Telegrammen. f75000 Brarsdstoffenzaak. Laatste Berichten Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den worgen van Briefwisseling Burgerlijke Stand. Marktberichten. Marktprijzen van Tarwe en Suiker. eo Aanbestedingen Advertentiën. Getrouwd: De GEMEENTE-ONTVANGER van GOES herinnert aan de betaling der Gemeentebelastingen, zulks ter voorkoming van onkosten. BRANDSTOFFENZAAK met annex Bierhandel. particulier hypothecair Kapitaal .ken. Het „U. D." heelt ten minste een lang verhaal over het brutale, indringerige optreden van kooplieden bij lieden, van Wie zij vermoeden, dat dezen in het'bezit zijn van oudheden. Deze opkoopers weten dan mevrouw tc spreken te krijgen en'als ze eenmaal binnenskamers zijn, zoeken1 zij het vertrek af naar oudheden en ''ont zien zich ook niet verdér 'het huis door te wandelen. Bij verschillende families zijn ze reeds geweest. Zij bieden hooge som men voor meubelen, die zij nooit komen halen en koopen dan zool en passant por selein en glaswerk voor 'n schijntje en nemen dit mede. Zelfs zonder te betalen moet zich een dier lieden verwijderd heb ben met een kostbaar pulletje. Het Utrecht- sche blad plaatst dan ook boven zijn bericht het hoofdje „Zonderlinge manie ren." Een jeugdig avonturier. In de Prov. (Iron. Ct. komt een verhaal voor van een jongen, die op zeer avontuurlijke wijize de reis van Chicago naar Groningen gemaakt heeft. J. Duitseher heet de 15- jarige knaap. Te Chicago overleed zijin moeder en stond hij) alleen in het vreemde land, waar hij vijf maanden had geleefd. Dooi' heimwee overmand kroop de jongen op een goeden dag in den eersten den besten goederentrein Toen de trein 's avonds een hem onbe kend station binnenliep, klom hij uit den wagen en ging de stad in om brood te koopen en om te hooreti waar hij eigen lijk wel was. Men antwoordde: Kentucky. Hij besloot werk te zoeken, gteld ie spa ren en dan weer verder te trekken. „Ik besteedde mij bij een boer. Daar bleef ik zoolang,, ik weet niet precies hoe lang, ik geloof 2 maanden, tot ik meende ge noeg te hebben en zette mijln reis per goederenwagen voort. Ditmaal moest ik een plaats zoeken boven op. Bijl ieder station, dat wij aandeden, ging ik hangen aan den tegenovergestelden kant van den wagen, om als de trein weer verder reed weer boven op te klauteren. Als de trein 's avonds ergens stilhield, Verliet ik mijn openluchtkwartier en trok de stad in, om fourage op te doen en ergens te gaan slapen, soms onder den blooten hemel, soms in een vo.kslogement voor 15 cent een bed. En den volgenden dag of ook wel eens een dag later, als er direct geen ge legenheid weer was, nam ik weer een goederentrein om verder-te trekken. Twice weken na mijn afreis uit Kentucky was ik in Texas. ..Mijln geld was inmiddels weer ver bruikt en ik moest dus weer wat zien te verdienen. Het getukte mijl een plaats te krijlgten als cow-boy op een groote farm, waar wel twint:g cow-boys waren. Twee maanden bleef ik er,. Ik heb er 30 dollar overgespaard en trok weder verder als onbetaald vrachtgoed. Vijif dagen latei- arriveerde ik in San Francisco. Daar heb ik dagén aaneen rondgezworven, nu, en dan wat verdienend, aldoor slapend onder den blooten hemel. „Hier werd ik eindelijk gewaar, dat ik net aan den anderen kant van Amerika was gekomen en ik dus, wilde ik mijln doel bereiken, een schip moest zien te krijgen of denzelfden weg terug gaan, dwars door Amerika naar New-York. De moeilijkheden telde ik niet, overdacht ik niet., daar heb ik nooit bijl stilgestaan. Ik deed altijd wat mij ophet moment het beste leek. Dat was in dat geval weel de goederentrein en op dezelfde wijze als zooeven reeds .verteld bereikte jk in li dagen New-York. „Nui had natuurlijk, dat wist ik, de goederentrein afgedaan. Ik moest over zee. Na dagen omzwervens in New-York, Jersey City en Hoboken besloot ik mij voor een jaar te verbinden op de marine en dan als ik eenigszins op de hoogte van het schippersleven was, mijl op een schip te'verhuren. Ik begaf mijl naar de Ameri can Navy en werd goedgekeurd. Drie maanden heb ik het volgehoudenDe be handeling was er slecht. Op zekeren dag toen ik weer op een hondsche manier was afgebeuld, kleedde ik mijl stilletjes in burger, bond mijln marinepak tot een bundel' en deserteerde, met het doel naar New-York terug te keeren, natuurlijk weer als niet betalend reiziger. Te New-York gekomen, liep ik de haven af met de be doeling', mij op een Hollandsch schip te verhuren. Do „Rotterdam" lag in de ha ven, maar mijn verzoek om mee (e gaan werd afgewezen. lederen keer als er weer een Hollandsche boot vertrok meldde ik mij aa.n. Bij de „Niéuw-Amsterdam", de „Noordam", de „Oosterdijk", doch telkens kreeg; ik een weigerend antwoord. Onder de bemanning van de „Veendijk", die daarna op vertrek lag, vond ik eindelijk iemand, die mij helpen wou én met mede weten van een paar matrozen werd ik daagfe voor de afreis in den zandhoek verborgen. Vier-en-tWintig uur heb ik in mijln schuilplaats doorgebracht, tot het schip in volle zee was. Toen kwam ik te voorsehij'n en meldde mij bij den kapi tein. Hij was verbaasd over mijn bruta liteit, maai- niet kwaad, had blijkbaar medelijden met mij en zette mij aan het Werk". Onze avonturier werd in Duins van boord géhaald, doch weer vrijlgelaten, zoo dat hiji de reis naar het vaderland kon Vervolgjein. Over het afscheid van de „Veendijk" vertelt hij „En nu gaat ge'naar Groningen terug? vroeg hij toen ,ik hem de hand tot af scheid reikte. „Ja, kapitein. Gelukkig". „Maar hoe?" „Wel', loopende natuurlijk, geld heb ik biet". „Nee, nee, nee, dat kan niet". „Ja, maar hier durf ik geen goederen trein te pakken, hier let men veel te secuur pp". „Dat begi'ijp ik, dat moet ge ook vol strekt niet. Maar hier heb je een paar centen om per spoor te gaan". „En meteen drukte hij mij een papier tje van f 10 in de hand. Vol dankbaarheid nam ik het aan en holde naar het station om den eersten den besten trein te pakken". Roosevelt door een eland aangevallen. Oud-president. Roose- Celt, wiens pogingen om de Vereenigdo Staten wegens België in een oorlog met. Duitschland te wikkelen, zoo weinig succes hebben gehad, laat opnieuw van zich hooren. Zijn naam vult weer vpor een dag1 of tWee de Amerikaansche couranten. De kolonel had zich n.l. op een jacht- tocht in het Lake Edward-district ten noorden van Quebec schuldig gemaakt aan overtreding van de jachtwet. Op zoo'n jachtpartij mag iedere jager ten hoogsle één eland neerleggen; maar de ex-piési- dent schoot er twee. Deswege motest Roo sevelt zich tegenover de autoriteiten ver antwoorden; en toen deed de kolonel onder ecde een merkwaardige verkla ring. Hij had de eland doodgeschoten uit zelfverdcd-g-ng. Ook de beide jachtgidsen, die Roosevelt vergezelden, legden een zelfde verklaring af. Het geval had zich zoo toegedragen. Roosevelt had een ©land neergelegd en pagaaide in ondiep water in een kano, toen hij een grooten ©land- stier opmerkte. Het beest vluchtte niet, doch naderde de jagers. Roosevelt ver bood te schieten en gaf bevel naar diéper Water te pagaaien, terwijl' hij zelf trachtte den eland door schoten schrik aan te jagen. Maar de eland ging formeel tot een aanval op de kano over. Bij dat ge vecht moest de eland het afleggen. Natuurlijk trokken de autoriteiten de juistheid der mededeelingen van den groo ten jager niet in twijfel, merkt dé N. R. Ct. op, aan welk blad Wijl het bericht ontleenen. DEN HAAG, 7 Oct. Nadat de Duitsche regecring onder aanbieding van schade- loosteliiug had erkend, dat het Nederland- scho .s. s. „Katwijk", dat op 14 April is verongelukt, door oen Duitsche duik boot in den grónd is geboord, is de Ned. regeering met de Duitsche overeengeko men het bedrag der schadeloosstelling te doen vaststellen door twee deskundigen. Voor de Ned. regeering treedt als zoodanig op de heer A. Plate te Rotterdam, voor de Duitsche de heer Grevc, dir. van de No-rddcutsche Lloyd. LONDEN, 7 Oct. Het Nedeilandsche s.s. „Texelstroom" is gezonken. De beman- ning is gered. Het schip was op weg van Swansea naar Rotterdam. j WASHINGTON, 7 Oct. President Wilson heeft het plan geuit, dat hij voornemens was als particulier deel te nemen aan. de verkiezing van New-Jersey on zijn stem uit te brengen ten gunste van het vrouwen kiesrecht. i KEULEN, 7 Oct. De Kölnische Ztg. ont leent aan de Fransche Waden een bericht, volgens hetwelk B u 1 g a r ij e op 8 of 9 October de vij a nde 1 ij kli e de n tegen Servië zou openen. KAAPSTAD, 7 Oct. De verkiezings campagne gaat in de landelijke districten met veel ongeregeldheden gepaard. Er heb ben daar herhaaldelijk kloppartijen plaats tusschen aanhangers van bet ministerie en nationalisten. WASHINGTON, 7 Oct. President Wilson heeft bij de ontvangst van de leden van den Raad van Advies voor de marine ver klaard, dat de geheele natie overtuigd is, dat zij behoorlijk voorbereid moet zijn, piet voor den oorlog', doch voor vorledigiojj. SOFIA, 7 Oct. De gezanten van Frank rijk, Engeland en Italië hebben hunne passen gevraagd, omdat het antwoord van Bulgarije op liet ultimatum onbevredi gend luidt. PARIJS, 7 Oct. In Champagne heeft onzie actie Weder tot nieuwe resultaten geleid. Na een krachtige artilléritevoorbet- neiding deed de infanterie ©en aanval op het dorp Tahure, veroverde dit en be reikte den top van den Tahure-heuvel, een steunpunt van de tweede vijandelijke linie. Meer dan 1000 Duitschers werdén gevangen genomen. Op het overige front hadden alleen ar- tilleriégevechten plaats. PETR0GRAD, 7 Oct. Van het Kauka- sisch front. Aan de kuststreek tea zuidwesten van Khopa voorpostengevechten. Ten zuidoos ten van het Tortum-meer tusschen Keghyk en Ardost t en noordwesten van' Khcrosan trachtten de Turken den 4en onder be scherming van de duisternis op te ruk ken, doch werden door ons vuur gestuit. Ten zuiden van Khorosan. bij het doi'p Kurfia kleine voorpostengevechten. LONDEN, 7 Oct. Er werden hedenavond in den loop van de beraadslagingen in het Hoogerhuis gruwelijke onthullingen gedaan over den aard en den omvang ,van de slachtingen onder de Armeniërs. Lord Crewe' zeide dat de. regeering geen olTi- cieole bevestiging van Duitschland's mede plichtigheid hoeft ontvangen, maar de ver klaring dat de Duitsche consulaire verte genwoordigers in Klein-Azië niet alleen toegezien maar deze gruwelen zells aan gemoedigd hebben is openlijk genoeg af gelegd, door Amerikaansche ooggetuigen,, die in de gelegenheid waren om zich een denkbeeld omtrent deze feiten te vormen. Lord Bryce, voorzitter van de oom missie van onderzoek in zake de mooïden op de Armeniërs, deed het parlement hui veren door het verhaaal van sommige dier gruweldaden. Hij haalde o.a. een gé val te Trebizonde aan, waar de geheeld Armenische bevolking in booten naar zee gebracht en verdronken was. Het getal 800,000, dat genoemd werd als dat der vermoorde Armeniërs, was zeer goéd aan nemelijk. Bijna de geheele natie is uitgeroeid. Do eonige manier om de overblijvenden te redden, zou daarin bestaan, dat de geheele wereld en vooral de neutrale landen, hun ne meening uitspraken. Dit zou misschien eenige invloed hebben op de Duitsche regeering en haar ertoe te brengen den Turken erop te wijzen, dat zij te ver zijn gegaan. PETROGRAD, 7 Oct. (Officieel.) In de omgeving van Jacobstadt is. het geweer vuur in hevigheid toegenomen. Ten zuid westen van deze plaats hebben de Duit schers de omgeving van Tsargrad bescho ten. In de streek van Dunaburg duurt het artüleriegevecht voort. Ten zuiden van Postawa wierpen wij den vijand uit de loopgraven bij de Zagasz- hoeve. Tusschen het Naroos- en het Wïsjnews- kumoer werd de vijand opnieuw .terug geslagen. Bij de vervolging ten zuidwesten van bet Wisjnewskumeer hebben wij Abramowsczisna, Borowymlyn en Manki ten noorden van Smorgon bezet. Verder zuidwaarts tot aan de Pripet is de toestand weinig veranderd. Aan den mond van de Stochod trachtte de Vijand weder door een aanval, gésUeund door concentrisch artillerievuur, bet dorp Pojog te veroveren doch werd afgeslagen. Ten zuidwesten van Czartoryisk Werd de vijand in de richting van Nowosielki terug geslagen, waarbij! 150 gevangönen én 1 machinegeweer in onze handen vielen. Ten oosten van Kolki hadden gevech ten plaats bij Krasnowolia en Kosozystje met den vijand, die naar het oosten vor deringen maakt. YLAARDINGEN, 7 Oct. Hedenmorgen is een in aanbouw zijnd pakhuis ingestort. Drie timmerlieden werden bedolven en ernstig gewond. De toestand van den jongeman F., die den ruggegraat brak, is zeer bedenkelijk. Courant opgeheven. Het Christ. Weekblad „De Ymuidenaar", uitgave van de Christ. Persvereeniging te Ymuiden zal voorloopig niet meer ver schijnen wegens te geringe belangstelling. 7 Oct. medegedeeld door het Kon Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 773.9 te Herso- nand, laagste 760.3 te Breslaü. Verwachting tot den avond .van 8 Oct. Zwakke tot matigen, noordelijke tot oostelijken wind, nevelig 'tot halfbewolkjt], weinig ofgeen regen. Weinig Verandering van temperatuur. Corr. te B. Dergelijke onbeduidende berichten nemien we nooit op. N.B. Ter Voorkoming van misverstand en ter bevordering van een vlugge ex peditie gelieve men alle voor de Redactie bestemde stukken, als berichten., ingezon den stukken e.a., te adresseeren aan diej Redactie Van „De Zeeuw" te Goes en de advertentiën, andere voor de ad ministratie bestemde stukken en postwis sels aan de Administratie van „De Zeeuw" te Goes. Over de maand September. WAARDE. Gehuwd: 9, Klaas Kceman Brink, 28 j., van Klundert, en Stoffelina Thorenaar, 23 j. Geboren: 10, Kornelis Marinus, z. v. Jacobus "Staal .en van Adriana Poelman 12, Cornelis Francois, z. V. Christiaan Weststrate en van Cornelia Waverijn; 22, Jannetje, d. v. llenderik Lindenberg en van Jannetje van de Kreek©. Overleden: 1, Christiaan Franje, 1 j., z. v. Pieter Franje en van Cornelia-'"West strate; 19, Marinus Abraham Westveer, 3 w., z. v. Mathijs Westveer en van, Anna Koeman. SEROOSKERKE (W.). Bevallen: 7, Ma ria Jobse, geb. Joziasse, d.; 9, Johanna Jo- ziasse, geb. Huijsman, d.; 24, Catharina S. Louwerse, geb. Hendrikse, d. AXEL. Ondertrouwd: 16, Charles Louis Franciscus Schaut, 29 j., jm'. en Clothilda Maria V-erstraeten, 25 j., jd.30, Johannes Cornelis Deij, 22 j., jm. en Krina Hen- drika Mechelina Mangold, '21. j., jd.) Getrouwd: 16, Frederjk Bakker, 25 j., jm. en Jacoba Verschelling, 23 .j, jd. Geboren: 16, Johanna Pieternella Wil- helmina, d. v. Jacobus Marinus Ogg-el en van Hilda Engelina Sijpkens; 25, Edumom- dus Franciscus en Celina "Stephania, z. en d. v. Josephus de Brouwer en van Emma Leonia Maria de Vlieghei-Magda- lena, tl. v. Andries Cornelis Versohellinig en van Dina Adriana de Feijter; 26, Pieter, z. v. Hermanus Zegers en van Johanna Deuntje van der Wiele; 29, Maria Floren- tina, d. v. Bernardus Seghers en van Mathilda Maria Simoen. Overleden19, Hendrik Pieter van Cruij- ningen, 17 j., z. v. Abraham en van Le- vina Neeltje Verijzer; 23, Janna den Ha mer, 74 j., wed. van Jan Vinke; 29, Catharina de Blaaij, 78 j.. wed. van Ja cobus Verstraten. „T. Ct." Goes, 7 Oct. 1915. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland". Veiling van afval en minderwaardig fruit Afval appels 24 ct., afval peren 23 ct., jodenpeer 56 ct., beurré Hardv 10 11 ct., beurré Durandeau 68 ct., alles per K.G.; witte kool 68 ct., per stuk; ajuin 2e soort 45 ct., per K.G. Vlissingen, 7 Oct. 1915. Bij de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de^volgende prijzlanf besteed ZZuring 7- 11 ct., kropsla 1121 ct., andijvie 1725 et, spinazie 1621 ct., boerekool 510 ct., alles per mand; posfeleijn 1922 ct., kleine uien 2022 ct., pieterselie 59 ct., kervel 816 ct., spruiten 4345 ct., alles per vijfkop-; peen 23y2 ct., kroten 21/23 ct., sel derie IV22 ct., prei 55>/2 ct., bleek- selderie 2y241/2 ct., alles per bos; bloemkool 522 ct., witte kool 67 ct., savoye kool 3V28y2 ct., rood© kool 4—- 61/2 ct., komkommers 46 ct., alles per stuk; koolrapen 1li/2 ct., aardappelen B1/2 ct., poters 21/2 ct., uien li/2 ct., tomaten 1224 ct., snijboonen 15 ct., suikerboonen 7i/212 ct., princesseboonen 20291/2 ct., hondsmuil 51/217 ct., Gro ninger Kroon 7i/28i/2 ct., zure belle fleur 661/2 ct., rood© ribber öi/2 ct., goudreinetten 71/2 ot., grauwle reinetteri 551/2 ct., Bismarck 71/2 ct., roode wijn- appelen 61/2 ct., blomzoet 6 ot., princêsse- noble 7 ct., grauwzoet 4 ct-, Marie Louis© 61/2 ct., nouveau poiteau 9 ct., boddaert 9 ct., soldat laboureur 91/2 ct., due de Brabant 81/2 ct., beurré Antoinette 9 ct., alles per K.G. I 1 11 'jfj MIDDELBURG, 7 Oct. 1915. Ter graanmarkt was de aanvoer ruim, de handel vlug. Nieuwe Tarwe f 11.a f 12—Zomergerst f 12.a f 13.Ronde bruine boonen f21. a f23.—, Lange dito f 19.a f21.Witte boonen f21.a 24.—Kroonerwten f18. a f20.Maanzaad f - a f—.- Boter 671/-. a 77 ct, Particulieren 77 V» ct. Eieren per 100 f8,10 a f0,— Particulieren f8.50. Eieren Veilings Ver. f7.80 part. f8.20 Eenden eieren f 7.a f 7.40. Ganzen eieren f 12.a f0. Kalkoen eieren f0.a f0. Paulus Pentadiseieren f0.— Olie en Koeken. Olie van Inl. zaad. Raapolie f69,— Pa tentolie f66,Lijnolie f33,per H.L. a contant, per 6 w. fl hooger. Koeken van Inl. zaad. Raapkoeken f120 per 1040 stuks; zachte Lijnkoeken f 15,50 per 104 stuks; harde Lijnkoeken f 15, Lijnmeel f 15,per 100 K.G. Noteering voor lijnolie uitsluitend voor gebruik binnen Nederland. OOSTBURG, 6 Oct. 1915. Oude Tarwe f 12.50 a f 13.50, nieuwe Tarwe f 11.50 a f 12.25, Rogge f a fnieuwe Wintergerst f 13.a f 13.25, Zomergerst f a f nieuwe Haver 111.75 a f 11.90, Kookerwten f 19.a f 19.50, Voererwten f 0.— a f 0—, Paardeboonen f a f Koolzaad fa f—alles per 100 K.G Zomergerst niet getoond. AMSTERDAM, 7 Oct. Aardappelen. De aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f 2.65 a 2.70 Zeeuwsche bonte f 3.20 3.20 Zeeuwsche blauwe f 8.20 3.30 Andijker bonte f 0.— 0.— Andijker blauwe f0.„0.- Andijker muizen, groot f0.0.— Schoolmeesters f 0.0. Friesche borgers f 0.0. Friesche blauwe f0.0.— Ypolder borgers fO 0.— Eigenheimer poters f2.10 „2.20 Hillegom eigenh. groot f 0.— 0.— Hillegom eigenh. klein f0.„0.— Hillegommer kralen f 0.0. Friesche eigenheimers f 0.0. Geldersche blauwe f 0.— 0.— Flakkeesche eigenh. f2.—„2.20 Spuische eigenheimers f2.—„2.20 Aanvoer 3 ladingen Dinsdag 5 October 1915. CHICAGO. Tarwe. De termjjnmarkt opende vast en V, a '/4 c. hooger, steeg verder wegens kleinere aan voeren, op willige telegrammen van Liver pool en op aankoopen door loco-huizen, maar daalde wegens beter weder voor het dorschen en in verband met eene gedrukte stemming in het Noordwesten. Vervolgens steeg de markt opnieuw wegens de kleine plaatselijke voorraden, op aankoopen door Wallstreet, wegens vraag voor de molens en tengevolge van contramine-dekkingen. Op het laatst onderging de markt weder eene gedeeltelijke daling wegens de kleine uitklaringen, op verkoopen door Armoor en wegens realisa tion, maar het slot was prijshoudend. Dec. Mei Juli 5 October 993/4 100V4 4 - 98=/. 99'/, 2 - 965/s 98 1 - 95'/, 967, - NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende lusteloos, fluctu eerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot lusteloos. Loco vast. 5 Oct. 4 Oct. 2 Oct. lOct. North 115 114 V4 1117 1107a Roode Winter 122 121'/., 119 118 Dec. Mei 5 October 1063/, 4 lob3/, - 2 1037, 1 102>/„ N. R. C. Oct. 8 Veere, battings, enz.. Burgemeester. 9 Den Hoorn "(Texel), hooiland, v. Dis sel. 11 Kapelle, tuingrond, v. Dissel. 12 Goes, koffiehuis met afspanning, Pi laar. 12 Hilvarenbeek, boerderij! HuijsYnans. 13 Vlissingen, inboedel, Paap. 13 Biggekerke, bouw- en weiland, De Neeling. 14 Middelburg, hofstede, weiland, Blau- pof ten Cate. 1 14 Rilland, koemelkersinspan en inboe del, Hollmann en Verhoek. 15 Heinkenszand, inschr. danada's, Pi- laai'. 15 Middelburg, Stoomhoul zagerij de Broekert, Struve. 19 Goes, hoornen, Necrvoort. 21 Ovezand, boeren- en vrachtrijders in span, Van Dissel. 22 Wemeldinge, afbraak Rijksgebouwen, Hollmann en Verhoek. 27 Souburg, hofstede Berglust, Blaupot ten Cate. Goes, bouw- en weiland erven Pijke, Pilaar. Nov. 2 Ritthem, inspan, Blaupot ten Cate. 4 's Gravenpolder, bouwland, boom gaard, Neervoort. 5 's Gravenpolder, hoornen, Pilaar. Dec. Waarde, hofstede, Pilaar. Oct. 9 Willem Annapoklei', schoonmaken wa terleidingen. S. A. VAN DEN HOORN en Ga. P. JOHANSEN. De Heer en Mevrouw VAN DEN HOORNJohansen betuigen, ook namens wederzijdsche familie, hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 7 October 1915. Zondag 10 Oct. a. s. hoopt onze geliefde Vader A. HUISS00N zijn 80sten Geboortedag te herdenker. Namens zijn kinderen: M. HUISSOON, Borsselen. N. HUISSOONvan Antwerpen. J. HUISSOON—Boone. Nieuwdorp, October 1915. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen, zoowel van hier als van elders, bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd-, Groot- en Overgrootvader, betuigen wij onzen har telijken dank. Namens de Familie, JAN DE WOLFF. O. en W. Souburg, 7 Oct. 1915. Zij, die nog vorderingen hebben op de ontbonden Vereeniging „Zuid-Beveland Het Groene Kruis", gelieven deze vóór 1 November a. s. in te zenden bij den Penningmeester, den heer J. ERMERINS, Gemeente-secretaris te Hoedekenskerke. Tandwortels voor kleine kinderen. JOHAN DE ROOS, Drogist, Middelburg. TE KOOP AANGEBODEN wegens verandering van zaken, een sedert 20 jaren bestaande goed rendeerende Direct te aanvaarden. Blieven onder letter P, boekhandelaar A. C. DE MOOIJ, Zier ik zee. beschikbaar, ook bij gedeelten, op landelijke eigendommen. Rente 5 Aanvragen onder letters J. A. T., Boekhandel van BENTHEM JUTTING te Middelburg. Iedere vrouw of meisje! ziet weldra hare krachten toenemen, hare zenuwen versterkt door het gebruik van de Staalpillen a f 1.50 of f 1.00 per flac. Verkrijgbaar bij JOH. DE ROOS, Drogist, Vlasmarkt, Middelburg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3