Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Predikbeurten. Rechtszaken. Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. Politie. Laatste Berichten Nieuw Mijnenveld. Naar de „Msb." verneemt, heeft de En- gelscbe admiraliteit een nieuw mijnenveld gelegd, waarvan de nieuwe weg nog niet .vastgesteld was. Paar den uitvoer. Ruim 1400 paaiden passeerden eergis teren en gisteren langs het station Olden- zaal de grens. Een voorbeeld. Dooi- 'een vaderlandlievend ingezetene is ten behoeve van 's Rijks schatkist een bedrag van f 4500 gezonden aan den Mi nister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken, ten einde in deze be narde tijden een voorbeeld te stellein, dat, naar imen hoopt, navolging zal vinden, De uitvoer van melk en producten van melk kan nog tot 5 October plaats vinden. A. R. Ka me r c 1 u b. Het bestuur van de a. r. Kamerclub is als volgt samengesteld: C. v. d. Voort van Zijp, president; L. F. Duymaer van Twist, secretaris; en F. H. de Monté verLoren, penningmeester. Besmettelijke ziekten. In de week van 2228 September 1915 zijn de volgende besmettelijke ziekten ter kennis van den centraten gezondheids raad gekomen: roodvonk: 4 gevallen te Hoek, 1 geval te Middelburg, 10 te Ter- neuzen <en 1 te Vlissingen; diphteritis: 2 te Kattendijke en 1 te Vlissingen en te Zierikzee. Uit Zeeuwse h-V laanderen. L. B. schrijft van de grens aan het ,,Vad.": In verschillende plaatsen van ons Vlaanderen hoor je tegenwoordig Friesch sprekenen 't zijn meest verzuchtingen van de soldaten van de depot-compagnies over 't vervelende gat, waar ze naar toe zijn gestuurd, of over de ellendige om slachtige reis die ze te maken hebben om hun provincie weer te bezoeken. Bijna iedere militair, hooger of lager, bromt als hij nu naar de grens wordt gestuurd in deze uithoek. In den beginne was het interessant, met de interneering en het onbeschrijflijke van den uittocht van Antwerpen, nu al bijna een jaar geleden. Maar nu; meest om den dag wacht en 't aantal smokkelaars is verdrie- of vierdubbeld. Den Duts ziet graag van alles, vooral eetwaar, binnen komen, wat dan ook niet tegenstaande het uitgebreide toezicht van landweer, wachtposten, kommiezen en maréchaussee, toch geregeld plaats heeft- 't Gaat niet meer op groote schaal, maar in kleine pakjes, die achter den rug van den opwandelenden schildwacht over de driedubbele draad worden gesmeten. Men zegt, en het schijnt wel juist te zijn, dat hier en daar de militairen wel eens oogluikend dit klein gesmokkel toestaan. Verschillend zijn de middelen om den soldaat aan Zijn plicht te onttrekken. Want niet alleen iedere huzaar heeft een goed en groot hart. De grensmeisjes, heel dik wijls van een niet precies aan te duiden allooi, helpen hun smokkelvrienden, door een deuntje met den post te vrijen. De maag wordt dan weer eens gestreeld door een smakelijk riekend casserolletje, ter wijl het niet onwaarschijnlijk is dat een enkele beurs na de wacht iets voller is dan vóór dien. De gangen van den commandant in een grensgehqcht worden precies nagegaan en door allerlei teekens overgebracht naar de smokkelvrienden. In vele plaatsen zal de officier van politie niet alleen zijn ronde doen, maar uit veiligheid een man meenemenwant de vaksmokkelaars zijn tot alles in staat. Smokkelen is een vakzooals ook smok kelaars vangen een vak is, dat maar niet iederen, overigens misschien voortreffe lijker militair, afgaat. Voor de kommie zen en de maréchaussee in burger zijn de heeren dan ook veel banger dan voor de gelegenheidssniokkelaarsvangers. Waar het op een bepaald terrein nabij Xde grens in voorraad hebben of vervoe ren zonder paspoort van een bepaalde hoeveelheid eetwaar of petroleum etc. ook strafbaar is hij verordeningen van dein territorialen commandant, is het niet al te moeilijk om het aantal overtredingen legio te doen zijn. Jammer is het dat se lieden, die het meest gesnapt worden, ii£K.z.oo sc hu ld j n als enkele groot handelaars en dergefffke, die door die lieden hun omzet trachten, uit te breiden. Het verkoopen aan bekende vsfnokkelaaïs is slechts strafbaar te stellen, maar hfit_ ware gewenscht dat er iets gevonden werd om den groothandelaar, die mee het risico draagt van de smokkelpartij, er hij te lappen. Goes. Door den heer J. Korstanje Lz. is eervol ontslag gevraagd als adjunct- generale Brandmeester alhier. Kattendijke. In eene weide doet zich een geval van mond- en klauwzeer bij jong vee voor. De besmette dieren wer den terstond afgemaakt en onder politie toezicht begraven. Het vee in aangrenzen de weilanden van twee landbouwers moest op stal gezet warden. Het aangetaste vee is van C. de Schipper. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gorssel (toez.), H. P. Beier te Welsuim. Aangenomen naar- Veghel door G. de Vries te Stevens weert; naar Bergschen- haek door 0. J. van Rootselaar te Pols broek; inaar Paesens door W. G. G. Beerekamp, cand. te Arnhem Genef. Kerken. Tweetal te Rotterdam (vac. Veder): J. J. Miedema te Groningen en J. C. Rull- mann te Utrecht; te Amsterdam (vac. v. Proosdij): J. C. Brussaard te Meppel en F. C. Meyster te Rotterdam. Ds. J. W. Gunst te Woerden hoopt 13 Dec. a.s. zdjin 30-jarige evangeliebedie ning te herdenken. Geboren 5 Dec. 1858 te Üud-Vossemeer, werd ds. Gunst 13 Dec. 1885 bevestigd te Brouwershaven; 20 Maart 1892 te Rhoon; en 9 Sept. 1894 te Woerden. Aan de universiteit te Leiden slaag den voor het tweede natuurkundig examen de heeren M. de Haan en J. J. L. de Neve. NED. HERV. KERK. op Zondag 3 October. Op Zuid- en Noord-Beveland. Baarland, 2 u. ds. v. d. Waal. Biezelinge, vin. en nm. ds. v. d. Bergen. Borssele. vin. en nm. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman. Col ij ns plaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam. ds. Lijsen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk, 9 u. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweert, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nm. ds. Warners, 's Heer Abtskerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Plassche. 'sHeer Arendskerke, nm. ds. de Voogd. 'sHeer Hendrikskinderen, vm. ds. de Voogd, nm. geen dienst. .'s Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, 9.30 en 2 u. ds! v. Essen, lerseke, 9.30, 2, en 5.30 u. ds. Kijne, vm. voorber. H.A., 's av. bijbellezing. Kamperland, vm. en nm. ds. Koenekoop. Kapelle. 9.30 en 2 u. dr. Schmidt. Kattendijke, vm. en nm. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nm. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 u. ds. JVIuller, nm. ds. Stegenga. Kruiningen, vm. en nm. ds. Willemse. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. lees- kerk. Nisse, vm. en nrn. ds. Pont. Oudelande, 9.30 u ds. Buinink, 2 u. geen dienst. Ovezand, geen dienst. Rilland-Bath, vm. en nm. ds. Visser. Schore, 9.30 u. ds. Japchen, 2 u. ds. Steinz Waarde, vm. geen dienst, 2 u. ds. E. V. J. Japchen. Wemeldinge, 9.30 en 1.30 u. ds. Drost. Wissenkerke, 9.30 en 2 u. ds. v. d. Linden. Wilhelminadorp, vm. en nm. ds. Boisse- vain. i Wclfertsdijk, geen dienst wegens kerk- schilderen. Bergen op Zoom, 9.30 u. ds. Stegenga. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. ds. Seulijn. Arnemuiden, Biggekerke, 9.30 en 2 u. ds. Schuuimans Stekhoven. Domburg, vm. en nm. ds. Kolde wijn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. ds. van Selms, nm. leeskerk. Kleverskerke, vm. en nm. ds. Sennnelink. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, voorber. H.A., 2 u. ds. Postma, lied. H. Doop. Meliskerke, vm. geen dienst, nm. ds. v. Selms. N. en St. Joosland, vm. ds. Tak. Oostkapelle, Ritthem, vm. ds. Ten Hove. Serooskerke (W.), vm. ds. Muller, nm. geen dienst. St. Laurens, vm. en nm. ds. van 'tHoff. Oost- en West-Souburg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. Veere, vm. en nm. ds. Weyland. Vrouwepolder, vm. ds. Kroese, nm. ds. Muller. Westkapelle, vm. en nm. ds. Reus. Zoutelande, vm. geen dienst, nm. ds. Tak. 'tZand, 10 u. ds. Jonker, 6 u. ds. ten Hove. GER GEM. Goes, 9.30, 2 en 6 u. ds. G. H. Kersten var. lerseke. TT Arr.-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, deed bovengenoemde rechtbank uitspraak in de door ons reeds vermelde zaken, waarbij zijn veroordeeld wegens: poging tot afpersing: S. J. C., 19 j., timmermansknecht, Middelburg, al daar gedetineerd, tot 2 m. gev. straf, met aftrek van het voor-arrest; oplichting!: W. S., 27 j., reiziger, Groningen, gede tineerd te Middelburg, tot 6 m. gev. straf, met aftrek van het voor-arrest; diefstal: A. J. S., 22 veldarbeider, Westdorpe, tot 4 m., en P. J. P., 27 j., koewachter, Biervliet, tot 2 m. gev. straf; strooperij: Ch. L. W., 18 j., landbouwersknecht, en Ch. L. V., 15 j., zonder beroep, beidein IJzendijke, de le tot f7 b. s. 1 w. h. en de 2e tot f3.50 b. s. 1 w. tuchtschool'; mishandeling: P. A. v. G., 29 j., klompen maker, en D. d. S., 43 j., veldarbeider, beiden Koewacht, en A. R., 20 j., visscher, Philippine, allen tot fö b. s. 5 d. h. en C. R., 24 j., Werkman, Philippine, tot f3 b. e. 3 d. h„ en eenvoudige beieedi ging der Koningin: A. M. F., 29 j., veld: arbeider, Colijnsplaat, tot 1 w. gev. straf. Ontslagen van rechtsvervolging van het hem bijl dagvaarding te laste gelegde: 1). R., 62 jbakker te Koudekerke, met bevestiging van het vonnis van den kan tonrechter te Middelburg. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke heden behandeld werd ,was die tegen P. L., landbouwer te Vrouwepolder, die dootr den kanton rechter was ontslagen van rechtsvervol ging toen hij beklaagd werd van over treding van het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland. De -ambtenaar van het O. 11. was van dit Vonnis (in appèl gekomen. Het bleek, dat beklaagde een stuk huid zou hebben omgeploegd, dat tot den zoo genaamden Zoekweg behoorde. De burgemeester van Serooskerke, jhr. W. Z. van Teijlingen, verklaarde, dat do Zoekweg 5 Meter breed moet zijn. maar hier is de hand niet aan gehouden, tot 18 Februari een besluit door B. en W, van Serooskerke werd uitgevaardigd, dat de aangelanden een greppel moesten gra ven. Rekl. bekende dit. |De ttweede getuige, mr. J. J. J brij se, is 'bewindvoerder over het betrokken stuk land, getuige - verbood hem een greppel te graven. De substituut-officier van justitie wees erop, dat aan het bevel binnen een maand had moeten voldaan zijn. Dit bevel had niet mogen gegeven wor den, daar de gemeente Serooskerke ju 1886 belast werd met het op de goedlo breedte houden o.a. van dezen weg. Op de gemeente rustte da plicht den weg op de breedte van 5 M. te houden, de verplichting mocht niet op de aanpalende landverbruikers worden geschoven. Bin nen een maand mocht zeker niet wor den voorgeschreven, daar bekl. tijd moest 'hebben in hooger beroep te gaan. De officier vraagt vernietiging van het von nis van den kantonrechter, omdait het besluit van B. en W. niet is voorgelezen. Hij eischt, dat de rechtbank opnieuw rechtdoende bekl. wederom van rechts vervolging zal ontslaan. Wegens mishandeling van A. L. Ver- meue, dienstbode te Sas van Gent, stond terecht. P. M., aldaar. Hij bleek na een woordenwisseling het meisje geslagen en geschopt tie hebben. Bekl. bekende te hebben geslagen, doch niet te hebben geschopt. De eisch luidde f 10 of 10 dagen. Wegens diefstal van vischfuik ten na- dleele van den schilder G. de Boer te Goes, die deze onder Kloetinge had uit gezet, werd tegen A. de K. te Goes f 15 of 12 dagen geëischt. Alsnu werd behandeld de zaak tegen P. v. (H. te Clinge (Zeeland), beklaagd van terugkeer in Zeeland, nadat hem bij besluit van 29 Mei door den territorialen bevelhebber het verblijf is ontzegd. De verdediger, tnr.' F. B. Evers, vroeg fen verkreeg het woord voor de zaak verder behandeld werd; omdat hij meent, dat het verbod eerst van kracht werd als het ter kennis van bekl. was gebracht en dit was niet geschied. Pleiter meende, dat de officier niet ont vankelijk moet worden verklaard en bekl., die gedetineerd is, in vrijheid moest ge steld warden. De officier meende, dat wel voorge schreven is het bekend maken van teen bevel, dat algemeen geldt, maar niet van een dat van een persoon is uitgevaar- digd. De verdediger nam zijn verweermiddel terug. Als getuige werd gehooid Kolonel Brocx, territoriale bevelhebber in Zeeland. Bekl. zeide, dat hij zijn kind kwam halen. Waar dit waar bleek, luidde de eisch 14 dagen met aftrek voorarrest en on middellijke invrijheidstelling van bekl. Bij dezen eisch sloot de verdediger zich aan. De rechtbank deed direct uitspraak en veroordeelde bekl. overeenkomstig den eisch en beval zijn onmiddellijke invrij heidstelling. Ook de volgende beklaagde, F. de S. uit Clinge, was ook uitgezet en teruggekeerd. Deze bekl. zeide zijn moeder te willen' opzoeken. De eisch, het pleidooi en het vonnis luidde geheel als in de vorige zaak. Wegens diefstal stond terecht AjWi- V. uit Kapelle, beklaagd van diefstal van een rijwiel. De eerste getuige, W. M. Fernandusse, aannemer te Kapelle, had zijn fiets voor een woning gezet te Biezelinge; later was ideze verdwenen. Toen hij1 ging zoeken 'kwam hij bekl. tegen (met de fiets en -nam hem die af. De tweede getuige P. Eversdijk, vond bekl. met do fiets in een sloot en hielp hem en- uit, en toen zeide held., dat. hij naai: Breda moest; getuige merkte niet dat bekl. onder den invloed van sterken drank was. De eisch luidde 3 maanden met aftrek. Nog verscheen een gedetineerde voor de rechtbank, namelijk J. v. B. uit Uden, beklaagd van diefstal van een horloge van den milicien .1. Oreel, gepleegd te 's Heer Arendskerke. Getuige ontmoette beJd. op den open baren weg en deze bood parapluies te koop aan, viel tegen hem aan en nam zijn horloge weg. Bekl. bekende; hij Was dronken. De eisch luidde 3 maanden. Wegens beleediging van twee mare chaussees werd tegen J. A. A. uit Nieuw- Namen, bij verstek f15 of 15 dagen ge- eischt. Wegens mishandeling van E. van Goe- them werd tegen L. v. d. Sch. te Sas van Gent, bij verstek f 10 of 10 dagen geëischt. Bij verstek werd tegen P. de D. te Phi lippine, die bij een instructie door den Kantonrechter te Neuzen beleedigingen uit te over den mede aanwezigen wachtmees ter der marechaussee C. de Leeuw, f 15 of 15 dagen geëischt Tegen A. R. uit Aardenburg werd we gens het niet voldoen aan het bevel van een ambtenaar f 10 of 10 dagen gevorderd. Tegen I. B. de B. te lerseke werd wegens huisvredebreuk f 10 of 10 dagen geëischt. Wegens mishandeling van J. T. Schuite werd tegen H. G. uit Kloetinge, ondanks zijn ontkennen, f 15 of 15 dagen gevorderd. In besloten zitting werd nog tegen J. G. uit Wolphaartsdijk wegens het plegen van ontuchtige handelingen met een 8-jarig meisje, een jaar en twee maanden ge- eischt. Uitspraak 8 October. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) l ie M i d d e 1 a a r. Volgens een bericht dat in meerdere bladen geplaatst is hebben de keriseraads- leden van eene gemeente op Walcheren, in een gesprek inet. ds. 0. P. Ganne- gieter van Middelburg, hem hun leedwe zen betuigd, dat liij in zijne prediking niet gesproken had over het Middelaar schap van den Christus. Rij heeft hun toen gevraagd blijkbaar om het Middelaar schap van den Christus te ontkennen: „waar is in de gelijkenis van den verlo ren zoon sprake vim een Middelaar?" Toen hebben de kerkeraadsleden een vreemdsoortig antwoord gegeven; maar het eert deze broedw-s, dat ze het de; den om aan Christus' Middelaarschap vast te houden. De moeilijkhéid waarvoor do broeders te Arnemuiden onverwachts ge plaatst werden vervalt, wanneer ze be denken dat. in deze gelijkenis, evenals in die van het verloren schaap 'en van den verloren penning, iüleen gehandeld wordt over de blijdschap die er is in den hemel over het behoud van één zondaar. Die blijdschap is de hoofdzaak, is het onderwerp van die gelijkenissen. In de gelijkenis van den verloren zoon is dus niet bedoeld d e w ij z e te beschrij ven waarop de verlorene behouden wordt; daarover spreekt de Heer in Mattheus 20 vs. 28, gelijk Hij ook gesproken heeft bij de instelling van het H. Avondmaal. Hier is nog veel meer van te zeggen; maar het is genoeg voor de vrienden te Arnemuiden, zooals hun ook wel doof anderen gezegd zal zijn en voor andere eenvoudige belangstellend™ die dit le zen, dat wij met recht, op bijbelsche gron den, Christus erkennen als onzen Verlos ser, Middelaar en Heer, Wien zij dle heer lijkheid tot in eeuwigheid! iMet dank voor de plaatsing, Uw dw.. J. E. B. MELOEN, predt. te Baarland. Ongelukken. Te 'sGravenhage is een 53-jarig man verbonden, die bleek een diepe hevig bloedende wonde aan het onderlichaam te hebben bekomen. Hoe wel men aanvankelijk, ook op grond van uitlatingen van den verwonde zelf, dacht aan misdaad, is hiervan toch waarschijn lijk geen sprake. Daar de leuning van de zoldertrap, gebroken en daaraan bloed ge vonden is, vermoedt men, dat de man gestruikeld en van de trap gevallen en door splinters van de gebroken trapleu ning vei wond is. Hij is in liet Ge in.-zieken huis opgenomen. De oudste ingezetene van Steenwijk, de 96-jarige heer F. Veen, is waarschijnlijk tén gevolge van een dij- beenhreuk overleden. Opmerkelijk is, dat zijn 89-jarige vrouw voor enkele 'jaren, ook ten gevolge van een beenbreuk over leed. Te Naarden is een sergeant door een auto aangereden, waarbij een ijzeren staaf door zijn hand drong. De hulpbe steller, die te Slagharen mishandeld werd, is aan de gevolgen overleden. Terwijl men te Deventer bezig was met het leg gen van ijzeren halken. in een perceel' aan de Korte Bisschopstraat, had de ge huwde metselaar B., te Apeldoorn, het ongeluk met een ladder te kantelen, waar- dooi' hij van een hoogte van 31/2 me ter op een betonvloer terecht kwam. De man is spoedig daarop overleden. Te Weesp -is een knaapje in een vuilnis- put verdronken. Te Amsterdam is een man in de Rietlanden tusschen de buf fers van twee spoorwegwagens geraakt en doodgedrukt. Een duur student. Onlangs is, naar men meldde, te Groningen een stu dent failliet verklaard. Uit de lijlst van crediteuren diept de H. Ct. de volgende cijfers op: 7 caféhouders met een bedrag van f 1498.411/2 en bovendien nog 6 wijn handelaren voor f 760.86, terwijil een ban ketbakker nog f 158.77 moet hebben. Aan kleeren liet hij bij zeven firma's voor een bedrag van f 1255.02 onbetaald. Drie sigarenhandelaars hebben hem voor f716.62 in 't krijt, terwijl hij hij drie coif feurs onder het mes heeft gezeten met de wetenschap, dat zij met hun drieën f426.55 van hem moesten hebben. Zelfs zijn eigen studentenkorps heeft nog een vordering van f219.58, terwijl een stu dentenoppasser zijn crediteur is voor f 103.29. Staking. Te Sliedrecht willen de bakkers het bakken van Regeërings- brood staken, als de minister geen an dere maatregelen omtrent gewicht en ge tal treft. Doodgevallen. Gistermiddag is op de .Staatsmijn Hendrik Brunssum te Heerlen de bedrijfs-ingeiiicur Roest van Ittersum van een hoogte van 100 meter in de schacht naar beneden gestort. Hij was onmiddellijk dood. De heer Roest was pas voor 14 dage» getrouwd. Oude munten. Te Wijnteer, bij Bellingwolde, heeft de arbeider Eden bij het ploegen op het land van den heer Grone- veld een pot niet eenige honderden in en doek geknoopte zilveren en koperen mun ten van omstreeks 1620—1630 gevonden. De munten waren zeer gaaf. Vier woningen afgebrand. Eergisteren zijn te Sommelsdijk door on bekende oorzaak een viertal woningen be nevens twee schuren afgebrand. De hui zen en de schuren waren verzekerd, doch van de inboedels der bewoners slechts één. Er is slechts weinig gered. Twee paarden en 1 varken zijn omgekomenook een partij graan en landbouwwerktuigen. Het drama op de Noordzee. De hoofdpersoon in het drama, dat zich in de nabijheid van de Engelsche kust, op den Katwijker logger „Noordzee V" afspeelde en waarbij 3 mannen door liun waanzinnige kameraden werden vermoord en over boord geworpen, de schipper A. Vlieland, wordt heden op last der Justitie overgebracht naar het krankzinnigenge sticht. te Medemblik. De bliksem in een 111 ij 11. Op de mijn Holland te Wattenscheid had eergistermorgen in de schacht 34 een ontploffing plaats tengevolge van het in slaan van den bliksem. l>e 42 mijnwer kers, die op de plaats van het ongeval ongeval werkzaam waren werden om 10 uur boven gebracht. Twee mijnwerkers zijn gedood en vijf en twintig gewond, van wie zes vermoedelijk ernstig. Het bedrijf is niet gestoord. Koning Albert van België en Tsaar- Ferdinand van Bulgar ije zijn verre bloedverwanten. Frans Ferdinand js de kleinzoon van Louis Philippe. Beiden stammen in vaderlijke lijn ai van het Huis Coburg, dat zooveel souvereinen aan Europa leverde. Een lage streek. Onlangs vond de censor te I .ouden bij de brievenmalen een briefkaart aan een adres in Nederland gericht en die van een koopman te Huil, Duitseher van geboorte, afkomstig scheen te zijn. De mededeeling op de kaart leek zoo gewild onbeduidend, dat een onder zoek werd ingesteld, waarbij een met sympathetischen inkt geschreven bericht omtrent militaire geheimen te voorschijn kwam. De gewaande schrijver werd ge arresteerd en zijn huis doorzocht, doch er werd niets gevonden, dat tegen hem getuigde. Integendeel bleek bij het door de politie ingestelde onderzoek, dat de kaart niet door hem, maar door een En- gelsch 19-jarig jongmensch was geschre ven en van een valsche handteekening voorzien was. Bij de terechtzitting verklaarde deze, dat zijn bedoeling was geweest uit te lokken ,dat de Duitseher geïnterneerd Werd. Het adres was eveneens verzonnen. De voorzitter van de rechtbank wees den aangeklaagde erop, dat hij een sluwe, lage en kwaadaardige handeling had ge pleegd jegens een eerbiedwaardig burger, wiens leven hij in gevaar had gebracht en veroordeelde hem tot drie maanden ge vangenisstraf. Scheepsbrand. Het Amerikaan- sche schip „Vincent" is in brand geraakt. De bemanning werd gered. Orkaan in Amerika. Door een orkaan zijn 10 personen gedood en 150 gewond en weid een stoffelijke schade aan gericht van meer dan een millioen dollars. Gevonden voorwerpen. Aan het politiebureau alhier zijró in lichtingen te bekomen omtrent de na volgende voorwerpen, die in de maand September j.l. gevonden zijn: een cirkel passer, een gouden broche, een gebrand zilveren dames remontoir-horloge. Goes, 1 October 1915. De 'Commissaris van Politie, E. C. WJERTS VAN COEHOORN. Gemeenteraad van Vlissingen. J11 de heden gehouden vergadering van den gemeenteraad werd de heer J. P. van Rossum als secretaris geïnstalleerd. Overgelegd weiden de volgende stuk ken: Een adres van de afdeeling Vlissin gen van den Nederlandschen Typografen bond, die zich nogmaals tot den raad wendt met het verzoek oin, evenals zulks reeds geschiedt bij de aanbesteding van andera werken ten behoeve der gemeente, ook bij de aanbesteding van drukwerken, in de aanbestedingsvoorwaarden, bepa lingen op te nemen omtrent de arbeids voorwaarden der lie trokken gezellen, op dat eventueele concurrentie der drukkers- patroons onderling niet ten koste van de arbeidsvoorwaaiden der gezellen zal ge voerd worden. Het reeds vroeger gepubliceerde adres van de afdeeling der S. D. A. P. inzake het nemen van maatregelen voor liet voor werkelijk matige prijzen kunnen verkrij gen van steenkolen en levensmiddelen met adhaesie betuigingen van verschillen de bonden en vereenigingen. Een adres van A. P. J. Hollebrands, die bij besluit van 1 September 1914 werd benoemd tot onderwijzer aan de Handelsherhalingschool op een salaris ran f.95 per wekelifksch lesuur, omdat

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 2