan was er een cipier, die aan net heidsmanie leed. Een deken moest precies zóó, en een handdoek' of dwijl zus, ge vouwen worden, het eetgereedschap moest precies recht liggen. „Die arme cipier vergrijsde zichtbaar, toen ik er was". Hij klaagde, dat de beddelakens verkeerd gevouwen waren. „Heelemaal verkeerd," Zei hij treurig, „ffc verzekerde hem, dat het in de beste gevangenissen zoo ge daan werd als ik het deed, maar hij glimlachte medelijdend en liet me zien, hoe de Hollanders' het doen. Ik "bleef naar hem kijken, toen hij het deed en dat ging zoo drie weken lang, zonder dat ik er genoeg van kreeg. Eindelijk kreeg .ik medelijden met hem. „Er waren veel no. 15's- vóór mij in die cel geweest en allen hadden hun naam in de goed geschrobde tafel ge krast. Ik deed hetzelfde met behulp van een speld die ik' in een hoek van de cel vond en had hij die gelegenheid een gevoel als een schooljongen, die zijn eersten appel steelt." „Zooals ik zei, de cipiers waren beste kerels en iedereen was vriendelijk voor me, maar de geestdoodende eentonigheid van die zes weken gevangenschap is wel interessant als gewaarwording, maar ook heel werkzaam- als straf." ,,Hbl." Nieuwe Belgische postze- g' e 1 s. Naar we in het Belgische Staats blad lezen, zouden er nieuwte Belgische postzegels, briefkaarten en „kaartbrieven" worden uitgegeven, omvattende een post zegel van 15 centiem en 'een van 10 franc. Vad. V o r s t c n 1 e e f t ij d. Van de 40 ge kroonde hoofden van Europa hebben er 21, dus ruim 52 procent, den vijftigja rigen leeftijd reeds overschreden. De oud ste is Keizer Frans Jozef van Oosten rijk, die 85 jaar oud is. Dan volgen el vijf, te weten de Vorst van Lichtenstein, de Koning van Montenegro, de Koning van Servië, de Sultan en de Koning van Beijeren, oud resp. 75, 74, 72, 71 en 71 jaar; vervolgens weer vijf: de Koning van Wurtemberg, de Prins van Monaco, de Vorst van Schwarzburg Rudolstadt, de hertog van Saksen Meiningen en de groot hertog van Oldenburg oud 63 tot 67 jaar; daarna 6: de hertog van Anhalt, de groot hertog van Baden, de koning van Zwe den, de vorst van Reuss Sclileiz, de Kei zer van Duitsehland en de Koning van Bulgarije, allen tusschen de 54 en 59; en eindelijk vier: de vorst van Waldeck, de Koning van Rumenië, de Koning van Saksen en de Koning van Engeland, allen 51 jaar oud. ATHENE, 18 Oct. Uit Saloniki wordt gemeld, da.t de troepen der Entente met de Servische troepen Strumiza in Bul garije hebben bezet. De geallieerden hebben verschillende punten, (jio den spoorweg heheerschen, bezet. Zij beveiligen daardoor den spoor weg. CETTINJE, 18 Oct. Gisteren hebben de Oostenrijkers aangevallen bij de Drina en bij Gravowo. Zij werden met zware verlie zen teruggeslagen. Een vijandelijk vlieg tuig is achter onze linie neergevallen. Een officier en een mindere zijn gevangen genomen. ST. PETERSBURG, 18 Oct. In de streek van Riga en Zuidelijker heeft de vijande lijke artillerie het station Garotza ver overd. Bij onzen tegenaanval hebben wij het hernomen. In de buurt van Jacohstadt artillerie en geweervuur. Bij Dunaburg zet de vijand zijn aanvallen voort. Alle aanvallen werden in ons vuur gesmoord. Het slagveld is bedekt met de lijken van Duitschers. LONDEN, 18 Oct. Bij den jongsten Zep pelin-aanval is bijna uitsluitend schade veroorzaakt aan huizen, die met den oor log niets te maken hebben. 127 personen zijn gedood of gewond, op twee soldaten na allen non-battanten. ATHENE, 18 Oct. De Franschen zijn in Macedonië in gevecht geraakt met 40000 Bulgaren, die hen aangevallen heb ben. Het gevecht duurt voort. PARIJS, 18 Oct. Fransche vliegers heb'- ben 30 hommen geworpen op Trier. Wij hebben onze stellingen ten O. van Sou- chez uitgebreid en versterkt. Herhaalde vijandelijke aanvallen ten N. van Rayon werden door ons vuur gestuit. SOFIA, 18 Oct. Naar de „Agenoe Rulga- re" meldt heeft de regeering bij de neu trale staten geprotesteerd tegen de schen ding van Bulgarije door 'Servische troe pen. LONDEN, 18 Oct. Sir Grey heeft, tiaar verluidt, zijn ontslag als minister van buitenlandsche zaken aangeboden. WEEN EN, 18 Oct. Een Italiaansch troe pentransportschip met ongeveer 3000 sol daten op weg naar Mudras is getorpedeerd. DEN' HAAG. In de Ostadestraat heeft een man zijn vrouw, waarvan hij geschei den leefde-, met een revolver in de- long getroffen en daarna zelfmoord gepleegd. De zwaar gewonde vrouw is naar het ziekenhuis gebracht. DEN HAAG. Omtrent het vergaan van de logger Sch. 181 vernemen wij nog, dat de drie vermisten resp. 65, 35 en 16 jaar oud zijn. Zij zijn vermoedelijk verdronken. DEN HAAG. Een wachtmeester van de veldartillerie wilde op het H. IJ. S. M.- sTation op een in beweging zijnden trein springen. Hij raakte bekneld tusschen den trein en het perron. Eenige uren later is de man in het militair hospitaal over leden. AMSTERDAM. De Raad voor de Scheep vaart stelde heden een onderzoek in in zake het ontstaan van brand boord van d-e „Rotterdam" van de Holland-Amerika- lijn. Bij bet getuigenverhoor verklaarde de kapitein, dat hij aan kwade tróuw gelooft. I-eder oogenblik toch werd in de ruimen de temperatuur opgenomen. Deze bleek steeds normaal te zijn, zoodat de lading niet gesmeuld kan hebben. IJMU1DEN. De logger Louise Maria is in de haven teruggekeerd, omdat de be manning bevreesd was voor de vele mij nen, die gerapporteerd werden. De operaties t e-g e n Servië. BERLIJN, 17 Oct. Het groot-hoofdkwar tier meldt: Aan beide zijden van den spoorweg BelgradoPalanka werd de Petrovgrob en de beheerschende Avala-berg, alsmede de Vk. Kamien en de hoogten ten Zuiden van Ripotek aan den Don au genomen. De hoogten ten Zuiden van Belgrado zijn daarmede in onze handen. Het leger van generaal von Gallwitz wierp den vijand van de Podonavly ach ter de Ralja ten Zuid-Westen van Semen- dria en van de hoogten bij Sapina ep Macki. Het leger van den Bulgaarschen gene raal Bojadjeff forceerde een overgang over lie beneden-Timok en bestorinde den 1190 meter hoogen Glogovicaberg ten Oosten vart Knjazievac, waarbij acht kanonnen veroverd en 200 gevangenen gemaakt werden. Ook in de richting Pirot drongen de Bulgaarsche troepen verder door. De legergroep Von Mactkensien maakte tot nu toe 68 Servische kanonnen buit. VAALS. Een hevig kanongebulder wordt liier uit Zuidelijke richting gehoord. Krokodillen. Uit Midden-Cele bes Een inlander die op een vlot de Paloe- rivierafzakte, werd door een krokodil gegrepen en meegesleurd. Zijn lijk is niet gevonden. Te Matabang werd een man door een krokodil aangevallen en in het gezicht geheten, aan de gevolgen waarvan hij twee uren later overleed. Te Noeangan werd een man door een krokodil ver wond; deze persoon is onder geneeskun- knndige behandeling. Te Molibagoe werd een man door een wilden buffel gedood. Van 16—18 Oct. MIDDELBURG. Bevallen: M. Rood, geb. Verlinde, z.; J. de Pagter, geb. Jonkman, d.; J. M. Carmejoole, geb. Magendans, d. en z.; P. S. Wisse, geb., Allaart, z.; C. G. Heyliger, geb'. .Jolmers, z. Van 12—16 October 1915. VLISSINGËN. Ondertrouwd: J. ten Cate, 26 j. jm. en M. J. Jager, 21 j. jd.; J. J. Preuniger, 29 j. jm'. en E. Verhorst, 28 j. jd.; R. C. Vantoyre, 27 j. jm. en Z. M. Gbeselle, 25 j. jd.; M. de Nooijer, 21 j. jm1. en G. Smit 21 j. jd.; E. G. Pugh, 36 j. jm. en H. A. von Kunow, 39 j. jd.; W. Leeuwenburg, 24 j. jm. en E. A. Wanner. 23 j. jd.; M. Pierens, 22 j. jm'. en W. de Nooijer, 20 j. jd.G. J. M. van Deunegem, 27 j. jm. en A. M. S. Mavis. 37 j. jd. Getrouwd: L. J. Zietse, 25 j. jm. en L. W. van den Berg, 25 j. jd.; J. A. Huijskens, 21 j. jm. en K. E. Riedel, 25 j. jd.; J. J. Goor, 33 j'. jm. en J. W. Muilde, 21 j. jd. Bevallen: J. van de Kreke, geb. Bode, z.; C. de Rooij!, geb. Poppe, z.; A. Heijdens, z. (levenloos). Overleden: M. van den Bos, 86 j,, wed. van H. Nagel; L van Huizen, 41 j,, vr. van J. Pielerse; W. Kopmels, 2 m., z.; P. K. Dommisse, 78 jman van W. J. Mortier. Van 1.15 October 1915. KRABBENDIJKE. Ciehuwd: 7, Mavinus Valkier 45 j. wedn. te 's-H. Arendskerke en Anna de Waard, 42 j. jd. te Krabbendijke Pieter Kriekaard, 40 j. wedn. en Maria Poortvliet, 24 j. jd. Geboren: 1, Bastiaan, z. v. Jacob op 't Hof en Adriana Langebeke; Jan Mari- nus, z. v. Jan Alle wijn en Neeltje de Jonge; 3, Kornelia, d. v. Johannis Jozua Vos en Adriana Versprille. Overleden: 9, Jan Weststrate, 39 j. ong'eh. Van 215 October 1915. WESTKAPELLE. Ondertrouwd15, P. Huibregtse, 27 j. jm. en V. Faase, 26 j. jd. Geboren: 11, Willemina, d. v. Jacob Roelse en Paulina Lous. (N. VI. Ct.) Van 916 October 1915. SOUBURG. Ondertrouwd: M. Gommers, 26 j. jm. en J. Maalderijle, 28 j. jd.; M. Pierens, 22 j. jm. en W. de Noóijler, 20 j. jd. Getrouwd: IL Heijlt, 34 j. wedn. en J. J. Nieuwenhuize, 26 j. jd. Bevallen: P. Polderdijk, geb. Dommisse, z. (N. VI. Ct.) Telegrafisch. Weerbericht. Naar maarnemingen in den morgen van 18 Oct. medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.4 te Iber- nosand; laagste stand 767.8 te Karlsruhe. Verwachting tot den avond van 19 Oct. Zwakke tot matig'en, meest noordelijke tot oostelijken wind. Nevelig tot zwaar bewolkte lucht. Weinig of geen regen. Weinig verandering van temperatuur. Rotterdam, 18 Oct. 1915. Binnenlandsche granen. Tarwe klein aanbod, hooger betaald f 11.75 a f 13.20. Gerst weinig aangeboden. Chevalier f 14.75 ii f 15.25. Wintergerst f 13.75 a f 14.25. Zomergerst niet getoond. Haver weinig ter markt, hooger verkocht f 13 a f 13.90. Bruine boonen ruim ge toond, hooger verkocht f 18 a f 20.25. Buitenlandsche granen. M a i s. La Plata aangekomen f 186, stoomend f 186, afl. Nov.Deo. f 189, Amerik. mixed disp. f194 a f221, Dec. Jan. f 196. Eieren. Zeeuwsche f 7 a f 7.50, Over- maassche f7.25 a f8 per 100 stuks. Varkens. Aanvoer 584 stuks. Prijs 46 a 4SV2 ct., lichte voor export 39 a 44 ct. Aardappelen. Brielsche kralen f 3.20 a f 3.50, Zeeuwsch© blauwe f 3.30 a f3.50, Zeeuwsche eigenheimers f2.75 a f3.Zeeuwsche bonte f3.25 a f3.50, Zeeuwsche bravo's f3.a f3.50, Spui- sche eigenheimers f 3.- a f 3.30, Poters f2.25 ii f2.60, Red Star f2.70 a f3.—. Veel aanvoer, tamelijk vraag. Vlas. Aanvoer 1636 steen blauw, prijs 80 a 135 stuivers; 300 steen wit, prijs 90 a 46 stuivers; 750 steen Gron., prijs 100 ii 130 stuivers; 170 steen Holl. geel, prijs 100 a 130 stuivers. AMSTERDAM, 18 Oct. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. Zeeuwsche bonte Zeeuwsche blauwe Andijker bonte Andijker blauwe Andljker muizen, groot Schoolmeesters Friesche borgers Friesche blauwe Ypolder borgers Eigenheimer poters Hillegom eigenh. groet Hillegom eigenh. klein Hillegommer kralen Friesche eigenheimers Geldersche blauwe Flakkeescbe eigenh. Spuische eigenheimers Aanvoer 7 ladingen per mud f 2.60 i f3.25 f3.25, f0.-, f 0- f0.— f0.-, f2.60, f2.90, f0.-, f2.40 f0.-, f0.— fo.— fo.— fo.— f2.60 f2.80 2.80 3 40 3.40 0.— 0.— 0.— 0.— 2.75 3.— 0.— 2.50 0.— 0.— 0.— 0. 0.— 2.90 3.— Onderstaande berichten zijn opgenomen in een gedeelte van de vorige oplaag: Veilingsver. „Goes en Omstreken." Goes, 16 Oct. 1915. Groote veiling. Goudreinet le soort 12 ct. per K.G. Klei na veiling. Appels: Goudreinet le soort 12 ct., Bellefleur (zoet) 78 ct., Sterappel, 2e soort 7V2 ct., Tuinzoet 56 ct.. Belle fleur (zuur) 8 ct., Peperappel 6 c^„ Romme d' Oranje 56 ct„ alles per K.G. Peren. Wilhelmina 13 ct., Oranje Ber- gemot 6 ct., Beurré Napoleon810 ct„ Pondspeer 6 ct., Gieser Wildeman 5 ct„ ■Weidrager 45 ct., Jodenpeer 5 ct., Sha- metelles 56 ct., Nouveau Poiteau 8 10 ct., Curê 57 ct., Soldat Laboureur 910 ct., -alles per K.G. „Diversen. Selderij 6 ct. per hos. Aardappelen: bonte f2.90, blauwe f3 per H.L. Zaterdag 16 October 1915. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende vast en 3/4 c. hoo ger, steeg verder wegens ongunstig weder voor de oogstbeweging in liet Zuidwesten, op hausse-telegrammen van Liverpool, in verband met de willigte te Winnipeg, op ongunstige oogstberichten uit Argentinië, in verband met kleine voorraden en wegens groote uitklaringen. Een gunstig oogstbericht uit Canada en voorspelling van grootere aan voeren te Winnipeg hadden eene daling ten gevolge. De markt sloot prijshoudend. Dec. Mei 16 October 15 14 13 NEW-YORK. Juli - 1087s - 108 - 106' - 108 'U Tarwe. 10972 1087, 1077, 1097, De termjjnmarkt was lusteloos. Loco on regelmatig. 16 Oct. 15 Oct. 14 Oct. 13 Oct. North 12D/S 1217, 120 122 Roode Winter 131 1307, 129 130 16 October 15 !4 13 Dec. 1157» 114 115 Mei N. R. C, Oct. 19 Goes, hoornen, Neervoort. 20 Middelburg, meubelen, Hioolen. 21 Ovezand, hoeren- en vrachtrijders in span, Van Dissel. 21 Middelburg, verpachting tollen, Pol derbestuur. 22 Wemeldinge, afbraak Rijksgebouwen, Hollmann en Verhoek. 27 Souburg, hofstede Berglust, Blaupot ten Cate. Nov. 2 4 Rittbem, inspan, Blaupot ten C'ate. 's Gravenpolder, bouwland, boom gaard, Neervoort. 5 's Gravenpolder, hoornen, Pilaar-. 15 's Heer Arendskerke, boomen. Pilaar. 19 Goes, bouw- en weiland erven Pijke, Pilaar. Dec. Waarde, hofstede, Pilaar. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE, zal voormiddags te 10 uur, in de herberg „de Zwaan", aan den straatweg te OOST S0UBURS, in het OPENBAAR VERK00PEN: DE bewoond door dhr. JAC. LIJN.SE, staande in de gemeente RITTHEM bij het dorp aan den Dorpsweg, met daarbij behoorende liggende in de gemeente Ritthem, ter ge zamenlijke grootte van 20 Hectaren 49 Aren 30 Centiaren of 52 Gemeten 67 Roeden. De veiling zal geschieden in 29 per- ceelen met verschillende combinatiën en in massa. Benevens op het dorp, samen groot 12 Aren 41 Centiaten, gemerkt nos. 13 en 14. Gedrukte notitiën dezer veiling met kaart zijn verkrijgbaar ten kantore van voornoemden Notaris te Middelburg, aan de Langedelft I no. 21, tegen betaling van 10 cent per exemplaar voor een goed doel. Notaris STRUVE te Middelburg is voor nemens op des namiddags half twee uur, in het Café „Het wapen van Nieuwland" te Nieuw- en Sint-Joosland, ten verzoeke en wegens vertrek van den heer H. DOMI- NICUS aldaar, publiek te verkoopen In de gemeente Nieuw- en Sint-Joosiand, op het dorp Wijk .A. no. 92 en thans ingericht tot Rijwielwerkplaats met ERF, Wijk A. no. 112. Gebruik 8 November 1915. Bezichtiging Woensdag 27 October 1915 van 10—4 uur. Nadere inlichtingen worden verstrekt ten kantore van voornoemden Notaris STRUVE, Pijpstraat N 23 (bij de Mol straat) te Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3