Telegrammen. Laatste Berichten Aanbestedingen Marktberichten. Oorlogsoverzicht. Telegrafisch. Weerbericht. Afloop verkopingen, aanbestedingen enz niet zoo noodzakelijk aangezien hij slechts een lichte hoofdpijn doch verder geen bijzondere aandoening gevoelde. Men trachtte door het openen der vensters en aanwending van wanne baden hem verlichting aan te brengen, doch de toe passing bleef zonder eenig resultaat. Na verwijdering der in voornoemde vloeistof .gedrenkte schoenen, welke een eigenaardige lucht verspreidden., keerde eerst pas den volgenden dag de normale, gezonde gelaatskleur terug. Mogelijk vond het voorgekomen© hierin zijn oorzaak, dat door de lichaamswarmte de gebruikte vloeistof giftige gassen ontwikkelde, die door inademing 'boven omschreven uit werking hadden. Men kan alhier van het geval anders geen andere verklaring vin den. Het fleschje met zijn tendeele. nog gevaarlijken inhoud zal vooreerst nog blij ven bewaard, opdat bij mogelijk meer dere gevallen ,dit scheikundig kan wor den onderzocht.' Galgenlui m o r. L. S. is een deug niet, die ladders en karren verduistert, die nu eens leurder, dan weer glazten- Wasscher is, doch die ook lam pianospelen en aks zoodanig, 's avonds het genot ver hoogt van de luyden, die in cafétjes of kroegjes verblijven. Zoo ook voor ecnige dagen in een be kend café in een der straten, die naar het station te llaarleny leidt. Terwijl hij aan 't spelen was, kwamen binnen een buitenman en zijn zoon, mi licien. Zij 'gingen aan een tafeltje zitten, bestel den hun consumptie en luisterden. De milicien scheen verrukt over het spel, althans hij ging naar den pianist, klopte dien op den schouder en ztei„Jij speelt goed, baassie." Opeens vloog S. van zijn stoel op en 'zei„Weet jij' niet, tegen wien je spreekt?" En op het antwoord van den beduusden milicien: „Neen, mijnheer", barste S. nit: „Wat, ken .jij je officieren niet, weet jij niet, dat ik luitenant S. hen, marsch-, naar je plaats terug." De milicien droop af, ging naast vader zitten, die hem wat influisterde en na ©en poosje kwam hij bij S. terug om dezien excuus te vragen voor zijn niet-weten en tevens bood hij den luitenant iets aan. Ma,ar nu werd deze pas eerst boos. „Wat denk je wel, clat een meerdere van een mindere iets aanneemt! Ik zal rapport van jou maken, wegens poging je meer dere om te koopen." Maar zachtjes voeg de hij er bij: „Als je vader dit nou nog deed." r De milicien weer af, maar nu kwam rader bij den luitenant en verzlocht iets te mogen aanbieden. Nu, de luitenant zou dan nog een cognacje drinken, hoewel hij' 'anders niets gediend is v*an zlulk© fa miliariteit. Van één cognacje werden het vier, vijf en nu durfde vader zoowaar den luitenant verzoeken, zijn zoon een paar uur per missie te geven na 10 uur. Geen sprake van, de jongen had nu al meer dan genoeg op, na 10 uur moest hij thuis zijn. Vader hield aan, liet een paar rijksdaal ders glijden in den zak van den luitenant,- die in geen jaren, zooals hij later zei, 'n „knaak" in zijn handen had gelrad, de luitenant werd steeds milcleïj gestemd .ook door de meerder© cognacjes en ein delijk zei hij: „Milicien kont eens hier, neem de positie eens aan, zoo, loop nou eens om het biljart", en daarna: „Ja, heelemaal bladschoon hen je niet, maar je rader is er bij', dus zal ik maar niet nauw kijken. Je hebt permissie tot vannacht 3 uur, maar dan ook geen minuut later, begrepen Te 3 uur kwam de milicien aan de ka- izjerne; de commandant van de. wacht, die Van luitenant S. nooit gehoord bad, zette den milicien in het rapport wegens te laat thuiskomen, de compagnies-commandant, die het Verhaal van luitenant S. te hooren kreeg, begreep dadelijk, dat dé boorenzioon Was beetgenomen, zocht uit wie den streek hacl uitgehaald en gaf daarvan kennis aan den officier van justitie. En S. werd de- eer dagen verhoord, omdat de mogelijk heid bestond, dat hij zich had schuldig gemaakt aan hot strafbare feit: het aan nemen van een valsche kwaliteit. Maar toen S. verteld had, dat hij den luitenant gespeeld had met een boezteroen aan zonder boord of das, en dat iedereen dus had moeten begrijpen, dat hij geen luitenant kon zijn, zond de officier S. weg met een scherpe vermaning. Maar Z.E.A. moet heel blij zijn geweest, toen de deur achter S. was dicht gevallen, ©im eens hartelijk te kunnen uitlachen over dit stukje galgenhumor van den Köpenic- kter, doch nu zielf.s zonder uniform. I „Msb." Een gruwel ij ke daad. Een te legram uit San Diego in California meldt Yahui-Indianen hebben Vrijdag bij Tor- fes (provincie SonoraMexico) een trein doen ontsporen; zij dreven tachtig passa giers, meest Vrouwen en kindeilen, in een goederenwagen met hooi geladen en sta ken den wagen in brand. Slechts twintig passagiers brachten er het leven af; de Overigen zijn vermoedelijk verbrand. W,eg me t B o t h aDezer dagen Werd bericht, dat gen. Botha op zijn ver kiezingscampagne in den Oranje Vrijstaat maar vier moties van wantrouwen kreeg. Een Afrikaander maakt de „N. R. Ct." echter opmerkzaam op het feit, dat de Nationalisten Van den Oranje Vrijstaat besloten hadden generaal Botha heelemaal te négeeren, en niet naar zijn vergaderin gen. te gaan. Te Fauresmith, waar hij Oen motie van wantrouwen kreeg, was dit blijkbaar toch gebeurd. Er moeten nog wel meer dan drie andere plaatsen in den Vrijstaat zijn, die vuriger nationalistisch dan Fauresmith. In 'n s 1 a g v e 1 d t o o n e e 1 her schapen. Het Stilfser Joch, de bekende mooie pas, die van Veltlin naar Tyrol voert en in vredestijd druk door toeristen bezocht werd, is thans een belangrijk stra tegisch punt geworden. Onmiddellijk in de nabijheid bevindt zich n.l. de plek, waar Zwitserland, Oostenrijk en Tyrol aan el kaar grenzen. Een marmeren tafel, welks blad in drie stukken verdeeld is, geeft de scheiding aan. „Oesterreich" leest men op het eene stuk, „Schweiz" en „Italia" op de andere. Iets verder af verdedigen twee kleine Oostenrijksche forten den over tocht. Op één Juni zijn hier de eerste schoten gevallen: Een Italiaansche patrouille ver scheen juist aan de grenzen, toen de Oos tenrijksche wacht op de Ferdinandshöhe afgelost werd en in een oogenblik was de plek, waar voor den oorlog alles vroo- lijkheicl, zorgeloosheid en luxe was, waar het wemelde van rijke, buitenlandsclie toeristen, herschapen in een somber, bloedig slagvekltooneel. ST. PETERSBURG, 28 Sept. De Duit- sohe aanvallen bij Ekkau werden afge slagen. Bij Dunabung ontwikkelden zich opnieuw hevige gevechten. Aan de boven Wilija werd de Duitsche ruiterij deer onze cavalerie verstrooid. Ten W. van Wileika hadden uiterst verwoede gevechten plaats. In deze slreek veroverde een van onze legei's in de afgeloopen week ,13 kanonnen, w.o. 5 zware, 33 machinegeweren, cais sons en munitie. Wij namen 1000 niet- gewonde Duitschers gevangen. Do vijand was gedwongen over de Schara terug te trekken. Aan den spoorweg Kowel— Saxny werden hevige gevechten geleverd, gesteund door versche strijdkrachten. Wij hebben de Oostenrijkers gedwongen een dorp te ontruimen, dat zij op ons ver overd hadden. Wij namen 1000 man ge vangen. LONDEN, 28 Sept. De Daily Chronicle verneemt uit Athene: D$ gezanten der geallieerden deelden de Grieksche re geering mede, dat, indien Servië of Grie keriland wordt aangevallen, de geallieer den gereed zijin om met strijdkrachten en artillerie te landen en ook finantieelen steun te geven. PARIJS, 28 Sept. Het algemeen gevoe len te Parijs omtrent de houding van Bulgarije is, dat er geen reden is om aan- de neutraliteitsverklaring van de regeering te Sofia te geloovenmen hoopt echter dat de regeering thans tot na denken zal komen. De bladen eischen onmiddellijke actie. PARIJS, 28 Sept. Avondcommuniqué: Ten noorden van Atrecht is de toestand onveranderd. De vijand'deed slechts r:enige tegenaanvallen op de door hem veijLotrlen stellingen. Tot dusver zijn in deze- stréek meer 'dan 1500 gevangenen gemaakt. In Champagne duurt de sirijid onafge broken voort. Wij' staan nu ovér een uit gebreid front tegenover de twaede Duit sche linie. Er üfe nog niet vastgesteld hoeveel kanonnen verovelrd zijn, toit nu toe zijn echter meer dan 70 zware ka nonnen en veldkanonnen geteld, waarvan er 23 doof de Engelschen zijn buit ge maakt. In de Argonne deed de vijand een aan val die volkomen werd afgeslagen, fte vijandelijke infanterie deed tot vie'fmaal toe een aanval op onze stellingen bij La Fille Mort©. Na een hevige b|eschieting| met granaten van verschillend kaliber en bommen met verstikkende gassen drong de vijand slechts op enkele punten door tot onze vooruitgeschoven stellingen, waar hij tefstond door ons vuur, dat de loop graven ondersteunde, werd gestuit. jOveral elders werd de vijand onder zware verliezen afgeslagen. PETROGRAD, 28 Sept. (Officieel.) Van het Kaukasisch front: In de richting van Olty hebben wijl de Turken in de streken -wan Ichkhanes ear Tew opgedrongen. De vijland beschoot zonder succes onze stel lingen. In de streek van Siwritchai hebben wij een Turksche post overvallen en de Tur ken deels' neergesabeld, deels krijlgsgeva»- genen gemaakt. LONDEN, .28 Sept. Het Grieksche con sulaat te Cardiff heeft alle daar liggende Grieksche schepen last gegeven terstond naar Griekenland terug te keeren. TERNEUZEN, 28 Sept. Het spoorweg verkeer op de lijn TerneuzenMechelen, dat sedert de vernieling van de spoorbrug te Terscha nog slechts tot die plaats ging, gaat sedert gisteren niet Verder dan van Terneuzen tot de Belgische grens bij Hulst. Daardoor is alle verkeer tusschen Oostelijk Zeeuwsch-Vlaanderen en het Land van Waes gebroken. Men vermoedt, dat de Duitschers dezen maatregel heb ben genomen uit ontevredenheid over den directeur van dezen spoorweg, den heer van den Broek, een Belg, die door de Duitschers m;et arrestatie en 'opzending naar Duitschland werd bedreigd, doch uit België wist uit te wijken. UTRECHT. De toestand van luitenant Polis, die in het St. Antonie-gasthuis wordt verpleegd, is niet verergerd. Hij heeft den nacht rustig doorgebracht. Luitenant Hof stee zou hedenmiddag naar hetzelfde ge- Bfcicht vervoerd worden. DEN HAAG. Het stoffelijk overschot van air. van Deventer zal Vrijdag per extra- trein ter crematie naar Westerveld ver voerd worden. AMSTERDAM. Alhier zijn 200 kisten goud tot een bedrag van 10 millioen kro nen uit Oostenrijk voor de firma Lipmann Rosenthal aangekomen. Amerik.aansch© schatting van den oorlogsdiui r. Dezer da,gen uitte Kirchener in het Lagprhuis zijin mee rling, dat de Duitschers aan hun laatste kruit toe zijln. De Amerikaansche militaire pers zegt haar meening: over die preening. Deze is, dat de Bondgenooten er goed voor komen te staan, indien z-e in de eerste tien maanden geen beslissende nederlaag op eenig pupt ondergaan. Men acht toch in Amerika de Verbondenen op het oogen blik ongeveer even sterk als bijl het begin van den oorlog, maar op de reserve komt het aan. Na de lichtingen van 1917 en 1918 gebruikt te hebben, rest den- Ver bondenen slechts 'n reserve van 1.200.000 man tegen 5 millioen reserven van de Bondgenooten De militaire deskundigen meenen, dat in den winter van 1916 of in de lente van 1917 de Duitschers niet meer in staat zullen zijn, hun huidige linies te houden en dan hju|n fronten in Oost en West zuilen moeten inkrimpen. BERLIJN, 27 Sept. De „Baseier Nacht- richten" publiceert een verklaring van den Bulgaarschen koning tegenover een hooggeplaatste persoonlijkheid. Het nieuw Duitsch-Oostenrijksche offensief streeft er naar om tijdelijk de Servische Donau- oevers te bezetten, om zoodoende het transport van munitie naar Turkije te verzekeren. Roemenië kan daarin geen grond voor interventie zien, omdat daar door toch de Donau voor Roemfeensche graantransporten toegankelijk blijft. De centralen willen de Balkansituatie' niet ingewikkelder maken. Ik koesterde nim mer plan om Servië aan te vallen. Onzie maatregelen zullen zich verder naar de macht der gebeurtenissen richten. Zoodra de entente troepen naar den Balkan zleedt, zullen wij overeenkomstig onze belangen de noodige besluiten nemen. 1 Sept. De Duitsche gezant te Was hington deelt den Amerikaanschen minis ter van buitenlandsche- zaken mede, dat Duitschland het beginsel, volgens het welk passagiersschepen moeten worden gewaarschuwd, voor zij door duikbooten Worden aangevallen, aanvaardt. - In Galicië Wijken de Russen van de Strypa op de Sereth terug. De Duitschers be zetten de westelijke forten Van Grodno en bereiken den spoorweg Grodno Wilna. 2 Sept. De Duitschers bieden den Russischen tegenaanvallen van Wilna uit het hoofd en bestormen bijl LenneWaden het bruggehoofd over de Duna. 3 Sept. De Duitschers bestormen het bruggehoofd Friedrichstadt. 4 Sept. Een Turksch kust-Wachtschip brengt in de./fee van Marmora'een vijan delijken onderzeeër tot zinken; bemanning omgekomen. Aan den rechteroever van den Styi' gaan de Russische troepen We der tot het offensief over; in de streek van Radziwilof wordt een Duitsche aan val afgeslagen. 5 Sept. -De 'Engelsehe pakketboot „Hesperian", 10920 ton, van de „Allan Line", ter hoogte van Fastnet Rock' zon der Waarschuwing getorpedeerdhet schip is gezonken nadat bijna alle pas sagiers konden gered Worden. 6 Sept. De U 27 wordt als verloren gemeld. 7 Sept. Dertig a veertig Engelsehe oorlogsschepen bombardeeren de Belgi sche kust. - Boehm Ermolli dringt bij Radzeliwoa verder naar bet Oosten. Voort zetting Van 'het offensief der Russen aan de Sereth. De Tsaar neemt het opperbe- velhebberschap op zich. Grootvorst Niko lai Nikolajewitsj naar den Kaukasus ver plaatst. 8 Sept. Zeppelins boven de Oost kust van Engeland en boven Londen. De Russen behalen aan de Sereth voordeelen, 9 Sept. Nieuwe Zeppelin-aanval op Londen en Engelands Oostkust. Aan val der Duitschers in de Argonne. Dubno door de Oostenrijkers bezet. 10 Sept. Amerika vraagt de terug roeping van den Oostenrijksch-Hongaar- sehen gezant, die zich heeft gecompromit teerd in zake de muni tief abri cage in de Vereenigde Staten. Nota van Duitsch land aan de Vereenigde Staten over de „Arabic". Een, Duitsch luchtschip bom bardeert Baltischport. Een Oostenrijk sche torpedoboot door een duikboot ge torpedeerd en beschadigd. 11 Sept. Gevechten aan de Zehvian- ka. De Oostenrijkers bereiken benoor den RoWno de Goryn. Voortzetting van het offensief der Russen aan de Sereth. 12 Sept. De Duitschers bereiken en overschrijden den spoorweg' Wilna— Dwinsk. Duitsche vliegtuigen doen een aanval op de Russische oorlogsschepen in de Golf van Riga, 13 Sept. Een .Zeppelin werpt bonihren op kustplaatsen in Kent. 14 Sept. Dr. Dumba verzoekt aan de Regeering te Weenen hem met verlof terug te roepen. 15 Sept. Duitsche duikbooten ver schijnen aan den mond Van de Loire en Van de Gironde. Minister Asquith vraagt in het Lagerhuis een crediet van 1262 millioen aan. D« Russen melde® een overwinning ten Oosten van Kowel en werpen de Oostenrijkers over de Strypa terug. Besprekingen tusschen Britsche, Fransche en Amerikaansche financiers te New-York, over een leening in de Ver. Staten van een milliard dollar. 16 Sept. De üoenia wordt tot half November verdaagd. De Duitschers bezet ten Pinsk en de streek tusschen Pripet en Jasjolda. 17 Sept. De Duitschers bezietten VVidsy ten Zuiden van Dwinsk, en maken vorderingen met hun actie tegen Wilna. 18 Sept. Duitsche U-boot torpedeert Engelsch transportschip' bij Kreta, 19 Sept. Wilna door de Duilschers bezel. In verband met de flankbedrei ging over de Wilia heen, beginnen de Russen him front ten Zuiden van die rivier terug te halen, en houden intus- sehen de Duitsche troepen aan de Wilia tegen. De Duitschers worden uit Widza verdreven. 20 Sept. De vaart tusschen Nederland en de Theems een dag' gestaakt. De centralen kondigen een nieuw offensief tegen Servië aan. 21 Sept. De Bulg'aarsche regeering kondigt de algemeene mobilisatie af. De Russen beginnen een aanvallende be weging over de Duna heen en drijven ten Zuidwesten van Lennéwaden de Duit schers van den linkeroever van deze rivier af. Krachtige tegenaanvallen der Russen aan de Wilia. 22 Sept. Servië verklaart zich gereed iederen aanval', onverschillig1 van welken 'kant, dapper het hoofd te bieden. De Oostenrijkers trekken zich terug over de Styr en ontruimen daarMjl Luck. 23 Sept. Verhoogde bedrijvigheid Va|n de artillerie der bondgenooten op het Westelijk front. De Russen behalen een aanmerkelijk succes op de bij AVileika voomtgfeschoveln Duitsche troepen. Voorts 'moet von Mackensen achter het Oginski-kanaal terugtrekken 24 Sept. Griekenland mobiliseert. Artillerie- en infanterie-gtevechten op het Westelijk front. 25 Sept. Offensief der bondgenooten bp het Westelijk front. De Engelschen 'behalen voordeelen tusschen la Bassée en Lens; de Franscben in Champagne. Naar waarnemingen in den morgen van 28 Sept. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 759.7 te Chris- tiansund, laagste 748.7 te Sylt en Kopen hagen. Verwachting, tot den avond van 29 Sept.: Tijdelijk wellicht krachtige Westelijke tot Noordwesteiijken wind, veranderlijke bewolking. Waarschijnlijk nog regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. Sept. 29 Grijpskerke, smederij, weiland, Blau- pot ten Cate. 29 Colijnsplaat, hoornvee, Heyboer. 30 Znidland, 23 stuks hoornvee. Oct. 1 Hansweert, G werkpaarden, Hollmann en Verhoek. 1 Kruiningen, verpachting boomgaard, Schram. 1 Heinkenszand, canadaböomen, Pilaar. 1 Balk (Fr.), hofstede, v. 'Dissel. 6 Nisse, canadaboomen, Van Cleef. 8 Vèere, battings', enz., Burgemeester. 9 Den Hoorn "(Texel), hooiland, v. Dis sel. 11 Kapelle, tuingrond, v. Dissel. 12 Goes, koffiehuis met afspanning", Pi laar. 13 Biggekerke, bouw- en weiland, De Neeling. 15 Middelburg, Stoomhoutzagerij de Broekert, Struve. 27 Souburg, hofstede Eerglust, Blaupot ten Cate. Goes, bouw- en weiland erven Pijke, Pilaar. Nov. 2 Ritthem, inspan, Blaupot ten Cate. 5 's Gravenpolder, hoornen, Pilaar. Oct. 4 Goes, steenkolen en turf voor de ge meente, van 15 Oct. 191515 Oct. 1916. Raadhuis 10 uur. Voorw. Secre tarie. 5 Zijpe, werken waterschap. Vlissingen. B- en W. hebben hedenmid dag in het openbaar aanbesteed: de leve ring van steenkolen en andere brandstof fen ten dienste der verschillende gemeente- administratiën en scholen alhier, geduren de den winter 1915/1916. InschrijversW. Vader, fiuhrkolen f 1.30, Ruhrstukken f 1.35, Belgische an- thracdet 25/40 £1.60, 20/30 fl.50, korte ■turf f8.50, 1000 stuks; lanig'e f 12, kachel hout £7.50 per 1000 stuks, vuuFmakeVa £2.25 per 1000 stuks; F. Wib'aut en. Zoon, idem, resp. £1.39, jS 1.45, 1.75, tfl.70, £8, f 11.75, f7.40, f2.20; N. B. Bijleveld f 1.49, 1.84, f 1.89, f 1.84, lange Iturf 13.50, kachelhout 18.50, vuurmakers 18.4®, Soes, 28 Sept. 1915. Tamelijke aanvoer. Nieuwe Tarwe f 11.— a f 11.50, Wintergerst f 12.a f 12.50, Zomergerst f—af—. Haver f 10.50 a f 11.25, alles per 100 K.G. Koofeerwten f 16.a f 17.50 Kroonerwten f 15.a f 17.50, Bruine Boonen f 16.a f 17.50, alles per H.L. Hosterzaad fa fper 100 kilo Maanzaad f—,af Karwjjzaad f alles per 50 kilo. Opgaaf van de maiktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f8.a f0.Mid denprjjs per 25 stuks f2.—. Aan particu lieren f0. Boter per kilo f 1.50 a f 0.—. Middenprijs per halve kilo f0.75. Particulieren f0.80. Aanvoer eieren 500 stuks. Aanvoer boter 250 pond. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V.P.N. Aanvoer 8120 eieren. Prijs f8.— a f8.30 per 100 stuks. Jonge hanen 25 a 65 ct. Vlissingen, 28 Sept. 1915. Boter per halve kilo f0.75 a f0.775. Eieren per 104 stuks f0.a f8.—. g§ Veilingsvereeniging „Walcheren' Middelburg, 28 Sept. Bordaanappels 12 ct., Kattebollen 6 ct., Engelsehe pison 6 ct., Keizer Alexander 56 et., Celline 8 ct.., blomzoet 6 ct., Hondsmuil 56 ct., fransche schijven 6 ct., princessenoble 6 ct., marsap'ijnpeer 4V2 ct., scharlake 4 ct., Nouveau Poi- iteon 4 ct., Beurre d' Aremberg 67 ct., Idem Clairgeon 11 ct., Conscollerd la cour 4 ct., Bonne Louise 9 ct., maagdepeer 7 ct., William Duchesse 67 ct.. Karbonkel 4V25 ct., Generaal Totleben 4 ot., thema- ten 1719 ct., blauwe druiven 2729 ct-, aardappelen concurrent 3 ct., poters 2V2 ct., uien 6V2'7 ct., snijboonen 1322 ct., suikerboonen 1826 ct., alles per K.G., perziken 3 Va ct., bloemkool 418 ct., roode kool 2V26 ct., savoye kool 11/27 ct., witte kool d1/^ ct., boerenkool 2 ct., sla !/i1 ct., andijvie VaH/2 ct., alles per stuk, augurken 30 ct., per 100 stuks, spinazie 1428 ct., zuring 8 ct., postelein 30—33 ct., alies per ben, prei 5—6 ct.f peen 24 ct., karoten 2A fct., rapen 23 ct., rammenas I1/22V2 ct., selderij 13V2 ct., pieterselie 12 ct., kervel IV2 ct., alles per bios. Vlissingen, 28 Sept. 1915. Bij: de gisteren gehouden groente- en fruitveiling werden de volgend© prij'zien prijzen besteed: Zuring 79 ct., spinazie 1518 ct., andijvie 4—33 ct., kropsla 5—14 ct., alles per mand; kervel 1620 ct., pieterselie 10 ct., spruiten 42 ct., posteleijn 1419 ct., alles per vijfkop; prei 4x/251/2 ct., peen 35 ct., rapen 41/2 ct., kroten 21/2-^ 4 ct., selderie I1/22V2 ct., bleekselderie 61/2 ct., pieterselie IV2 ct., rammenas 13 ct., alles per bos; bloemkool 3121/2 ct., witte kool 3V25 ct., roode kool 2V25 ct., savoye kool 0V28V> ct., koolrapen I1/2 ct., komkommers 46 ct., perziken 1011 cL, meloenen 121/2 ct., alles: per stuk; eieren f 1.06'fl.08, per 13 stuks; aardappelen 3V2 ct., poters 2V2 ct., uien 71/29 ct., snijboonen 1011V2 ct., prin- cesseboonen 1329 ct., suikerboc nen 7 ct., tomaten 9J/212 ct-, marsepijnperen 41/2 5V2 ct., Beurré de Merode 89 ct-, Beurré Antoinette 512 ct., wijnperen 4V2 ct., Beurré d,Aremberg 9 ct., Beurré Hardy IOV2 ct., bonne Louise IOV2 ct., due de Brabant 8J/2 ot., soldat labou- reur 6V2 -ct., Beurré Giffard 41/2 ct., witte broodspeer 3Va ct., vyitte ribber 45 ct., rozenappel 7 ct.., zoete schijveling 3V2Ct, ganzebout 4 ct., zomerbonkeljé 45 ct„ zure schijveling 6 ct., bordaan I2V2 ct., striepeling 5Vs ct., roode ribber 551/2 ct., tuinzoet 551/2 ct., alles per K.G. AMSTERDAM, 28 Sept. Aardappelen. Ü9 aardappelprijzen waren heden Zeeuwsche eigenh. per mud f2.20 a 2.60 Zeeuwsehe bonte 'f 2.50 2.70 Zeeuwsche blauwe f 2.60 2.85 Andijker bonte f 0.0.— Andjjker blauwe f0.„0.— Andjjker muizen, groot f0.— 0.—- Schoolmeesters f 0.— 0.— Friesche borgers f 0.-- 0. Friesche blauwe f 0.0.— Ypolder borgers f 0.— 0. Eigenheimer poters f 1.90 „2. Hillegom eigenh. groot f 0.— 0. Hillegom eigenh. klein f 0.0. Hillegommer kralen f 0.0. Friesche eigenheimers f 0.— 0.— Geldersche blauwe f0.0.— Flakkeesche eigenh. f2.50 „2.60 Spuisehe eigenheimers f 2.50 2.60 Aanvoer 5 ladingen Marktnoteering voor Engelsehe Kolen. (Opgave van de Scheepvaart- en Steenkolen- Maatschappjj.) Rotterdam, 27 September 1915. Stoomkolen: Northumberland Gezeefde f 14.75 id. Ongezeefde 14.— id. Gew. Nuts 15.— id. Smalls12.25 Durham Cokeskolen14.60 Yorkshire Gezeefde15.50 id. Ongezeefde14.25 id. Rough Smalls 13.— South Yorkshire Hards geen uitvoer consent verkrijgbaar. Derbyshire Hards idem. South Yorkshire Nuts idem. Schotsche Gezeefdef 14.25 id. Treble Nuts„17.25 id. Double Nuts16. id. Single Nuts15.60 Gaskolen: Durham speciale soorten (Londonderry/Wear- mouth) uitverkocht. Durham gewone soorten, naar gelang van kwaliteitf 14.75 a f 15.50 South Yorkshire Gasnuts geen uitvoer-con- sent verkrijgbaar. West Yorkshire Gasnuts, naar gelang van kwaliteitf 15.50 a f 16. De bovenstaande prijzen, per 1000 K.G., zijn gebaseerd op levering vrij lichter Rot terdam, direct uit Zeeboot, en gelden voor prompt, dus niet voor levering op termijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1915 | | pagina 3